Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-21, 22:31   #1
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Exclamation

Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!


Dziewczyny,
nie wiem już co robić i mam mętlik w głowie pomóżcie, codziennie chodzę oglądać te sukienki i chyba już wariuje.
Problem polega na tym, że we wrześniu mam być świadkową na ślubie siostry mojego chłopaka, więc potrzebuje jakąś stosowną kreację. Chodzę po sklepach i ciężko coś znaleźć, bo dominują raczej sukienki letnie, bardziej na plaże niż do kościoła i na wesele. Z drugiej strony nie wiem, może przesadzam, ale wydaje mi się, że rola świadków zobowiązuje i nie powinna to być byle jaka sukienka. Nie powinna też przyćmić panny młodej, więc coś stonowanego.
Znalazłam parę sukienek, które wstępnie by się nadawały. Wszystkie są na Szafie, więc przekleje linki:
1. morska - dodatkami lub bez https://wizaz.pl/szafa/wieszak_widok.php?wid=14784
2. kremowa https://wizaz.pl/szafa/wieszak_widok.php?wid=14771
3. asos https://wizaz.pl/szafa/wieszak_widok.php?wid=14778
4. chabrowa pretty girl https://wizaz.pl/szafa/wieszak_widok.php?wid=15093 (reszta jako kolejne propozycje)
5. inne pretty girl https://wizaz.pl/szafa/wieszak_widok.php?wid=15135
6. chabrowe https://wizaz.pl/szafa/wieszak_widok.php?wid=15138

I teraz problemy, jakie wiążą się z tymi sukienkami
propozycja 1 - jest strasznie droga (ponad 450zł) i mimo iż świetnie w niej wyglądam panna młoda powiedziała, że sama nie dałaby tyle za sukienkę. Na dodatek w najbliższym czasie nie będę raczej uczestniczyć w żadnym weselu czy podobnej imprezie, na którą mogłabym ją założyć, więc zasadniczo kupię ją, założę na wesele i będzie wisieć w szafie - szkoda mi kasy chyba na taki wyskok. Uszycie przez krawcową jest jeszcze droższe niż sama sukienka w sklepie
propozycja 2 - ciut tańsza, ale panna młoda powiedziała, że jest za jasna, więc odpada
3 - nie wiem co o niej myśleć nie wiem czy nie za krótka, no i nie ma mega pięknych nóg, obawiam się też jakości materiału.
4 - nie wiem co o niej myśleć przez przypadek ją znalazłam i podoba mi się kolor.
5 - dziś mierzyłam te wszystkie sukienki, podobała mi się marszczona na ramiączkach chabrowa, ale nie było mojego rozmiaru, więc żeby zobaczyć jak leży ubrałam 2 pozostałe dość dobrze wygląda nr 2, czyli różowa z kwiatkami, ale nie wiem czy jest sens kupować kolejną różową - mam już taką jak ta https://wizaz.pl/szafa/wieszak_widok.php?wid=1879 i jeśli nic lepszego nie znajdę, to w niej pójdę - pannie młodej też odpowiada
ostatnia 6 - znalazłam je niedawno i mają śliczny kolor, nie wiem czy się nadają, są po prostu piękne, ale nie wiem co myśleć

Szczegóły dotyczące mnie i tegoż wesela
- ja jestem niewysoką blondynką (162cm), krótkie włosy, niebieskie oczy, mam dość grube uda i łydki (budowa ciała po tacie), dlatego boje się krótkich sukienek. Biust też mały 75B, więc nie może być nic wydekoltowane na brzuszku mała oponka więc też nic bardzo obcisłego (choć planuje schudnąć z 2kg ). Zresztą same widzicie na zdjęciach
- wesele jest we wrześniu (18.), więc nie ma gwarancji upalnej pogody. Będzie więcej osób starszych niż młodszych (podejrzewam, że oprócz dzieci, to będę jedną z młodszych osób), więc chyba powinnam ubrać coś co się wkomponuje w towarzystwo i nie będę za bardzo się rzucać w oczy
Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Proszę o radę, bo chyba naprawdę zwariuję,. Nie wiem, która sukienkę wybrać, w jakiś iść styl. Panna młoda jest poza Polską teraz, a mój chłopak po wejściu do sklepu od razu odlicza minuty, żeby go opuścić. Mojej siostry też nie ma teraz w kraju, a opinie mamy i mamy panny młodej zostawię chyba na później.
Generalnie będę wdzięczna za każdą wskazówkę i pomoc.
Dziękuję za szczere opinie i uwagi!

ufff... ale się rozpisałam
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 23:18   #2
kamelleonka
Zadomowienie
 
Avatar kamelleonka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 099
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Według mnie nie powinnaś zakładać sukienek za kolano. Sama też mam dosyc grube łydki i uda, a taka długość tylko niepotrzebnie jeszcze bardziej je poszerza. Z podanych propozycji najbardziej podoba mi się wrzosowa 5 i 3, o ile nie będzie zbyt krótka. Trzeba brać pod uwagę, że modelki są wysokie, a jak mówisz, sama jesteś niska, więc długość może się troszkę różnić. Gdybyś stwierdziła, że możesz w takiej długości wyskoczyć, bez obaw mogłabyś ją na wesele jako świadkowa ubrać.
__________________
Kilka rzeczy do wymiany
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post54090585

wszystko się jakoś w końcu układa
kamelleonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 23:44   #3
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Imho najlepiej zrobisz jak weźmiesz w łapkę foto morskiej sukienki i polecisz szukać krawcowej Moja stała krawcowa w życiu by nie zawołała za taką kieckę kwoty wyższej niż 450 zł a kobieta jest normalnie czarodziejką i myślę, że za uszycie wzięłaby max 100 zł, musiałabyś jedynie dostarczyć materiał
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 08:10   #4
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Mi się mimo wszystko pierwsza podoba, wygląda naprawdę świetnie i jest stosowna do okazji. Ewentualnie jeszcze ta ostatnia- elegancka i pasująca do okazji
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 08:58   #5
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Imho najlepiej zrobisz jak weźmiesz w łapkę foto morskiej sukienki i polecisz szukać krawcowej Moja stała krawcowa w życiu by nie zawołała za taką kieckę kwoty wyższej niż 450 zł a kobieta jest normalnie czarodziejką i myślę, że za uszycie wzięłaby max 100 zł, musiałabyś jedynie dostarczyć materiał
a mogłabym wiedzieć gdzie pracuje ta czarodziejka?
materiał to jedwab, a pani której pytałam powiedziała, że koszt 160zł
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 08:59   #6
fidoma_butik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 91
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Nr 1 bardzo ładna. Z długością uważaj, ale ogólnie mi się podoba
fidoma_butik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 09:40   #7
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Jedynka jest śliczna. Ja bym ją chyba kupiła
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 09:50   #8
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

jest wątek zbiorczy do takich pytań https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=412929
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 10:06   #9
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Dziewczny, a nie byłoby Wam szkoda wydać tyle kasy (500zł plus jakieś buty itd) na jedno wyjście? potem sukienka będzie wisieć w szafie.
Byłam na 2 weselach ostatnio i powiem Wam szczerze, że bawiłam się kiepsko (muzyka za każdym razem to jakieś hity dla rodziców i dziadków). Mam uraz do wesel, dlatego pewnie mam też tyle wątpliwości.

Edytowane przez maxima20
Czas edycji: 2010-07-22 o 10:29
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 10:19   #10
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Według mnie świadkowanie zobowiązuje i nie patrzyłabym na cene tylko na wygląd, ale to tylko ja W tamtym roku na weselu mój TŻ był świadkiem no a ja żeby nie "odstawać" od niego też wybrałam kiecke bardziej elegancką. 350 zł ceny są jakie są, ale zawsze możesz wystawić na all i trochę się zwróci
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 10:28   #11
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez maxima20 Pokaż wiadomość
a mogłabym wiedzieć gdzie pracuje ta czarodziejka?
materiał to jedwab, a pani której pytałam powiedziała, że koszt 160zł
Niedaleko Oświęcimia Materiał zawsze krawcowa pomoże wykombinować jakiś tańszy

Aaa i nie dałabym za kieckę więcej niż 160-170 zł...
__________________

Edytowane przez Fela Von Helvete
Czas edycji: 2010-07-22 o 10:52
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 10:53   #12
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Niedawno byłam na weselu i również byłam świadkową. Za sukienkę dałam 240 zł, do tego buty, makijaż, fryzjer, paznokcie, prezent ślubny... Kochana, nie dałabym tyle za sukienkę, bo bym zbankrutowała chyba. 450 zł dałam za wszystko prócz prezentu (koperty) dla Państwa Młodych. A i tak miałam po znajomości taniej wszystko załatwione.
Biegnij do krawcowej.
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 10:56   #13
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

też właśnie o tym mówię (piszę ) sukienka to dopiero podstawa, do tego dodatki, fryzjer, makijaż, prezent, a oboje z moim chłopakiem jesteśmy świadkami, więc impreza będzie nas pewnie kosztować z 2000-2500zł przy zakupie takiej sukienki. nnad garniakiem jeszcze nie myśleliśmy, ale ceny też są zabójcze
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 11:50   #14
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Mnie na razie impreza kosztowała 500 ( sama kiecka i buty) a jeszcze nie mam prezentu, plus fryzjer dojdzie. Ale wiecie co naprawdę chciałam kupić tańsza sukienkę ale nie znalazłam żadnej odpowiadającej mi a mierzyłam chyba kilkadziesiąt sztuk. Potem to samo było z butami.
A tak z ciekawości ile dajecie jako świadkowie w kopertach?
latinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 12:01   #15
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

tego jeszcze nie wiemy, pewnie zależy ile koszty przygotowawcze wyniosą.
Pewien zamęt wprowadziła też panna młoda (siostra mojego chłopaka), która powiedziała, że na ślubie brata jej przyszłego męża dali chyba 500 lub 600zł (a nie byli świadkami) i ona nie wyobraża sobie, że teraz dałaby swojemu bratu (czyli mojemu chłopakowi) 500zł, więc nie wiem co ona sobie wyobraża? że damy z 1000zł?
Myślałam o 777,77zł na szczęście ale jak koszty kreacji i całej otoczki będą duże, to trzeba będzie dac mniej...
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 12:34   #16
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Daje się minimalnie tyle, żeby pokryć koszty pary jeśli chodzi o wydatki jakie ponoszą Państwo Młodzi, jeśli np. płacą 150 zł/ os to powinno się dać minimum 300 zł w kopertę.
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 12:51   #17
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

ja bym tyle za kieckę nie dała pamiętając że potem będzie wisieć w szafie nie używana, albo idź do krawcowej szybko, bo nawet 160zł +100zl za jedwab bo on drogi jest to i tak wyjdzie ci trochę ponad połowę ceny sklepowej; ważne aby kreacja była ładna a nie droga; to że jesteś świadkiem na weselu nie zmusza Cię do wydawania dużej ilości pieniędzy na kiecke, lepiej już dać młodym w kopercie, skoro to taka bliska rodzina
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 13:34   #18
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

Popieram przedmówczynię.
Rodzina to rodzina, ja byłam w trochę innej sytauacji, dlatego daliśmy równowartość naszej dwójki i organizowałam panieński.
A nie możesz jeszcze pochodzić za sukienką, gdzie mieszkasz?
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 14:50   #19
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Dot.: Sukienka dla świadkowej - POMOCY!!!

chodzę i szukam non stop
mieszkam obecnie we Wrocławiu

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Ja nie wiem czy te krawcowe powariowały?
Wysłałam zapytanie do kolejnej o koszt uszycia kiecki (morskiej). To mi odpisała, że koszt ok. 600zł !!!!!!!!
Czy może znacie kogoś taniego w okolicy Wrocławia? może być Świdnica, Dzierżoniów, bo panie w stolicy Dolnego Śląska chyba za długo na słoncu siedziały
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.