Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty? - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-17, 10:48   #1231
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Doradźcie mi czy kupiłam rozmiarowo dobry biustonosz. jakby coś to mam możliwość wymiany na inny model.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1JPG.jpg (58,9 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2JPG.jpg (59,6 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3JPG.jpg (58,9 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4JPG.jpg (50,5 KB, 82 załadowań)
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 11:08   #1232
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

A czy fiszbina od dolu dochodzi do piersi? i czy ramiaczka masz podciagniete?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 11:23   #1233
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Fiszbiny nie odchodzą, na dole wszystko jest w porządku - dobra ścisłość . ramiączka się trochę podciągnięte - tak było w sklepie a ja ich nie przesuwałam. ewentualnie mam wątpliwość czy miseczki nie są za duże- bo deko odstają od piersi, nie wiem czy rozmiar mniejszy nie robiłby buł, jak to u mnie zazwyczaj bywało. I nie wiem co z tym zrobić, czy zamienic czy zostawic?
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 11:33   #1234
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Najpierw spróbuj skrócić ramiączka. Ja również mam wrażenie, że nie są odpowiednio podciągnięte. Poza tym przy ubieraniu biustonosza, pochyl się i postaraj się wmasować pierś spod pachy do miseczek.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 11:35   #1235
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez harehare Pokaż wiadomość
dziewczyny, a nie miała przypadkiem któraś z was do czynienia z firmą KOSTAR ? niedawno pojawił się na all stanik w rzekomo moim rozmiarze ( piszę " rzekomo " bo dopiero niedawno odkryłam te całe kalkulatory itp ) i jest względnie tani - a nie chciałabym od razu rzucać się na staniki za 150 zł. baaardzo będę wdzięczna za odpowiedź : )
Nie nosiła, ale mierzyłam model 035 rozmiar 70E w galerii centrum. Wtedy byłam pomiędzy 65/70 i to 70 było za duże. Miseczka była idealna i biust mial piekny kształt. Gdzieś tutaj wklejałam fotki - poszukaj.
Sama się zastanawiam nad kostarem, na rozciąganie to można coś podszyć (za połowę ceny anglików można kombinować).

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
Fiszbiny nie odchodzą, na dole wszystko jest w porządku - dobra ścisłość . ramiączka się trochę podciągnięte - tak było w sklepie a ja ich nie przesuwałam. ewentualnie mam wątpliwość czy miseczki nie są za duże- bo deko odstają od piersi, nie wiem czy rozmiar mniejszy nie robiłby buł, jak to u mnie zazwyczaj bywało. I nie wiem co z tym zrobić, czy zamienic czy zostawic?
Spróbuj bardziej podciągnąć ramiączka i zobacz czy mniej odstaje i czy nadal ładnie leży. Ubierz jakaś obcisłą bluzkę cienką i obejrzyj jak się prezentuje pod ubraniem.
Ja osobiście kupiłam troszkę za dużą miseczkę z rio i widzę że jest co raz mniej za duża może u ciebie też nastapi migracja.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 11:45   #1236
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
Doradźcie mi czy kupiłam rozmiarowo dobry biustonosz. jakby coś to mam możliwość wymiany na inny model.
jakoś nie przekonuje mnie ... miseczka jest troche szpiczasta , faktycznie wygląda troche na za dużą, ale może być kwestia ramiaczek bo też mi się wydaje że "wiszą"

co do firmy kostar to masakrycznie rozciągliwe obwody ma i materiał czuje się że jest po prostu badziewny ;/ (i nie porównuje do staników które kosztują 150-200zł tylko nawet do zwykłych staników które kiedyś kupowałam za 50/60zł ;/)
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 12:01   #1237
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
Doradźcie mi czy kupiłam rozmiarowo dobry biustonosz. jakby coś to mam możliwość wymiany na inny model.

wg mnie jakos nisko masz zalozony ten biustonosz i ramiaczka niepodciagniete wydaja sie byc ;] a fiszbina pod pacha cie nie kluje? bo wyglada jakby sie wbijala
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 12:19   #1238
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Dziewczyny, doradźcie mi znowu... Wymiary 69/80 - wychodzi polskie 60 E, choć z innego kalkulatora wyszło mi 65 C. Byłam w krakowskiej Galerii Centrum i przymierzyłam pierwszą w życiu 65 C. Ten taki granatowy koronkowy. Pasował mi. Choć pewnie by się rozciągnął, bo jakoś mogłam oddychać No, ale był cały koronkowy i nie pasuje mi pod 90% moich bluzek. Chciałam jakiś gładki, miękki stanik, taki do noszenia na co dzień, na pierwszą przygodę z dobrym stanikiem. No.
Nie miałam okazji przymierzyć żadnego angielskiego stanika, więc jak myslicie, czy taki 30DD Pour Moi? St.tropez full cup byłby na mnie dobry? Z kalkulatora wprawdzie wychodzi co innego, no ale chciałam zapytać te z Was, które już dużo przymiarek mają za sobą...
Jik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 12:25   #1239
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Najpierw spróbuj skrócić ramiączka. Ja również mam wrażenie, że nie są odpowiednio podciągnięte. Poza tym przy ubieraniu biustonosza, pochyl się i postaraj się wmasować pierś spod pachy do miseczek.
Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Spróbuj bardziej podciągnąć ramiączka i zobacz czy mniej odstaje i czy nadal ładnie leży. Ubierz jakaś obcisłą bluzkę cienką i obejrzyj jak się prezentuje pod ubraniem.
Ja osobiście kupiłam troszkę za dużą miseczkę z rio i widzę że jest co raz mniej za duża może u ciebie też nastapi migracja.
[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;10523790]jakoś nie przekonuje mnie ... miseczka jest troche szpiczasta , faktycznie wygląda troche na za dużą, ale może być kwestia ramiaczek bo też mi się wydaje że "wiszą"

co do firmy kostar to masakrycznie rozciągliwe obwody ma i materiał czuje się że jest po prostu badziewny ;/ (i nie porównuje do staników które kosztują 150-200zł tylko nawet do zwykłych staników które kiedyś kupowałam za 50/60zł ;/)[/quote]

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
wg mnie jakos nisko masz zalozony ten biustonosz i ramiaczka niepodciagniete wydaja sie byc ;] a fiszbina pod pacha cie nie kluje? bo wyglada jakby sie wbijala

Ok, ramiaczka podciągnęłam - na zdjęciu widać- wczesniej były połowy długości krótsze( faktycznie chyba lepiej teraz wygląda), fiszbiny mnie nie kłują, wogóle ich nie czuje. Piersie zgarnęłam, ile sie dało, a że mam tak nisko założony biustonosz to chyba kwestai moich piersi, no może i ramiaczek...
Wklejam zdjecia z poprawionymi ramiaczkami. I jak lepiej?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (61,3 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (54,8 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (55,7 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (54,6 KB, 43 załadowań)
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 12:33   #1240
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
Ok, ramiaczka podciągnęłam - na zdjęciu widać- wczesniej były połowy długości krótsze( faktycznie chyba lepiej teraz wygląda), fiszbiny mnie nie kłują, wogóle ich nie czuje. Piersie zgarnęłam, ile sie dało, a że mam tak nisko założony biustonosz to chyba kwestai moich piersi, no może i ramiaczek...
Wklejam zdjecia z poprawionymi ramiaczkami. I jak lepiej?
jest troche lepiej ale:
a dobrze czujesz się w tym biustonoszu? jak poskaczesz troche to biust jest dobrze podtrzymany?
fiszbina jest przed pachą i wg mnie nie zgarnia dobrze wszystkiego ...
wogóle co to jest za biustonosz ? jaki rozmiar, jakie masz wymiary? (nie znalazłam wcześniej tej informacji, jeżeli jest gdzies to sorki :P)
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 12:47   #1241
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;10524433]jest troche lepiej ale:
a dobrze czujesz się w tym biustonoszu? jak poskaczesz troche to biust jest dobrze podtrzymany?
fiszbina jest przed pachą i wg mnie nie zgarnia dobrze wszystkiego ...
wogóle co to jest za biustonosz ? jaki rozmiar, jakie masz wymiary? (nie znalazłam wcześniej tej informacji, jeżeli jest gdzies to sorki :P)[/quote]

Czuje sie w nim prawi dobrze, bo nie wiem jak mam sie czuc bo nigdy nie mialam dobrze dobranego biustonosza Jak skacze to piersi podskakują ze mna Nie bardzo rozumiem tego co powiedziałaś o fiszbinie- moze jakoś bardziej na rysunkach? Biustonosz firmy Esotiq - nie wiem jaki model - nie moge znaleśc gdzie to jest napisane -a rozmiar 70D w kalkulatorze wyszło mi polskie 60E a brytyjskie 60D(28D) tylko nigdzie nie było 60 a w 70 tez jest ciasno. Kurcze czyzbym kupiła zły?
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 12:55   #1242
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Jesli jest Ci w nim wygodnie to mozesz zostawic ale jeszcze powyginaj sie i sprawdz czy obwod sie nie rusza.
To lekkie odstawanie to raczej kwestia kroju a nie rozmiaru, choc patrzac na miseczke mam wrazenie, ze szew i co za tym idzie najglebsze miejsce miseczki jest ponizej sutkow, ze gdyby bylo na linii to tedy miseczka tez lepiej by dolegala
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 13:01   #1243
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Jesli jest Ci w nim wygodnie to mozesz zostawic ale jeszcze powyginaj sie i sprawdz czy obwod sie nie rusza.
To lekkie odstawanie to raczej kwestia kroju a nie rozmiaru, choc patrzac na miseczke mam wrazenie, ze szew i co za tym idzie najglebsze miejsce miseczki jest ponizej sutkow, ze gdyby bylo na linii to tedy miseczka tez lepiej by dolegala
W obwodzie jest dobrze, nie rusza sie nic. To co radzicie zostawic czy wymieniac na inny?
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 13:09   #1244
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Minimalnie za duży w miskach, ale jak będziesz porządnie wygarniała, to miska zrobi się dobra w ciągu tygodnia.Ile masz pod biustem? Obawiam się, że poniżej 70 i ten stanik na pewno nie starczy ci na długo, bo się rozciągnie. Poza tym też mam wrażenie, że fiszbina kończy się zbyt szybko, a to nie sprzyja migracji. A na co miałabyś wymieniać? Bo jak na kolejną 70-tkę, to możesz zostawić, chociaż na pewno nie jest to ideał Szkoda, że nie kupiłaś miękkiego, byłoby nam łatwiej oceniać.
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 13:14   #1245
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Minimalnie za duży w miskach, ale jak będziesz porządnie wygarniała, to miska zrobi się dobra w ciągu tygodnia.Ile masz pod biustem? Obawiam się, że poniżej 70 i ten stanik na pewno nie starczy ci na długo, bo się rozciągnie. Poza tym też mam wrażenie, że fiszbina kończy się zbyt szybko, a to nie sprzyja migracji. A na co miałabyś wymieniać? Bo jak na kolejną 70-tkę, to możesz zostawić, chociaż na pewno nie jest to ideał Szkoda, że nie kupiłaś miękkiego, byłoby nam łatwiej oceniać.
mam 65 pod biustem, teraz biustonosz zapięty jest na ostatnie zapięcie i jest ciasno. Niestety nigdzie nie było 65 lub 60 chociaż w Esotiq był 65 B ale to za mały - powiedzieli ze pod koniec stycznia pocztek lutego beda mieli wieke 65-ki. wiec jakbym wymieniała to na 70 C. W miękkich nie bardzo był wybór , ale i taki zakupie. ewentualnie moge wam pokazać miękki co kiedys dawno temu kupiłam, ale to rozmiar 70C i on troche dziwnie lezy.
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 13:33   #1246
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Mi się wydaje, że ten stanik w ogóle do Ciebie nie pasuje... Z boku robi straszny kształt Twoim piersiom, moim zdaniem efekt jest raczej groteskowy. Wydaje mi się, że stanik nie podpiera dobrze biustu i przez to jest on tak nisko. Poza tym jest trochę za duży.
Wstaw zdjęcia w tym miękkim, może on będzie lepszy.

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2009-01-17 o 13:34
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 13:42   #1247
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że ten stanik w ogóle do Ciebie nie pasuje... Z boku robi straszny kształt Twoim piersiom, moim zdaniem efekt jest raczej groteskowy. Wydaje mi się, że stanik nie podpiera dobrze biustu i przez to jest on tak nisko. Poza tym jest trochę za duży.
Wstaw zdjęcia w tym miękkim, może on będzie lepszy.
Szkoda. Ok, wklejam w miękkim, który kupiłam jakis czas temu, nie nosze go za bardzo bo dziwnie moje piersi w nim wyglądają . przepraszam za jakos zdjęc i te sutki, ale przez ten biustonosz tak je dziwnie widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (58,3 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (51,7 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (55,2 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (56,3 KB, 66 załadowań)
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 13:55   #1248
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

hm wg mnie te fiszbiny celuja nie tam gdzie trzeba i miska jakos dziwnie sie uklada, moze inny kroj lezalby lepiej hm no nie wiem
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 14:29   #1249
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Też mam takie wrażenie, że to nie jest model dla Ciebie, Sara. Trzeba by też znów odrobinę podciągnąć ramiączka chyba.
Może gdyby rozmiar był lepiej dobrany, to i fason lepiej by wyglądał? Na Twoim miejscu "zainwestowałabym" w jakikolwiek (no, prawie "jakikolwiek" ) biustonosz z Allegro we włąściwym rozmiarze (wg kalkulatora), żeby sprawdzić, czy będzie lepiej, albo wybrałabym się do sytacjonarnego na mierzenie z notesem i zapisałabym modele, jakie pasowały (żeby potem upolować taniej w sieci ).
WYdaje mi się, że jakbyś założyła obwód 60 z większą miską, to fiszbiny byłyby lepiej dobrane. I chyba zaczęłabym od fasonu z wyżej zabudowaną miską, żeby silniej modelował biust. I z dość szerokimi fiszbinami, zabudowany też pod pachami, żeby przytrzymać to "wygarnięte"
Na początek - a potem jak już ustalisz rozmiar, preferencje i może coś Ci pomigruje, to sobie kupisz bardziej wycięte. Ja od pani Hani wiele lat temu na pierwszy raz dostałam całkiem zabudowany stanik, chociaż biust mam mały - ale właśnie żeby się "uleżał" i żeby łatwiej było wygarniać buły
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 14:43   #1250
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Oj ten miękki jest straszny Podręcznikowe kacze dzioby, tudzież rakiety ci robi. I za mały w miskach. Midi dobrze ci radzi- daj sobie spokój z 70-tkami, mam 70 pod biustem i większość 65-tek jest na mnie za luźna, a ty masz pod biustem 65! Na obwód 70 nie powinnaś nawet patrzeć, a na obwód 65 w bardzo małej ilości modeli(Milena Flamenco, Effuniaki). Z innych staników powinnaś wybierać obwód 60. I na pewno nie 60D, raczej obstawiałabym polskie 60G, brytyjskie 60E-F. Na rozmiar , który ci wyszedł w kalkulatorze nie patrz- 60D będą za małe, skoro miska w 70D jest prawie dobra. Może poszukaj czegoś na allegro, albo lepiej w sklepach internetowych- teraz są przeceny zimowych kolekcji, łatwiej znaleźć coś taniego. Możesz tez pisać do właścicielek sklepów z prośbą o poradę dotyczącą rozmiaru, bo jesteś nietabelkowa. zajrzyj np. tu:
www.dopasowana.pl
www.karoline.pl
www.milena-bielizna.pl
www.bellissima.com.pl
Przed zakupem warto poczytać na lobby małobuiściastych opinie na temat wybranego przez ciebie modelu(www.malobiusciaste.prv.pl) albo zapytać tutaj.
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 14:46   #1251
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Też mam takie wrażenie, że to nie jest model dla Ciebie, Sara. Trzeba by też znów odrobinę podciągnąć ramiączka chyba.
Może gdyby rozmiar był lepiej dobrany, to i fason lepiej by wyglądał? Na Twoim miejscu "zainwestowałabym" w jakikolwiek (no, prawie "jakikolwiek" ) biustonosz z Allegro we włąściwym rozmiarze (wg kalkulatora), żeby sprawdzić, czy będzie lepiej, albo wybrałabym się do sytacjonarnego na mierzenie z notesem i zapisałabym modele, jakie pasowały (żeby potem upolować taniej w sieci ).
WYdaje mi się, że jakbyś założyła obwód 60 z większą miską, to fiszbiny byłyby lepiej dobrane. I chyba zaczęłabym od fasonu z wyżej zabudowaną miską, żeby silniej modelował biust. I z dość szerokimi fiszbinami, zabudowany też pod pachami, żeby przytrzymać to "wygarnięte"
Na początek - a potem jak już ustalisz rozmiar, preferencje i może coś Ci pomigruje, to sobie kupisz bardziej wycięte. Ja od pani Hani wiele lat temu na pierwszy raz dostałam całkiem zabudowany stanik, chociaż biust mam mały - ale właśnie żeby się "uleżał" i żeby łatwiej było wygarniać buły
Dzieki za rady. Ale w takim razie co mam zrobić z tym usztywnianym? Wymienić czy zostawić - wymienić na mniejsza miseczkę bo w obwodzie mniejszego nie bedzie. Bo juz nie wiem co z nim zrobic. a szkoda byłoby aby leżał, bo troche na niego wydałam.
Velika, tez mysle ze ten miękki nie jest dla mnie. A co tego co napisałas...to chciałam najpierw poprzymioerzac zanim kupie w internecie. teraz to juz nie wiem co z tym moim biustonoszem zrobic. - moge tylko wymienic rozmiar a nie model i to najlepiej w ciagu 3 dni - kupiłam wczoraj, a nadal sie zastanawiam czy go wymienic.

Poradzcie dziewczyny.

Edytowane przez Sara_m7
Czas edycji: 2009-01-17 o 14:51 Powód: dopiska
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 15:58   #1252
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
Dzieki za rady. Ale w takim razie co mam zrobić z tym usztywnianym? Wymienić czy zostawić .
Wymienić jeśli jest taka mozliwość. Obmierzyć rózne modele z róznie zbudowanymi miskami- te wydają się przyduże, odstają Ci wyraźnie od piersi nawet po podciągnięciu ramiączek. To nie musi być kwestia rozmiaru a kształtu, a może jednak rozmiaru


Nie bój się mierzyć róznych, im więcej naprzymierzasz tym lepiej wybierzesz - Esotiq tez nie trzyma rozmiarówki pomiędzy fasonami wiec nie bój się sięgać po inne romiary, nie kupuj na romiar tylko patrz czy pasuje- zmierz nymer większy i mnieszy, porównaj jak leżą.


Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Prosze wytlumacz wiec producentom, ze wraz ze wzrostem literki w miseczkach nie przybywa nam na dlugosci ciala ani, ze osobom z wieksza literka piersi nie zaczynaja wyrastac na plecach
Ale dlaczego ja mam im to tłumaczyć? Skoro ten model stanika ma tyle wad, bo co raz tu któras jest opisywana i na zdjeciach tez widac że dziwnie lezy, to po prostu nie nalezy go kupować tylko dlatego ze ktoś pochwalił.
Producent widzi sprzedaż- skoro się sprzedaje to OK, jak się przestanie sprzedawać to zacznie się namyślać czemu.
A widzę ze ten model został gdzieś kiedyś pochwalony i trochę owczym pędem wiele dziewczyn go kupuje w ciemno. I się kręci interes dalej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 16:07   #1253
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

A nie możesz zwrócić?
Jeśli zwrócić się nie da, to spróbuj sprzedać na Allegro. Możesz też wymienić może na coś innego np. majtki albo coś? Nie wiem. Warto też zobaczyć, jak wygląda pod ubraniem, bo to, że nam się ni epodoba na zdjęciach, to jeszcze nie jest ostateczna wytyczna - czasem takie ujęcie jest, że kiepsko wygląda.
Ja bym na Twoim miejscu celowała w płytszą miskę, ale szersze fiszbiny (na oko sądząc). Nie wiem, ile masz cm w biuście, ale generalnie to np. Freya Lucille, Freya Tutti Frutti i kilka innych modeli Frey ma stosunkowo płytkie miski. Jeśli masz 65 cm pod biustem, to obwód 60 (czyli bryt. 28) i miska dopasowana w cm wg tabeli Freyi - może 60E, jeśli te ze zdjęć to 70D
Zapoluj na Allegro na coś w cenie 20 zł, żeby ewentualnie nie było szkoda, jak nie trafisz. Wbrew pozorom jest sporo takich tańszych ofert
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 16:28   #1254
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Byłam dzisiaj mierzyć staniki wg "nowego" rozmiaru i..... lekko się podłamałam.
Powinnam szukać rozmiaru 65D, ale oczywiście w żadnym sklepie, który dziś odwiedziłam nie było takiego rozmiaru (nie byłam w Milli, ale pewnie niedługo zajdę).
W Triumphie mierzyłam 70D i jakiś był taki za duży :/ (ale najlepiej leżał z wszystkich, które mierzyłam).
W innym sklepie (nie pamiętam nazwy) zmierzyłam trzy staniki 70D i każdy był inny... albo za małe, albo za duże... wyszłam zrezygnowana.
W La Senzie najmniejszy był 32D (nie było 30)... i jakoś tak bezkształtnie leżał, jakby spłaszczał biust, deformował

Tak więc nie wybrałam nic i wróciłam z mętlikiem w głowie...
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 17:02   #1255
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
A nie możesz zwrócić?
Jeśli zwrócić się nie da, to spróbuj sprzedać na Allegro. Możesz też wymienić może na coś innego np. majtki albo coś? Nie wiem. Warto też zobaczyć, jak wygląda pod ubraniem, bo to, że nam się ni epodoba na zdjęciach, to jeszcze nie jest ostateczna wytyczna - czasem takie ujęcie jest, że kiepsko wygląda.
Ja bym na Twoim miejscu celowała w płytszą miskę, ale szersze fiszbiny (na oko sądząc). Nie wiem, ile masz cm w biuście, ale generalnie to np. Freya Lucille, Freya Tutti Frutti i kilka innych modeli Frey ma stosunkowo płytkie miski. Jeśli masz 65 cm pod biustem, to obwód 60 (czyli bryt. 28) i miska dopasowana w cm wg tabeli Freyi - może 60E, jeśli te ze zdjęć to 70D
Zapoluj na Allegro na coś w cenie 20 zł, żeby ewentualnie nie było szkoda, jak nie trafisz. Wbrew pozorom jest sporo takich tańszych ofert
Spróbuje wymienić na jakiś inny model, bo zwrócić raczej się nie da A tak bardzo chciałam sobie kupić dobry
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 17:19   #1256
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
Ok, ramiaczka podciągnęłam - na zdjęciu widać- wczesniej były połowy długości krótsze( faktycznie chyba lepiej teraz wygląda), fiszbiny mnie nie kłują, wogóle ich nie czuje. Piersie zgarnęłam, ile sie dało, a że mam tak nisko założony biustonosz to chyba kwestai moich piersi, no może i ramiaczek...
Wklejam zdjecia z poprawionymi ramiaczkami. I jak lepiej?
Odnośnie usztywnianego biustonosza: czy obwód jest na pewno ścisły? Ile masz centymetrów pod biustem ciasno mierzone na wydechu? Ile wynosi obwód minimalny tego stanika a ile maksymalny?
Czy jak zakładasz ten stanik to podnosisz biust do góry i zgarniasz bułki spod pach? (na zdjęciu nie widać, żeby były zgarnięte, ale miska w tym staniku jest bardzo płytka, wiec może się nie da).

Odnośnie miękkiego biustonosza: moim zdaniem dużo za szeroki obwód + złe założenie stanika + nie podciągnięte ramiączka. Biust w nim wisi i miska się marszy (ale napewno nie jest za duża, tylko biust nie jest podniesiony do góry i zgarnięty z boków).

Cytat:
Byłam dzisiaj mierzyć staniki wg "nowego" rozmiaru i..... lekko się podłamałam.
Powinnam szukać rozmiaru 65D, ale oczywiście w żadnym sklepie, który dziś odwiedziłam nie było takiego rozmiaru (nie byłam w Milli, ale pewnie niedługo zajdę).
W Triumphie mierzyłam 70D i jakiś był taki za duży :/ (ale najlepiej leżał z wszystkich, które mierzyłam).
W innym sklepie (nie pamiętam nazwy) zmierzyłam trzy staniki 70D i każdy był inny... albo za małe, albo za duże... wyszłam zrezygnowana.
W La Senzie najmniejszy był 32D (nie było 30)... i jakoś tak bezkształtnie leżał, jakby spłaszczał biust, deformował
Tak więc nie wybrałam nic i wróciłam z mętlikiem w głowie...
W zwykłych bieliźniakach i sieciówkach raczej nie spotka się obwodu 65. Nie zrażaj się pierwszymi mierzeniami. Myślę, że pani w Milli fachowo dobierze Ci rozmiar i pozbędziesz się wątpliwości rozmiarowych. Ważne jest też umiejętne zakładanie stanika (Najlepiej go zakładać w pozycji pochylonej, kiedy piersi swobodnie wiszą i łatwo wskakują do miskiPotem skracasz ramiączka i już w pozycji prostej zagarniasz piersi z boku i z dołu).
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 17:30   #1257
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez luizka__ Pokaż wiadomość
W zwykłych bieliźniakach i sieciówkach raczej nie spotka się obwodu 65. Nie zrażaj się pierwszymi mierzeniami. Myślę, że pani w Milli fachowo dobierze Ci rozmiar i pozbędziesz się wątpliwości rozmiarowych. Ważne jest też umiejętne zakładanie stanika (Najlepiej go zakładać w pozycji pochylonej, kiedy piersi swobodnie wiszą i łatwo wskakują do miskiPotem skracasz ramiączka i już w pozycji prostej zagarniasz piersi z boku i z dołu).
Zrobiłam tak jak radziła Rzabba - spróbowałam zmierzyć 70D. Co prawda szukałam 65, ale wiedziałam, że nie będzie...
Zawsze zakładam stanik tak jak piszesz - w pozycji pochylonej Jakoś tak jest wygodniej.

Nie orientujecie się w jakich cenach są staniki w Milli? Bo nie wiem na ile min. mam się szykować
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 17:48   #1258
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Angry Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Zrobiłam tak jak radziła Rzabba - spróbowałam zmierzyć 70D. Co prawda szukałam 65, ale wiedziałam, że nie będzie...
Zawsze zakładam stanik tak jak piszesz - w pozycji pochylonej Jakoś tak jest wygodniej.

Nie orientujecie się w jakich cenach są staniki w Milli? Bo nie wiem na ile min. mam się szykować
Niestety nie wiem jakie Milli ma ceny, ale do 150zł powinnaś coś znaleźć ( a jak nie to przynajmniej zmierzysz i w sklepach internetowych poszukasz).
Z twoich wymiarów wychodzi 65D, ale jeśli 70D jest w miarę dobre, to w 65 będziesz musiała wziąć większą miskę (E/F ale to przy przymierzaniu zobaczysz).

Dziewczyny, w jakich stanikach ćwiczycie? Ja się wczoraj wkurzyłam na siebie i na staniki. Mam sportowy stanik Avocado, rozmiar 70D, który mimo, że jest za szeroki i za mały w miskach, lepiej podtrzymuje biust przy skakaniu niż staniki 60G. Tylko wczoraj biust mi mało co dołem z niego nie wyskoczył
Jak robiłam zamówienie w bravissimo to zastanawiałam się nad tym stanikiem, ale już tyle kasy wydałam na zakupy stanikowe, że zrezygnowałam z niego. A teraz już go nie ma w moim rozmiarze (jest na zamówienie, czyli trzeba by baaaaaaaaaaaardzo długo na niego czekać). I przez to mi się ćwiczyć nie chce...
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 17:48   #1259
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez luizka__ Pokaż wiadomość
Odnośnie usztywnianego biustonosza: czy obwód jest na pewno ścisły? Ile masz centymetrów pod biustem ciasno mierzone na wydechu? Ile wynosi obwód minimalny tego stanika a ile maksymalny?
Czy jak zakładasz ten stanik to podnosisz biust do góry i zgarniasz bułki spod pach? (na zdjęciu nie widać, żeby były zgarnięte, ale miska w tym staniku jest bardzo płytka, wiec może się nie da).

Odnośnie miękkiego biustonosza: moim zdaniem dużo za szeroki obwód + złe założenie stanika + nie podciągnięte ramiączka. Biust w nim wisi i miska się marszy (ale napewno nie jest za duża, tylko biust nie jest podniesiony do góry i zgarnięty z boków).
Mój obwód wynosi 65 wiec teoretycznie chyba powinnam nosi 60. A ten tutaj jest 70. W biuście mam 80, z kalkulatorów wychodzi 60D (28D), wiec postanowiłam kupić D ale 70 bo nie było mniejszych. Biust zgarnęłam i poniosłam do góry, wiec wydaje mi sie ze cały biust ma w miseczce. Tylko ona jednak nie leży tak jak powinna. Mierzyłam bardotke - to sie robiły bułki pod pachą, strasznie zgniatał.
A co do miękkiego - to nie lubie go, ale zrobiłam zdjęcie dla porównania 70d miękkego, co kupiłam juz kiedyś, ale nie noszę, bo nie odpowiada mi do końca.

Najlepiej byloby jakby któras z was poszła ze mna do sklepu i mi doradzila, bo ja chyba sama to nie potrafie kupic dobrego....
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 18:01   #1260
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
Mój obwód wynosi 65 wiec teoretycznie chyba powinnam nosi 60. A ten tutaj jest 70. W biuście mam 80, z kalkulatorów wychodzi 60D (28D), wiec postanowiłam kupić D ale 70 bo nie było mniejszych. Biust zgarnęłam i poniosłam do góry, wiec wydaje mi sie ze cały biust ma w miseczce. Tylko ona jednak nie leży tak jak powinna. Mierzyłam bardotke - to sie robiły bułki pod pachą, strasznie zgniatał.
A co do miękkiego - to nie lubie go, ale zrobiłam zdjęcie dla porównania 70d miękkego, co kupiłam juz kiedyś, ale nie noszę, bo nie odpowiada mi do końca.

Najlepiej byloby jakby któras z was poszła ze mna do sklepu i mi doradzila, bo ja chyba sama to nie potrafie kupic dobrego....
A propos pogrubionego fragmentu - miski w biustonoszach 70D i 60D są różnej wielkości. Zerknij tu: http://b75.blox.pl/2008/02/Stanikowy-Matrix.html

Obawiam się, że w Lublinie to nawet żadna z nas by Ci nie pomogła, bo chyba nie ma tam sklepu ze stanikami o mniejszych obwodach. Może spróbujesz kupić coś przez internet?

A ten już kupiony najlepiej sprzedaj na allegro, choć w tym rozmiarze pewnie całej kasy nie odzyskasz.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.