Miłośniczki Zary - cz. XX - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-26, 18:06   #4531
kaszanka85
Zakorzenienie
 
Avatar kaszanka85
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 367
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
ale się wkurzyłam.....jakaś laska bezczelnie wykorzystuje na swoich aukcjach moje zdjęcia..... droga lili575 jeśli to czytasz to radzę ci po dobroci usuń nie swoje zdjecia!!!!

zgłoś do allegro, ale nie wiem czy reagują na takie rzeczy, ew.napisz do laski co za typiara
kaszanka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:14   #4532
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

brak słów....
odpisała:
"Zdjęcia znalazłam w wyszukiwarce google - były i są dostepne powszechnie na conajmniej kilkunastu stronach inetrnetowych - kopiowane i rozpowszechniane swobodnie bez jakiejkolwiek kontroli, ograniczeń wynikających z praw autorskich. Ponadto nie są zabezpieczone żadnymi prawami autorkimi uniemozliwiającymi ich powrzechny obrót i wykorzystywanie _brak klauzuli all rights reserved i opcji wyłączającej kopiowanie -co autor winien jest uczynic przed wprowadzaniem zdjęć do sieci by nie powstawały nieporozumienia -a jeżeli istotnie są to Pani fotki nie dopełniła Pani tego obowiązku co wyłącza ją spośród podmiotów chronionych prawami autorskimi-własnośc inetlektualna winna zostać bowiem dobrze zabezpieczona przed jej upublicznieniem w przeciwnym razie wszelkie negatywne skutki niekontrolowanego rozpowszechniania twórczości w ineternecie obciążają niefrasobliwego twórcę. Co więcej osoba która upublicznia swój wizerunek w sieci powinna i musi liczyc się z tym że opublikowane zdjęcia rozpłyna się w przestrzeni inetrnetu i będa dostepne szerokiemu gronu użytkowników bez szczególej ochrony ponieważ zostały upublicznione z własnej, mieprzysmuszonej woli-a każdy użytkownik sieci powinien się z tym liczyć. Miałam juz przypadki że zgłosiły się do mnie Panie mówiąc że to ich zdjęcia - (nawet te na których jest moja siostra lub ja) -ale brak na to dowodów zatem nie ma pewności że to nie kolejna próba utrudnienia mi sprzedaży. Jedynie jedna sytułacja uzasadniałaby zamazanie wizerunku lub usunięcie zdjęć-jeżeli zdjęcia te bez Pani zdogy i wiedzy zostały opublikowane na forum publicum - jeżeli tak istotnie jest i ktoś posłużył się Pani fotkami w takim celu by Pani w jakims celu zaszkodzić lub upublicznic Pani prywatność wbrew Pani woli to jestem to w stanie zrozumieć i uszanować wolę Pani odnośnie zamazania wizerunku chociaż przyznam że bardzo ładnie Pani wyszła i dlatego spośród wielu powszechnie dostepnych wybrałam wałśnie to. Proszę o kontakt w celu wyjasnienia sytułacji bo ja nie jestem pieniaczem internetowym i nie szukam zawady-a jeżeli sitotnie ktoś Panią skrzywdził i wrzucał Pani fotki prywatne do sieci bez zgody to równiez nie chcę przykładac reki do Pani krzywdy."
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:18   #4533
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Odp: Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
brak słów....
odpisała:
"Zdjęcia znalazłam w wyszukiwarce google - były i są dostepne powszechnie na conajmniej kilkunastu stronach inetrnetowych - kopiowane i rozpowszechniane swobodnie bez jakiejkolwiek kontroli, ograniczeń wynikających z praw autorskich. Ponadto nie są zabezpieczone żadnymi prawami autorkimi uniemozliwiającymi ich powrzechny obrót i wykorzystywanie _brak klauzuli all rights reserved i opcji wyłączającej kopiowanie -co autor winien jest uczynic przed wprowadzaniem zdjęć do sieci by nie powstawały nieporozumienia -a jeżeli istotnie są to Pani fotki nie dopełniła Pani tego obowiązku co wyłącza ją spośród podmiotów chronionych prawami autorskimi-własnośc inetlektualna winna zostać bowiem dobrze zabezpieczona przed jej upublicznieniem w przeciwnym razie wszelkie negatywne skutki niekontrolowanego rozpowszechniania twórczości w ineternecie obciążają niefrasobliwego twórcę. Co więcej osoba która upublicznia swój wizerunek w sieci powinna i musi liczyc się z tym że opublikowane zdjęcia rozpłyna się w przestrzeni inetrnetu i będa dostepne szerokiemu gronu użytkowników bez szczególej ochrony ponieważ zostały upublicznione z własnej, mieprzysmuszonej woli-a każdy użytkownik sieci powinien się z tym liczyć. Miałam juz przypadki że zgłosiły się do mnie Panie mówiąc że to ich zdjęcia - (nawet te na których jest moja siostra lub ja) -ale brak na to dowodów zatem nie ma pewności że to nie kolejna próba utrudnienia mi sprzedaży. Jedynie jedna sytułacja uzasadniałaby zamazanie wizerunku lub usunięcie zdjęć-jeżeli zdjęcia te bez Pani zdogy i wiedzy zostały opublikowane na forum publicum - jeżeli tak istotnie jest i ktoś posłużył się Pani fotkami w takim celu by Pani w jakims celu zaszkodzić lub upublicznic Pani prywatność wbrew Pani woli to jestem to w stanie zrozumieć i uszanować wolę Pani odnośnie zamazania wizerunku chociaż przyznam że bardzo ładnie Pani wyszła i dlatego spośród wielu powszechnie dostepnych wybrałam wałśnie to. Proszę o kontakt w celu wyjasnienia sytułacji bo ja nie jestem pieniaczem internetowym i nie szukam zawady-a jeżeli sitotnie ktoś Panią skrzywdził i wrzucał Pani fotki prywatne do sieci bez zgody to równiez nie chcę przykładac reki do Pani krzywdy."
Zlodziej pierniczony. Zglaszsj gi.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:21   #4534
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Odp: Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Zlodziej pierniczony. Zglaszsj gi.
już widzę jak znalazła moje fotki w google.....na pewno wpisała spódnica z falbankami i bach....moje foty wyskoczyły
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:27   #4535
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Odp: Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Ten fragment wygrywa:
"Proszę o kontakt w celu wyjasnienia sytułacji bo ja nie jestem pieniaczem internetowym i nie szukam zawady ..."
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:29   #4536
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
brak słów....
odpisała:
" Jedynie jedna sytułacja uzasadniałaby zamazanie wizerunku lub usunięcie zdjęć-jeżeli zdjęcia te bez Pani zdogy i wiedzy zostały opublikowane na forum publicum - jeżeli tak istotnie jest i ktoś posłużył się Pani fotkami w takim celu by Pani w jakims celu zaszkodzić lub upublicznic Pani prywatność wbrew Pani woli to jestem to w stanie zrozumieć i uszanować wolę Pani odnośnie zamazania wizerunku chociaż przyznam że bardzo ładnie Pani wyszła i dlatego spośród wielu powszechnie dostepnych wybrałam wałśnie to. Proszę o kontakt w celu wyjasnienia sytułacji bo ja nie jestem pieniaczem internetowym i nie szukam zawady-a jeżeli sitotnie ktoś Panią skrzywdził i wrzucał Pani fotki prywatne do sieci bez zgody to równiez nie chcę przykładac reki do Pani krzywdy."

Co za tupet! Dobre sobie.

Edytowane przez Phoebee
Czas edycji: 2013-03-26 o 18:31
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:29   #4537
Lilotron
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotron
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 303
Dot.: Odp: Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez czesterka Pokaż wiadomość
Ten fragment wygrywa:
"Proszę o kontakt w celu wyjasnienia sytułacji bo ja nie jestem pieniaczem internetowym i nie szukam zawady ..."
no taka sytułacja
Lilotron jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 18:30   #4538
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Dobre sobie.
Wystosuj jej odpowiedni liscik Gabi i postaw sprawę jasno. I mam nadzieje ze sytulacja sie wyjaśni haha

Prawa autorskie nie obowiązują jeśli sobie tego nie zaznaczysz
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:30   #4539
ZlaZlosliwaZlosnica
Zakorzenienie
 
Avatar ZlaZlosliwaZlosnica
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 688
Dot.: Odp: Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
już widzę jak znalazła moje fotki w google.....na pewno wpisała spódnica z falbankami i bach....moje foty wyskoczyły
tak, z całą pewnością
__________________
Zakupoholiczka
ZlaZlosliwaZlosnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:30   #4540
monicar
Zakorzenienie
 
Avatar monicar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6 401
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Gabi też ją zgłosiłam. Zobaczymy co na to allegro.
monicar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:00   #4541
katrina_s
Zadomowienie
 
Avatar katrina_s
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 146
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
brak słów....
odpisała:
"...."
ma-sa-kra
__________________
You can't buy happines, but you can buy shoes and that's pretty close ...
katrina_s jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 19:01   #4542
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez monicar Pokaż wiadomość
Gabi też ją zgłosiłam. Zobaczymy co na to allegro.
Allegro zwykle takie sytuacje olewa :/

Boże, po co ona to pisała. Taka kompromitacja w tym mailu
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:17   #4543
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Ansday, pieknie wygladasz
Przez Was je chce

Gabi, alez dziewuszysko wstretne Wspolczuje:/
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:32   #4544
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

dziewczyny dziękuję za wsparcie
już chociaż łeb mogła uciac a nie tak z ryjem wrzucac
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:33   #4545
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
dziewczyny dziękuję za wsparcie
już chociaż łeb mogła uciac a nie tak z ryjem wrzucac
Ryja
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:34   #4546
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Allegro zwykle takie sytuacje olewa :/

Boże, po co ona to pisała. Taka kompromitacja w tym mailu
Od jakiegoś czasu, podczas dodawania do aukcji zdjęcia przedmiotu, pojawia się komunikat o odpowiedzialności karnej lub cywilnej za bezprawne korzystanie ze zdjęć więc jest szansa, że coś zdziałają. Może przynajmniej usuną aukcję.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:36   #4547
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu, podczas dodawania do aukcji zdjęcia przedmiotu, pojawia się komunikat o odpowiedzialności karnej lub cywilnej za bezprawne korzystanie ze zdjęć więc jest szansa, że coś zdziałają. Może przynajmniej usuną aukcję.
cycki mi opadły..... poprosiłam grzecznie o usunięcie zdjęc a oto odpowiedź

"Po pierwsze zdjęcia te mozna wyszukać bez wysiłku wprost w wyszukiwarce google image-Pani winna wiedzieć że treści raz wprowadzone do sieci pozostaja tam na zawsze i podlegają rozpowszechnianiu i modyfikacji jezeli nie zostały należycie zabezpieczone, a google pokazuje losowo wybrane image do wpisanych haseł i nie odnosi się do pierwotnych źródeł ich pochodzenia. Nie wiem że prowadzi Pani bloga - nie trafiłam na taki-ale jeżeli tak jest w rzeczywistości to jest to okoliczność świadcząca przeciwko Pani i Panią obciążająca z tytułu świadomego i dobrowolnego opublikowaniu swojego wizerunku i nie zabezpieczenia zdjęć przed ich dalszym rozpowszechnianiem jak czynią to blogerki które nie chcą mieć takich problemów. Ponadto blog to z definicji forma publicznego rozpowszechniania różnych treści z zamysłem by trafiły one do nieograniczonej liczby nieoznaczonych użytkowników czego każdy prowadzący powinien być świadom. Ponadto mieszczane na blogu zdjęcia są zdjęciami inetncjonalnie i z rozmysłem upublicznianymi i udostepnianymi nieograniczonej liczbie uzytkowników i nie podlegają jako takie ochronie prawnej. Na koniec brak dbałości z Pani strony odnosnie zabezpieczenie ich przed kopiowaniem i rozpowszechnianieam jest rażący a zatem sama kusi Pani los i nie dba nalezycie o politykę prywatności skoro nie zabezpiecza ich choćby w najprostszy sposób w programie do obróbki grafiki i zdjęć, a żąda Pani ich nie upowszechniania, czyniąc to wielokrotnie na formu publicum- to kuriozalne. O ile zdjęcia są faktycznie Pani zdjęciami i nie uzurpuje sobie Pani do nich praw - w ramach mojej dobrej woli mogę jedynie zamazać wizerunek na zdjęciach tak by nikt Pani nie rozpoznał. Oczywiście należy wziąć poprawkę na modyfikację aukcji przez sam portal ale mam nadzieję że nastąpi to mozliwie jak najszybciej i ten niepotrzebny nikomu konflikt zostanie zażegnany."


podpowiedzcie co jej napisac tak by jej w pięty poszło?
__________________
happy mum

Edytowane przez gabi1234
Czas edycji: 2013-03-26 o 19:38
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:43   #4548
bbbeee
Zakorzenienie
 
Avatar bbbeee
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9 243
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
cycki mi opadły..... poprosiłam grzecznie o usunięcie zdjęc a oto odpowiedź

"Po pierwsze zdjęcia te mozna wyszukać bez wysiłku wprost w wyszukiwarce google image-Pani winna wiedzieć że treści raz wprowadzone do sieci pozostaja tam na zawsze i podlegają rozpowszechnianiu i modyfikacji jezeli nie zostały należycie zabezpieczone, a google pokazuje losowo wybrane image do wpisanych haseł i nie odnosi się do pierwotnych źródeł ich pochodzenia. Nie wiem że prowadzi Pani bloga - nie trafiłam na taki-ale jeżeli tak jest w rzeczywistości to jest to okoliczność świadcząca przeciwko Pani i Panią obciążająca z tytułu świadomego i dobrowolnego opublikowaniu swojego wizerunku i nie zabezpieczenia zdjęć przed ich dalszym rozpowszechnianiem jak czynią to blogerki które nie chcą mieć takich problemów. Ponadto blog to z definicji forma publicznego rozpowszechniania różnych treści z zamysłem by trafiły one do nieograniczonej liczby nieoznaczonych użytkowników czego każdy prowadzący powinien być świadom. Ponadto mieszczane na blogu zdjęcia są zdjęciami inetncjonalnie i z rozmysłem upublicznianymi i udostepnianymi nieograniczonej liczbie uzytkowników i nie podlegają jako takie ochronie prawnej. Na koniec brak dbałości z Pani strony odnosnie zabezpieczenie ich przed kopiowaniem i rozpowszechnianieam jest rażący a zatem sama kusi Pani los i nie dba nalezycie o politykę prywatności skoro nie zabezpiecza ich choćby w najprostszy sposób w programie do obróbki grafiki i zdjęć, a żąda Pani ich nie upowszechniania, czyniąc to wielokrotnie na formu publicum- to kuriozalne. O ile zdjęcia są faktycznie Pani zdjęciami i nie uzurpuje sobie Pani do nich praw - w ramach mojej dobrej woli mogę jedynie zamazać wizerunek na zdjęciach tak by nikt Pani nie rozpoznał. Oczywiście należy wziąć poprawkę na modyfikację aukcji przez sam portal ale mam nadzieję że nastąpi to mozliwie jak najszybciej i ten niepotrzebny nikomu konflikt zostanie zażegnany."


podpowiedzcie co jej napisac tak by jej w pięty poszło?

Ma tupet.
bbbeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:43   #4549
ZlaZlosliwaZlosnica
Zakorzenienie
 
Avatar ZlaZlosliwaZlosnica
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 688
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

.
__________________
Zakupoholiczka

Edytowane przez ZlaZlosliwaZlosnica
Czas edycji: 2013-03-26 o 20:26
ZlaZlosliwaZlosnica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 19:46   #4550
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
cycki mi opadły..... poprosiłam grzecznie o usunięcie zdjęc a oto odpowiedź

"Po pierwsze zdjęcia te mozna wyszukać bez wysiłku wprost w wyszukiwarce google image-Pani winna wiedzieć że treści raz wprowadzone do sieci pozostaja tam na zawsze i podlegają rozpowszechnianiu i modyfikacji jezeli nie zostały należycie zabezpieczone, a google pokazuje losowo wybrane image do wpisanych haseł i nie odnosi się do pierwotnych źródeł ich pochodzenia. Nie wiem że prowadzi Pani bloga - nie trafiłam na taki-ale jeżeli tak jest w rzeczywistości to jest to okoliczność świadcząca przeciwko Pani i Panią obciążająca z tytułu świadomego i dobrowolnego opublikowaniu swojego wizerunku i nie zabezpieczenia zdjęć przed ich dalszym rozpowszechnianiem jak czynią to blogerki które nie chcą mieć takich problemów. Ponadto blog to z definicji forma publicznego rozpowszechniania różnych treści z zamysłem by trafiły one do nieograniczonej liczby nieoznaczonych użytkowników czego każdy prowadzący powinien być świadom. Ponadto mieszczane na blogu zdjęcia są zdjęciami inetncjonalnie i z rozmysłem upublicznianymi i udostepnianymi nieograniczonej liczbie uzytkowników i nie podlegają jako takie ochronie prawnej. Na koniec brak dbałości z Pani strony odnosnie zabezpieczenie ich przed kopiowaniem i rozpowszechnianieam jest rażący a zatem sama kusi Pani los i nie dba nalezycie o politykę prywatności skoro nie zabezpiecza ich choćby w najprostszy sposób w programie do obróbki grafiki i zdjęć, a żąda Pani ich nie upowszechniania, czyniąc to wielokrotnie na formu publicum- to kuriozalne. O ile zdjęcia są faktycznie Pani zdjęciami i nie uzurpuje sobie Pani do nich praw - w ramach mojej dobrej woli mogę jedynie zamazać wizerunek na zdjęciach tak by nikt Pani nie rozpoznał. Oczywiście należy wziąć poprawkę na modyfikację aukcji przez sam portal ale mam nadzieję że nastąpi to mozliwie jak najszybciej i ten niepotrzebny nikomu konflikt zostanie zażegnany."


podpowiedzcie co jej napisac tak by jej w pięty poszło?
To, że zdjęcie jest umieszczone w internecie nie oznacza, że wszyscy maja prawo do kopiowania i/lub przetwarzania.

Tutaj jest coś na temat wykorzystywania zdjęć w aukcji, podane są też paragrafy:
http://www.eporady24.pl/naruszenie_p...7,57,2246.html
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:47   #4551
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu, podczas dodawania do aukcji zdjęcia przedmiotu, pojawia się komunikat o odpowiedzialności karnej lub cywilnej za bezprawne korzystanie ze zdjęć więc jest szansa, że coś zdziałają. Może przynajmniej usuną aukcję.
Szczerze wątpię. Autor zdjęć musiałby najpierw udowodnić, że jest właścicielem tych konkretnych zdjęć. Poza tym większość aukcji musieliby zamknąć. Skoro nawet nie usuwają prawie aukcji z chamskimi podróbkami niektórych rzeczy to samymi zdjęciami się sami z siebie nie zajmą.

Zawsze można się z tego wywinąć, mówiąc, że nie są w stanie sprawdzić wszystkich aukcji itd.. Smutne ale prawdziwe
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:49   #4552
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Szczerze wątpię. Autor zdjęć musiałby najpierw udowodnić, że jest właścicielem tych konkretnych zdjęć. Poza tym większość aukcji musieliby zamknąć. Skoro nawet nie usuwają prawie aukcji z chamskimi podróbkami niektórych rzeczy to samymi zdjęciami się sami z siebie nie zajmą.

Zawsze można się z tego wywinąć, mówiąc, że nie są w stanie sprawdzić wszystkich aukcji itd.. Smutne ale prawdziwe
Usuwają. Ja zawsze jak ich proszę to usuwają. Tak samo jak usuwają aukcję gdzie jest np. użyte logo jakiejś firmy...

Użycie cudzych zdjęć to naruszenia dobra osobistego jakim jest wizerunek. Art. 23 KC (i 24 KC). Napisz jej to.

W ogóle co za baba... czyli ja fotograf wrzuca swoje prace na stronie i wyszukuje je google tzn. że każdy może te zdjęcia używać jak własne? Albo ta osoba jest mało inteligentna albo Ciebie chce zrobić na szaro...
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!


Edytowane przez tenebris
Czas edycji: 2013-03-26 o 19:53
tenebris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:51   #4553
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
cycki mi opadły..... poprosiłam grzecznie o usunięcie zdjęc a oto odpowiedź

"Po pierwsze zdjęcia te mozna wyszukać bez wysiłku wprost w wyszukiwarce google image-Pani winna wiedzieć że treści raz wprowadzone do sieci pozostaja tam na zawsze i podlegają rozpowszechnianiu i modyfikacji jezeli nie zostały należycie zabezpieczone, a google pokazuje losowo wybrane image do wpisanych haseł i nie odnosi się do pierwotnych źródeł ich pochodzenia. Nie wiem że prowadzi Pani bloga - nie trafiłam na taki-ale jeżeli tak jest w rzeczywistości to jest to okoliczność świadcząca przeciwko Pani i Panią obciążająca z tytułu świadomego i dobrowolnego opublikowaniu swojego wizerunku i nie zabezpieczenia zdjęć przed ich dalszym rozpowszechnianiem jak czynią to blogerki które nie chcą mieć takich problemów. Ponadto blog to z definicji forma publicznego rozpowszechniania różnych treści z zamysłem by trafiły one do nieograniczonej liczby nieoznaczonych użytkowników czego każdy prowadzący powinien być świadom. Ponadto mieszczane na blogu zdjęcia są zdjęciami inetncjonalnie i z rozmysłem upublicznianymi i udostepnianymi nieograniczonej liczbie uzytkowników i nie podlegają jako takie ochronie prawnej. Na koniec brak dbałości z Pani strony odnosnie zabezpieczenie ich przed kopiowaniem i rozpowszechnianieam jest rażący a zatem sama kusi Pani los i nie dba nalezycie o politykę prywatności skoro nie zabezpiecza ich choćby w najprostszy sposób w programie do obróbki grafiki i zdjęć, a żąda Pani ich nie upowszechniania, czyniąc to wielokrotnie na formu publicum- to kuriozalne. O ile zdjęcia są faktycznie Pani zdjęciami i nie uzurpuje sobie Pani do nich praw - w ramach mojej dobrej woli mogę jedynie zamazać wizerunek na zdjęciach tak by nikt Pani nie rozpoznał. Oczywiście należy wziąć poprawkę na modyfikację aukcji przez sam portal ale mam nadzieję że nastąpi to mozliwie jak najszybciej i ten niepotrzebny nikomu konflikt zostanie zażegnany."


podpowiedzcie co jej napisac tak by jej w pięty poszło?
Napisz do allegro, zobaczymy co odpowiedzą.
Może tu cos znajdziesz :
http://www.mmtrojmiasto.pl/263119/20...ry=spozaMiasta
http://www.mmbydgoszcz.pl/304406/201...?category=news

Ja bym napisała
"Proponuje polubowne załatwienie sprawy - Pani usuwa zdjecia. W innym przypadku będę musiała zaangażować odpowiednie instytucje w celu wyegzekwowania swoich praw."

Lub cos w tym stylu.

Mnie to osobiście wkurza. Często przeglądam różnie aukcje i jak widzę Wasze zdjecia skradzione to
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:51   #4554
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Szczerze wątpię. Autor zdjęć musiałby najpierw udowodnić, że jest właścicielem tych konkretnych zdjęć. Poza tym większość aukcji musieliby zamknąć. Skoro nawet nie usuwają prawie aukcji z chamskimi podróbkami niektórych rzeczy to samymi zdjęciami się sami z siebie nie zajmą.

Zawsze można się z tego wywinąć, mówiąc, że nie są w stanie sprawdzić wszystkich aukcji itd.. Smutne ale prawdziwe
Nie usuwają aukcji bo pewnie nikt nie zgłasza roszczeń a sami z siebei usuwać nie będą bo przecież mają z tego prowizje. Po wynikach w google widzę, że można spokojnie zażądać odszkodowania za bezprawne wykorzystanie zdjęć (fakt najpierw trzeba udowodnić, że jest się ich właścicielem) może egzekwowanie tych praw sprawi, że kradzieże zdjęć będą coraz rzadsze.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:54   #4555
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Gabi wpisałam z ciekawości w Google "spodnica z falbankami Zara" oraz "gabischa" i nic mi nie wyskoczylo.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:57   #4556
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Gabi wpisałam z ciekawości w Google "spodnica z falbankami Zara" oraz "gabischa" i nic mi nie wyskoczylo.
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli jestem w błędzie ale chyba wizażowe zdjęcia nie pojawiają się w wyszukiwarce
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:59   #4557
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli jestem w błędzie ale chyba wizażowe zdjęcia nie pojawiają się w wyszukiwarce
Tego nie wiem.
Ale nie znalazłam Gabi.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 20:00   #4558
Lilotron
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotron
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 303
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli jestem w błędzie ale chyba wizażowe zdjęcia nie pojawiają się w wyszukiwarce
np. avatry się pojawiają z logiem wizażu spróbowałam na Twoim nicku i pojawił się czarny kotek
Lilotron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 20:01   #4559
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Nie usuwają aukcji bo pewnie nikt nie zgłasza roszczeń a sami z siebei usuwać nie będą bo przecież mają z tego prowizje. Po wynikach w google widzę, że można spokojnie zażądać odszkodowania za bezprawne wykorzystanie zdjęć (fakt najpierw trzeba udowodnić, że jest się ich właścicielem) może egzekwowanie tych praw sprawi, że kradzieże zdjęć będą coraz rzadsze.
Kiedyś jedna z blogerek/youtubowiczek - AzjatyckiCukier pisała na blogu o swojej "wojnie" z allegro i złodziejem zdjęć. Może od tego czasu coś się poprawiło, ale jeśli nie to jest to dość długa przeprawa zapewne.

Zdjęcia z wizażu widzą tylko zalogowani, więc nierealne aby ktoś to mógł wykorzystać. No i znak w lewym dolnym rogu
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 20:07   #4560
pati_pz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 288
Dot.: Miłośniczki Zary - cz. XX

Gabi, nie jestem obeznana w prawach autorskich (dobrze, że dziewczyny wrzuciły Ci linki do konkretnych paragrafów w prawie), ale moja rada jest taka - koniecznie wypisz dokładne paragrafy, na podstawie których racja jest po Twojej stronie i wymień instytucję, do której zgłosisz sprawę (poza Allegro oczywiście). Tak, żeby ta osoba wiedziała, że znasz swoje prawa (poparte ustawami) i wiesz co robić w sytuacji ich naruszenia.

Odnoszę wrażenie, że tymi mądrymi sformułowaniami "forum publicum", "to kuriozalne" próbuje zbić Cię z pantałyku i pokazać się jako osoba, która się na tym zna, bo - jak sama wspomniała - posądzenie o wykorzystanie cudzych zdjęć nie zdarzyło się jej pierwszy raz...
pati_pz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.