Egipt - zbiorczy - Strona 223 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-26, 21:27   #6661
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Bungalowy- brak więc się nie martw.
Tam jest kilka tysięcy pokoi i kilka budynków. my mieliśmy pokój 1233. w drugim budynku obok głównego.
Oszustwa nie doświadczyłam więc nie wiem.
wybraliśmy sie taksą do centrum Hurghady (jakieś 30 min, autem)
Weszliśmy do sklepu z pamiątkami i nas stamtąd wypuścić przez pól godziny nie chcieli jak coś nie kupimy. Zebrało się tam z 5 chłopaków i zagrodzili nam drogę. Za plastikową piramidkę i szkatułkę chcieli 50 dolarów. Jakoś udało nam sie wyjść nic nie kupując ale co się strachu najadłam to moje bo to wieczór był a tam o 19 ciemno na dworze jakby był środek nocy. a za taką piramidkę na lotnisku w drodze powrotnej 2 euro daliśmy.
Jedzenia strasznie dużo ale monotonne.
Tylko kilka pokoi ma widok na morze jak o to ci chodzi, reszta widok na baseny. ale są pokoje które mają małe baseny pod tarasem- wychodzisz wprost do wody

My tez dawalismy dolary w paszport ale nie mielismy pokoju z widokiem na morze za to blisko stołówki bo z tego ostatniego z widokiem na morze to do jedzonka mały spacerek
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."

Edytowane przez Pinklady
Czas edycji: 2011-07-26 o 21:46 Powód: literówka
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 22:09   #6662
catarina88
Przyczajenie
 
Avatar catarina88
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Jak czytam te historie to zaczynam się bać tego wyjazdu szczerze mówiąc nie mam zamiaru spędzać 2 tygodni nie ruszając sie wieczorami poza hotel bo chyba zwariuje...jedziemy w 4 osoby więc mam nadzieję, że poradzimy sobie z nachalnymi tubylcami
catarina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 08:04   #6663
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Pinklady Pokaż wiadomość
Bungalowy- brak więc się nie martw.
Tam jest kilka tysięcy pokoi i kilka budynków. my mieliśmy pokój 1233. w drugim budynku obok głównego.
Oszustwa nie doświadczyłam więc nie wiem.
wybraliśmy sie taksą do centrum Hurghady (jakieś 30 min, autem)
Weszliśmy do sklepu z pamiątkami i nas stamtąd wypuścić przez pól godziny nie chcieli jak coś nie kupimy. Zebrało się tam z 5 chłopaków i zagrodzili nam drogę. Za plastikową piramidkę i szkatułkę chcieli 50 dolarów. Jakoś udało nam sie wyjść nic nie kupując ale co się strachu najadłam to moje bo to wieczór był a tam o 19 ciemno na dworze jakby był środek nocy. a za taką piramidkę na lotnisku w drodze powrotnej 2 euro daliśmy.
Jedzenia strasznie dużo ale monotonne.
Tylko kilka pokoi ma widok na morze jak o to ci chodzi, reszta widok na baseny. ale są pokoje które mają małe baseny pod tarasem- wychodzisz wprost do wody

My tez dawalismy dolary w paszport ale nie mielismy pokoju z widokiem na morze za to blisko stołówki bo z tego ostatniego z widokiem na morze to do jedzonka mały spacerek
Mnie też własnie zależy zeby było blisko do restauracji a widok może być na baseny
A powiedz jeszcze jak jest z sejfami pokojowymi?
Czy dopadła Was zemsta?
Ile dawaliście do paszportu?
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 16:38   #6664
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Do paszportu dałam 10 euro
Zemsta dopadła nas dopiero w Polsce na drugi dzień po powrocie
2 dni na Stoperanie

Sejf jest w pokoju bezpłatny, w szafie
tylko zanim go ruszysz to dokładnie przeczytaj instrukcję bo ja odruchowo zamknęłam jak weszlismy do pokoju i zonk
trzeba było wołac gościa do otwarcia a ten nie jest na zawołanie i trzeba było jeden dzień czekać.

Ręczniki kąpielowe dostępne bez problemu
dostajesz specjalna kartę którą wymieniasz w każdej chwili na świeży ręcznik na plażę

Jeśli macie w cenie restauracje a la carte to trzeba rezerwować z 2-3 dniowym wyprzedzeniem

Jak przyjedziecie do hotelu bagaże każą wam zostawić przed wejściem do hotelu
jak Was zakwaterują to bagaże wam przywiozą pod drzwi meleksem

najlepsze drinki w barze naaprzeciwko recepcji

centrum handlowe znajduje się po lewej stronie
wychodzicie z hotelu i idziecie w lewo
nas skierowano w prawo szlismy pół godziny i tylko kilka małych sklepików

jak jechaliśmy do Luksoru to suchy prowiant dostawalismy w recepcji - kanapki, soczek, woda, owoce
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."

Edytowane przez Pinklady
Czas edycji: 2011-07-27 o 16:39
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 21:54   #6665
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Ile mniej więcej kosztują drewniane figurki ok. 20 cm?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:08   #6666
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Zaczynam się pakowac O 17.30 wylot!!
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:48   #6667
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

.
__________________
TP 18.09.2015

Edytowane przez painka
Czas edycji: 2013-02-12 o 17:16
painka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 08:57   #6668
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Dziewczyny powklejajcie jakieś zdjęcia ze swoich wakacji
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 09:12   #6669
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Też właśnie wróciłam z Grand Plazy i naprawde dziwią mnie takie komentarze. Nawet trzech górali, którzy siedzieli obok mnie w basenie obgadywalo jakąś polke, ktora marudzila ze codziennie sa parowki. Jak mozna w ogole stwierdzac ze wyjazd nie byl tak udany jak powinien z powodu sniadania? Przeciez byl ogromny wybor pieczywa, rozne dodatki, salatki, naprawde mnostwo rzeczy, ja przez 7 dni codziennie jadlam co innego, ale widocznie niektorzy u siebie w domu na sniadanie maja lepiej zastawione stoly. Co do Coca coli, sprite itd to wystarcz pojechac do niemiec i sprobowac chociazby fanty. W roznych miejscach na swiecie smakuje ona inaczej! W tym takze w egipcie. Fanta w niemczech jest cierpka i jakby rozgazowana, a np w tajlandii dwa razy slodsza od naszej. Dlatego ocenianie hotelu w ten sposob tylko dlatego ze cola ne smakowala jak powinna mnie szokuje (chociaz od kiedy jezdze do egiptu to smakuje tak samo).

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

A co do piwa to wiadomo ze beczka z piwem ma dno i piwo w niej predzej czy pozniej sie skonczy i trzeba bedzie ja wymienic. Nam przez caly wyjazd nie zdarzylo sie czekac w kolejce dluzej niz dwie minuty, naprawde szacunek dla tych chlopakow ze przy takim upale uwijali sie jak mrowki jedna reka nalewajac cole a druga piwo. Drinki tez robili bardzo dobre i na zyczenie jakie sie tylko chcialo.
W 100% zgadzam się z Twoim podejściem do sprawy .
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 09:13   #6670
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Też właśnie wróciłam z Grand Plazy i naprawde dziwią mnie takie komentarze. Nawet trzech górali, którzy siedzieli obok mnie w basenie obgadywalo jakąś polke, ktora marudzila ze codziennie sa parowki. Jak mozna w ogole stwierdzac ze wyjazd nie byl tak udany jak powinien z powodu sniadania? Przeciez byl ogromny wybor pieczywa, rozne dodatki, salatki, naprawde mnostwo rzeczy, ja przez 7 dni codziennie jadlam co innego, ale widocznie niektorzy u siebie w domu na sniadanie maja lepiej zastawione stoly. Co do Coca coli, sprite itd to wystarcz pojechac do niemiec i sprobowac chociazby fanty. W roznych miejscach na swiecie smakuje ona inaczej! W tym takze w egipcie. Fanta w niemczech jest cierpka i jakby rozgazowana, a np w tajlandii dwa razy slodsza od naszej. Dlatego ocenianie hotelu w ten sposob tylko dlatego ze cola ne smakowala jak powinna mnie szokuje (chociaz od kiedy jezdze do egiptu to smakuje tak samo).

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

A co do piwa to wiadomo ze beczka z piwem ma dno i piwo w niej predzej czy pozniej sie skonczy i trzeba bedzie ja wymienic. Nam przez caly wyjazd nie zdarzylo sie czekac w kolejce dluzej niz dwie minuty, naprawde szacunek dla tych chlopakow ze przy takim upale uwijali sie jak mrowki jedna reka nalewajac cole a druga piwo. Drinki tez robili bardzo dobre i na zyczenie jakie sie tylko chcialo.

Ja nie mówię, że było źle - po prostu uważam, że hotel powinien mieć 4 gwiazdki a nie 5. Może po prostu mam porównanie z innymi hotelami 5gwiazdkowymi i to dlatego. A co do coca coli i sprite chodziło mi o to, że one w ciągu dnia różnie smakowały. Rano zazwyczaj dobrze z pod koniec dnia jak woda z kwaskiem cytrynowym. I nie oceniam hotelu na podstawie smaku coca coli, nie dopowiadaj. Po prostu mówię jak było.
I wiem, że beczka ma dno i piwo kiedyś się kończy. Mówię, że mi to różnicy nie robiło, bo ja nie piłąm. Ale był jeden dzień, gdzie od 12 do 18 nie było tego piwa - tyle chyba nie trwa wymiana beczki prawda?

I niekoniecznie każdy ma na śniadanie bardziej bogato zastawione stoły i nie musi mieć. Ale jak jedzie o hotelu 5gwiazdkowego to może wymagać, żeby jedzenie było urozmaicone prawda? w końcu za to zapłacił niemało pieniędzy.

Ja uważam, że hotel był ok, jedzenie smaczne. obsługa miła, ale powinien mieć 4 gwiazdki a nie 5 i tylko o to chodziło mi w mojej wypowiedzi.
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 09:24   #6671
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

o widzę marudy na watek powróciły od razu widać, że sie turnus skończył
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 09:37   #6672
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powklejajcie jakieś zdjęcia ze swoich wakacji
ja mogę powklejać ale z Fuerteventury

Cytat:
Napisane przez jj4u Pokaż wiadomość
Ja nie mówię, że było źle - po prostu uważam, że hotel powinien mieć 4 gwiazdki a nie 5. Może po prostu mam porównanie z innymi hotelami 5gwiazdkowymi i to dlatego.

Ja uważam, że hotel był ok, jedzenie smaczne. obsługa miła, ale powinien mieć 4 gwiazdki a nie 5 i tylko o to chodziło mi w mojej wypowiedzi.
ja mam porównanie hoteli egipskich z hotelami w innych krajach i nie oszukujmy się - za taką kasę jak w Egipcie, to w Europie możemy co najwyżej w hostelu/aparthotelu pomieszkać. dlatego wg mnie narzekanie na hotele w Egipcie, w których jest czysto, ładnie i przyjemnie, jest niefair.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:28   #6673
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Jasne, masz racje, że za taką kasę to w Europie będą o wieeele gorsze warunki. I gdzie ja tak strasznie narzekam? Powiedziałam dwie wady hotelu, napisałam że mimo to mi się podobało i że to małe wady a Wy się rzuciłyście na mnie jakbym zjechała ten hotel po całości.

A to bicie w głową w ścianę i nazywanie mnie marudą było bardzo uprzejme z Twojej strony, moniczorku. Zwłaszcza, że Ciebie ta dyskusja nie dotyczy.
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:33   #6674
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Też właśnie wróciłam z Grand Plazy i naprawde dziwią mnie takie komentarze. Nawet trzech górali, którzy siedzieli obok mnie w basenie obgadywalo jakąś polke, ktora marudzila ze codziennie sa parowki. Jak mozna w ogole stwierdzac ze wyjazd nie byl tak udany jak powinien z powodu sniadania? Przeciez byl ogromny wybor pieczywa, rozne dodatki, salatki, naprawde mnostwo rzeczy, ja przez 7 dni codziennie jadlam co innego, ale widocznie niektorzy u siebie w domu na sniadanie maja lepiej zastawione stoly. Co do Coca coli, sprite itd to wystarcz pojechac do niemiec i sprobowac chociazby fanty. W roznych miejscach na swiecie smakuje ona inaczej! W tym takze w egipcie. Fanta w niemczech jest cierpka i jakby rozgazowana, a np w tajlandii dwa razy slodsza od naszej. Dlatego ocenianie hotelu w ten sposob tylko dlatego ze cola ne smakowala jak powinna mnie szokuje (chociaz od kiedy jezdze do egiptu to smakuje tak samo).

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

A co do piwa to wiadomo ze beczka z piwem ma dno i piwo w niej predzej czy pozniej sie skonczy i trzeba bedzie ja wymienic. Nam przez caly wyjazd nie zdarzylo sie czekac w kolejce dluzej niz dwie minuty, naprawde szacunek dla tych chlopakow ze przy takim upale uwijali sie jak mrowki jedna reka nalewajac cole a druga piwo. Drinki tez robili bardzo dobre i na zyczenie jakie sie tylko chcialo.
Myślę, że autorce chodzi o to , że jedzenie po prostu monotonne. Mi przez pierwszy tydzień też smakowało i byłam zachwycona ilością, ale w drugim tygodniu już w ogóle nie chodziłam do hotelowej restauracji, mieszkałam w centrum Hurghady więc żywiłam się żywnością z marketu i w Burger Kingu Tu nie chodzi o to, że było niedobre, po prostu mam wrażenie, że tam wszystko ma taki sam smak. Wydaje mi się, że do wszystkiego w Egipcie dodaje się kurkumę. Po prostu jest we wszystkim, nawet w piwie. I to nie tylko moje spostrzeżenia, bo większości Polaków z turnusu ...

Dla mnie jedzenie w hotelu to akurat nie problem, ale każdy ma inne priorytety, niektórym taka monotonia potrafi zepsuć cały wyjazd...
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:37   #6675
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez darla13 Pokaż wiadomość
Myślę, że autorce chodzi o to , że jedzenie po prostu monotonne. Mi przez pierwszy tydzień też smakowało i byłam zachwycona ilością, ale w drugim tygodniu już w ogóle nie chodziłam do hotelowej restauracji, mieszkałam w centrum Hurghady więc żywiłam się żywnością z marketu i w Burger Kingu Tu nie chodzi o to, że było niedobre, po prostu mam wrażenie, że tam wszystko ma taki sam smak. Wydaje mi się, że do wszystkiego w Egipcie dodaje się kurkumę. Po prostu jest we wszystkim, nawet w piwie. I to nie tylko moje spostrzeżenia, bo większości Polaków z turnusu ...

Dla mnie jedzenie w hotelu to akurat nie problem, ale każdy ma inne priorytety, niektórym taka monotonia potrafi zepsuć cały wyjazd...
Dzięki za wyrozumiałość i wsparcie.
Nie napisałam też nigdzie, że mi to popsuło wyjazd. Czysty fakt - przez 2 tygodnie było takie samo śniadanie. I z tym nie ma co się kłócić bo tak było. Wybór było duży, można było jeść przez kilka dni co innego, ale nadal przez 2 tygodnie był identyczny wybór. Nie napisałam nigdzie o matko ciągle to samo, zepsuło mi to wyjazd, nie jedźcie tam, bo nie warto, tylko, fakt.
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:42   #6676
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez jj4u Pokaż wiadomość
Dzięki za wyrozumiałość i wsparcie.
Nie napisałam też nigdzie, że mi to popsuło wyjazd. Czysty fakt - przez 2 tygodnie było takie samo śniadanie. I z tym nie ma co się kłócić bo tak było. Wybór było duży, można było jeść przez kilka dni co innego, ale nadal przez 2 tygodnie był identyczny wybór. Nie napisałam nigdzie o matko ciągle to samo, zepsuło mi to wyjazd, nie jedźcie tam, bo nie warto, tylko, fakt.
Mnie również to nie zepsuło wyjazdu , ale znacznie uszczupliło portfel
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 11:06   #6677
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez darla13 Pokaż wiadomość
mieszkałam w centrum Hurghady więc żywiłam się żywnością z marketu i w Burger Kingu
No za to w burger kingu jest ogromna różnorodność oferty i smaków .
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 11:42   #6678
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Matko boska ; o
To jest taki przykład , przecież nie chodziłam codziennie do tego Burger Kinga, obok było mnóstwo innych restauracji, barów , fast foodów.
Poza tym w owych miejskich restauracjach do wszystkiego nie dodaje się jednej i tej samej przyprawy, jak w hotelu. Z resztą nie muszę Ci się tłumaczyć. Żarcie hotelowe mi się nie podobało i tyle, mam prawo do twierdzenia, że było cholernie monotonne.
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 13:43   #6679
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez darla13 Pokaż wiadomość
Myślę, że autorce chodzi o to , że jedzenie po prostu monotonne. Mi przez pierwszy tydzień też smakowało i byłam zachwycona ilością, ale w drugim tygodniu już w ogóle nie chodziłam do hotelowej restauracji, mieszkałam w centrum Hurghady więc żywiłam się żywnością z marketu i w Burger Kingu Tu nie chodzi o to, że było niedobre, po prostu mam wrażenie, że tam wszystko ma taki sam smak. Wydaje mi się, że do wszystkiego w Egipcie dodaje się kurkumę. Po prostu jest we wszystkim, nawet w piwie. I to nie tylko moje spostrzeżenia, bo większości Polaków z turnusu ...

Dla mnie jedzenie w hotelu to akurat nie problem, ale każdy ma inne priorytety, niektórym taka monotonia potrafi zepsuć cały wyjazd...
akurat pracuję obecnie na Wyspach Kanaryjskich w hotelu 4*, obok którego jest solidne 5* znanej sieci i w obu jedzenie jest monotonne dla gości zostających 2 tygodnie. hotele lecą 'tygodniami' i w większości hoteli wlaśnie na tydzień wszystko jest poustawiane.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 13:55   #6680
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
akurat pracuję obecnie na Wyspach Kanaryjskich w hotelu 4*, obok którego jest solidne 5* znanej sieci i w obu jedzenie jest monotonne dla gości zostających 2 tygodnie. hotele lecą 'tygodniami' i w większości hoteli wlaśnie na tydzień wszystko jest poustawiane.
Wydaje mi się, że tak ma być; w drugim tygodniu turyści zostający na 2 tygodnie jedzą mniej, bo już nie mogą patrzeć na posiłki o tym samym smaku co każda inna potrawa(w moim przypadku dodawanie do wszystkiego kurkumy); ot polityka oszczędnościowa hotelu + przetwarzanie wszystkiego co zostało na coś w innej postaci. Nic się nie marnuje
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:03   #6681
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Darla jeśli chodzi o jedzenie to tak jest niestety wszedzie...wszystko co zostaje i nadaje się do jedzenia to jest przerabiane na coś innego...we polskich restauracjach tez tak jest
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:06   #6682
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Darla jeśli chodzi o jedzenie to tak jest niestety wszedzie...wszystko co zostaje i nadaje się do jedzenia to jest przerabiane na coś innego...we polskich restauracjach tez tak jest
Wiem, zdarzyło mi się podejrzeć trochę polską restaurację "od kuchni" , ale od nich i tak moglibyśmy dużo się nauczyć, naprawdę
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:12   #6683
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez darla13 Pokaż wiadomość
Wiem, zdarzyło mi się podejrzeć trochę polską restaurację "od kuchni" , ale od nich i tak moglibyśmy dużo się nauczyć, naprawdę
Moja kumpela pracuje w restauracji ( kiedys na stołowce pracowała) i jak mi opowiadała co z czego mozna zrobić to masakra i ile raz cos potrafi byc przetwarzane to szok!
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:22   #6684
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Moja kumpela pracuje w restauracji ( kiedys na stołowce pracowała) i jak mi opowiadała co z czego mozna zrobić to masakra i ile raz cos potrafi byc przetwarzane to szok!
Robiąc mały offtop, to NIGDY nie zamawiajcie tego co poleca dziś szef kuchni
Pamiętam w Tunezji w malutkiej hotelowej 3* restauracyjce pierwszego dnia było na deser czekoladowe ciasto, a drugiego dnia bardzo ciekawie zlepione kule z czekoladowego ciasta połączone z jogurtem i miodem
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:42   #6685
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Szef kuchni poleca dzis pierogi z mięsem...a mieso z 5 przerobu na poczatku bylo bitkami w sosie, potem opieczone jako kotlet, a jak juz nie poszlo to przemielili i zrobili z tego kotleta mielonego ... a potem pozostalosci z kotletów wlozyli do pierogów
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:50   #6686
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Magda Gessler by się przeżegnała
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:59   #6687
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

haha
niestety to smutna prawda, często stosowane praktyki
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 15:02   #6688
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
haha
niestety to smutna prawda, często stosowane praktyki

dziewczyny toc to pora obiadowa...

dawno zadna nie wrzucila zdjec ze swoich wakacji! podzielcie sie!
ja juz po malu patrze na zimowe oferty do egiptu...
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 15:36   #6689
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Ja bym powrzucała zdjęcia, ale rodzice mi zabrali aparat i nie zdążyłam zgrać;/
painka na jakiej wycieczce byłaś w Sharm?
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 20:30   #6690
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Egipt - zbiorczy cz.II

Cytat:
Napisane przez ewulinek@vp.pl Pokaż wiadomość
dziewczyny toc to pora obiadowa...

dawno zadna nie wrzucila zdjec ze swoich wakacji! podzielcie sie!
ja juz po malu patrze na zimowe oferty do egiptu...
ja lecę 1 stycznia do Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort Marsa Alam, taki odpoczynek po 3 miesiącach pracy i studiów, które z kolei będą po 3 miesiącach na Kanarach - cudownie tu jest, ale brakuje mi rafy
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 13:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.