Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-03, 22:37   #31
kasienka12
Przyczajenie
 
Avatar kasienka12
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Na logikę - skoro człowiek powinien jeść wtedy, kiedy jest głodny (pod warunkiem, że nie ma ED itp.), to i pić chyba też..
Z tym bym się z Tobą do końca nie zgodziła. Właśnie z wodą jest tak, że nie można czekać aż poczujesz pragnienie, bo to są już pierwsze oznaki odwodnienia. :/ Trzeba pić wodę regularnie, małymi łykami. Lepiej wypijać mniej płynu, ale częściej, niż dużo jednorazowo. Picie większych objętości prowadzi do tego, że zbyt szybko wydalamy wodę wraz z elektrolitami i znowu pojawia się pragnienie.
Jestem wściekła, bo u nas w pracy szef nie chce kupić jakiegoś dystrybutora wody (np. Eden) i muszę dźwigać butelki mineralki ze sklepu.
kasienka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 23:55   #32
margare
Przyczajenie
 
Avatar margare
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

podobno żrodlana woda nie jest najlepszym pomysłem ( eden jest zródlaną wodą) powinno się pić mienralną wode średnio lub wysoko zmineralizowaną ( magnez po 50 mg), według kuchni 5 przemian najlepiej pić wodę ciepłą, według innych diet np proteinowej Dukana, zimna woda powoduje dodatkowe spalanie kalorii.

Mi osobiscie służy wysokozmineralizowana muszyna + cytryna, a rano koniecznie z łyżeczką siemienia lnianego (zaleanego wrzątkiem) na osłonę żoładka i pobudzenie perystatyki jelit . Pijam wodę lekko ciepłą ( do mienralki dolewam odrobinę wrzątku- ciepła woda lepiej zaspokaja głód i powoduje rozluznienie mojego zestresowanego pracą zołądka
margare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 05:14   #33
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Nie jest tak do konca, dla zdrowych nie bedących na diecie ludzi przeznaczona jest woda niskozmineralizowana albo źródlana, średnio i wysoko zmineralizowana jest dla tych którzy sa na diecie ale sa jeszcze wody lecznicze typu woda Jan przeznaczona dla ludzi chorych, weź pod uwagę to, że jezeli sie odchudzasz nalezy wybrać taką wodę która ma mało sodu.

Edytowane przez Invencja
Czas edycji: 2009-08-05 o 03:59
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 09:53   #34
margare
Przyczajenie
 
Avatar margare
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

nie zgodzę sie do konca,
czytałam opinie ze woda żrodlana wrecz absorbuje minerały z organizmu i je "wypłukuje", i że
w obecnym zanieczyszonym srodowisku i ciągłym niedoborze magnezu w diecie powinno pić się wodę przynajmniej sroedniozmineralizowaną. Ale napewno kupując dla siebie i swojej rodziny wodę mineralną trzeba kierować się przede wszystkim ilością poszczególnych składników mineralnych zawartych w wodzie i dobierać ją do swoich indywidualnych potrzeb.
cytat experta od wód tadeusza
Tadeusz Wojtaszka "Kierując się tym, na pewno już po niedługim czasie zauważycie zmiany w swoim zdrowiu i samopoczuciu. Mniej podatni będziecie na stresy pijąc wodę o dużej ilości magnezu i wapnia. Ustąpią dolegliwości żołądka, gdy będziecie pić wodę o właściwie dobranej ilości wodorowęglanów. Wykonując ciężką pracę i w dni upalne poczujecie się lepiej pijąc wodę o zwiększonej zawartości soli, natomiast cierpiący na nadciśnienie złagodzą swoje dolegliwości ograniczając picie wody zawierającej zbyt duże ilości sodu."
margare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:12   #35
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez margare Pokaż wiadomość
nie zgodzę sie do konca,
czytałam opinie ze woda żrodlana wrecz absorbuje minerały z organizmu i je "wypłukuje", i że
w obecnym zanieczyszonym srodowisku i ciągłym niedoborze magnezu w diecie powinno pić się wodę przynajmniej sroedniozmineralizowaną. Ale napewno kupując dla siebie i swojej rodziny wodę mineralną trzeba kierować się przede wszystkim ilością poszczególnych składników mineralnych zawartych w wodzie i dobierać ją do swoich indywidualnych potrzeb.
cytat experta od wód tadeusza
Tadeusz Wojtaszka "Kierując się tym, na pewno już po niedługim czasie zauważycie zmiany w swoim zdrowiu i samopoczuciu. Mniej podatni będziecie na stresy pijąc wodę o dużej ilości magnezu i wapnia. Ustąpią dolegliwości żołądka, gdy będziecie pić wodę o właściwie dobranej ilości wodorowęglanów. Wykonując ciężką pracę i w dni upalne poczujecie się lepiej pijąc wodę o zwiększonej zawartości soli, natomiast cierpiący na nadciśnienie złagodzą swoje dolegliwości ograniczając picie wody zawierającej zbyt duże ilości sodu."
Racja. Ja dodam, że nie powinno się pić wód, które mają mineralizację poniżej 600mg/l, a wapnia powinno być przynajmniej dwa razy więcej niż magnezu. Także taki Żywiec Zdrój nadaje się ew. do ugotowania na nim zupy jak w kranie zabranie wody.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:59   #36
ahaps
Przyczajenie
 
Avatar ahaps
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Invencja Pokaż wiadomość
Nie jest tak do konca, dla zdrowych nie bedących na diecie ludzi przeznaczona jest woda niskozmineralizowana albo źródlana, średnio i wysoko zmineralizowana jest dla tych którzy sa na diecie ale sa jeszcze wody lecznicze typu woda Jan przeznaczona dla ludzi chorych, weź pod uwagę to, że jezeli sie odchudzasz nalezy wybrać taką wodę która ma mało sodu.
Hmm... ja też słyszałam taką wersję. Dla osoby dorosłej dobra jest woda źródlana lub niskozmineralizowana, chyba że osoba ta ćwiczy albo ma pracę związaną z wysiłkiem fizycznym. Oglądałam program na TVN Style, gdzie tak właśnie mówili. Tak prowadzące program mówiły wręcz, że minerały można przedawkować i w pracy polecały właśnie wody źródlane, czyli np. Eden. :/ No, ale ja w takim wypadku już zgłupiałam.
ahaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 09:01   #37
astrud
Raczkowanie
 
Avatar astrud
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 36
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

powiem szczerze, ze jestem zadziwiona. kiedys WODA to byla WODA. ludzie pili kranowke i nawet nie mysleli co plynie razem z nia do szklanki. teraz kranowki sie nie pija, ludzie kupuja wode do picia, tej z kranu uzywaja do mycia i gotowania (a i to nie zawsze) i tocza sie dyskusje - do picia: ciepla czy zimna? gazowana czy niegazowana? mineralna czy zrodlana?

powiem szczerze, ze ja pije co mi w rece wpadnie - glownie wlasnie wode, ale bez znaczenia jaka i czuje sie swietnie. za to bardzo podoba mi sie inicjatywa Edenu dotyczaca oszczedzania wody: http://www.facebook.com/pages/Krzesz...s/104243063600 to jest problem, o ktorym powinno sie goraco dyskutowac! jak korzystac z zasobow natury w najbardziej dla niej przyjazny sposob...

chociaz rozumiem, ze temat watku jest troche inny...
astrud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 09:57   #38
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Z wodą faktycznie bywa ciężko... "Kranówki" nawte z filtrem nie wydaja mi się bardzo bezpieczne. Większe zaufanie mam do wód mineralnych. Co do typu -tu zaczyna się problem. W zasadzie nalepiej sa mineralne niegazowane o niskiej zawartości sodu - takie doty są zazwyczaj dedykowane dla dzieci opatrzone certyfikatem matki i dziecka. Dobra jest również tzw woda pleistoceńska - smakuje jak naturalna, w przeciwnieństwie do mineralnej, która ma lekko "szczypiący smak" taka woda najlepsza je s jako uzupełnienie kuracji odchudzających, bo (uwaga) woda gazowana, ze wzgledy na zawrty w niej dwutlenek węgla nieco rozpycha żołądek przez co potęguje uczucie głodu Dodatkowo nie przez wszystkich woda gazowana jest tolerowana A co do odchudzania -to mój wodny patent to woda z cytryną - wypite rano podkręcaja materie i ograniczają wchłanianie si etłuszczów (nie mówiąc już o ograniczeniu apetytu). Srodek podobno bardzo skuteczny również na .. kaca (nie wiem nie próbowałam)
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 12:59   #39
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Z wodą faktycznie bywa ciężko... "Kranówki" nawte z filtrem nie wydaja mi się bardzo bezpieczne. Większe zaufanie mam do wód mineralnych. Co do typu -tu zaczyna się problem. W zasadzie nalepiej sa mineralne niegazowane o niskiej zawartości sodu - takie doty są zazwyczaj dedykowane dla dzieci opatrzone certyfikatem matki i dziecka. Dobra jest również tzw woda pleistoceńska - smakuje jak naturalna, w przeciwnieństwie do mineralnej, która ma lekko "szczypiący smak" taka woda najlepsza je s jako uzupełnienie kuracji odchudzających, bo (uwaga) woda gazowana, ze wzgledy na zawrty w niej dwutlenek węgla nieco rozpycha żołądek przez co potęguje uczucie głodu Dodatkowo nie przez wszystkich woda gazowana jest tolerowana A co do odchudzania -to mój wodny patent to woda z cytryną - wypite rano podkręcaja materie i ograniczają wchłanianie si etłuszczów (nie mówiąc już o ograniczeniu apetytu). Srodek podobno bardzo skuteczny również na .. kaca (nie wiem nie próbowałam)
Danych nie podam niestety, ale jakis czas temu (sporo czasu temu w sumie), czytalem, ze w duzej czesci Polski kranowka jest zdatna do picia... Nie wiem na ile to prawda, nie zamierzam nikogo namawiac, ot, taka ciekawostka.

Tak, woda z cytryna jest dobra na kaca; przy kacu to woda jest w ogole niezbedna.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 14:03   #40
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Woda napewno Ale ja więcej słyszałam o cytrynie ( podobno kawa z cytryną ma podobne działanie, ale nie wiem czy kiedykolwiek spróbuję) Odnośnie krakówki - niech będzie zdatna do picia, ale to i tak jest twarda woda, bez konkretngo składu mineralnego. Przegotowana jest ok, ale widze po własnym czajniku, że mimo zastosowania filtra odkłada się w nim kamień. A potem takie coś odkłada się w nerkach... nie wiem. Mnie to bardzo przeraża
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 05:37   #41
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

to piwiedz mu ze dystrybutory sie dzierzawi za 1 zł a ta wielka butla wody jest w cenie w zaleznosci ile kupuje u mnie jakies 16 zł a chyba wode w pracy ma wam obowiązek zapewnic
Cytat:
Napisane przez kasienka12 Pokaż wiadomość
Z tym bym się z Tobą do końca nie zgodziła. Właśnie z wodą jest tak, że nie można czekać aż poczujesz pragnienie, bo to są już pierwsze oznaki odwodnienia. :/ Trzeba pić wodę regularnie, małymi łykami. Lepiej wypijać mniej płynu, ale częściej, niż dużo jednorazowo. Picie większych objętości prowadzi do tego, że zbyt szybko wydalamy wodę wraz z elektrolitami i znowu pojawia się pragnienie.
Jestem wściekła, bo u nas w pracy szef nie chce kupić jakiegoś dystrybutora wody (np. Eden) i muszę dźwigać butelki mineralki ze sklepu.
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 09:43   #42
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Woda napewno Ale ja więcej słyszałam o cytrynie ( podobno kawa z cytryną ma podobne działanie, ale nie wiem czy kiedykolwiek spróbuję) Odnośnie krakówki - niech będzie zdatna do picia, ale to i tak jest twarda woda, bez konkretngo składu mineralnego. Przegotowana jest ok, ale widze po własnym czajniku, że mimo zastosowania filtra odkłada się w nim kamień. A potem takie coś odkłada się w nerkach... nie wiem. Mnie to bardzo przeraża
Tak, to prawda. Kolega mi mówił, że jego babcia przez 11 lat piła kranówkę i miała później problemy z kamieniami w nerkach ;> a mieszka we Wrocławiu- tam woda z kranu nie jest zbyt smaczna, nawet jak ją się przegotuje. U mnie w rodzinnej miejscowości (niedaleko gór) woda z kranu jest smaczna, nie różni się od Żywca butelkowanego, mimo to nigdy nie piję bez przegotowania.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 11:33   #43
Blk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Świętokrzyskie :)
Wiadomości: 557
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

wody z kranu w ogóle nie piję, od zawsze mi wmawiano, że jest niezdrowa..
Blk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 09:10   #44
kasienka12
Przyczajenie
 
Avatar kasienka12
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Invencja Pokaż wiadomość
to piwiedz mu ze dystrybutory sie dzierzawi za 1 zł a ta wielka butla wody jest w cenie w zaleznosci ile kupuje u mnie jakies 16 zł a chyba wode w pracy ma wam obowiązek zapewnic
Tak bezpośrednio to nikt się mu nie odważy czegoś takiego powiedzieć, ale jakieś aluzje, słowa to były. Kiedyś własnie e-mailing od Edenu dostaliśmy i w obecności szefa rozgorzała dyskusja, że zbliża się lato (to było na początku czerwca) i przydałby się dystrybutor wody i dostaliśmy taki a taki e-mailing od firmy Eden, i firma ta ma takie i takie promocje, itp. Szef skwitował to, że poprosi o przesłanie tego e-maila i się zastanowi nad tym. No i cisza...
Szukałam nawet informacji, czy pracodawca ma obowiązek zapewnienia wody do firmy i w którymś z ostatnich numerów Wprost przeczytałam, że... nie musi! Jedynie przy wysokich temperaturach musi dostarczać wodę, ale stałego dostępu do wody w postaci, np. dystrybutorów, nie musi zapewniać. :/ No i nie ma karty przetargowej. :/
kasienka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 10:37   #45
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

No niestety. Ale zawsze warto mieć pod ręką wodę mineralną - najlepiej niegazowaną
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 15:16   #46
MintCherry
Raczkowanie
 
Avatar MintCherry
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ok. Krakowa ;]
Wiadomości: 105
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Karolllcia1718 Pokaż wiadomość
wody raczej niemoza przedawkowac;P ale pijac wode przed posilkiem zapelnisz zoladek i pozniej mnie zjesz;]
Błąd. Jeśli możemy się odwodnić to czemu to nie działa w drugą stronę? Jest coś takiego jak przewodnienie.

Pije wody tyle ile potrzebuję, zazwyczaj butelkę 1,5 l dziennie. A ta teoria, że powinno się pić do 2 l wody dziennie: kto to wymyślił? Zostało to potwierdzone kiedykolwiek?:r olleyes:
__________________
fuck yea.
MintCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 05:02   #47
Invencja
Raczkowanie
 
Avatar Invencja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

A słyszeliście coś takiego ze nie należy pic 20 min przed i pół godziny po posiłku?
Invencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 05:42   #48
MintCherry
Raczkowanie
 
Avatar MintCherry
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ok. Krakowa ;]
Wiadomości: 105
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Cytat:
Napisane przez Invencja Pokaż wiadomość
A słyszeliście coś takiego ze nie należy pic 20 min przed i pół godziny po posiłku?
Słyszałam. chyba wiązało się z tym, że soki trawienne ulegały rozpuszczeniu i pokarm był wolniej trawiony. Ale to nie jest potwierdzone, wydaje mi się, że gdzieś tak słyszałam.
__________________
fuck yea.
MintCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 22:28   #49
kwiatuszek1803
Raczkowanie
 
Avatar kwiatuszek1803
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 144
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Ja z kolei ostatnio gdzieś czytałam, że nie należy pić przed i w czasie posiłku, ponieważ, tak jak wyzej koleżanka napisała, soki trawienne powodują spowolnienie trawienia. Ale pisało równiez o tym, że PO posiłku należy wypić ciepłą herbatę.
kwiatuszek1803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 20:00   #50
mila1195
Raczkowanie
 
Avatar mila1195
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 87
GG do mila1195
Dot.: Woda - Twoim sojusznikiem w odchudzaniu!

Wypiłam wodę i czuję się źle, bo mi rozepchnęła żołądek i mam ogromny brzuch a tak bardzo zależy mi aby był płaski Nie wiem co robic, uwielbiam wodę i mogę pic tylko ją. Z drugiej strony boję się, że mi się zatrzyma w tym żołądku i wypukły brzuch pozostanie !
Proszę pomóżcie !
__________________

mila1195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.