WESELE - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-05, 10:19   #1
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Exclamation

WESELE - pytanie


Dziewczyny,
Potrzebuję od Was informacji, przemyśleń w pewnej kwestii. Będę wdzięczna za odpowiedzi i z góry ślicznie Wam dziękuję… Załóżmy, że organizujecie ślub i wesele. Macie już za sobą wybór sali. Wiadomo, że to początek, jeszcze dużo spraw związanych z organizacją i wyglądem przyjęcia przed Wami. Czy byłybyście zainteresowane wobec tego dodatkową opcją oferowaną przez salę, a mianowicie osobą, która za Was zajmie się:
- stylizacją przyjęcia zgodnie z Waszą estetyką i pomysłami, wybór motywu przewodniego, kolorystyki i kwiatów
- doborem i wykonaniem/ zamówieniem dodatków: zaproszenia, winietki, tablica z planem usadzenia gości, podziękowania i prezenty dla gości
- organizacją atrakcji weselnych, np. animacja zabaw dla dzieci, białe gołębie na weselu, iluzjonista, pokaz tańca
- organizacją niebanalnych i nowoczesnych zabaw na oczepiny i podczas wesela
Jednym zdaniem: wszystkim, co wchodzi w skład organizacji przyjęcia weselnego.
Jak widziałybyście kwestię wynagrodzenia takiej osoby:
- kwota wliczona w tzw. „talerzyk”
- % od całości kwoty jaką uiszczacie za salę
- stała opłata (jak wysoka)?
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 10:30   #2
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: WESELE - pytanie

Białe gołębie, iluzjonista, pokaz tańca? To wesele, czy cyrk?
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 10:33   #3
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Dot.: WESELE - pytanie

Ludzie mają różne pomysły i zachcianki, a ja prosiłam o opinię na temat opcji oferowanej przez salę, a nie o komentarz dotyczący ewentualnych atrakcji.
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 10:45   #4
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: WESELE - pytanie

Ja bym nie skorzystała, bo dla mnie to marnowanie pieniędzy. Zaproszenia, winietki, tablice, zawieszki robię sama [bo wydaje mi się, że mam na tyle zdolności ], dekorację sala ma w cenie, nie widzę sensu w upychaniu tam dodatkowych balonów, wstążeczek czy innych pierdół, kościoła w ogóle nie stroję, wiązanki robię sama, jadę do ślubu własnym samochodem, dzieci w rodzinie mamy takie, że same świetnie się bawią i myślę, że opiekunka by się zanudziła przy nich.
Atrakcji poza mną lśniącą blaskiem też nie przewiduję
Zabawy weselne planuję sama, bo nie chcę nawet zdawać się w tym temacie na zespół - muszę mieć nad tym kontrolę.

Więc opcja zdecydowanie nie dla mnie, zwłaszcza, że nie lubię wyrzucania pieniędzy w błoto na duperele, a większość wymienionych przez Ciebie usług to dla mnie właśnie bezsensowne dokładanie sobie roboty i wydatków.

Rozumiem, że chcesz właśnie czymś takim się zająć/posiadasz salę i myślisz nad wprowadzeniem nowej usługi?
Jeśli tak, to ważne jest też w jakim miejscu jest sala (wieś/miasto) oraz jak zamożne są pary, które tam wesela urządzają. Jeśli większość z nich odkłada grosz do grosza na wyprawienie wesela to nie sądzę, żeby pani organizatorka była popularną opcją. Natomiast jesli to duże miasto, elegancka sala nie dostępna dla każdego (np. od względem cen) to może nie być tak źle.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 13:51   #5
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: WESELE - pytanie

Są sale, gdzie wystrój jest wliczony w cenę (chodzi o wybór zastawy, serwetek dopasowanych do kolorystyki przewodniej, kwiaty [sezonowe]), czasami wydruk mniej skomplikowanych winietek, menu). Jest to racjonalna oferta, nawet jak jest wliczana w talerzyk.

Ale wystrój (wymagający dużego nakładu pracy), wydruki w ramach indywidualnego projektu lepiej ująć w ofercie dodatkowej jako koszt całości usługi. Podobnie z atrakcjami dodatkowymi. Kto chce, ten je wybiera.

Tak jak pisała ema, warto pomyśleć nad grupą docelową, czy masz szansę na przyciągnięcie par, które przy organizacji nie patrzą na koszty. I też sama sala - pewne atrakcje w ogóle nie pasują do domów weselnych ociekających kiczem, ale w eleganckim miejscu by się sprawdziły.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:14   #6
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: WESELE - pytanie

Cytat:
Napisane przez veron1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Potrzebuję od Was informacji, przemyśleń w pewnej kwestii. Będę wdzięczna za odpowiedzi i z góry ślicznie Wam dziękuję… Załóżmy, że organizujecie ślub i wesele. Macie już za sobą wybór sali. Wiadomo, że to początek, jeszcze dużo spraw związanych z organizacją i wyglądem przyjęcia przed Wami. Czy byłybyście zainteresowane wobec tego dodatkową opcją oferowaną przez salę, a mianowicie osobą, która za Was zajmie się:
- stylizacją przyjęcia zgodnie z Waszą estetyką i pomysłami, wybór motywu przewodniego, kolorystyki i kwiatów
- doborem i wykonaniem/ zamówieniem dodatków: zaproszenia, winietki, tablica z planem usadzenia gości, podziękowania i prezenty dla gości
- organizacją atrakcji weselnych, np. animacja zabaw dla dzieci, białe gołębie na weselu, iluzjonista, pokaz tańca
- organizacją niebanalnych i nowoczesnych zabaw na oczepiny i podczas wesela
Jednym zdaniem: wszystkim, co wchodzi w skład organizacji przyjęcia weselnego.
Jak widziałybyście kwestię wynagrodzenia takiej osoby:
- kwota wliczona w tzw. „talerzyk”
- % od całości kwoty jaką uiszczacie za salę
- stała opłata (jak wysoka)?
a ja znam sale, gdzie te wszystkie rzeczy są darmowe, jeżeli się chce to menadżer sali organizuje dodatkowe dekoracje, fontannę czekoladową, animatora, kamerzystę, zespół itd. W praktyce ludzie nie korzystają z tego, sporadycznie zdarzy się, że młodzi poproszą o kontakt np do przykładowo tego animatora i we własnym zakresie chcą z nim negocjować. Wiem, bo moja ciocia pracuje tam na kuchni ten dom weselny jest dość popularny bo jako jedyny w okolicy mieści 300 gości, ma noclegi i duży parking. Terminy są zajęte do końca przyszłego roku Z tego co mi ciocia mówiła to chyba tylko raz czy dwa młodzi chcieli, aby sala przygotowała im tablice i winietki, bo tak każdy woli we własnym zakresie. Normalnie to ta tablica po prostu stoi w holu i młodzi przypinają do niej swój rozkład.

Jeżeli o mnie chodzi to nie dałabym nikomu wybrać dla mnie motywu przewodniego, kolorystyki itd nawet gdyby mi ta osoba zapłaciła sama najlepiej wiem czego chce
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 00:02   #7
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: WESELE - pytanie

Nie skorzystałabym
Nie mówiąc już o tym, że:
Cytat:
- stylizacją przyjęcia zgodnie z Waszą estetyką i pomysłami, wybór motywu przewodniego, kolorystyki i kwiatów
większość sal ma dekorację w cenie, nasza również i po prostu umawiamy się z florystką za darmo i ona dekoruje wedle naszego życzenia

Cytat:
- doborem i wykonaniem/ zamówieniem dodatków: zaproszenia, winietki, tablica z planem usadzenia gości, podziękowania i prezenty dla gości
nie sądzę, by taka osoba trafiła w mój gust zdecydowanie wolę sama się tym zająć

Cytat:
- organizacją atrakcji weselnych, np. animacja zabaw dla dzieci, białe gołębie na weselu, iluzjonista, pokaz tańca
większość sal ma kontakt do takich osób i za pośrednictwem sali można ze spokojem to zamówić

Cytat:
- organizacją niebanalnych i nowoczesnych zabaw na oczepiny i podczas wesela
wszystko to jest w gestii DJa, dostaliśmy długą listę przeróżnych zabaw i możemy sobie wybrać co tylko chcemy
oczywiście w cenie DJa, niepłatne dodatkowo
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 09:56   #8
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: WESELE - pytanie

W Polsce coraz więcej firm zajmuje się kompleksową oganizacją ślubów i wesel, co cieszy się z coraz większą popularnością. Ślub od początku do końca, czyli wybór kościoła, sali, zespołu muzycznego, fotoreporterów, stylizacji, dodatków itp. W zależności jaki pakiet wybierzesz tak będzie zorganizowany ten, wyjątkowy Dzień. Marzy Ci się ślub na Malediwach? Nie ma problemu Ślub jak z bajki a Ty niczym olśniewająca księżniczka? Powóz z końmi i wyśnionym księciem? Proszę bardzo. Może coś bardziej ekstremalnego? Lot balonem? A może skok ze spadochronem? Nie ma rzeczy niemożliwych


Pomysł o którym piszesz rozumiem jako wystrój wnętrz sal weselnych, chciałabyś się czymś takim zajmować? Myślę, że to dobry pomysł. Wiele osób szuka właśnie takiej pomocy, głównie wystrojem zajmują się kwiaciarnie, oczywiście ich ceny są dosyć wysokie, najlepiej popytaj u konkurencji jak kształtują się te kwoty i działaj na podobnej zasadzie
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 18:03   #9
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: WESELE - pytanie

Cytat:
Napisane przez veron1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Potrzebuję od Was informacji, przemyśleń w pewnej kwestii. Będę wdzięczna za odpowiedzi i z góry ślicznie Wam dziękuję… Załóżmy, że organizujecie ślub i wesele. Macie już za sobą wybór sali. Wiadomo, że to początek, jeszcze dużo spraw związanych z organizacją i wyglądem przyjęcia przed Wami. Czy byłybyście zainteresowane wobec tego dodatkową opcją oferowaną przez salę, a mianowicie osobą, która za Was zajmie się:
- stylizacją przyjęcia zgodnie z Waszą estetyką i pomysłami, wybór motywu przewodniego, kolorystyki i kwiatów
- doborem i wykonaniem/ zamówieniem dodatków: zaproszenia, winietki, tablica z planem usadzenia gości, podziękowania i prezenty dla gości
- organizacją atrakcji weselnych, np. animacja zabaw dla dzieci, białe gołębie na weselu, iluzjonista, pokaz tańca
- organizacją niebanalnych i nowoczesnych zabaw na oczepiny i podczas wesela
Jednym zdaniem: wszystkim, co wchodzi w skład organizacji przyjęcia weselnego.
Jak widziałybyście kwestię wynagrodzenia takiej osoby:
- kwota wliczona w tzw. „talerzyk”
- % od całości kwoty jaką uiszczacie za salę
- stała opłata (jak wysoka)?
mam znajoma, która zajmuje się organizowaniem imprez, za wesela bierze najwięcej, wiadomo Zwykle to stawka 20-25 zł za gościa weselnego, w tę kwotę wchodzi wszystko związane z przystrojeniem sali, dekoracją, także wybór zaproszeń, winietki, drobne upominki dla gości itd. Jeśli jakaś para wymyśli sobie coś niestandardowego, jak gołębie, obsypanie płatkami kwiatów, wtedy kwota jest ustalana osobno indywidualnie.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 13:38   #10
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: WESELE - pytanie

Moim zdaniem bez sensu to wesele a nie cyrk. Ale ja na weselu po wyjściu z kościoła wypuszczałam gołębie z pudełka ozdobnego białe na szczęście i to bardzo się podobało wszystkim.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 21:07   #11
kasandra81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: WESELE - pytanie

Osobiście bym nie skorzystała bo nie miałam aż takich wymagań co do mojego wesela, ale wiem, że są ludzie, którzy są gotowi zapłacić naprawdę ciężkie pieniądze za organizację wesela. Jeśli masz pomysł na biznes to go realizuj.
Nie wiem szczerze mówiąc jak to cenowo wygląda, ale moja kuzynka za 'ubranie' sali (wiecie taka sala do imprez okolicznościowych na wsi nie żadna restauracja) dała 1000zł, a 'ubrali' nawet drzwi do wc. Było naprawdę pięknie.
kasandra81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 09:34   #12
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: WESELE - pytanie

Ja też bym nie skorzystała. Przygotowywanie się do dnia ślubu i wesela było pięknym etapem w naszym życiu, nauczyło nas osiągania kompromisów, przetestowało nasze zdolności organizacyjne i planistyczne, a w dniu ślubu mieliśmy ogromną satysfakcję z tego, że wszystko się udało i radość z faktu, że jest tak bardzo po naszemu Jeśli para ma dobre podejście do organizacji, mierzy siły na zamiary i wszystko odpowiednio wcześnie rozplanuje, to z łatwością można samemu zorganizować sobie wymarzone wesele i nie wydawać dodatkowej kasy na usługi kogoś, kto nie do końca może przecież zrozumieć nasze wyobrażenia :P
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 12:04   #13
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: WESELE - pytanie

Moim zdaniem to również przesada, ponieważ wszystkie te rzeczy można zaplanować i zrobić samemu i na pewno daje to więcej radości i satysfakcji, niż taka kupiona oferta.

Chyba, że nie macie czasu na organizację wesela, a stać was na to, to w sumie czemu nie...
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 15:39   #14
Must
Rozeznanie
 
Avatar Must
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 952
Dot.: WESELE - pytanie

Nie
Must jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 14:41   #15
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: WESELE - pytanie

Uważam, że całe to przygotowywanie wesela jest nieodłącznym jego elementem i stanowi ważną rzecz dla chyba każdej Panny Młodej. Dlatego ja bym wolała sama się tym zająć...Ale wiem też że są dziewczyny, którym się nie chce, nie mają czasu itp. wtedy owszem, ale jeśli już to większych miastach....Co do kosztów to powinna to być oddzielna kwota zależna od liczby gości - najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie.
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.