Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-09, 06:20   #211
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny-chyba uczulil mnie krem Weledy-po zastosowaniu mam bolace gule-a tak dobrze nawilzal-i takie ma dobre opinie na Wizazu-zastanawiam sie co moglo byc sprawca-wklejam sklad:

Water, Jojoba Oil (buxux chinensis), Alcohol, Glycerin, Shea Butter (butyrospermum parkii), Cocoa Butter (theobroma cacao), Magnesium Aluminum Silicate, Lysolecithin, Beeswax (cera flava), Hydrolyzed Beeswax, Orris Root Extract (iris germanica), Witch Hazel Distillate (hamamelis virginiana), Xanthan Gum, Fragrance (natural essential oils)

moze to ten alkohol na drugim miejscu albo witch hazel,lub fragrance?Ahh ta moja wrazliwa cera


Teraz szukam kremu na dzien mam na oku taki:Co sadzicie o skladzie?

Anne Marie Borlind ZZ Sensitive Day Cream
Aqua (water), Coco Caprylate/Caprate, Squalane, Glycerin, Sorbitol, Triticum Vulgare Germ Oil (wheat), Polyglyceryl-3 Oleate, Tribehenin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Zinc Oxide, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, Alcohol, Cera Alba (beeswax), Panthenol, Allantoin, Brassica Campestris Sterol (rapeseed), Lactic Acid, Hypericum Perforatum Extract, Althea Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita Extract (matricaria), Salvia Officinalis Leaf Extract (sage), Achillea Millefolium Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract (balm mint), Equisetum Arvense Extract, Ononis Spinosa Root Extract, Thymus Serpillum Extract, Triticum Vulgare Germ Extract (wheat), Bisabolol, Rosa Centifolia Flower Extract, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin

Dzieki za odpowiedz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 08:57   #212
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
prosze o pomoc w rozszyfrowaniu składu.
to jest krem marki Jose Eisenberg ( w polsce niezyt znane)
moja cera jest przetluszczajaca sie i mam sklonnosc do wypryskow a do tego rozszerzaja mi sie naczynka. prosilabym o opinie na temat tego kremu

sklad: aqua/water-caprylic/caprictriglyceride-c12-20 acid peg-8-ester-butylene glycol-syntheticbeeswax-phenoxyetanol--ethylexyl methoxycinnamate-potassium cetyl phosphate-triethanolamine-carbomer-dimethicone-disodium edta-methylparaben-butyl methoxylmethane- macadamia ternifolia seed oil- oenothera biennis(evening primrose) oil- tocopheryl acetate--butylparaben--limonene-glyceryn-ethylparaben--propylene glycol-pentadecalactone-retinyl palmitate-peg-8-helianthus annuus-(sunflower) seed oil-propylparaben-isobuthylparaben-tocopherol-sodium hyaluronate-chlorhexidine digluconate- citrus medica limonum(lemon)peel oil- bacillus ferment-lactis proteinum/whey protein-ascorbyl palmitate-citral-citrusaurantium dulcis(orange)oil- fagussylvatica extract-bht-sans parfum- sans colorant-fragrance free- no colouring agents

nie znam sie za bardzo ale chyba ma duzo konserwantow i cos czytalam we wczesniejszych skladach ze bht jest nieciekawym skladnikiem w kremach, no ale ja nie znam sie za dobrze wiec prosze o fachowa porade z gory dziekuje
Hmm...jest tu sporo dobrych skłądników pochodzenie roślinnego, al ejest ich mało! Są daleko za siolikonami, a konserwanty pojawiają się już [!!!] w trzeciej linijce składu - i, niestety, więcj tu ich niż składników aktywnych.
Krem ma na samym początku trójglicerydy [capric/caprylic trigliceryde], które mogą zapychać.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 09:06   #213
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny-chyba uczulil mnie krem Weledy-po zastosowaniu mam bolace gule-a tak dobrze nawilzal-i takie ma dobre opinie na Wizazu-zastanawiam sie co moglo byc sprawca-wklejam sklad:

Water, Jojoba Oil (buxux chinensis), Alcohol, Glycerin, Shea Butter (butyrospermum parkii), Cocoa Butter (theobroma cacao), Magnesium Aluminum Silicate, Lysolecithin, Beeswax (cera flava), Hydrolyzed Beeswax, Orris Root Extract (iris germanica), Witch Hazel Distillate (hamamelis virginiana), Xanthan Gum, Fragrance (natural essential oils)

moze to ten alkohol na drugim miejscu albo witch hazel,lub fragrance?Ahh ta moja wrazliwa cera
Uczulił, albo zapchał Elfie. U mnie gule są oznaką zapchania. Sprawcą może być i alkohol, ale tez i olejek jojoba, masło shea, masło kokosowe, wosk pszczeli...musisz sprawdzić, czy te skłądniki sa obecne w innych Twoich preparatch i jak na nie reaguje Twoja skóra. Krem Welledy jest bardzo treściwy, więc moze chodzi i tą konkretna kombinację skłądników.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Teraz szukam kremu na dzien mam na oku taki:Co sadzicie o skladzie?

Anne Marie Borlind ZZ Sensitive Day Cream
Aqua (water), Coco Caprylate/Caprate, Squalane, Glycerin, Sorbitol, Triticum Vulgare Germ Oil (wheat), Polyglyceryl-3 Oleate, Tribehenin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Zinc Oxide, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, Alcohol, Cera Alba (beeswax), Panthenol, Allantoin, Brassica Campestris Sterol (rapeseed), Lactic Acid, Hypericum Perforatum Extract, Althea Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita Extract (matricaria), Salvia Officinalis Leaf Extract (sage), Achillea Millefolium Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract (balm mint), Equisetum Arvense Extract, Ononis Spinosa Root Extract, Thymus Serpillum Extract, Triticum Vulgare Germ Extract (wheat), Bisabolol, Rosa Centifolia Flower Extract, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin

Dzieki za odpowiedz
Wow, jeszcze nie widziałam takiego kremu - same konkretne składniki. Powinnas być Elfie zadowolona, krem ma duuużo łagodzących skłądników, w tym skwalen, wyciągi ze zbóż, z szałwii, tymianku. . Jest tu i alkohol, al eprzy takiej ilości esktraktow roslinnych alkohol pełni rolę naturalnego konserwantu, niepwoinien "przypiekać". Fajny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 17:33   #214
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V-dzieki sliczne
co do Weledy to intuicja podpowiadala mi zeby tego kremu nie kupowac bo kiedys probowalam z podobnymi skladnikami z Burt's bees i mnie zapchal-ogolnie moja cera nie lubi tresciwych kremow o intensywnym zapachu a te Weledy takie sa-aha i moze to tez byc ten olejek jojoba-moja skora go tez nie lubi-z weledy zamowilam sobie probki bo opinie na Wizazu byly takie dobre-dobrze ze tylko probki


Co do kremu Anne Marie Borlind to podobaja mi sie sklady tej firmy-ten krem ma tylko kilka opini ale sa pozytywne-chyba go zakupie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 18:17   #215
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
L_V-dzieki sliczne
co do Weledy to intuicja podpowiadala mi zeby tego kremu nie kupowac bo kiedys probowalam z podobnymi skladnikami z Burt's bees i mnie zapchal-ogolnie moja cera nie lubi tresciwych kremow o intensywnym zapachu a te Weledy takie sa-aha i moze to tez byc ten olejek jojoba-moja skora go tez nie lubi-z weledy zamowilam sobie probki bo opinie na Wizazu byly takie dobre-dobrze ze tylko probki


Co do kremu Anne Marie Borlind to podobaja mi sie sklady tej firmy-ten krem ma tylko kilka opini ale sa pozytywne-chyba go zakupie

a gdzie mozna kupic ten krem???????
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 18:31   #216
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chyba tylko online:



http://www.vitaminlife.com/product-e...oduct_id/31495

dostepny jest tez w roznych sklepach ze zdrowa zywnoscia typu:Natural groceries cottage&vitamine shoppe.

A skad jestes?Anne Marie Borlind to firma niemiecka jak mieszkasz w Niemczech to napewno tam tez bedzie.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 19:55   #217
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: SO INGENIOUs- było już?

a czy ktoś juz podawał skład Estee Lauder, So Ingenious Multi-Dimension Loose Powder (Puder sypki)?

interesuje jakie ma właściwści matujące i rozświetlające - tak ponoć zapewnia producent
i czy zatyka pory ale nigdzie nie mogę znaleźć składu
może ktoś poratuje?


i jeszcze jedna prosba - czy mozecie sprawdzic sklad pod katem zatykania porow, skladnikow matujacych i rozswietlajacych w tych preparatach? czy duzo jest tam skladnikow oleistych? sa to bazy pod makijaz:

1 Body Shop, Tinted Glow Enhancer
Skład: /wersja biała/ Aqua, Propylene Glycol, Dicaprylate / Dicaprate, Mica, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Octyl Palmitate, Glycerin, Phenoxyethanol, Ozokerite, Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Benzyl Alcohol, Hectorite, Lecithin, Nylon-12, Rosa Canina, Tocopheryl Acetate, Buxus Chinensis, Isohexadecane, Isopropyl Lanolate, Methylparaben, Barium Sulfate, Polysorbate 80, Propylparaben, Disodium EDTA, Sorbitan Oleate, Sodium Hyaluronate, Algae, CI 77891

2 Lumene, Face Make-up Base

Skład: Cyclopentasiloxane; Dimethicone Crosspolymer; Polymethylsilsequioxane; Nylon-12; Silica; Ricinus Communis/Castor Seed Oil; Phenoxyethanol; Methylparaben; Butylparaben; Ethylparaben; Propylparaben; Isobutylparaben; Parfum/Fragrance; May Contain [+/- CI 15985/D&C Yellow No. 6 Al Lake; CI 77491/Iron Oxides; CI 77891/Titanium Dioxide]

jak tylko znajde sklad innych interesujacych mne kosmetykow to poprosze jeszcze o pomoc


licze na Was!

Edytowane przez gioseppe
Czas edycji: 2007-02-09 o 20:27
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-10, 21:48   #218
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Ach, Hex, też się na te kremy czaję Rozmawiałam ze znajomą farmaceutką i te kremy sa stricte do skóry suchej - bardzo suchej - odwodnionej. Myślę, że sprawdzałyby się jako nawilżacze do retinoidów i ewentualnie ochronnie przed mrozem.

Patrząc na składy - te kremy to w zasadzie w większości emolienty i nawilżacze, zwłaszcza ten 5%. Mam wrażenie, że jeśłi ktoś ma problemy z suchą, odwodnioną, ściągnięą skórą [piekącą i swędzącą] to powinien byc zadowolony.
Wada: cery podatne mogą się pozapychać, bo niestety najsilniej odżywiające skłądniki to zazwyczaj też te zapychające.

NA czarno - emolienty, nawilżacze
Na zielono wyciągi roślinne:z moreli, z kolendry, z czarnej porzeczki, ze żmijowca
na niebiesko - silikony, te nazwijmy to "mniej" agreswne, mniej zapychające [nie takie jak w Redermicu]

Ogólnie - kremy są do siebie badzo podobne, różnią się głownie proporcjami emolientów
.
LRP Nutritic - dostałam kilka probek w aptece gej wersji 5% i naprawde go polubilam, nawet zastanawialam sie nad kupnem calej tubki ale wczoraj wyskoczyl mi taki wielki bolacy pryszcz - osobie ktora na ogol nie ma takich problemow, a niepamietam zeby kiedys mi cos w tym miejscu wyskoczylo.
Rozumiem z wczesniejszych postow iz to wina sylikonow w skladzie ktore maga zapychac ??
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 21:59   #219
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam wrazliwa cere, w sumie normalna (czasem nosek sie swieci ale i tez lubi sie przesuszac). Pomyslalam o kremie multiwitaminowym Lierac.
1. Lierac Aqua D emulsja z kolorem
Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Sorbitol, Sorbitan Sesquioleate, Cyclopentasiloxane, Caprylic/CapricTriglyceride, 7-Dehydrocholesterol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth 7, Potassium Myristate, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Carbomer, Nylon 12, Citrus Aurantium Dulcis Juice (Orange), Maltodextin, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Triclosan, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)

2. LieracAqua D żel-krem
Water (Aqua), Glycerin, Urea, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Glycine, Sodium Pca Potassium Hyaluronate, Sodium Lactate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cyclomethicone, Biosaccharide Gum-1, Polyacryiamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethylisosorbide, Tocopherol, Triticum Vulcare (Wheat) Gluten Extract, Peg-8 Caprylic/Capric Glycerides, Polyglyceryl-3 Isostearate, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Nylon-12, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Juice, Maltodextrin, Peg-20 Methyl Clucose Sesquistearate, 7-Dehydrocholesterol, Caprylic/Capric Triglyceride, Prolyl Histamine Hcl, Butylene Glycol Citric Acid, Ceteareth-30, Tetrasodium Edta, Menthoxypropanediol Fracrance (Parfum), Phenoxyethanol*, Methylparaben*, Propylparaben*, Ethylparaben*, Butylparaben*, Isobutylparaben*, Mica, Barium Sulfate (CI 77120), Titanium Dioxide (CI 77891)
Botanical Origìn (D'origine Vegetale)


Czym róznią sie te dwa kremiki - przymierzam sie do zakupu ale najpierw chcialabym sie upewnic czy nie zrobia mi "krzywdy"
Bede wdzieczna za pomoc



3. Lierac, Soin Eclat Express, Masque Velours (Maseczka intensywnie nawilżająco-regenerująca,)
Skład: Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Lanolin Wax (Lanolin Cera), Steareth-2, Cassia Angustifolia Extract (Cassia Angustifolia), Squalane, Steareth - 21, Musk Rose Oil (Rosa Moscata), Polyglyceryl 3 Beeswax, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Crataegus Monogina Extract (Crataegus Monogina), Urea, Potassium Hyaluronate, Sodium PCA, Tocopheryl Acetate, Sodium Lactate, Carbomer, Tromethamine, Quaternium-22, Benzophenone-2, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, FD&C Yellow #5 (Cl 19140), FD&C Red #4 (Cl 14700), Titanium Dioxide (Cl 77891)
Czy warto kupić ta maseczke czytajac po skladzie??

Jak sie ciesze ze jest ten watek - nareszcie ktos mi pomoze w tej gmatwaninie skladnikow na opakowaniu
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 01:46   #220
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie ufam [zbynio] doniesieniom dr Różanskiego w wielu kwestiach ma rację, ale lubi tez siac popłoch...

Informacje,kotre uwazam za autorytatywne znajduje na stronie np. takiej: http://www.ewg.org/reports/skindeep2...EDIENT&id=1762
jak dla mnie to oba te zrodla sa rownie malo wiarygodne:
-> http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=257
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 11:09   #221
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
jak dla mnie to oba te zrodla sa rownie malo wiarygodne:
-> http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=257
Wiem o tym, czytałam swego czasu BU Strona jest z gatunku "ekologicznych", ale uważam że ich klasyfikacja ew. wystąpienia ryzyka podrażnień/reakcji alergicznych [low-medium-high] ma jednak sens.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 11:24   #222
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: SO INGENIOUs- było już?

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość

i jeszcze jedna prosba - czy mozecie sprawdzic sklad pod katem zatykania porow, skladnikow matujacych i rozswietlajacych w tych preparatach? czy duzo jest tam skladnikow oleistych? sa to bazy pod makijaz:

1 Body Shop, Tinted Glow Enhancer
Skład: /wersja biała/ Aqua, Propylene Glycol, Dicaprylate / Dicaprate, Mica, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Octyl Palmitate, Glycerin, Phenoxyethanol, Ozokerite, Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Benzyl Alcohol, Hectorite, Lecithin, Nylon-12, Rosa Canina, Tocopheryl Acetate, Buxus Chinensis, Isohexadecane, Isopropyl Lanolate, Methylparaben, Barium Sulfate, Polysorbate 80, Propylparaben, Disodium EDTA, Sorbitan Oleate, Sodium Hyaluronate, Algae, CI 77891
Silikony na niebiesko, emolienty na czarno [te ewentualnie mogą zapychać], mika [na różówo] bedzie rozświetlać, a nylon-12 [na fioletowo] ma lekko matowić skórę.


Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
2 Lumene, Face Make-up Base

Skład: Cyclopentasiloxane; Dimethicone Crosspolymer; Polymethylsilsequioxane; Nylon-12; Silica; Ricinus Communis/Castor Seed Oil; Phenoxyethanol; Methylparaben; Butylparaben; Ethylparaben; Propylparaben; Isobutylparaben; Parfum/Fragrance; May Contain [+/- CI 15985/D&C Yellow No. 6 Al Lake; CI 77491/Iron Oxides; CI 77891/Titanium Dioxide]
Na niebiesko - silikony, ktore są podstawa chyba kazdej bazy pod makijaz, na fioletowo - składniki ktore maja zapewniac matowe, pudrowe wykonczenie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 11:28   #223
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu składu.
To sa kremy marki Murad( w polsce malo znane).


Day Reform Treatment

Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Allyl Methacrylates Crosspolymer, Petrolatum, Salicylic Acid, Tannic Acid, Retinol, Rice Amino Acids, Zinc Aspartate, Chitosan Aspartate, Lysine Lauroyl Methionate, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Carthamus Tinetorius (Safflower) Seed Oil, Morinda Citrifolia Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil, Glycerin, Polysorbate 20, Bisabolol, Octyldodecyl Neopentanoate, Di-C12-15 Alkyl Fumarate, Propylene Glycol Isoceteth-3 Acetate, Fragrance (Parfum)


Night Reform® Treatment
Water (Aqua), Glycolic Acid, Hydrolyzed Oat Flour, PPG-12/SMDI Copolymer, Sodium Hydroxide, Sclerotium Gum, Dicaprylyl Maleate, Rice Amino Acids, Lysine Lauroyl Methionate, Zinc Aspartate, Chitosan Ascorbate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Retinyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dipotassium Glycyrrhizate, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Glycolipids, Hyaluronic Acid, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Pollen Extract, Glycine Soja (Soybean) Oil Unsaponifiables, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil Unsaponifiables, Allantoin, Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Methylparaben,
Red 33 (CI 17200), Yellow 5 (CI 19140)

Renewing Eye Cream
Ingredients
Water (Aqua), Tricaprylyl Citrate, Butylene Glycol, Bis-Digylceryl Polyacyladipate-2, Jojoba Esters, Pentylene Glycol, Boron Nitride, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Glycine Soja (Soybean) Protein, Glycerin, Palmitoyl Pentapeptide-3, Iris Florentina Root Extract, Dioscorea Villosa (Wild Yam) Root Extract, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Retinol, Polyquarternium-51, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Dipeptide-2, Hesperidin Methyl Chalcone, Caprylic/Capric Triglyceride, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Dimethicone, Sodium PCA, Panthenol, Cetyl Phosphate, Oleyl Alcohol, Steareth-20, Lecithin, Carbomer, Polysorbate 20, Aminomethyl Propanol, Disodium EDTA, Silica, Titanium Dioxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Iron Oxides
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 11:48   #224
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Mam wrazliwa cere, w sumie normalna (czasem nosek sie swieci ale i tez lubi sie przesuszac). Pomyslalam o kremie multiwitaminowym Lierac.
1. Lierac Aqua D emulsja z kolorem
Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Sorbitol, Sorbitan Sesquioleate, Cyclopentasiloxane, Caprylic/CapricTriglyceride, 7-Dehydrocholesterol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth 7, Potassium Myristate, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Carbomer, Nylon 12, Citrus Aurantium Dulcis Juice (Orange), Maltodextin, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Triclosan, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)
Nie podoba mi się - odpada już chociażby przez polyacrylamide. Sa lepsze kremy, a temu w dodatku do multiwitaminy daleko Szkoda pieniędzy.


Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
2. LieracAqua D żel-krem
Water (Aqua), Glycerin, Urea, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Glycine, Sodium Pca Potassium Hyaluronate, Sodium Lactate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cyclomethicone, Biosaccharide Gum-1, Polyacryiamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethylisosorbide, Tocopherol, Triticum Vulcare (Wheat) Gluten Extract, Peg-8 Caprylic/Capric Glycerides, Polyglyceryl-3 Isostearate, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Nylon-12, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Juice, Maltodextrin, Peg-20 Methyl Clucose Sesquistearate, 7-Dehydrocholesterol, Caprylic/Capric Triglyceride, Prolyl Histamine Hcl, Butylene Glycol Citric Acid, Ceteareth-30, Tetrasodium Edta, Menthoxypropanediol Fracrance (Parfum), Phenoxyethanol*, Methylparaben*, Propylparaben*, Ethylparaben*, Butylparaben*, Isobutylparaben*, Mica, Barium Sulfate (CI 77120), Titanium Dioxide (CI 77891)
Botanical Origìn (D'origine Vegetale)


Czym róznią sie te dwa kremiki - przymierzam sie do zakupu ale najpierw chcialabym sie upewnic czy nie zrobia mi "krzywdy"
Bede wdzieczna za pomoc
Trochę długi ten skład, ogolnie rzecz biorąc, im krotszy skład tym lepiej.
Zapowiadało sie całkiem nieźle, dopóki nie zobaczyłam znowu poliakrylamidu Ten żel-krem na pewno bedzie dobrze nawilżał, pierwsze linikji składu to emolienty, humektanty, i to wcale nie z tych "zapychających" [dalej w skladzie pojawiaja sie trojglicerydy]...ale wszystko popsuli tym poliakreyalmidem, eh.
Jest jeszcze wyciag z pszenicy i z pomaranczy.

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
3. Lierac, Soin Eclat Express, Masque Velours (Maseczka intensywnie nawilżająco-regenerująca,)

Skład: Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Lanolin Wax (Lanolin Cera), Steareth-2, Cassia Angustifolia Extract (Cassia Angustifolia), Squalane, Steareth - 21, Musk Rose Oil (Rosa Moscata), Polyglyceryl 3 Beeswax, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Crataegus Monogina Extract (Crataegus Monogina), Urea, Potassium Hyaluronate, Sodium PCA, Tocopheryl Acetate, Sodium Lactate, Carbomer, Tromethamine, Quaternium-22, Benzophenone-2, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, FD&C Yellow #5 (Cl 19140), FD&C Red #4 (Cl 14700), Titanium Dioxide (Cl 77891)
Czy warto kupić ta maseczke czytajac po skladzie??

Jak sie ciesze ze jest ten watek - nareszcie ktos mi pomoze w tej gmatwaninie skladnikow na opakowaniu
Zaznaczyłam [ogólnie, bez podziałów] skłądniki nawilzajace [na czarno] wyciagi roslinne [na zielono]. Pola, maseczka nie jest zła, ale mysle ze za podobna lub nawet nizsza cene mozesz sobie sprawic świetne maski nawilżająco-łagodzące Avene albo La Roche Posay [w saszetkach] - one sa specjalnie do cer laergicznych, a te Lieraca maja, wg mnie, za duzo konserwantow jak dla cer wrażliwych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 11:55   #225
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hex, krem wygląda na bardzo odzywczy, łągodzący, dobry dla suchych cer. Masz tu wosk pszczeli, wyciag z oliwki, pszenicy, awokado [kolejny tłuścioch], migdałów. Potem jeszcze gliceryna i lecytyna i troche wit E dalej w składzie. Nie powinien podrazniac cery naczynkowej. I wydaje mi sie, ze pomimo "konkretych" wyciągów roślinnych, nie powinien zapychać [chyba ze lecytyna, ale ta nie jest na czołowych pozycjach w składzie].

L_V dziekuje mam kilka probek tego kremu i musze doniesc,ze spisuje sie wysmienicie,chyba nawet pokusze sie o pelnowymiarowe opakowanie do tego rewelacyjnie naklada sie na niego filtr SVR 50 i jest ok.

OT swietny avatar akurat swiezo jestem po obejrzeniu kolejny raz Madagaskaru

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
LRP Nutritic - dostałam kilka probek w aptece gej wersji 5% i naprawde go polubilam, nawet zastanawialam sie nad kupnem calej tubki ale wczoraj wyskoczyl mi taki wielki bolacy pryszcz - osobie ktora na ogol nie ma takich problemow, a niepamietam zeby kiedys mi cos w tym miejscu wyskoczylo.
Rozumiem z wczesniejszych postow iz to wina sylikonow w skladzie ktore maga zapychac ??
Nie tylko silikony moga zapychac wszystko zalezy od cery oraz od tego jaka masz cere;mnie osobiscie nie zacheca sklad do wyprobowania-obawiam sie zapchania,przy czym siegnelam po krem z Dolivy,ktory wyzej L_V zaanalizowala na plus a ja w miedzyczasie robilam za krolika i jestem zadowolona-swietny krem odzywczo-nawilzajacy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 12:46   #226
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałabym się dowiedzieć co takiego ma w sobie ta maska, że się tyle osób nią zachwyca:

Richards & Appleby, Natural Classics, Henna Treatment Wax

Skład: /wersja do włosów blond/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Anthemis Nobilis, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140
/wersja do włosów ciemnych/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 13:06   #227
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sommerfugl Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu składu.
To sa kremy marki Murad( w polsce malo znane).

Day Reform Treatment

Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Allyl Methacrylates Crosspolymer, Petrolatum, Salicylic Acid, Tannic Acid,Retinol, Rice Amino Acids , Zinc Aspartate, Chitosan Aspartate, Lysine Lauroyl Methionate, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Carthamus Tinetorius (Safflower) Seed Oil, Morinda Citrifolia Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil, Glycerin, Polysorbate 20, Bisabolol, Octyldodecyl Neopentanoate, Di-C12-15 Alkyl Fumarate, Propylene Glycol Isoceteth-3 Acetate, Fragrance (Parfum)

Ogólnie to ciekawy krem. Na początku składu trochę silikonów, potem wazelina. Na różowo pozaznaczłam skąłdniki, które "wpadły mi w oko". Otóż krem zawiera kwas salicylowy i taninę, z tymże nie ma on filtrów i dlatego nie nazwałabym go kremem na dzień. Z ciekawszych składników ma jeszcze słabszą formę witA, proteiny ryżowe, sporo wyciągów roślinnych. Co prawda, niektóre z tych wyciągów są naturalnymi filtrami UV, ale ich działanie nie moze byc porówbywalne z filtrami chemicznymi.
Krem stosowałąbym raczen na noc, bo zdecydowanie jest to ciekawa propozycja.
_________________________ _________

Night Reform® Treatment
Water (Aqua), Glycolic Acid, Hydrolyzed Oat Flour, PPG-12/SMDI Copolymer, Sodium Hydroxide, Sclerotium Gum, Dicaprylyl Maleate, Rice Amino Acids, Lysine Lauroyl Methionate, Zinc Aspartate, Chitosan Ascorbate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Retinyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dipotassium Glycyrrhizate, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Glycolipids, Hyaluronic Acid, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Pollen Extract, Glycine Soja (Soybean) Oil Unsaponifiables, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil Unsaponifiables, Allantoin, Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Methylparaben,
Red 33 (CI 17200), Yellow 5 (CI 19140)

Ten krem wygląda na uzupełnienie kremu dziennego, podobne skłądniki, podobne wyciągi roślinne. Ten z kolei zawiera kwas glikolowy. Zdecydowanie na noc.
_________________________ ______________

Renewing Eye Cream
Ingredients
Water (Aqua), Tricaprylyl Citrate, Butylene Glycol, Bis-Digylceryl Polyacyladipate-2, Jojoba Esters, Pentylene Glycol, Boron Nitride, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Glycine Soja (Soybean) Protein, Glycerin, Palmitoyl Pentapeptide-3, Iris Florentina Root Extract, Dioscorea Villosa (Wild Yam) Root Extract, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Retinol, Polyquarternium-51, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Dipeptide-2, Hesperidin Methyl Chalcone, Caprylic/Capric Triglyceride, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Dimethicone, Sodium PCA, Panthenol, Cetyl Phosphate, Oleyl Alcohol, Steareth-20, Lecithin, Carbomer, Polysorbate 20, Aminomethyl Propanol, Disodium EDTA, Silica, Titanium Dioxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Iron Oxide

Taki sobie krem. Z reguły staramy się aby kremy p/oczy były o jaknajprostszym składzie, najmniej udziwnionym, bez szalonej liczby konserwantów, aby zminimalizowac ryzyko podrażnień. Ten nie wyróżnia si eniczym specjalnym - jest po prostu mocno nawilzający, odzywczy [ma sporo emolientów], ale wg mnie cudów nie zdziała.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 13:08   #228
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się - odpada już chociażby przez polyacrylamide. Sa lepsze kremy, a temu w dodatku do multiwitaminy daleko Szkoda pieniędzy.

Trochę długi ten skład, ogolnie rzecz biorąc, im krotszy skład tym lepiej.
Zapowiadało sie całkiem nieźle, dopóki nie zobaczyłam znowu poliakrylamidu Ten żel-krem na pewno bedzie dobrze nawilżał, pierwsze linikji składu to emolienty, humektanty, i to wcale nie z tych "zapychających" [dalej w skladzie pojawiaja sie trojglicerydy]...ale wszystko popsuli tym poliakreyalmidem, eh.
Jest jeszcze wyciag z pszenicy i z pomaranczy.

Zaznaczyłam [ogólnie, bez podziałów] skłądniki nawilzajace [na czarno] wyciagi roslinne [na zielono]. Pola, maseczka nie jest zła, ale mysle ze za podobna lub nawet nizsza cene mozesz sobie sprawic świetne maski nawilżająco-łagodzące Avene albo La Roche Posay [w saszetkach] - one sa specjalnie do cer laergicznych, a te Lieraca maja, wg mnie, za duzo konserwantow jak dla cer wrażliwych.

Bardzo Ci dziekuje,
Ten pierwszy ktory podalam to bardziej podklad (krem koloryzujacy) niz krem multivitaminowy.
Kiedys mialam probke tego zel-krem Aqua D i bardzo mi sie spodobal
Ostatnio dostalam tez probke tej maseczki i jakos moja skora ja polubila (a moze to taki jednorazowy efekt i pozniej zaczely by sie problemy...)
Mialam kiedys maseczke avene ale jakos nie przypadla mi do gustu.
Moze mam skore nie az tak wrazliwa jak mi sie wydawalo hmm - ale np nie lubi niektorych kremow np. z LRP a nawet avene. Jeszcze nie ustalilam jakie skladniki toleruje a jakie nie (bede pewnie musiala sie wtajemniczyc) - pewnie wieki zajmie mi tak świetne poruszanie sei w tych wszystkich skladach jak Twoje.


Mam pytanie - co to jest wogole ten Polyacryiamide???
Bo pisalaz ze kremiki w sumie odpadaja przez wlasnie ten skladnik.
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 13:21   #229
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

OT swietny avatar akurat swiezo jestem po obejrzeniu kolejny raz Madagaskaru
Ja też! Hex, a kreskówkę wypuszczoną specjalnie na Święta BŻ widziałaś?? Pingwiny w roli głównej!!!

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć co takiego ma w sobie ta maska, że się tyle osób nią zachwyca:

Richards & Appleby, Natural Classics, Henna Treatment Wax

Skład: /wersja do włosów blond/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Anthemis Nobilis, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140
/wersja do włosów ciemnych/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015
  • alkohol cetearylowy, który fajnie nawilża włosy [ale nie dla tych przetłuszczająco-klapniętych], to akurat wiem bo sama lubię maski i odżywki z tym składnikiem.
  • Sodium Lauryl Sulphate - to akurat nic rewelacyjnego
  • Methyl Paraben - konserwant
  • Anthemis Nobilis - rumianek szlachetny
  • Lawsonia Inermis - to jest właśnie henna
  • Parfum - wiadomo
  • Propyl Paraben - konserwant
  • Citric Acid - reguluje ph produktu
  • Benzyl Alcohol - rozpuszczalnik, dziala takze konserwujaco
  • Methylchloroisothiazolino ne - konserwant
  • Methylisothiazolinone - konserwant
  • CI 19140 - pigment
Zauwaz, ze wersja dla brunetek ma taki sam skład [bez rumianku], ma jedynie wiecej pigmentow, pewnie po to, aby nadac produktowu brązowy kolorek. Te maski to bardziej do wątku z chwytami marketingowymi niestety
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 13:24   #230
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

możecie zerknąć na skład tego serum?

mam przetłuszczającą się twarz i zastanawiam się czy mogę użyć serum,nie chcę żeby zatykało mi pory

pomożecie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg serum.jpg (49,9 KB, 79 załadowań)
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 13:32   #231
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziekuje,

Mam pytanie - co to jest wogole ten Polyacryiamide???
Bo pisalaz ze kremiki w sumie odpadaja przez wlasnie ten skladnik.
O tutaj o tym pisałam:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...o stcount=568

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
możecie zerknąć na skład tego serum?

mam przetłuszczającą się twarz i zastanawiam się czy mogę użyć serum,nie chcę żeby zatykało mi pory

pomożecie?
Pomożemy!


Nie mam dobrych wieści.
Jest tak: poczatek składu: trochę silikonów, witamina E. Dalej mamy już niestety konserwanty, a dopiero później wyciąg z alg, który miał tu pewnie występować w roli składnika aktywnego. Dalej, juz pod koniec jeszcze masło shea i znou porcja silikonów i konserwantów.
Niestety, cena tego produktu jest zbrodnią jeśli weźmiemy pod uwagę skład - tu nie ma nic co by miało w jakiś sposb konkretnie podziałać na skórę. Ot, takie silokonowe mazidło, lekko nawilżające, chociaż też niekoniecznie. Rozcarowujące, jak na taką markę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 13:40   #232
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Teraz ja prosze o pomoc
Widzicie tu cos zapychajacego pory?

Expanscience, Boreade Noviderm, Smoothing Care (krem wygładzający z witaminą C, estrami AHA i kwasem salicylowym)

Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Dl-C12-13 Alkyl Malate, Isocetyl Stearate, Butylene Glycol, Oryza Sativa Starch, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Dicaprylyl Ether, Silanediol Salicylate, Arachidyl Alcohol, Tromethamine, Cetyl Alcohol, Salicylic Acid, Ascorbyl Glucoside, Glycine, Tocopheryl Acetate, Behenyl Alcohol, Squalane, Sodium Citrate, PPG-12/SMDI Copolymer, Arachidyl Glucoside, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Sclerotium Gum, Cetearyl Alcohol, Citric Acid, Ceteareth-30, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Retinyl Acetate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 13:45   #233
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Teraz ja prosze o pomoc
Widzicie tu cos zapychajacego pory?

Expanscience, Boreade Noviderm, Smoothing Care (krem wygładzający z witaminą C, estrami AHA i kwasem salicylowym)

Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Dl-C12-13 Alkyl Malate, Isocetyl Stearate, Butylene Glycol, Oryza Sativa Starch, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Dicaprylyl Ether, Silanediol Salicylate, Arachidyl Alcohol, Tromethamine, Cetyl Alcohol, Salicylic Acid, Ascorbyl Glucoside, Glycine, Tocopheryl Acetate, Behenyl Alcohol, Squalane, Sodium Citrate, PPG-12/SMDI Copolymer, Arachidyl Glucoside, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Sclerotium Gum, Cetearyl Alcohol, Citric Acid, Ceteareth-30, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Retinyl Acetate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate.
Zawsze można coś znaleźć Ale nie przejmowałaąbym sie tymi tak bardzo, to nie są takie "pierwszorzędne" zapychacze.
Poliakrylamidu radziłabym na przyszlosc unikac, tutaj na sczescie jest go malutko, sam konic składu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 14:02   #234
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
J

Zauwaz, ze wersja dla brunetek ma taki sam skład [bez rumianku], ma jedynie wiecej pigmentow, pewnie po to, aby nadac produktowu brązowy kolorek. Te maski to bardziej do wątku z chwytami marketingowymi niestety
Tak też myślałam, że ta maska niczego w sobie ciekawego nie ma, dlatego nie wiem czemu tyle osób ją poleca.. Dzięki za rozpracowanie.
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 14:10   #235
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to i ja poprosze o przebadanie składu kremu pod oczy do redukcji zmarszczek Moja mam ostatnio go dostała i chcemy wiedzieć czy to cos warte

Soraya, wielopłaszczyznowa redukcja zmarszczek, Skoncentrowany krem po oczy

Aqua,Ethylhexyl, stearate, cetearyl isononanoate, squalane, glycerin, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone,ceresin, polyglyceryl-4, isostearate, hydrogenated castor oil, acetyl hexapeptide-8,medicago sativa (alfalfa)extract, pentapeptide-3, caprylyl glycol, acetyl tetrapeptyde-5, cucurbita pepo (pumpkin)seed oil, tuber aestivum extract, allantolin, tocopherol, disodium phosphate, potasium phosphate, sodium chloride, DMDM hydantoin, lodopropynyl butylcarbamate

uff

Edytowane przez Ahtaga
Czas edycji: 2007-02-11 o 15:13
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 14:14   #236
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

3. Lierac, Soin Eclat Express, Masque Velours (Maseczka intensywnie nawilżająco-regenerująca,)

a czy ta maseczka moze byc zapychajaca?? ciagle draze ten temat bo zaskakujaco dobra jak na razie


pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 14:22   #237
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
to i ja poprosze o przebadanie składu kremu pod oczy do redukcji zmarszczek Moja mam ostatnio go dostała i chcemy wiedzieć czy to cos warte

Aqua,Ethylhexyl, stearate, cetearyl isononanoate, squalane, glycerin, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone,ceresin, polyglyceryl-4, isostearate, hydrogenated castor oil, acetyl hexapeptide-8,medicago sativa (alfalfa)extract, pentapeptide-3, caprylyl glycol, acetyl tetrapeptyde-5, cucurbita pepo (pumpkin)seed oil, tuber aestivum extract, allantolin, tocopherol, disodium phosphate, potasium phosphate, sodium chloride, DMDM hydantoin, lodopropynyl butylcarbamate

uff
Producent/ nazwa? - koniecznie edytuj post i dopisz!

Z ciekawszych rzeczy: skwalan - skłądnik płąszcza lipidowego skóry, będzie bardzo dobrze nawilżał, odżywiał i chronił skórę pod oczami. Do tego wyciąg z lucerny [tez odzywczy] oraz z pestek dyni, i... z trufli letniej!!Wyciąg z trufli działa ściągająco, więc wiotkiej skórze może pomóc w odzyskaniu sprężystości.Dodatkowo jeszcze łagodząca allantoina i wit.E. Ciekawy krem.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-02-11 o 15:01
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 14:27   #238
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o rozszyfrowanie skaladu, sama nie do konca daje sobie jeszcze rade

nowy krem Garnier Nutritionist na dzien-wersja do suchej skory

Aqua/water, glycerin, paraffinum liquidum/mineral oil, cyclohaxasiloxane, butyrospermum parkii/shea butter, glyceryl stearate se, polyglyceryl-3methylglucose distearate, stearyl alcohol, aluminium starch octenylsuccinate, actinidia chinensis/kiwi fruit water, magnesium PCA, rosa canina/rosa canina, fruit oil, glycine soja/soybean oil,, hydrolyzed hazelnut protein, tocopherol, sodium PCA, zinc PCA, manganese PCA, allantoin, stearic acid, carbomer, xanthan gum, sodium hydroxide, disodium EDTA, palmitic acid, myristic acid, methylparaben, chlorphenesin, butylparaben, parfum/fragrance, benzyl salicylate, limonene, geraniol, linalool
moriam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 14:38   #239
sommerfugl
Raczkowanie
 
Avatar sommerfugl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z daleka :-)
Wiadomości: 61
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L-V Dziekuje Tobie bardzo.
I prosze Ciebie jeszcze o doradzenie
Co myslisz o takim duecie stosowanie tych kremow czy niezaduzo po dwa kremy???

Na dzien.
"Day Reform Treatment" (j.w) i na to ten nizej:

"Perfecting Day Cream SPF 30"
Active Ingredients
Avobenzone (2.0%), Homosalate (6.5%), Octisalate (5.0%), Octinoxate (7.5%),Oxybenzone (4.0%)

Other Ingredients
Water (Aqua), Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Diisopropyl Sebacate, Isodecyl Neopentanoate, Lauryl Lactate, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Glycolipids, Sodium Hyaluronate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogen Peroxide, Dipotassium Glycyrrhizate, Punica Granatum Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Hydrolyzed Soy Flour, Avena Sativa (Oat) Kernel Protein, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Sodium PCA, Dimethicone, Ascorbyl Palmitate, Propylene Glycol, Carbomer, Sclerotium Gum, Aminomethyl Propanol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA


Na noc
"Night Reform® Treatment" (j.w) i na ten ten:

"Perfecting Night Cream"
sklad:
Water (Aqua), Helianthus Annuus (Hybrid Sunflower) Oil, Dicaprylyl Maleate, Glycerin,
Squalane, Stearic Acid, Isostearyl Glycolate,
Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20,
Algae Extract, Borago Officinalis Seed Oil,
Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil,
DEA-Cetyl Phosphate, Panthenol, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Lecithin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopherol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Hydrolyzed Soy Flour, Avena Sativa (Oat) Kernel Protein, Retinyl Palmitate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria Extract, Honey Extract, Glycolipids, Hyaluronic Acid, Carbomer Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben
sommerfugl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 15:14   #240
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

juz edytowałam, mam nadzieje ze bedzie dobry
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.