Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-07, 12:18   #181
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Imp18 przy tak zabudowanym staniku to musialam co chwile wygarniac cialko do srodka bo inaczej nieprzyjemnie sie nosilo i po jakims czasie juz zostalo
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 12:40   #182
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...455&v=2&wv.x=0

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...203&w=76905300

Podaję 2 wątki z Lobby Biuściastych i Małobiuściastych dla dziewczyn które pytają o sklep stacjonarny we Wrocławiu. Tam coś znajdziecie na ten temat
[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;9994277]
Milla we wrocławiu ul Ruska 34 (niedaleko rynku). Tam mają pełną rozmiarówke no i miłe panie które pomogą coś dobrać
[/quote]

Dzieki bardzo zaraz sobie poszukam (na mapie też).
Ceny mnie przerażają, ale chociaż zobaczę jak co leży i może na necie poszukam taniej.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 13:38   #183
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Imp18 przy tak zabudowanym staniku to musialam co chwile wygarniac cialko do srodka bo inaczej nieprzyjemnie sie nosilo i po jakims czasie juz zostalo
no przynajmniej jest nadzieja

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Dzieki bardzo zaraz sobie poszukam (na mapie też).
Ceny mnie przerażają, ale chociaż zobaczę jak co leży i może na necie poszukam taniej.
fakt ceny duże .. .ale jeżeli ma się płacić za jakość, wygodę i "zdrowie" biustu to chyba warto :P
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 15:10   #184
MagdaP
Zadomowienie
 
Avatar MagdaP
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 346
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Pierwszy dobry stanik lepiej w sklepie (w Milli dobrze dobieraja rozmiar), potem juz mozna szukac na ebayu na przyklad. Ale nowe firmy tez warto najpierw przymierzyc w stacjonarnym.
__________________
Nie ma czegos takiego jak ten perfum.
Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej
MagdaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 15:33   #185
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Mam pewnien stanikowy problem. Od kidy pamiętam, noszę obudowane push-upy, dodatkowo z żelowymi wkładkami, bo mój biust jest właściwie niewidzialny w stanikach Triumpha czy Atlantica. Poza tym wszystkie staniki, jakie mogę kupić w moim mieście są za szerokie pod biustem, a do tego zawsze robią mi się pod pachami "bułeczki". Chciałabym kupić porządny, dopasowany stanik, ale bardzo boję się kupować w internecie, chociaż wiem, że to jedyna rada. Nie zrezygnuję z push-upów, bo czuję się niekomfortowo z płaską klatką piersiową, liczę, że jeszcze trochę podrosną te moje skarby, bo mam ponad 16 lat. I tu pojawia się moje pytanie - znacie jakieś ładne, fajne staniki, które nie byłyby pancernikami, ale zrobiłyby z mojego biustu coś więcej niż deskę? Liczę na pomoc. Moje wymiary to 67/83
Nuova mam takie same wymiary jak Ty. Póki co nie miałam na sobie jeszcze żadnej 60. ścisłe 65 są wystarczające jak na 67 pod biustem (przynajmniej w moim przypadku) ale dużo też zależy od firmy i modelu stanika. musiałabyś sobie poprzeglądać wypowiedzi dziewczyn na temat ściśliwości danych biustonoszy (z tego co mi się wydaje 65 są bardziej dostępne niż 60). Firma la senza słynie z dość ściśliwych obwodów

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;9992050]przede wszystkim staniki z "wypychaczami" to zły pomysł bo one bardzo zniekształcają biust. Jak coś to delikatnie usztywniany, ale tak naprawde to wszystko zależy od fasonu biustonosza i nawet mięciutki potrafi ładnie go kształtować i podnieśc [/quote]

to wcale nie jest prawda, że stanik z push upem bardzo zniekształca biust. z tego co czytałam na lobby nawet Effuniak nie zauważyła złego wpływu biustonoszy pushupowych, które są dobrze dobrane do biustu (musiałabym poszukać tej wypowiedzi, bo to było już dawno). jak na moje oko i push up i zwykły stanik źle dobrany mogą wyrządzić taką samą szkodę. nie bardzo moge pojąć co takiego push up robi złego z biustem? wkładki które są na dole biustonoszu przecież nie powodują, że dolna część biustu staje się wklęsła. owszem może tworzyć buły rozsmarowywać biust ale to tak samo jak miękki stanik w przypadku gdy są źle dobrane
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 15:36   #186
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

sub
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 15:57   #187
Aska87
Raczkowanie
 
Avatar Aska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 302
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez mhm_ Pokaż wiadomość
to wcale nie jest prawda, że stanik z push upem bardzo zniekształca biust. z tego co czytałam na lobby nawet Effuniak nie zauważyła złego wpływu biustonoszy pushupowych, które są dobrze dobrane do biustu (musiałabym poszukać tej wypowiedzi, bo to było już dawno). jak na moje oko i push up i zwykły stanik źle dobrany mogą wyrządzić taką samą szkodę. nie bardzo moge pojąć co takiego push up robi złego z biustem? wkładki które są na dole biustonoszu przecież nie powodują, że dolna część biustu staje się wklęsła. owszem może tworzyć buły rozsmarowywać biust ale to tak samo jak miękki stanik w przypadku gdy są źle dobrane

myślę ze z tymi push-upami, wkładkami na dole i zniekształcaniem biustu to chodzi o to:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...906&a=86997985
__________________
65/84 = 28(60)E
w końcu mam dobrze dobrany stanik https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=294725
Aska87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 16:20   #188
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez Aska87 Pokaż wiadomość
myślę ze z tymi push-upami, wkładkami na dole i zniekształcaniem biustu to chodzi o to:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...906&a=86997985

widziałam ten wątek i na początku się przeraziłam. ale radzę poczytać posty Ewy. To nie jest profesjonalny rysunek tylko jakieś "widzimisię" któregoś z użytkowników na allegro, który zachwala swoje cudo.

posty p.Ewy:

"Dziewczyny ale gdyby wkładka układała sie tak jak jest to przedstawione na tym
ostatnim rysunku , to miseczka odstawałaby od piersi .
Rzeczywistość jest tak, że wkładka wypycha pierś od dołu i szczerze mówiąc ja
polecam wkładki kobietom , które mają wiotkie piersi(w większym rozmiarze) a
chcą uzyskać efekt jabłuszek w dekolcie na jakąś imprezę
Takie piersi mają tendencje do załamywania się przy klatce piersiowej w
stanikach typu half cup, wysoko unoszących biust i wtedy wkładka wypycha piersi
tak, że zanika ten efekt "

i

"[...]

Zresztą, jeśli jakaś osoba poczułaby się lepiej nosząc push-up to dlaczego jej
tego zabraniać ?
Wszak z tymi stanikami jest tak jak z innymi czyli jeśli sa dobrze opracowane to
nie są złe


Ja osobiscie nie prowadze krucjaty przeciw push-upą a i na obu Lobby przewijaja
się posty na temat niedoboru tego typu staników zarówno w małych jak i dużych
rozmiarach "


i

"Czy noszenie wkładek w stanikach jest zdrowe ? Nie wiem .
Przez ostatnie 13lat nosiłam tylko i wyłącznie takie staniki i jak widać ani nie
umarłam ani nie zachorowałam
Myślę, ze jest to pytanie typu : czy noszenie ciasnych staników może byc
przyczyna chorób skóry (co wczoraj powiedziała pani w TVN Style)"


warto też zauważyć,że na rysunku mamy do czynienia z wkładkami silikonowymi a nie typową "pianką".

dziewczyny, wczoraj porządkowałam sobie szafę z ciuchami. i było tam pudełko ze starymi stanikami, których nie wiem dlaczego nie wyrzuciłam. i to co tam zobaczyłam naprawdę mnie przeraziło :/ bo to była jedna wielka twarda gąbka która wpełniała 80% miseczki. taki push up na pewno nie jest zdrowy i wiem, że nosząc kiedyś takie coś na pewno sobie tylko szkodziłam. ale ja nie mówię o takiego typu push upach. mam teraz na sobie la senze plunge która pomimo pomimo że ma wkładkę na dole na stałe to naprawdę świetnie kształtuje biust, a po zdjęciu stanika wygląda on lepiej. wkładka nie zajmuje 90% miseczki i nie jest twarda lecz bardzo miękka - nie ma mowy o wżynaniu się gąbki w pierś tylko o łagodnym podniesieniu. a że jest to fason plunge to piersi po prostu są bardziej do siebie zbliżone.
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 17:32   #189
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

To może teraz małe pytanie ode mnie ;p.
Czy jeżeli w sklepie proszę o biustonosz o rozmiar mniejszy bod biustem a dostaję, co prawda mniejszy, ale też z większa miseczką to jest to odpowiednie dobranie rozmiaru?
Dzisiaj w sklepie, po przymierzeniu 75D, poprosiłam o rozmiar mniejszy pod biustem i ekspedientka dala mi mniejszy w obwodzie, ale rozmiar E. Na moją uwagę, że ten jest większy w miseczce odpowiedziała coś o "zamienniku" czy czymś innym. I już nie wiem jak to jest z tymi rozmiarami. Potrafi mi to któraś z was wytłumaczyć?
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 17:36   #190
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez madzia256 Pokaż wiadomość
To może teraz małe pytanie ode mnie ;p.
Czy jeżeli w sklepie proszę o biustonosz o rozmiar mniejszy bod biustem a dostaję, co prawda mniejszy, ale też z większa miseczką to jest to odpowiednie dobranie rozmiaru?
Dzisiaj w sklepie, po przymierzeniu 75D, poprosiłam o rozmiar mniejszy pod biustem i ekspedientka dala mi mniejszy w obwodzie, ale rozmiar E. Na moją uwagę, że ten jest większy w miseczce odpowiedziała coś o "zamienniku" czy czymś innym. I już nie wiem jak to jest z tymi rozmiarami. Potrafi mi to któraś z was wytłumaczyć?
zawsze jak zmniejszasz obwód to musisz mieć większą miskę, aby uzyskać tą samą wielkość
na przykładzie tabelki to najlepiej widać
aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 17:46   #191
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
zawsze jak zmniejszasz obwód to musisz mieć większą miskę, aby uzyskać tą samą wielkość
na przykładzie tabelki to najlepiej widać
Na to bym nie wpadła . Dziękuję
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 17:49   #192
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

mhm_ może i masz racje ja tam specjalistą żadnym nie jestem, ale wiem, że taki stanik jak wypycha od dołu to sprawia że biust w środku nie jest okrąglutki przez co wychodze z założenia że nie jest to tak dla niego dobre jak zwykły stanik (i już nie mówie o tym rysunku bo to wogóle ktos przegiął troche chyba)
za push-up nigdy nie przepadałam, ale za to lubie usztywniane z takiej cieniutkiej gąbeczki.
a czy faktycznie takie coś szkodzi czy nie to chyba trzeba by było jakieś badania porobić na ten temat bo teraz to mozemy sobie wymyślać rózne teorie :P

Cytat:
Napisane przez madzia256 Pokaż wiadomość
To może teraz małe pytanie ode mnie ;p.
Czy jeżeli w sklepie proszę o biustonosz o rozmiar mniejszy bod biustem a dostaję, co prawda mniejszy, ale też z większa miseczką to jest to odpowiednie dobranie rozmiaru?
Dzisiaj w sklepie, po przymierzeniu 75D, poprosiłam o rozmiar mniejszy pod biustem i ekspedientka dala mi mniejszy w obwodzie, ale rozmiar E. Na moją uwagę, że ten jest większy w miseczce odpowiedziała coś o "zamienniku" czy czymś innym. I już nie wiem jak to jest z tymi rozmiarami. Potrafi mi to któraś z was wytłumaczyć?
nie do końca znaczy tak prawdą jest że jak się zaniża obwód to trzeba większe miseczki brać , ale przeważnie o 2 miseczki a nie o 1 jak proponowała ekspedientka .. aczkolwiek w polsce to tak dziwnie troche bo miseczki o 2 cm przeskakują a obwód o 5
czyli jeżeli masz 75D na biust 93-95 to biorąc 70F masz na biust 92-94 czyli w sumie jakby o 0,5 rozmiaru mniejsze , ale 70G będzie już o 0,5 rozmiaru większe od 75D (w sensie miseczki)
w brytyjskich biustonoszach juz nie ma tego problemu bo tam miseczki o 2,5 przeskakują więc 75D i 70E (bo jeszcze jest dd) ma niby takie same miseczki (w sensie na taki sam biust bo miseczki jednak się różnią troche )
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 18:02   #193
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez luizka__ Pokaż wiadomość
Wszystko jest kwestią doświadczenia, ale nie ma się czego bać Kup w polskim sklepie internetowym, gdzie zawsze możesz odesłać źle dopasowany stanik i na początek celuj w staniki o standardowym obwodzie i standardowych miskach. Już wcześniej pisalam, że na początek dobre są angielskie staniki CurvyKate (dostępne w dopasowanej i intimo4you)
Zaletą tych staników jest też przystępna cena. Przed kupnem w dopasowanej warto się zarejestrować, bo często są promocje (teraz bezpłatna wysyłka, staniki CK taniej o 15%) i są przysyłane kody (tak samo jest w brastopie - nawet 20 funtów taniej przy większym zamówieniu).
A i na początek lepiej za dużo staników nie kupować, bo zmianie stanika na dobry rozmiar często towarzyszy migracja. Możesz o niej przeczytać np. na lobby biuściastych.
Poszukałam wg. twoich rad i najbardziej podoba mi się model Emily Curvy Kate
, co prawda jest teraz mój rozmiar (ang.30E) tylko w kolorze czarnym, ale to już mówi się trudno :P Myślisz, że będzie dobry i mam zamawiać?
http://www.dopasowana.pl/data/gfx/pi.../1/4/241_1.jpg

__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz

Edytowane przez czesterka
Czas edycji: 2008-12-07 o 18:03
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 18:47   #194
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez czesterka Pokaż wiadomość

Poszukałam wg. twoich rad i najbardziej podoba mi się model Emily Curvy Kate
, co prawda jest teraz mój rozmiar (ang.30E) tylko w kolorze czarnym, ale to już mówi się trudno :P Myślisz, że będzie dobry i mam zamawiać?
http://www.dopasowana.pl/data/gfx/pi.../1/4/241_1.jpg

Na podstawie ostatnich doświadczeń doradziłabym Ci raczej wziąć Portię, bo jest bezpieczniejsza. Ma bardziej ścisły obwód i miski standardowe. Emily jest bardziej rozciągliwa (mierzyłam dwie 28FF ecrie i 28G różową) i u niektórych osób miski na górze odstają. W rozmiarze 30E masz navy-orange, czarną, niebieską (w dopasowanej), w intimo chyba nie ma, na allegro masz niebieską i ecrie. Może dziewczyny wiedzą czy jeszcze jakiś polski sklep ma CK.
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 18:51   #195
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Portia navy-orange też jest ładna Jeszcze skoro mówisz, że jest bezpieczniejsza, chyba się skuszę...
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 18:58   #196
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Witajcie,
miałam spytać czy obwód pod biustem ma być ciasny na wdechu czy wydechu, ale po drodze trafiłam na odpowiedź. Po pomiarach wyszło 73(71 też dam radę, ale to już boli) /87 czyli 65DD/65E. Poprawcie, jeśli się mylę.
I tak nigdy w to nie uwierzę, muszę zobaczyć.
A że w tym tygodniu będę w Warszawie to mam okazję trochę poprzymierzać. Wyczytałam, że w Warszawie są:
Cytat:
Napisane przez freyah Pokaż wiadomość
- CH Promenada na Ostrobramskiej: 2 sklepy: Chatte i Buduar (oba na 1 piętrze w okolicach lodowiska) (w Chatte bardzo miła krąglejsza pani brunetka i drobniejsza blondynka w okularach - pomagają dobrać, ale nie są nachalne)
- Buduar w Złotych Tarasach (ale trzeba trafić z obsługą)
- w Piasecznie w outlecie jest podobno sklep gdzie mają starsze kolekcje staników typu Freya itp.
- na puławskiej 24b (ja tam nic nie znajdę dla siebie, ale biuściaste koleżanki są zadowolone) http://www.satine.pl/ ooo... widzę, że na mazowieckiej 3/5 też się otworzyli...
+ M&S (4 sklepy)

i mam pytanie gdzie jeszcze mogę coś znaleźć. Zależy mi aby sprawdzić jak najwięcej różnych modeli (balkonetki, bardotki itp itd) - no bo jak rozmiar ma być "w sam raz" to może będzie leżał ładnie w każdym modelu, nawet takim, który z obecnego doświadczenia jest be.
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 20:32   #197
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

najlepiej jedź od razu do peachfield na Żeromskiego 55/67 tu masz wszystko opisane http://balkonetka.pl/2008/11/30/peac...-swoje-podwoje

sama wybieram się jakoś w tym lub przyszłym tygodniu żeby ostanikować porządnie mamę, bo się wreszcie zdecydowała;]
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 21:52   #198
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

A'propos Marks&Spencer - czy tam sprzedają dobre biustonosze? Bo jest to najbliższy sklep, w którym mogłabym pobuszować. Macie jakieś doświadczenie? Jest tam dobra rozmiarówka?
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 22:12   #199
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Dzięki nelyen, wybiorę się na pewno.
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 01:16   #200
majka_mw
Rozeznanie
 
Avatar majka_mw
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 578
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Cytat:
Napisane przez luizka__ Pokaż wiadomość
Returns period

If original delivery was made to an address outside the UK this is extended to 20 days. 10 days should be allowed for postage, so please ensure your item is posted within 10 days of receipt.

Return postage is payable by you. Send your return via an insured, traceable method, marking your package clearly as Returned Goods to avoid delays at Customs. Please retain your shipping documentation so that you can make a claim with your carrier in the event of items being lost in transit.
We will let you know as soon as we receive the goods, and will then endeavour to process your request for either a refund or replacement as quickly as possible. Please allow up to seven days from receipt of your return for this to be done.
If no return instructions are enclosed with your return, we will automatically issue a refund for the returned items.

W Figleaves masz 20 dni na zwrot/wymianę bielizny. Ponieważ czas dostarczenia przesyłki to ok 10 dni, powinnaś odesłać przesyłkę w ciągu 10 dni od jej otrzymania.
Koszt przesyłki opłacasz sama. Na wypadek opóźnienia/zgubienia przesyłki zostaw potwierdzenie nadania. W paczce powinnaś dostać formulasz zwrotu/wymiany, który trzeba wypełnić i adres zwrotny. Jak tylko sklep otrzyma twoją przesyłkę powiadomi Cię o tym. Ok 7 dni czeka się na realizację zwrotu/wymiany. Jeśli nie wypełnisz formularza wymiany, sklep automatycznie zwróci Ci za stanik.



Tu nie chodzi o to, żeby stanik był pod same pachy. Wałeczki biorą się stąd, że całe piersi nie mieszczą się w miskach i uciekają poza nie.Jeśli miska jest dostatecznie duża, pierś nie będzie uciekała. Dodatkowo zakładając stanik zbierasz piersi z boku do środka miski. Jednak ważne jest, żeby stanik był dostatecznie zabudowany z boku i miał dostatecznie szerokie fiszbiny. Np. imp18 pisała, że w Milenie piersi uciekają jej na bok, bo jest wąskofiszbinowy: "... po prostu to co zgarnę spod pachy to zaraz ucieka ma jak dla mnie troche za wąskie fiszbiny i za krótkie pod pachą. "

dziekuje jestes wielka
__________________
Nie należy mylić prawdy z opinią większości...


majka_mw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 13:26   #201
hikaru1989
Raczkowanie
 
Avatar hikaru1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do hikaru1989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Hej dziewczyny, może mi też któraś pomoże
moje wymiary to 69,5-70/83,5-84 (bez stanika). Stanik, który w miarę dobrze leży (właściwie najlepiej z dotychczasowych) to 75B z H&M (ma na metce napisane 34B GB). Ponieważ chciałabym kupić stanik firmy La Senza, proszę doradźcie mi, w jaki rozmiar stanika powinnam się zaopatrzyć (wg licznika na "lobby małobiuściastych" powinnam kupić 70B(32B) , 60E(28E) lub 65D(30D) - nie wiem nawet, który z tych rozmiarów mam rozpatrywać; wg podanej na początku tabelki rozmiarów brytyjskich i przeczytanych artukułów o zaniżaniu obwodu, powinnam wybrać 30D(!) albo 32B), według tabelki la senzy wychodzi mi 32B. I obawiam się, czy ten rozmiar nie będzie za mały. Chodzi mi oczywiście o stanik typu bardotka czy push up.
__________________
Ciastek: "Nienawidzę takiej szmiry! Nudne to i głupie! Przełącz na koło tortury!"
hikaru1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 14:04   #202
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

La Senza jest podobno ściśliwa, ale nie sądzę, ze aż tak bardzo, żebyś musiała zawyżać obwód. W zasadzie o 32B(a raczej 32C,D) możesz zapomnieć, taki rozmiar będziesz miała w bardzo małej ilości modeli(pewnie tylko effuniaki, ewentualnie sylvestrine lub flamenco mileny). Dużo też zależy od indywidualnej ściśliwości. A jak z miskami w 75B? Bo jeśli są dobre, to 30D będzie za małe i powinnaś w takim razie próbować 30E lub nawet 30F. La Senza ma podwójne literki, bo się nie orientuję? Jesli nie, to 30F, jeśli tak-to 30E. Poza tym jak znam życie to pewnie małomiseczkowce
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 14:19   #203
hikaru1989
Raczkowanie
 
Avatar hikaru1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do hikaru1989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

No właśnie każdy stanik, który mam to 75B (H&M, miałam też 70B z Triumph'a ale jest już dawno za mały) i nawet dobrze leżą.. I chciałam teraz zaopatrzyć się w La Senzę ale nie wiem naprawdę który rozmiar wybrać. Kupiłam ostatnio stanik nr. 2 w Intimissimi, ale ciut odstają miseczki, powinnam chyba wyregulować ramiączka (jeszcze tego nie zrobiłam od czasu zakupu ) W LS jest jeszcze DD, ale nie w obwodzie 30
__________________
Ciastek: "Nienawidzę takiej szmiry! Nudne to i głupie! Przełącz na koło tortury!"
hikaru1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 14:46   #204
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Odpadłam przy ich stronie, nigdzie nie mogę znaleźć tabeli rozmiarów. Ale z tego, co widzę mają DD(yyy...?dlaczego w obwodzie 30 nie?skąd to wiesz?). W takim razie celuj w brytyjskie 65 E. A teraz test- pochyl się w tym 75B i ruchem wygarniającym zagarnij ciałko spod pach i ułóż w miskach dokładnie biust. Skróć też ramiączka, chyba że są ok. Poskacz trochę, zrób pajacyka i zobacz, czy stanik i biust są na swoim miejscu Jeśli nie, to zrozumiesz łatwiej, co jest z twoimi stanikami nie tak
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 15:09   #205
hikaru1989
Raczkowanie
 
Avatar hikaru1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do hikaru1989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Rzeczywiście są 30DD, według tabelki miało ich nie być
Link do niej:
http://www.lasenza.co.uk/customerser...cs=sizingguide
Powiedz mi jeszcze jedną rzecz, czy będę mogła wziąć sobie ewentualnie także 32B? Bo w 30D, jest tylko jeden stanik, który mi się podoba
__________________
Ciastek: "Nienawidzę takiej szmiry! Nudne to i głupie! Przełącz na koło tortury!"

Edytowane przez hikaru1989
Czas edycji: 2008-12-08 o 15:12
hikaru1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 15:11   #206
Aska87
Raczkowanie
 
Avatar Aska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 302
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

hikaru zdecydowanie nie. 32 bedzie za luzne pod biustem.
__________________
65/84 = 28(60)E
w końcu mam dobrze dobrany stanik https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=294725
Aska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 15:27   #207
hikaru1989
Raczkowanie
 
Avatar hikaru1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do hikaru1989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Aska87, jesteś pewna? Teraz noszę 34B i są w miarę dobre w obwodzie (zapinam na drugi zameczek), dlatego właśnie się obawiam czy 30 nie będzie zbyt ścisły..
__________________
Ciastek: "Nienawidzę takiej szmiry! Nudne to i głupie! Przełącz na koło tortury!"

Edytowane przez hikaru1989
Czas edycji: 2008-12-08 o 15:30
hikaru1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 15:38   #208
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

Ja mam 72 cm pod biustem (mierzone bardzo ciasno) i 65 sa w sam raz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 15:39   #209
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

trochę mnie to dziwi że masz 70 cm pod biustem na nosisz rozmiar 75, ja mam 77 pod biustem i noszę 70 a w niektórych spokojnie 65 tez by mogło być...
aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 15:51   #210
hikaru1989
Raczkowanie
 
Avatar hikaru1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do hikaru1989
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A Ty?

No właśnie tak jakoś wyszło, że zawsze jak zakładałam 70 i miseczkę B to było za małe (wcześniej, wtedy nie wiedziałam jak dobierać rozmiar) i z racji że 75B pasowało (na drugi zamek) to nigdy innego nie kupowałam. Ostatnio tylko dorwałam z Intimissimi r. 2 (B) z regulowanym zapięciem, tzn nie ma takiego normalnego, ale coś jak ramiączko regulowane
__________________
Ciastek: "Nienawidzę takiej szmiry! Nudne to i głupie! Przełącz na koło tortury!"
hikaru1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.