Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10 - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 05:17   #2341
SunShineDoll
Rozeznanie
 
Avatar SunShineDoll
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Dzięki za ksiukasy i babanasy
No to nic trzeba iść się podmywać i nie bać...
SunShineDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 05:25   #2342
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Hej dziewczyny, próbuję Was nadrabiać, ale ciągle jestem 5 stron do tyłu a dzisiejsza awaria sieci nie pomogła...

Dzięki za dobre słowa, tak do końca ekspresowo nie było, ale to już szczegóły dam w opisie, jak dotrę do domu i się ogarnę (jak będzie wszystko u mnie ok, to dziś pod wieczór wracamy )

Tak na szybko tylko kilka rzeczy chciałam Wam napisać:

-Jak się da, wyleczcie wszystkie infekcje, szczególnie intymne (ja przez swoją stałam się atrakcją oddziału jak popękało mi nie krocze a śluzówka pochwy )

-rodziłam w międzylesiu (któraś się pytała) i warunki nie są złe (choć zamiast marmurów jest linoleum), ale bardzo dobrze podchodzą do pacjentów (naprawdę opieka świetna, choć o niektóre rzeczy trzeba się upomnieć, ale nie robią problemów), jedzenie nie powala, ale da radę

-nie ma co się nastawiać na wagę z usg-mi przed samym porodem wychodziło 3400-3600 a było 3230 (i całe szczęście, bo chyba bym tam wulkan miała potem...)

-skurcze krzyżowe i ból spojenia zniknęły od razu po porodzie (alleluja), ale z opuchlizną i dretwą ręką dalej walczę

-z ciekawostek -w czasie porodu trudno mi było myśleć o dziecku, że to dla niego, ale jak tylko wyskoczył, zakochałam się i nadal nie mogę się napatrzeć

-no i potwierdzam, że laktacja w ciąży nijak się ma do tego po porodzie-do wieczora miałam chyba mniej siary niż w ciąży, ale pracujemy z ssakiem nad tym (bardzo tu fajnie wspierają- już poprosiłam o dokarmienie nawet, ale uspokoili, że nie trzeba)

-zapakowałam za dużo rzeczy (szczególnie kosmetycznych), ale też trudno było wszystko przewidzieć

To tyle u mnie, gonię Was dalej (choć dziś może być ciężko), i trzymam kciuki za porody!
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 06:49   #2343
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Ejani -- fajnie ze sie odzywasz i tak jak piszesz wszystkiego nie przewidzisz.

A mi udalo sie usnac po 4 jak moj TZ wstal do pracy... Mam cale lozko i po parunastu minutach krecenia sie w koncu sie udalo no tylko ze o 7:30 juz sie obudzilam za niedlugo pewnie pies sie obudzi i na spacer bedzie ciagnac ( chociaz mam nadzieje ze przez to moje krecenie ona tez kiepsko spala i da chociaz troche polezec)


Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:04   #2344
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Jeju laski.. Zwolnijcie..

Ja dziś raczej nie rodze, wybrali jakieś dwie kobietki. Więcej nie mogą bo mała porodowka.

Noc średnia, 7 kobiet na sali, kilka chrapalo tak że mysllam że będę w nie czymś rzucać. Może 4 godz przespane.

Maruda, myślami jesteśmy z Wami, będzie dobrze! ;*

Isia, gosia, sunshinedoll banan dpa Was : sbanan:

I banan dla tych o których zapomnialam

Wszystko mnie boli od tego łóżka..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:10   #2345
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Witam z rana

wczoraj padłam przed 22, wstawałam tylko raz siku więc noc nawet niezła ale żeście naprodukowały od wczoraj....

perfuzja-- fajnie, że Emil lubi chustę- może to jest właśnie sposób na niego

sweet_vintage-- ja bym odpuściła tego faceta od sukienki- cos to podejrzane jest... a nie możesz jej do komisu jakiegoś wstawić- może tam się sprzeda?

maruda-- dobrze że wyniki już są choć przykro mi, że potwierdziły się najgorsze diagnozy. Z drugiej strony możliwości ludzkiego mózgu są zaskakujące a tym bardziej młodego organu więc przy odpowiedniej rehabilitacji mam nadzieję, że "szkody" da się naprawić. Cały czas trzymamy wszystkie kciuki za Krzysia i za Was- abyście mieli dużo siły

agoola-- skoro teść się boi zwiększenia opłat za wodę niech ograniczy mycie się i po problemie. Ludzie to na prawdę sobie wynajdują problemy...

isia-- ale Ty się dziewczyno umęczysz...

ejani-- moja koleżanka rodziła 2 lata temu w Międzylesiu i tez sobie opiekę chwaliła, luksusów nie ma ale jest spokój i podejście personelu bardzo fajne. Wypoczywaj kochana i się zrastaj tam gdzie trzeba no i czekamy na fotkę Kazia

sadlaczyca-- kurde jakaś loteria jest w tym szpitalu, że tak wybierają?
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:17   #2346
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość

sadlaczyca-- kurde jakaś loteria jest w tym szpitalu, że tak wybierają?
Moich liczb w kumulacji nie wylosowano :/ jedna ma termin dzień przede mną a druga ma jakieś małe skurcze.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:21   #2347
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Dziewczyny dobijcie mnie!!
7 godz bólu,skurczów,aż już poduszkę z bólu gryzłam.
I wyglada na to,że kolejny fałszywy alarm. Nie mam siły już!!
Na dodatek Kacper coś się nie rusza,a podczas skurczów przez tyle godz był mega aktywny,strasznie się kotłował w brzuchu. Mam nadzieję,że poprostu odsypia





Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Ja mam bole straszne, dostałam juz dwa zastrzyki przeciwbólowy i rozkurczowy i miałam po nich spróbować usnac ale nie mogę.
Nie mam juz sily

Kurcze ty też się tak męczysz i nic!





Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Apropo alkoholu przy kp to ostatnio na SR jedna dziewczyna zapytała położną ile może wypić alkoholu przy karmieniu. Położna odpowiedziała, że nie ma jakiejś górnej granicy (wiadomo, nie na umór - jakieś winko czy coś ) byleby od ostatniego kieliszka przez 12 godz nie karmiła Ma odciągać i po prostu wylewać, a dziecko karmić wcześniej odciągniętym mlekiem .

Ztego co ja wiem to jak się wypije powiedzmy piwo,małego drinka,kieliszek wina to po trzech godzinach normalnie już można karmić,bez odciągania. Wiadomo,że jak wypije się wiecej,to więcej trzeba odczekać.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 07:23   #2348
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dobijcie mnie!!
7 godz bólu,skurczów,aż już poduszkę z bólu gryzłam.
I wyglada na to,że kolejny fałszywy alarm. Nie mam siły już!!
Na dodatek Kacper coś się nie rusza,a podczas skurczów przez tyle godz był mega aktywny,strasznie się kotłował w brzuchu. Mam nadzieję,że poprostu odsypia

.

o rany współczuję coś ten Twój Kacperek leniwy z wyłażeniem
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:32   #2349
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

[b] Gosia [b] kurcze, daje Ci podpalić ta ciąża...

U nas ostatecznie nie było złe. Emil spał od 22h do 00h30, potem od 01h do 4h30 i od 6h do 7h45.

Teraz biorę chuste i idę do pracy ja seminarium, zobaczymy jak Emil sie sprawdzi
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:37   #2350
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Roane dzięki za super kompedium o chustach czytam,czytam i jeszcze bardziej mi się podoba chustowanie
ja będę miec chustę tkaną,mam już zamówione od kogoś z rodziny koleżanki za "grosze" ale mój małż jęczy i stęka czy napewno jest nam to potrzebne,bo przy Milenie nie miałam chusty i dałam radę tyle że ni ku***a ręce mdlały od noszenia a on cwany bo do pracy na pół dnia pójdzie i już
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:37   #2351
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Witam
Wczoraj wypisano mnie ze szpitala. Usg ok (3kg242g) , ktg tez. Mam zgloscic sie do szpitala 24stycznia i prawdopodobnie 27 bede miec cc. Takze teraz tylko przeczekac do 24... ;-)
__________________
19 maj - 20 maj - (23-24 dzień cyklu) owulacja;
29 maj
- (33 dzień cyklu) zagnieżdżenie;
02 czerwiec - pierwszy test,
08 czerwiec - (43 dzień cyklu) wynik bety - 739.
26 czerwiec - beta 51800 i serduszko

Wymiana kosmetyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=822700
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 07:42   #2352
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

nadrabiam Wasze nocne rozmowy i idę szykować na pierożki ruskie zachciewaja chodzi za mną od kilku dni

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Witam
Wczoraj wypisano mnie ze szpitala. Usg ok (3kg242g) , ktg tez. Mam zgloscic sie do szpitala 24stycznia i prawdopodobnie 27 bede miec cc. Takze teraz tylko przeczekac do 24... ;-)
czekanie jest najgorsze.....dni się dłuuuuuużą niesamowicie
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:43   #2353
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Witam
Wczoraj wypisano mnie ze szpitala. Usg ok (3kg242g) , ktg tez. Mam zgloscic sie do szpitala 24stycznia i prawdopodobnie 27 bede miec cc. Takze teraz tylko przeczekac do 24... ;-)
dobrze że w domku juz jesteś - no to jeszcze 12 dni
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:52   #2354
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

no i pies zmusił mnie do wstania i wyjscia na deszcz... no trudno.
jem sniadanko i za jakies 30 minut zbieram sie do kumpeli

Info o chustach dodane w przydatnych linkach na pierwszej stronie
__________________
sent from iphone

Edytowane przez senira666
Czas edycji: 2014-01-15 o 07:55
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:58   #2355
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
Tak na szybko tylko kilka rzeczy chciałam Wam napisać:

-Jak się da, wyleczcie wszystkie infekcje, szczególnie intymne (ja przez swoją stałam się atrakcją oddziału jak popękało mi nie krocze a śluzówka pochwy )
u nas na SR też o tym położna mówiła, żeby wyleczyć ile się da.
Miałaś z tym przeboje ale i taak zazdroszczę, że to już za Tobą

Cytat:
Napisane przez agoola83 Pokaż wiadomość
A dziś Wam nie opowiem o tesciowej, bo już jej nie widziałam 2(słownie: dwa) dni Opowiem Wam o teściu..
ta para to się dobrała i fakt, faceci często to więksi plotkarze niż kobiety. Ja bym sprostowała sprawę o rachunkach, przy teściu i osobach zainteresowanych sama kiedyś zrobiłam kwas na rodzinnej imprezie, bo mój tato zaczął narzekać ile to go gaz wynosi w sezonie grzewczym. Grzecznie pozwoliłam mu się wygadać, po czym podważyłam wszystkie jego argumenty i dodałam, żeby tak nie jęczał bo za rachunki płaci połowę, drugą połowę płacimy my (rachunki, rata kredytu, zakupy) myślałam, że mnie zabije przy stole ale już nie narzeka na rachunki bo wie, że nie dam z siebie zrobić darmozjada

Ale od wczoraj nastukałyście postów Podczytywałam Was wczoraj z łóżka, ale nie miałam siły pisać. Szkoda, że żadna się nie rozpakowała wczoraj taka ładna data ale może dzisiaj coś ruszy, skoro tu kilka mamusiek walczy od paru dni ze skurczami.
Ja troszkę kaszel pożegnałam, ale za to kataru mam całą głowę dziś kolejny dzień kurowania się, jedynie co to zamierzam zrobić na obiad rozgrzewający krupnik na grzybach taaaki, że zatoki same się ewakuują

a póki co oglądam durną Jolcię
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:58   #2356
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Roane dzięki za potwierdzenie z chustami tkanymi i całe kompendium wiedzy o chustowaniu Aż sobie linka zrobiłam do tego posta, żeby w razie czego móc szybko znaleźć

Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość
Wizaż band - Ciążowy sen, oł jea!
Trzeba dodać na pierwszej stronie, jako hymn

Cytat:
Napisane przez SunShineDoll Pokaż wiadomość
Dzięki za ksiukasy i babanasy
No to nic trzeba iść się podmywać i nie bać...
Powodzenia!

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Moich liczb w kumulacji nie wylosowano :/ jedna ma termin dzień przede mną a druga ma jakieś małe skurcze.
Sadlaczyca zaklepuj termin na jutro - jak dziś ta z tp dzień wcześniej to już chyba nie ma się kto wcisnąć w kolejkę, a jakby co to zgłaszaj skurcze, jakieś na pewno się znajdą

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dobijcie mnie!!
7 godz bólu,skurczów,aż już poduszkę z bólu gryzłam.
I wyglada na to,że kolejny fałszywy alarm. Nie mam siły już!!
Na dodatek Kacper coś się nie rusza,a podczas skurczów przez tyle godz był mega aktywny,strasznie się kotłował w brzuchu. Mam nadzieję,że poprostu odsypia
Gosiu a może podjedź na ip, niech zerkną co się dzieje? Czy to tak może być że już zupełnie na poród wyglądało, a tu się nagle wycisza i nawet maluch cichnie?


Isia wcięło mi gdzieś cytat, ale może następnym razem zamiast o nospę poproś o oxy? Skoro już i tak czas, a męczysz się tylko i postępu nie ma?
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:59   #2357
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

śnieg u mnie pada
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:03   #2358
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Po obchodzie. Będą mi pobierać krew o 15 :p chyba po to żebym się nie burzyla że leżę tu bez sensu a po terminie 9 dzień. Bo rano też mi krew pobierali :p laska od skurczy ma chyba łożysko w gorszym stanie niż ja bo lekarz powiedział że to czy urodzi to sprawa drugorzedna, będą monitorować lozysko i tetno dziecka.

Gosia, biednas! Oby poród był szybki chociaż.. Nacierpisz się w tej ciąży

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:12   #2359
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
Dzięki za dobre słowa, tak do końca ekspresowo nie było, ale to już szczegóły dam w opisie, jak dotrę do domu i się ogarnę (jak będzie wszystko u mnie ok, to dziś pod wieczór wracamy )

Tak na szybko tylko kilka rzeczy chciałam Wam napisać:

-Jak się da, wyleczcie wszystkie infekcje, szczególnie intymne (ja przez swoją stałam się atrakcją oddziału jak popękało mi nie krocze a śluzówka pochwy )
za szybkie wyjście!

A z tymi infekcjami to ja mam zalecony raz w tygodniu macmiror zapobiegawczo i (odpukać) nic się nie przypałętało, ale tak się zastanawiam czy z niego nie zrezygnować. Z jednej strony głupio by było na koniec coś podłapać akurat, ale z drugiej jak zapodam i pojadę rodzić to przecież mały będzie jak chińczyk po urodzeniu, bo to cholerstwo na żółto barwi, i prać go będzie trzeba od razu. Co gorsze?


Dziewczyny a w ogóle mam pytanie z innej beczki całkiem - wiem że śmigacie na tabletach i chciałam podpytać co macie i jak się sprawdza. Zachomikowaliśmy bonów prezentowych do empiku sporo i mąż wpadł na pomysł że może jakiś tablet kupić za nie, żebym mogła na leżąco wizaż śledzić kiedy źle się czuję i nie daję rady siedzieć przy komputerze
Ale nie mam już siły za kolejnym przedmiotem śledzić po sieci co jest na rynku, co lepsze, czemu, itd., po tym jak pół internetu przejrzałam za rzeczami dziecięcymi i remontowymi. Nawet o systemach operacyjnych tabletowych w ogóle nic nie wiem, co by zawęziło wybór od razu. Myślałam tylko o opcji wbudowanego modemu zgodnego z aero, bo wtedy mogłabym na usb podpinać klawiaturę i pisać wygodnie, pamiętam że klęłyście na pisanie
Macie jakieś typy godne polecenia, albo jakieś sugestie na co zwracać uwagę?
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 08:18   #2360
tajeczka
Zadomowienie
 
Avatar tajeczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z łożka
Wiadomości: 1 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Gosia współczuję, i mocne kciuki, żeby w końcu coś się ruszyło i poszło raz, dwa i
Sadlaczyca takie czekanie najgorsze, ale następna w kolejce po nich jesteś już Ty?
Katarzyniak zawsze to masz kilka dni w domku przed porodem, tak byś się jeszcze gorzej w tym szpitalu męczyła
Perf Ty to na tyłku nie usiedzisz prawie do porodu w pracy i praktycznie zaraz po porodzie znowu do pracy Jesteś guru
Isia oby i u Ciebie ruszyło, lekarz się w końcu wyspał??
Maruda cały czas o Was myślę o trzymam mocne kciuki.
SunShineDoll dla Ciebie też i

Miałam iść w piątek na usg, ale nie wiem czy nie pójdę dzisiaj, bo normalnie wszystko mnie boli, przez wygibasy mojego dzieciątka. jakoś tak się wczoraj przekręciła, że cały czas czuję ją koło żebra. i co ciekawe zaczęło mi się tak dziać jak odstawiłam wszystkie leki. Myślicie, że to mogło mieć jakiś wpływ??

I w ogóle dzień dobry w ten paskudny poranek
__________________
tayka
koniec wolności
Kochana Wisienka 23.01.2014
tajeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:19   #2361
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Witam
Wczoraj wypisano mnie ze szpitala. Usg ok (3kg242g) , ktg tez. Mam zgloscic sie do szpitala 24stycznia i prawdopodobnie 27 bede miec cc. Takze teraz tylko przeczekac do 24... ;-)
No to super,trochę w domku sobie pobedziesz i już wiesz mniej więcej kiedy rozwiązanie




Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Gosiu a może podjedź na ip, niech zerkną co się dzieje? Czy to tak może być że już zupełnie na poród wyglądało, a tu się nagle wycisza i nawet maluch cichnie?

Zjadłam śniadanie i już się uaktywnił.
Fakt nie tak jak w nocy,ale ruchy są
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:22   #2362
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

No widzę,że poszalałyście dzisiaj w nocy
Chyba każda się przygotowuje na nocne harce dzieciaków hihihi.
Ja wstałam z TŻ, dzisiaj ma na rano , zjadłam śniadanie ogarnęłam co nie co i odpoczywam, o 10 wychodzę na basen, i mam nadzieję,że was nadrobię jak przyjdę.

I WITAMY SIĘ OFICJALNIE W 9 MIESIĄCU !!!!!!


agoola- a ile trwa taka specjalizacja ? Tzn za ile byłabyś po ??
Co do teścia, no niestety widać ,że oboje się dobrali, ale jak tyle teściowej nie widziałaś to już dobrze , i ja jak dziewczyny, też bym się odgryzła do ludzi na niego, co on myśli sobie .

Cytat:
Napisane przez SunShineDoll Pokaż wiadomość
Dzięki za ksiukasy i babanasy
No to nic trzeba iść się podmywać i nie bać...
To siup i rodzimy !

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, próbuję Was nadrabiać, ale ciągle jestem 5 stron do tyłu a dzisiejsza awaria sieci nie pomogła...
Fajnie ,że się odezwałaś. Teraz tylko czekamy na opis porodu i zdjęcie synka . jak odpoczniesz i się ogarniesz w domku. No i jak napisałas, nie można być przygotowanym .

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Jeju laski.. Zwolnijcie..

Ja dziś raczej nie rodze, wybrali jakieś dwie kobietki. Więcej nie mogą bo mała porodowka.
.
Kurcze, ile cię będą w takim razie trzymać ? Mam nadzieję,że już niedługo i będziesz tulić maluszka. A możesz się jakoś podopominać,że też tam jesteś ?


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dobijcie mnie!!
7 godz bólu,skurczów,aż już poduszkę z bólu gryzłam.
I wyglada na to,że kolejny fałszywy alarm. Nie mam siły już!!
Na dodatek Kacper coś się nie rusza,a podczas skurczów przez tyle godz był mega aktywny,strasznie się kotłował w brzuchu. Mam nadzieję,że poprostu odsypia
.
O kurcze, ty to się namęczysz. A ja myślałam ,że przeczytam rano URODZIŁAM !. ehhh męczy cię ten twój dzieć. A byłaś juz w szpitalu czy w domu cały czas ? Bo może faktycznie coś więcej się tam dzieje już niż ci się wydaje .
A Kacper na pewno ma się dobrze. Te nasze dzieci lubią nas po prostu oszukiwać.

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Witam
Wczoraj wypisano mnie ze szpitala. Usg ok (3kg242g) , ktg tez. Mam zgloscic sie do szpitala 24stycznia i prawdopodobnie 27 bede miec cc. Takze teraz tylko przeczekac do 24... ;-)
No to czekamy 12 dni i będziesz mieć maluszka
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:27   #2363
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Dziewczyny a w ogóle mam pytanie z innej beczki całkiem - wiem że śmigacie na tabletach i chciałam podpytać co macie i jak się sprawdza. Zachomikowaliśmy bonów prezentowych do empiku sporo i mąż wpadł na pomysł że może jakiś tablet kupić za nie, żebym mogła na leżąco wizaż śledzić kiedy źle się czuję i nie daję rady siedzieć przy komputerze
Ale nie mam już siły za kolejnym przedmiotem śledzić po sieci co jest na rynku, co lepsze, czemu, itd., po tym jak pół internetu przejrzałam za rzeczami dziecięcymi i remontowymi. Nawet o systemach operacyjnych tabletowych w ogóle nic nie wiem, co by zawęziło wybór od razu. Myślałam tylko o opcji wbudowanego modemu zgodnego z aero, bo wtedy mogłabym na usb podpinać klawiaturę i pisać wygodnie, pamiętam że klęłyście na pisanie
Macie jakieś typy godne polecenia, albo jakieś sugestie na co zwracać uwagę?
zależy ile kasy chcecie wydać...bo to bardzo zawęża wybór.
a generalnie masz do wyboru tablety:
-na androidzie (to samo co na telefonie np,samsung)
-na windowsie (i te są fajne ale i drogawe)
-na IOS (apple ale to też droższe)

i tak - z mojego doświadczenia itp...
androidy są do dooopy bo często i gęsto się zawieszają/przycinają/spowalniają ale za to jest na nie dużo różnych aplikacji i tych darmowych i tych płatnych.

windowsy - jak to windows chociaż wersja 8 dotykowa o dziwo spełnia swoje funkcje i jest całkiem przyzwoita. trzeba się przyzwyczaić do kafelków i trochę innej obsługi ale nie jest ona skomplikowana.
aplikacji póki co za dużo nie ma ale jest ich z dnia na dzień coraz więcej.

IOS - dla mnie najlepszy ale do Apple trzeba się przyzwyczaić i go "nauczyć" bo niektóre sprawy dla nas oczywiste w ichnim systemie takie oczywiste nie są ... wielki plus to bateria i wyświetlacze retina które jednak są według mnie najlepsze na rynku. aplikacji od groma i darmowych i płatnych.

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

pewnie zbytnio nie pomogłam ale przynajmniej już minimum wiedzy masz ... jak coś to pytaj - jeżeli będę mogła to pomogę

aaaa no i jak brać to przynajmniej 8-9 cali żeby nie męczyć się na mini ekraniku a najlepiej to 10 cali i więcej (ale więcej to już prawie jak netbook )
__________________
sent from iphone

Edytowane przez senira666
Czas edycji: 2014-01-15 o 08:28
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:29   #2364
mala098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 343
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Maruda, trzymam za Was bardzo mocno kciuki. Wierzę, że z najtrudniejszych problemów da się bardzo często wyjść obronną ręką.

Cytat:
Napisane przez marieee Pokaż wiadomość
Witam, nareszcie piszę z komputera
Mam nadzieję że mnie jeszcze pamiętacie - oto ja, najdłużej blokująca kolejkę
Mariee, super, że w domku!

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
dawaj dawaj na te schody może się samo ruszy

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

mewy mi latają za oknem- są wielkie jak pterodaktyle a mojej kocie zaraz oczy chyba wyjdą z orbit
Też czasem u mnie latają... Zastanawiam się skąd one??? I to tak nisko..? W samym Centrum...?

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Ja ostatnio gadałam z przyjaciółką i złapałam się na tym, że powiedziałam "jeszcze parę tygodni i wszystko wróci do normalności". A przecież nic już nie będzie takie samo... Jakoś nie zawsze fakt, żenprzestanę być w ciąży łączy mi się z tym, że będę za to miała córkę
Też jak ostatnio komuś powiedziałam, że jeszcze dwa tygodnie i wszystko wróci do normalności, to się ze mnie zaśmiał.


Roane, dzięki wielkie za info o chustach!


Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Po zastrzykach spałam godzinę i ból mnie obudził. Byłam na dyżurce wszyscy spia, położna spr tetno jest ok i juz mi inaczej pomoc nie może...pocieszyla mnie ze brzuszek duży ale rozstępów nie mam. Milo tylko lekarz mógłby juz wstać i się mną zainteresować....


Gosia, oby to już dziś...

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, próbuję Was nadrabiać, ale ciągle jestem 5 stron do tyłu a dzisiejsza awaria sieci nie pomogła...

Dzięki za dobre słowa, tak do końca ekspresowo nie było, ale to już szczegóły dam w opisie, jak dotrę do domu i się ogarnę (jak będzie wszystko u mnie ok, to dziś pod wieczór wracamy )

To tyle u mnie, gonię Was dalej (choć dziś może być ciężko), i trzymam kciuki za porody!
Ejani, dzięki za rady i wszystkiego dobrego dla Was. Pochwal się zdjęciem Kazika.

Codziennie rano odpalam laptopa z myślą: ciekawe, która urodziła???
Szykuję się na jutrzejsze poranne świętowanie, Gosiu, Isia .
I mam nadzieję, że jeszcze któraś dziś dołączy do grona Szczęśliwych Mamuś.
Szybkich porodów!
__________________
Emi z nami
mala098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:30   #2365
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Ale wiecie co ja naprawdę jak głupia się czuję,trzeci poród,a nie wiem co jest grane. W tej nocy to już byłam prawie pewna,że maks nad ranem będziemy w szpitali,że to już musi być to.
Aż w końcu będzie prawdziwy poród i będę tak zwlekać,że nie dojadę do szpitala.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:40   #2366
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ale wiecie co ja naprawdę jak głupia się czuję,trzeci poród,a nie wiem co jest grane. W tej nocy to już byłam prawie pewna,że maks nad ranem będziemy w szpitali,że to już musi być to.
Aż w końcu będzie prawdziwy poród i będę tak zwlekać,że nie dojadę do szpitala.
Gosia łącze sie w bólu. Wczoraj skurcze od 13 do 20 co 10 minut. Tylko dosć krótkie i nie bardzo bolesne. Byłam przekonana że w nocy pojade rodzić. A tu sie wyciszyło. Poszłam spac i o północy obudził mnie meeega skurcz, mocny i długi i tak mnie budziły co mniej wiecej dwie godziny. Rano zaczęłam znowu plamić na brązowo i pojawił sie brązowy śluz. Teraz brzuch tylko się spina, ale ja jestem obolała i ledwo chodze. Na szczęście Miłosz już dał pare razy znak że wszystko gra, ale ja juz wymiękam
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:45   #2367
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Zjadłam śniadanie i już się uaktywnił.
Fakt nie tak jak w nocy,ale ruchy są
No to dobrze chociaż że dzieć nie straszy już
A takie falstarty porodowe nie kwalifikują do jakichś badań dodatkowych? Czy wszystko na pewno ok że się zaczyna a potem cichnie akcja?

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
zależy ile kasy chcecie wydać...bo to bardzo zawęża wybór.
a generalnie masz do wyboru tablety:
-na androidzie (to samo co na telefonie np,samsung)
-na windowsie (i te są fajne ale i drogawe)
-na IOS (apple ale to też droższe)

i tak - z mojego doświadczenia itp...
androidy są do dooopy bo często i gęsto się zawieszają/przycinają/spowalniają ale za to jest na nie dużo różnych aplikacji i tych darmowych i tych płatnych.

windowsy - jak to windows chociaż wersja 8 dotykowa o dziwo spełnia swoje funkcje i jest całkiem przyzwoita. trzeba się przyzwyczaić do kafelków i trochę innej obsługi ale nie jest ona skomplikowana.
aplikacji póki co za dużo nie ma ale jest ich z dnia na dzień coraz więcej.

IOS - dla mnie najlepszy ale do Apple trzeba się przyzwyczaić i go "nauczyć" bo niektóre sprawy dla nas oczywiste w ichnim systemie takie oczywiste nie są ... wielki plus to bateria i wyświetlacze retina które jednak są według mnie najlepsze na rynku. aplikacji od groma i darmowych i płatnych.

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

pewnie zbytnio nie pomogłam ale przynajmniej już minimum wiedzy masz ... jak coś to pytaj - jeżeli będę mogła to pomogę

aaaa no i jak brać to przynajmniej 8-9 cali żeby nie męczyć się na mini ekraniku a najlepiej to 10 cali i więcej (ale więcej to już prawie jak netbook )
Dzięki senira!
Uzbierane mamy prawie 500zł w kartach prezentowych, to raczej apple odpada, ciekawe czy w pozostałych systemach jakiś wybór będzie. Dla mnie każdy i tak będzie wymagał opanowania, bo telefony mamy z mężem jeszcze z systemami bez-nazwowymi, a w windows zatrzymałam się na xp i absolutnych podstawach 7, więc w zasadzie jest mi obojętne od strony obsługi co to będzie bo ogarnięcie i tak mnie czeka. Kurcze, szkoda że android piszesz że najgorszy, bo z nim chyba najwięcej jest do wyboru Idę zajrzeć na empika czy coś z windą mają w ogóle.
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:46   #2368
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

cześć
u mnie noc super przespana, bo mąż wziął córkę i poszedł spać do pokoiku żebym sobie wypoczęła
miał odciągnięte mleko a o 8.00 dostała pierś.
o 11.30 jedziemy do pediatry zobaczymy co tam powie


Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Witam wieczorowa pora. U Krzysia EEg potwierdzilo niestety diagnoze lekarzy o uszkodzeniu mozgu. Do tego zdolowali mnie wiadomoscia ze synek nie wodzi oczkami , nie utrzymuje kontaktu wzrokowego i jest ogolnie niekontaktowy. Ja caly czas mam nadzieje ze z synkiem bedzie dobrze, musi...Neurolog wydala w koncu opinie i prawdopodobnie jutro maly zostanie przewieziony karetka do szpitala w tarnowie na oddzial dzieciecy. Tyle dobrze ze z domu maz bedzie mial tylko 20kilka km, ja zostaje z malym na oddziale. Mamy jutro rano dzwonic i sie dopytac czy zostanie przewieziony i o ktorej. Potem runda na krakow, z krakowa na tarnow dopytac sie na oddziale co i jak, potem do domu po rzeczy dla mnie i malego i z powtorem do szpitala. Maz w poniedzialek wraca do pracy, do tego ktos musi byc w domu i przepalac - mamy centralne ogrzewanie a mieszkamy sami i maz boi sie ze jak przyjda mrozy to moze byc problem z woda.
Z praktycznych i przydatnych rzeczy bardzo polecam laktator elektryczny Lovi. Do tej pory synkowi pokarm odciagalam recznym medeli i zawozilam do szpitala. W koncu sie zbuntowalam i kupilam elektryczny. Zastanawialam sie nad medela, ale ten mini eletric ma byc wycofany z produkcji i raczej sluzy do sporadycznego odciagania. Mialam do wyboru medele swing lub lovi. Kupilam lovi, troszke tansza a podobno w dzialaniu taka sama i do tego ma wiecej funkcji. Jestem zadowolona, recznym sciagalam w godz. 60ml, tutaj w krotszym czasie ponad 100tke. I do tego rece nie bola) myslalam ze te wszystkie zachwyt na wizazu i portalach o lovi troche przesadzone ale potwierdzam ze warto nabyc. Ja zaluje ze nie kupilam od razu duzo wczesniej. Zmykam, dobrej nocy i dalej prosze o kciuki za Krzysia. Czeka nas trudny czas ale damy rade)
maruda trzymam !


Cytat:
Napisane przez agoola83 Pokaż wiadomość

Ja,ale nie ode mnie to zależy..w trakcie robienia specjalizacji nasze cudowne ministerstwo zdrowia dopuszcza wydanie na świat tylko jednego dziecka, o większą ilość trzeba wnioskować pisemnie (brak zgody jest rónoznaczny z nieskończeniem rezydentury, a znam takie przypadki)....gdyz wiąże się to z przedłużeniem specjalizacji...dlatego starałam się jak najdłużej chodzić do pracy w ciąży, żeby móc z macierzyńskiego skorzystać choc trochę....ot, taki dobór naturalny:P


Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
Dzięki za dobre słowa, tak do końca ekspresowo nie było, ale to już szczegóły dam w opisie, jak dotrę do domu i się ogarnę (jak będzie wszystko u mnie ok, to dziś pod wieczór wracamy )
super że dzisiaj wychodzicie! i czekamy na opis

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Witam
Wczoraj wypisano mnie ze szpitala. Usg ok (3kg242g) , ktg tez. Mam zgloscic sie do szpitala 24stycznia i prawdopodobnie 27 bede miec cc. Takze teraz tylko przeczekac do 24... ;-)
uuu to już niedługo

Cytat:
Napisane przez SunShineDoll
Dzięki za ksiukasy i babanasy
No to nic trzeba iść się podmywać i nie bać...
powodzenia!!! rach ciach i dziecko będzie z Tobą




.... a dla reszty:
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:49   #2369
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Bo żeby był jakiś domowy test, jak test ciazowy, że sikasz i jak to "już" to pokazują się dwie kreski. Jak ktoś coś takiego wymyśli to powinien nobla dostać.

A mi zdaje się odchodzi czopus, są brązowe nitki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 08:54   #2370
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Gosia łącze sie w bólu. Wczoraj skurcze od 13 do 20 co 10 minut. Tylko dosć krótkie i nie bardzo bolesne. Byłam przekonana że w nocy pojade rodzić. A tu sie wyciszyło. Poszłam spac i o północy obudził mnie meeega skurcz, mocny i długi i tak mnie budziły co mniej wiecej dwie godziny. Rano zaczęłam znowu plamić na brązowo i pojawił sie brązowy śluz. Teraz brzuch tylko się spina, ale ja jestem obolała i ledwo chodze. Na szczęście Miłosz już dał pare razy znak że wszystko gra, ale ja juz wymiękam





Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
No to dobrze chociaż że dzieć nie straszy już
A takie falstarty porodowe nie kwalifikują do jakichś badań dodatkowych? Czy wszystko na pewno ok że się zaczyna a potem cichnie akcja?


No ja położnej mówiłam o tym,że tak mam.
Powiedziała,że czasem niestety tak bywa.
Miałam dodatkowe usg niedawno,dwa razy ktg,no i wszystko OK.
Z Erykiem też się tak męczyłam i z nim było wszystko dobrze.



Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość

A mi zdaje się odchodzi czopus, są brązowe nitki


No to niech się rozkręca!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-22 09:28:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.