Nie wiem czy zmiana jest możliwa... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-04, 16:03   #1
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988

Nie wiem czy zmiana jest możliwa...


Długo zastanawiałam się czy napisać. Nadal nie wiem czy dobrze robię i czy to ma jakikolwiek sens. Niektóre z Was powiedzą pewnie: to po co piszesz dziewczyno? Otóż, naiwnie myślę, że może pomoże mi się to uwolnić od moich czarnych myśli...

Zaczne od początku. Dawniej byłam zadowloną, pewną siebie dziewczyną znającą swoją wartość. Przez różne rzeczy, które spotkały mnie w życiu wszystko się zmieniło.

Teraz brakuje mi pewności siebie, wiary we własne możliwości, ale najgorsze chyba jest to, że nie podobam się sobie, nie potrafię o siebie zadbać. Idę do sklepu, wchodzę i we wszystkim wyglądam fatalnie. Nie umiem nic dobrać, w niczym nie czuję sie pięknie i wyjątkowo.
Jestem w dołku. Przez to najgorzej cierpią moi najbliżsi, chłopak, znajomi. Nie mam ochoty wychodzić nigdzie, pokazywać się ludziom.
Idąc ulicą dołuje mnie widok tych wszystkich dziewczyn fajnie ubranych, zadbanych. Jestem młoda, życie przede mną, a nie potrafię się nim cieszyć, nie potrafię żyć........

Czasem siedząc myślę sobie: gdybym miała kasę wyglądałabym za***iście, wszystko by było inaczej. Mój TŻ patrzyłby na mnie jak dawniej z tym błyskiem w oczach... ale kasy nie mam, a dłużej już nie mogę.

Nie liczę na wiele z Waszej strony, bo co możecie, ale może macie jakiś pomysł, co dalej mam ze sobą zrobic, bo narazie wydaje mi się, że nic już nie ma sensu...
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 16:12   #2
Galaksja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 162
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Dodaj zdjęcia to Ci pomożemy.
__________________




Galaksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 16:15   #3
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

To nieprawda, wcale nie trzeba mieć góry pieniędzy, żeby dobrze wyglądać

są kosmetyki tanie a dobre, np essence tak samo z ubraniami (wyprzedaże, allegro). Trzeba tylko trochę poszukać, poczytać...

Popatrz w lustro i zastanów się co byś w sobie najbardziej chciała zmienić a potem małymi kroczkami... np. może ubrania źle na Tobie leżą z powodu figury i powinnaś zacząć ćwiczyć, a może to wina tego że jesteś blada (normalna rzecz, jest zima), a wystarczy użyć jakiegoś balsamu brązującego (z niedrogich a dobrych np. Lirene) i już wygląd (i humor) jest lepszy

A najlepiej zrobić sobie (w weekend) dzień zupełnie dla siebie... maseczki peelingi balsamy itd a na koniec zmalować piękny makijaż i wyjść gdzieś antydepresant jak nic

co do dziewczyn które widzisz na ulicach - może i są uśmiechnięte, ale może mają takie problemy których Ty nigdy nie chciałabyś mieć? postaraj się docenić swoje życie, cieszyć się z drobiazgów...

pozdrawiam
__________________
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 16:39   #4
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Dziewczyny, co z tego, że wrzucę zdjęcia. To są zdjęcia sprzed jakiegoś czasu, może nie roku, ale kilku miesięcy przez które naprawdę wile się zmieniło. Jeśli chcecie moge na prv coś wrzucić. Tylko, że to nie jest obraz tego jak czuje, wyglądam teraz.
Co do ubrań, nie jest to kwestia złej figury, ja po prostu nie wiem co mam nosić.

Mój TŻ myśli o zaręczynach...a ja nie potrafię przez swoje podejście do samej siebie ani mysleć o tym, ani cieszyć się, że mam kogos takiego, idąc po ulicy robie mu problemy gdy przejdzie chociązby koło jakiejś zadbanej dziewczyny.
Wiem, to chore, ale przyczyny takich zachowań leżą w tym jak sie ze soba strasznie czuję.
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."

Edytowane przez veron1988
Czas edycji: 2010-12-04 o 16:43
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 17:30   #5
andziol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Nie zrozum mnie źle, nie chcę żebyś odebrała to jako obrazę, ale może warto przejść się do psychologa? Skoro jesteś w takim dołku psychicznym to nowy ciuch nie poprawi Ci nastroju i nastawienia, tak jakby zrobiła to szczera rozmowa z kimś obcym. Takiej osobie, której nie znamy łatwiej się zwierzyć.. ?
Może chociaż powiesz co się takiego stało, skoro nie chcesz zdjęć wrzucić? Sporo w życiu przeszłam, myślę że mogę pomóc
andziol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 19:11   #6
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Cytat:
Napisane przez veron1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co z tego, że wrzucę zdjęcia. To są zdjęcia sprzed jakiegoś czasu, może nie roku, ale kilku miesięcy przez które naprawdę wile się zmieniło. Jeśli chcecie moge na prv coś wrzucić. Tylko, że to nie jest obraz tego jak czuje, wyglądam teraz.
Co do ubrań, nie jest to kwestia złej figury, ja po prostu nie wiem co mam nosić.

Mój TŻ myśli o zaręczynach...a ja nie potrafię przez swoje podejście do samej siebie ani mysleć o tym, ani cieszyć się, że mam kogos takiego, idąc po ulicy robie mu problemy gdy przejdzie chociązby koło jakiejś zadbanej dziewczyny.
Wiem, to chore, ale przyczyny takich zachowań leżą w tym jak sie ze soba strasznie czuję.
Nie wiesz co nosić to zobacz jaki masz typ figury, poczytaj co podkreślać,a co ukrywać. Jesteś dorosłą kobietą,a nie dziewczyną która dopiero dojrzewa. Denerwujesz się,że tż przechodzi obok zadbanej dziewczyny. Czyli,że co? Ty jesteś zaniedbana?

Wystarczy chcieć coś w sobie zmienić. Masz rodzinę, tż, znajomych,a to na prawdę wiele. Doceń to co masz. A na resztę pracuj zamiast narzekać.

Wspominasz o braku pieniędzy na ciuchy. Jaka przeszkoda pójść do pracy?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 19:15   #7
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Chętnię zamienię się z Tobą na moje problemy.
Nie widzę na co mogłabyś ponarzekać :-?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-04, 19:29   #8
kalaria
Raczkowanie
 
Avatar kalaria
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 174
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

nie chcę być niesprawiedliwa ale na prawdę Cie nie rozumiem i wiele bym dała za to żeby mieć takie błahe (przynajmniej wg mnie) problemy. Wybacz ale na prawdę uważam że przesadzasz i szukasz dziury w całym, ja rozumiem że możesz mieć gorsze momenty ale kurde, jesteś zdrowa, młoda, masz TZta a szukasz sobie problemu do dołowania... ech... Kochana zastanów sie czy warto? Na pewno jesteś ładną i wartościowa dziewczyną a niepotrzebnie psujesz sobie humor jakimiś błahostkami
kalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 19:34   #9
Gwiazdaa
Rozeznanie
 
Avatar Gwiazdaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród.
Wiadomości: 782
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Twój Tż mówi Ci komplementy?
Lub też wyrzuty?

Wiąże się to z jakimś zdarzeniem, które miało miejsce jakiś czas temu? Czy po prostu ot tak?
Może jesteś znudzona codziennością, potrzebujesz jakiejś nowości w życiu?

Czujesz się bezużyteczna i tak jakbyś nie miała żadnego talentu i w ogóle po co istniejesz? Może dobrym sposobem na to byłby Twój udział w akcjach charytatywnych, zbierając pieniądze dla innych itp. poczułabyś ,że to naprawdę działa a ty sama możesz swoją pracą uszczęśliwić innych.
Zacznij dorabiać sobie w weekendy, to nigdy nie będzie dużo kasy ale z czasem uzbierasz na fajny komplet jeansów i koszuli czy też jakiejś torebki. Przestań się łamać. Taki stan może skutecznie odstraszyć od ciebie wszystkich .
__________________
Kupię sobie misia. Nazwę go "miłość" i codziennie będę kopać w du.pę.
Gwiazdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 06:19   #10
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Masz klasyczne objawy depresji. Coś przeżyłaś, coś ją wywołało. To da się leczyć. To trzeba leczyć.
To tylko moje prywatne zdanie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 10:28   #11
zupa_grochowa
Rozeznanie
 
Avatar zupa_grochowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 906
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

raczej nie chodzi o ciuszki tylko o podstawy spadku Twojej samooceny. Dlaczego czujesz się niedowartościowana? Niezadowolenie przyszło znikąd, czy może stało się coś co uszkodziło Twoje poczucie wartości?
zupa_grochowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-06, 07:42   #12
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Chyba musze zgodzić się ze spadkiem braku wartości.
Wiem, że mam wokoło oddanych ludzi, pracę.
Może dlatego, że w mojej rodzinie nikt mi nigdy nie prawił komplementów, może dlatego, że z TŻ jestem od 6 lat i przestał we mnie dostrzegać tamtą piękną, pewną siebie dziewczynę. Może to są przyczyny.

Dzięki dziewczyny za wszytskie rady.
A zdrowa niestety nie jestem i głównie to mnie dołuje. Pozdrawiam was mocno.
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 09:56   #13
Biedronilla
Zadomowienie
 
Avatar Biedronilla
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 778
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Cytat:
Napisane przez kalaria Pokaż wiadomość
nie chcę być niesprawiedliwa ale na prawdę Cie nie rozumiem i wiele bym dała za to żeby mieć takie błahe (przynajmniej wg mnie) problemy. Wybacz ale na prawdę uważam że przesadzasz i szukasz dziury w całym, ja rozumiem że możesz mieć gorsze momenty ale kurde, jesteś zdrowa, młoda, masz TZta a szukasz sobie problemu do dołowania... ech... Kochana zastanów sie czy warto? Na pewno jesteś ładną i wartościowa dziewczyną a niepotrzebnie psujesz sobie humor jakimiś błahostkami
Też tak uważam !

Cytat:
Napisane przez veron1988 Pokaż wiadomość
TŻ jestem od 6 lat i przestał we mnie dostrzegać tamtą piękną, pewną siebie dziewczynę. Może to są przyczyny
Twoja pewność siebie i poczucie własnej wartości nie może zależeć od opinii/zdania osób trzecich...

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Wystarczy chcieć coś w sobie zmienić.
Dokładnie.
Biedronilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 13:27   #14
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Dot.: Nie wiem czy zmiana jest możliwa...

Ok. Dziękuję za Wasze opinie. Pozdrawiam.
Myślę, że temat możemy uznać za zamknięty.
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.