Migrena - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-28, 10:34   #931
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Migrena

Dziewczyny, migreny, bardzo skutecznie, można leczyć... botoksem.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 03:43   #932
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Migrena

Masakra.. jakiś czas temu znow miałam chyba migrenę.. tak się przeraziłam, że wezwałam po wszystkim pogotowie.. ( w trakcie ataku nie mogę normalnie się skomunikować) Najpierw pojawił się ból w skroni, potem aura (zanikały mi literki, widziałam migoczące paski przed oczami), a potem nagle poczułam się otumaniona.. nie potrafiłam napisać nic, przestawiały mi się literki w mowie i piśmie wychodziły jakieś dziwne słowa jakbym była mocno naćpana... Przeszło po 10 min. Pogotowie nic mi nie pomogło, a nawet nie uwierzyli ,ze miałam atak.. w szpitalu podobnie, myśleli, że to wymyśliłam, a do neurologa nie mogę się dostać.. Miałam tomografie 2 lata temu nie wykazała guza, kosztowało mnie to masę pieniędzy, miałam jeszcze gorsze objawy wtedy ( drętwienie ręki i twarzy + otłumienie+ brak umiejętności komunikacji w normalny sposób) niby w rodzinie ojciec ma takie same problemy "migrenowe"... Ale te ataki tak mnie przerażają... ostatni atak przed tym w tym roku miałam 2 lata temu , nie dali mi na to żadnych leków, ale miałam nadzieje, że to jednorazowe wypadki... naprawdę się boję, że to kurde coś gorszego od migreny, a z lekarzami ciężko się spotkać , wręcz olewają mój przypadek
Dziewczyny czy ktoś słyszał, doświadczył takiego typu migreny, żeby były aż zaburzenia mowy???

Edytowane przez blackcherryx94
Czas edycji: 2018-06-29 o 03:44
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 07:06   #933
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Migrena


Kiedyś się przebudziłam w nocy i nie umiałam poprawnie powiedzieć kolejno dni tygodnia. Raz na ulicy zastanawiałam się, co to jest kotlet. Ja mam takie silne ataki. Miałam bardzo szczegółowe badanie ostatnio (angiotomografię) i nic nie wykazało. Taki mój urok.

Lekarz mi wyjaśnił, że na co dzień leki podaje się, jeśli występują bodajże min. 3 ataki w miesiącu - więc nie kwalifikuję się pod takie leczenie (i w sumie dobrze, nie chcę brać żadnych leków na stałe).
Pozostają nam leki doraźne. Idź do neurologa, niech Ci coś przepisze.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 13:18   #934
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Pokaż wiadomość
Masakra.. jakiś czas temu znow miałam chyba migrenę.. tak się przeraziłam, że wezwałam po wszystkim pogotowie.. ( w trakcie ataku nie mogę normalnie się skomunikować) Najpierw pojawił się ból w skroni, potem aura (zanikały mi literki, widziałam migoczące paski przed oczami), a potem nagle poczułam się otumaniona.. nie potrafiłam napisać nic, przestawiały mi się literki w mowie i piśmie wychodziły jakieś dziwne słowa jakbym była mocno naćpana... Przeszło po 10 min. Pogotowie nic mi nie pomogło, a nawet nie uwierzyli ,ze miałam atak.. w szpitalu podobnie, myśleli, że to wymyśliłam, a do neurologa nie mogę się dostać.. Miałam tomografie 2 lata temu nie wykazała guza, kosztowało mnie to masę pieniędzy, miałam jeszcze gorsze objawy wtedy ( drętwienie ręki i twarzy + otłumienie+ brak umiejętności komunikacji w normalny sposób) niby w rodzinie ojciec ma takie same problemy "migrenowe"... Ale te ataki tak mnie przerażają... ostatni atak przed tym w tym roku miałam 2 lata temu , nie dali mi na to żadnych leków, ale miałam nadzieje, że to jednorazowe wypadki... naprawdę się boję, że to kurde coś gorszego od migreny, a z lekarzami ciężko się spotkać , wręcz olewają mój przypadek
Dziewczyny czy ktoś słyszał, doświadczył takiego typu migreny, żeby były aż zaburzenia mowy???
Na tego typu dolegliwości przepisuje się tryptany, idź do dobrego neurologa.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 14:37   #935
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Migrena

Ja brałam tryptany na migrenę , do czasu , kiedy po tabletce Sumamigren zaczęłam się dusić i wpadłam w panikę .Przeczytałam w ulotce , że są to skutki uboczne . Teraz jeśli dopadnie mnie ból głowy biorę dwie tabletki Solpadeine , tryptanów nie mam już odwagi brać .
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 10:17   #936
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Na tego typu dolegliwości przepisuje się tryptany, idź do dobrego neurologa.
Byłam u neurologa, nic nie stwierdził po tomografii z kontrastem ( nie było mnie stać na tą lepszą). Chcieli mnie zamknąć w szpitalu, natomiast nie mogłam wtedy się na to zgodzić. Ogólnie wydałam ok. 1000 zł na badania i lekarza, bo z NFZ się dostać to masakra.. no i że tak powiem, nie mam obecnie funduszy na takie leczenie prywatne.. stąd chyba zaczekam w kolejce.
Te napady są okropne, zdarzają się dość rzadko, ale po prostu nawet wtedy nie mogę wypowiedzieć własnego imienia, tak mi się pieprzą literki, słowa.. po prostu zdania sklepać nie mogę i to nie tak, że z bólu, tylko jakby kurcze mi się coś blokowało z wymową Czy mogę poprosić lekarza rodzinnego o jakieś leki do przerwania ataku migreny? Macie jakieś sprawdzone?
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 11:22   #937
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Migrena

No ale nic Ci nie przepisał neurolog? Takie objawy są niestety normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 22:36   #938
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Migrena

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;84516131]No ale nic Ci nie przepisał neurolog? Takie objawy są niestety normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No właśnie to już było dość dawno i nie dostałam trypantów tylko kazano mi brać excedrin... i jeszcze jakiś jeden lek na przerwanie, ale nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał w tym momencie. Lekarz w szpitalu też mi powiedział, żebym sobie excedrin brała :/ Na oddziale neurologicznym, który okazał się neurologiem nie być..
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 10:18   #939
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Pokaż wiadomość
No właśnie to już było dość dawno i nie dostałam trypantów tylko kazano mi brać excedrin... i jeszcze jakiś jeden lek na przerwanie, ale nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał w tym momencie. Lekarz w szpitalu też mi powiedział, żebym sobie excedrin brała :/ Na oddziale neurologicznym, który okazał się neurologiem nie być..
Ja tak samo, po pierwszym wzięciu tryptanów w domu leżałam ze 4 godziny jak kłoda mając wrażenie, że się uduszę... nigdy więcej. Na mnie już nie działa zaldiar effervescent, a zaczęła Migea (bez recepty). Jak mam początek ataku to przechodzi mi po pierwszej tabletkę często

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;84470236]Dziewczyny, migreny, bardzo skutecznie, można leczyć... botoksem.[/QUOTE]Jak to działa? Ostrzykuje się miejsce, w którym występuje ból?

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 03:13   #940
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Ja tak samo, po pierwszym wzięciu tryptanów w domu leżałam ze 4 godziny jak kłoda mając wrażenie, że się uduszę... nigdy więcej. Na mnie już nie działa zaldiar effervescent, a zaczęła Migea (bez recepty). Jak mam początek ataku to przechodzi mi po pierwszej tabletkę często

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Jak to działa? Ostrzykuje się miejsce, w którym występuje ból?

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
Dobrze wiedzieć, zakupie sobie ten lek.. masakra te migreny Ani tego wyleczyć, ani nic
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 09:58   #941
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Jak to działa? Ostrzykuje się miejsce, w którym występuje ból?
Za dużo pisania. Zrób własny 'research' - wpisz w Google: "botoks migrena" i wyskoczy Ci masa stron i informacji na ten temat. Tak czy inaczej, jest to bardzo skuteczny zabieg.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 07:20   #942
cukierek064
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6
Dot.: Migrena

Dziewczyny, moje migreny sa okropne. Przez dobre 3/4 godizin nie moge podniesc sie z łozka i zadne tabletki nie pomagaja.. juz nie wiem co robic.
cukierek064 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 10:51   #943
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Migrena

Ja mam migrenę od lat. Do tego inne dolegliwości.
Tabletki, które mi lekarze przepisywali nie działały.
Gdyby nie ostatnia wywrotka na rowerze to nie dowiedziałabym się o tętniaku.
Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Pokaż wiadomość
Masakra.. jakiś czas temu znow miałam chyba migrenę.. tak się przeraziłam, że wezwałam po wszystkim pogotowie.. ( w trakcie ataku nie mogę normalnie się skomunikować) Najpierw pojawił się ból w skroni, potem aura (zanikały mi literki, widziałam migoczące paski przed oczami), a potem nagle poczułam się otumaniona.. nie potrafiłam napisać nic, przestawiały mi się literki w mowie i piśmie wychodziły jakieś dziwne słowa jakbym była mocno naćpana... Przeszło po 10 min. Pogotowie nic mi nie pomogło, a nawet nie uwierzyli ,ze miałam atak.. w szpitalu podobnie, myśleli, że to wymyśliłam, a do neurologa nie mogę się dostać.. Miałam tomografie 2 lata temu nie wykazała guza, kosztowało mnie to masę pieniędzy, miałam jeszcze gorsze objawy wtedy ( drętwienie ręki i twarzy + otłumienie+ brak umiejętności komunikacji w normalny sposób) niby w rodzinie ojciec ma takie same problemy "migrenowe"... Ale te ataki tak mnie przerażają... ostatni atak przed tym w tym roku miałam 2 lata temu , nie dali mi na to żadnych leków, ale miałam nadzieje, że to jednorazowe wypadki... naprawdę się boję, że to kurde coś gorszego od migreny, a z lekarzami ciężko się spotkać , wręcz olewają mój przypadek
Dziewczyny czy ktoś słyszał, doświadczył takiego typu migreny, żeby były aż zaburzenia mowy???
To jak u mnie. Tomograf nie wykrył nic, a miałam rok temu robiony.
Miałaś rezonans magnetyczny z arteriografią ?
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;84488066]
Kiedyś się przebudziłam w nocy i nie umiałam poprawnie powiedzieć kolejno dni tygodnia. Raz na ulicy zastanawiałam się, co to jest kotlet. Ja mam takie silne ataki. Miałam bardzo szczegółowe badanie ostatnio (angiotomografię) i nic nie wykazało. Taki mój urok.

Lekarz mi wyjaśnił, że na co dzień leki podaje się, jeśli występują bodajże min. 3 ataki w miesiącu - więc nie kwalifikuję się pod takie leczenie (i w sumie dobrze, nie chcę brać żadnych leków na stałe).
Pozostają nam leki doraźne. Idź do neurologa, niech Ci coś przepisze.[/QUOTE]
Też nie mam tego codziennie, ale jak już mam to nawet nie wiem po co idę i gdzie idę.
Cytat:
Napisane przez cukierek064 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moje migreny sa okropne. Przez dobre 3/4 godizin nie moge podniesc sie z łozka i zadne tabletki nie pomagaja.. juz nie wiem co robic.
Idź do lekarza. Nie ma co czekać. Nie daj się zbyć.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 12:34   #944
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja mam migrenę od lat. Do tego inne dolegliwości.
Tabletki, które mi lekarze przepisywali nie działały.
Gdyby nie ostatnia wywrotka na rowerze to nie dowiedziałabym się o tętniaku.

To jak u mnie. Tomograf nie wykrył nic, a miałam rok temu robiony.
Miałaś rezonans magnetyczny z arteriografią ?
Niestety nie miałam, ciężko się dostać, nikt nie chciał mi dać skierowania no, a prywatnie to koszt bardzo bardzo wysoki. Przestraszyłaś mnie tym tętniakiem.. zaczynam się martwic, że to, to . Ostatnio mam też jakby takie bóle w skroniach, jakby żyły mnie pobolewały, nie mam pojęcia czy to już migreny problemy z mową i pisaniem) czy co to może być.

A jak ta sprawa z Twoim tętniakiem, jakie leczenie zostało zastosowane i kurcze czy wszystko w porządku?
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 16:13   #945
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Pokaż wiadomość
Niestety nie miałam, ciężko się dostać, nikt nie chciał mi dać skierowania no, a prywatnie to koszt bardzo bardzo wysoki. Przestraszyłaś mnie tym tętniakiem.. zaczynam się martwic, że to, to . Ostatnio mam też jakby takie bóle w skroniach, jakby żyły mnie pobolewały, nie mam pojęcia czy to już migreny problemy z mową i pisaniem) czy co to może być.

A jak ta sprawa z Twoim tętniakiem, jakie leczenie zostało zastosowane i kurcze czy wszystko w porządku?
Zaczęło się pod koniec maja.
Po rezonansie dzwonili do mnie z placówki, że muszą jeszcze kolejne zdjęcia zrobić (to była arteriografia jak się okazało ).
Potem dziwne, ale rodzinny lekarz mnie wzywa na wizytę w trybie natychmiastowym ( to nie jest standardem nawet w Norwegii, na rodzinnego jak nie masz gorączki czeka się do 2 tygodni ). Lekarka mnie poinformowała, że mam tętniaka w tętnicy na szyi, który prawdopodobnie jest sprawcą bólu głowy, zawrotów, problemów ze wzrokiem i drętwienia rąk ( nie mam czucia w 2 palcach w lewej ręce ). Neurolog i operacja przede mną.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 17:29   #946
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zaczęło się pod koniec maja.
Po rezonansie dzwonili do mnie z placówki, że muszą jeszcze kolejne zdjęcia zrobić (to była arteriografia jak się okazało ).
Potem dziwne, ale rodzinny lekarz mnie wzywa na wizytę w trybie natychmiastowym ( to nie jest standardem nawet w Norwegii, na rodzinnego jak nie masz gorączki czeka się do 2 tygodni ). Lekarka mnie poinformowała, że mam tętniaka w tętnicy na szyi, który prawdopodobnie jest sprawcą bólu głowy, zawrotów, problemów ze wzrokiem i drętwienia rąk ( nie mam czucia w 2 palcach w lewej ręce ). Neurolog i operacja przede mną.
Kurcze dobrze, że zostało to wykryte, na pewno dużo stresu, ale wszystko będzie już teraz na pewno dobrze .
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 18:12   #947
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez cukierek064 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moje migreny sa okropne. Przez dobre 3/4 godizin nie moge podniesc sie z łozka i zadne tabletki nie pomagaja.. juz nie wiem co robic.
A podaj jakieś szczegóły - jakie jest to ból, kiedy się pojawia, co go pogłębia a co neutralizuje? Jakie tabletki zażywałaś?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 09:43   #948
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Migrena

Cześć, czy ktoś dziś tak jak ja ma migrenę ? Męczę się od wczoraj , mam wrażenie,że oko mi spuchło . Żadne tabletki mi nie pomagają , już dawno nie miałam takiego ataku bólu . U mnie migreny występują zawsze przed , w trakcie lub po okresie . Czasami również ze stresu lub z głodu . Pozdrawiam wszystkie cierpiące na te okropne migreny
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 09:48   #949
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez aniusia82 Pokaż wiadomość
Cześć, czy ktoś dziś tak jak ja ma migrenę ? Męczę się od wczoraj , mam wrażenie,że oko mi spuchło . Żadne tabletki mi nie pomagają , już dawno nie miałam takiego ataku bólu . U mnie migreny występują zawsze przed , w trakcie lub po okresie . Czasami również ze stresu lub z głodu . Pozdrawiam wszystkie cierpiące na te okropne migreny
O matko, dzisiaj mam to samo. Rano wstałam strasznie bolącą głową. Jeszcze miałam sen że umieram na raka i żegnam się z rodziną. A jeszcze mam dzisiaj wolne Nie wiem czy dzisiaj pogoda taka, bo do okresu jeszcze daleko. Ledwo doczłapałam się do piekarni, żeby kupić sobie coś na śniadanie bo było mi mega słabo. Na razie zjadłam i jest trochę lepiej. Myślę, żeby wziąć Solpadeina, choć w weekend też mnie trzymała migrena więc nie wiem czy już nie polecieć sumamigrenem. Na razie moja jedyna aktywność to leżenie. Powodzenia Oby ból przeszedł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-05, 12:40   #950
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Migrena

Ja mam codziennie migrenopodobne bóle, ale u mnie jest to związane z zaburzeniami stawu skroniowo - żuchwowego oraz przeciążeniem mięśni twarzy. Kiedyś o tym nie wiedziałam, myślałam, że to klasyczne migreny - dużo szperałam na ten temat, nawet lekarze odsyłali do neurologa, który oczywiście nie stwierdził nic (miałam nawet rezonans). Aż w końcu wpadłam na to, co wywołuje bądź pogłębia boleści - długie żucie, zgryzanie zębów, otwieranie buzi, mówienie, itp.
Poza tym mam bóle najczęściej jednostronne, idące bokiem twarzy, wzdłuż skroni przez potylicę, następnie do szyi, barku i ramienia. Objawów neurologicznych brak, może poza intensywnymi mdłościami (które chyba są dużo gorsze niż sam ból) i nadwrażliwością na dźwięki, światło.
Mi na ten typ bólu nie pomaga nic, żadna tabletka przeciwbólowa, czasem zaskutkują leki przeciwwymiotne, które zmniejszają u mnie także dolegliwości bólowe.
Poza tym kiedy naciągam mięsień skroniowo w górę, ból całkowicie przechodzi, ale gdy przestaję - ponownie zaczyna boleć...
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 16:48   #951
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Migrena

I ja miałam dzisiaj ćmiący ból, myślałam że to kac, ale teraz nabieram wątpliwości, czytając Wasze wiadomości

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 18:02   #952
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Migrena

Kurcze, a mi się także coś mieni przed oczami jak patrzę w komputer, obym dziś uniknęła tej okropnej migreny , już mnie strach ogarnia jak znów nie będę mogła nic powiedzieć, bo mi literki będą się w słowach przestawiać .
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 21:17   #953
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez aniusia82 Pokaż wiadomość
Cześć, czy ktoś dziś tak jak ja ma migrenę ? Męczę się od wczoraj , mam wrażenie,że oko mi spuchło . Żadne tabletki mi nie pomagają , już dawno nie miałam takiego ataku bólu . U mnie migreny występują zawsze przed , w trakcie lub po okresie . Czasami również ze stresu lub z głodu . Pozdrawiam wszystkie cierpiące na te okropne migreny
Tak.
Trudno mi wysiedzieć przed komputerem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 11:25   #954
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Migrena

Na migrenę niestety nie ma skutecznego leku. Można ją leczyć objawowo i podawać leki przeciwbólowe. Okropna sprawa, znam to z autopsji. ;/ Trzymajcie się dziewczyny i łączę się z Wami w bólu.
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 18:12   #955
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Migrena

Dziś złapała mnie migrena, masakra, nie mam pojęcia czy to na pewno jest wynik migreny, ale normalnie miałam aure, potem nie mogłam przez 2 minuty normalnie mówić i nastąpił ból głowy. Najdziwniejsze jest to, że myślałam, że mi przeszło, a tu nagle zdrętwiała mi prawa ręka i usta... Czy ktoś miał podobne problemy w migreną ? Zaczynam się mocno bać, czy to w ogóle jest migrena czy coś niebezpiecznego

Edytowane przez blackcherryx94
Czas edycji: 2018-07-26 o 18:17
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 18:47   #956
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Pokaż wiadomość
Dziś złapała mnie migrena, masakra, nie mam pojęcia czy to na pewno jest wynik migreny, ale normalnie miałam aure, potem nie mogłam przez 2 minuty normalnie mówić i nastąpił ból głowy. Najdziwniejsze jest to, że myślałam, że mi przeszło, a tu nagle zdrętwiała mi prawa ręka i usta... Czy ktoś miał podobne problemy w migreną ? Zaczynam się mocno bać, czy to w ogóle jest migrena czy coś niebezpiecznego
Ja już Ci pisałam wiele razy, że tak, dokładnie takie mam ataki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 18:58   #957
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Migrena

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;85092691]Ja już Ci pisałam wiele razy, że tak, dokładnie takie mam ataki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Faktycznie, kurde okropne to jest.. Nawet leki mi nie pomogły, dziś miałam jeden z gorszych i najdłuższych ataków, a głowa tak boli. po wszystkim.. Jak bardzo ubolewam, że na te migreny okropne nie ma lekarstwa
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 19:23   #958
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Migrena

Pewnie masz migrenę, ale zbadać się dokładniej nigdy nie zaszkodzi. Na uporczywą , często występujacą migrenę stosuje się tryptany ew. botoks
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 07:40   #959
bebio229
Przyczajenie
 
Avatar bebio229
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 15
Dot.: Migrena

U mnie migrena zaczęła się jak miałam 14 lat i długo się z nią męczyłam, dopiero neurolog przepisał mi tabletki i teraz jak tylko głowa zaczyna boleć od razu biore i po bólu
__________________
Wstać
Przeżyć
Iść spać
bebio229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 11:19   #960
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez bebio229 Pokaż wiadomość
U mnie migrena zaczęła się jak miałam 14 lat i długo się z nią męczyłam, dopiero neurolog przepisał mi tabletki i teraz jak tylko głowa zaczyna boleć od razu biore i po bólu
Jakie to tabletki ?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-14 18:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.