Mamy Marzec 2020 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-12, 18:25   #991
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

O to mnie uspokoilyscie zostaje z Wami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 18:27   #992
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Też czytałam trochę o wózkach. Czarna magia na razie

A kiedy i przez kogo miałaś wyznaczany termin prenatalnych? 12+0 jest chyba idealnym momentem

Nie miałam wyznaczanego, lekarz tylko powiedział, ze mam się zapisać między 11 a 14 i to było 3 tygodnie temu. Idę do innego lekarza bo moje ubezpieczenie prywatne nie obejmuje takich badań, poza tym nikt go nie robi w Polmedzie.
Myśle tylko żeby iść w środę upewnić się u mojego ze wielkość jest dobra. Bo jak w poatek okaże się, ze fasolka jest jeszcze za mała? Nie uśmiecha mi się dwa razy płacić :p
Albo (odpukać) okaże się, ze serduszko stanęło czy coś?


A co do wózków - moja rada - idź najlepiej z TŻ do kilku dobrych sklepów, sprzedawca pokaże Ci modele, powie czym się różnią, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję co Ci się w wózkach podoba co nie (waga, materiał, amortyzacja, wielkość gondoli, łatwość prowadzenia, wysokość gondoli itp.) od razu dostaniesz 3.5 kilową lalkę do wsadzenia w wózek i możesz sobie pojeździć po sklepie. A z facetem zawsze łatwiej bo tez chłodniej na to wszystko spojrzy. Potem w necie poczytałam opinie o tych, które mi się spodobały i szukałam, które modele mają też te cechy, które mi się podobały. No i na koniec porównanie cen i dostępności.
Jest dużo czasu wiec JesCze dużo sklepów zdążysz zwiedzić a sprzedawcy naprawdę mają wiedzę, choc nie zawsze trzeba się decydować na to, co polecają (ale przynajmniej dowiesz się, czemu polecają ten i ten).
Ja się sama dziwie ze od czarnej magii poszło nam tak gładko ale to dlatego, ze oglądaliśmy we dwoje i mogliśmy przedyskutować za i przeciw. No i TŻ tez deklaruje się, że będzie często prowadził




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 18:33   #993
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Wiecie co, ja nawet nie wiem gdzie się takie wózki stacjonarnie ogląda

Mężowi powiedziałam, że skoro ja musze czytać o wózkach to on będzie miał za zadanie wybrać fotelik do samochodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 18:35   #994
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Nie miałam wyznaczanego, lekarz tylko powiedział, ze mam się zapisać między 11 a 14 i to było 3 tygodnie temu. Idę do innego lekarza bo moje ubezpieczenie prywatne nie obejmuje takich badań, poza tym nikt go nie robi w Polmedzie.
Myśle tylko żeby iść w środę upewnić się u mojego ze wielkość jest dobra. Bo jak w poatek okaże się, ze fasolka jest jeszcze za mała? Nie uśmiecha mi się dwa razy płacić :p
Albo (odpukać) okaże się, ze serduszko stanęło czy coś?


A co do wózków - moja rada - idź najlepiej z TŻ do kilku dobrych sklepów, sprzedawca pokaże Ci modele, powie czym się różnią, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję co Ci się w wózkach podoba co nie (waga, materiał, amortyzacja, wielkość gondoli, łatwość prowadzenia, wysokość gondoli itp.) od razu dostaniesz 3.5 kilową lalkę do wsadzenia w wózek i możesz sobie pojeździć po sklepie. A z facetem zawsze łatwiej bo tez chłodniej na to wszystko spojrzy. Potem w necie poczytałam opinie o tych, które mi się spodobały i szukałam, które modele mają też te cechy, które mi się podobały. No i na koniec porównanie cen i dostępności.
Jest dużo czasu wiec JesCze dużo sklepów zdążysz zwiedzić a sprzedawcy naprawdę mają wiedzę, choc nie zawsze trzeba się decydować na to, co polecają (ale przynajmniej dowiesz się, czemu polecają ten i ten).
Ja się sama dziwie ze od czarnej magii poszło nam tak gładko ale to dlatego, ze oglądaliśmy we dwoje i mogliśmy przedyskutować za i przeciw. No i TŻ tez deklaruje się, że będzie często prowadził




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kurczę, to słabo mógł Ci pomóc wyliczyć. A tam gdzie się zapisywałaś nie masz możliwości się dowiedzieć, czy będzie ok taki termin? Na pierwszym USG miałaś jakąś różnicę między terminem z OM a z USG? (jeśli już pisałaś to przepraszam, umknęło mi)
Też się z tyłu głowy obawiam, że dziecko będzie za małe i będę musiała powtórzyć - oprócz kosztów obawiam się, że nie złapię terminu do dobrego lekarza. A co do tego czy wszystko jest ok... też się martwię, miałam tylko jedno USG w 8 tygodniu, potem ginekolog tylko sprawdzała mi macicę na badaniu. No ale nic nie zrobię, czekam cierpliwie do wizyty.

Za jakiś czas pewnie się wybierzemy popatrzeć na wózki Jeden wstępnie mnie zainteresował, ale muszę zobaczyć na żywo. Tak jak mówisz, zupełnie inaczej niż szukanie w ciemno w internecie
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 18:38   #995
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Kurczę, to słabo mógł Ci pomóc wyliczyć. A tam gdzie się zapisywałaś nie masz możliwości się dowiedzieć, czy będzie ok taki termin? Na pierwszym USG miałaś jakąś różnicę między terminem z OM a z USG? (jeśli już pisałaś to przepraszam, umknęło mi)
Też się z tyłu głowy obawiam, że dziecko będzie za małe i będę musiała powtórzyć - oprócz kosztów obawiam się, że nie złapię terminu do dobrego lekarza. A co do tego czy wszystko jest ok... też się martwię, miałam tylko jedno USG w 8 tygodniu, potem ginekolog tylko sprawdzała mi macicę na badaniu. No ale nic nie zrobię, czekam cierpliwie do wizyty.

Za jakiś czas pewnie się wybierzemy popatrzeć na wózki Jeden wstępnie mnie zainteresował, ale muszę zobaczyć na żywo. Tak jak mówisz, zupełnie inaczej niż szukanie w ciemno w internecie
W kwestii fotelika bardzo polecam "osiem gwiazdek". Najlepiej podjechać do najblizszego ich oddzialu samochodem i dobrać odpowiedni model do samochodu (sprzedawcy dobierają, poprawnie montują)
Oni super znają się na bezpieczeństwie jazdy dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Oj, chciałam zacytowac shinypearl, przepraszam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 18:38   #996
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Właśnie u mnie to samo, mam lekarkę w Lux Medzie ze względu na pakiet i ma świetne opinie, ale nie pracuje w szpitalu nie uśmiecha mi się szukanie innego lekarza, kombinowanie z chodzeniem na wizyty na NFZ albo jeszcze do innego lekarza prywatnie tylko ze względu na szpital (a na dodatek jeszcze nie jestem na 100% pewna gdzie chciałabym rodzić)... Liczę na ludzkie traktowanie tak czy siak
To możemy sobie przybić piątki.
Też męczę się z lekarzem z Luxmedu.

Ostatnio przepisał mi luteinę w większej dawce niż poprzednio. Napisałam do niego przez portal pacjenta czy to nie pomyłka. Tak pokrętnie się tłumaczył, że jestem przekonana że to pomyłka!

Ale oczywiście wg niego wszystko ok. Eh... Nie bardzo mnie stać na "dobrego" ginekologa.
Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
O to mnie uspokoilyscie zostaje z Wami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No raczej! Kto tak jak my będzie trzymał kciuki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 18:41   #997
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Malinka, musisz tu zostać, nie czujesz się tu jak w domu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 18:42   #998
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Wózek jak myśmy wybierali, to właśnie pojechaliśmy do takiego dużego sklepu dla dzieci, pojezdzilismy sobie wózkami. Ja chciałam duża gondole, więc padło na jedo. Spacerówka też się okazała strzałem w dziesiątkę, nie wiem dlaczego nie sprawdziliśmy tego przy kupnie, tylko skupilismy się na gondoli w każdym razie do spacerówki weszła dwojka dzieci 1.5 roku i mieli jeszcze sporo miejsca, więc jak przyjeżdżała do mnie koleżanka z dzieckiem w tym samym wieku co moje, to nie brała wózka
I moja rada, to zwróćcie uwagę na spacerówki, bo gondola się jeździ +/- pół roku, a spacerówka trochę dłużej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:01   #999
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
W kwestii fotelika bardzo polecam "osiem gwiazdek". Najlepiej podjechać do najblizszego ich oddzialu samochodem i dobrać odpowiedni model do samochodu (sprzedawcy dobierają, poprawnie montują)
Oni super znają się na bezpieczeństwie jazdy dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Oj, chciałam zacytowac shinypearl, przepraszam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z osiemgwiazdek mam trochę wspólnego więc o foteliki się nie martwię
Dołączcie sobie do ich grupy na fb
Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
To możemy sobie przybić piątki.
Też męczę się z lekarzem z Luxmedu.

Ostatnio przepisał mi luteinę w większej dawce niż poprzednio. Napisałam do niego przez portal pacjenta czy to nie pomyłka. Tak pokrętnie się tłumaczył, że jestem przekonana że to pomyłka!

Ale oczywiście wg niego wszystko ok. Eh... Nie bardzo mnie stać na "dobrego" ginekologa.
No raczej! Kto tak jak my będzie trzymał kciuki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Naprawdę? słabo... ogólnie jestem zadowolona z Luxmedu, mam dobrą ginekolog, dobrego endokrynologa. Nie we wszystkich kwestiach im ufam (patrz USG genetyczne), ale na obecne potrzeby jest ok. Chociaż w Twojej sytuacji moje zaufanie byłoby zachwiane jeśli mogę spytać w jakim mieście korzystasz z Luxmedu? Masz duży wybór lekarzy?
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:09   #1000
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
Wózek jak myśmy wybierali, to właśnie pojechaliśmy do takiego dużego sklepu dla dzieci, pojezdzilismy sobie wózkami. Ja chciałam duża gondole, więc padło na jedo. Spacerówka też się okazała strzałem w dziesiątkę, nie wiem dlaczego nie sprawdziliśmy tego przy kupnie, tylko skupilismy się na gondoli w każdym razie do spacerówki weszła dwojka dzieci 1.5 roku i mieli jeszcze sporo miejsca, więc jak przyjeżdżała do mnie koleżanka z dzieckiem w tym samym wieku co moje, to nie brała wózka
I moja rada, to zwróćcie uwagę na spacerówki, bo gondola się jeździ +/- pół roku, a spacerówka trochę dłużej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Według moich obserwacji na odwrót gondolą 6-7 miesięcy, spacerówką z zestawu 2w1 krótko i kupuje się lżejszą spacerówkę tak przynajmniej robiło 90% dziewczyn na wątku lutówek z poprzedniej ciąży. Jednak jest różnica w spacerówce 14kg a 7-8kg ze swojej strony polecam wózek anex sport, drugi raz kupiłabym ten sam
A co do fotelika to zgadzam się, najlepiej podjechać do sklepu i "przymierzyć" do samochodu. Dobrze jest też mieć wcześniej swoje typy i dokładniej obejrzeć. I co najważniejsze, fotelik tylko nowy, żadne używki


I jeszcze co do wózka, dużo fajnych modeli ma spacerówkę kubełkową. Nie są one polecane przez fizjoterapeutów, lepsze tradycyjne i na to też dobrze zwrócić uwagę
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez karska
Czas edycji: 2019-08-12 o 19:18
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:17   #1001
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja mam podobne zdanie jak Karska w kwestii wózka Spacerówki z zestawu 2w1 są cieżkie i duże, gondolą jeździłam ponad 7 miesięcy a spacerówką tylko koło domu i tak żeby nie trzeba było się pakować do samochodu. Na wyjazdy kupiliśmy lżejszą spacerówkę i tu już mogę wam polecić valco snap 4-pojemna a waży jedynie 6kg co w porównaniu do spacerówki od bebetto torino jest jak piórko. Gdybym teraz miała wybierać wózek to myślę że na zestawy 2w1 czy 3w1 nawet bym nie patrzyła tylko osobno gondola, a później od razu lekka spacerówka
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 19:26   #1002
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Co do wózków to ja po byciu nianią przez długie lata dokładnie wiem czego chcę
- musi mieć łatwo wkładalną gondolę (tu w Stanach gondola to rzadkość, ale nie mogę patrzeć na te parodniowe niemowlaki na pół siedząco...
- łatwy dostęp do kosza
- głębokie siedzisko (nie lubię tych płytkich, dzieci siedzą prawie na stojąco)
- budka która obejmuje większość wózka (niektore są tak krótkie, że obejmują tylko głowe dziecka)
- porządne kółka
I na pewno wiem, że kupimy w przyszłości City mini (kilka dzieci je miało i uwielbiam go, można prowadzić jedną ręką po największych wertepach i rozkłada/składa się jedną ręką).
Odradzam Bugaboo, wszystko trzeba naciskać z dwóch stron w tym samym czasie, przez co odkryłam że nie jestem symetrycznie skoorydowana i bardzo męczyłam się ze wszystkim. Plus znam przypadek, gdzie wózek zaczął skrzypieć po czasie.
Co do fotelika do samochodu, chcę kupić taki, który ma w miarę cenowo bazy do auta bo fotelik może być jeden ale musimy mieć kilka baz.
W końcu moje doświadczenie nianiowe się przydaje
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:32   #1003
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Ja mam podobne zdanie jak Karska w kwestii wózka Spacerówki z zestawu 2w1 są cieżkie i duże, gondolą jeździłam ponad 7 miesięcy a spacerówką tylko koło domu i tak żeby nie trzeba było się pakować do samochodu. Na wyjazdy kupiliśmy lżejszą spacerówkę i tu już mogę wam polecić valco snap 4-pojemna a waży jedynie 6kg co w porównaniu do spacerówki od bebetto torino jest jak piórko. Gdybym teraz miała wybierać wózek to myślę że na zestawy 2w1 czy 3w1 nawet bym nie patrzyła tylko osobno gondola, a później od razu lekka spacerówka
Też planowaliśmy valco snap 4 sport trend, ale szkoda mi było dać 2k i znalazłam tańszy odpowiednik baby design look air, ma bardzo zbliżone parametry, jest trochę mniejszy i połowę tańszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:44   #1004
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Z osiemgwiazdek mam trochę wspólnego więc o foteliki się nie martwię
Dołączcie sobie do ich grupy na fb


Naprawdę? słabo... ogólnie jestem zadowolona z Luxmedu, mam dobrą ginekolog, dobrego endokrynologa. Nie we wszystkich kwestiach im ufam (patrz USG genetyczne), ale na obecne potrzeby jest ok. Chociaż w Twojej sytuacji moje zaufanie byłoby zachwiane jeśli mogę spytać w jakim mieście korzystasz z Luxmedu? Masz duży wybór lekarzy?
W Warszawie. Wybór lekarzy jest za duży...
Ci którzy mają super opinie, nie mają terminów albo przyjmują w takich placówkach, że w ogóle mi nie po drodze...

Ten mój nie jest zły, ale leci strasznie taśmowo... Brakuje mi trochę takiego poczucia bezpieczeństwa.

W sumie wybrałam go dlatego, że ma w gabinecie USG, więc na każdej wizycie mogę podglądać kropka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:49   #1005
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
Malinka, musisz tu zostać, nie czujesz się tu jak w domu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie. Zostaje już się zadomowilam


A jeszcze pytanie. Bierze albo brała któraś z Was luteine pod język? Jak to wygląda? Wkładam pod język i się rozpuszcza czy jednak na język i ssam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Ja mam podobne zdanie jak Karska w kwestii wózka Spacerówki z zestawu 2w1 są cieżkie i duże, gondolą jeździłam ponad 7 miesięcy a spacerówką tylko koło domu i tak żeby nie trzeba było się pakować do samochodu. Na wyjazdy kupiliśmy lżejszą spacerówkę i tu już mogę wam polecić valco snap 4-pojemna a waży jedynie 6kg co w porównaniu do spacerówki od bebetto torino jest jak piórko. Gdybym teraz miała wybierać wózek to myślę że na zestawy 2w1 czy 3w1 nawet bym nie patrzyła tylko osobno gondola, a później od razu lekka spacerówka
Popieram. Na pewno drugi raz bym nie kupiła wózka 3w1 jak wcześniej. Spacerówka od tego wózka jest wielka i ciężka :/ jak dla mnie na duży minus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:52   #1006
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Spokojnie. Zostaje już się zadomowilam


A jeszcze pytanie. Bierze albo brała któraś z Was luteine pod język? Jak to wygląda? Wkładam pod język i się rozpuszcza czy jednak na język i ssam?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja brałam w pierwszej ciąży. To jest najgorsze wspomnienie z tego okresu, do dziś jak przypomnę sobie jej smak cofa mi się, serio 🤮 pierwsze dni były ok, lek jak lek, ale ona ma taki charakterystyczny smak, bleeee. Tak, wkładasz pod język i czekasz aż się rozpuści. Kamień spadł mi z serca gdy lekarz zamienił mi na dopochwową bo już nie dawałam rady (na początku nie można dopochwowej)
Teraz dostałam progesterone besins


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez karska
Czas edycji: 2019-08-12 o 19:53
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 19:56   #1007
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Spokojnie. Zostaje już się zadomowilam


A jeszcze pytanie. Bierze albo brała któraś z Was luteine pod język? Jak to wygląda? Wkładam pod język i się rozpuszcza czy jednak na język i ssam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Popieram. Na pewno drugi raz bym nie kupiła wózka 3w1 jak wcześniej. Spacerówka od tego wózka jest wielka i ciężka :/ jak dla mnie na duży minus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wkładasz pod język i czekasz, aż się rozpuści.
Ja ogólnie też wolę dopochwową, ale muszę zrobić cytologię, a kilka dni przed nie wolno żadnych dopochwowych leków.

W sumie bałam się, że podjezykowa będzie gorsza w smaku jest znośna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
ja brałam w pierwszej ciąży. To jest najgorsze wspomnienie z tego okresu, do dziś jak przypomnę sobie jej smak cofa mi się, serio 🤮 pierwsze dni były ok, lek jak lek, ale ona ma taki charakterystyczny smak, bleeee. Tak, wkładasz pod język i czekasz aż się rozpuści. Kamień spadł mi z serca gdy lekarz zamienił mi na dopochwową bo już nie dawałam rady (na początku nie można dopochwowej)
Teraz dostałam progesterone besins


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego nie można dopochwowej?

Mój gin nie miał żadnych obiekcji, gdy poprosiłam o tę formę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 20:00   #1008
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Też planowaliśmy valco snap 4 sport trend, ale szkoda mi było dać 2k i znalazłam tańszy odpowiednik baby design look air, ma bardzo zbliżone parametry, jest trochę mniejszy i połowę tańszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy akurat klasyczna wersję, też bym nie dała 2k za spacerowke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 20:04   #1009
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Wkładasz pod język i czekasz, aż się rozpuści.
Ja ogólnie też wolę dopochwową, ale muszę zrobić cytologię, a kilka dni przed nie wolno żadnych dopochwowych leków.

W sumie bałam się, że podjezykowa będzie gorsza w smaku jest znośna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

A dlaczego nie można dopochwowej?

Mój gin nie miał żadnych obiekcji, gdy poprosiłam o tę formę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dopochwowa często powoduje infekcje, w tym grzybicę i nie jest to fajne zwłaszcza na początku. Poza tym coś było też z aplikatorem, ale nie pamiętam już o co chodziło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 20:08   #1010
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
W Warszawie. Wybór lekarzy jest za duży...
Ci którzy mają super opinie, nie mają terminów albo przyjmują w takich placówkach, że w ogóle mi nie po drodze...

Ten mój nie jest zły, ale leci strasznie taśmowo... Brakuje mi trochę takiego poczucia bezpieczeństwa.

W sumie wybrałam go dlatego, że ma w gabinecie USG, więc na każdej wizycie mogę podglądać kropka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakby co to mogę polecić moją, chociaż nie wiem jaka lokalizacja Ci odpowiada I też ma USG w gabinecie. Do mojej terminy co prawda muszę łapać, ale jeśli mi się nie uda to bez problemu przyjmie jako dodatkową pacjentkę.

Fajnie, że mamy tutaj już doświadczone dziewczyny, będziecie służyć nam radą mam nadzieję!
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 20:27   #1011
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Według moich obserwacji na odwrót gondolą 6-7 miesięcy, spacerówką z zestawu 2w1 krótko i kupuje się lżejszą spacerówkę tak przynajmniej robiło 90% dziewczyn na wątku lutówek z poprzedniej ciąży. Jednak jest różnica w spacerówce 14kg a 7-8kg ze swojej strony polecam wózek anex sport, drugi raz kupiłabym ten sam
A co do fotelika to zgadzam się, najlepiej podjechać do sklepu i "przymierzyć" do samochodu. Dobrze jest też mieć wcześniej swoje typy i dokładniej obejrzeć. I co najważniejsze, fotelik tylko nowy, żadne używki


I jeszcze co do wózka, dużo fajnych modeli ma spacerówkę kubełkową. Nie są one polecane przez fizjoterapeutów, lepsze tradycyjne i na to też dobrze zwrócić uwagę
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No coś Ty! Jak znajome przesadzaly dzieci na te lekkie spacerówki, to naprawdę wspolczulam dzieciom obrazem pupy i kręgosłupa. Nasz wózek mimo dużych rozmiarów lekko się prowadzi po każdych wybojach i tak jak pisałam wcześniej 2 dzieci 1.5 rocznych też wiózł. No nie zamieniłabym go, ale to ja i moje zdanie a i tak szmate będę wozić że sobą, więc będę przyzwyczajac do chusty od początku to już zajmuje kosmicznie mało miejsca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 20:28   #1012
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
ja brałam w pierwszej ciąży. To jest najgorsze wspomnienie z tego okresu, do dziś jak przypomnę sobie jej smak cofa mi się, serio 🤮 pierwsze dni były ok, lek jak lek, ale ona ma taki charakterystyczny smak, bleeee. Tak, wkładasz pod język i czekasz aż się rozpuści. Kamień spadł mi z serca gdy lekarz zamienił mi na dopochwową bo już nie dawałam rady (na początku nie można dopochwowej)
Teraz dostałam progesterone besins


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Faktycznie okropna ja miałam najpierw dopochwowa ale infekcja się przyplatala i zmiana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Wkładasz pod język i czekasz, aż się rozpuści.
Ja ogólnie też wolę dopochwową, ale muszę zrobić cytologię, a kilka dni przed nie wolno żadnych dopochwowych leków.

W sumie bałam się, że podjezykowa będzie gorsza w smaku jest znośna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

A dlaczego nie można dopochwowej?

Mój gin nie miał żadnych obiekcji, gdy poprosiłam o tę formę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój też taka mi przepisał na poczatek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Dopochwowa często powoduje infekcje, w tym grzybicę i nie jest to fajne zwłaszcza na początku. Poza tym coś było też z aplikatorem, ale nie pamiętam już o co chodziło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i mnie dopadło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 20:39   #1013
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Dopochwowa często powoduje infekcje, w tym grzybicę i nie jest to fajne zwłaszcza na początku. Poza tym coś było też z aplikatorem, ale nie pamiętam już o co chodziło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakim aplikatorem?
Serio, jeszcze przed chwilą nie wiedziałam, że jest do tego aplikator. Ja mam wersję bez

I na szczęście póki co nie nie ma infekcji. Uf...
Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Jakby co to mogę polecić moją, chociaż nie wiem jaka lokalizacja Ci odpowiada I też ma USG w gabinecie. Do mojej terminy co prawda muszę łapać, ale jeśli mi się nie uda to bez problemu przyjmie jako dodatkową pacjentkę.

Fajnie, że mamy tutaj już doświadczone dziewczyny, będziecie służyć nam radą mam nadzieję!
Poproszę priv z nazwiskiem Twojej gin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-12, 21:05   #1014
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Jakim aplikatorem?
Serio, jeszcze przed chwilą nie wiedziałam, że jest do tego aplikator. Ja mam wersję bez

I na szczęście póki co nie nie ma infekcji. Uf... Poproszę priv z nazwiskiem Twojej gin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć ma takie plastikowe aplikatory żeby łatwiej było aplikować. W sumie nie wiem jakim cudem bo mnie się to nigdy nie udało 🤭 a problem z nimi jest taki że są dość sztywne i mogą powodować mikro urazy, szyjka teraz jest bardziej ukrwiona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 05:05   #1015
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ale się rozpisałyście, tak to jest pójść wcześniej spać .
Szczerze to mi w ogóle nie przeszkadza smak luteiny pod język i w sumie ją wolałam, ale dostałam dopochwową, bo się lepiej wchłania iiii nienawidze jej . Używam aplikatora i jakoś niby mi wygodniej, ale raz miałam plamienie i to było pęknięte naczynko. Nie wiem czy to przez ten aplikator, bo plamienie pokazało się po jakichś 10 godzinach od ostatniej dawki. Biorę ją już miesiąc, na razie infekcji nie mam ale przez cały czas się jej boje. Chciałabym już przestać brać ten lek .
A co do wózka, nie wiem, nie znam się . Pójdę do kilku sklepów, coś spróbuję i wtedy wybiorę. Nawet nie wiem ile wózki kosztują i na razie wolę nie sprawdzać

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 06:24   #1016
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Wiecie co, to jednak zależy od potrzeb. Ja spacerówkę z zestawu 2w1 używałam do końca, czyli 2 lata. Mieszkam na wsi i potrzebowałam czołgu. Mała i lekka była tylko do samochodu do miasta i miałam tanią małą za 300 zł.

Znam zresztą kilka dziewczyn, które też używały tych dużych spacerówek z bebetto do końca, a mieszkają w mieście.

Warto sobie po prostu przeanalizować czego oczekujecie i może się okazać, że zestaw 2w1 starczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 06:43   #1017
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Wiecie co, ja nawet nie wiem gdzie się takie wózki stacjonarnie ogląda

Mężowi powiedziałam, że skoro ja musze czytać o wózkach to on będzie miał za zadanie wybrać fotelik do samochodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Smyk, Świat dziecka
Albo szukasz w Google maps - wózki
Jesteś z Warszawy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Kurczę, to słabo mógł Ci pomóc wyliczyć. A tam gdzie się zapisywałaś nie masz możliwości się dowiedzieć, czy będzie ok taki termin? Na pierwszym USG miałaś jakąś różnicę między terminem z OM a z USG? (jeśli już pisałaś to przepraszam, umknęło mi)

Też się z tyłu głowy obawiam, że dziecko będzie za małe i będę musiała powtórzyć - oprócz kosztów obawiam się, że nie złapię terminu do dobrego lekarza. A co do tego czy wszystko jest ok... też się martwię, miałam tylko jedno USG w 8 tygodniu, potem ginekolog tylko sprawdzała mi macicę na badaniu. No ale nic nie zrobię, czekam cierpliwie do wizyty.



Za jakiś czas pewnie się wybierzemy popatrzeć na wózki Jeden wstępnie mnie zainteresował, ale muszę zobaczyć na żywo. Tak jak mówisz, zupełnie inaczej niż szukanie w ciemno w internecie


No, tam była nieduża rozbieżność między OM a terminem z USG, dwa dni?
Idę jutro na wszelki do swojego żeby się upewnić, jak będzie okay to w piątek prenatalne.
Jaki wózek Cię zainteresował?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
To możemy sobie przybić piątki.
Też męczę się z lekarzem z Luxmedu.

Ostatnio przepisał mi luteinę w większej dawce niż poprzednio. Napisałam do niego przez portal pacjenta czy to nie pomyłka. Tak pokrętnie się tłumaczył, że jestem przekonana że to pomyłka!

Ale oczywiście wg niego wszystko ok. Eh... Nie bardzo mnie stać na "dobrego" ginekologa.
No raczej! Kto tak jak my będzie trzymał kciuki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Skąd jesteś? Na Lux Med mogę polecić naprawdę dobrego, tylko dużo pacjentek ma i się teoche czeka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
Wózek jak myśmy wybierali, to właśnie pojechaliśmy do takiego dużego sklepu dla dzieci, pojezdzilismy sobie wózkami. Ja chciałam duża gondole, więc padło na jedo. Spacerówka też się okazała strzałem w dziesiątkę, nie wiem dlaczego nie sprawdziliśmy tego przy kupnie, tylko skupilismy się na gondoli w każdym razie do spacerówki weszła dwojka dzieci 1.5 roku i mieli jeszcze sporo miejsca, więc jak przyjeżdżała do mnie koleżanka z dzieckiem w tym samym wieku co moje, to nie brała wózka
I moja rada, to zwróćcie uwagę na spacerówki, bo gondola się jeździ +/- pół roku, a spacerówka trochę dłużej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ale jak to, dwójka dzieci naraz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 06:51   #1018
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Zgadzam sie w 100% ze spacerowka z 2w1 jest ciezka i lepiej cos lzejszego tylko jest jedna kwestia. Nie spotkalam sie z lekka spacerowka ktorej amortyzacja dalaby rade na wiejskich bezdrozach. Do miasta na zakupy czy do samochodu lekka spacerowka a na codzien jednak 2w1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 07:03   #1019
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Nie dobrze mi po tej luteinie podjezykowej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 07:20   #1020
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie w 100% ze spacerowka z 2w1 jest ciezka i lepiej cos lzejszego tylko jest jedna kwestia. Nie spotkalam sie z lekka spacerowka ktorej amortyzacja dalaby rade na wiejskich bezdrozach. Do miasta na zakupy czy do samochodu lekka spacerowka a na codzien jednak 2w1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Baby design look air daje radę po wiejskich wertepach, jedynie na piasku ciężej się prowadzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.