Mamy luty 2020 - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-11, 17:10   #1051
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dokładnie.


Ja oglądam te filmiki poglądowo, ale mam do samego porodu bardzo zdrowy stosunek. Wiem, że trzeba go przeżyć, będzie bolało i tyle. Tak samo jak wiedziałam, że pierwszy raz też będzie bolał. Ale nie siałam paniki. Wiedziałam, że trzeba to przetrwać ,bo inaczej się nie da. Tak samo będzie z porodem.





A jak wyglądała Twoja cesarka? Miałaś z góry ustalony termin porodu, czy czekałaś na skurcze, a potem jak się zaczął poród to robili cesarkę?








Ja właściwie nie piję, więc alkohol nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Kawę też odstawiłam z dnia na dzień, chociaż podejrzewam, że gdybym chodziła do pracy to byłoby znacznie trudniej (nie wspominając o tym, że życie bez kawy jak się dziecko urodzi to będzie na pewno mordęga).

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Dziewczyny, co polecicie na rozstępy? Robi mi się straszna masakra na udach. Jestem w szoku, że tak szybko pojawił się problem. I to jeszcze na udach. Przed ciążą edukowałam się co zakupić z naturalnych kosmetyków, ale nie opłaca mi się zamawiać teraz 1 rzeczy. Spróbuję coś drogeryjnego.
Na rozstępy mam palmers i bio oil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 17:14   #1052
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Ja miałam ustalony termin a Kornelka postanowiła pojawić się wcześniej ale jakoś cieszę się z tego, że miałam skurcze i poród sam się zaczął. Tym razem chciałabym tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 17:24   #1053
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Pierwsza cesarka z przyczyn nagłych zanik tętna płodu, druga po 7 h skurczy. Lekarze liczyli, że wytrzymam do rana bo powoli szło a później okazało się, że już jest spore rozwarcie i trzeba ciąć nad ranem. Chciałam podjąć próbę porodu, ale lekarz nie wyraził zgody z powodu makrosomii płodu i delikatnej blizny na macicy. Teraz będę miała już ustalony termin pojadę na konkretny dzien i godzine więc pewnie końcem stycznia powitam 3 potomka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Ja miałam ustalony termin a Kornelka postanowiła pojawić się wcześniej ale jakoś cieszę się z tego, że miałam skurcze i poród sam się zaczął. Tym razem chciałabym tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To dobrze, że tak miałyście. W tym przesłanym przeze mnie filmie jest właśnie powiedziane, że poród powinien się sam rozpocząć i dopiero potem powinna być cesarka, bo w przypadku z góry ustalonego terminu możliwość ewentualnych komplikacji jest dużo wyższa. Ja do tego pory myślałam, że jak lekarz zaleci u mnie cesarkę to umówię się na konkretny termin i po sprawie. A to jednak nie powinno tak wyglądać.




Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Na rozstępy mam palmers i bio oil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 17:50   #1054
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To dobrze, że tak miałyście. W tym przesłanym przeze mnie filmie jest właśnie powiedziane, że poród powinien się sam rozpocząć i dopiero potem powinna być cesarka, bo w przypadku z góry ustalonego terminu możliwość ewentualnych komplikacji jest dużo wyższa. Ja do tego pory myślałam, że jak lekarz zaleci u mnie cesarkę to umówię się na konkretny termin i po sprawie. A to jednak nie powinno tak wyglądać.







Dzięki
Lepsza dla dziecka jest cesarka na gorąco jak już zaczyna się rodzić bo chce wyjść. Tak na zimno niestety dziecko nie zawsze jest gotowe. To dla niego szok Tym razem nie mogę czekać bo mam znowu blizne na granicy normy + 2x cięta macica. Skurcze moga spowodować pęknięcie.



Co do rozstępów ja smaruje się olejem kokosowym plus lotionem baby dream z Rossmann + Bańka chińska. Tak robiła w drugiej ciąży i ani jednego rozstępu nie miałam. Po pierwszej mam kilka na udach i w dole brzuszka, ale malutkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Lepsza dla dziecka jest cesarka na gorąco jak już zaczyna się rodzić bo chce wyjść. Tak na zimno niestety dziecko nie zawsze jest gotowe. To dla niego szok Tym razem nie mogę czekać bo mam znowu blizne na granicy normy + 2x cięta macica. Skurcze moga spowodować pęknięcie.



Co do rozstępów ja smaruje się olejem kokosowym plus lotionem baby dream z Rossmann + Bańka chińska. Tak robiła w drugiej ciąży i ani jednego rozstępu nie miałam. Po pierwszej mam kilka na udach i w dole brzuszka, ale malutkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście równie ważne jest dużo ruchu, dużo wody i przyrost wagi. Wiele czynników ma wpływ niestety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 18:44   #1055
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Krakow, wczoraj bylo 31st na sali chyba milion, w pokoju hotelowym tez taka sauna :/
Przezylam pierwsze (i mam nadzieje ostatnie) weselicho na trzezwo prawda jest taka, ze jakbym pic mogla to w tych warunkach to chyba by mnie zabilo haha


Ja też wczoraj był na weselu u nas klima więc było ok. No i mi bardzo się podoba, że nikt nie namawia mnie do picia to było kije drugie wesele bez alkoholu i bawiłam się batfzo dobrze. Chciałam nawet zostać dłużej, ale mąż już chciał wracać i przy okazji nie było problemu kto prowadzi auto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 19:50   #1056
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Lepsza dla dziecka jest cesarka na gorąco jak już zaczyna się rodzić bo chce wyjść. Tak na zimno niestety dziecko nie zawsze jest gotowe. To dla niego szok Tym razem nie mogę czekać bo mam znowu blizne na granicy normy + 2x cięta macica. Skurcze moga spowodować pęknięcie.

Dokładnie. Dobrze, że to przemyślana decyzja.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 08:09   #1057
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Ja też wczoraj był na weselu u nas klima więc było ok. No i mi bardzo się podoba, że nikt nie namawia mnie do picia to było kije drugie wesele bez alkoholu i bawiłam się batfzo dobrze. Chciałam nawet zostać dłużej, ale mąż już chciał wracać i przy okazji nie było problemu kto prowadzi auto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super, że impreza udana. Ja jeszcze nie byłam na takim weselu, nie powiem bo nie raz kierowałam z wesela ale zawsze alkohol był. Najważniejsze, że się dobrze bawiliście Ja też potrafię się bez alkoholu bawić i głowa na drugi dzień nie boli
Wczoraj byliśmy ze znajomymi na pizzy, kurczę rzadko zdarza nam się bez córki wychodzić i było na prawdę super!!! Zdecydowanie musimy częściej wychodzić sami z domu. Szczerze mówiąc to nie mogę się doczekać września kiedy znowu pójdzie do przedszkola. U nas przedszkole tylko 5godzin trwa ale dobre i to teraz mam sporo załatwiania różnego rodzaju spraw i wszędzie muszę ją ciągać, ona się denerwuje bo jej się nudzi,a ja się wkurzam bo jest niegrzeczna od tej nudy... Niestety wszędzie kolejki i wszędzie trzeba czekać... Dobrze, że mam gina w środę to chociaż przy okazji podjadę do dziewczyn z pracy na kawę i spokojne zakupy 😉
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 08:20   #1058
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Terha, polecam Ci bloga sroka.o (https://www.srokao.pl/?m=0). Świetnie analizuje składy kosmetyków dla dorosłych i dla dzieci. Na pewno będę robiła wyprawkę, sugerując się jej propozycjami.

Ja osobiście używam od początku olejku Babydream dla mam z Rossmanna (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cji-ciala.html), chociaż ostatnio dokupiłam też zwykłą oliwkę dla dzieci, również z linii Babydream. To są dobre, naturalne składy. Z tego, co wiem, wystarczy regularnie nawilżać rozciągającą się skórę. A rozstępy jak mają się pojawić, raczej i tak jest to nieuniknione...Ja się ich spodziewam, bo po okresie rośnięcia mam nawet na kolanach. Ale szczerze mówiąc, nie przeszkadzają mi wcale Nie wiecie, że te pozostałe po ciąży to pręgi tygrysiej matki? :-D

Zazdroszczę Wam dziewczyny większych mieszkań i domów jednorodzinnych! My mieszkamy z moimi rodzicami - zajmujemy górę, a oni dół. Bardzo mi się to rozwiązanie podoba, ale mamy organiczoną ilość miejsca. Mamy kuchnię z salonem i jadalnią, łazienkę i sypialnię. Zastanawiamy się więc jak ugryźć temat pokoju dla dziecka...I pewnie z czasem czeka nas wygnanie do salonu :-D

Za nami bardzo intensywny weekend. Zorganizowałam dla męża urodziny. Niby dla samej najbliższej rodziny, ale to jednak 16 osób. Bardzo to odchorowałam, nie spałam dwie noce z rzędu, z powodu bólu brzucha i nóg. Drugi raz chyba bym się nie zdecydowała na takie szaleństwo wypieków i gotowania! Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda mi się odpocząć i bóle miną. Dobrego tygodnia dla Was! Udanych wizyt
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 09:49   #1059
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Ja natomiast srokao nie polecam Chyba, że chce ktoś mieć paranoja składowa i wrócić do jaskini smarować się błotem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 12:12   #1060
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Ja natomiast srokao nie polecam Chyba, że chce ktoś mieć paranoja składowa i wrócić do jaskini smarować się błotem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To tak jakby powiedzieć: nie oglądaj wiadomości bo dostaniesz depresji od tego, co dzieje soe na świecie.
Wiedzę zawsze warto mieć, co z nią zrobisz - Twoja broszka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 12:45   #1061
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Terha, polecam Ci bloga sroka.o (https://www.srokao.pl/?m=0). Świetnie analizuje składy kosmetyków dla dorosłych i dla dzieci. Na pewno będę robiła wyprawkę, sugerując się jej propozycjami.

Ja osobiście używam od początku olejku Babydream dla mam z Rossmanna (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cji-ciala.html), chociaż ostatnio dokupiłam też zwykłą oliwkę dla dzieci, również z linii Babydream. To są dobre, naturalne składy. Z tego, co wiem, wystarczy regularnie nawilżać rozciągającą się skórę. A rozstępy jak mają się pojawić, raczej i tak jest to nieuniknione...Ja się ich spodziewam, bo po okresie rośnięcia mam nawet na kolanach. Ale szczerze mówiąc, nie przeszkadzają mi wcale Nie wiecie, że te pozostałe po ciąży to pręgi tygrysiej matki? :-D

Zazdroszczę Wam dziewczyny większych mieszkań i domów jednorodzinnych! My mieszkamy z moimi rodzicami - zajmujemy górę, a oni dół. Bardzo mi się to rozwiązanie podoba, ale mamy organiczoną ilość miejsca. Mamy kuchnię z salonem i jadalnią, łazienkę i sypialnię. Zastanawiamy się więc jak ugryźć temat pokoju dla dziecka...I pewnie z czasem czeka nas wygnanie do salonu :-D

Za nami bardzo intensywny weekend. Zorganizowałam dla męża urodziny. Niby dla samej najbliższej rodziny, ale to jednak 16 osób. Bardzo to odchorowałam, nie spałam dwie noce z rzędu, z powodu bólu brzucha i nóg. Drugi raz chyba bym się nie zdecydowała na takie szaleństwo wypieków i gotowania! Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda mi się odpocząć i bóle miną. Dobrego tygodnia dla Was! Udanych wizyt

To uważaj. Mówi się, że ciąża to nie choroba, ale nie można przeginać w drugą stronę.



Ja od lat nie kupuję kremów do twarzy i balsamów do ciała, bo zaopatruję się w Ecospa. Ostatnio wróciłam jedynie do tradycyjnych żeli pod prysznic bo uznałam, że one i tak nie utrzymują się na skórze, więc nie wnikają do środka. Dzieci tez bym chciała smarować naturalnymi kosmetykami, ale jeszcze nie wiem czy zdecyduję się na coś z atestem, czy po prostu będę używać oleje naturalne.



Dzięki za link . Na pewno zerknę .


Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
To tak jakby powiedzieć: nie oglądaj wiadomości bo dostaniesz depresji od tego, co dzieje soe na świecie.
Wiedzę zawsze warto mieć, co z nią zrobisz - Twoja broszka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie. We wszystkim trzeba mieć zdrowy rozsądek.


Dzisiaj kolega zapytał się, jak synek będzie miał na imię i bardzo spodobała mi się ta koncepcja . Oczywiście z córeczki też będę się cieszyc, ale mam w domu dwóch chłopaków (męża i kota) i często wracając do domu witałam ich w progu mówiąc właśnie "cześć chłopaki" .


A najlepsze jest to, że moja mama powiedziała mi kiedyś że ona czuje że to będzie dziewczynka. Ja taka zdziwiona mówię:
- Tak? A skąd wiesz?
- Bo mi się marzy druga wnuczka.

__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 15:40   #1062
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
To tak jakby powiedzieć: nie oglądaj wiadomości bo dostaniesz depresji od tego, co dzieje soe na świecie.
Wiedzę zawsze warto mieć, co z nią zrobisz - Twoja broszka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaś e, że tak, ale to nie jest takie proste. Pracowałam w branży pewnej gdzie widziałam jak robi się produkty z etykieta bio i eko. W praktyce leje się to samo a etykieta z napisem bio eko i to było legalne wystarczyło płacić za certyfikat chyba raz na kwartał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Jaś e, że tak, ale to nie jest takie proste. Pracowałam w branży pewnej gdzie widziałam jak robi się produkty z etykieta bio i eko. W praktyce leje się to samo a etykieta z napisem bio eko i to było legalne wystarczyło płacić za certyfikat chyba raz na kwartał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Więc te atesty to można sobie nie raz włożyć między bajki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 16:24   #1063
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Ja natomiast srokao nie polecam Chyba, że chce ktoś mieć paranoja składowa i wrócić do jaskini smarować się błotem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A ja cieszę się, że panuje obecnie - być może po prostu modny - czas na powrót do prostoty, również w kosmetykach, ale także ubraniach, kuchni Nie mam eko-świra na punkcie tego, co kupuję, ale bardzo lubię proste, tanie rozwiązania, które mi służą. Więc zaglądam do sroki, bo dzięki niej wiem, że np. Rossmann ma dużo dobrych kosmetyków, a przede wszystkim niedrogich. Lubię też w obecnym eko-patrzeniu na świat, że promuje się korzystanie z tego, co mamy - zakupy w second handach, czy wymienianie się ubraniami. Chciałabym nauczyć swojego synka właśnie tego, że warto dbać o to, co już posiadamy i robić z tego użytek Kuzynka zaproponowała, że pożyczy mi wózek, którego obecnie używa, ubranka, czy kosz Mojżesza. Uwielbiam taki rodzaj wykorzystywania rzeczy! A wracając do kosmetyków - nauczyłam się wybierać te z krótkim składem, korzystać z naturalnych olejów i bardzo mi to wszystko służy
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 18:12   #1064
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Mamy luty 2020

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Jaś e, że tak, ale to nie jest takie proste. Pracowałam w branży pewnej gdzie widziałam jak robi się produkty z etykieta bio i eko. W praktyce leje się to samo a etykieta z napisem bio eko i to było legalne wystarczyło płacić za certyfikat chyba raz na kwartał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Więc te atesty to można sobie nie raz włożyć między bajki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie chodzi mi o atesty bio bo wiem jak to wyglada, ale o sam skład - jeśli coś może uczulać to lepiej unikać tego składnika. Żeby wiedzieć, czym się sugerować przy zakupie - i na pewno nie ceną, bo z lektury sroki (i wielu wątków na wizażu, które mnie kiedyś doedukowaly w tej kwestii) można dojść do wniosku, że zazwyczaj największe firmy najwbrdziej robią nas w ........... :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 18:57   #1065
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------





Nie chodzi mi o atesty bio bo wiem jak to wyglada, ale o sam skład - jeśli coś może uczulać to lepiej unikać tego składnika. Żeby wiedzieć, czym się sugerować przy zakupie - i na pewno nie ceną, bo z lektury sroki (i wielu wątków na wizażu, które mnie kiedyś doedukowaly w tej kwestii) można dojść do wniosku, że zazwyczaj największe firmy najwbrdziej robią nas w ........... :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Nie jestem przeciwniczka czytania składów, nawet staram się to robić szczególnie przy szamponach, ale po co unikać rzeczy które mogą uczulać jeżeli nas nie uczulają?
Pytam z ciekawości, nigdy się w to aż tak nie zagłębiałam. Też wolę naturalne kosmetyki, ale uważam że czasem się nie da tak w 100% bio i eko

No i jestem jeszcze świeżo po rozszerzaniu diety córce i tam wręcz się odradza unikania alergenów na zapas dlatego pytam jak to jest z kosmetykami
Oczywiście kosmetykami dla dorosłych bo dla dzieci to uważam, że im mniej tym lepiej i nie używam prawie nic (tutaj najlepiej sprawdził się krochmal i siemię lniane, i mąka ziemniaczana )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 20:04   #1066
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To uważaj. Mówi się, że ciąża to nie choroba, ale nie można przeginać w drugą stronę.



Ja od lat nie kupuję kremów do twarzy i balsamów do ciała, bo zaopatruję się w Ecospa. Ostatnio wróciłam jedynie do tradycyjnych żeli pod prysznic bo uznałam, że one i tak nie utrzymują się na skórze, więc nie wnikają do środka. Dzieci tez bym chciała smarować naturalnymi kosmetykami, ale jeszcze nie wiem czy zdecyduję się na coś z atestem, czy po prostu będę używać oleje naturalne.



Dzięki za link . Na pewno zerknę .





Dokładnie. We wszystkim trzeba mieć zdrowy rozsądek.


Dzisiaj kolega zapytał się, jak synek będzie miał na imię i bardzo spodobała mi się ta koncepcja . Oczywiście z córeczki też będę się cieszyc, ale mam w domu dwóch chłopaków (męża i kota) i często wracając do domu witałam ich w progu mówiąc właśnie "cześć chłopaki" .


A najlepsze jest to, że moja mama powiedziała mi kiedyś że ona czuje że to będzie dziewczynka. Ja taka zdziwiona mówię:
- Tak? A skąd wiesz?
- Bo mi się marzy druga wnuczka.

Nie wiem co te babcie mają z tymi wnuczkami moja też by chciała druga wnusię

Wybierając kosmetyki dla córki patrzyłam na bloga sroki. Teraz już mniej na to patrzę kupując np płyny do kąpieli. Pastę do zębów za to wolę z bloga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 22:23   #1067
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Nie jestem przeciwniczka czytania składów, nawet staram się to robić szczególnie przy szamponach, ale po co unikać rzeczy które mogą uczulać jeżeli nas nie uczulają?
Pytam z ciekawości, nigdy się w to aż tak nie zagłębiałam. Też wolę naturalne kosmetyki, ale uważam że czasem się nie da tak w 100% bio i eko

No i jestem jeszcze świeżo po rozszerzaniu diety córce i tam wręcz się odradza unikania alergenów na zapas dlatego pytam jak to jest z kosmetykami
Oczywiście kosmetykami dla dorosłych bo dla dzieci to uważam, że im mniej tym lepiej i nie używam prawie nic (tutaj najlepiej sprawdził się krochmal i siemię lniane, i mąka ziemniaczana )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może uczulać - miałam na myśli: coś uczula, nie wiem co, szukam winowajcy - znając składy i swoją skore łatwiej znaleźć, co u nas nie działa.
Dwa... Uczulenia to nie tylko swędząca skóra i wysypka, ale niewidoczne dla nas reakcje układu immunologicznego.
Nie będę wchodzić w szczegóły bo zaraz znowu się rozpisze na kilka stron (zboczenie zawodowe ) ALE w skrócie: jeśli nie jest dla mnie dużym wyrzeczeniem kupić np. Dezodorant bez soli aluminium, różnica w cenie nie jest duża - to czemu nie? Tak samo wybierając łagodniejsze wersje szamponu, żelu itp. Czasem kupie jakiś kosmetyk ze względu na obłędny zapach ale na co dzień wole takie jak najprostsze. Może to nie ma różnicy a może za XXX lat okaże się, że przez to uniknęłam jakiejś choroby. To ciężko powiedzieć, ale wole wiedzieć i mieć wybór



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 06:38   #1068
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Może uczulać - miałam na myśli: coś uczula, nie wiem co, szukam winowajcy - znając składy i swoją skore łatwiej znaleźć, co u nas nie działa.
Dwa... Uczulenia to nie tylko swędząca skóra i wysypka, ale niewidoczne dla nas reakcje układu immunologicznego.
Nie będę wchodzić w szczegóły bo zaraz znowu się rozpisze na kilka stron (zboczenie zawodowe ) ALE w skrócie: jeśli nie jest dla mnie dużym wyrzeczeniem kupić np. Dezodorant bez soli aluminium, różnica w cenie nie jest duża - to czemu nie? Tak samo wybierając łagodniejsze wersje szamponu, żelu itp. Czasem kupie jakiś kosmetyk ze względu na obłędny zapach ale na co dzień wole takie jak najprostsze. Może to nie ma różnicy a może za XXX lat okaże się, że przez to uniknęłam jakiejś choroby. To ciężko powiedzieć, ale wole wiedzieć i mieć wybór



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Oki, rozumiem dzięki za wyjaśnienie może też jakoś zgłębię ten temat bo w sumie na skład dezodorantu to nigdy w życiu nie spojrzałam!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 07:26   #1069
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Może uczulać - miałam na myśli: coś uczula, nie wiem co, szukam winowajcy - znając składy i swoją skore łatwiej znaleźć, co u nas nie działa.
Dwa... Uczulenia to nie tylko swędząca skóra i wysypka, ale niewidoczne dla nas reakcje układu immunologicznego.
Nie będę wchodzić w szczegóły bo zaraz znowu się rozpisze na kilka stron (zboczenie zawodowe ) ALE w skrócie: jeśli nie jest dla mnie dużym wyrzeczeniem kupić np. Dezodorant bez soli aluminium, różnica w cenie nie jest duża - to czemu nie? Tak samo wybierając łagodniejsze wersje szamponu, żelu itp. Czasem kupie jakiś kosmetyk ze względu na obłędny zapach ale na co dzień wole takie jak najprostsze. Może to nie ma różnicy a może za XXX lat okaże się, że przez to uniknęłam jakiejś choroby. To ciężko powiedzieć, ale wole wiedzieć i mieć wybór



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jestem zielona w tej kwestii, tzn staram się wybierać dla córki " dobre"kosmetyki (takie które już sprawdziłam) ale przyznaję się, że nie zawsze mam czas żeby czytać skład. Najczęściej jak idę z córką na zakupy to robimy je w ekspresowym tempie...
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-13, 08:25   #1070
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Ja jestem zielona w tej kwestii, tzn staram się wybierać dla córki " dobre"kosmetyki (takie które już sprawdziłam) ale przyznaję się, że nie zawsze mam czas żeby czytać skład. Najczęściej jak idę z córką na zakupy to robimy je w ekspresowym tempie...
Ja właściwie też staram się robić zakupy szybko i bez zbędnego zgłębiania się w to, co sklepy oferują, dlatego lubię się wcześniej przygotować w domu i jak mam chwilę to właśnie szukam, czytam i spisuję sobie kosmetyki, których mogę być pewna I w zależności od tego, w której drogerii jestem mam listę kosmetyków, które warto tam kupić. A Rossmann ma w aplikacji taką możliwość tworzenia list produktów i to właśnie do nich często zaglądam; wyświetla mi także w aplikacji, czy moje ulubione kosmetyki są w promocji

Dziewczyny, w weekend 24-25.08 W Biedronce będą ubranka dla bobasów. Nie wiem, czy jakość dobra, ale może warto się przejść i obejrzeć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg received_526870021473585.jpg (123,4 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg received_2418262005109558.jpg (124,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg received_377498429634607.jpg (124,6 KB, 38 załadowań)
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 08:31   #1071
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Ja właściwie też staram się robić zakupy szybko i bez zbędnego zgłębiania się w to, co sklepy oferują, dlatego lubię się wcześniej przygotować w domu i jak mam chwilę to właśnie szukam, czytam i spisuję sobie kosmetyki, których mogę być pewna I w zależności od tego, w której drogerii jestem mam listę kosmetyków, które warto tam kupić. A Rossmann ma w aplikacji taką możliwość tworzenia list produktów i to właśnie do nich często zaglądam; wyświetla mi także w aplikacji, czy moje ulubione kosmetyki są w promocji



Dziewczyny, w weekend 24-25.08 W Biedronce będą ubranka dla bobasów. Nie wiem, czy jakość dobra, ale może warto się przejść i obejrzeć


Mam kilka kompletów z biedronki i ja jestem zadowolona z jakości. Bardzo mieciutki materiał, nic się nie spiera


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Ej ale to gazetka z Lidla
Ale lidl też jest fajny jeżeli chodzi o ubranka
I widzę, że mają być body kopertowe, a te dla noworodków (a raczej dla rodziców ) są najwygodniejsze więc polecam kupić w najmniejszych rozmiarach
Tylko rok temu rozmiary z Lidla były dość dziwne i w 56 moja córka jeszcze niedawno się mieściła a teraz sweterek 62 jest za duży nadal


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 08:43   #1072
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

ja jeszcze nieznam plci bo juz bym polowala na te body kopertowe chcoiazesumie usg mam 20 sierpnia a ujbranka maja byc od 25 haha ale watpie ze mi tak na 100 procent powiedza plec

dziewczyny odkrylam ze niebola mnie piersi od paru dni jupi jeszcze zeby te glupie nudnosci sobie poszly ;D
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 09:05   #1073
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez fjolek Pokaż wiadomość
ja jeszcze nieznam plci bo juz bym polowala na te body kopertowe chcoiazesumie usg mam 20 sierpnia a ujbranka maja byc od 25 haha ale watpie ze mi tak na 100 procent powiedza plec

dziewczyny odkrylam ze niebola mnie piersi od paru dni jupi jeszcze zeby te glupie nudnosci sobie poszly ;D
Ja jutro mam wizytę i jak ten lekarz potwierdzi tą samą płeć co poprzedni to może ukradkiem zacznę coś gromadzić
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 09:13   #1074
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Nie jestem przeciwniczka czytania składów, nawet staram się to robić szczególnie przy szamponach, ale po co unikać rzeczy które mogą uczulać jeżeli nas nie uczulają?
Pytam z ciekawości, nigdy się w to aż tak nie zagłębiałam. Też wolę naturalne kosmetyki, ale uważam że czasem się nie da tak w 100% bio i eko

No i jestem jeszcze świeżo po rozszerzaniu diety córce i tam wręcz się odradza unikania alergenów na zapas dlatego pytam jak to jest z kosmetykami
Oczywiście kosmetykami dla dorosłych bo dla dzieci to uważam, że im mniej tym lepiej i nie używam prawie nic (tutaj najlepiej sprawdził się krochmal i siemię lniane, i mąka ziemniaczana )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też tak uważam.


Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Może uczulać - miałam na myśli: coś uczula, nie wiem co, szukam winowajcy - znając składy i swoją skore łatwiej znaleźć, co u nas nie działa.
Dwa... Uczulenia to nie tylko swędząca skóra i wysypka, ale niewidoczne dla nas reakcje układu immunologicznego.
Nie będę wchodzić w szczegóły bo zaraz znowu się rozpisze na kilka stron (zboczenie zawodowe ) ALE w skrócie: jeśli nie jest dla mnie dużym wyrzeczeniem kupić np. Dezodorant bez soli aluminium, różnica w cenie nie jest duża - to czemu nie? Tak samo wybierając łagodniejsze wersje szamponu, żelu itp. Czasem kupie jakiś kosmetyk ze względu na obłędny zapach ale na co dzień wole takie jak najprostsze. Może to nie ma różnicy a może za XXX lat okaże się, że przez to uniknęłam jakiejś choroby. To ciężko powiedzieć, ale wole wiedzieć i mieć wybór



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mnie zawsze zastanawiało jak to możliwe, że wszystkie damskie antyperspiranty zawierają aluminium, a męskie nie. Ja wiem, że to nie jest potwierdzone naukowo na 100 %, ale na wszelki wypadek od paru lat używam dezodorantu z foreverliving. Mam w zapasie antyperspirant na stresujące sytuacje, ale na co dzień używam czegoś bez aluminium.


Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Ja właściwie też staram się robić zakupy szybko i bez zbędnego zgłębiania się w to, co sklepy oferują, dlatego lubię się wcześniej przygotować w domu i jak mam chwilę to właśnie szukam, czytam i spisuję sobie kosmetyki, których mogę być pewna I w zależności od tego, w której drogerii jestem mam listę kosmetyków, które warto tam kupić. A Rossmann ma w aplikacji taką możliwość tworzenia list produktów i to właśnie do nich często zaglądam; wyświetla mi także w aplikacji, czy moje ulubione kosmetyki są w promocji

Dziewczyny, w weekend 24-25.08 W Biedronce będą ubranka dla bobasów. Nie wiem, czy jakość dobra, ale może warto się przejść i obejrzeć

Dzięki . Ja na razie nie kupuję, ale kusi mnie kupienie mężowi ma Gwiazdkę body z napisem "Kocham tatusia" albo coś podobnego


Cytat:
Napisane przez fjolek Pokaż wiadomość
ja jeszcze nieznam plci bo juz bym polowala na te body kopertowe chcoiazesumie usg mam 20 sierpnia a ujbranka maja byc od 25 haha ale watpie ze mi tak na 100 procent powiedza plec

dziewczyny odkrylam ze niebola mnie piersi od paru dni jupi jeszcze zeby te glupie nudnosci sobie poszly ;D
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 09:49   #1075
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Mam kilka kompletów z biedronki i ja jestem zadowolona z jakości. Bardzo mieciutki materiał, nic się nie spiera


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Ej ale to gazetka z Lidla
Ale lidl też jest fajny jeżeli chodzi o ubranka
I widzę, że mają być body kopertowe, a te dla noworodków (a raczej dla rodziców ) są najwygodniejsze więc polecam kupić w najmniejszych rozmiarach
Tylko rok temu rozmiary z Lidla były dość dziwne i w 56 moja córka jeszcze niedawno się mieściła a teraz sweterek 62 jest za duży nadal


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ooooo ekstra ja właśnie poluję na body kopertowe, i te z Lidla nie są drogie, najtańsze jakie widziałam to po 12zl za sztukę.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Też tak uważam.

Mnie zawsze zastanawiało jak to możliwe, że wszystkie damskie antyperspiranty zawierają aluminium, a męskie nie. Ja wiem, że to nie jest potwierdzone naukowo na 100 %, ale na wszelki wypadek od paru lat używam dezodorantu z foreverliving. Mam w zapasie antyperspirant na stresujące sytuacje, ale na co dzień używam czegoś bez aluminium.

Dzięki . Ja na razie nie kupuję, ale kusi mnie kupienie mężowi ma Gwiazdkę body z napisem "Kocham tatusia" albo coś podobnego

Co do kosmetyków - polecam z Rossmanna dezodoranty z Alterry i CD. Próbowałam earth salt ale nie sprawdziło się .
Tez jestem za tym, żeby nie unikać alergenów, jednak co innego kurz, sierść kota czy pyłek pszczeli a co innego parabeny, konserwanty i inne substancje, których działanie nie jest do końca zbadane.

Wiecie, dzisiaj nas to bawi i szokuje, że kiedyś w przypadku chorób spuszczano krew a niemowlakom na uśmierzenie bólu podawano opium. Za dwadzieścia lat pewnie tak samo będzie szokował jakiś inny składnik, który dzisiaj pojawia się we wszystkich produktach spożywczych albo kosmetycznych, nie uważacie?
Oczywiście nie ma co wpadać w paranoję (każdy sam podejmuje decyzję) i na siłę zmieniać przyzwyczajenia, mówię tylko, co kieruje moimi wyborami: prostota o wygoda.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 10:10   #1076
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Mnie najbardziej uczulają (wysypki, swędzenie, strupy itp), albo źle działaja na skórę i włosy (wysuszaja, niszczą wręcz) kosmetyki hypoalergiczne. Im coś jest delikatniejsze, z naturalnych produktów tym gorzej. Cały Body Shop, choć uwielbiam zapachy, muszę omijać z daleka. Mamy też Lush, tam to już w ogóle wszystko wegańskie i ekologiczne (szampony w kostce, w niektórych sklepach można kupić płynne produkty do swojego pojemnika itp) też niestety albo nie dzałają albo od razu wysypka. To samo szampony bez slsów do moich włosów sie nie sprawdzają. Olejowanie (odpowiednim olejem), naturalne domowe maski do włosów nic nie dały, a wręcz włosy jakoś gorzej wyglądały (farbuję na blond, więc to wszystko mi je zażółcało tylko). Latami to robiłam, nie że kilka razy. Olaplex każdemu polecę, mam zdrowe, nawilżone włosy mimo regularnego tlenienia ich na blond już od lat. Jedynie co ważne, to kosmetyki nie testowane na zwierzętach.
Oczywiście dla dziecka będziemy używać odpowiednich produktów (dziecięcych) ale nie sądzę, żeby mi się chciało szukać takich właśnie eko/bio.


Co do alkoholu, od kiedy jestem w UK (no i z wiekiem też) wiadomo, że pije się mniej. Uwielbiam piwa rzemieślnicze, uwielbiam próbować nowych (dziwnych) smaków takich piw. I nalewki, domowej roboty albo nawet kupne. Zawsze odwiedzając kraj robię takie degustacje. Nie lubię za to wina, jakichś koktajli też już się w życiu opiłam, więc mnie nie ciągnie. Nie jest tak, że mi tego w ciąży brakuje (no, może tych piw ), wręcz na myśl o czymś mocniejszym mnie odrzuca. Ale przez to, że czuję się jak nie w ciąży, ani zmęczenia, ani nudności* ani generalnie nic, to tak dziwnie na tym weselu było mi siedzieć na trzeźwo (zwłaszcza, że to przyjaciele wieloletni i wiadomo, że niejedną flaszkę się z nimi wcześniej obaliło). Na angielskich ślubach mogę nie pić No ale cóż, objadłam się za wszystkich chyba, trochę potańczyłam i toasty wznosiłam kefirem



Póki co, wróciłam i jestem tak zmęczona upałem przede wszystkim! Ja nie wiem, jak w ogóle można funkcjonować w tych temperaturach ;/
Dziś mam pierwsze oficjalne USG (prenatalne), zobaczymy co i jak, potem spotkanie z konsultantem w sprawie cc. Tym się o wiele bardziej denerwuję.
Jeśli wszystko będzie ok, to może akurat pójdziemy kupić pierwszą rzecz. Przeszłam po sklepach w pl i widziałam fajne rzeczy, ale ne chciałam kupować jeszcze przed tym usg. No i te najfajniejsze wiadomo, że trzeba znać płeć niestety.


*okazało się też, że nawet jeśli mam ochotę na coś słodkiego, nawet jeśli mnie nie odrzuca jak na czekolade na przykład, po zjedzeniu jest mi tak na maxa niedobrze ;/ nie ważne, czy to lody, sernik, słodki owoc czy żelki/cukierki. Jedynie miętowe rzeczy i niezbyt słodkie sorbety owocowe są ok. To samo z sokami czy innymi napojami. Także, żadnych słodyczy dla mnie
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 12:37   #1077
_marzenie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 8
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny kiedy kupuje się wózek i łóżeczko? U nas w rodzinie dawno nie było maleństwa i się zastanawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 13:04   #1078
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez _marzenie Pokaż wiadomość
Dziewczyny kiedy kupuje się wózek i łóżeczko? U nas w rodzinie dawno nie było maleństwa i się zastanawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Myślę, że kiedy chcesz ja będę chciała na przełomie grudnia i stycznia kupić wózek. Łóżeczko to kupię od razu przy remoncie na ostatnią chwilę nie zostawiaj bo będziesz się stresować, ale miesiąc przed terminem to na spokojnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 15:33   #1079
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Jestem po prenatalnych. SAMA. Bez żadnego serduszka . Nie dałam rady i rozryczałam się w gabinecie, chociaż bardzo się pilnowałam. Mam skierowanie do szpitala.



Jak tak pomyślę na trzeźwo to nawet nie jest najgorzej psychicznie, ale jak sobie pomyślę, że muszę w pracy wszystko odkręcać i że dzisiaj podpisałam rezygnację z umowy zlecenie z uwagi na ciążę, to robi mi się słabo. Dobrze, że nie powiedziałam wszystkim znajomym i rodzinie, bo tego bym nie przeżyła.



I co dalej? Zobaczymy. Pewnie będziemy starali się przez IVF znowu jak najszybciej, ale może się nie udać szybko, bo skierowanie do szpitala może skończyć się zabiegiem. A wtedy wiadomo, że gojenie może trochę potrwać.



No nic. Nie sieję defetyzmu.

Życzę Wam zerowych problemów i pięknych i zdrowych bobasków w lutym .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 15:45   #1080
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Jestem po prenatalnych. SAMA. Bez żadnego serduszka . Nie dałam rady i rozryczałam się w gabinecie, chociaż bardzo się pilnowałam. Mam skierowanie do szpitala.



Jak tak pomyślę na trzeźwo to nawet nie jest najgorzej psychicznie, ale jak sobie pomyślę, że muszę w pracy wszystko odkręcać i że dzisiaj podpisałam rezygnację z umowy zlecenie z uwagi na ciążę, to robi mi się słabo. Dobrze, że nie powiedziałam wszystkim znajomym i rodzinie, bo tego bym nie przeżyła.



I co dalej? Zobaczymy. Pewnie będziemy starali się przez IVF znowu jak najszybciej, ale może się nie udać szybko, bo skierowanie do szpitala może skończyć się zabiegiem. A wtedy wiadomo, że gojenie może trochę potrwać.



No nic. Nie sieję defetyzmu.

Życzę Wam zerowych problemów i pięknych i zdrowych bobasków w lutym .


O jejku bardzo mi przykro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.