20-23latki zamezne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-12, 17:22   #1
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775

20-23latki zamezne


Nie mam pojecia gdzie dodac ten temat,wiec pomyslalam,ze tutaj

Otoz chodzi mi o osoby od 20 do 23lat,dlaczego wychodza za maz
Czy sa gotowe juz i sa pewne swojego TŻ
Pytanie dotyczy glownie kobitek,ktore wychodza za maz,ale nie maja dziecka i na razie sie go nie spodziewaja i dlaczego tak szybko (oczywiscie tylko wg mnie) wcyhodza za maz

dziekuje
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 17:26   #2
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: 20-23latki zamezne

Też z chęcią przeczytam wypowiedzi "młodych mężatek", jeśli takowe są na forum!

Szczerze..bałabym się w wieku 20 lat wyjść za mąż...Nie wiem czemu... pomijając fakt że wogóle nie kusi mnie bycie żona...

Z moje klasy licealnej już 4 dziewczyny wyszły za mąż!
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 17:28   #3
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: 20-23latki zamezne

Dzieki paulinka,ze utwierdzilas mnie w przekonaniu,ze kgoos to tez interesuje
Wlasnie ja sie juz od dawna nad tym zastanawiam,a ciezko jest mi wypytac kogos z mojego zycia realnego,poniewaz osoby ktore wyszly za maz w moim wieku to wiem tylko ze slyszenia,a nie sa to mi bliskie osoby,wiec nie mam kogo sie spytac
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 17:31   #4
brzoskwinia82
Zadomowienie
 
Avatar brzoskwinia82
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 260
Dot.: 20-23latki zamezne

Ja wyszłam za mąż w wieku 22 lat - teraz mam 26 i jeszcze nie mam dziecka. Pobralismy się o 4 latach chodzenia - coś trzeba było zmienić - byliśmy pewni, że chcemy być razem. Stweirdziliśmy po prostu, że im szybciej zaczniemy wspólnie pracować na nasze wspólne życie tym szybciej do czegoś dojdziemy. Teraz mamy domek, który remontujemy - fakt trzeba się naharować, ale jak sobie pomyślę, że teraz miałabym dopiero stanąć na starcie, to mnie ciarki przechodzą, bo dużo już za nami.
__________________
Są godziny liczone podwójnie i lata nie warte jednego dnia...



brzoskwinia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 17:32   #5
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: 20-23latki zamezne

Niektóre mają parcie na slubik,białą kiecke,obrączki,a co najważniejsze męzusia. A co poniektóre,pewnie wychodzą z miłośc za mąż/za pierwsze miłostki.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 17:40   #6
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Niektóre mają parcie na slubik,białą kiecke,obrączki,a co najważniejsze męzusia. A co poniektóre,pewnie wychodzą z miłośc za mąż/za pierwsze miłostki.

No właśnie...Mi się też tak wydaje że w takim wieku wychodzi się za mąż przeważnie za "pierwszą miłość"...

Ale czy nie lepiej jest troszkę poczekać, porozglądać się, "użyć życia"...nie chodzi mi o jakieś szaleństwo itp.

Ale ja nie wyobrażam sobie, że teraz wychodzę za mąż...i idę na swoje...albo przeprowadzam się z mężem do teściów albo on do mnie...
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 17:43   #7
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: 20-23latki zamezne

Ale ja tak mysle skoro jest para ze soba od dawna przyjmijmy np.6lat i sie spotykaja itp.no i maja po 20lat to czemu chca sie juz ustatkowac razem?przeciez jeszcze bedzie na to czasChodzi mi o to,ze rozumiem te pary ktore 'wpadna' badz poprostu chca miec dizeci,ale nie wiem dlaczego zwiazuja sie pary,ktore nie chca jeszcze zakladac rodziny?
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-12, 18:00   #8
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez Emilkaa Pokaż wiadomość
Ale ja tak mysle skoro jest para ze soba od dawna przyjmijmy np.6lat i sie spotykaja itp.no i maja po 20lat to czemu chca sie juz ustatkowac razem?
bo dzieki slubowi przechodzi sie na wyzszy stopien wtajemniczenia, zwiazek sie rozwija. w wielu zwiazkach po tylu latach, gdy nic sie nie dzieje wszystko zaczyna obumierac, stoi w miejscu.
dla mnie branie slubu to nie deklaracja, ze zamierzam miec dzieci, a raczej deklaracja, ze juz zawsze bede z ta jedna osoba, taki dowod milosci i calkowitego oddania. piekny dzien, ktory potem mozna wspominac a dzieci mozna miec bez slubu.
przyznam, ze gdybym nie studiowala tylko pracowala i bylabym w stanie przyczynic sie do utrzymania dwuosobowej rodziny to dlugo bym sie nie zastanawiala tylko wziela slub (szczegolnie, ze TZ bardzo tego chce)
no ale na razie pracuje tylko TZ, a nie wyobrazam sobie mieszkania z nim na garnuszku u rodzicow (bo jak na razie za jego pensje wynajecie mieszkania, utrzymanie samochodu, oplacanie czesnego i utrzymanie dwoch osob nie wchodzi w gre)
mamy po 21 lat, jestesmy ze soba 6,5 roku i choc bardzo sie kochamy i chcielibysmy juz byc rodzina to slub wezmiemy po studiach (ewentualnie na ostatnich latach, gdy bede miala mniej zajec i juz bede mogla dorzucic swoje grosze)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 18:21   #9
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
bo dzieki slubowi przechodzi sie na wyzszy stopien wtajemniczenia, zwiazek sie rozwija. w wielu zwiazkach po tylu latach, gdy nic sie nie dzieje wszystko zaczyna obumierac, stoi w miejscu.
dla mnie branie slubu to nie deklaracja, ze zamierzam miec dzieci, a raczej deklaracja, ze juz zawsze bede z ta jedna osoba, taki dowod milosci i calkowitego oddania. piekny dzien, ktory potem mozna wspominac a dzieci mozna miec bez slubu.
przyznam, ze gdybym nie studiowala tylko pracowala i bylabym w stanie przyczynic sie do utrzymania dwuosobowej rodziny to dlugo bym sie nie zastanawiala tylko wziela slub (szczegolnie, ze TZ bardzo tego chce)
no ale na razie pracuje tylko TZ, a nie wyobrazam sobie mieszkania z nim na garnuszku u rodzicow (bo jak na razie za jego pensje wynajecie mieszkania, utrzymanie samochodu, oplacanie czesnego i utrzymanie dwoch osob nie wchodzi w gre)
mamy po 21 lat, jestesmy ze soba 6,5 roku i choc bardzo sie kochamy i chcielibysmy juz byc rodzina to slub wezmiemy po studiach (ewentualnie na ostatnich latach, gdy bede miala mniej zajec i juz bede mogla dorzucic swoje grosze)
lain pozwolisz, ze sie podpisze bo madrze prawisz


gdyby mi sie chcialo to jutro moglabym isc do USC i wziac slub. mam 21 lat, wiem, ze jestem z facetem ktorego kocham...
no ale moj chlop na razie slubu nie chce, ja w sumie tez nie napieram, bo kurde, po slubie miedzy nami niewiele sie zmieni. ale tak mi sie jego nazwisko podoba, ze chcialabym miec juz takie samo
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 18:36   #10
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Niektóre mają parcie na slubik,białą kiecke,obrączki,a co najważniejsze męzusia. A co poniektóre,pewnie wychodzą z miłośc za mąż/za pierwsze miłostki.
Oj tak. Ja mam cholerne "parcie" na slubik (w usc, bez wesela, bez niczego, on, ja, najblizsi i swiadkowie), biala kiecke (co ja bym dala zeby do slubu mozna bylo pojsc w jeansach) i na obraczki (nienawidze zlota oraz nienawidze nosic czegokolwiek na palcu)...
I cholernie chce miec jego okropne dlugie, ciezkie do wymowienia (rz,sz,cz obok siebie) nazwisko. Jest to moim marzeniem i niczego wiecej w zyciu nie pragne...
A! Przypomnialo mi sie dlaczego chcemy to zrobic!
Bo sie kochamy...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 18:52   #11
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Oj tak. Ja mam cholerne "parcie" na slubik (w usc, bez wesela, bez niczego, on, ja, najblizsi i swiadkowie), biala kiecke (co ja bym dala zeby do slubu mozna bylo pojsc w jeansach) i na obraczki (nienawidze zlota oraz nienawidze nosic czegokolwiek na palcu)...
I cholernie chce miec jego okropne dlugie, ciezkie do wymowienia (rz,sz,cz obok siebie) nazwisko. Jest to moim marzeniem i niczego wiecej w zyciu nie pragne...
A! Przypomnialo mi sie dlaczego chcemy to zrobic!
Bo sie kochamy...
Szpieg,Twoja wypowiedz jest poprostu boskaDla mnie wlasnie branie slubu z powodu ciazy jest totalnym glupstwem,ale to kazdego indywidualna sprawa Tez mialam skromny slub w usc i wlasciwie tylko obiad na 15osob Wyszlam za maz w tym wieku poniewaz bardzo kocham czlowieka z ktorym jestem od 4lat i chce spedzic z nim reszte zycia Widze ze niektorym ciezko to pojac...
__________________


Astra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-12, 21:05   #12
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: 20-23latki zamezne

No i szpieg rozwalił cały wątek
A dziewczynę takie poważne pytanie trapi.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 21:09   #13
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: 20-23latki zamezne

Mam nadzieje Szpiegu,że nie ubodła cię moja wypowiedz??? bo chyba odebrałaś,to personalnie.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 21:45   #14
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: 20-23latki zamezne

Nie ubodla, ale zapomnij ze zaprosze Cie na moj ekstra pijacki pelen striptizerow wieczor panienski ;P

Marcelina, ty mi tutaj nie tutaj, bo jak ty mnie tutaj to ja cie tam ty wiesz ;P (Ze niby ja rozwalam watki?)

Bede dobra przyszla21letnia mezatka, i odpowiem w imieniu wszystkich przyszlych i obecnych 20/21/22/23 letnich mezatek:
Wychodzimy za maz bo TEGO CHCEMY. Ot co.
I tak, to jest prawidlowa odpowiedz (no czasem we dwojke ma sie wieksza zdolnosc kredytowa), wygralam cos?

A teraz powaznie: co w tym takiego zastanawiajacego ze mlode dziewczyny 20/21/22/23 letnie chca wychodzic za maz i wychodza? Odpowie mi ktos na TO pytanie?
Czy wychodzenie za maz dozwolone jest tylko dla dziewczyn powyzej 23 roku zycia? Czy 20-23latka nie moze byc na tyle dojrzala aby wyjsc za maz? Czy to sie w glowach innych ludzi nie miesci?
Az mam ochote napisac: wara od lozek innych.

Zas branie slubu z PRZYMUSU (bo dzidzia w drodze, jakis Mietek z przeterminowanych tabletek czy Aldona z dziurawego kondona) jest totalna glupota, i to DOPIERO jest niedojrzale, bo skazuje sie na zycie z osoba do ktorej pewnosci niekoniecznie mamy, tylko dlatego ze posiadamy w macicy polaczenie naszych i partnera genow...
Owszem istnieja osoby ktore wpadly a maja pewnosc co do drugiej osoby i wtedy nie jest to glupota...

Edit: A niech mi ktoras strzeli argument "Bo taka dziewczyna powinna sie wybawic" to chyba udusze... z mezem tez mozna sie bawic...
My (chociaz to jeszcze nie moj maz, ale jak maz bo mieszkamy juz fiufiufiu i jeszcze dluzej razem) uwielbiamy np. grac w magie i miecz Swietna zabawa

Korci tez spytac: Jaka jest ta "granica" mlodego ozenku dla mezczyzn? 20 latek prawnie ozenic sie nie moze.
21latek juz tak... Wiec co? 21-25?
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2007-11-12 o 23:00
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 22:55   #15
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: 20-23latki zamezne

Szpieg dobrze prawisz

Pytanie: a dlaczego mając te 20pare lat, u boku mężczyznę z którym chce się spędzić resztę życia i oczywiście możliwości na to aby ślub wziąść, nie wyjść za mąż?
Może lepiej poczekać aż się wpadnie? To będzie lepsze wytłumaczenie? Nie sądzę.

A tak całkiem poważnie to są osoby, które wychodza w młodym wieku za mąż, bo mają właśnie to "parcie" na białą suknię, męża itd. (być może miłość też się tu wlicza).
Są też osoby, które robią to tylko i wyłącznie i całkowicie z miłości.
No bo dlaczego skoro z moim TŻem chcę spędzić resztę życia, a stać nas na to, żeby już wziąść ślub mielibyśmy nie slubować przed Bogiem?
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 22:56   #16
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: 20-23latki zamezne

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 06:43   #17
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez 201708220937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a ja sie dziwie takiemu rozdzialowie, ze jak slub to juz koniec imprez, juz szalec nie mozna. co za bzdury. przeciez dalej mozna imprezowac i dobrze sie bawic. razem. bez szukania nikogo innego. wieksze imprezowanie moze sie ograniczyc nie z chwila slubu, a z chwila powiekszenia rodziny. slub nie jest tu zadnym problemem
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 07:28   #18
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: 20-23latki zamezne

ja wychodze za maz w wieku 22 lat. slub w 3 rocznice. zebyscie mialy mnie za co "zjechac" to za 1 milosc

owszem bedzie wesele, biala suknia itp. ale to nie jest dla mnie najwazniejsze, w ogole o tym nie mysle, to tylko dodatek. dla mnie wazne jest to ze kocham TZa, chcemy zrobic kolejny krok w naszym zwiazku, stac sie rodzina. zaczac szykowac wlasne gniazdko. dzielic smutki i radosci juz jako maz i zona.

dzieci planujemy jak skoncze studia czyli sporo po slubie. zostawimy sobie te pare lat na nacieszenie sie tylko soba. i moim zdaniem slub nie ogranicza-to nie wiezienie. nadal przeciez mozna wychodzic ze znajomymi lub razem, bawic sie, podrozowac
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 07:50   #19
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość

Korci tez spytac: Jaka jest ta "granica" mlodego ozenku dla mezczyzn? 20 latek prawnie ozenic sie nie moze.
21latek juz tak... Wiec co? 21-25?
Yyyy chcialam dodac ze mój mąż ma 20lat,wiec jak widac moze w tym wieku facet sie ozenic Pozdrawiam!
__________________


Astra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-13, 07:55   #20
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: 20-23latki zamezne

A ja mam kuzyna co ma 24 lata i od 4 lat zonaty- bral slub jak mial 20 lat- wpadka.

Obecnie on i jego zona maja 24 i 2 dzieci 2 chlopcow: 4 lata i roczek.

Ona skonczyla mimo 2 ciaz studia:a w-f a obecnie jest moja nauczycielka w-fu
I ma poukladane zycie rodzinne.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 08:10   #21
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: 20-23latki zamezne

gdybym tylko miała odpowiednie możliwości finansowo-mieszkaniowo-przyszłościowe już teraz mogłabym wyjść za mąż.
jestem pewna swojego faceta i wiem, że uzupełniamy, dogadujemy się idealnie, nie sądze aby to się zmieniło z biegiem czasu...
no ale nie mam tych możliwości na dzień dzisiejszy więc o ślubie nie ma mowy (nawet zaręczyn nie było).

a czy czuję się dojrzała?
oczywiście, tak samo jak i rok, dwa lata temu. - dziś 22.
nie powiem, że bym się nie bała. ale nie siebie jako żony, raczej tego, że mojego TŻ przytłoczyłaby odpowiedzialność za ten związek. zresztą myślę, że on na razie nie jest gotowy.
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 08:47   #22
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: 20-23latki zamezne

Moja teoria; bo są młodziutkie, bo chcą białą kieckę, bo koleżanka już po a ona jeszcze nie, na złość rodzicom (a co, często to słyszę - koleżanka wyszła za mąż, bo rodzice nie pozwalali jej nocować u chłopaka, a po ślubie można do woli), bo są zakochane i myślą, że ten pierwszy, który się nadarzył, to ten jedyny (zwłaszcza jak "chodzą z nim od podstawówki bądź poznali się na kolonii ), bo nie chcą studiować, bo wolą rodzić dzieci i siedzieć w domu niż pracować. W tym wieku dużo jest "ślubików" powpadkowych no i duże parcie mają dziewczyny z małych miejscowości.
Ale to tylko moja teoria, wynikająca z obserwacji otoczenia, więc proszę się nie bulwersować.
Ja jestem zwolennikiem (jak już) zawierania związków małżeńskich w okolicach 30 rż, tylko i wyłącznie w USC.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 09:40   #23
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: 20-23latki zamezne

oj tak wpadek dużo to i ślubów coraz więcej
sama znam osobiście 4 dziewczyny PONIŻEJ 20 lat, które są już szczęśliwymi mamusiami i żonkami
jeden chłopak dowiaduje się o ciąży i mówi do kumpli (w tym mojego tż): no to kurde trzeba będzie kupić pierścionek..
pewnie żadna z nas nie chciałaby, żeby inicjatywa zaręczyn wychodziła w taki sposób

co do ślubów z miłości młodych ludzi, to chyba mają oni głowy na karku i wiedzą co robią to jest indywidualna sprawa każdego człowieka i jeżeli ktoś chce mieć męża zaraz po maturze, a ktoś inny po studiach- to i jedno i drugie małżeństwo ma takie same szanse przetrwania, bo to zależy od ludzi budujących związek

sama mam 19 lat i choć czasem marzy mi się pierścionek i ślub to nie wiem, czy tak naprawdę jestem na takie coś gotowa. dopiero co zaczęłam studia, a mieć męża i pomieszkiwać rodziców to to samo jakbyśmy mieszkali z nimi i bez ślubu
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 09:51   #24
oniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar oniaczeq
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 649
GG do oniaczeq
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Nie ubodla, ale zapomnij ze zaprosze Cie na moj ekstra pijacki pelen striptizerow wieczor panienski ;P

Marcelina, ty mi tutaj nie tutaj, bo jak ty mnie tutaj to ja cie tam ty wiesz ;P (Ze niby ja rozwalam watki?)

Bede dobra przyszla21letnia mezatka, i odpowiem w imieniu wszystkich przyszlych i obecnych 20/21/22/23 letnich mezatek:
Wychodzimy za maz bo TEGO CHCEMY. Ot co.
I tak, to jest prawidlowa odpowiedz (no czasem we dwojke ma sie wieksza zdolnosc kredytowa), wygralam cos?

A teraz powaznie: co w tym takiego zastanawiajacego ze mlode dziewczyny 20/21/22/23 letnie chca wychodzic za maz i wychodza? Odpowie mi ktos na TO pytanie?
Czy wychodzenie za maz dozwolone jest tylko dla dziewczyn powyzej 23 roku zycia? Czy 20-23latka nie moze byc na tyle dojrzala aby wyjsc za maz? Czy to sie w glowach innych ludzi nie miesci?
Az mam ochote napisac: wara od lozek innych.

Zas branie slubu z PRZYMUSU (bo dzidzia w drodze, jakis Mietek z przeterminowanych tabletek czy Aldona z dziurawego kondona) jest totalna glupota, i to DOPIERO jest niedojrzale, bo skazuje sie na zycie z osoba do ktorej pewnosci niekoniecznie mamy, tylko dlatego ze posiadamy w macicy polaczenie naszych i partnera genow...
Owszem istnieja osoby ktore wpadly a maja pewnosc co do drugiej osoby i wtedy nie jest to glupota...

Edit: A niech mi ktoras strzeli argument "Bo taka dziewczyna powinna sie wybawic" to chyba udusze... z mezem tez mozna sie bawic...
My (chociaz to jeszcze nie moj maz, ale jak maz bo mieszkamy juz fiufiufiu i jeszcze dluzej razem) uwielbiamy np. grac w magie i miecz Swietna zabawa

Korci tez spytac: Jaka jest ta "granica" mlodego ozenku dla mezczyzn? 20 latek prawnie ozenic sie nie moze.
21latek juz tak... Wiec co? 21-25?
Chciałam napisać wypracowanie ale widzę ze nie muszę nic dodać nic ująć<kłania sie 22 mężatka>
__________________
[B]Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni
Twojego życia
Wracaj do nich ilekroć w Twoim życiu
wszystko zaczyna się walić

Biustonosze:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post77106731
oniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 11:24   #25
teqila9
Raczkowanie
 
Avatar teqila9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 382
Dot.: 20-23latki zamezne

Ja sie do tej pory zastanawiam po co wyszlam za maz.
Mysle ze jeszcze do tego nie dojrzalam.
A wyszlam za maz majac 22 lata.
teqila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 11:55   #26
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: 20-23latki zamezne

ale jak dla mnie to co innego byc z kims 5 lat zalozmy, gdy sie zaczelo w wieku lat 15 (!!!), a co innego spedzic z kims 5 lat jak sie zaczelo zwiazek gdy sie juz mialo to 20 lat.
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 11:56   #27
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: 20-23latki zamezne

Ja wyszłam za mąż mając 21 lat. Byłam wtedy w ciąży, ale nie był to ślub z przymusu. Wręcz przeciwnie, moi rodzice namawiali mnie, żebyśmy jeszcze poczekali. Pewnie wynikało to z ich własnych doświadczeń, gdyż pobrali sie mając po 20 lat i sześciu latach rozwiedli. Jednak zarówno ja, jak i mój chłopak byliśmy pewni swojej miłości i głęboko przekonani, że chcemy zacząć wspólne życie na własny rachunek. Jesteśmy już 18 lat po ślubie i nigdy nie żałowaliśmy podjętej wtedy decyzji.
Myślę, ze wiek metrykalny a dojrzałość nie zawsze idą z sobą w parze. Znam 35-latków, którzy wciąż twierdzą, że są za młodzi na małżeństwo.
Każdy żyje inaczej, inaczej dojrzewa do pewnych decyzji i nic nie daje mi prawa do nazywania głupotą ślubu w takim czy innym wieku, w ciąży lub nie.
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 11:59   #28
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
a ja sie dziwie takiemu rozdzialowie, ze jak slub to juz koniec imprez, juz szalec nie mozna. co za bzdury. przeciez dalej mozna imprezowac i dobrze sie bawic. razem. bez szukania nikogo innego. wieksze imprezowanie moze sie ograniczyc nie z chwila slubu, a z chwila powiekszenia rodziny. slub nie jest tu zadnym problemem
No własnie. Ja dopiero z męzem szaleję jak trzeba
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 12:00   #29
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: 20-23latki zamezne

Wyszlam za maz w wieku 22 lat, nie bylo ciazy, przymusu.
Chcialam.

To bylo troszke po roku znajomosci.

Jestesmy razem dalej, w lutym ma byc 3 rocznica slubu, w pazdierniku minely 4 lata zwiazku.

Z perspektywy czasu ... coz... powstrzymalabym sie, to jest troche wczesnie, dla mnie to raczej byla zachcianka niz przemyslana decyzja, na zasadzie 'hej zrobmy cos szalonego, wezmy slub'

Nie ma awantur, zyje sie ok... ale uwazam, ze to wczesnie, wczesnie na dobre przemyslenie spraw.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 12:17   #30
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: 20-23latki zamezne

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Moja teoria; bo są młodziutkie, bo chcą białą kieckę, bo koleżanka już po a ona jeszcze nie, na złość rodzicom (a co, często to słyszę - koleżanka wyszła za mąż, bo rodzice nie pozwalali jej nocować u chłopaka, a po ślubie można do woli), bo są zakochane i myślą, że ten pierwszy, który się nadarzył, to ten jedyny (zwłaszcza jak "chodzą z nim od podstawówki bądź poznali się na kolonii ), bo nie chcą studiować, bo wolą rodzić dzieci i siedzieć w domu niż pracować. W tym wieku dużo jest "ślubików" powpadkowych no i duże parcie mają dziewczyny z małych miejscowości.
Ale to tylko moja teoria, wynikająca z obserwacji otoczenia, więc proszę się nie bulwersować.
Ja jestem zwolennikiem (jak już) zawierania związków małżeńskich w okolicach 30 rż, tylko i wyłącznie w USC.


Podpisuję się pod Twoją "teorią"

Również słyszałam, że dziewczyna z mojej kasy licealnej (mężatka od lipca) mówi wszystkim dookoła, że wyszła za mąż, żeby wyrwać się od rodziców...druga bo chciała mnie dzieci a bez ślubu nie mogła.

I nie zgodzę się z tym że "szaleć można z mężem". Jak dla mnie to jest kompletnie co innego!
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.