Kobieca intuicja?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-26, 11:11   #1
Lajlaa
Rozeznanie
 
Avatar Lajlaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Dolina Niedorzeczności
Wiadomości: 829

Kobieca intuicja??


Od pewnego czasu z nie wielkimi przerwami śnię o tym ze moj TZ kogoś ma lub nakrwyam go z inna kobietą . Nigdy nie przywiązywałam uwagi do snów ale ten zaczyna mnie niepokoić . Dodam jeszcze że nigdy mój chłoak nie dał mi żadnych powodów do takich myśli dlatego tym bardziej mnie to dziwi. Czy może ktoś mi pomóc? Albo czy któraś z Was miała podobnie. Bo może to tylko ten nasz lęk przed zdradą którą ma każda kobieta w sobie.
Lajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 11:25   #2
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Kobieca intuicja??

Cytat:
Napisane przez Lajlaa Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu z nie wielkimi przerwami śnię o tym ze moj TZ kogoś ma lub nakrwyam go z inna kobietą . Nigdy nie przywiązywałam uwagi do snów ale ten zaczyna mnie niepokoić . Dodam jeszcze że nigdy mój chłoak nie dał mi żadnych powodów do takich myśli dlatego tym bardziej mnie to dziwi. Czy może ktoś mi pomóc? Albo czy któraś z Was miała podobnie. Bo może to tylko ten nasz lęk przed zdradą którą ma każda kobieta w sobie.
W sny prorocze nie wierzę.
Nie przejmuj się bo nie ma czym
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 11:27   #3
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Kobieca intuicja??

tak to jest lęk ) nie przejmuj sie. Ten sen odczytaj jako: on bardzo Cię kocha i innej nie chce.

Ja mam często de ja vu, wlaśnie się nad tym zaczęłam zastanawiac... bo to co kiedyś mi się śniło [jak byłam młoda- od 6 do 13lat wstecz] to teraz się spełnia. Ciągle mam wrażenie de ja vu... ale dzięki tym snom wiem co się wydarzy.
Teraz zrobilismy z TŻ w piwnicy siłownię i czuję de ja vu... bo kiedyś mi się śniło, że miałam siłownię i ktoś się do niej wkradł :|
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 12:04   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kobieca intuicja??

Sny tłumaczy się na odwrót
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 12:15   #5
Alicja_z_krainy_czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja_z_krainy_czarow
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 85
Dot.: Kobieca intuicja??

Ja bym się nie przejmowała, sny podobno odczytuje się na odwrót tak bynajmniej słyszałam.;D
__________________
Maturzystka 2011.!


Cause you do something to me
That I can’t describe baby

Alicja_z_krainy_czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 12:38   #6
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Kobieca intuicja??

Cytat:
Napisane przez Lajlaa Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu z nie wielkimi przerwami śnię o tym ze moj TZ kogoś ma lub nakrwyam go z inna kobietą . Nigdy nie przywiązywałam uwagi do snów ale ten zaczyna mnie niepokoić . Dodam jeszcze że nigdy mój chłoak nie dał mi żadnych powodów do takich myśli dlatego tym bardziej mnie to dziwi. Czy może ktoś mi pomóc? Albo czy któraś z Was miała podobnie. Bo może to tylko ten nasz lęk przed zdradą którą ma każda kobieta w sobie.
To nie przejmuj się snami Wszytsko pewnie jest ok, a w razie czego zawsze możesz go o to spytać i opowiedzieć o śnie
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 12:46   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kobieca intuicja??

To że sny się odczytuje "na odwrót" to jakaś wierutna bzdura...

Sny są kierowane podświadomością, ale taki sen nie musi znaczyć, że TŻ zdradza. Może np Ty masz jakieś podświadome lęki. Albo naoglądałaś się filmu o zdradzającym gościu, albo przyjaciółka Ci się zwierzała że chyba ją facet zdradza Źródła mogą być różne.

Idąc głębiej, taki sen w ogóle nie musi dotyczyć zdrady jako takiej, ale choćby poczucia bezpieczeństwa, które Ci się zachwiało z jakiegoś powodu (np problemy rodzinne, w pracy itp).
Nie wiem co się dzieje w Twoim życiu poza tymi snami, więc trudno mi nawet zgadywać bo to strzelanie w ciemno
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 13:05   #8
Lajlaa
Rozeznanie
 
Avatar Lajlaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Dolina Niedorzeczności
Wiadomości: 829
Dot.: Kobieca intuicja??

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
To że sny się odczytuje "na odwrót" to jakaś wierutna bzdura...

Sny są kierowane podświadomością, ale taki sen nie musi znaczyć, że TŻ zdradza. Może np Ty masz jakieś podświadome lęki. Albo naoglądałaś się filmu o zdradzającym gościu, albo przyjaciółka Ci się zwierzała że chyba ją facet zdradza Źródła mogą być różne.

Idąc głębiej, taki sen w ogóle nie musi dotyczyć zdrady jako takiej, ale choćby poczucia bezpieczeństwa, które Ci się zachwiało z jakiegoś powodu (np problemy rodzinne, w pracy itp).
Nie wiem co się dzieje w Twoim życiu poza tymi snami, więc trudno mi nawet zgadywać bo to strzelanie w ciemno
też w to nie wierzę ze sny odczytuje się na opak. Hmmm.. sądzę ze masz dużo racji dlatego że ja duży nacisk kładę na poczucie bezpieczeństwa. A co do zdrad to owszem przewijały się w moim otoczeniu. Dziękuje za odpowiedź
Lajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 19:46   #9
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Kobieca intuicja??

Cytat:
Napisane przez Lajlaa Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu z nie wielkimi przerwami śnię o tym ze moj TZ kogoś ma lub nakrwyam go z inna kobietą . Nigdy nie przywiązywałam uwagi do snów ale ten zaczyna mnie niepokoić . Dodam jeszcze że nigdy mój chłoak nie dał mi żadnych powodów do takich myśli dlatego tym bardziej mnie to dziwi. Czy może ktoś mi pomóc? Albo czy któraś z Was miała podobnie. Bo może to tylko ten nasz lęk przed zdradą którą ma każda kobieta w sobie.

To chyba jestem wyjątkiem, bo wcale nie mam w sobie żadnych takich lęków. Szczerze wątpię, żeby ta teza miała jakieś zastosowanie w rzeczywistości.


Co do reszty - generalnie wg mnie sny są odbiciem czegos, co dzieje się w naszej podświadomosci, mnie zdarza się często, że jeśli przed snem intensywnie o czymś myślę, to potem o tym śnię.

Uważam, że te sny nie tyle są tą "kobiecą intuicją", co właśnie odbiciem jakichś twoich lęków, braku zaufania, braku poczucia bezpieczeństwa, ktorych możesz nawet sobie nie uswiadamiać, ale tkwią gdzies wewnątrz ciebie.

Z drugiej strony, według mnie nie istnieje coś takiego, jak "kobieca intuicja", po prostu nasz mózg jest w stanie zarejestrować dużo wiecej, niż jesteśmy świadomi. Często wyłapujemy w otoczeniu jakieś dźwięki, obrazu, zapachy, zwracamy uwagę na jakieś zachowania, ale nie zdajemy sobie z tego sprawy, to tkwi gdzieś głęboko w nas i wychodzi właśnie jako takie przebłyski "intuicji" czy może sny.

Mózg ludzki wciąż nie jest zbadany, potrafimy zapewne dużo wiecej, niż jesteśmy świadomi

Tak czy inaczej ta "intuicja" nie jest jakimś nadnaturalnym, metafizycznym talentem

Ale to tylko moje przemyślenia.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."



Edytowane przez Narrhien
Czas edycji: 2010-08-26 o 20:59
Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 19:52   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kobieca intuicja??

Jakby Ci coś na jawie dzwoniło, to bym powiedziała: przyjrzyj się sprawie. Ale sny? Mnie się regularnie śni, że to ja zdradzam TŻ (ostatnio całowałam się z Judem Law - bardzo realistyczny sen polecam). Czasami sen się sprawdzi i wszyscy od razu "uuu proroczy", ale prawda jest taka, że większość się nie sprawdza, a najczęściej są całkowicie pozbawione sensu. Całkiem możliwe, że to Twój podświadomy lęk przed zdradą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 20:02   #11
Panna_Prym_
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Prym_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Kobieca intuicja??

Miałam identycznie. Śniło mi się niemal co noc, że przyłapuję go na gorącym uczynku, a on nic sobie z tego nie robi. Ale uważam, że sen jest tylko snem i nie ma powiązania z rzeczywistością. Może podświadomie boję się zdrady, ale ufam mu i nigdy go o to nie podejrzewałam.
__________________
Krew leci mi z nosa, na mój nienaganny makijaż. Na mojej pięknie wytapetowanej, delikatnej twarzy krew, która nie miesza się z winem, jak to zapowiedział Jezus Chrystus.
Panna_Prym_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 20:05   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kobieca intuicja??

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość

Z drugiej strony, według mnie nie istnieje coś takiego, jak "kobieca intuicja", po prostu nasz mózg jest w stanie zarejestrować dużo wiecej, niż jesteśmy świadomi. Często wyłapujemy w otoczeniu jakieś dźwięki, obrazu, zapachy, zwracamy uwagę na jakieś zachowania, ale nie zdajemy sobie z tego sprawy, to tkwi gdzieś głęboko w nas i wychodzi właśnie jako takie przebłyski "intuicji" czy może sny.

Mózg ludzki wciąż nie jest zbadany, potrafimy zapewne dużo wiecej, niż jesteśmy świadomi

Tak czy inaczej ta "intuicja" nie jest jakimś nadnaturalnym, metafizycznym talentem
Dokładnie tak jest, to co jest nazywane intuicją wynika z tego, co nasz mózg odnotował, ale my tego nie wciągnęliśmy do "obszaru świadomego". Jednak takie rzeczy w naszym mózgu zostają (dobry przykład to hipnoza, kiedy można przypomnieć sobie szczegóły, których świadomie się nie pamięta ). To właśnie jest potocznie zwane intuicją. Nie jest to żadna magiczna ani nadprzyrodzona moc, to prawda Nie jest też zarezerwowana dla kobiet.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 20:25   #13
krevvetka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 535
Dot.: Kobieca intuicja??

Może po prostu za dużo o tym myślisz i nie daje Ci to spokoju?
Tak często jest, że jak się myśli o czymś całymi dniami to potem śni Ci się to przez pare dobrych nocy.
Sama znam to z własnego przykładu

... ale w sny nie wierze i tobie też nie radze. Moim zdaniem nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
krevvetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 20:25   #14
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Kobieca intuicja??

Cytat:
Napisane przez Lajlaa Pokaż wiadomość
Czy może ktoś mi pomóc? Albo czy któraś z Was miała podobnie
ja miałam dwukrotnie takie sny, tzn. zdarzyły mi się dwukrotnie serie takich snów.
Pierwszym razem- byłam z TŻem ok. 7 lat w związku, bardzo stabilnym, nigdy nie podejrzewałam go o zdradę, albo "cokolwiek" na boku...
sny przyszły same- śniło mi się zawsze to samo: siedzę z jakąś nieznajomą panną w knajpce (tak jakby spotykam sie z nią w celach towarzyskich na piwie) i ona mi opowiada o swoim facecie, ja jej o swoim- wszystko jest super do momentu, gdy pokazuje mi jego zdjęcie, a ja mówię, ze to przecież mój TŻ. A ona "a...to ty jesteś tą naiwną co wierzy że P. nadal jest jej chłopakiem? Oj głupiutka ty...ja ci wszystko wytłumaczę..."- i zaczyna sie bardzo rzeczowe, skrupulatne tłumaczenie kto (nasi wspólni znajomi) ich poznał, kiedy to było, wszystkie szczegóły z życia mojego i TŻa wyciągnięte na wierzch i ośmieszone...
A co najgorsze- te sny były tak strasznie realne,że po obudzeniu miałam parcie na sprawdzanie wszelkich maili, telefonów...zaczęłam kontrolę na masową skalę
Ale opłacało się- niestety moja "podświadomość" czy "intuicja" wyłapała coś czego nie zauważyłam świadomie- TŻ rzeczywiście spotkał się jakiś czas wcześniej z koleżanką z LO. podobno do niczego nie doszło, ale...nie powiedział mi ze z nią sie spotkał, jednocześnie ciut się ode mnie odsunął wtedy...
w każdym razie- być moze ta sytuacja przyczyniła się do późniejszego naszego rozstania. Głównym powodem nie była, ale jednak- tak krzywa akcja w związku

Drugi raz- całkiem niedawno. Po ponad roku życia osobno (w moim przypadku, też po jednym nieudanym związku) zeszliśmy się z tym TŻem.
I powiem ci, ze jakieś półtora miesiąca temu- miałam znów "falę" takich snów- raz nawet doszło w moim śnie do tego,że tłukłam tą pannę-informatorkę w twarz- a tak naprawdę śniłam o tym, waląc po twarzy mojego TŻa śpiącego obok- musiał mnie nieźle szarpać, żebym się obudziła...i nie wiem sama, czy to rzeczywiście intuicja/podświadomość coś mi próbuje przekazać, czy jednak hormony swoje robią, bo jestem jednocześnie w ciąży i zdarzają się inne dziwne sny
na wszelki wypadek- delikatne sprawdzenie co w trawie piszczy nie zaszkodzi
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 21:52   #15
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Kobieca intuicja??

Mnie kiedyś dwie noce z rzędu śniło się, że jestem z zaawansowanej ciąży. Nie wiem skąd mi się to wzięło tym bardziej, że jestem dziewicą w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nie zaprzątaj sobie głowy snami, no chyba, że to będzie jakiś przyjemny sen w sny prorocze nie wierzę jakoś, ale kiedy śni mi się coś przykrego to jednak pozostaje taki lęk. Szybko mija.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 21:58   #16
bibulaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 403
Dot.: Kobieca intuicja??

Wiadomo, że taki sen sprowadza niepokój, ale nie przejmuj się tym, co nam się śni, to jedno, co się dzieje - to drugie
bibulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 00:15   #17
monika192
Rozeznanie
 
Avatar monika192
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: obecnie Poznań :)
Wiadomości: 789
Dot.: Kobieca intuicja??

Jak byłam w związku jeszcze z swoim byłym to ciągle śniło mi się że mnie zostawia, że nieodbiera tel kiedy ja dzwonie, nie odp na smsy, no i ogólnie że zrywa ze mną całkowicie kontakt. powiedziałam mu że mam takie głupie sny, odpowiadał że napewno tak nie będzie i że ( tak jak mówiły poprzedniczki) sny odczytuje się ponoć na odwrót .. wszystko pięknie ładniee, a jakoś ten sen mi się spełnił ;/ zostawił mówiąc że nie umie pokochać. także wydaje mi się że coś w tych snach jest. no chyba że jeśli myślimy o czymś stale to objawiają się one w snach, i podświadomie przyciągamy je do siebie, przez co one się sprawdzają w rzeczywistości ?
monika192 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 00:44   #18
frandzelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 291
Dot.: Kobieca intuicja??

też miałam takie sny gdzies tam TŻ i jakaś inna kobieta leżąca obok niego [prawie za kazdym razem, co jest bardzo dziwne - one zawsze były ..olbrzymie, ze sie tak wyraze, po prostu nieludzko grube].

jestem pewna, ze to sprawka podswiadomosci, bo na jawie czesto jestem zazdrosna, chociaz bez powodu.
__________________
Hej to chyba śni ci się życie.

'Będzie tęęcza... luubje'


frandzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.