czuję sie oszukana mam prawo? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-20, 21:33   #121
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez nikusia2007 Pokaż wiadomość
czemu wszyscy pisza ze trafil mi sie bogaty facet??a moze jeszcze napiszecie ze polecialam na jego kase a wiec tlumacze jak go poznalam byl biedny firma jego oglosila upadlosc ,jezdzil starym autem z ojcem na spolke ,mial pelno dlugowo i prolblemy finansowe ,jakby byl taki bogaty to czemu nie kupil mieszkania za gotowke tylko jego rodzice wzielikredyt ??? tak bylo przez cale 2 lata ledow starczalo na jedzenie zycie ,leki dla dziecka moi rodzice nigdy nie zaoferowali sie pomoca finansowa nigdy..a moj brat wszystko co zechail to mial ,kapry chce samochod na drugi dzien jechal z ojcem po auto ...mamusia wyprala ,wyprasowala ,jedzonko za nic nie musial i nie musi do tej pory placic ,zabolalo mnie to ze mi rodzice powiedzieli ze masz te 25 tys i radz sobie tata mowil : niech cie teraz facet utrzymuje.A mojemu bratu wszystko pod nos ,mieszkanie ,wesele, auto... pracy mu szukaja bo jemu sie nie chce...

juz zostawmy ten moj slub na hawajach to moj sprawa -slub jest dla nas a nie dla gosci czy rodzicow ... i my za niego zaplacimy ...niech dadza jeszcze im na wycieczki za granice przeciez jemu sie nalezy ...juz mi to wisi.
Za 25 tys mozna zyc przez rok nie pracujac a Twoj TZ to te 2 lata siedzial sobie bez pracy?
Po drugie najbardziej chodzi mi o to ze teraz masz kase i nie wydaje mi sie zebys musiala "skubac" rodzicow. Masz pieniadze a rzucasz sie o nie, daj rodzicom wolna wole, niech robia sobie ze swoja kasa co chca a Ty sie ciesz ze jestes niezalezna i ze masz tyle kasy, ze nie musisz na nich liczyc.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:38   #122
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość

To ja w takim razie powinnam miećpretensje do sowihc rodziców,bo gdy mój brat się żenił,a raczej przed gdy planowali moi rodzice im pomogli,w dodatku gdy się budowali to też moi/nasi rodzice im dopomogli.I co,mam teraz mieć pretensje/żale i mam ich wyliczyć ile kasy wydali na brata,bo mu pomogli. Jasne,że nie bo nie jestem taka jak autorka wątku.
Gorzej. Powinnas sie obrazic na brata

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
Po co sie starałam.
Po to zeby miec.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:39   #123
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja go nie bronie, sama mam brata, ktory szkoly nie skonczyl a rodzice mu pomagaja bo ma dziecko. I co ja mam sobie flaki wypruc z tego powodu? Ich pieniadze i ich sprawa a ja wcale nie czuje zadnej niesprawiedliwosci tylko sie ciesze ze sama na siebie pracuje i nawet grosza od nich na start nie wzielam a wyprowadzilam sie z domu w wieku 19 lat. Jestem zadowolona z tego, ze potrafie sobie poradzic i przynajmniej nie radze sobie na takiej zasadzie, ze facet na mnie pracuje bo na wszystko zarabiam calkiem sama.
I to się nazywa dojrzałość/dorosłość. :hehm:



Cytat:
Napisane przez nikusia2007 Pokaż wiadomość
czemu wszyscy pisza ze trafil mi sie
bogaty facet??a moze jeszcze napiszecie ze polecialam na jego kase a wiec tlumacze jak go poznalam byl biedny firma jego oglosila upadlosc ,jezdzil starym autem z ojcem na spolke ,mial pelno dlugowo i prolblemy finansowe ,jakby byl taki bogaty to czemu nie kupil mieszkania za gotowke tylko jego rodzice wzielikredyt ??? tak bylo przez cale 2 lata ledow starczalo na jedzenie zycie ,leki dla dziecka moi rodzice nigdy nie zaoferowali sie pomoca finansowa nigdy..a moj brat wszystko co zechail to mial ,kapry chce samochod na drugi dzien jechal z ojcem po auto ...mamusia wyprala ,wyprasowala ,jedzonko za nic nie musial i nie musi do tej pory placic ,zabolalo mnie to ze mi rodzice powiedzieli ze masz te 25 tys i radz sobie tata mowil : niech cie teraz facet utrzymuje.A mojemu bratu wszystko pod nos ,mieszkanie ,wesele, auto... pracy mu szukaja bo jemu sie nie chce...

juz zostawmy ten moj slub na hawajach to moj sprawa -slub jest dla nas a nie dla gosci czy rodzicow ... i my za niego zaplacimy ...niech dadza jeszcze im na wycieczki za granice przeciez jemu sie nalezy ...juz mi to wisi.
Boże widzisz i niegrzmisz.




Mi się to w pale,znaczy się w głowie nie mieści jak można być tak,same sobie dokończcie.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:42   #124
nikusia2007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 197
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

dziewczyno jak 2 lata siedzial bez pracy?? oni byli tak zadluzeni ze szkoda gadac poszedl do pracy ale ledwo starczalo!!! dziewcyno oprzytomij zycie to nie bajka nie zawsze mialam wszystko co chcialam!!! .Moi rodzice cale zycie na nas oszczedzali nawet na moim zdrowiu jako dziecko jak zachorowalam moj ojciec sie wsciekal ze musi wydac pieniadze na moje lekarstwa i mnie za to obwinial.Dzieki nim przechodze juz 6 operacje na kolano dlaczego?? bo nie poszli nawet ze mna na kontrole do lekarza -bo po co? jeszcze nie daj boze jakies drogie leki zapisza ,albo za zabieg bedzie trzeba zaplacic:/ .dodam ze oboje zarabiaja calkiem niezle !!! nie byli ani nie sa biednymi ludzmi


Teraz mam dobrze doceniam to ,ze stac mnie na wiele kupuje sobie co chce ,stac nas na dobre wakacje ,zycie na wysokim poziomie ..wiadomo kasa to nie wszystko ..ale nie rozumiem ich podejscia do sprawy...

Edytowane przez nikusia2007
Czas edycji: 2009-07-20 o 21:44
nikusia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:44   #125
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez nikusia2007 Pokaż wiadomość
dziewczyno jak 2 lata siedzial bez pracy?? oni byli tak zadluzeni ze szkoda gadac poszedl do pracy ale ledwo starczalo!!! dziewcyno oprzytomij zycie to nie bajka nie zawsze mialam wszystko co chcialam!!! .Moi rodzice cale zycie na nas oszczedzali nawet na moim zdrowiu jako dziecko jak zachorowalam moj ojciec sie wsciekal ze musi wydac pieniadze na moje lekarstwa i mnie za to obwinial.Dzieki nim przechodze juz 6 operacje na kolano dlaczego?? bo nie poszli nawet ze mna na kontrole do lekarza -bo po co? jeszcze nie daj boze jakies drogie leki zapisza ,albo za zabieg bedzie trzeba zaplacic:/ .


Teraz mam dobrze doceniam to ,ze stac mnie na wiele kupuje sobie co chce ,stac nas na dobre wakacje ,zycie na wysokim poziomie ..wiadomo kasa to nie wszystko ..ale nie rozumiem ich podejscia do sprawy...
To podaj ich do sądu
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:46   #126
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
I to się nazywa dojrzałość/dorosłość. :hehm:




Boże widzisz i niegrzmisz.




Mi się to w pale,znaczy się w głowie nie mieści jak można być tak,same sobie dokończcie.
Po co się tak wczuwacie w ten wątek, już chyba wszystko zostało powiedziane, wyszło na to, że wszyscy są wspaniali, a autorka bleee fuuj, więc nad czym tu dłużej debatować?
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:46   #127
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Gorzej. Powinnas sie obrazic na brata
Po to zeby miec.
Oj taa,chyba zaczne mieć focha,do brata bo wtedy jak się nie myle brat i bratowa już pracowali,a dostali od moich/naszych rodziców dofinansowanie na wesele i jak się budowali.
No właśnie po to sie pracuje,aby miec.Witamy w dorosłym świecie.

I o ile się nie myle,to nie pracą autorki się dorobili,tylko jej mąż się nieżłej kasy dorobił.

Edytowane przez madmuazelle
Czas edycji: 2009-07-20 o 21:49
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 21:46   #128
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
To podaj ich do sądu
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:47   #129
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Jak dla mnie bardzoooo uczepiliście się kwot....

A tu chodzi o to by traktować dzieci tak samo, albo chociaż być szczerym!!!...

Ja rozumiem, że to są pieniądze rodziców i mogą z nimi zrobić co chcą... Ale jakby Autorka powiedziała "rodzice jadą na wycieczke dookoła swiata a mi kiedyś więcej kasy nie dali" to bym powiedziała, że jest bezczelna..... Ale tu wchodzi kwestia także relacji między rodzeństwem....

Wszyscy tu się pięknie deklarują, że nigdy w życiu by nie byli źli gdyby ich rodzeństwo dostało więcej a może i wszystko!!.... Ta... heh do momentu....

Gdyby nawet każdy z Was miał wszystko w życiu poukładane a Wasze rodzeństwo by było w identycznej sytuacji to jakby owe rodzeństwo dostało coś DODATKOWO od rodziców... np mieszkanie... to już nie wiem czy byście tak pięknie śpiewali.....

Nagle by się okazało, że oboje tyle samo z siebie dajecie, ale tylko jedno jest zauważane. PO CO WPROWADZAĆ ZAMĘT?....

A rodzice/przyszli dziadkowie, zamiast faworyzować jedno z dzieci to jak już chcą kase rozdawać to niech odłożą na konto po równo wnukom.... <Oj moment! A może tutaj też niech biorą pod uwagę którzy rodzice mają więcej i ten wnuk dostanie mniej?....>
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:50   #130
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

A może niech ci rodzice dla siebie coś zostawią
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:51   #131
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez nikusia2007 Pokaż wiadomość
czemu wszyscy pisza ze trafil mi sie bogaty facet??a moze jeszcze napiszecie ze polecialam na jego kase a wiec tlumacze jak go poznalam byl biedny firma jego oglosila upadlosc ,jezdzil starym autem z ojcem na spolke ,mial pelno dlugowo i prolblemy finansowe ,jakby byl taki bogaty to czemu nie kupil mieszkania za gotowke tylko jego rodzice wzielikredyt ??? tak bylo przez cale 2 lata ledow starczalo na jedzenie zycie ,leki dla dziecka moi rodzice nigdy nie zaoferowali sie pomoca finansowa nigdy..a moj brat wszystko co zechail to mial ,kapry chce samochod na drugi dzien jechal z ojcem po auto ...mamusia wyprala ,wyprasowala ,jedzonko za nic nie musial i nie musi do tej pory placic ,zabolalo mnie to ze mi rodzice powiedzieli ze masz te 25 tys i radz sobie tata mowil : niech cie teraz facet utrzymuje.A mojemu bratu wszystko pod nos ,mieszkanie ,wesele, auto... pracy mu szukaja bo jemu sie nie chce...

juz zostawmy ten moj slub na hawajach to moj sprawa -slub jest dla nas a nie dla gosci czy rodzicow ... i my za niego zaplacimy ...niech dadza jeszcze im na wycieczki za granice przeciez jemu sie nalezy ...juz mi to wisi.
Dlatego piszemy, że Ty tak pisałaś - nawet kołacze mi się, że pisałaś i jakichś milionach, które może zarobić w najbliższych latach, napisałaś o tym że szybko spłaciliście kredyt bo w ciągu roku Wasza sytuacja finansowa się znacznie poprawiła (a teraz znów piszesz, że przez dwa lata klepaliście biedę, więc coś kręcisz jakby...)
Zresztą jak tak ciężko było z pracą, to trzeba było zaoszczędzić coś z tych 25 tys, które dostałaś w prezencie.

Wydaje mi się, że zawsze dostawałaś co chciałaś i teraz Cię boli, że się skończyło - a brat dalej dostaje. Sama tu napisałaś, że niczego Wam nie brakuje, więc naprawdę daj spokój - po co rodzice mają Was finansować, skoro macie na wszystko??
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 21:51   #132
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez Gloire Pokaż wiadomość
Po co się tak wczuwacie w ten wątek, już chyba wszystko zostało powiedziane, wyszło na to, że wszyscy są wspaniali, a autorka bleee fuuj, więc nad czym tu dłużej debatować?
Wczuwamy,prosze cię. Po drugie,ten wątek jest na forum puiblicznym,każdy może wyrazić zdanie,a temat się dopiero skończy jak go moderacja zamknie.
Ejmen/Amen jak to woli.



Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
To podaj ich do sądu
To straszne,jak autorka wątku jest poszkodowana.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:51   #133
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
To podaj ich do sądu
Nie wiem, co widzisz zabawnego w tym, że ktoś ma zrujnowane zdrowie - nic mnie już nie zdziwi
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:54   #134
nikusia2007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 197
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
To podaj ich do sądu
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Dlatego piszemy, że Ty tak pisałaś - nawet kołacze mi się, że pisałaś i jakichś milionach, które może zarobić w najbliższych latach, napisałaś o tym że szybko spłaciliście kredyt bo w ciągu roku Wasza sytuacja finansowa się znacznie poprawiła (a teraz znów piszesz, że przez dwa lata klepaliście biedę, więc coś kręcisz jakby...)
Zresztą jak tak ciężko było z pracą, to trzeba było zaoszczędzić coś z tych 25 tys, które dostałaś w prezencie.

Wydaje mi się, że zawsze dostawałaś co chciałaś i teraz Cię boli, że się skończyło - a brat dalej dostaje. Sama tu napisałaś, że niczego Wam nie brakuje, więc naprawdę daj spokój - po co rodzice mają Was finansować, skoro macie na wszystko??
.jestem znim 4 lata problemy juz mial jak go poznalam caly rok jak bylam w ciazy i do roku po urodzeniu dziecka dokladna godzine i dzien tygodnia podać ,czy to jest az tak istotne?? ,bylo zle nie ukrywam ,nigdy w calym sowim zyciu nie moglam sobie pozwolic na tyle ile teraz moge.
nikusia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:54   #135
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez nikusia2007 Pokaż wiadomość
dziewczyno jak 2 lata siedzial bez pracy?? oni byli tak zadluzeni ze szkoda gadac poszedl do pracy ale ledwo starczalo!!! dziewcyno oprzytomij zycie to nie bajka nie zawsze mialam wszystko co chcialam!!! .Moi rodzice cale zycie na nas oszczedzali nawet na moim zdrowiu jako dziecko jak zachorowalam moj ojciec sie wsciekal ze musi wydac pieniadze na moje lekarstwa i mnie za to obwinial.Dzieki nim przechodze juz 6 operacje na kolano dlaczego?? bo nie poszli nawet ze mna na kontrole do lekarza -bo po co? jeszcze nie daj boze jakies drogie leki zapisza ,albo za zabieg bedzie trzeba zaplacic:/ .dodam ze oboje zarabiaja calkiem niezle !!! nie byli ani nie sa biednymi ludzmi


Teraz mam dobrze doceniam to ,ze stac mnie na wiele kupuje sobie co chce ,stac nas na dobre wakacje ,zycie na wysokim poziomie ..wiadomo kasa to nie wszystko ..ale nie rozumiem ich podejscia do sprawy...

No i się poddenerwowałam...
NIKT nie ma łatwo.
Każda z nas zarabia na swoje utrzymanie, każda wstaje rano idzie do pracy, wraca i pracuje w domu na drugim, trzecim i kolejnym etacie.
Mało kto dostaje od rodziców jakiekolwiek wsparcie finansowe na strat.
Mało którą parę stać na kupno mieszkania.
Wiele z dziewczyn na forum miało tak okropne przeżycia, lepiej żeby nikt takich mieć nie musiał.
A Ty liczysz ile kasy rodzice zarabiają, ile na Ciebie, a ile na brata wydali...
Widocznie jego kochają bardziej, a Ty byłaś tym gorszym dzieckiem.
Czas się z tym pogodzić i żyć swoim życiem.
rodziców nie zmienisz, na to jest za późno...
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:54   #136
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Nie wiem, co widzisz zabawnego w tym, że ktoś ma zrujnowane zdrowie - nic mnie już nie zdziwi
ja jestem w szoku... ech brak słów, żeby określić zachowanie niektórych osób
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:55   #137
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Nie wiem, co widzisz zabawnego w tym, że ktoś ma zrujnowane zdrowie - nic mnie już nie zdziwi
No co Ty nie widzisz w tym nic śmiesznego?! To dziwna jesteś....

Bo pewnie większość tutaj wie lepiej jak było... i to, że Autorka ma teraz kłopoty zdrowotne to cóż heh.... MA PROBLEM...
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:55   #138
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Zresztą ja jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem. Skoro masz taki a nie inny stosunek do swojej rodziny, to czemu jeszcze chciałabyś od niech pieniędzy? Z jednej strony pałasz do nich samymi negatywnymi uczuciami, odcinasz się, nie chcesz ich na ślubie, nie chcesz iść na ślub brata - i do tego masz jakieś pretensje o pieniądze.

Skoro czujesz się taka pokrzywdzona - no to nic na to nie poradzisz, ich kasa, Ty masz się dobrze, na nic Ci nie brakuje, to weź ich olej i przestań się przejmować, bo to bez sensu

Nie wiem co chcesz usłyszeć, może to, że byłaś "gorszym dzieckiem"? No jeśli byłaś, to i tak przeszłości już nie zmienisz, zajmij się swoim obecnym fajnym życiem zamiast siedzieć i rozpamiętywać ile kto dostał pieniędzy.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-07-20 o 21:57
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:57   #139
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Nie wiem, co widzisz zabawnego w tym, że ktoś ma zrujnowane zdrowie - nic mnie już nie zdziwi
A czy ja coś pisałam o zdrowiu?

Ciekawe co bedzie jak tych rodziców zabraknie Autorka będzie wojować z bratem o pieniądze po rodzicach?

Ciekawa jestem czy swoje dziecko też wychowa na materialistę. Żeby się tylko nie zdziwiła jak ona będzie rozliczana prze swoje dorosłe dziecko - ile i komu daje

Wątek i postawa Autorki jest dla mnie śmieszna
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2009-07-20 o 21:58
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 21:57   #140
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
Wczuwamy,prosze cię. Po drugie,ten wątek jest na forum puiblicznym,każdy może wyrazić zdanie,a temat się dopiero skończy jak go moderacja zamknie.
Ejmen/Amen jak to woli.





To straszne,jak autorka wątku jest poszkodowana.
To, że ten wątek jest na forum publicznym oznacza, że można szydzić z autorki i czepiać się każdego słówka? Nie wydaje Ci się to żałosne?
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:57   #141
nikusia2007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 197
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
No co Ty nie widzisz w tym nic śmiesznego?! To dziwna jesteś....

Bo pewnie większość tutaj wie lepiej jak było... i to, że Autorka ma teraz kłopoty zdrowotne to cóż heh.... MA PROBLEM...
Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Nie wiem, co widzisz zabawnego w tym, że ktoś ma zrujnowane zdrowie - nic mnie już nie zdziwi


no wlasnie oni tylko widza te hawaje i pieniadze ... a moze niekotrych to bawi ze bede miala ta operacje? i ze przez ten czas bede lezec i srac pod siebie a moj facet bedzie mnie myl poraz kolejny bo sama nie bede w stanie???
nikusia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:58   #142
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie bardzoooo uczepiliście się kwot....

A tu chodzi o to by traktować dzieci tak samo, albo chociaż być szczerym!!!...

Ja rozumiem, że to są pieniądze rodziców i mogą z nimi zrobić co chcą... Ale jakby Autorka powiedziała "rodzice jadą na wycieczke dookoła swiata a mi kiedyś więcej kasy nie dali" to bym powiedziała, że jest bezczelna..... Ale tu wchodzi kwestia także relacji między rodzeństwem....

Wszyscy tu się pięknie deklarują, że nigdy w życiu by nie byli źli gdyby ich rodzeństwo dostało więcej a może i wszystko!!.... Ta... heh do momentu....

Gdyby nawet każdy z Was miał wszystko w życiu poukładane a Wasze rodzeństwo by było w identycznej sytuacji to jakby owe rodzeństwo dostało coś DODATKOWO od rodziców... np mieszkanie... to już nie wiem czy byście tak pięknie śpiewali.....

Nagle by się okazało, że oboje tyle samo z siebie dajecie, ale tylko jedno jest zauważane. PO CO WPROWADZAĆ ZAMĘT?....

A rodzice/przyszli dziadkowie, zamiast faworyzować jedno z dzieci to jak już chcą kase rozdawać to niech odłożą na konto po równo wnukom.... <Oj moment! A może tutaj też niech biorą pod uwagę którzy rodzice mają więcej i ten wnuk dostanie mniej?....>
Tu chodzi o jednakowe trkatowanie dzieci. Czyli co,skoro rodzice pomogli bratu to córuni też muszą czymś sypnąć bo przecież nierówno ich potraktowali,to nic ze autorka miewa sie dobrze,stać ją na wiele,a bratu się nieprzelewa.

Deklaracje do czasu ,ja pisałam już wyżej że mojemu bratu rodzice pomogli,jak szykowali się do slubu,jak przy budowie domu.I co jakoś nie mam,ani rozczen/żalu do rodziców,ani do brata i bratowej. Nie zazdroszcze,ani nie stękam że niepotraktowali nas po równo.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:58   #143
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
A tu nie chodzi o oskubanie rodziców, przecież ani Autorka nie jest milionerką (dorobiła się czegoś w życiu tylko i wyłacznie pracą swoją i męża, nie ukradła pieniędzy tylko je zapracowała) a jej brat ma 24 lata, to chyba dzieckiem nie jest?
Dobrarada, ona sie niczego nie dorobila, tylko jej partner, a ona tylko chce wiecej

Co za obluda: przeciez oni nie musza nikomu dawac kasy, no, ale mi musza A ja sobie pojade na Hawaje i ich nie zaprosze
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:59   #144
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Nikusiu - jedziemy na tym samym wózku. Dlatego Cię rozumiem. Mam podobną sytuację. Nie dostałam nic od rodziców - ale to mnie nie obchodzi. Bardzo przezyłam całą tą sytuację z tym całym majątkiem.

U mnie było wszystko normalnie do czasu. Ja się usamodzielniłam, siostra mieszkała z mężem u moich rodziców (w bloku - ładne duże 3-pokojowe mieszkanie). No i naturalne było, ze wyszłam z założenia że ona kiedyś dostanie to mieszkanie bo mieszka z rodzicami i przypuszczalnie będzie się nimi opiekować itd.. normalna sytuacja. jeździłam tam odwiedzac rodziców (zwłaszcza ze względu na ojca- jest chory, bardzo lubi dzieci i często - co drugą niedzielę tam jeździlismy, zeby się pobawił z nasza małą córką).

Oczywiście przy każdej okazji moja mama i siostra korzystały jak tylko mogły aby mi dokuczac, że mamy apartamenty na wsi i że nam muchy srają itp. itd.(wybudowalismy dom z moim obecnym partnerem - dosyć spory)...
że ona by w zyciu na wsi nie mieszkała...
itd...

ale zdarzyło się coś niewiarygodnego, zupełnie przypadkiem moja mama odziedziczyła ogromny majatek (przypadkowo i nie do końca zgodnie z intencją darczyńcy).

no i tyle. mnie to w sumie niewiele interesowało.
ale i u mnie w zyciu się coś wydarzyło, mianowicie mój pierwszy mąż związał się z pewna kobietą i urodziło się im dziecko. ja i mąż doszlismy do porozumienia że nasz wspólny dom który razem wybudowalismy przepiszemy równo na naszych dwóch synów.
Ja mam córkę z innym facetem i on ma córkę z inną kobietą. Nie chcemy aby dziewczynki partycypowały w majatku który zdobylismy w trakcie małżeństwa i zgodnie do tego doszlismy,

Wyszlismy z założenia, ze jednak ten nasz dom który razem wybudowalismy powinien należeć tylko do naszych wspólnych dzieci. Na dom wbita jest hipoteka, mamy jeszcze na nim mały kredyt.
Bank niestety odmówił nam zgody przepisania tego budynku na dzieci...

Więc pomyslałam że poproszę rodziców o to aby pozwolili mi na wbicie czasowe hipoteki na swoje mieszkanie, przepiszemy zwolniony z hipoteki dom na synów, a po przepisaniu - z powrotem wbijemy hipotekę na ten dom, bo jeden syn już jest dorosły i wyrazi na to zgodę.
Bank się zgodził na takie rozwiązanie.

wszystko super, zadzwoniłam do rodziców z tą prosbą i dowiedziałam się że od pół roku oni juz nie są właścicielami mieszkania i że nie chcieliby zeby moja siostra miała wbite jakies hipoteki.

potem chciałam pożyczyć pieniądze od nich, żeby spłacić kredyt, zdjąć hipotekę, przepisać dom i z powrotem wzięłabym kredyt i oddała pieniądze rodzicom....

dowiedziałam się, że nie mają mi pożyczyć bo własnie kupili siostrze dom.

koniec. Tak to u mnie wygląda.
dwa razy w życiu ich poprosiłam o pomoc, i to nie finansową w sensie otrzymania pieniędzy (bo oddałabym bez problemów)
i dwa razy dostałam kopa...
ps. post kieruję do Nikusi, jak Kogoś nie interesuje - proszę nie czytajcie i nie komentujcie, bo i tak mi wystarczająco przykro.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:01   #145
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Zresztą ja jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem. Skoro masz taki a nie inny stosunek do swojej rodziny, to czemu jeszcze chciałabyś od niech pieniędzy? Z jednej strony pałasz do nich samymi negatywnymi uczuciami, odcinasz się, nie chcesz ich na ślubie, nie chcesz iść na ślub brata - i do tego masz jakieś pretensje o pieniądze.

Skoro czujesz się taka pokrzywdzona - no to nic na to nie poradzisz, ich kasa, Ty masz się dobrze, na nic Ci nie brakuje, to weź ich olej i przestań się przejmować, bo to bez sensu

Nie wiem co chcesz usłyszeć, może to, że byłaś "gorszym dzieckiem"? No jeśli byłaś, to i tak przeszłości już nie zmienisz, zajmij się swoim obecnym fajnym życiem zamiast siedzieć i rozpamiętywać ile kto dostał pieniędzy.
lexie tak jak ja się z większością Twoich postów zgadzam tak teraz nie moge zrozumieć czemu większosć się uczepiła tego, że Autorka ma pieniądze i sobie dobrze żyje... A czy to jej wina, że jej brat nic nie robi??.....
Jakby teraz rodzice sfinansowali bratu te wesele, a za kilka lat <co nikomu nie życze> ich sytuacja finansowa by nie była ciekawa i by chcieli od córki pieniędzy... To też ma się na wszystko zgadzać?... Zwróciła by im te 25 tys... ale za to pożyją rok.. a co później... też ciągnąc TYLKO OD JEDNEGO dziecka bo więcej ma?
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:03   #146
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez nikusia2007 Pokaż wiadomość
dziewczyno jak 2 lata siedzial bez pracy?? oni byli tak zadluzeni ze szkoda gadac poszedl do pracy ale ledwo starczalo!!! dziewcyno oprzytomij zycie to nie bajka nie zawsze mialam wszystko co chcialam!!! .Moi rodzice cale zycie na nas oszczedzali nawet na moim zdrowiu jako dziecko jak zachorowalam moj ojciec sie wsciekal ze musi wydac pieniadze na moje lekarstwa i mnie za to obwinial.Dzieki nim przechodze juz 6 operacje na kolano dlaczego?? bo nie poszli nawet ze mna na kontrole do lekarza -bo po co? jeszcze nie daj boze jakies drogie leki zapisza ,albo za zabieg bedzie trzeba zaplacic:/ .dodam ze oboje zarabiaja calkiem niezle !!! nie byli ani nie sa biednymi ludzmi


Teraz mam dobrze doceniam to ,ze stac mnie na wiele kupuje sobie co chce ,stac nas na dobre wakacje ,zycie na wysokim poziomie ..wiadomo kasa to nie wszystko ..ale nie rozumiem ich podejscia do sprawy...
Ze zycie to nie bajka nie musisz mi mowic bo od roku calkiem sama na siebie pracuje i nie dostalam 25 tys na start. I wiesz co jeszcze? Ty nie zawsze mialas to co chcialas a ja nigdy nie mialam tego co chcialam wiec o bajkach lepiej nic mi nie mow. Tez chorowalam jako dziecko i choruje do dzis dnia, ale nie mam do nikogo o to zalu. Ale wiesz co? Kazdego dnia wczesnie rano wstaje szczesliwa, ze mam prace, zycie kiedys dalo mi w kosc ale teraz wiem, ze pojde do pracy, odloze sobie kase i kupie to czego mi potrzeba. Nie bede czekac jak male dziecko az ktos mi to da.
Rozejrzyj sie dookola, zobacz ile jest ludzi, ktorzy nie maja nic i zacznij sie cieszyc, ze Ty masz pieniadze i mozesz kupic co zechcesz, pojechac na wycieczke, ze nie musisz tak jak ci biedni ludzie codziennie rozmyslac nad tym co wlozyc do gara.
Serce mi sie sciska na sama mysl, ze ludzie nie potrafia docenic tego, co maja tylko jeszcze by chcieli zagarynac sobie calymi garsciami.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:04   #147
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
Tu chodzi o jednakowe trkatowanie dzieci. Czyli co,skoro rodzice pomogli bratu to córuni też muszą czymś sypnąć bo przecież nierówno ich potraktowali,to nic ze autorka miewa sie dobrze,stać ją na wiele,a bratu się nieprzelewa.

Deklaracje do czasu ,ja pisałam już wyżej że mojemu bratu rodzice pomogli,jak szykowali się do slubu,jak przy budowie domu.I co jakoś nie mam,ani rozczen/żalu do rodziców,ani do brata i bratowej. Nie zazdroszcze,ani nie stękam że niepotraktowali nas po równo.
Napisałam, albo BYĆ SZCZERYM... powiedzieć wprost pomagamy mu bo mu się nie powodzi więc tak chcemy, jest nam bliższy, potrzebuje większej pomocy... Ale nie argumentować tego BO TY MASZ..... Bo jedyne co Autorka ma to szczęście że im się tak ułożyło, że firma się rozwinęła....

Bo ja jestem ciekawa czy tak samo by wszyscy mówili jakby firma nie przyniosła zysków i teraz by nie żyli tak wygodnie.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:05   #148
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez nikusia2007 Pokaż wiadomość
.jestem znim 4 lata problemy juz mial jak go poznalam caly rok jak bylam w ciazy i do roku po urodzeniu dziecka dokladna godzine i dzien tygodnia podać ,czy to jest az tak istotne?? ,bylo zle nie ukrywam ,nigdy w calym sowim zyciu nie moglam sobie pozwolic na tyle ile teraz moge.
No to widzisz,powinnaś się cieszyć,że masz już lepszą sytuacje niz kiedyś,że stać cię teraz na więcej.I skup się na tym,że tworzycie rodzine,jest wam dobrze,a nie że wciąż ci mało,bo nierówno.


Cytat:
Napisane przez Gloire Pokaż wiadomość
To, że ten wątek jest na forum publicznym oznacza, że można szydzić z autorki i czepiać się każdego słówka? Nie wydaje Ci się to żałosne?
Niewydaje mi się,że to żałosne.



Cytat:
Napisane przez nikusia2007 Pokaż wiadomość
no wlasnie oni tylko widza te hawaje
i pieniadze ... a moze niekotrych to bawi ze bede miala ta operacje? i ze przez ten czas bede lezec i srac pod siebie a moj facet bedzie mnie myl poraz kolejny bo sama nie bede w stanie???
Mnie akurat to niebawi.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:08   #149
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
A czy ja coś pisałam o zdrowiu?

Ciekawe co bedzie jak tych rodziców zabraknie Autorka będzie wojować z bratem o pieniądze po rodzicach?

Ciekawa jestem czy swoje dziecko też wychowa na materialistę. Żeby się tylko nie zdziwiła jak ona będzie rozliczana prze swoje dorosłe dziecko - ile i komu daje

Wątek i postawa Autorki jest dla mnie śmieszna
A co myślisz, że rodzice nie mogą zrujnować zdrowia dziecka przez celowe zaniedbanie? To cię oświecę, że nie każdy ma wspaniałych i kochających rodziców. A co może myślisz, że tak łatwo pozwać rodziców w wieku kilku lat, albo później? Zastanów się, co piszesz, bo nie masz zielonego pojęcia jak to jest, gdy rodzice mają swoje dziecko w
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 22:10   #150
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: czuję sie oszukana mam prawo?

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
A co myślisz, że rodzice nie mogą zrujnować zdrowia dziecka przez celowe zaniedbanie? To cię oświecę, że nie każdy ma wspaniałych i kochających rodziców. A co może myślisz, że tak łatwo pozwać rodziców w wieku kilku lat, albo później? Zastanów się, co piszesz, bo nie masz zielonego pojęcia jak to jest, gdy rodzice mają swoje dziecko w
A skąd wiesz, że to bylo celowe zaniedbanie?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.