Zakaz palenia w miejscach publicznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-07, 23:09   #1
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Post

Zakaz palenia w miejscach publicznych


Wlasnie wladze Chicago zdecydowaly po burzliwych debatach:

(Yahoo.com)
CHICAGO - The City Council approved a ban on smoking in nearly all public places Wednesday but gave a two-year grace period to taverns and restaurants with bars.

The measure was approved 45-1 after months of debate and aggressive lobbying on both sides of the issue by groups such as the American Cancer Society and the Illinois Restaurant Association.

The ordinance was a compromise between health advocates who wanted an immediate, all-out ban and businesses that wanted a less stringent measure.

The ban takes effect Jan. 16.

More than 10 states and dozens of cities and counties around the country now ban smoking in restaurants, bars or both.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 01:48   #2
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Zakaz palenia w miejscach publicznych

I bardzo dobrze, popieram zakaz. Choc z drugiej strony juz nawet w Ameryce nie mozna byc wolnym
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 02:17   #3
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Zakaz palenia w miejscach publicznych

Cytat:
Napisane przez jenn
I bardzo dobrze, popieram zakaz. Choc z drugiej strony juz nawet w Ameryce nie mozna byc wolnym
Hehe ktos juz mi to mowil.

Kwestia tutaj byla tego, czy wolnosc palenia powinna byc przedlozona nad wolnosc niepalenia. Mysle, ze taki zakaz daje wolnosc niepalacym, natomiast nie zabrania palenia, z tymze u siebie w domu, nie w miejscu gdzie sa niepalacy.

Dlugo myslalam, jak sie ustosunkowac do tej sprawy, bo debata toczyla sie dlugo, i chyba stanelo na tym, ze w restauracjach czy kawiarniach wolalabym zakaz palenia, natomiast w barach nie. Jako niepalaca wiem, na co sie decyduje idac do baru i co mnie tam czeka.

Ktos dal ciekawy argument, ze w Kalifornii to taki zakaz moze byc, bo tam nie ma takich zim jak w Chicago i wyjscie na pole z restauracji czy baru nie przyprawi o dreszcze. Co racja, to racja...

Ogolnie przyjelam z zadowoleniem decyzje, z malym "ale" wlasnie.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 04:57   #4
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Zakaz palenia w miejscach publicznych

na Florydzie jest zakaz palenia w restauracjach i barach,co baaardzo mi sie podobalo,bo ja jestem niepalaca i nie ma nic gorszego jak jedzenie kolacji w papierosowym smrodzie.Tutaj niestety juz tak dobrze nie ma,niby sa sekcje dla palacych i nie,ale to jednak ten sam budynek.Strasznie mi to przeszkadza,tymbardziej ze bywam w restauracjach bardzo czesto,a w papierosowym dymie po prostu sie dusze.Moze wladze NH pojda w slady IL
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.