Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-02, 13:43   #3481
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Moja znajoma, lat 30+, twierdzi, że ta metoda działa
A z jakim przekonaniem o tym mówiła
ja to bym się zastanawiała na jej miejscu, że skoro jeszcze nie wpadła to czy nie jest bezpłodna
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 14:54   #3482
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

Cytat:
Napisane przez ewa102 Pokaż wiadomość
Czytałam ulotki ale bałam sie stosowac drugiej metody z 3 tygodnia bez konsultacji z innymi,dlatego napisałam...
ja bym radziła jednak bardziej wierzyć ulotce niż internetowym forom..
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 15:16   #3483
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

Cytat:
Napisane przez ewa102 Pokaż wiadomość
Pisząc,ze biorę tabletki od 3 lat wyszłam z założenia,że są tu na tyle inteligentne dziewczyny że wiedzą,iż to oznacza branie tabletek tak jak powinno sie brać przez 3 lat... i dwa razy brałam 3 blistry bez przerwy a tak to NORMALNIE brałam blister-przerwa-blister-przerwa itd....

Poza tym nie napisałam,że chce przesunąc tylko dlatego,że chłopak przyjeżdza [ choć było by chyba dla każdej miło nie mieć wtedy okresu?] tylko dlatego,że widze plamienia i wole dostać okresu niż przez jeszcze tydzien plamić a pozniej okres... nie mam ochoty jechac 1.5 tygodnia na tabletkach przeciwbolowych bo zaczyna mnie już boleć brzuch jak podczas okresu.

Nie rozumiem 2 ostatnich odpowiedzi na moje pytanie - jeśli uważacie ze podmycie wystarczy to nie będę się wtrącać... [S-A-R-K-A-Z-M - na ch** takie wypowiedzi? ]

Źle się wyraziłam pisząc TERAZ bo nie chodziło mi o odstawienie wszystkich 5 tabletek tylko 2-3 ostatnich.Napisałam teraz kiedy mam 5 tabletek,żeby później nie panikować co mam robić bo nikt nie odpisał...
[od razu piszę,że gdybym mogła skontaktować się z moim ginekologiem to bym to zrobiła -wraca dopiero za tydzien]

Czytałam ulotki ale bałam sie stosowac drugiej metody z 3 tygodnia bez konsultacji z innymi,dlatego napisałam...
Przepraszam jeśli moje wypowiedzi cię uraziły. W postach najlepiej opisać sytuację jak najdokładniej, wtedy uniknie się niepotrzebnych nieporozumień.

Na forum nie brakuje wątków założonych przez oderwane od rzeczywitości nastolatki, dlatego z czasem człowiek robi się nieco wyczulony na tym punkcie.

Dzisiejszy hit, seks przez bokserki. Czy mogę być w ciąży..
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:15   #3484
ewa102
Zadomowienie
 
Avatar ewa102
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 003
Dot.: skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

No wiem,że są tu po prostu może nie głupie co nieuświadomione...a może i głupie nastki... :P
ale nie mam już naście lat to po pierwsze a po drugie nie można traktować każdego kto w tym podforum napisze za głupią nastkę bo taka jest przewaga.
W moim przypadku chyba za dużo dałam danych co narodziło wątpliwości,gdybym po prostu zapytala czy można pominąc 2-3 tabletki w ostatnim tygodniu by przyspieszyc okres z założeniem,że biore po 7 dniach przerwy nowy blister to może dostałabym inne odpowiedzi... a o to mi chodziło,tylko chciałam opisać całą sytuacje :P

Prawde powiedziawszy to ja po gimnajzum wyszłam dobrze wyedukowana seksualnie - mieliśmy prowadzącego który nie bał się podjąc żadnego tematu i wszystko nam ładnie objaśnił.
Natomiast moja młodsza koleżanka mając tego samego prowadzącego ale uciekając z tych zajęc [ no bo co on moze wiedziec?] ma niecałe 19 lat i 1.5 roczne dziecko... w dodatku jeszcze rok temu wierzyła ze przy pierwszym razie nie można zajść w ciąże...
ewa102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 19:27   #3485
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

Cytat:
Napisane przez ewa102 Pokaż wiadomość
No wiem,że są tu po prostu może nie głupie co nieuświadomione...a może i głupie nastki... :P
ale nie mam już naście lat to po pierwsze a po drugie nie można traktować każdego kto w tym podforum napisze za głupią nastkę bo taka jest przewaga.
W moim przypadku chyba za dużo dałam danych co narodziło wątpliwości,gdybym po prostu zapytala czy można pominąc 2-3 tabletki w ostatnim tygodniu by przyspieszyc okres z założeniem,że biore po 7 dniach przerwy nowy blister to może dostałabym inne odpowiedzi... a o to mi chodziło,tylko chciałam opisać całą sytuacje :P

Prawde powiedziawszy to ja po gimnajzum wyszłam dobrze wyedukowana seksualnie - mieliśmy prowadzącego który nie bał się podjąc żadnego tematu i wszystko nam ładnie objaśnił.
Natomiast moja młodsza koleżanka mając tego samego prowadzącego ale uciekając z tych zajęc [ no bo co on moze wiedziec?] ma niecałe 19 lat i 1.5 roczne dziecko... w dodatku jeszcze rok temu wierzyła ze przy pierwszym razie nie można zajść w ciąże...
Fakt, w takim wątku jak napisałaś wyżej na pewno nie przyszłoby mi do głowy żeby pisać złośliwości.

Jeszcze raz przepraszam

A co do edukacji seksualnej to wg mnie jest traaaagiczna. Chyba najczęstszą metodą edukacji jest jej brak i nadzieja, że młodzież będzie się powstrzymywać skoro nie zna się na antykoncepcji.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 22:06   #3486
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

kobito, nie ciskaj sie tak. forum nie jest darmowa poradnia ginekologiczna. twoj ginekolog moze wracac z urlopu nawet za rok, ale jest jeszcze tysiac innych, ktorych mozna zapytac, jak sie ma watpliwosci. zawsze mozna zapytac tez farmaceuty.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 23:59   #3487
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
najnowsza metoda antykoncepcji tania, nieinwazyjna, działa PO ciekawe czy jest płodna, bo teoretycznie powinna w końcu wpaść
Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
ja to bym się zastanawiała na jej miejscu, że skoro jeszcze nie wpadła to czy nie jest bezpłodna
Ma 2 dzieci, młodsze ma 9 lat
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 00:22   #3488
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

Te plamienia masz prawdopodobnie z nadmiaru hormonów (właśnie z tego powodu są te przerwy między blistrami), organizm desperacko woła o przerwę

Nie wydaje mi się, żeby skrócenie o 2-3dni "cyklu" dawało ryzyko ciąży (pod warunkiem, że weźmiesz tabletkę po przerwie 7-dniowej), w dodatku wzięłaś 3 opakowania pod rząd.

Ja bym postąpiła jak radzą w ulotce, gdy zapomni się tabletki z 3 tygodnia- robisz już teraz przerwę 7 dniową, a ósmego dnia bierzesz tabletkę z nowego blistra, a te z pozostałego zostaną na wyjątkowe sytuacje

Taka moja luźna refleksja: forum Ginekologia jest dość specyficzne, trafia tu wiele przewrażliwionych, zestresowanych osób. Jeżeli kogoś strasznie wkurzają nerwowe pytania, to przecież nie ma obowiązku się wypowiadać, bo żadna to pomoc. Osoba pytająca o radę nawet w lekko głupawym wątku, prędzej przyjmie i zapamięta wiedzę przekazaną spokojnie i bez złośliwości.

EDIT: Heh, właśnie się zorientowałam, że temat jest na forum Seks, a nie Ginekologia Mniejsza o to, zdanie mam takie samo. Cierpliwe i spokojne tłumaczenie da więcej niż wyśmianie. Jak ktoś nie ma nerwów, to lepiej ignorować takie wątki

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-09-03 o 00:31
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 09:17   #3489
ewa102
Zadomowienie
 
Avatar ewa102
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 003
Dot.: skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

Dzięki wszystkich za odpowiedź

"kobito, nie ciskaj sie tak. forum nie jest darmowa poradnia ginekologiczna. twoj ginekolog moze wracac z urlopu nawet za rok, ale jest jeszcze tysiac innych, ktorych mozna zapytac, jak sie ma watpliwosci. zawsze mozna zapytac tez farmaceuty."

Tak,pytałam kilku innych i za każdym razem dostałam tą samą odpowiedz bym przyszła do nich... nie zamierzam płacić 50zł tylko za to by usłyszeć ze mogę nie przyjąć ostatnich tabletek,mam ważniejsze wydatki.

Poza tym ja dalej nie rozumiem czy ludzie spamują tylko dlatego,że się nudzą czy też chcą sobie nabić po prostu posty...
Ja Jak nie mam nic sensownego do powiedzenia,to sie nie wypowiadam nawet jak coś jest głupie i oszczędzam i sobie i innym nerwów...
ewa102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 09:38   #3490
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Antykoncepcja i pewne wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez SanSebastian Pokaż wiadomość
Wiele bym dał, żeby to było takie proste...
To JEST proste. Tylko Wy to dość mocno sobie sami komplikujecie. No ale każdy ma inne libido, ja bym nie wytrzymała tak długo jakbym coś czuła do osoby, z którą jestem w związku.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 13:41   #3491
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Nasze wątpliwości i tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Bo ten blister zaczęłam omyłkowo jeden dzień wcześniej czyli w 27 dniu i czy teraz mam zrobić ośmiodniową przerwę? czy liczyć te siedem dni normalnie po ostatniej tabletce z tego blistra?
W ulotce chyba pisze, że można skracać przerwę. Bierzesz normalnie opakowanie, a potem 7 dni przerwy, nie więcej!, bo to osłabia antykoncepcję.
Jakbyś zrobiła 8dni przerwy, to się liczy, jakbyś zapomniała pierwszej tabletki z blistra, i wtedy musisz zabezpieczać się dodatkowo przez tydzień.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 14:18   #3492
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Problem z Yaz :(

Autorko, odstawianie tabletek czy ich zmiana na inne, póki nie minęły 3 cykle z danym preparatem hormonalnym, jest bez sensu! Organizm przyzwyczaja się do sztucznych hormonów właśnie przez ok. 3 opakowania i w tym czasie mogą występować różne skutki uboczne typu plamienia, nudności, bóle piersi itp. Jeśli nie miną one przy 4-tym opakowaniu, to dopiero wtedy można pomyśleć o zmianie/odstawieniu (no chyba że skutki uboczne są groźne dla zdrowia lub życia np. silne i bardzo częste migreny, drętwienie kończyn itp. - o wszystkim jest mowa w ulotce na pewno). Wcześniej nie dowiesz się, czy dany preparat hormonalny jest dla Ciebie odpowiedni, czy też nie, a już z pewnością nie dowiesz się tego po zaledwie 10-ciu pigułkach!!! Jeśli zaś chodzi o wypowiedzi innych kobiet odnośnie Yaz, to się nimi nie sugerują, bo każdy organizm jest inny i to, co jednemu nie odpowiada, dla drugiego może okazać się czymś dobrym (co widać chociażby po wypowiedziach w tym wątku)!
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 12:35   #3493
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cześć!
W związku z brakiem okresu od maja tego roku zrobiłam badania zlecone przez ginekologa i dzisiaj odebrałam wyniki:

Estradiol: 30,530 pg/ml
f.pęcherzykowa 12,5-166
f.owulacyjna 85,8-498
f.lutealna 43,8-211
(są jeszcze fazy "po przekwitaniu" i "ciąża", ale te mnie raczej nie dotyczą, więc nie napisałam norm)


Testosteron: 45,180 ng/dl
N: 8,4-48,1

FSH: 7,610 mIU/ml

f.pęcherzykowa 3,5-12,5
f.owulacyjna 4,7-21,5
f.lutealna 1,7-7,7


Prolaktyna: 9,900 ng/ml
N: 4,79-23,3

TSH 3 generacja: 2,42 uIU/ml
Dorośli: 0,27-4,20
(robiłam też TSH w kwietniu 2012 i wtedy wyszło 1,51 oraz we wrześniu 2011 i było 3,93 - napisałam bo akurat podano na obecnym wyniku)

Nie wiem, czy coś one Wam mówią, czy nie, bo mi nie bardzo. Tylko ten testosteron jak zwykle przy górnej granicy. Jutro mam wizytę
i obawiam się, że lekarz będzie chciał mi wcisnąć od razu tabletki
w stylu Diane35 (wcześniej o nich wspominał jako idealne na trądzik), Syndi35, Atywia i inne tego typu na trądzik i antyandrogenne. Ja tych leków boję się jak ognia i mam zamiar od razu się na to nie zgodzić. Wolałabym coś lżejszego lub może poszukać innych metod leczenia. Co z tego, że przykładowo będę je brała przez rok jak potem odstawie
i będzie masakra. Może przedwcześnie panikuję, ale chcę wiedzieć jak rozmawiać w takiej sytuacji z lekarzem, aby nie dać sobie wcisnąć byle czego w ciemno. Co myślicie na ten temat?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 12:43   #3494
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Nie polecam Diane, są tabletki nowszej generacji i szkoda się pchać w coś, co było dobre z 15 lat temu.

Brałaś kiedykolwiek cokolwiek? Np. coś na pobudzenie przysadki najpierw?

Cóż, u mnie też raczej nie ma szans na regularne krwawienia bez tabletek. Taka już moja uroda.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu

Edytowane przez ama4
Czas edycji: 2012-09-04 o 12:44
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 12:51   #3495
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Nie polecam Diane, są tabletki nowszej generacji i szkoda się pchać w coś, co było dobre z 15 lat temu.

Brałaś kiedykolwiek cokolwiek? Np. coś na pobudzenie przysadki najpierw?

Cóż, u mnie też raczej nie ma szans na regularne krwawienia bez tabletek. Taka już moja uroda.
Nic nigdy nie brałam, okresy miałam raczej regularne. Dopiero teraz kompletnie zanikł, a wąsy rosną Oczywiście z tymi wąsami to nie tak, że się w dziada zamieniam, ale moja mama zauważyła, że faktycznie takich nie miałam. Coś tu jest grane i nie wiem, czy te wyniki mówią coś konkretnego w tym przypadku.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 16:00   #3496
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
TSH 3 generacja: 2,42 uIU/ml
Dorośli: 0,27-4,20
(robiłam też TSH w kwietniu 2012 i wtedy wyszło 1,51 oraz we wrześniu 2011 i było 3,93 - napisałam bo akurat podano na obecnym wyniku)
Robiłaś do tego FT3, FT4, aTG i aTPO?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:49   #3497
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Robiłaś do tego FT3, FT4, aTG i aTPO?
Nie, nikt nigdy nie chciał mi dać skierowania, ani nie zlecał jakich badań mimo, ze kilkakrotnie wspominałam. To jedyne badania jakie zrobiłam.
Podejrzewam, że lekarz na początku da mi leki na wywołanie okresu. Wiecie może co to za leki, o co pytać w związku z nimi?
Godzić się ewentualnie na Diane i podobne tabletki, czy może poprosić o coś lżejszego? Pytam na wszelki wypadek, żeby na wizycie poruszyć każdy ważny temat.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:52   #3498
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Nie, nikt nigdy nie chciał mi dać skierowania, ani nie zlecał jakich badań mimo, ze kilkakrotnie wspominałam. To jedyne badania jakie zrobiłam.
To zrób te badania tarczycowe. Skacze Ci TSH i wbrew temu, co mówi norma laboratoryjna, jest wysokie. Osoba koło 20. roku życia powinna mieć TSH 1-1,5.

Cytat:
Podejrzewam, że lekarz na początku da mi leki na wywołanie okresu. Wiecie może co to za leki, o co pytać w związku z nimi?
Podejrzewam, że chodzi o luteinę. Nie powinna zaszkodzić.

Cytat:
Godzić się ewentualnie na Diane i podobne tabletki, czy może poprosić o coś lżejszego? Pytam na wszelki wypadek, żeby na wizycie poruszyć każdy ważny temat.
Nie zgadzaj się na żadne tabletki. Co by to mało dać, skoro nie jest znana nawet przyczyna Twoich dolegliwości? Takie dawanie silnych środków na chybił trafił, to nie najlepsza metoda leczenia.

Najpierw zbadaj hormony tarczycy oraz przeciwciała tarczycowe, bo możliwe, że masz niedoczynność tarczycy.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:25   #3499
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
To zrób te badania tarczycowe. Skacze Ci TSH i wbrew temu, co mówi norma laboratoryjna, jest wysokie. Osoba koło 20. roku życia powinna mieć TSH 1-1,5.

Nie zgadzaj się na żadne tabletki. Co by to mało dać, skoro nie jest znana nawet przyczyna Twoich dolegliwości? Takie dawanie silnych środków na chybił trafił, to nie najlepsza metoda leczenia.

Najpierw zbadaj hormony tarczycy oraz przeciwciała tarczycowe, bo możliwe, że masz niedoczynność tarczycy.
Ale jak namówić lekarza na te badania tarczycy? Żaden nie chce mi tego przepisać bo uważa, że jest ok przez tyle czasu. Nie wiem jak z nimi porozmawiać, żeby delikatnie mówiąc się nie obrazili, że się wymądrzam.
Poza tym tak naprawdę nie wiem, czy te badania, które zrobiłam mogą wytłumaczyć przyczynę braku okresu, trądziku i nadmiernego owłosienia? Nie wiem, co mu odpowiedzieć gdyby na przykład znowu zaproponował mi Diane35. Czy niedoczynność tarczycy może powodować te objawy, które wypisałam?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 21:35   #3500
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ale jak namówić lekarza na te badania tarczycy? Żaden nie chce mi tego przepisać bo uważa, że jest ok przez tyle czasu. Nie wiem jak z nimi porozmawiać, żeby delikatnie mówiąc się nie obrazili, że się wymądrzam.
Niestety, nie wiem. Ja bym pewnie prosto z mostu powiedziała o co chodzi. Ewentualnie zmieniła endokrynologa. Popytaj w wątku o niedoczynności tarczycy czy ktoś nie zna dobrego lekarza z Twojej okolicy

Cytat:
Poza tym tak naprawdę nie wiem, czy te badania, które zrobiłam mogą wytłumaczyć przyczynę braku okresu, trądziku i nadmiernego owłosienia? Nie wiem, co mu odpowiedzieć gdyby na przykład znowu zaproponował mi Diane35. Czy niedoczynność tarczycy może powodować te objawy, które wypisałam?
Jak najbardziej. Niedoczynność tarczycy często powoduje brak okresu, a nadmierne owłosienie może wynikać z innych chorób, które towarzyszą niedoczynności. Zaś trądzik może wynikać ogólnie z hormonalnego rozchwiania organizmu.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 23:44   #3501
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Niestety, nie wiem. Ja bym pewnie prosto z mostu powiedziała o co chodzi. Ewentualnie zmieniła endokrynologa. Popytaj w wątku o niedoczynności tarczycy czy ktoś nie zna dobrego lekarza z Twojej okolicy



Jak najbardziej. Niedoczynność tarczycy często powoduje brak okresu, a nadmierne owłosienie może wynikać z innych chorób, które towarzyszą niedoczynności. Zaś trądzik może wynikać ogólnie z hormonalnego rozchwiania organizmu.
Ok dzięki wielkie. Jutro z rana mam wizytę i jak wrócę to napiszę, czego się dowiedziałam. Aż się boję normalnie z czym mi mój gin wypali
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 12:28   #3502
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Niedawno wróciłam od lekarza. Miałam robione USG i wyszło dobrze. Gin stwierdził, że wyniki badań, które podałam wcześniej są dobre. O tarczycy też nic nie wspominał. Ja więc zapytałam, co może być przyczyną zatrzymania okresu skoro badania są dobre. On na to, że w sumie to nie są wszystkie badania, które można by było zrobić i że tutaj mogą być jakieś przyczyny endokrynologiczne. Pomyślałam sobie no tak, przecież na dobrą sprawę to on endokrynologiem nie jest i tutaj za bardzo też badaniami szastać nie może tym bardziej, ze ja chodzę na NFZ i i tak nie mam pieniędzy. Do endokrynologa jestem zapisana osobno na 6 grudnia, więc tam dopytam się więcej.

Na wywołanie okresu dostałam lek Duphaston. Lekarz powiedział tak: jak okres się wznowi i potem będzie już występował normalnie to nie ma co panikować, ale jeśli znowu ustanie to co wtedy robić. Jako, że mam trochę zbędnego owłosienia i trądzik znowu proponował mi Diane35 lub Jeannine. Ja mu powiedziałam otwarcie, że boję się tych hormonów i nie za bardzo chcę je brać.
Na koniec wyszło, że na razie mam brać Duphaston i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie, a potem będziemy się ewentualnie zastanawiać co dalej.

Wniosek z tego taki, że znowu utkwiłam z hormonami i trądzikiem w martwym punkcie. Jak mi okres znowu się zatrzyma to będzie problem. Wtedy nie wiem, czy czekać do 6 grudnia na endokrynologa, czy decydować się na proponowane przez niego tabletki. Już widzę, że wszelkie badania przed rozpoczęciem brania ewentualnych tabsów będę musiała "zlecić" sobie sama.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 12:33   #3503
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Jak mi okres znowu się zatrzyma to będzie problem. Wtedy nie wiem, czy czekać do 6 grudnia na endokrynologa, czy decydować się na proponowane przez niego tabletki.
Oczywiście, że czekać na wizytę u endokrynologa. Skoro nie masz ustalonej przyczyny problemów, to nie ma się co decydować na hormony. Po co sobie w razie czego zaszkodzić?

I tak w ogóle, jak pójdziesz do endokrynologa, to on Ci i tak dopiero zleci zrobienie wszystkich badań, bez nich niczego nie załatwi. Na pewno nie dasz rady prywatnie ich zrobić?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 17:47   #3504
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Oczywiście, że czekać na wizytę u endokrynologa. Skoro nie masz ustalonej przyczyny problemów, to nie ma się co decydować na hormony. Po co sobie w razie czego zaszkodzić?

I tak w ogóle, jak pójdziesz do endokrynologa, to on Ci i tak dopiero zleci zrobienie wszystkich badań, bez nich niczego nie załatwi. Na pewno nie dasz rady prywatnie ich zrobić?
Niestety, nie dam rady. Nie mam pieniędzy na te badania. I tak teraz wydałam ponad 100 zł na te co teraz robiłam. Najgorsze jest to, że 6 grudnia to dość odległy termin, a jak okres zatrzyma się załóżmy znowu po miesiącu to będzie dopiero październik i nie wiem co wtedy. Gdyby tak było (odpukać) to pójdę o tym zakomunikować ginekologowi bo trzeba, ale właśnie zastanawia mnie co by w takim przypadku zaproponował.
Gdybym miała jakieś fundusze to w ogóle załatwiłabym to wszystko prywatnie i tyle. Zrobiłabym wszystkie badania od razu
i wiedziałabym na czym stoję. Najlepsze jest to, że do endokrynologa rejestrowałam się wiosną, czyli czekam ponad pół roku.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 07:48   #3505
No_To_Co
Raczkowanie
 
Avatar No_To_Co
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 364
Question Tabletki anty a zmiana godziny

Witam,
Od kilkunastu dni biore tabletki antykoncepcyjne. Poki co, zazywalam je regularnie rano (miedzy 8 a 9). Teraz jednak mysle,ze wygodniej byloby mi brac je wieczorem (okolo 22).
Jak to zrobic? Czy w ogole mozna?

I jeszcze jedno pytanie- opoznienie max godzinne w polknieciu tabletki ma jakies znaczenie?
No_To_Co jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 08:02   #3506
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Tabletki anty a zmiana godziny

Cytat:
Napisane przez No_To_Co Pokaż wiadomość
Witam,
Od kilkunastu dni biore tabletki antykoncepcyjne. Poki co, zazywalam je regularnie rano (miedzy 8 a 9). Teraz jednak mysle,ze wygodniej byloby mi brac je wieczorem (okolo 22).
Jak to zrobic? Czy w ogole mozna?

I jeszcze jedno pytanie- opoznienie max godzinne w polknieciu tabletki ma jakies znaczenie?
Jesli czas pomiędzy jedną tabletką a drugą nie wydłuży się o więcej niż 12h po prostu od razu zmień godzinę na nową. Jesli bezie dłuższy zrób to stopniowo - jeden dzień o dwie, drugi o dwie itd
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 08:07   #3507
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Tabletki anty a zmiana godziny

Cytat:
Napisane przez No_To_Co Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie- opoznienie max godzinne w polknieciu tabletki ma jakies znaczenie?
A ulotkie czytała, a?

Ema
dobrze radzi.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 08:15   #3508
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Tabletki anty a zmiana godziny

A ja bym zrobila tak. To opakowanie tabletek nadal bralabym o 8-9 a pierwsza tabletke z kolejnego opakowania wzielabym w 6 dniu przerwy o 22.
2-3 godziny w braniu tabletek nie robi roznicy w ich skutecznosci.
Zapraszam na podforum ginekolgia. Tak mozna sie dowiedziec wiele przydatnych rzeczy bez koniecznosci zakladania nowego watku
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 10:09   #3509
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tabletki anty a zmiana godziny

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
A ja bym zrobila tak. To opakowanie tabletek nadal bralabym o 8-9 a pierwsza tabletke z kolejnego opakowania wzielabym w 6 dniu przerwy o 22.
2-3 godziny w braniu tabletek nie robi roznicy w ich skutecznosci.
Zapraszam na podforum ginekolgia. Tak mozna sie dowiedziec wiele przydatnych rzeczy bez koniecznosci zakladania nowego watku

I to wydaje mi się, że jest najsensowniejsza opcja bez żadnych obaw o utratę zabezpieczenia

Tylko trzeba pamiętać, że wtedy też zmieni się pierwszy dzien przyjmowania tabletek - jeśli przyjmowałaś dotychczas pierwszą tabletkę we czwartek, to od nowego opakowania będzie to środa
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 11:52   #3510
doradorka
Raczkowanie
 
Avatar doradorka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: Tabletki anty a zmiana godziny

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
A ja bym zrobila tak. To opakowanie tabletek nadal bralabym o 8-9 a pierwsza tabletke z kolejnego opakowania wzielabym w 6 dniu przerwy o 22.
2-3 godziny w braniu tabletek nie robi roznicy w ich skutecznosci.
Zapraszam na podforum ginekolgia. Tak mozna sie dowiedziec wiele przydatnych rzeczy bez koniecznosci zakladania nowego watku
Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

I to wydaje mi się, że jest najsensowniejsza opcja bez żadnych obaw o utratę zabezpieczenia

Tylko trzeba pamiętać, że wtedy też zmieni się pierwszy dzien przyjmowania tabletek - jeśli przyjmowałaś dotychczas pierwszą tabletkę we czwartek, to od nowego opakowania będzie to środa
zgadzam sie z powyzszymi
doradorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.