Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-18, 13:55   #1531
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Hej!
Widzę że temat diety przy kp, świetnie, akurat coś dla mnie. Byliśmy wczoraj ze Smerfem u pediatry i okazuje się że prawdopodobnie ma alergie pokarmowa bo ma wysypke na buzi (mysllam że trądzik), bóle brzucha, wzdecia (niedojrzaly układ pokarmowy) i robi co którąś zieloną kupę (jem zielone rzeczy i żelazo). Wg lekarki ta wysypla to alergiczna plus te,inne objawy i dostałam zalecenie diety ścisłej przez 4-6 tyg, potem o ile będzie lepiej powoli wprowadzać nowe produkty. Będę żreć marchew z ryżem ;((
Zawsze k***a coś, jak nie skurcze pd 28 tc to alergie.. Ja diet nienawidzę i naprawdę nie wiem co ja mam jeść przez ten miesiąc. Bo mięsa prawie nie jem, nie znoszę. Lekarka kazała mi jeść fasole, groch i ciecierzyce- moczyc to w 5 (słownie: pięciu) wodach przez 12 h i potem ugotowac. Ja nie mam kiedy zębów umyć jk.jestem sama.w.domu nie mówiąc już o. Zmienianiu wody co chwilę dla.fasoli. Owsianke na wodzie mogę jeść-super- ale z czym? Z dobrym słowem.chyba bo owoców przecież nie można. Ogólne zalecenia: zero nabialu, cukrow, niesezonowych.warzyw i owoców, pieczywo tylko zytnie bez domieszek.pszenicy. Pestki mogę.jeść, ocha jak świetnie, jak będę glodna to.zjem łyżkę pestek i mi przejdzie. Jajka mogę jeść ale.tylko.na.miękko. Także.kanapki będę.jeść.posmarowane nożem. Dodam do tego pietruszke i zjem.że.smakiem. Zamiast masła.mogę podobnoz smarowaca chleb olejem, więc czekają mnie najwyraźniej pyszne.kanapusie z olejem.i pietruszka. Oszaleje przez ten.czas, serio.
Jeszcze raz,.sorki.za.kropki..pis ze.z.tel.jedną.ręką.
Musiałam się.wygadac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sadlczyca, sorry, wiem, ze to bardzo powazna i frustrujaca sprawa, ale po prostu napisalas tego posta w taki sposob, ze sie posikalam ze smiechu a nie bardzo moge sie jeszcze smiac i kaslac po cc
Kanapusie z olejem i pietruszka balsam na moje zmartwienia ten smiech, choc wiem, ze nie powinnam.
Ale fakt, w Twojej sytuacji tylko poczucie humoru moze Cie uratowac..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:04   #1532
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość

właśnie ubrałam małego w takie ładne śpiochy ze Snoopkiem (trochę za duże ale chciałam przymierzyć) i oczywiście jak go tylko wzięłam z przewijaka to się cudownie obhaftował teraz dostał pajaca w pasiaka i już
Moja mi zrobila to samo tylko body z kubusiem jeszcze dobrze nie ubralam a juz ulala na polowe. Po praniu i przy drugiej probie zrobila to samo chyba jej sie kubus nie podoba

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość

A indyka też nie jesz?
Z mięsa może spróbuj królika, też jest dość delikatne w smaku
Nie . Jak dla mnie mieso mogloby nie istniec ale skoro ryb tez nie jem to zjadam czasami kurczaka czy mielone... Dziczyzny nie jadam z przekonania, indykow/kaczek tez unikam.



Send from my IPhone

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Mi dzisiaj malzonek znalazl kartonowy sok jablkowy w skladzie majacy jablka, woda - koniec. Bez barwnikow konserwantow itp po otwarciu jest 7dni na wypicie.


Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:07   #1533
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Pod tym się podpiszę wszystkimi kończynami. 200 % racji
Tylko, że z sokowirówką jest problem. Musisz wziąć te przykładnio jabłka, umyć je, usunąć gniazda nasienne, wrzucić do sokowirówki, nacisnąć guzik, a potem cały sprzęt plus jakiś nożyk i miskę umyć. To taki sam problem jak z herbatką z granulatu vs. parzenie herbatki samodzielnie z suszu - ludziom się zwyczajnie nie chce i tyle. Łatwiej kupić karton soku, odkręcić nakrętkę i koniec roboty. A cukier, konserwanty i barwniki? Na pierwszy rzut oka ich nie widać, łatwo o kwestii zapomnieć.



Ja zauważyłam że dziewczyny często piszą, że dostają wskazania co do diety, a w szpitalnym menu i tak wszystko jest, bo wskazania swoją drogą, a kto by tam się przejmował na szpitalnej kuchni



Całkiem grzecznie się prezentują jak na łobuziaki



Moim zdaniem próba naprawiania problemów życiowych za pomocą relanium i innych leków to już naprawdę ostateczna ostateczność - przecież skoro ktoś ma problem z mężem, to problem nie zniknie dlatego że się ten ktoś otumani lekami Sorry ale takie wyjście to według mnie bardziej ucieczka niż rozwiązanie.







To też taka retoryka z kosmosu, tak jak wiele kobiet mówi, że mąż pomaga im w domu/nie pomaga im w domu. Przecież dom jest wspólny, obowiązki w nim też powinny być - więc razem pracujemy w domu nad naszym wspólnym obiadem/porządkiem. Mówiąc że mąż pomaga nam w domu jasno ustawiamy się w pozycji jakby petentki - dom i dziecko to moje obowiązki, a pan i władca ewentualnie łaskawie pomaga raz na jakiś czas



Sałatę jedz, jest w niej masa witamin i też jest zielona



Będzie miał w co celować, jak zdecyduje się machnąć kupkę pod ciśnieniem



A czego się boisz?
Ja tam soczysko z sokowirka uwielbiam i nie mam problemów z przygotowaniem. Dla mnie to frajda jak sobie wybieram owoce warzywka kombinuje ze smakami wiec sadze ze dla dziecka to dopiero moze byc ekstra zabawa. Wiec nie dość ze zdrowo to jeszcze dziecko bawi sie i uczy jednocześnie.


Czego sie boje? Hmmm no nie wiem sama ze nie bedzie gdzie usiąść ze wszyscy sie beda gapic ze zanim zrobię mleko to ewakuują sklep z powodu nadmiaru hałasu spowodowanego przez moje dziecko.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
EDIT

Sałata jest spoko ale na tej dostępnej w sklepach aż widać jak skaczą pestycydy i inne okropienstwa.

Edytowane przez iwantyou99
Czas edycji: 2014-02-18 o 14:13
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:11   #1534
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość

Mam do Was pytanie.
Chcę/ planowałąm uczynić moje dziecko bezsmoczkowym.
Czy któraś z Was również tak próbuje? Jak Wam idzie?

Wiki była bezsmoczkowa i bezbutelkowa. Z wyboru.
Eryk używał smoczek tylko do zasypiania,nie było problemu z odstawieniem i nie używałam nigdy smoczka jako "zatykacza".
Myślę,że używany rozsądnie nie wyrządzi krzywdy.



Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Pod tym się podpiszę wszystkimi kończynami. 200 % racji
Tylko, że z sokowirówką jest problem. Musisz wziąć te przykładnio jabłka, umyć je, usunąć gniazda nasienne, wrzucić do sokowirówki, nacisnąć guzik, a potem cały sprzęt plus jakiś nożyk i miskę umyć. To taki sam problem jak z herbatką z granulatu vs. parzenie herbatki samodzielnie z suszu - ludziom się zwyczajnie nie chce i tyle. Łatwiej kupić karton soku, odkręcić nakrętkę i koniec roboty. A cukier, konserwanty i barwniki? Na pierwszy rzut oka ich nie widać, łatwo o kwestii zapomnieć.

A co myślisz o takich sokach,bo my czasem pijemy:


http://www.bandb-studio.co.uk/wp-con...nocent_04B.jpg

przykładowy skład:

http://24.media.tumblr.com/tumblr_ls...r3ho1_1280.jpg
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:19   #1535
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
Ja sie dzisiaj odwazylam moje jeansy przymierzyc - i w dwie pary sie zmiescilam
Jedne to biodrowki wiec od razu wiedzialam ze mi sie dooopa nie zmiesci a w kolejne mi po prostu tylek sie nie miesci. No ale 50% sukcesu jest )
Brawo
Też bym chciała poczuć na tyłku jeans... Po teraz to mogę się nim ewentualnie smyrnąć


Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
(...)
Mnie właśnie boli delikatnie, raz na jakiś czas, może z 2,3 razy na dzień. Ale ja serio nie umiem tego bólu zidentyfikować.
(...)
Współistnieję w cierpieniu


Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
No, ale ptaszek fajny nie? Jeszcze mam Gąsienicę z Lamaze

A co jeszcze zamówilaś dodatkowo? Ile taki ptaszek w Pl?
Shiloh będziesz winna jak wszystkie zbankrutujemy na zabawkach Ja już mam w planach gąsiennicę z Lamaze i jeżyka, postanowiłam że kupię jak rodzinne dostaniemy coby nie spłukiwać się za wcześnie No ale doszłam do wniosku że szkoda żeby paczka z Chin szła przez cały świat z dwoma pierdułkami, więc szukam coby tu jeszcze kupić Ostatnio podbiły mnie pluszowe kręgle FP i jeszcze takie pluszowe kostki edukacyjne, takie jakby klocki-sześciany, szeleszczące, z dzwoneczkami w środku. Muszę znaleźć chińskie odpowiedniki.
Jak Marcelowi podoba się gąsiennica? Wykazuje jakieś zainteresowanie?


Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
(...)
trzeba było odtańczyć indiański taniec deszczu- może by pomogło- w końcu jedno i drugie to płyny
W moim wykonaniu to byłby raczej taniec paralityka.
Jestem w takiej desperacji, że jak rano troszkę mnie pobolewało podbrzusze, to szczerze modliłam się żeby zaczęło boleć mocniej, dłużej i regularniej
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:24   #1536
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Jak czytam co robicie ze swoimi dziecmi ti az mi sie lzy cisna do oczu, czemu ja tak nie moge ;( moge co najwyzej sluchac jego placzu.

Nie umiem juz wytrzumac, jezzcze nigdy w zyciu sie tak nie czulam. Nie jestem spiaca nawet alr boli mnie cale cialo. Kazdy krzyk dziecka powoduje ze podskakuje, jakbym w zaswiatach byla i ktos mnie budzil na widok jedzenia mam wymiiotny odruch.

Mam wszysykiego fosc nie chce mi zie nic
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:27   #1537
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Jestem psychiczna... Popłakałam sie czytając prognozę pogody długoterminowa... Na końcu napisali zeby przygotowac grill bo zbliża sie wiosna.... A przecież nie mam jeszcze parasola ogrodowego!! Rycze ;(


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Jak czytam co robicie ze swoimi dziecmi ti az mi sie lzy cisna do oczu, czemu ja tak nie moge ;( moge co najwyzej sluchac jego placzu.

Nie umiem juz wytrzumac, jezzcze nigdy w zyciu sie tak nie czulam. Nie jestem spiaca nawet alr boli mnie cale cialo. Kazdy krzyk dziecka powoduje ze podskakuje, jakbym w zaswiatach byla i ktos mnie budzil na widok jedzenia mam wymiiotny odruch.

Mam wszysykiego fosc nie chce mi zie nic
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Migotka bardzo Cię prosze stan przed lustrem i zbierz sie do kupy bo czeka Cię rozmowa z tztem. Musisz odpocząć bo cos czuje ze jak sie wyśpisz to nawet mały bedzie rzadziej i ciszej płakał. Trzymaj sie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 14:27   #1538
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Roane: Marcelek, ogólnie już wykazuje zainteresowanie praktycznie wszystkimi, zabawkami, mata edukacyjną itp.

Najbardziej lubi jak patrzę mu w oczy i rozmawiamy, świadomie się uśmiecha zawsze jak tylko mnie widzi ...
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:31   #1539
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

sadlaczyca ja dostałam takie same zalecenia, przy zielonych kupach i w sumie jak się człowiek zaweźmie to idzie ujechać. Polecam wszelakie kasze, płatki owsiane np z ugotowanym jabłkiem, soczewica i cieciorka- to dobre podstawy do sycących zup i sałatek. Jeśli chodzi o smarowidło dobra jest rama z oliwą z oliwek, sama oliwa też, ale dobrej jakości. Można szybko upiec sobie własną szynkę, karkówkę na kanapki itp- sól i pieprz i czosnek jako aromat, ja piekę sobie chleb z tego przepisu : jak się nie ma zabronionych drożdży, na obiady jadam ryby, mielone, żeberka, schab, indyka, królika itp z makaronem, ryżem, kaszami, ziemniakami. do tego buraczki, marchew, cukinia.

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Co do diety przy kp to myśle ze większość z mam miała super start. W szpitalu trzymają sie tego ze dieta istnieje i to podaja do jedzenia
oj tu się nie zgodze, to co dostawałam w szpitalu nijak się jakiejkolwiek diety trzymało.
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:49   #1540
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Pokaż co kupilas

No ze mnie ciekło i cieklo
A proszę
http://babypol.pl/pl/p/POLSPIOSZKI-p...wa-Klucze/4411
http://babypol.pl/pl/p/BODY-dlugi-re...wa-Klucze/4399
http://babypol.pl/pl/p/PAJAC-pajacyk...or-r.62cm/4141
http://babypol.pl/pl/p/PAJAC-MIS-Ewa...IANY-r.62/2224
i żeby było śmieszniej to wszystko różowe, bo wcześniej nic z bielizny różowego nie kupowałam tylko neutralne ciuszki
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:51   #1541
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Jak czytam co robicie ze swoimi dziecmi ti az mi sie lzy cisna do oczu, czemu ja tak nie moge ;( moge co najwyzej sluchac jego placzu.

Nie umiem juz wytrzumac, jezzcze nigdy w zyciu sie tak nie czulam. Nie jestem spiaca nawet alr boli mnie cale cialo. Kazdy krzyk dziecka powoduje ze podskakuje, jakbym w zaswiatach byla i ktos mnie budzil na widok jedzenia mam wymiiotny odruch.

Mam wszysykiego fosc nie chce mi zie nic
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

laska weź się w garść- przetrwałaś tą paskudną cukrzycę ciążową, france jedną to i przetrwasz to
proszę odetchnąć, wsadzić małego w bujak, iść zrobić sobie oko, uczesać kudełki i nastawić się na rozmowę z TŻ-tem i jeszcze wchłonąć tabliczkę czekolady- walić wszystko - Tobie się też należy

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Jestem psychiczna... Popłakałam sie czytając prognozę pogody długoterminowa... Na końcu napisali zeby przygotowac grill bo zbliża sie wiosna.... A przecież nie mam jeszcze parasola ogrodowego!! Rycze ;(
.
sorka ale ja nie mam podwórka gdzie ja będę grillować- jeeeeeeeeeeeeeeeej
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 14:52   #1542
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Co do jedzenia w szpitalu to my dostawałyśmy dietetyczne obiady, z reguły właśnie biały sos z różnymi dziwnymi mięsami a na śniadania i kolację zawsze to samo czyli pszenny chleb, wędlina i kawałeczek margaryny(bo koło masła to nie leżało)
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:53   #1543
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cześć nadrobilam, chciałam odpisywac, ale zawsze mi coś stawało na przeszkodzie teraz mała śpi od 2 h, mam nadzieje, ze pośpi jeszcze z jedna godzinke.

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Dziekuje, to ta bardziej wypasiona. Mi jest potrzebna taka, by moc spokojnie wziąć prysznic - kiedy coś robię i nie mam na oku drzwi do sypialni, muszę je zamykać, bo nie wiem co przyjdzie do głowy mojemu kotu. Dlatego chciałabym mieć w razie czego elektroniczna nianie, głownie wieczorem, gdy TZ wyjedzie, żeby się nie denerwować.
Myślisz, ze muszę mieć te bardziej wypasiona czy wystarczy prostsza?

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
Jak macie chustę, którą jesteście w stanie dobrze obwiązać małą to myślę, że nie ma potrzeby kupowania woombie, w końcu na to samo wyjdzie
Na razie owijamy w pieluchę, chustę muszę jakaś kupić. TZ stwierdził, ze chusta będzie lepsza, bo bardziej uniwersalna - gdy dziecko podrośnie. Ale to Woombie to fajna rzecz

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Milka-Pilka- ja mam też ten termometr Braun IRT 4520. Gosia go polecała i faktycznie jest super. Co prawda u malucha jeszcze nie testowałam(siedzi grzecznie w brzuchu), ale sprawdziłam na sobie i TZ . I podpatrzyłam,że w szpitalu u mnie też je mają
Dziekuje. To dzisiaj muszę zamówić.
Brakuje mi właśnie termometru i niani elektronicznej. Szykuje się do wyjazdu TZta jak do jakiejś bitwy

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
"BORZE" MOJE DZIECKO TRAFIA RĄCZKĄ DO BUZI PIERWSZY RAZ NIEPRZYPADKOWO
juhhuuu
Ja się nie mogę doczekać, kiedy moja córka pierwszy raz się do mnie świadomie uśmiechnie.

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
to normalne- teraz takie kupy będą- dla mnie wyglądają jak serek wielski w curry.
Mój cycol też z 8 razy na dobę kupony sadzi
IDEALNE PORÓWNANIE brakowało mi takiego

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
Aha dzisiaj w końcu stwierdzilam, że wyglądam na tyle ok że mogę stanąć na wagę. A tu waga się spierdaczyła i pokazuje mi 130kg
przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać

Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie.
Chcę/ planowałąm uczynić moje dziecko bezsmoczkowym.
Czy któraś z Was również tak próbuje? Jak Wam idzie?

I drugie pytanie: jak napisałam, jest bezsmoczkowa, ale jak się rozwrzeszczy czaem na spacerze, to wracam z wózkiek prawie biegiem, bo się boję, że nałyka się zimnego powietrza i będzie chora.

Jak sobie radzicie z płaczącym na dworze dzieckiem? Może się pochorować od płaczu?
I tu myślę, by jednak smoczek wprowadzić, choćby na te nieszczęsne płacze na dworzu..
Sorry za głupie pytania, ale chętnie dowiem się co o tym myślicie.
Buziaki
Ja chciałam - bezsmoczkowo, jak najdłużej się da, bo z tego co pamietam z zajec z logopedii to jednak ma on wpływ na zgryz i mowę.
Nie będę jednak się katować i w sytuacjach awaryjnych (w nocy ) smoczek daje, gdy wiem, ze jest najedzona, ale ja nie mam siły siedzieć z nią 2 czy 3 h przy cycku żeby sobie pociamkala i spała. Mam smoczek ortodontyczny PREVENT dr Browna 0-6 m-cy. Nie pluje nim, ale tez nie wielbi nadmiernie. Woli pierś
Pytałam wczoraj pediatry jak to jest z tym smoczkiem i oczywiście pani dr nie była zachwycona tym pomysłem, ale powiedziała, ze lepszy smoczek niż ssanie własnego palca. Minusy smoczka - zmienia się pH w ustach indziecko może dostać plesniawek, po drugie - pani dr obawia się tego, ze rodzice będę "zapychać" dziecko smoczkiem, a nie karmić, a dziecko potrzebuje kalorii

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak długo będzie jeszcze ze mnie ciekło, w piątek będą 2 tyg po porodzie a nadal cieknie i cieknie
Ja dzisiaj jestem 15 dni po porodzie i wczoraj wieczorem przeszłam z podpasek na wkładki. Krwawienie zmniejszyło się po 2 tyg.

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
Mi dzisiaj malzonek znalazl kartonowy sok jablkowy w skladzie majacy jablka, woda - koniec. Bez barwnikow konserwantow itp po otwarciu jest 7dni na wypicie. )
O, a jaki to sok????? Poproszę, podaj nazwę, albo wklej zdjęcie
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 14:58   #1544
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Lolita: śliczne ubranka
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:00   #1545
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak długo będzie jeszcze ze mnie ciekło, w piątek będą 2 tyg po porodzie a nadal cieknie i cieknie
jestem 4 tyg po porodzie, a co Zosia się do mnie dossie, to.. mam wkładkę do wymiany

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
sadlaczyca ja dostałam takie same zalecenia, przy zielonych kupach i w sumie jak się człowiek zaweźmie to idzie ujechać. Polecam wszelakie kasze, płatki owsiane np z ugotowanym jabłkiem, soczewica i cieciorka- to dobre podstawy do sycących zup i sałatek. Jeśli chodzi o smarowidło dobra jest rama z oliwą z oliwek, sama oliwa też, ale dobrej jakości. Można szybko upiec sobie własną szynkę, karkówkę na kanapki itp- sól i pieprz i czosnek jako aromat, ja piekę sobie chleb z tego przepisu : jak się nie ma zabronionych drożdży, na obiady jadam ryby, mielone, żeberka, schab, indyka, królika itp z makaronem, ryżem, kaszami, ziemniakami. do tego buraczki, marchew, cukinia.
.
a co robisz z soczewicy i cieciorki godnego polecenia? Bo przyznam, że do tej pory je omijałam, ale może warto je wprowadzić co do drugiego, to już mnie nakręciłaś w sumie dużo roboty z tym nie ma, a przynajmniej wędlina nie będzie się "ślimaczyć" po 2 dniach w lodówce a chleb też piekę, taki na wypasie z otrębami, słonecznikiem, lnem, zarodkami pszennymi a wczoraj sobie zrobiłam domowego Kubusia, tylko teraz muszę go w miarę szybko wypić, bo trochę mi go wyszło..

u nas cisza jak makiem zasiał.. Zosia marudziła co ją odstawiałam śpiącą do łóżeczka, za to na rękach/kolanach spała, aż ślinka jej ciekła położyłam na brzuszek, na początku nerwy i masę dziwnych dzwięków, a po kilku minutach jak zasnęła.. to teraz spr co chwilę, czy nic jej nie jest bo nawet nie jęknie przez sen.
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:17   #1546
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak długo będzie jeszcze ze mnie ciekło, w piątek będą 2 tyg po porodzie a nadal cieknie i cieknie
Ze mnie ciekło przez 4 tygodnie. A potem dostałam okres na dokładkę.

Wróciliśmy ze spaceru - super pogoda. Myśleliśmy, że podejdziemy do restauracji zapytać o koszt Chrzcin ale nie było właścicielki lokalu i teraz musimy dzwonić. Dzieciaki po spacerze padły. Znów między jedzeniem jest 4,5godziny - czyżby to już regułą się stało? Mam nadzieję - szczególnie w nocy byłoby to fajne
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:26   #1547
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Jestem psychiczna... Popłakałam sie czytając prognozę pogody długoterminowa... Na końcu napisali zeby przygotowac grill bo zbliża sie wiosna.... A przecież nie mam jeszcze parasola ogrodowego!! Rycze ;(
Aaa, wspaniale! nie chce zimy, bo z wózkiem i ubiorem bobasa cieżko

Ja się trochę rozleniwilam i dopiero dzisiaj werandowalismy mała. Nie podobało się jej. Był ryk, uspokajała się gdy TZ bujał wózkiem, ale wydaje mi się ze on ja po prostu za grubo ubrał jutro normalnie wychodzimy, bo to werandowanie przy tak ładnej pogodzie wydaje mi się trochę bezsensowne.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Roane: Marcelek, ogólnie już wykazuje zainteresowanie praktycznie wszystkimi, zabawkami, mata edukacyjną itp.

Najbardziej lubi jak patrzę mu w oczy i rozmawiamy, świadomie się uśmiecha zawsze jak tylko mnie widzi ...
A kiedy mniej więcej zaczął się interesować np. czarno-białymi obrazkami?
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:27   #1548
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Muminek: cóż nadal żelek się utrzymuje hahaha sorki

Polecam raczka, małemu się mega podoba. Wygina się

http://allegro.pl/fisher-price-p7869...943995870.html
Ahh nie ma sprawy, ta wiadomość mnie też się przyda

Co do zabawek, oglądałam tego pawika Lamaze i chyba też się skuszę...Ojjj ty nie dobra. Wszystkie przez ciebie zbankrutujemy, bo nam co chwila coś nowego podtykasz


lidkaa- mam nadzieję,że Alkowi przejdzie to choróbsko jak najszybciej.Bo szkoda dzieciaka, no i żeby Milo się nie zaraził


Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
właśnie ubrałam małego w takie ładne śpiochy ze Snoopkiem (trochę za duże ale chciałam przymierzyć) i oczywiście jak go tylko wzięłam z przewijaka to się cudownie obhaftował teraz dostał pajaca w pasiaka i już
Widocznie, tak bardzo mu się te śpiochy podobają

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Jestem w takiej desperacji, że jak rano troszkę mnie pobolewało podbrzusze, to szczerze modliłam się żeby zaczęło boleć mocniej, dłużej i regularniej
Ja jechałam do domu z akupunktury i mnie coś zaczął brzuch pobolewać, myślę sobie oooo może się coś ruszy. Taaaaaa wystarczyło się wysikać Tyle mi się siuśków zebrało,że mnie cisnął brzuch i bolał. Ja do przyszłej zimy nie urodzę
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:28   #1549
guapissima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 315
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Migotka- ja przez kilka 1 dni po powrocie ze szpitala mialam podobna sytuacje z TZ. Jakby kompletnie nie umial wejsc w nowa sytuacje.Przewinal pieluche, pobawil malego 5 min i tyle.. Po 2 spieciach porozmawialismy, ale na spokojnie. Ja mu wytlumaczylam moj punkt widzenia, on swoj i postaralismy sie o jakis kompromis...On oczekiwal, ze jak bede potrzebowala pomocy to zwyczajnie powiem, a ja chcialam zeby sie domyslal...
guapissima jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 15:34   #1550
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Le La chciałam napisać, ze ślicznie wyglądacie z małym na fotce

Gosiu, Twoje dzieciaki są Wspaniałe - sama słodycz

Iwantyou -super fotka Dominika pilnującego smoka
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:35   #1551
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Co do jedzenia w szpitalu to my dostawałyśmy dietetyczne obiady, z reguły właśnie biały sos z różnymi dziwnymi mięsami a na śniadania i kolację zawsze to samo czyli pszenny chleb, wędlina i kawałeczek margaryny(bo koło masła to nie leżało)

rany to u nas w szpitalu było super żarcie np: śniadanie: zupa mleczna, chleb z otrębami i bułka biała, masło, sałata, polędwica sopocka, ser żółty, rzodkiewka (ogórek, pomidor). Obiad: zupa szpinakowa, kasza jasna, gulasz, buraczki, ciasto, kompot. Kolacja: sałatka z łososiem , pieczywo, masło, pasztet z ciecierzycy (czy czegoś innego).
Był też kurczak pieczony, naleśniki ze szpinakiem i sosem serowym- ogólnie jedzenie naprawdę bardzo dobre było i porcje akurat.
Jednego dnia były do obiadu na deser pieczone jabłka- były pyszne
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:36   #1552
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ze mnie ciekło przez 4 tygodnie. A potem dostałam okres na dokładkę.

Wróciliśmy ze spaceru - super pogoda. Myśleliśmy, że podejdziemy do restauracji zapytać o koszt Chrzcin ale nie było właścicielki lokalu i teraz musimy dzwonić. Dzieciaki po spacerze padły. Znów między jedzeniem jest 4,5godziny - czyżby to już regułą się stało? Mam nadzieję - szczególnie w nocy byłoby to fajne
Wow zazdroszczę
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:41   #1553
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Wklejam fotkę z wczorajszej wieczornej kąpieli Walerci
Moja córka od samego początku lubi kąpiele, uspokaja się w wodzie.
Ciekawe czy to przypadek, czy ma może związek z tym, ze urodziła się w wodzie

Edytowane przez milka-pilka
Czas edycji: 2014-02-28 o 20:33 Powód: zdjęcie już obejrzane
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:44   #1554
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

A kiedy mniej więcej zaczął się interesować np. czarno-białymi obrazkami?
Dosyć niedawno , gdzieś od 2 tygodni może skupia na dłuższy czas uwagę.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:44   #1555
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Wklejam fotkę z wczorajszej wieczornej kąpieli Walerci
Moja córka od samego początku lubi kąpiele, uspokaja się w wodzie.
Ciekawe czy to przypadek, czy ma może związek z tym, ze urodziła się w wodzie
ale fajniusia
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:53   #1556
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Wklejam fotkę z wczorajszej wieczornej kąpieli Walerci
Moja córka od samego początku lubi kąpiele, uspokaja się w wodzie.
Ciekawe czy to przypadek, czy ma może związek z tym, ze urodziła się w wodzie

Słodka!
Kacper też uwielbia kąpiele

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

A w ogóle powiem wam,że Kacperek coraz to nowe dźwięki wydaje,zaczyna już się głużenie. Już w sumie od tygodnia tak jest,a teraz coraz częściej.
Super jest obserwować rozwój dzieciaków,a już u takich maluchów tak szybko to postępuje,że ciągle zauważa się coś nowego.
Super to jest!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:54   #1557
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Lolita świetne wdzianka. Wogóle jak dla mnie kapitalny pomysł, ubranka z czarną lamówką - plam i zażółceń nie widać na czarnym
Ja obecnie mam zakaz kupowania ubranek - po tym jak dostałam górę ubranek dziewczęcych w których Mikołaj zamierza spać, mam ponad trzy walizki i na moje oko garderobę do wakacji conajmniej, mam wszystko do rozmiaru 68 włącznie. Wczoraj trafiłam jeszcze na wyprzedaż w Tesco i kupiłam śpiworek, ale muszę przestać, bo przestaję mieć gdzie to trzymać Mikołaj ma ogromną komodę, wielki karton czekający na pranie i walizkę upranych rzeczy "na później, bo za duże na noworodka"
Próbowałam też sobie coś kupić, ale stwierdziłam że bez sensu, i tak nic nie przymierzę, nawet butów, bo słoniowa stopa


Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
(...)
Mi dzisiaj malzonek znalazl kartonowy sok jablkowy w skladzie majacy jablka, woda - koniec. Bez barwnikow konserwantow itp po otwarciu jest 7dni na wypicie.
7 dni to za długo jak na sok bez żadnej chemii. Zauważ że nawet te zwykłe soki typu tymbark, robione z soku zagęszczonego i też bez konserwantów, po otwarciu żyją tylko dwa dni w lodówce.


Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
(...)
Czego sie boje? Hmmm no nie wiem sama ze nie bedzie gdzie usiąść ze wszyscy sie beda gapic ze zanim zrobię mleko to ewakuują sklep z powodu nadmiaru hałasu spowodowanego przez moje dziecko.
(...)
Eh, to ja właśnie zauważyłam u siebie objaw OZM Jeśli moje dziecko byłoby głodne, to miałabym wy***ane na to że ludzie wokół muszą znosić hałas - głodny niemowlak to nie to samo co histeryzujący przedszkolak, ma prawo ryczeć i tyle, taki koszt przedłużania gatunku ludzkiego.


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
(...)
A co myślisz o takich sokach,bo my czasem pijemy:


http://www.bandb-studio.co.uk/wp-con...nocent_04B.jpg

przykładowy skład:

http://24.media.tumblr.com/tumblr_ls...r3ho1_1280.jpg
Świetne są te soki, zarówno w smaku jak i w składzie, mają też krótkie daty Ja szczególnie lubię truskawkowy.
Ale, u mnie karton tego soku kosztuje 4,60 euro, przypuszczam że u Ciebie kosztuje mniej więcej tyle samo. To jest drogo jak jasna cholera za karton soku, nawet soku dobrej jakości


Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Jestem psychiczna... Popłakałam sie czytając prognozę pogody długoterminowa... Na końcu napisali zeby przygotowac grill bo zbliża sie wiosna.... A przecież nie mam jeszcze parasola ogrodowego!! Rycze ;(
(...)
Wybacz, ale Nie ma parasola nie ma życia


Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Roane: Marcelek, ogólnie już wykazuje zainteresowanie praktycznie wszystkimi, zabawkami, mata edukacyjną itp.

Najbardziej lubi jak patrzę mu w oczy i rozmawiamy, świadomie się uśmiecha zawsze jak tylko mnie widzi ...
Wie u kogo się wkupować w łaski, spryciarz
Fajnie masz, już wkraczasz w ten etap kiedy dziecko zmienia się z takiego zwierzątka cyckowo-śpiąco-ryczącego w kogoś, z kim da się załapać kontakt Oficjalnie przetrwałaś najgorszy sajgon


Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
sadlaczyca ja dostałam takie same zalecenia, przy zielonych kupach i w sumie jak się człowiek zaweźmie to idzie ujechać. Polecam wszelakie kasze, płatki owsiane np z ugotowanym jabłkiem, soczewica i cieciorka- to dobre podstawy do sycących zup i sałatek. Jeśli chodzi o smarowidło dobra jest rama z oliwą z oliwek, sama oliwa też, ale dobrej jakości. Można szybko upiec sobie własną szynkę, karkówkę na kanapki itp- sól i pieprz i czosnek jako aromat, ja piekę sobie chleb z tego przepisu : jak się nie ma zabronionych drożdży, na obiady jadam ryby, mielone, żeberka, schab, indyka, królika itp z makaronem, ryżem, kaszami, ziemniakami. do tego buraczki, marchew, cukinia.
(...)
Ja do smarowania poleciłabym awokado - same witaminy i zdrowe tłuszcze. I pyszne jest, właśnie czekam aż mi dojrzeje od dwóch dni


Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
(...)
Ja chciałam - bezsmoczkowo, jak najdłużej się da, bo z tego co pamietam z zajec z logopedii to jednak ma on wpływ na zgryz i mowę.
Nie będę jednak się katować i w sytuacjach awaryjnych (w nocy ) smoczek daje, gdy wiem, ze jest najedzona, ale ja nie mam siły siedzieć z nią 2 czy 3 h przy cycku żeby sobie pociamkala i spała. Mam smoczek ortodontyczny PREVENT dr Browna 0-6 m-cy. Nie pluje nim, ale tez nie wielbi nadmiernie. Woli pierś
Pytałam wczoraj pediatry jak to jest z tym smoczkiem i oczywiście pani dr nie była zachwycona tym pomysłem, ale powiedziała, ze lepszy smoczek niż ssanie własnego palca. Minusy smoczka - zmienia się pH w ustach indziecko może dostać plesniawek, po drugie - pani dr obawia się tego, ze rodzice będę "zapychać" dziecko smoczkiem, a nie karmić, a dziecko potrzebuje kalorii
(...)
Myślisz że to możliwe? Oszukać głodne dziecko smoczkiem? Tak na chłopski rozum, wydaje mi się że dziecko głupie nie jest - jest głodne, ciumka, nic nie leci, i nie zauważyłoby?
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 15:58   #1558
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Ja jechałam do domu z akupunktury i mnie coś zaczął brzuch pobolewać, myślę sobie oooo może się coś ruszy. Taaaaaa wystarczyło się wysikać Tyle mi się siuśków zebrało,że mnie cisnął brzuch i bolał. Ja do przyszłej zimy nie urodzę
Muminku na pocieszenie powiem Ci, że moje pierwsze skurcze które mnie obudziły w nocy pomyliłam z bólem pęcherza. Miałam wrażenie, że strasznie mi się siku chce i dopiero jak po raz enty skakałam przez męża rozbudziłam się i stwierdziłam, że to nie siku - chociaż cały czas pęcherz był jakby pełny. Ok godziny po tym stwierdzeniu odeszła pierwsza część czopusia z odrobiną krwi, a na drugi dzień poznawałam się już z córką

Była właśnie u nas położna z zaskoczki. Czeka nas wizyta u okulisty z ropiejącym oczkiem Małej. Mam tylko nadzieję, że to nie zatkany kanalik co u nas w rodzinie też się zdarza.
Ale pocieszyła mnie, że jeśli Amelka robi kleksy i kupy normalnie i o normalnym kolorze ( ) to to, że czasami stęka i bez płaczu ale męczy się z dwójeczką, czy bączkami to nic takiego. Ani nie znaczy, że ja źle jem, ani nie znaczy że to kolki czy gazy. Trochę się tym martwiłam, bo np dwa razy robiła normalnie a trzeci raz się męczyła jojczyła. Dziś przyszedł termofor z pestek więc jak coś będziemy zapobiegawczo wygrzewać Małej brzucha, a ja z okazji tego, źe wszystko ok zjadłam kilka frytek domowej roboty

Gosia dopiero siadłam do komputa i widzę zdjęcie. Kochane masz te dzieci. I powiem Ci, że na wszystkich zdjęciach do tej pory Eryk był taki bobasowaty. A teraz przy Kacperku "zmężniał" taki prawdziwy starszy brat

Iwantyou Dominik pilnuje co jego, żeby nikt sobie nie pożyczył swoją drogą jaką on już ma poważną buźkę. kotlety będziesz smażyć szybciej niż myślisz
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 16:04   #1559
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak długo będzie jeszcze ze mnie ciekło, w piątek będą 2 tyg po porodzie a nadal cieknie i cieknie
Z miesiąc leciało. A w ostatni weekend (7 tygodni po porodzie) jeszcze plamiłam.

Dziewczyny, przykro się czyta, że ojcowie Waszych dzieci nie "pomagają."
Dla mnie i męża to naturalne, że on przychodzi z pracy i właściwie przejmuje opiekę nad Małym. I to nie dlatego, że ja mu truję doopę, tylko dlatego, że sam chce i się garnie do tego. Wszystko robi przy Adaśku (tylko cyca nie da), a uspokajanie rozwrzeszczanego syna nawet lepiej mu wychodzi, niż mnie. Tylko w nocy jestem sama z Adasiem, bo mąż musi się wyspać do pracy, albo w ogóle ma nocki i go nie ma. Ale przeważnie wstaję w nocy tylko raz, Młody długo śpi, więc nie ma problemu i ja też się wysypiam.

Byliśmy dziś u lekarza na kontroli po 6 tygodniach, wszystko w porządku. Musiałam rano sama ogarnąć siebie i Adasia, znieść gondolę z 3 piętra i zdążyć do lekarza. Udało mi się i jestem z siebie dumna.
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-18, 16:15   #1560
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Wklejam fotkę z wczorajszej wieczornej kąpieli Walerci
Sama słodycz . A oczy ma chyba po tobie co nie ?

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
Muminku na pocieszenie powiem Ci, że moje pierwsze skurcze które mnie obudziły w nocy pomyliłam z bólem pęcherza. Miałam wrażenie, że strasznie mi się siku chce i dopiero jak po raz enty skakałam przez męża rozbudziłam się i stwierdziłam, że to nie siku - chociaż cały czas pęcherz był jakby pełny. Ok godziny po tym stwierdzeniu odeszła pierwsza część czopusia z odrobiną krwi, a na drugi dzień poznawałam się już z córką
Dziękuję za pocieszenie, chociaż ja i tak tego zdania ,że do wywołania sam się ten mój kurczaczek nie wykluje...
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.