Zaparcia - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-28, 07:11   #601
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
a czy na brzuszek i zaparcia pomoze mi jedzenie mielonego siemienia lnianego np w jogurcie ( tylko to siemnie mialoby byc jedzone na surowo czyli takie nie zalewane woda)?? bardzo porsze o odpowiedz
Na pewno coś pomoże, dużo dziewczyn dodaje mielony len do jogurtów, kefirów czy nawet do owsianki
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 07:16   #602
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
Na pewno coś pomoże, dużo dziewczyn dodaje mielony len do jogurtów, kefirów czy nawet do owsianki
a czy robi to jakas roznice w dzialaniu czy jet on zalany woda i wypity czy zjedzony na surowo tak jam j chce to robic ? ) bo zalanego woda nigdy wiecej nie tkne ! ble ..;/
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 07:36   #603
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
a czy robi to jakas roznice w dzialaniu czy jet on zalany woda i wypity czy zjedzony na surowo tak jam j chce to robic ? ) bo zalanego woda nigdy wiecej nie tkne ! ble ..;/
Sądze że to nie ma różnicy czy pijesz go zalanego wrzątkiem czy poprostu dodajesz do jogurtu/serka. Wkońcu dostarczasz go tak czy siak swojemu organizmowi
Ja musze powiedzieć że bardzo lubie pić len zalany wrzątkiem- wsypuje do kubka 2 łyżeczki zalewam gorącą wodą, mieszam i chwile zostawiam żeby wystygło- uwielbiam taki kleik a jeżeli nie podchodzi ci len zalany wodą to może spróbuj zalać go gorącym mlekiem? Ponoć bardzo smaczne
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 12:21   #604
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Zaparcia

Kurcze nie wiem co się ostatnio "popsuło"z moim organizmem....
Od kąd jem regularnie, jem dużo błonnika czyli na rano owsianke, pieczywo razowe, makarony pełnoziarnisty/ryż brązowy/kasze gryczaną, dużo pije wody i herbatek ziołowych, jem dużo warzywy i owoców, pije len mielony, dużo się ruszam- to na rano nie miałam żadnych problemów z wypróżnianiem, poprostu jak w zegarku zawsze po przebudzeniu na rano szłam do kibelka, a nieraz nawet po śniadanku znowu szłam.
Ale od soboty coś jest nie tak....Nie byłam w sobote w wc, dopiero w niedziele rano, ale z ledwością "coś" wyszło (), wczoraj nic, dzisiaj też nic i nie wiem dlaczego co się stało skoro cały czas prowadze taki sam tryb życia jak dawniej- a źle mi z tym bo czuje się wzdęta....
dziwne
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 15:18   #605
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zaparcia

Może tak masz przed miesiączką??
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 17:16   #606
whitee
Raczkowanie
 
Avatar whitee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

jak na mój gust za dużo błonnika (wzdęty brzuch może to sugerować) , odstawiłabym len, aczkolwiek może być to zwykłe rozregulowanie organizmu
whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 18:46   #607
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Zaparcia

nie wiece moze czy betaven powoduje ''wzdecie'' brzuszka ? ( bo mi po otrebach , owsiance itp robi sie balonik).. ;/
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 05:33   #608
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
nie wiece moze czy betaven powoduje ''wzdecie'' brzuszka ? ( bo mi po otrebach , owsiance itp robi sie balonik).. ;/
A prubowałaś te z sante granulowane?
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 06:07   #609
whitee
Raczkowanie
 
Avatar whitee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

wszystko zależy od dawki - jak przesadzisz z betavenem, jak i z kazdym innym blonnikiem - to beda wzdecia, i bardzo wazne - zaczynamy od malutkich dawek -aby orgaznizm sie przyzwyczail

co do granulowwanych sante - wczoraj nawet chciałam je kupić ale przeczytalam sklad i sie wystraszylam
whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 06:30   #610
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez whitee Pokaż wiadomość
wszystko zależy od dawki - jak przesadzisz z betavenem, jak i z kazdym innym blonnikiem - to beda wzdecia, i bardzo wazne - zaczynamy od malutkich dawek -aby orgaznizm sie przyzwyczail

co do granulowwanych sante - wczoraj nawet chciałam je kupić ale przeczytalam sklad i sie wystraszylam

a w jakiej ilosci n poczatku mam go spozywac ?
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 12:02   #611
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Zaparcia

A ja sobie znalazłam 3mega sprawdzone sposoby zeby się wyproznić

1. otreby ( jem 4-5 łyzek) zalewam mlekiem i daje śliwke suszoną. Po pól godizny jestem w wc
2. activia błonnik. Tylko akurat ja musze jesc full dawki bo inaczej nie ruszy. Ale pocieszam si e tym ze jest to slodkie i nawet dobre.
3.Boldaloin - 2 tabletki wieczorem i na nastepny dzien tez nie mam problemow.

Jak na razie dziala na mnie i przez 5 dni chodzilam regularnie do wc Nawet nie wiecie jakie to dla mnie święto jest ;D
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 12:30   #612
marcelka1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 26
Dot.: Zaparcia

A ja polecam artykuł dla cierpiących na zaparcia - chyba warto zwrócić na wymieniane rzeczy, swoją uwagę, czasami kilka sposobów przynosi ulgę - oby i tak było w moim przypadku
Oto link: http://www.ochoroba.pl/artykuly/2297...czyc-bez-lekow
marcelka1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 20:05   #613
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Zaparcia

Mnie boldaloin też pomaga, ale biorę go 2-3 tabl. na noc jak już mnie porządnie zatka. Podobnie działa xenna ekstra, ale te leki są dla mnie ostatecznoscią. Dziś zaczynam testować błonnik cambrige, w którego skład wchodzi inulina. Podobna ma nie wywoływać wzdęć zobaczymy.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 05:23   #614
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez whitee Pokaż wiadomość

co do granulowwanych sante - wczoraj nawet chciałam je kupić ale przeczytalam sklad i sie wystraszylam

Co takiego cie wystraszyło?

Edytowane przez Invencja
Czas edycji: 2009-07-30 o 05:30
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 06:26   #615
whitee
Raczkowanie
 
Avatar whitee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Invencja Pokaż wiadomość
Co takiego cie wystraszyło?

skład - bo jak na mój gust w produkcie tego typu powinny być płatki = owoce - a tam cała lista dziwnych rzeczy , także zrezygnowałam. nie wiem - pewnie się nie znam ale mnie takie rzeczy z bardzą dlugą listą skladników w prostym produkcie nie pociągają....

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
a w jakiej ilosci n poczatku mam go spozywac ?

ja po próbach, wiem że przynajmniej dla mnie było odpowiednie zaczęcie od połowy łyżeczki - wymieszany z wodą nie jest aż tak bardzo zżelowany, ale dobry na dzień dobry walnełam sobie 2 łyżeczki i nie ukrywam bolał mnie brzuch , miałam wzdęcia.... zmiejszyłam dawkę i powoli dochodziłam do 2 łyżeczek przes śniadaniem i przed kolacją - zajeło mi to jakies 2 tygodnie - bo zapobiegawczo wolałam się nie spieszyć
można też dosypywać trochę do jogurtu, tylko musimy pamiętać popić.
mam jeszcze jeden sposób na betaven- dodaję go do ciasta naleśnikowego - jako ze robię dla 1 osoby to te 2 łyżeczki nie majątek, a zdrowo
whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 07:28   #616
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Zaparcia

U mnie już wszystko wróciło do normy(tak myśle)
Teraz chyba już wiem czemu miałam problemy przez weekend z zaparciami- poprostu przez weekend wpadło dużo alkoholu i wogóle troche nieregularne posiłki mało białka i błonnika... Zauważyłam że właśnie mam tak w weekendy bo moje jadłospisy są troche byle jakie i nieregularne + oczywiście %%% ale od poniedziałku do piątku wszystko do normy wraca bo jem o stałych porach i zdrowe posiłki
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 09:40   #617
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Zaparcia

mi nawet duphalac nie pomogl...woda z cytryna i otreby tez nic nie daja ;/ ehh szukam dalej
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 10:03   #618
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Zaparcia

Na mnie działa patent - Colon C (2 x dziennie zazwyczaj) + otręby pszenne lub żytnie - ze 3 łyżki stołowe (ale takie najzwyczajniejsze - bez dodatków, Sante bodajże) i ewentualnie (w cięższych przypadkach) jabłko pod wieczór. I wszystko działa.
(tylko muszę przy tym trzymać się diety - jednak - minimum słodyczy itd.)
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 20:58   #619
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Zaparcia

pilam colon i mi nie pomogl...
kolezanka go ostatnio chwalila...
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 05:30   #620
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
U mnie już wszystko wróciło do normy(tak myśle)
Teraz chyba już wiem czemu miałam problemy przez weekend z zaparciami- poprostu przez weekend wpadło dużo alkoholu i wogóle troche nieregularne posiłki mało białka i błonnika... Zauważyłam że właśnie mam tak w weekendy bo moje jadłospisy są troche byle jakie i nieregularne + oczywiście %%% ale od poniedziałku do piątku wszystko do normy wraca bo jem o stałych porach i zdrowe posiłki
Ja, u mnie też po % tak się dzieje i jeszcze przybywa zawsze za 2 kg, które na szczeście szybko schodzi, podobno to przez to ze alkohol zatrzymuję wodę, wiecie cos na ten temat? Moja dietetyczka kazała pić czerwoną cherbatę po ...
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 06:57   #621
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez whitee Pokaż wiadomość

ja po próbach, wiem że przynajmniej dla mnie było odpowiednie zaczęcie od połowy łyżeczki - wymieszany z wodą nie jest aż tak bardzo zżelowany, ale dobry na dzień dobry walnełam sobie 2 łyżeczki i nie ukrywam bolał mnie brzuch , miałam wzdęcia.... zmiejszyłam dawkę i powoli dochodziłam do 2 łyżeczek przes śniadaniem i przed kolacją - zajeło mi to jakies 2 tygodnie - bo zapobiegawczo wolałam się nie spieszyć
można też dosypywać trochę do jogurtu, tylko musimy pamiętać popić.
mam jeszcze jeden sposób na betaven- dodaję go do ciasta naleśnikowego - jako ze robię dla 1 osoby to te 2 łyżeczki nie majątek, a zdrowo
dzieuje bardzo za odp a ja zamowilam betaven w sobote i jeszcze do mnie nie dotarl ...;/
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 07:23   #622
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Invencja Pokaż wiadomość
Ja, u mnie też po % tak się dzieje i jeszcze przybywa zawsze za 2 kg, które na szczeście szybko schodzi, podobno to przez to ze alkohol zatrzymuję wodę, wiecie cos na ten temat? Moja dietetyczka kazała pić czerwoną cherbatę po ...
A ja właśnie słyszałam, że alkohol odwadnia dlatego zaleca się bardzo dużo wody pić podczać picia alkoholu więc teraz już sama nie wiem a z tą wagą po % na drugi dzień to różnie u mnie jest ,raz jest niższa a raz wyższa....No i tak samo jest z wypróżnianiem- nieraz po alkoholu na drugi dzień strasznie mnie "czyści" a nieraz (czyli tydzień temu) miałam problemy z wypróżnianiem przez 3 dni....
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:44   #623
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Invencja Pokaż wiadomość
Ja, u mnie też po % tak się dzieje i jeszcze przybywa zawsze za 2 kg, które na szczeście szybko schodzi, podobno to przez to ze alkohol zatrzymuję wodę, wiecie cos na ten temat? Moja dietetyczka kazała pić czerwoną cherbatę po ...


Tak zatrzymuje wodę na pewno
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:53   #624
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
pilam colon i mi nie pomogl...
kolezanka go ostatnio chwalila...
Na mnie działa, ale pod warunkiem, że dziennie wypiję dodatkowo ok. 0,5l wody (co w sumie jest zalecane). A że mam też nadwrażliwe jelita i nie mogę szaleć z owocami i warzywami, to wcinam te otręby i chyba w takim połączeniu lepiej działa (ale - zero czekolad i w ogóle prawie zero słodyczy oraz innych produktów "wstrzymujących"). Szczerze mówiąc, to zdziwiło mnie, że zadziałał, bo wcześniej NIC mi nie pomagało - picie wody na czczo, na noc, dieta taka, siaka, jabłka takie i takie, picie jogurtów czy przeciwnie - ograniczenie wszelkiego nabiału - nic. Tylko - co chyba ważne - jak już złapiesz rytm na te kilka dni, że tak powiem , postarasz się go utrzymać, to potem jest już z górki. To, co mogę zarzucić Colonowi, to cena..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 18:42   #625
whitee
Raczkowanie
 
Avatar whitee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
dzieuje bardzo za odp a ja zamowilam betaven w sobote i jeszcze do mnie nie dotarl ...;/
zadzwon do nich i zapytaj dlaczego, ja dostalam po jakichs 3 dniach - troche dziwne...

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Na mnie działa, ale pod warunkiem, że dziennie wypiję dodatkowo ok. 0,5l wody (co w sumie jest zalecane). A że mam też nadwrażliwe jelita i nie mogę szaleć z owocami i warzywami, to wcinam te otręby i chyba w takim połączeniu lepiej działa (ale - zero czekolad i w ogóle prawie zero słodyczy oraz innych produktów "wstrzymujących"). Szczerze mówiąc, to zdziwiło mnie, że zadziałał, bo wcześniej NIC mi nie pomagało - picie wody na czczo, na noc, dieta taka, siaka, jabłka takie i takie, picie jogurtów czy przeciwnie - ograniczenie wszelkiego nabiału - nic. Tylko - co chyba ważne - jak już złapiesz rytm na te kilka dni, że tak powiem , postarasz się go utrzymać, to potem jest już z górki. To, co mogę zarzucić Colonowi, to cena..
z tego co kojarzę - to colon c ma jakies 90% błonnika w sobie - czyli jak przyjmuje sie lyzeczke to jakies 3 gramy blonnika jest - przykladowo jabłko zjedzone ze skorka ma jakies 2 gramy, dlatego dziwi mnie że nie możesz warzyw i owoców a możesz colon - choć nie wiem jaką dawkę spożywasz
a co do ceny colonu - to jest mnostwo preparatów o takiej samej zawartosci - np fiberon c (jest sporo tańszy) - wystarczy isc np do superpharmu - jezeli jest w okolicy i poczytać - na półce z błonnikami jest tego w cholerę - i naśmieszniejsze że różnią się tylko ceną - patrz babka płeszni (plantagio psylium - czy jakoś tak po łacinie)
whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 15:17   #626
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez whitee Pokaż wiadomość
zadzwon do nich i zapytaj dlaczego, ja dostalam po jakichs 3 dniach - troche dziwne...

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------



z tego co kojarzę - to colon c ma jakies 90% błonnika w sobie - czyli jak przyjmuje sie lyzeczke to jakies 3 gramy blonnika jest - przykladowo jabłko zjedzone ze skorka ma jakies 2 gramy, dlatego dziwi mnie że nie możesz warzyw i owoców a możesz colon - choć nie wiem jaką dawkę spożywasz
a co do ceny colonu - to jest mnostwo preparatów o takiej samej zawartosci - np fiberon c (jest sporo tańszy) - wystarczy isc np do superpharmu - jezeli jest w okolicy i poczytać - na półce z błonnikami jest tego w cholerę - i naśmieszniejsze że różnią się tylko ceną - patrz babka płeszni (plantagio psylium - czy jakoś tak po łacinie)
Nie wiem, o co chodzi, ale tak jest - owoce i warzywa mogę jeść, ale w ograniczonej ilości. 1 zjedzone jabłko - ok, ale szaleństwa typu tu 2 jabłuszka, potem banan, kanapka z pomidorem, a później surówka do obiadu - no, niestety . Colon ma błonnik, ale i probiotyki w składzie. To się zupełnie inaczej trawi niż owoce. Poza tym u mnie to nie jest tylko kwetsia błonnika (np. otręby działają na mnie b.db.), bo soki owocowe itp. też muszę bardzo ograniczać.
Jeśli znajdę coś o faktycznie tym samym składzie co Colon, a będzie tańsze, to spróbuję.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 11:18   #627
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Zaparcia

Wypróbowałam wspomniany juz przeze mnie błonnik rozpuszczalny z korzenia cykorii i na mnie działa. Teraz biorę błonnik 89 Camrige, ale jak go skończę postaram się znaleźć zamiennik oczywiście tańszy. Czasem nazywają go inuliną. Maksymalnie bierze się go 2 łyżeczki dziennie, można dodać nawet do kawy (ja tak dziś zrobiłam) i nie zmienia jej konsystencji i smaku. Dodaje go tez do jogurtu, lub wypijam po prostu z wodą. Na początku miałam lekki wzdęcia, a teraz jest ok, wystarczy mi nawet łyżeczka na dzień, dodatkowo piję kawę Ricore, lub śniadaniową z kawą zbożową. Mam nadzieję, ze moja radość szybko nie zgaśnie.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 15:44   #628
whitee
Raczkowanie
 
Avatar whitee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Nie wiem, o co chodzi, ale tak jest - owoce i warzywa mogę jeść, ale w ograniczonej ilości. 1 zjedzone jabłko - ok, ale szaleństwa typu tu 2 jabłuszka, potem banan, kanapka z pomidorem, a później surówka do obiadu - no, niestety . Colon ma błonnik, ale i probiotyki w składzie. To się zupełnie inaczej trawi niż owoce. Poza tym u mnie to nie jest tylko kwetsia błonnika (np. otręby działają na mnie b.db.), bo soki owocowe itp. też muszę bardzo ograniczać.
Jeśli znajdę coś o faktycznie tym samym składzie co Colon, a będzie tańsze, to spróbuję.
każdy jest inny nasuwa się od razu co do prebiotyków - masz rację - zwracam honor -są cenne prebiotyki, ja mam za to ogromne zastrzeżenia co do smaku i kosystencji colonu....a że jestem największą wybrzydzarą w rodzinie i wsród znajomych nie potrafię się zmusić (stąd smak owsianki w betavenie bardzo sobie chwalę). nie wiem doprawdy jak możesz go jeść...ja skapitulowałam po jednym razie...
whitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 16:53   #629
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez whitee Pokaż wiadomość
każdy jest inny nasuwa się od razu co do prebiotyków - masz rację - zwracam honor -są cenne prebiotyki, ja mam za to ogromne zastrzeżenia co do smaku i kosystencji colonu....a że jestem największą wybrzydzarą w rodzinie i wsród znajomych nie potrafię się zmusić (stąd smak owsianki w betavenie bardzo sobie chwalę). nie wiem doprawdy jak możesz go jeść...ja skapitulowałam po jednym razie...
Spoko.
Powiem tak - Colon zmieszany z samą wodą jest dla mnie.. do porzygania. Sorry, ale dosłownie i wiem, że ludzie faktycznie tak na niego reagują - no nie da się Piję go z sokiem - bo można. Że z sokami też nie mogę szaleć, to jakieś pól szkl. soku, pół wody (chodzi o to, aby jakiś smak złapało, bo sam Colon faktycznie jest ... uhh) i jadę W ciągu dna muszę trochę więcej pić i jest dobrze. Mnie już w aptece uprzedzili, że jego smak nie zachwyca, ale cóż - czego się nie robi..? Ale ma 1 ogromny plus - to nie jest żadna "herbatka przeczyszczająca" - nie rozleniwia jelit, jest zdrowy, bo składa się z błonnika i bakterii odpowiadajacych tym z naszych jelit. Chociaż cena jest wg mnie za wysoka i koncerny żerują - wiadomo, że tacy jak my zapłacą niemalże każdą cenę..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 21:32   #630
ewelciaa144
Zakorzenienie
 
Avatar ewelciaa144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 237
Dot.: Zaparcia

I mnie też dotknął problem z zaparciami .. Potrafię nie odwiedzać w-c nawet przez tydzień, do tego mam straszne bóle brzucha, kłuje mnie cały żołądek czuje, że mam ochotę iść do w-c ale nie mogę. Pije duże ilości wody, jem codziennie otręby, siemie lniane i nic Nie wiem co robić, w dodatku te bóle brzucha
__________________
Dbam o siebie i dietuje

29.09
0/3,3
ewelciaa144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-31 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.