gniazdo szerszeni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-18, 13:53   #1
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298

gniazdo szerszeni


na stryszku nad garazem mamy gniazdo szerszeni. Dziadek byl sprawdzic bo ciagle lataja (na marginesie cala noc nie spalam przez jednego bo wlecial mi do pokoju - tata go trzepnal, nie wiedzielismy gdzie upadl i balam sie ze sie 'obudzi' i mnie zjeeee - podobno wtedy sa zle). No ale wracajac do tematu - gniazdo to, to wieeeelka bania. W takich wypadkach chyba dzwoni sie po straz pozarna? Przeciez nikt sie tego nie podejmie, a jak to zostawimy to nas zjedza... :/ Czy jesli zadzwonimy to bedziemy placic za ta 'usluge'? Co w ogole powiedziec, jak bedziemy dzwonic? Nie dzwonilismy nigdy w takich sprawach i chce wiedziec. HELP - bo mnie zjedza szerszenie i nie bedzie gagi na forum
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:00   #2
Lavenda
Rozeznanie
 
Avatar Lavenda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Małopolska: - ..... - Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: gniazdo szerszeni

Tak dzwoni się po straż pozarną. Za "usługę" nic się nie płaci, bo straż pożarna jest instytucją państwową i "ludności cywilnej" pomaga za darmo - wyjętkiem są głupie dowcipy (np. fałszywe alarmy), które karane są mandatami lub kierowane do sądu.

Koniecznie wezwijcie straż pożarną, bo z szerszaniami nie ma żartów.

Wiadomości mam z pewnego źródłą, bo mam strażaków w rodzinie.

W lecie jest wiele zgłoszeń odnośnie usuwania gniazd szerszeni i są traktowane bardzo poważnie przez strażaków. Popatrz się jak fajnie będą ubrani jak będą zamrażać gniazdo szerszeni i pakować je do wielkiegooo wora.

Co powiedzieć w zgłoszeniu: Mamy gniazdo szerszeni na strychu, proszę o szybką inerwencję i dane.......
__________________
"Wielu ludzi twierdzi, że sny są czarno-białe, ale ja śnię w kolorze."
Richard P. Feynman

"Jest coś niedobrego z ludźmi: nie uczą się przez zrozumienie, tylko jakoś inacze, pewnie na pamięć.
Ich wiedza jest taka krucha!"

Richard P. Feynman
Lavenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:10   #3
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: gniazdo szerszeni

dziekuje za odpowiedz
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:14   #4
Lavenda
Rozeznanie
 
Avatar Lavenda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Małopolska: - ..... - Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: gniazdo szerszeni

Cytat:
Napisane przez gaga87
dziekuje za odpowiedz
Nie ma za co

I uważaj na szerszenie - serio Trzeba go porządnie dobić, bo są dość wytrzymałe na poklepywanie łapką na muchy. Najlepiej przydeptać, jak już leży na podłodze.

Do mojego pokoju jak wpadł szerszeń to zabijanie go i dobijanie trwało dobre 15 minut - była bestia wytrwała.
__________________
"Wielu ludzi twierdzi, że sny są czarno-białe, ale ja śnię w kolorze."
Richard P. Feynman

"Jest coś niedobrego z ludźmi: nie uczą się przez zrozumienie, tylko jakoś inacze, pewnie na pamięć.
Ich wiedza jest taka krucha!"

Richard P. Feynman
Lavenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:17   #5
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: gniazdo szerszeni

Jak najszybciej wezwij straż bo naprawdę jeśli się wkurzą szerszenie to mogą być niebezpieczne. Napisz jak przebiegła akcja
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:42   #6
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: gniazdo szerszeni

Ehh d;atego nie bez powodu mialam stracha i nie spalam cala noc, bo jak tata go klepnal to nie widzielismy gdzie polecial. Teraz znalazlam go pod biurkiem. O matko, a ja tu caly czas siedze Musial sie chyba odbic i tam poleciec, bo na moje oko tata ciapnal go gdzie indziej... a moze odzyl w nocy??
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:45   #7
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: gniazdo szerszeni

I to jak najszybciej! to b. niebezpieczne
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-18, 14:57   #8
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: gniazdo szerszeni

O Jezu, mam ten sam problem. Dziś akcja 'wykurzyć szerszenie part 2', brat z ojcem wykurzyli, teraz sprzątanie. Tragedia, były u nas w wentylacji, non stop na ganku pod lampą, TŻowi jeden na ręce usiadł ja miałam jednego w sypialni (mieszkam koło lasu). Wczoraj już była cisza
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:59   #9
kasiunia`18
Zadomowienie
 
Avatar kasiunia`18
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 783
GG do kasiunia`18
Dot.: gniazdo szerszeni

ktos musi wam to usunac,jakies dwa lata temu moj wujek zabral mojego brata i kuzyna na wycieczke rowerowa i chłopaki w lesie wspieli sie na taka ambonke,nie wiem chyba dla lesnikow one sa i nie wiedzieli,ze tam jest gniazdo szerszeni,gdy zobaczyli co sie tam znajduje,szybko ze strachu nie schodzac juz po drabince skoczyli z prawie 5 metrow na ziemie.ale szerszenie i tak ich dopadły,mojego brat ukasiło 8,w tym 3 w głowe,kuzyna 7,a wujka,który nawet nie wchodził na ta ambone 4,jakos dojechali do domu,ale mój kuzyn po drodze zemdlał to go wujek na plecach wiózł,szybko przyjechała karetka,dostali pełno zastrzyków,lezeli chyba 5 dni w szpitalu,lekarz powiedział,ze to cud,ze zyja,bo juz jad 4 szerszeni jest smiertelny.ktos kilka dni wczesniej ugryziony przez 3 zmarł,takze mieli wielkie szczescie
__________________
"I feel the need - the need for speed!"


Majusia 19.01.2012r **
kasiunia`18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 18:52   #10
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot. Jak pozbyć się szerszeni ?

Cześć, od jakiegoś czasu mamy plagę szerszeni , zazwyczaj siedzą w bzie , nie wiadomo , gdzie mają gniazdo , ponieważ latają w różnych kierunkach i ciężko to zlokalizować . Przez te paskudne szerszenie ,boimy się siedzieć wieczorami na tarasie , ponieważ co chwilę jakiś przylatuje do źródła światła . Czy są jakieś sposoby aby się ich pozbyć ? Użyliśmy gaśnicy na szerszenie, kilkanaście sztuk widziałam ,że padło ale nie rozwiązało to problemu. Co można zrobić ? Na straż pożarną dzwoniłam , powiedzieli ,że mogą przyjechać jeśli znajdziemy gniazdo , jednak to proste nie jest .
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 23:34   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: gniazdo szerszeni

Mam podobny problem, w dodatku mieszkam w bloku i nie ma dnia, żeby jakis szerszeń nie wleciał do mieszkania. Te dranie nawet w nocy potrafią latać. Ja panicznie boję się latających owadów a moje koty dostają szajby bo chcą szerszenie upolowac i boję się, że jak je dziabnie to będzie tragedia.

Co ciekawe, ani komary już nie wlatują, ani ćmy. Chyba szerszenie ich odstraszyły.

Nie mam pojęcia, gdzie dranie mają gniazdo, więc też nie ma co dzwonić na straż bo przecież oni nie zajmują się szukaniem gniazda, tylko usuwaniem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-15, 23:43   #12
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: gniazdo szerszeni

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mam podobny problem, w dodatku mieszkam w bloku i nie ma dnia, żeby jakis szerszeń nie wleciał do mieszkania. Te dranie nawet w nocy potrafią latać. Ja panicznie boję się latających owadów a moje koty dostają szajby bo chcą szerszenie upolowac i boję się, że jak je dziabnie to będzie tragedia.

Co ciekawe, ani komary już nie wlatują, ani ćmy. Chyba szerszenie ich odstraszyły.

Nie mam pojęcia, gdzie dranie mają gniazdo, więc też nie ma co dzwonić na straż bo przecież oni nie zajmują się szukaniem gniazda, tylko usuwaniem.
Szerszenie wcinają komary, więc pod tym względem nie są takie złe.
Próbowałaś szukać gniazda? Może to nie być łatwe, bo gniazdo może być nawet kilka bloków dalej, a może jednak jest tak niedaleko, że chwila dokładnych oględzin okolicy i bingo!
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-16 00:43:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.