Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-09, 21:04   #301
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
któraś reflektuje na pielgrzymkę ze mną do lodówki? bo coś mnie ssie
Usmażyłam sobie porcyjkę ziemniaczków, zjadłam i dalej mnie ssie. Obawiam się że zaraz usmażę drugą. Z pieczarkami. I cebulą. I boczkiem...
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:07   #302
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
A to wszystko jeszcze w momencie, kiedy dziecko nie ucieka, nie demoluje otoczenia, a brudzi tylko pieluszkę i ubranka...
Swoją drogą, z tego co pisaś Marcelek dość spokojny jest, no nie? A co by było jakby np. całymi nocami nie spał? Wtedy TŻ by może jeszcze doszedł do wniosku, że jakaś pensja Ci się należy
Pewnie jak zaczną mu zęby wychodzić to od tego momentu zacznie sie mój maly horror
Marcelek ostatnimi czasy ze spokojnego dzieciaczka przeistacza sie momentami w diabełka. Ogólnie jest grzeczny, tylko te jego pobudki co 1h-1,5 h mnie wykańczają. Ale cóż nie ma zmiłuj kiedy szlachta wzywa

Ooo pensja jak najbardziej, własnie sobie zażyczyłam tableta, bo leżenie z laptopem jest nie wygodne, a musze mieć wygodę wieczorami kiedy Marcelek śpi w łożeczku w sypialni, a ja na wizażu chcę buszować

Ale jestem wygodnicka

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
No no no brawo dla niego Facet przyznający ,że zajmowanie się dzieckiem to nie taki pryszcz to coś zdumiewającego .


A pro po ciebie też spytam od którego tyg. i ile dziennie piłaś herbaty z liści malin ? Bo pamiętam ,że pisałaś iz picie tej herbaty ci też przy porodzie chyba pomogło.
Może nie tyle co pomogło w porodzie, ale moim zdaniem spowodowało to, że miałam od razu silne skurcze i częste, bo w długości porodu to mi nic nie dało. Rodziłam od 6 rano (wtedy pojawiły się regularne skurcze co 2-3 min od razu i bolesne) do 15:19 kiedy to Marcel wyskoczył na świat.

Piłam jedną dziennie, od 34 tc

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki.
Warunkiem jest chyba pobieranie benefitów m.in child tax credit,coś mi się tak majaczy.
Tak, masz rację. Child benefit, i child tax już mamy. Bardzo szybko nam przyznali.

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2014-01-09 o 21:10
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:16   #303
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Tak, masz rację. Child benefit, i child tax już mamy. Bardzo szybko nam przyznali.

No to nie powinno chyba być problemu.
Fajnie,że tak szybko wam przyznali
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:18   #304
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
mi od godziny co chwilę sztywnieje cały brzuch nie boli to, ale zastanawiam się czy taki skurcz nie ściska Zosi
Znalazłam ogólne info: http://parenting.pl/portal/twardniejacy-brzuch-w-ciazy


I jeszcze:
"Uczucie twardego brzucha w ciąży może być (jednak nie zawsze tak jest) objawem zagrażającego porodu przedwczesnego - dlatego pod żadnym pozorem nie można go lekceważyć. Bardzo dobrze, że tak wnikliwie pani obserwuje swój organizm (liczy pani te twardnienia brzucha). Proponuję więcej odpoczynku w ciągu dnia - proszę polegiwać na lewym boku. A o tym wstawianiu się macicy (tzn. twardnieniu brzucha) poinformować swojego lekarza ginekologa. Jeśli wyznaczoną wizytę ma pani w odległym czasie, to proszę na nią nie czekać, tylko odwiedzić lekarza wcześniej. Być może będzie potrzeba przyjmować leki rozkurczowe, a może wystarczy tylko odpoczynek. Powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna"
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:23   #305
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No to nie powinno chyba być problemu.
Fajnie,że tak szybko wam przyznali
Też byłam zaskoczona, ze tak szybko dostaliśmy oba benefity. Ale pamiętam, ze na working tax też jakoś niedługo czekaliśmy-niecałe 3 tygodnie.

Z tego co wiem to na becikowe tez się nie dlugo czeka

Ok zmykam spać, dobranoc
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:27   #306
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Mariee i Cicici gratulacje dla Was.
My właśnie leżymy po prysznicu i dziec sobie czka,i chyba rączki wypycha. Mi jak twardnieje brzuch to wystarczy że się położę i jest ok.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:31   #307
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
Mariee i Cicici gratulacje dla Was.
My właśnie leżymy po prysznicu i dziec sobie czka,i chyba rączki wypycha. Mi jak twardnieje brzuch to wystarczy że się położę i jest ok.
Mi również to pomaga.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Usmażyłam sobie porcyjkę ziemniaczków, zjadłam i dalej mnie ssie. Obawiam się że zaraz usmażę drugą. Z pieczarkami. I cebulą. I boczkiem...
Wszamaj sam boczek w większej ilości i ssanie przejdzie od razu
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 21:32   #308
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Znalazłam ogólne info: http://parenting.pl/portal/twardniejacy-brzuch-w-ciazy


I jeszcze:
"Uczucie twardego brzucha w ciąży może być (jednak nie zawsze tak jest) objawem zagrażającego porodu przedwczesnego - dlatego pod żadnym pozorem nie można go lekceważyć. Bardzo dobrze, że tak wnikliwie pani obserwuje swój organizm (liczy pani te twardnienia brzucha). Proponuję więcej odpoczynku w ciągu dnia - proszę polegiwać na lewym boku. A o tym wstawianiu się macicy (tzn. twardnieniu brzucha) poinformować swojego lekarza ginekologa. Jeśli wyznaczoną wizytę ma pani w odległym czasie, to proszę na nią nie czekać, tylko odwiedzić lekarza wcześniej. Być może będzie potrzeba przyjmować leki rozkurczowe, a może wystarczy tylko odpoczynek. Powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna"
dziękuję już biorę się za czytanie, choć będzie trudno bo... włączcie sobie teraz tvp1
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:32   #309
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

I znowu znikłam znienacka w ciągu dnia, ale brzuch mi się dziś daje we znaki i jak już się położyłam to tylko wstając do toalety podejrzałam po kilka wpisów i znowu na kanapę. Na chwilę zajrzałam między kolacją a prysznicem i teraz szybki wjazd żeby się pożegnać na dziś.
Mam nadzieję że to tylko dziś taki dzień, bo nawet mąż pomacał i stwierdził że mam brzuch całkiem sztywny, a do tego dochodzą bóle jakieś i chyba skurcze Oddam chętnie którejś z kolejki, bo ja chcę dotrwać grzecznie do swojej tury :/



Zapomniałabym...


Gratulacje dla Mariee i Cicici! Nareszcie udało się Wam rozpakować, koniec czekania

Edytowane przez Inw
Czas edycji: 2014-01-09 o 21:34
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:33   #310
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Usmażyłam sobie porcyjkę ziemniaczków, zjadłam i dalej mnie ssie. Obawiam się że zaraz usmażę drugą. Z pieczarkami. I cebulą. I boczkiem...
O tej godzinie tak grzeszyć ?? nie ładnie nie ładnie......
Dobra jak usmażysz to podziel się bo mnie już po brodzie kapie

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
P
Może nie tyle co pomogło w porodzie, ale moim zdaniem spowodowało to, że miałam od razu silne skurcze i częste, bo w długości porodu to mi nic nie dało. Rodziłam od 6 rano (wtedy pojawiły się regularne skurcze co 2-3 min od razu i bolesne) do 15:19 kiedy to Marcel wyskoczył na świat.

Piłam jedną dziennie, od 34 tc
No ale w każdym razie w czymś pewnie pomogło. Dziękuję za odpowiedź, w takim razie zaczynam jutro pić
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:33   #311
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
Cicici - gratulacje! czekamy jeszcze na Twoje potwierdzenie i zdjęcia

mi od godziny co chwilę sztywnieje cały brzuch nie boli to, ale zastanawiam się czy taki skurcz nie ściska Zosi
Mi takie częste twardnienie (nie bolesne) rozwarło szyjkę.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 21:37   #312
Kalina27
Raczkowanie
 
Avatar Kalina27
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 175
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość

I jeszcze:
"Uczucie twardego brzucha w ciąży może być (jednak nie zawsze tak jest) objawem zagrażającego porodu przedwczesnego - dlatego pod żadnym pozorem nie można go lekceważyć. Bardzo dobrze, że tak wnikliwie pani obserwuje swój organizm (liczy pani te twardnienia brzucha). Proponuję więcej odpoczynku w ciągu dnia - proszę polegiwać na lewym boku. A o tym wstawianiu się macicy (tzn. twardnieniu brzucha) poinformować swojego lekarza ginekologa. Jeśli wyznaczoną wizytę ma pani w odległym czasie, to proszę na nią nie czekać, tylko odwiedzić lekarza wcześniej. Być może będzie potrzeba przyjmować leki rozkurczowe, a może wystarczy tylko odpoczynek. Powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna"
Skąd jest cytat tej położnej, z jakiego źródła?? dużo o niej słyszałam dobrego i chętnie poczytałabym sobie jej porady
__________________
D 20.05.2007
M 01.12.2009

A 29.01.2014
Kalina27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:38   #313
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Usmażyłam sobie porcyjkę ziemniaczków, zjadłam i dalej mnie ssie. Obawiam się że zaraz usmażę drugą. Z pieczarkami. I cebulą. I boczkiem...
Ja dziś też buszuję po lodówce, natchnęłyście mnie na frytki ja obrałam ziemniaki, mąż piekł wyszło chyba z 5-6 porcji i wiecie co czuję jakbym coś ledwo przekąsiła...mój brzuch nie ma dna...Dobrze że ja na 60kg stoję to przynajmniej wciskałam wszystko bez zbędnych wyrzutów sumienia;p


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
W naszej grupie na fb jest ta informacja?
Bo ja nie widzę...
To my mamy jakąś grupę na fb? czemu ja nic nie wiem o tym a wydaje mi się że jestem w miarę na bierząco...

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
To akurat dobry argument żeby pilnować, czy nie ma niemych widzów w grupie na fejsie. No bo każdy sobie może wszystko wyśledzić

Jakiś dzisiaj spokojny wieczór, swoją drogą. Wszystkie rodzić poszły czy co?
ja jestem i nadrabiam ostatnie 2 dni dziś spałam popołudniu 2h i teraz czuję się tak wypoczęta że pewnie pójdę spać o 2 w nocy
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:39   #314
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
dziękuję już biorę się za czytanie, choć będzie trudno bo... włączcie sobie teraz tvp1
Włączyłam.
O jaaaaa 8-raczki , masakra

A to ta babka co jej zdjęcie krążyło po necie jak była w ciaży i miała taki wieeeeeeeeeeeeeeeelki brzuchol!



__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html

Edytowane przez selena85
Czas edycji: 2014-01-09 o 21:42
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:41   #315
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

dzięki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie wanienki już wybrałam, teraz tylko czekam na odpowiedź w sprawie przewijaka czy dostanę czy kupować (jak Wam się wydaje, czy taki sztywny "na łóżeczko" będzie też pasował na ten stelaż do przewijania? bo te miękkie zupełnie do mnie nie przemawiają). trochę głupio tak mi się dopytywać, ale uznałam, że już zaraz termin porodu a nie potrzebne mi są dwa w razie czego.

i kolejne pytanie, wydaje mi się że już tu była na ten temat mowa, czy na ten ceratkowy zakładacie frotkowe pokrowce? kupiłam sobie takie w ikei i tylko nie wiem, czy prać i używać czy oddawać, jak zmieniłam opcję przewijaka. pamiętam, że któraś z Was pisała chyba, że kładzie na wierzch flanelkę, żeby dziecku było przyjemniej, ale czy to się nie zsuwa?

Cytat:
Napisane przez Nettk_a Pokaż wiadomość
Ja mam taką wanienkę od znajomych z ikei. Nie wiem nawet jaki rozmiar ale Olek mi się mieści A polecam bardzo świeżym mamusiom te wkładki piankowe do wanienek. Nie musicie się bać, że maluch się zamoczy nadmiernie, zsunie itd. i spokojnie trzymając jedną rękę pod główką nie trzeba się aż tak bardzo na niej koncentrować.
mi się ta ikeowska wydawała bardzo malutka i miałam ją w ręku ale nie wzięłam. to tym bardziej utwierdziłaś mnie w przekonaniu, żeby wziąć tą większą

już zrobiłam akcję uświadamiającą mężowi, że kąpanie to jego działka i kazałam mu wziąć udział w wyborze kolorów i opcji

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
małż drzemkę załapał i chrapię- zastanawiam się nad wypróbowaniem jajcanej metody tylko rąbany jakoś się tak zwinął że dostęp utrudniony jest
wiedział, co go czeka

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Cicici: Patrycja,TP- 02.01.14 - Urodziła!
Prawdopodobnie wczoraj.
gratulacje, czekam na szczegóły!klas ki:

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Mi z kolei koleżanki mówiły ze po cc niskie majtki nie uciskowe, żebym miała. W torbie mam już spakowane na wszelki wypadek
ja mam takie paczki, gdzie są wysokie i niskie plus te prostokąty o które Was kiedyś pytałam (ale mogą być teraz za małe, więc kupiłam więcej) i tylko się tak zastanawiam, czy ja je wszystkie zużyję.
kolejne pytanie do mamuś- ile par zużyłyście?

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Brzuch mnie pobolewa i znowu mam to dziwne kłucie
Chyba sobie nadwyrężyłam brzuch tym ciągłym kichaniem i smarkaniem w chusteczki
łączę się w bólu

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Znalazłam ogólne info: http://parenting.pl/portal/twardniejacy-brzuch-w-ciazy


I jeszcze:
"Uczucie twardego brzucha w ciąży może być (jednak nie zawsze tak jest) objawem zagrażającego porodu przedwczesnego - dlatego pod żadnym pozorem nie można go lekceważyć. Bardzo dobrze, że tak wnikliwie pani obserwuje swój organizm (liczy pani te twardnienia brzucha). Proponuję więcej odpoczynku w ciągu dnia - proszę polegiwać na lewym boku. A o tym wstawianiu się macicy (tzn. twardnieniu brzucha) poinformować swojego lekarza ginekologa. Jeśli wyznaczoną wizytę ma pani w odległym czasie, to proszę na nią nie czekać, tylko odwiedzić lekarza wcześniej. Być może będzie potrzeba przyjmować leki rozkurczowe, a może wystarczy tylko odpoczynek. Powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna"
no właśnie, tylko że jak mnie taki ból złapie to trzyma i pół godziny czy dłużej (nie jest jakiś bardzo mocny, ale przeszkadza) i dalej się zastanawiam, czy to są te skurcze czy nie... więcej odpoczywać się już nie da, poród przedwczesnym by nie był, więc już w ogóle w tym temacie czuję się głupia...
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:43   #316
Kalina27
Raczkowanie
 
Avatar Kalina27
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 175
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
włączcie sobie teraz tvp1
właśnie zaczęłam oglądać, szok!
__________________
D 20.05.2007
M 01.12.2009

A 29.01.2014
Kalina27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:44   #317
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Kalina27 Pokaż wiadomość
Skąd jest cytat tej położnej, z jakiego źródła?? dużo o niej słyszałam dobrego i chętnie poczytałabym sobie jej porady
Z tej stronki :http://www.we-dwoje.pl/twardnienie;b...kul,12096.html
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:47   #318
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Włączyłam.
O jaaaaa 8-raczki , masakra
o ja pitoleee!
i weź to człowieku wykarm
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:47   #319
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Zależy co masz tam w tej lodówce

Bo jak tylko światło to chyba się nie wybiorę

hehehehehe
wybrałam sobie marchewkę surową (jestem fanem marchewki w tej ciąży i pudding waniliowy, a teraz chce mi się coś konkretniejszego wiec moze jakies kanapusie
Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Ja chętnie, a masz coś dobrego ? Śledzi mi się chce, a moje niezrobione jeszcze, TŻ się będzie w weekend nad nimi produkował
śledzie dawno nie jadłam

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Usmażyłam sobie porcyjkę ziemniaczków, zjadłam i dalej mnie ssie. Obawiam się że zaraz usmażę drugą. Z pieczarkami. I cebulą. I boczkiem...
frytki nie mogę o nich zapomnieć, któras ma ode mnie ostatnio frytki jadłam ze 3lata temu

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Pewnie jak zaczną mu zęby wychodzić to od tego momentu zacznie sie mój maly horror
pociesze Cię u nas zęby wyszły niezauważalnie któegoś wieczora przy kąpieli mój młody mnie ugryzł w palec i poczułam takie ukłucie jakby szpilką, spoglądam a tam dwa ząbki a potem podobnie z resztą więc nie zawsze jest to problemowe
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 21:48   #320
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
wybrałam sobie marchewkę surową (jestem fanem marchewki w tej ciąży i pudding waniliowy, a teraz chce mi się coś konkretniejszego wiec moze jakies kanapusie
:
Pudding waniliowy
OooOoOOo czekaj, zaraz tam u Ciebie będę hehehe
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:51   #321
kukurydzianaa
Rozeznanie
 
Avatar kukurydzianaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 535
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Ale nastukałyście, Wariatki Nie majo co robić i w internetach tylko się obijajo.

Dostałam dziś takie "wpół-wskazanie" na cesarkę od ortopedy Wyraźnie zasugerował, że jeżeli będę miała problem z odwiedzeniem bioder podczas porodu sn, to położnik ma mnie ciąć, a nie kombinować. Ciekawe jak to będzie się miało w realu Muszę z gienkiem pogadać w poniedziałek.

Milka-pilka, wg mojego ortopedy (a to jeden z najlepszych po tej stronie Wisły), sprawy biodrowe są wskazaniem do porodu cc. Na tym zaświadczeniu wpisał mi dysplazję stawów biodrowych (choć nie miałam wcześniej stwierdzonych, leczyłam się i operowałam tylko na kolanowe), żeby położnik nie olał sprawy. Podczas badania nie podobał mu się stopień obustronnego odwiedzenia bioder i stwierdził, że jeżeli ktoś spróbuje zrobić to "na siłę", to może mnie poważnie uszkodzić. Nie jest to bezwzględne wskazanie do cc, ale należy mieć się na baczności i być pod opieką dobrego, umówionego położnika, który w razie czego nie zawaha się wykonać cięcia.

I teraz mam problem, bo mój lekarz nie pracuje obecnie w żadnym szpitalu Chyba będę musiała dać w łapę przed porodem komuś tylko i wyłącznie z tego powodu, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Oczywiście nie będę upierała się na cc, wolałabym spróbować naturalnie, ale kto mi da pewność, że położnicy zareagują z korzyścią dla pacjenta, a nie ich własnych statystyk położniczych?
__________________
Krzysztof, pierworodny mój
kukurydzianaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:54   #322
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
no właśnie, tylko że jak mnie taki ból złapie to trzyma i pół godziny czy dłużej (nie jest jakiś bardzo mocny, ale przeszkadza) i dalej się zastanawiam, czy to są te skurcze czy nie... więcej odpoczywać się już nie da, poród przedwczesnym by nie był, więc już w ogóle w tym temacie czuję się głupia...
To mi wygląda ewidentnie na skurcze
hmmmm
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:56   #323
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Włączyłam.
O jaaaaa 8-raczki , masakra

A to ta babka co jej zdjęcie krążyło po necie jak była w ciaży i miała taki wieeeeeeeeeeeeeeeelki brzuchol!
widziałam to już to jest jakaś psychofanka Angeliny Jolie, ona te dzieci sobie wszczepiła, tj wszczepiła sobie 8 zarodków in-vitro, że tez to nie jest jakoś regulowane prawem... żal mi tych maluchów bo ona oprócz tych 8-raczków ma jeszcze starsze dzieci i często się wypowiada że źle zrobiła, że te dzieci jej zycie utrudniają itp, sprzedaje swoje porno kasety jako sexi mama i zarabia na byciu znanym z ciąży



Przypomniałam sobie coś odnośnie gąbki do kąpieli. Trzeba na nie uważać, płukać po każdym kąpaniu i dokładnie suszyć bo bardzo lubią się w nich gnieździć różne paskudztwa jak to w gąbkach. i rada od mojej położnej:
jeśli się używa jakichś emolientów to bez gąbki, bo zamiast w skórę to idą one w gąbkę właśnie czyli to strata pieniędzy.
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:58   #324
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
To my mamy jakąś grupę na fb? czemu ja nic nie wiem o tym a wydaje mi się że jestem w miarę na bierząco...
Napisz na priva do seleny swój email i nick z wizażu i selena wyśle ci zaproszenie . Ona zarządza , to tak w skrócie hihi

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Włączyłam.
O jaaaaa 8-raczki , masakra

A to ta babka co jej zdjęcie krążyło po necie jak była w ciaży i miała taki wieeeeeeeeeeeeeeeelki brzuchol!



To ta co się na Angeline Jolie robi, ale ona przecież specjalnie tyle ma , z in vitro , i przecież z kasy żyje z programów, Państwa itd .

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Pudding waniliowy
No i narobiłyście mi smaka na pudding, tylko mnie się chce dodatkowo coś słonego.....
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:59   #325
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
widziałam to już to jest jakaś psychofanka Angeliny Jolie, ona te dzieci sobie wszczepiła, tj wszczepiła sobie 8 zarodków in-vitro, że tez to nie jest jakoś regulowane prawem... żal mi tych maluchów bo ona oprócz tych 8-raczków ma jeszcze starsze dzieci i często się wypowiada że źle zrobiła, że te dzieci jej zycie utrudniają itp, sprzedaje swoje porno kasety jako sexi mama i zarabia na byciu znanym z ciąży
Noo właśnie widać, że ona ma coś nie tak z psychiką...
Biedne dzieci...
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:04   #326
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Cicici: Patrycja,TP- 02.01.14 - Urodziła!
Prawdopodobnie wczoraj.

Widziałam na FB
Gratulacje dla Cicici!!!
Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Jak tylko przestalam plamic , jakies 4 tygodnie. Ale do teraz przy intensywniejszym przytulaniu odczuwam dziwne uczucie jakby mrowienie
Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Co do przytulanek-po ponad 5 tyg byłam u gina, dostałam zielone światło i wróciliśmy do przytulanek
Dzięki za odpowiedzi. Już tak tęsknie. Od wakacji mamy szlaban.
Iwantyou, a mówiłaś o tym ginkowi?

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Gratulacje.

No niestety tej wody jest co raz więcej i w dwóch jaderkach ...

Ambrella Po porodzie muszę zwrócić uwagę na to lekarzowi, żeby to ocenił.
Mam nadzieję, że będzie dobrze .

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
a mi się od kilku nocy sni że rzucam się na męża i gdyby byl to pewnie tak by się skończyło.. ale się stęskniłam a tu do maja saharoza...
Mam męża obok, ale też miewam takie sny... U nas brak bliskości już prawie pół roku

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Ale ze mnie jest dobry detektyw 8-)
i widziałam zdjęcie u jej małża jak trzyma ich maluszka dumnie w objęciach
Prawdziwa śledcza

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
To akurat dobry argument żeby pilnować, czy nie ma niemych widzów w grupie na fejsie. No bo każdy sobie może wszystko wyśledzić
Zgadzam się .

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Tak patrzę i patrzę i aż 5 Mamusiek powinno byc już na liście poporodowej

Cicici: Patrycja, TP- 02.01.14
PawMaj13: Maja 25l, TP- 5.01.14
san_g: Sandra 26l,TP- 5.01.14
sadlaczycaBasia 26l, TP- 6.01.14
agacia_cz: Agata 29l, TP- 7.01.14

Która to się dawno nie odzywała <podejrzane>
agacia_cz zniknęła z forum po jakimś problemie. Z tego co pamiętam miała jechać na IP. Później już się nie odzywała, choć próbowałam ją wywołać. Wiem, że logowała się na wizażu w międzyczasie.

W temacie frytek. Nie pamiętam, która zaczęła... Magnusia? Przeczytałam, co napisała i mówię na głos do męża "ale bym frytek zjadła". I tu poszła lawina zdarzeń. Mąż nic nie odpowiedział, ale pojechał do fryzjera. Wrócił z kubełkiem z KFC, oczywiście z frytkami. Miałam zjeść trochę, a zeżarłam porcję frytek i 4 kawałki kurczaka. Efekt - ucisk na żołądek taki, że myślałam, że ducha wyzionę, a teraz potworna zgaga

PawMaj13, jesteś??? Urodziłaś?
__________________
Razem
Ślub
Kacperek

Edytowane przez Amberella
Czas edycji: 2014-01-09 o 22:05
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:11   #327
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Włączyłam.
O jaaaaa 8-raczki , masakra

A to ta babka co jej zdjęcie krążyło po necie jak była w ciaży i miała taki wieeeeeeeeeeeeeeeelki brzuchol!



Właśnienia 1 tvp o niej leci
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:14   #328
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Zmykam do spania bo mnie łamie trochę a jak nie pójde spać to pójdę do lodówki

do jutra
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:26   #329
PawMaj13
Rozeznanie
 
Avatar PawMaj13
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 512
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Witam sie nierozpakowana.

Zamiast oxy mialam zrobiony jedynie test otc, przez ten brak zaswiadczenia od kardiologa zabieraja sie za moj porod jak pies do jeza. Caly oddzial patologii i poloznictwa huczy, ze sie jakas "dziwna laska nie zgodzila na cc chociaz ma ciezko chore serce" :/ cytat zaslyszany od jakiejs pacjentki na korytarzu, zenua. Nie wiem jak takie wiesci sie rozchodza, dobrze, ze mnie palcami nie wytykaja, tylko jestem poki co anonimową dziwną laska z ciezko chorym sercem. Eh...

Test otc wyszedl prawidlowo, lozysko dobrze sie spisuje, maly w stabilnej, dobrej kondycji. Ja takze. Chociaz psychicznie coraz gorzej. Od tza zero wsparcia, moja mama tez przechodzi samą siebie, wyje mi do tsluchawki w telefonie, zamiast sie wziac w garść i gadać po ludzku, ktos jej naopowiadal drastycznych chistorii o SN i mi wyje do telefonu i je opowiada. Doszlo do tego, ze to ja ja pocieszalam i rozsmieszalam lezac na lozku porodowym, zaznaczajac, ze musze ja chyba wymienic na lepszy model razem z TZem, w pakiecie ich wymienie, bo nie takiego ich zachowania oczekiwalam.

Potwierdzam, ze masowanie sutkow dziala, polozna podczas testu otc kazala mi robic masaz sutkow, skurcze podskoczyly do 100%. Szyja niestety zero reakzji, zero rozwarcia. Nawet czop nie odszedł jak się okazalo.

Ciesze sie, ze mnie nie pokroili, pewnie za 2 dni zrobią próbę oxy.
__________________

2013-04-30
II kreski

Co komu przeznaczone, stoi na drodze rozkraczone
PawMaj13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:27   #330
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mi takie częste twardnienie (nie bolesne) rozwarło szyjkę.

oby i u mnie tak było!

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Włączyłam.
O jaaaaa 8-raczki , masakra

A to ta babka co jej zdjęcie krążyło po necie jak była w ciaży i miała taki wieeeeeeeeeeeeeeeelki brzuchol!
:
Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
To mi wygląda ewidentnie na skurcze
hmmmm
no tak, ale takie półgodzinne kilka razy dziennie? to jak to liczyć?
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-22 09:28:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.