Żółć w żołądku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-19, 13:43   #1
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639

Żółć w żołądku


Witam. Robiłam ostatnio gastroskopię , i okazało się ,że poza bakteria helicobacter i zaczerwienieniem odźwiernika mam bardzo dużo żółci , którą zarzuca z dwunastnicy . Pobrano mi wycinki na badanie histopatologiczne. Czego powodem może być ta żółć ? Lekarz mnie nastraszył ,że mogą to być nawet dysplazje jelitowe itp. Dodam ,że cierpię od lat na duże zaparcia . Proszę o pomoc , bo wynik za dwa tygodnie a ja już nie mam siły 😞
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 15:30   #2
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Żółć w żołądku

niestety niewiele Ci pewnie pomogę, bo miałam te same problemy dawno temu. też helicobacter, też żółć (podczas gastroskopii lało się to ze mnie strumieniami dosłownie). u mnie dodatkowo była swędząca skóra i wypryski. lekarze podejrzewali różne nietolerancje, ale nic w badaniach nie wychodziło. pomogła zmiana diety. najpierw miałam maksymalnie lekkostrawną, potem odstawiłam gluten i laktozę, a teraz dietę mam normalną, tylko brak glutenu i laktozy w niej został.


musisz udać się do lekarza, nie ma rady. to może być coś poważnego, choć najprawdopodobniej okaże się jakąś głupotą. natomiast mocno zastanowiłabym się nad zmianą diety, szczególnie w kontekście Twoich zaparć (uważaj na nie, bo dorobisz się jeszcze poważnych problemów).
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 20:38   #3
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Żółć w żołądku

Oczywiście,że pójdę do lekarza z wynikami jak już je otrzymam . Chciałam się dowiedzieć, czy ktoś miał podobny problem . Dodam ,że jestem osobą bardzo nerwową i niestety ,ale żyję w ciągłym stresie . Czy ta żółć może być powodem stresu ? Do tej pory nie czułam goryczy w ustach , a od gastroskopii czuję. Bardzo mnie ciągnęło podczas badania na wymioty.
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 16:06   #4
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: Żółć w żołądku

Ja mam to samo, też helicobacter, żółć w żołądku, na skórze pojawiły się wypryski, refluks żółciowy. Z tego co się dowiedziałam podczas gastroskopii obecnie sporo osób ma taki problem, trzeba przestrzegać diety - jak najmniej cukru, gluten i krowi nabiał w ogóle lepiej wyrzucić, jedzenie lekkostrawne np. warzywa na parze.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 20:58   #5
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Żółć w żołądku

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Ja mam to samo, też helicobacter, żółć w żołądku, na skórze pojawiły się wypryski, refluks żółciowy. Z tego co się dowiedziałam podczas gastroskopii obecnie sporo osób ma taki problem, trzeba przestrzegać diety - jak najmniej cukru, gluten i krowi nabiał w ogóle lepiej wyrzucić, jedzenie lekkostrawne np. warzywa na parze.
Coś okropnego , właśnie teraz jestem w trakcie kuracji antybiotykami na eradykację HP , wyników histopatologii jeszcze nie mam. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia 😘
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-25 21:58:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.