Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-14, 08:37   #1
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215

Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody?


Hej dziewczyny


w ostatnią sobotę byłam ze znajomymi na disco, i jak się okazało, ktoś robił zdjęcia, ( ktoś z klubu)
dziś wchodzę na ich stronkę i jestem na 3 zdjęciach
Oczywiście nie życze sobie bym była , nikt mnie nie pytał o zgodę ze robi zdjęcia dla klubu ani nic,
rozmawiałam z koleżanką która tam pracuje( rozmawiała z tym co robił zdjęcia) i powiedział, ze nie usuną, może jedno po kilku dniach. A tam gdzie mnie znajomy odwrócił i wtedy zdjęcie akurat nam zrobili to nie usuną

Czy ja mogę teraz coś z tym zrobić??? isć do kierownika czy co
są na to jakieś artykuły, ze jakim prawem moje zdjęcie widnieje na ich stronkach ;(
__________________
Kizia mizia 24 powinno być

Edytowane przez Kizia Mizia19
Czas edycji: 2010-09-14 o 08:40
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 08:55   #2
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Cytat:
Napisane przez Kizia Mizia19 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny


w ostatnią sobotę byłam ze znajomymi na disco, i jak się okazało, ktoś robił zdjęcia, ( ktoś z klubu)
dziś wchodzę na ich stronkę i jestem na 3 zdjęciach
Oczywiście nie życze sobie bym była , nikt mnie nie pytał o zgodę ze robi zdjęcia dla klubu ani nic,
rozmawiałam z koleżanką która tam pracuje( rozmawiała z tym co robił zdjęcia) i powiedział, ze nie usuną, może jedno po kilku dniach. A tam gdzie mnie znajomy odwrócił i wtedy zdjęcie akurat nam zrobili to nie usuną

Czy ja mogę teraz coś z tym zrobić??? isć do kierownika czy co
są na to jakieś artykuły, ze jakim prawem moje zdjęcie widnieje na ich stronkach ;(
a na tych zdjeciach jestes tylko i wyłacznie ty, czy jeszcze ktos jest?
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 08:58   #3
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

dwóch znajomych ktorzy ewidentnie chcieli to zdjecie bo sie ustawiali a ja odchodizlam i mnie tak złapał za reke ze tez sie na nim znalazłam nie chce tego zdjecia
na drugim jestem ja, niestety juz pozna godzina i widac ze jestem po tych kilku piwkach i jakiegos kolesia zlapalo również , co stał gdzieś obok ;/

moge cos z tym zrobić, oni powiedzieli ze nie usuną ;(
__________________
Kizia mizia 24 powinno być

Edytowane przez Kizia Mizia19
Czas edycji: 2010-09-14 o 09:00
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 09:03   #4
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Cytat:
Napisane przez Kizia Mizia19 Pokaż wiadomość
dwóch znajomych ktorzy ewidentnie chcieli to zdjecie bo sie ustawiali a ja odchodizlam i mnie tak złapał za reke ze tez sie na nim znalazłam nie chce tego zdjecia
na drugim jestem ja, niestety juz pozna godzina i widac ze jestem po tych kilku piwkach i jakiegos kolesia zlapalo również , co stał gdzieś obok ;/

moge cos z tym zrobić, oni powiedzieli ze nie usuną ;(
trudna sprawa, bo jesli twoja osoba kjest jedynie pewną częścią zdjęcia, to oni moga powiedzieć, że to jest zdjęcie imprezy, a nie ciebie..

Nie wiem, czy zajrzą tutaj jakies prawniczki, wiec zajrzyj tutaj klik i zapytaj. Może podadzą Ci bezpośrednie paragrafy, którymi możesz "nastraszyć" włascicieli lokalu
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 09:11   #5
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

okk dzieki
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 10:52   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

jesli na zdjeciu jest kilka osob to niestety nic z tym nie zrobisz.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 12:14   #7
Darin
Rozeznanie
 
Avatar Darin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 984
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Gdzieś obiło mi się o uszy, że jeżeli na zdjęciu są 3 osoby lub powyżej trzech (nie pamiętam dokładnie) to jest to określane jako "tłok" nikt nie musi pytać osób na zdjęciu o zgodę na publikację. Ale sprawdź to jeszcze bo pewności nie mam.
__________________
"Poczuj mój wdzięk, mój wdzięk
mą wiarę - w każdą część ... "
Darin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 12:37   #8
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

z tymi osobami to chodzi ogólnie o zdjęcie czy tylko o pierwszy plan?

Wkurza mnie to, często jak jestem w klubie to gdzieś tam jest fotograf. Robi zdjęcia nawet bez zgody, tzn np ja często nawet nie zauważam, że mam zdjęcie zrobione, a potem te zdjęcia są na stronie tego klubu. Niby nic takiego .. ale jednak może ktoś sobie nie życzyć. Rozumiem, żeby najpierw zapytał, ale on robi te zdjęcia jak mu się podoba w ogóle nie pytając i zawsze mnie zastanawiało czy ma do tego prawo ? ale jak widać ma..
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 12:49   #9
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

mnie często łapią z mynight albo nightnews, niektórzy są na tyle mili, że pytają czy mogą zrobić zdjęcie albo pokazują na podglądzie już wykonane
ale tak ogółem to szczerze wątpie, żebyś mogła coś zdziałać.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 14:40   #10
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

watpie czy cos ci sie uda...
mnie dali na okladke gazety, niby impreza ale tylko ja tam jestem cala na glownym planie a za mna jakis tloczek ktorego nie widac i nic...trudno, trzeba wziac to na klate:P
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 15:19   #11
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

O ile wiem,idąc do klubu,kupując wejściówkę tak jakby zgadzasz się na robienie zdjęć. Jeśli ich nie chcesz to unikasz aparatu i tyle.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 15:50   #12
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

najlepsze jest to że nawet nie wiedziałąm, kiedy zostało zrobione, tylko to jedno kiedy mnie złapał znajomy za reke;/

no nic niestety, ale nie chcialm teg ozdjecia, naprawde na jednym wyglądam po kilku piwkach, jak i po co im takie zdjecie ;/ porazka
niech robi laskom które ewidentnie tego chcą, tanczo na parkiecie i wymachują dupami a nie komus niespodziewanie ;/
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 16:17   #13
GlamRockLady
Raczkowanie
 
Avatar GlamRockLady
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 248
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Wchodząc do klubu "zgadzasz sie" na ich warunki, m.in. robienie zdjec i ich publikacje. Czesto jest tak ze piszesz maila do klubu ze prosisz o usuniecie tego i tego zdjecia. sproboj.
GlamRockLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 16:27   #14
izunia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 323
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

raczej nic z tym nie zrobisz, to czesta praktyka klubów..btw nie przezywaj tak to tylko zdjecie na jakiejs głupiej stronce a nie na głównej Wyborczej..chyba sama sie niepotrzebnie nakrecasz
izunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 17:29   #15
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

no akurat przejmuje sie, moje miasteczko jest małe i wszytsko rozponawalne, naprawde nie chce ich, no ale trudno
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 17:41   #16
izunia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 323
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

no i??? nic przeciez złego na tym zdjeciu nie robiłas, a skoro bylas na dyskotece to wiadomo ze humory dopisuja i wypicie piwa to raczej nic dziwnego..szukasz dziury w całym i pzresadzasz..chyba ze nie chcesz zeby ktos konkretny to zdjecie zobaczyl akurat..
izunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 18:43   #17
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

wiec to so takie zdjecia
na jednym tak jak mówie, dwaj znajomi sie od niego ustawiali i mnie ręką zaciągnął i znalażłam się, nawet nie wiedziałam kiedy było zrobione

drugie natomiast jest jak stoje obok sofy trzymam w ręku piwo, moje oczy juz widac ze so po kilku piwkach, i koles jakis tam częstował mnie lodem, ( dziewcyzny miały za free lody haha) a ja gestykulując pokazywałąm, nie dziekuje i mi zrobili, takze widac troszke wstawiona pokazuje nie kolesiowi ktory chce mi dać loda ;/ ;( koszmar ;( nie mialam pojęcia ze ktos stoi tam z aparatem wtedy ;(
chamy nie chcą usunąć, powiedzieli ze usuną stricto trzecie, gdzie tancze i jest dużo osób na parkiecie i jestem tyłem odwrócona ;/.

no i moze to nic, no ale dla mnie jednak takie zdjecie jest okropne

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

dobra koniec tematu, napisałm na forum prawnym tam mi fachowo odpowiadają nie tak jak ty izunia ze przesadzam

mam problem to pisze, od tego jest forum
nara
__________________
Kizia mizia 24 powinno być

Edytowane przez Kizia Mizia19
Czas edycji: 2010-09-14 o 18:42
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 19:49   #18
izunia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 323
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Cytat:
Napisane przez Kizia Mizia19 Pokaż wiadomość
no i moze to nic, no ale dla mnie jednak takie zdjecie jest okropne

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

dobra koniec tematu, napisałm na forum prawnym tam mi fachowo odpowiadają nie tak jak ty izunia ze przesadzam

mam problem to pisze, od tego jest forum
nara
wybacz nie wiem ile masz lat ale mentalnosc obrazalskiej gimnazjalistki ( nie obrazajac gimnazjalistek) roztrzasasz ta sprawe jakby przydarzyła sie nie wiadomo jaka tragedia, a nawet pies z kulawa noga z twojego miasta tych zdjec na tej stronie pewnie nie zobaczy, nie masz powazniejszych zmartwien??? i od tego jest forum aby wyrazac swoja opinie tak jak napisałas, tak wiec swoja wyrazilam czy ci sie podoba czy nie pani obrazalska!jak sie cos piszesz to tez miej swiadomosc tych mniej przychylnych opini sorry
izunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:35   #19
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

no soryy akurat mam 24 lata
moze dla ciebie to blache dla mnie akurat tnie
i dla twojej wiadomosci jakis pies z kulawą nogą akurat to zobaczy heh ...
bez komentarza panno wszystko zjadająca rozumy
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 20:39   #20
izunia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 323
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Cytat:
Napisane przez Kizia Mizia19 Pokaż wiadomość
no soryy akurat mam 24 lata
moze dla ciebie to blache dla mnie akurat tnie
i dla twojej wiadomosci jakis pies z kulawą nogą akurat to zobaczy heh ...
bez komentarza panno wszystko zjadająca rozumy
no comment
izunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:40   #21
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

przezywasz strasznie. jak tak bardzo ci zalezy na opinii ludzi z miasteczka to lepiej na disco nie chodz lub nie pij. a juz na pewno nie rozmawiaj z nikim.

skoro nie ma nic zlego to wyluzuj.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:46   #22
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

wyluzuj bo to naprawdę nie tragedia, podejrzewam że gdybyś wyszła na zdjęciu dobrze to na pewno ten wątek by nie powstał
ja też mam wiele zdjęć, gdzie wyglądam 'niewyjściowo' z racji uchwycenia nieodpowiedniego momentu czy coś, haha i zdjęcia w dodatku widzieli wszyscy znajomi, a nie tylko ci którym chcialoby się wejść na taką stronkę i przeglądać fotki z imprez
tyle że ja śmieję się ze swoich fot, inni jak widać przeżywają
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:58   #23
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Proponuje nie chodzić na imprezy skoro to taki problem.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 21:42   #24
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

no spoko ale na imprezy dalej chodzic bede ;]
tyle ze jak od razu zauwaze kogos z aparatem to mu niezly opierd.. powiem jesli bedzie chcial robic zdjecie
proste

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

prosze o zamkniecie wątku
dziekuje

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez aga696 Pokaż wiadomość
Proponuje nie chodzić na imprezy skoro to taki problem.

no to zes powiedziala hehe
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 22:19   #25
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Cytat:
Napisane przez Kizia Mizia19 Pokaż wiadomość


dobra koniec tematu, napisałm na forum prawnym tam mi fachowo odpowiadają nie tak jak ty izunia ze przesadzam
dasz link do watku? w sumie mnie to zaciekawilo.

czy kiedys nie bylo sprawy z publikacja zdjec klasowych na NK? i chyba musieli je usuwac chyba, ze cos przekrecilam

edit: link juz mam
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa

Edytowane przez mad86
Czas edycji: 2010-09-14 o 22:26
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 22:42   #26
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

jakaś bezsensowna kłótnia się tu wywiązała.
dla jednego to nic takiego, dla innych jednak coś.

mój znajomy był na jednym ze zdjęć jakiegoś klubu (tańczący tłum w tle, on z kolegą na pierwszym planie, ale nie pozowali do tej foty, ktoś po prostu tak sobie wykadrował). Pół roku później to zdjęcie, jako jedno z kilku, promowało ten klub na ulotce (właściwie fragment foty z ich wyraźnymi postaciami jedynie, reszta użytych zdjęć nie była wyraźna, pokazywał tłum lub rozmyte twarze). Rozumiem, że wtedy to też niska szkodliwość...? Za użycie wizerunku chyba powinno się zapłacić, a już na pewno uzyskać zgodę. Bo jak nie, to rozumiem, że każdy na ulicy może mi strzelić fote i zrobić wielką kampanię reklamową czegokolwiek z użyciem mojej twarzy na pierwszym planie nie płacąc mi ani złotówki?Nie sądzę. I czemu zasłania się czarnym paskiem oczy na fotach/portretach przestępców/oskarżonych....?

Natomiast z fotografami na takich imprezach też bywa równie, kiedyś miałam nieprzyjemną kłótnię, ponieważ mimo mojego wyraźnego sprzeciwu (siedziałam w bocznej sali z przyjaciółką i omawiałyśmy jakieś poważne sprawy, także nie byłam w ogóle na tej imprezie żeby się bawić, nie chodziło o to jak wyglądam, albo że mam cos do ukrycia), jak tylko mnie widział próbował to zdjęcie zrobić (przy barze, w drodze do łazienki), nie że tłumu czy czegoś. I oczywiście nie chciał skasować, dopiero po interwencji u menagera lokalu łaskawie to zrobił (wielce zdziwiony, że on myślał że się z przekory nie zgadzam i tylko tak mówię).

Autorko: ja bym na twoim miejscu napisała na forum prawniczym, tak jak to pewnie zrobiłaś już, bo wydaje mi się, że jednak masz prawo do swojej twarzy. Jeśli nie zamkną tego wątku, byłoby super gdybyś później napisała, jak się sprawa zakończyła i czego się dowiedziałaś.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 09:12   #27
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Kizia Mizia19, i jak to wygląda od strony prawnej? Zawsze wydawało mi się, że to jest na zasadzie "publicznego wystąpienia"
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 16:49   #28
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Cytat:
Napisane przez Kizia Mizia19 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny


w ostatnią sobotę byłam ze znajomymi na disco, i jak się okazało, ktoś robił zdjęcia, ( ktoś z klubu)
dziś wchodzę na ich stronkę i jestem na 3 zdjęciach
Oczywiście nie życze sobie bym była , nikt mnie nie pytał o zgodę ze robi zdjęcia dla klubu ani nic,
rozmawiałam z koleżanką która tam pracuje( rozmawiała z tym co robił zdjęcia) i powiedział, ze nie usuną, może jedno po kilku dniach. A tam gdzie mnie znajomy odwrócił i wtedy zdjęcie akurat nam zrobili to nie usuną

Czy ja mogę teraz coś z tym zrobić??? isć do kierownika czy co
są na to jakieś artykuły, ze jakim prawem moje zdjęcie widnieje na ich stronkach ;(

Mysle, ze jak nie chcesz miec zdjec na imprezie po kilku piwach, to nie powinnas pic i/lub chodzic na imprezy
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 20:00   #29
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

no racja trzeba siedziec w domu i nei wychodzic, bo moze zdjecie mi pstrykna
no dobra rada, moze po jakims czasie zdziczeje i przestane sie do ludzi odzywac, skoro mam nei wychodzic nigdzie ? kja pierd...
__________________
Kizia mizia 24 powinno być
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 20:21   #30
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Czy mozna cos z robić z tym ze zamiescili moje zdjęcie na necie bez mojej zgody

Cytat:
Napisane przez GlamRockLady Pokaż wiadomość
Wchodząc do klubu "zgadzasz sie" na ich warunki, m.in. robienie zdjec i ich publikacje. Czesto jest tak ze piszesz maila do klubu ze prosisz o usuniecie tego i tego zdjecia. sproboj.
do klubu wchodzi się potańczyc i pobawić.
pierwsze słyszę,aby własciciel takiego lokalu mógł zrobić moim wizerunkiem swoją reklamę.

KIZIA-MIZIA- musisz przejść do dyrekcji klubu i zarządać usunięcia zdjęć,ponieważ nie wyrazasz zgody na publikacje zdjęcia ,nawet przestępcy mają takie prawo dopóki są nie wyda odpowiedniego zezwolenia.nie pobrałaś za to opłaty i nikt ci nie powiedział do czego będa użyte te fotki.

pamiętam,że u nas w mieście na ulicy pan fotograf robił zdjęcia do strony o miescie.pytał sie przechodni,czy chcą być w kadrze.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2010-09-15 o 20:23
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.