Do wszystkich wybielających zęby !!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-15, 20:12   #31
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

alufa - o lampie pisałam w 1 poście.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 20:14   #32
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

lalicja - muszę cię zmartwić bo soda w pastach do zębów to nie jest to samo co soda oczyszczona...inne wielkości kryształków
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 20:30   #33
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

QrCze_PiEcZoNe używaj proszę edycji postów a nie piszesz jeden pod drugim
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 21:26   #34
lalicja
Wtajemniczenie
 
Avatar lalicja
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 2 036
GG do lalicja
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez QrCze_PiEcZoNe Pokaż wiadomość
lalicja - muszę cię zmartwić bo soda w pastach do zębów to nie jest to samo co soda oczyszczona...inne wielkości kryształków
wielkośc może i tak, natomiast ja myślałam o składzie
__________________
moja Naduleńka










lalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 22:10   #35
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

A co z ta Biął Parłą? jest bezpieczniejsza? http://allegro.pl/item251696799_bial..._50zl_wys.html
nakłąda się tylko na zęby...

A to jest ta sama biał perła co w KWC?
kiedyś na allegro były obie, teraz tylko ta:
http://allegro.pl/item255239828_bial...ala_perla.html
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 05:38   #36
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

lalicja - składowo też między innymi najczęściej używa się fluorku sodu... ale są pasty z tzw. baking soda i rzeczywiscie masz rację że to jest ten sam związek...

agacior89 - to jest bezpieczniejsze, jeżeli będziesz uważała, żeby żel nie dostał się na dziąsła...tak samo jak w przypadku tamtej Białej Perły - należało aplikowac bardzo mało żelu i uważać, żeby nie wydostawał się na dziąsła, chociaż to jest zabawa dopiero

Edytowane przez QrCze_PiEcZoNe
Czas edycji: 2007-10-16 o 09:25
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 09:06   #37
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Wow spec od białych ząbków to i ja skorzystam OD jakiegos czasu chce wybielic zabki, nawet myslalam by isc do dentysty , ale szkoda mi az tyle pieniedzy wydawac.. Obecnie mysle nad jakims zelem , duzo ich na allegro Warto, czy moze cos innego ? Dodam , ze juz mam dosc biale zeby, tylko kly mam jakies takie ciemniejsze.. POzdrawiam
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-17, 09:27   #38
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

ewakuacja - kły anatomicznie prawie u każdego są ciemniejsze od reszty zębów. Może więc dobrze kupić sobie taki simple gel (biała perła chyba też go ma, ale są też innych firm) i nakładać tylko na kły?
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 11:03   #39
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

nie chyba, tylko wł.ansie podawał linka :0
Biała perła simple
http://allegro.pl/item251696799_bial..._50zl_wys.html
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 11:32   #40
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

A ja mam takie pytanie. Ostatnio pytałam się pani stomatolog jak mogę wybielić trochę zęby. Powiedziała, że jeszcze jestem za młoda na wybielanie (mam 16 lat) i że mam dużo minerałów (?) w zębach, dlatego mają kolor kości słoniowej. Więc, jeśli mam nie-biały kolor zębów, to czy warto w ogóle wydawać pieniądze na żele itp ?
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 12:17   #41
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Pani doktor odpowiedziała Ci prosto, żeby Cię chyba spławić Nie rozumiem też stwierdzenia, że ktoś ma "dużo minerałów" w zębach. Poprostu Twoje szkliwo jest transparentne i masz żółtawy odcień zęba. Właśnie żółtawe zęby najszybciej się rozjaśniają, także myślę, że spokojnie możesz sobie zaaplikować coś delikatnego...
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-17, 12:46   #42
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

A ile srednio kosztuje piaskowanie u dentysty?
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 14:29   #43
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

http://allegro.pl/item255891952_bial...by_okazja.html taniej i dostępna
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 19:55   #44
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

zwróćcie uwagę na jedno przy kupnie jakiegokolwiek środka wybielającego - jeżeli data ważności jest bardzo bliska przeterminowaniu, lub jest już nawet 1 dzień po terminie to te środki nie będą działały...także ostrożności proszę
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 20:25   #45
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Ja mam pytanie, skoro wybielanie nie jest szkodliwe, to dlaczego często pojawia się nadwrażliwość zębów? Domyślam się, że skoro nadwrażliwość to uszkodzone szkliwo, a więc i podatność na próchnicę. Ja wybielałam sobie zęby(tylko górne) i chociaż nie było znacznej różnicy i było to już jakiś czas temu dentystka (inna od tej u której wybielałam) od razu zauważyła, że żeby są osłabione tak jakby po wybielaniu. Od razu próchnica. Dodam, że mam słabe zęby i muszę je wspomagać pastami typu elmex.
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 16:23   #46
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Zęby po wybielaniu mogą być osłabione, aczkolwiek nie są zniszczone, tak więc nadwrażliwość zębiny nie jest USZKODZENIEM. Mechanizm nadwrażliwości jest narazie jeszcze nie wyjaśniony dokładnie przez naukowców, aczkolwiek nie ma nic wspólnego z próchnicą. W każdym razie powodem nadwrażliwości są odsłonione kanaliki zębinowe. Próchnicę powodują zupełnie inne czynniki. Nadwrażliwość powoduje odczuwanie bólu w efekcie działania bodźców : termicznych (niskiej lub wysokiej temperatury), czynników chemicznych (substancje o kwaśnym pH), bodźców osmotycznych (duże stężenie, np. cukru lub soli w jamie ustnej), urazów mechanicznych (np. używanie zbyt twardej szczotki, lub nadmierny nacisk na zęby w trakcie szczotkowania).
Po wybielaniu zęby wrażliwe są tylko pewien czas, aby im pomóc należy używać żeli fluorowych np. elmex gel, czy sensigel. Nie wiem dlaczego w przekonaniu wielu osób pasty elmex są lepsze niż inne pasty i lepiej chronią, lepiej pomagają, lepiej zapobiegają. Otóż nie....są takiej samej klasy i posiadają tyle samo fluoru co w innych... Chce powiedzieć, że pasta to tylko dodatek do codziennej higieny, a ważniejsze są inne czynniki.

Jeżeli chodzi o próchnicę to jej etiologia jest znacznie bardziej złożona, ale wybielanie nie jest nigdy powodem. Jeżeli ktoś Ci tak powiedział to na 100 % chciał od Ciebie wyciągnąć kasę, albo był niedouczonym specjalistą sprzed lat 50 dwudziestego wieku. Nie ma takiej możliwości. Nie rozumiem też stwierdzenia, że "masz słabe zęby i musisz je wspomagać pastami typu elmex". Co znaczy "słabe zęby" ??? Bo nie potrafię tego zrozumieć...pasty elmex też nie wzmacniają jakoś szczególnie zębów więc nie wiem czemu miałoby służyć "wspomaganie się nimi".
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 16:52   #47
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Qrcze_Pieczone: chcesz powiedziec ze pasta Elmex jest na rowni np. z Blend a med czy jakas Colgate?? wh. mnie jest lepsza chocby z tego powodu ze nie wawiera SLS (po tym robi mi sie brzydki bialy i ciagnacy nalot na sluzowce...) a i czytalam sklady takiej Blend a med i Elmex i wydaje mi sie ze nie maja tyle samo fluoru myle sie??
Paste Elmex stosuje od lutego i widze duuza poprawe w stanie moich zebow, dentysta tak samo (dodam, ze nawet nie informowal mnie o tej pascie, sama zaczelam ja kupowac). Przy stosowaniiu innych past wczesniej jak szlam na kontrole zawasze mialam choc 1 ubytek...teraz zero!! - dodam, ze stosuje ja tak samo jak inne pasty...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 17:48   #48
Broniecka
Raczkowanie
 
Avatar Broniecka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 479
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Ja mam pytanie o te paski. Jak szybko mają być wycofane z rynku? Do końca roku/miesiąca? Bo w sumie już od dłuższego czasu o tym zakupie myślałam, a teraz mam jeszcze większą motywację
Broniecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 18:58   #49
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Maripossa - chcę powiedzieć, że jeżeli chodzi o działanie na próchnicę to pasta elmex jest tak samo skuteczna jak inne - powiedzmy colgate, czy tam inne firmy...Oczywiście jest wiele past jednej firmy i każda ma inną zawartość fluoru...Nie wierzę w lepsze działanie elmexu przeciw próchnicy...Tak jak powiedziałam - w higienie jamy ustnej pasta nie jest najważniejsza - jest tylko środkiem pomocniczym i nie ważne co znajduje się w tej paście - jeżeli chodzi o próchnicę to tylko fluor się liczy. Chcę powiedzieć, że ja akurat nie używam elmexu, a przy prawidłowej higienie jamy ustnej (szczotkowanie 2 razy dziennie odpowiednią metodą + nitkowanie + płukanki + raz w tygodniu elmex gel + regularna fluoryzacja) od 5 lat nie miałam żadnego ubytku i widzę, że pacjenci którzy przykładają się konsekwentnie do higieny nie mają ubytków w ogóle...Poza tym poprawa stanu uzębienia może być powodowana wieloma innymi czynnikami często nawet sami nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Broniecka - nie jestem w stanie odpowiedzieć ci na to pytanie, ponieważ o tym tylko "słyszałam", ja itak dla siebie i dla innych zamawiam paski z USA.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-19, 19:05   #50
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez QrCze_PiEcZoNe Pokaż wiadomość
Co znaczy "słabe zęby" ??? Bo nie potrafię tego zrozumieć...pasty elmex też nie wzmacniają jakoś szczególnie zębów więc nie wiem czemu miałoby służyć "wspomaganie się nimi".
To znaczy, że są bardzo podatne na próchnicę. Tyle łat w zębach co ja to chyba mało kto ma :P Ale lepsze swoje łatane niż sztuczne Tak czy inaczej, z tego co wiem pasta Elmex ma za zadanie remineralizowanie zębów i w pewnym stopniu zapobiega lub chociaż opóźnia postępowanie próchnicy. Na pewno nikt mnie nie przekona, że jakiś Blend-a-med jest na równi z taką pastą. A wzmocnienie zębów po myciu Elmexem było takie jak już opisałam w poprzednim poście.
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 19:40   #51
Sc-laja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Ile kosztuje mniej więcej piaskowanie czy oczyszczanie u dentysty?
__________________


Sc-laja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 19:50   #52
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Remineralizowanie zębów to główna zasługa fluoru obecnego w każdej paście w każdej paście i jeżeli nie wiesz to właśnie po to jest fluor - do remineralizacji SZKLIWA Robiłam projekt badawczy dotyczący próchnicy na grupie osób podatnych na próchnicę (ok 100 osób kontrolowanych co miesiąc). Połowa osób miała zmienioną pastę do zębów na elmex (akurat testowaliśmy działanie tej pasty), a o higienę dbała tak samo jak zwykle, druga połowa używała pasty takiej jak na codzień, natomiast wprowadzone zostały również płukanki, nici dentystyczne, oraz 1 raz w tygodniu żel fluorowy. Dla drugiej grupy został również przedstawiony instruktarz techniki szczotkowania zębów..
Kontrola po roku.
Osoby stosujące tylko pastę elmex - na dłuższą metę próchnica występowała w ten sam sposób (przynajmniej 1 ognisko próchnicy średniej, często więcej)
Osoby z pełnym pakietem - u 80 % osób nie wystąpiło żadne ognisko próchnicowe, w czym tłumaczę - 20 % to osoby, które popełniały błędy w szczotkowaniu, lub nitkowaniu.
Także - ja nie chcę nikogo przekonywać Tylko ludzie nie zdają sobie sprawy o tym jak ważna jest poprawna higiena, a pasta nic nie załatwia - jest tylko dodatkiem do porządnego szczotkowania dobrą techniką, a prawda jest niestety smutna, ponieważ 90 % pacjentów nie umie myć zębów. Pasta może być lepsza dla dziąseł, może być bardziej, lub mniej ścierająca, ale jeżeli chodzi o próchnicę to liczy się tutaj FLUOR, który powinien być powyżej 1000 ppm...i to wystarcza przy każdym myciu...
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 19:56   #53
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Ok, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 19:59   #54
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

u mnie ok 100 zł piaskowanie, czyszczenie do 200 zł, ale ceny kształtują się różnie, wiem że piaskowanie jest już od 50 zł, czyszczenie też od ok 100 zł...ale ja zawsze robię pełen pakiet tzn z fluoryzacją i moja cena jest stała, czyli nie zmieniam jej jezeli zużyję więcej materiału..
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 21:01   #55
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Bardzo fajny wątek,ja tez przestrzegam przed wybielaniem. U mnie takie proby skończyły się popękaniem szkliwa Teraz już definitywny koniec ze wszelkiego rodzaju wybielaczami!
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 21:03   #56
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Gosiurek ale ja chce powiedziec ze wybielanie nie zniszczy szkliwa i nie sprawi ze bedzie popękane...twoje szkliwo moglo byc "popękane" wcześniej - tak się dzieje często przy zbyt intensywnym szczotkowaniu zębów. Wybielanie zaostrzyło kontrast i teraz wydaje się, że jest "bardziej popękane"
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 21:26   #57
Sc-laja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Órcze Pieczone dziękuje Ci bardzo za odpowiedź na moje pytanie i za wszystko co napisałaś w tym wątku- bardzo przydatny temat i na pewno będę go z uwagą czytała
Dzięki Tobie nie musiałam przeszukiwać całego forum gdzie i tak nie ma raczej jasnych i jednoznacznych odpowiedzi na pytania, a przymierzam się małymi kroczkami do wybielania lub czyszczenia. Dzięki
__________________


Sc-laja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 09:39   #58
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

no to super
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 16:48   #59
neissi
Raczkowanie
 
Avatar neissi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 423
GG do neissi Send a message via Skype™ to neissi
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Qurcze Pieczone ja też mam do Ciebie pytanie

Zawsze miałam piękne śnieżnobiałe zęby i nigdy nie miałam kamienia. Niestety dużo chorowałam, brałam antybiotyki i od tego czasu moje zęby zrobiły się żółte, a szkliwo porowate. Przed ślubem porządnie wzięłam się za zęby. Wyleczylam wszystkie i zrobiłam też wybielanie. Było to wybielanie przy użyciu szyn wykonanych przez technika, a żel zamówiony przez dentystkę.
Któregoś ranka obudziłam się i zauważyłam, że nie mam jednej szyny. Szukałam jej wszędzie i nie mogłam jej znaleźć. Nie mogam przecież uwierzyć, że ją połknęłam przez sen W końcu znalazłam ją na podłodze przy łóżku. Okazało się, że wybielanie wywoływało tak potworny ból, że przez sen chciałam się tego pozbyć i wyjęłam. Próbowałam wszystkich sposobów. Od tej pory zakładałam żel tylko na dzień i starałam się wytrzymać jak najdłużej, ale nie mogłam wyrobić nawet 3 godzin. Dentystka dała mi żel fluorowy do stosowania na zmianę z żelem wybielającym, co miało uśmierzyć ból. Niestety po nałożeniu żelu fluorowego ból zębów był jeszcze większy.
Czy jest jakikolwiek sposób, który by mnie tak nie bolał, a działał identycznie? Zęby mi pojaśniały, ale nie wytrzymałam do końca kuracji, więc pozostawiają jeszcze wiele do życzenia

Marzą mi się zęby, jakie kiedyś miałam Nie mogę znieść tego żółtego koloru. Przecież nie palę, nie piję kawy, wina ani herbaty czy barwionych napojów

I skąd wziął mi się kamień na trzonowcach? Przecież używam tylko twardych szczoteczek i tak czyszczę dokładnie zęby, że Mąż się śmieje z mojej szczoteczki, która po tych moich zabiegach wygląda jak nastroszona papuga.

Nie mam zbyt dobrych zębów, bo co pół roku robi mi się nowa próchnica, a te, które nigdy nie chorowały same się umartwiają. Ale staram się jak mogę i póki mam jeszcze własne, chciałabym żeby były ładne.

P.S. One na tym zdjęciu tylko wyglądają na jasne. To zaleta małych avatarków Tej fotki w normalnym rozmiarze w życiu bym tu nie pokazała.
__________________
.:moje cudaki:.

Edytowane przez neissi
Czas edycji: 2007-10-22 o 17:13
neissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 14:17   #60
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Z tego co móisz - po prostu źle szczotkujesz zęby...Po 1 - twardą szczoteczkę wywal za okno do śmietnika i nie żyj złudą, że to co twardsze to pomoże. Kup sobie szczoteczkę "średnią" jeżeli chcesz mieć jeszcze zęby w ogóle
po 2 - potrzebujesz instruktarzu higieny - ja zaproponowałabym, żebyś poszła do gabinetu do wykwalifikowanej higienistki stomatologicznej - dostaniesz porady co zrobić, żeby kamień się nie tworzył. Bo kamień i naloty tworzą się przez to, że źle szczotkujemy zęby - na pewno masz złą metodę - szorowanie, aż szczoteczka będzie "nastroszona" to najgorsze co można zrobić zębom. Zła metoda sprawia, że mimo iż szczotkujesz zęby to tak naprawdę robisz im wielką krzywdę, a bakterie jak były tak są i się mnożą. Kamień tworzy się, gdy źle czyścisz zęby i płytka bakteryjna zamiast być usunięta remineralizuje się do kamienia nazębnego i staje się ciemna. Poza tym przez twardą szczoteczkę nabawisz się zaraz paradontozy.
Tak więc - polecam higienistkę i instrukcje co co mycia zębów jestem na 100 % pewna, że akurat szczotkujesz źle A twardą szczotkę natychmiast wywal PROSZĘ !! Przy wrażliwych zębach to powinnaś mieć nawet miękką!!
Kup sobie elmex gel i wcieraj raz w tygodniu, a na codzien polecam sensigel. Niestety przy nakładaniu możesz odczuwać ból, a związane jest to z tym, że żele są zimne.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-07 17:31:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.