Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-22, 09:32   #1
basiacop
Przyczajenie
 
Avatar basiacop
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20

Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!


Hej wszystkim!

Postanowiłam zrzucić kilka kilo (jak większość osób w czasie wakacji ). Zaczęłam dużo czytać i wszędzie piszą o zbawiennym wpływie wody. Co o tym myślicie? W czym pomaga woda? Czy można ją przedawkować? Może macie jakieś ciekawe historie związane z wpływem wody na odchudzanie?
basiacop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 15:39   #2
Karolllcia1718
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 146
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

wody raczej niemoza przedawkowac;P ale pijac wode przed posilkiem zapelnisz zoladek i pozniej mnie zjesz;]
__________________
a wiec xD 168cm


Waga: bylo 68 59;jest 58marzenie 55
talia: bylo 73 jest 67marzenie 63 xD

biodra xD: bylo 94 jest 85

biust: bylo 96jest 84


cEl:

utrzymanie wagi! xdniechce chudnac juz;(
Karolllcia1718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 16:44   #3
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Ja zawsze staram się pić ze 2 szklanki wody rano jak wstanę. Niestety na noc staram się niewiele pić, bo później w nocy się często budzę i musze biegać do toalety. Ale na pewno picie wody pomoże, pod warunkiem że nie będziesz piła litrami i nie rozepchasz sobie od tego żołądka.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:15   #4
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

wiem, ze to troche głupie, ale kiedyś czytałam że jakaś kobieta wypiła coś koło 4l wody w ciągu godziny, nerki nie dały sobie rady, dostała obrzęk mózgu i umarła XD
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:39   #5
judith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Ja codziennie zaraz po przebudzeniu wypijam szklankę wody z plasterkiem cytryny, Gdzieś czytałam, że ma to korzystny wpływ na perystaltykę, u mnie jest po prostu lepsze samopoczucie . Ale generalnie z ta wodą to prawda, sama wprowadzam to do moich nawyków żywieniowych tzn. 1,5 l dziennie tylko małymi łykami. Czytałam tez,ze podobno fajne działanie(ale nie pamietam na co konkretnie ) ma rozpuszczenie łyżeczki miodu w szkl przegotowanej wody na noc i wypicie tego rano,może któraś z Wizażanek coś więcej wie na ten temat?
judith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 09:12   #6
BunnyZukino333
Rozeznanie
 
Avatar BunnyZukino333
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kontownia koło kielc
Wiadomości: 819
GG do BunnyZukino333
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

hej dziewczyny ja słyszałam,że warto jest dodawać do wody mineralnej trochę imbiru(takiego świeżego).Picie takiej wody przyspiesza przemianę materii.Podczas upałów można tez dodać listki mety wtedy woda będzie bardziej orzeźwiająca

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

judith Woda z miodem świetnie działa na trawienie.Warto ja pic gdy ma sie kłopoty z żołądkiem.

Edytowane przez BunnyZukino333
Czas edycji: 2009-06-23 o 09:14
BunnyZukino333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 09:58   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

woda (i inne napoje ) pite na zimno nic nie pomoże a więcej szkodzi. Zimne napoje/jedzenie powodują upośledzenie trawienia, bo powodują skurcz jelit i wolniejsze przesuwanie się ich treści.

To chyba dość logiczne - po prostu przypomnijcie sobie jak kulicie się i sztywniejecie jak jest Wam zimno, jak trudno wtedy poruszac się szybko i elastycznie - jelita, zołądek to mięsnie, mięśnie lepiej pracują jak sa rozgrzane- od wewnątrz to działa tak samo.
Natomiast ciepła woda(inne napoje) powinna być pita tez bez przesady- czujesz pragnienie- to się napij, nieumiarkowane zalewanie się wodą od środka nie wiem czemu ma słuzyć i jak niby pomagac w odchudzaniu czy płukaniu organizmu Przeciez nie ejsteśmy szmatką która mozna wypłukać,m nasze nerki każdą wode tez filtrują ze skłądników mineralnych, których w niektórych wodach jest bardzo duzo- to cięzka praca i nie ma co się bez sensu nia obciązać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 13:43   #8
enaria
Raczkowanie
 
Avatar enaria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 116
GG do enaria
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez basiacop Pokaż wiadomość
Hej wszystkim!

Postanowiłam zrzucić kilka kilo (jak większość osób w czasie wakacji ). Zaczęłam dużo czytać i wszędzie piszą o zbawiennym wpływie wody. Co o tym myślicie? W czym pomaga woda? Czy można ją przedawkować? Może macie jakieś ciekawe historie związane z wpływem wody na odchudzanie?
Woda ma jak najbardziej pozytywny wpływ na odchudzanie. Powinno się pić minimum 1,5 litra dziennie a najlepiej więcej, po sobie wiem że od samego picia większej ilości wody schudłam 2 kilo
Na początku było ciężko się przyzwyczaić ale teraz mój organizm się sam domaga.
Sam fakt że nasz organizm składa się w około 50% do 70% (zależnie od naszej budowy) z wody i bez wody przeżyjemy jedynie 5-6 dni gdy tymczasem bez pożywienia około 2-3 tygodni, świadczy iż nie da się jej przecenić
__________________
Najpiękniejsze są wspomnienie, które ma się jeszcze przed sobą...

enaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 07:14   #9
basiacop
Przyczajenie
 
Avatar basiacop
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez aoii Pokaż wiadomość
wiem, ze to troche głupie, ale kiedyś czytałam że jakaś kobieta wypiła coś koło 4l wody w ciągu godziny, nerki nie dały sobie rady, dostała obrzęk mózgu i umarła XD
Masz rację... to jest możliwe. Ostatnio nawet robiłam jakiś quiz na Facebooku i tam było pytanie, czy można się za bardzo nawodnić (stąd m.in. moje pytanie). Oczywiście ilość wody zależy od tego czy i ile się ruszamy.

A jakby ktoś chciał sprawdzić swoją wiedzę o wodzie to zapraszam na quiz.
http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.com/ilenaprawde...a74fb89520a9c6
basiacop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 09:29   #10
ahaps
Przyczajenie
 
Avatar ahaps
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez basiacop Pokaż wiadomość
A jakby ktoś chciał sprawdzić swoją wiedzę o wodzie to zapraszam na quiz.
http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.com/ilenaprawde...a74fb89520a9c6
Świetny quiz... Nie wiedziałam, że jest różnicy w zawartości wody w ciele mężczyzny i kobiety. :O Ale więcej nie zdradzam.

Co do wody... Najwięcej wody piję w pracy i na fitnessie. W pracy mamy wodę Eden, więc zawsze nalewam ją sobie do butelki i popijam przy biurku (jakoś ze szkalnki mi tak nie smakuje ). Jest jednak jedna zasada... nie można wody pić szybko i łapczywie. Należy to robić małymi łykami. Gdzieś czytałam, że szklankę wody trzeba pić ponad 15 minut. W pracy łatwiej tego przestrzegać, gorzej na siłowni. Ale trzeba pamiętać, że wysiłek fizyczny + woda (szybko i w dużych ilościach) = kolka. :P A tego chyba nikt nie chce.
ahaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 10:43   #11
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Woda też oczyszcza organizm z toksyn, więc ma jeszcze jedną zaletę.

Ale minie powiedziałabym - tylko, gdy chce ci się pić, to pij. W końcu gdy człowiek starszy, tym mniejsze odczuwa pragnienie, mimo, że zapotrzebowanie się nie zmienia. Organizm codziennie zużywa więcej niż litr wody, więc nawet zdrowo jest jej więcej pić.
EDIT: Jak mam ten test uruchomić 0-0

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2009-07-20 o 10:44
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 11:00   #12
poszyjewchmurach
Raczkowanie
 
Avatar poszyjewchmurach
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 61
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez enaria Pokaż wiadomość
Woda ma jak najbardziej pozytywny wpływ na odchudzanie. Powinno się pić minimum 1,5 litra dziennie a najlepiej więcej, po sobie wiem że od samego picia większej ilości wody schudłam 2 kilo
Na początku było ciężko się przyzwyczaić ale teraz mój organizm się sam domaga.
Sam fakt że nasz organizm składa się w około 50% do 70% (zależnie od naszej budowy) z wody i bez wody przeżyjemy jedynie 5-6 dni gdy tymczasem bez pożywienia około 2-3 tygodni, świadczy iż nie da się jej przecenić
schudłaś od samego zwiększenia picia wody.?
tez bym tak chciała... ja się muszę namęczyć,żeby schudnąć cokolwiek..
jednak każdy organizm jest inny,to jest niezbity dowód
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."
Paulo Coelho

jest:56kg
ma być:52kg

damy radę.!^^

poszyjewchmurach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 11:15   #13
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Witam
Wczesniej nie pilam prawie wcale wody , jedynie jakies niezdrowe napoje. Po zmianie swoich nawykow zauwazylam, ze pozbylam sie klopotow z wyproznianiem, ktore od zawsze mnie dobijaly. Niewarto wciskac w siebie 5 litrowy baniak wody dziennie, ale na pewno zdrowe jest jej picie, a co zdrowe - poprawia samopoczucie. Z dobrym samopoczuciem juz maly krok do osiagniecia sukcesu w odchudzaniu
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 15:07   #14
poszyjewchmurach
Raczkowanie
 
Avatar poszyjewchmurach
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 61
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy w metabolizmie odkąd zaczęłam pić wodę. ale pije,bo lubię. najbardziej orzeźwia i wypłukuje mi trochę toksyny chyba. bo samopoczucie lepsze.
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."
Paulo Coelho

jest:56kg
ma być:52kg

damy radę.!^^

poszyjewchmurach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 09:28   #15
enaria
Raczkowanie
 
Avatar enaria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 116
GG do enaria
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez poszyjewchmurach Pokaż wiadomość
schudłaś od samego zwiększenia picia wody.?
tez bym tak chciała... ja się muszę namęczyć,żeby schudnąć cokolwiek..
jednak każdy organizm jest inny,to jest niezbity dowód
Tak, bez zmiany nawyków żywieniowych (to wprowadziłam później) zleciałam 2 kilogramy... najwięcej widziałam po brzuchu... stał się "suchy" Tylko że wcześniej nie piłam prawie w ogóle wody, tylko na treningu 0,5 litra... a teraz średnio 2 litry.
Jeśli nie pije się wystarczającej ilości wody to organizm tworzy zapasy i gromadzi ją w różnych miejscach, u kobiet najczęściej na brzuchu i nogach. Oczywiście należy też ograniczyć spozycie sodu, który zatrzymuje wodę w organiźmie.

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez poszyjewchmurach Pokaż wiadomość
ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy w metabolizmie odkąd zaczęłam pić wodę. ale pije,bo lubię. najbardziej orzeźwia i wypłukuje mi trochę toksyny chyba. bo samopoczucie lepsze.
Samopoczucie lepsze... to znaczy że coś pozytywnego się dzieje w Twoim organiźmie
Też poczułam różnicę...
__________________
Najpiękniejsze są wspomnienie, które ma się jeszcze przed sobą...

enaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 15:12   #16
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Ja tez zawuazylam lepsze samopoczucie po wodzie. Kiedys potrafilam pic nawet 5 litrow wody dziennie ... pozniej przez dlugi czas pilam 0,5 litra plynow dziennie i to byl jakis napoj ice tea i kawa. , a teraz znowu probuje pic wode, ale maksymalnie udaje mi sie 0,75 litra wody, do tego 2 kawy i czasem herbata. ale jak sie pije z 1,5 litra to na pewno ogolnie czlowiek się lepiej czuje.
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 17:25   #17
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez enaria Pokaż wiadomość
Woda ma jak najbardziej pozytywny wpływ na odchudzanie. Powinno się pić minimum 1,5 litra dziennie a najlepiej więcej, po sobie wiem że od samego picia większej ilości wody schudłam 2 kilo
Na początku było ciężko się przyzwyczaić ale teraz mój organizm się sam domaga.
Sam fakt że nasz organizm składa się w około 50% do 70% (zależnie od naszej budowy) z wody i bez wody przeżyjemy jedynie 5-6 dni gdy tymczasem bez pożywienia około 2-3 tygodni, świadczy iż nie da się jej przecenić
Cytat:
Napisane przez enaria Pokaż wiadomość
Tak, bez zmiany nawyków żywieniowych (to wprowadziłam później) zleciałam 2 kilogramy... najwięcej widziałam po brzuchu... stał się "suchy" Tylko że wcześniej nie piłam prawie w ogóle wody, tylko na treningu 0,5 litra... a teraz średnio 2 litry.
Jeśli nie pije się wystarczającej ilości wody to organizm tworzy zapasy i gromadzi ją w różnych miejscach, u kobiet najczęściej na brzuchu i nogach. Oczywiście należy też ograniczyć spozycie sodu, który zatrzymuje wodę w organiźmie.
Jak to bez zmiany nawykow? A nie przestalas pic innych rzeczy i pic wody zamiast tego?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 06:57   #18
enaria
Raczkowanie
 
Avatar enaria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 116
GG do enaria
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak to bez zmiany nawykow? A nie przestalas pic innych rzeczy i pic wody zamiast tego?
Pisząc nawyków żywieniowych mam na myśli dietę, nie miałam żadnej. Jeżeli chodzi o inne napoje, to nigdy nie pijałam coli i tym podobnych świństw, nie przepadałam też za sokami (chyba że do drinków) więc właściwie ograniczałam się do kawy, herbaty zwykłej.... teraz duuuuużo wody, staram się pić dwie kawy dziennie, no i herbaty ile mi się chce, zielonej i czerwonej.
__________________
Najpiękniejsze są wspomnienie, które ma się jeszcze przed sobą...

enaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 21:59   #19
Cytrynka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 264
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Pamiętam że kiedyś pijąc dużo również łatwiej było mi chudnąć. Ale standardowo wolę herbatę lub napój... Od dziś się odchudzam. Piję wodę z cytryną, ale też mieszankę herbat lub zieloną lub miętę. I tym razem nie słodzę. Dotychczas tylko mięty nie słodziłam...
Cytrynka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 04:27   #20
krycha78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 22
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

woda oprócz tego, że napełnia żołądek, dodatkowo wypłukuje z organizmu toksyny no i tłuszczyk
__________________
Odchudzanie Na Zawołanie - Schudłam 8kg z tą dietą
Dieta Odchudzająca - dużo opisów diet
Cellulit Cud

krycha78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 05:13   #21
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Unhappy Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Jeśli nie pije się wystarczającej ilości wody to organizm tworzy zapasy i gromadzi ją w różnych miejscach, u kobiet najczęściej na brzuchu i nogach. Oczywiście należy też ograniczyć spozycie sodu, który zatrzymuje wodę w organiźmie.


Jeszcze kawa i alkohol zatrzymują wodę w organiżmie

-

Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 13:48   #22
basiacop
Przyczajenie
 
Avatar basiacop
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Woda też oczyszcza organizm z toksyn, więc ma jeszcze jedną zaletę.

Ale minie powiedziałabym - tylko, gdy chce ci się pić, to pij. W końcu gdy człowiek starszy, tym mniejsze odczuwa pragnienie, mimo, że zapotrzebowanie się nie zmienia. Organizm codziennie zużywa więcej niż litr wody, więc nawet zdrowo jest jej więcej pić.
EDIT: Jak mam ten test uruchomić 0-0
Żeby uruchomić ten test musisz, niestety, mieć konto na Facebooku. :/ Znalazłam ten link na stronie firmy Eden Springs. Naprawdę ciekawe informacje. Jeśli nie masz konta na FB to go nie zrobisz. :/ Zawsze jednak możesz je sobie założyć. Fajna sprawa. Polecam.
basiacop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 14:37   #23
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Karolllcia1718 Pokaż wiadomość
wody raczej niemoza przedawkowac;P ale pijac wode przed posilkiem zapelnisz zoladek i pozniej mnie zjesz;]
No i to ma niby byc korzystne? Zamiast dostarczyc ogranizmowi niezbedne kalorie i skladniki odzywcze zapychac sie woda?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
woda (i inne napoje ) pite na zimno nic nie pomoże a więcej szkodzi. Zimne napoje/jedzenie powodują upośledzenie trawienia, bo powodują skurcz jelit i wolniejsze przesuwanie się ich treści.

To chyba dość logiczne - po prostu przypomnijcie sobie jak kulicie się i sztywniejecie jak jest Wam zimno, jak trudno wtedy poruszac się szybko i elastycznie - jelita, zołądek to mięsnie, mięśnie lepiej pracują jak sa rozgrzane- od wewnątrz to działa tak samo.
Natomiast ciepła woda(inne napoje) powinna być pita tez bez przesady- czujesz pragnienie- to się napij, nieumiarkowane zalewanie się wodą od środka nie wiem czemu ma słuzyć i jak niby pomagac w odchudzaniu czy płukaniu organizmu Przeciez nie ejsteśmy szmatką która mozna wypłukać,m nasze nerki każdą wode tez filtrują ze skłądników mineralnych, których w niektórych wodach jest bardzo duzo- to cięzka praca i nie ma co się bez sensu nia obciązać.
Dokladnie, po co meczyc tak nerki ?

Cytat:
Napisane przez krycha78 Pokaż wiadomość
woda oprócz tego, że napełnia żołądek, dodatkowo wypłukuje z organizmu toksyny no i tłuszczyk
A co to za teoria niby ? Woda wypulkuje tluszcz? Brzmi jak jakas absurd.

Nie wiem jak inni, ale ja patrze z bardzo duzym dystansem na takie rzekomo cudowne sposoby.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 15:13   #24
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Karolllcia1718 Pokaż wiadomość
wody raczej niemoza przedawkowac;P ale pijac wode przed posilkiem zapelnisz zoladek i pozniej mnie zjesz;]
WSZYSTKO w nadmiarze szkodzi ( w niedomiarze zresztą też )

http://www.tvn24.pl/12691,1577148,0,...wiadomosc.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...8,4888518.html

Wodę najlepiej pić powoli przez cały dzień, małymi łykami, to jest najkorzystniejsze.

Czytałam też, że po wypiciu 5litrów wody destylowanej naraz mogą się rozpuścić elektrolity w żołądku i też nastąpi śmierć z tego powodu, ale raczej nie sądzę, że ktoś byłby w stanie tyle wlać w siebie...

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Invencja Pokaż wiadomość

Jeszcze kawa i alkohol zatrzymują wodę w organiżmie

Ja tam zawsze po kawie i piwku dużo sikam :P
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 15:25   #25
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Invencja Pokaż wiadomość
Jeszcze kawa i alkohol zatrzymują wodę w organiżmie
Dopiero po wpisie Shockwaves zauwazylem to...

Ze co? Przeciez kawa wszystko wyplukuje z ogranizmu, a nie cokolwiek zatrzymuje; natomiast alkohol prowadzi do niedoboru wody/odwodnienia - stad uczucie suszenia po alko.

Skad w ogole takie teorie?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 16:14   #26
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dopiero po wpisie Shockwaves zauwazylem to...

Ze co? Przeciez kawa wszystko wyplukuje z ogranizmu, a nie cokolwiek zatrzymuje; natomiast alkohol prowadzi do niedoboru wody/odwodnienia - stad uczucie suszenia po alko.

Skad w ogole takie teorie?
Właśnie - kawy nie traktuje się jako wypijanego płynu.

Niech mi ktoś wytłumaczy, bo może mało bystra jestem - w jaki sposób woda ma wypłukiwać tłuszcz z organizmu??
Pić wodę należy - pewnie, ale jestem zdania, że organizm ludzki to nie hydroelektrownia. Organizm sam sygnalizuje, czy mu tej wody brakuje. Owszem, podczas intensywnego wysiłku - np. w górach - piję wodę litrami, bo mi się po prostu chce. Natomiast normalnie nigdy w życiu nie zdołałam wypić tego 1,5 l.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 04:26   #27
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

No właśnie, prowadzi do odwodnienia, co powoduje zatrzymanie wody, tak jak z efektem jojo, podobno-im wiecej pijesz tym wiecej wody tracisz z organizmu, a nadmiar wody wiarze tłuszcz czy cos w tym sensie
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 09:27   #28
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Czytałam naprawdę sporo o tym, że to opijanie się wodą, zachwalanie wręcz cudownych właściwości "mineralki" jest zwyczajnym chwytem reklamowym (swoja drogą - zrobić interes na wodzie, to genialna sprawa). I to są doniesienia na podstawie różnych badań. Nie chce mi się teraz szukać tego wszystkiego, ale nawet w sieci dużo na ten temat jest. Na logikę - skoro człowiek powinien jeść wtedy, kiedy jest głodny (pod warunkiem, że nie ma ED itp.), to i pić chyba też..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 19:07   #29
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

W ogole, jak moga na dietetyce byc tematy z takim szarlatanstwem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 18:06   #30
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Czytałam naprawdę sporo o tym, że to opijanie się wodą, zachwalanie wręcz cudownych właściwości "mineralki" jest zwyczajnym chwytem reklamowym (swoja drogą - zrobić interes na wodzie, to genialna sprawa)., też..
Wystarczy reklama jak Cisowianki w wszyscy mysla ze jak ja wypiją będą latac F16
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.