Bardzo bardzo pilna sprawa!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-01, 14:16   #1
Pelka3133
Raczkowanie
 
Avatar Pelka3133
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 150

Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!


witam bardzo was proszę o radę bo już nie wiem co robić, jestem taka zmartwiona i w takim stresie, że nie umiem racjonalnie myśleć
Dziś jak wiadomo 1 września i byłam w nowej szkole, dostałam się do jednego z najlepszych liceum. Rano jeszcze przez Mszą podeszłam do znajomej koleżanki starszej o rok , która chodzi do klasy o takim profilu do której ja teraz będę chodzić. Powiedziała mi że ta szkoła wcale nie jest taka fajna i że po tej klasie nie będę miała możliwości dostać się na inną uczelnie niż w mieście, a ja chciałabym mieć szansę na Kraków. Jest to klasa językowa, gdzie wiodącymi przedmiotami są język angielski i język niemiecki... powiedziała że nie mam żadnego innego przedmiotu rozszerzonego, a jest to konieczne aby pisząc z niego maturę móc myśleć o uczelni w Krakowie. Jestem załamana nie wiem co robić. pojechałam od razu po szkole do mamy i poszłam do liceum , złożyłam podanie o przeniesienie mnie do innej klasy ( historia-wos) ale teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam , w ogóle nie wiem co robić, jestem strasznie tym przybita, bo chciałabym mieć jakąś przyszłość, nie wiem czy istnieje szansa, aby jeszcze prosić o przeniesienie do klasy historia-wok...powiedzcie mi na czy rzeczywiście zdając na maturze przedmiot na poziomie podstawowym nie będe miała sznas na studia w Krakowie, wiadome jest, że będe zdawać język angielski na poziomie rozszerzonym. Co muszę pisać na maturze, aby dostać się na filologię angielską? Czy mam w ogóle szanse n jkieś studia, jestem załamana, jakie są jeszcze kierunki proszę pomóżcie mi ( od rana jestem w strasznym stanie po prostu chce mi się zabić przez tą skzołę, a do tego problemy w domu, pomóżcie mi bałagam !!!!!
__________________
Wiesz, kiedy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
Pelka3133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 14:30   #2
s-t-o-k-r-o-t-k-a
Raczkowanie
 
Avatar s-t-o-k-r-o-t-k-a
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 81
GG do s-t-o-k-r-o-t-k-a
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

J też jestem załamana po dzisiejszym dniu, dowiedziałam się że dwa razy w tygodniu będe kończyć o 17 i potem godzine czekać na autobuś i godzine jazdy do domu, mieszkam 35 km od szkoły

Co do twojego problemu, to szansa na przeniesienie jest na pewno, w moim regionie we wszystkich średnich szkołach jak tylko były miejsca to się przenosili na inne profile albo były takie wymiany ze np z mat-fiz ktoś szedl na mat-geo a z mat-geo przechodził do mat-fiz za tamtego kogoś.
Jeęzli chodzi o to co zdawać na maturze to myślę ze najlepiej będzie jeśli przejrzysz strony uczelni wyższych, które Cię interesują, tam jest napisane co jest wymagane i brane pod uwagę przy rekrutacji, wpisz sobie w google np UJ
s-t-o-k-r-o-t-k-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 14:34   #3
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Przede wszystkim spokojnie Wejdź na strony uczelni krakowskich, popatrz co Cię interesuje i jakie musiałabyś zdawać przedmioty i na jakim poziomie. Co z tego że klasa ma rozszerzone dwa języki ( mnie się wydaje że to bardzo dobrze)? Jeśli będzie Ci potrzebny jeszcze jakiś inny przedmiot rozszerzony na maturę to możesz się zapisać na kurs przygotowujący, albo chodzić na fakultet z tego przedmiotu. Oprócz tego, moim zdaniem dużo daje nauka samodzielna w domu, kup dobre książki i do nauki A na koleżankę nie zwracaj uwagi, to że większość skazana jest na naukę w tym samym mieście nie znaczy, że Ty też. Wbrew pozorom większość zależy od Ciebie, Twoich chęci, samozaparcia. Głowa do góry!
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 14:42   #4
Pelka3133
Raczkowanie
 
Avatar Pelka3133
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 150
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Bardzo podniosły mnie wasze słowa na duchu, dziękuje
__________________
Wiesz, kiedy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
Pelka3133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 14:57   #5
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Nie przejmuj sie.
To ze tamta kolezanka tak Ci napisala to nie znaczy, ze szkola jest od razu beznadziejna.
Zgadzam sie z Nebya - wejdz na strone interesujacych Cie uczelni, wyslij im maijle, zadzwon - ktos na pewno Ci podpowie.

Masz jeszcze 3 lata do matruy, to ogrom czasu
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 14:57   #6
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszechświat
Wiadomości: 1 064
GG do Osiak
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Nie przejmuj się tym ta bardzo
Z własnego doświadczenia Ci powiem, ze może nie wszytkie ale większość profili to jest pic na wodę. Ja sama po humanie studiuję dietetykę. A w mojej klasie humanistycznej nikt nie poszedł na studia związane z rozszerzonymi w liceum przedmiotami. I nie zdawali ich na maturze. Tak naprawdę Twój sukces zależy tylko od Twojego samozaparcia i chęci. Bo nawet będąc w klasie o profilu np. językowym można dobrze zdać biologie, matematykę, czy historię. Wszystkow Twoich rękach bejbe
__________________
[I][COLOR=Indigo]"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 14:58   #7
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Cytat:
Napisane przez Pelka3133 Pokaż wiadomość
Bardzo podniosły mnie wasze słowa na duchu, dziękuje
Nie ma za co Dla pocieszenia napiszę Ci jeszcze, że w mojej klasie biologiczno- chemicznej na maturze chemię zdawały dwie osoby, reszta poszła w kierunki humanistyczne albo matematykę, po prostu przez te 3 lata LO odmieniło im się I nikt się nie przenosił z tego powodu, później dobrali sobie odpowiednie fakultety w szkole ( nauczyciele idą zwykle na rękę, jeśli ktoś jest bardzo zainteresowany przedmiotem) albo zapisali się na dodatkowe kursy czy korepetycje. Ale cudów nie będzie jeśli się samemu w domu nie przysiądzie, wybór książek w księgarniach jest ogromny, a i w Internecie można znaleźć wiele informacji potrzebnych do nauki Warto walczyć o swoje marzenia, życzę powodzenia
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 15:04   #8
Pelka3133
Raczkowanie
 
Avatar Pelka3133
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 150
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Bardzo wam dziękuje wasze słowa wiele dla mnie znaczą boże że są ludzie tacy jak wy
__________________
Wiesz, kiedy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
Pelka3133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 15:09   #9
bleki00
Rozeznanie
 
Avatar bleki00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: trn
Wiadomości: 887
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Cytat:
Napisane przez Pelka3133 Pokaż wiadomość
Co muszę pisać na maturze, aby dostać się na filologię angielską?
Na pewno pisemny angielski rozszerzony (i mieć bardzo dobry wynik), ustny rozszerzony nie na wszystkich uczelniach jest brany pod uwagę, ale nawet jeśli nie będzie to nabyta wiedza może ci pomóc w późniejszym studiowaniu.
Przedmiot do wyboru nie robi w tym wypadku różnicy możesz wybrać dowolny.
bleki00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 16:22   #10
Coki
Raczkowanie
 
Avatar Coki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 279
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Przede wszystkim to, że masz przewidziane jakieś przedmioty które będą realizowane w zakresie rozszerzonym, to nie znaczy, że masz z tego pisać maturę. Ja miałam rozszerzoną geografię i historię, a na maturze pisałam rozszerzony wos, bo to był przedmiot z którego byłam dobra, interesował mnie i był mi potrzebny, żeby dostać się na politologię. Nie panikuj przede wszystkim, skoro chcesz iść na filologię angielską na UJ w Krakowie to wejdź na ich stronę i sprawdź warunki rekrutacji, chociaż na 90 % będzie brany język polski i na pewno angielski na poziomie rozszerzonym, a wtedy bezsensu żebyś się przenosiła z klasy językowej
__________________




;-)
Coki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 16:33   #11
ZapachNocy
Raczkowanie
 
Avatar ZapachNocy
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ciemny, zimny pokój ;)
Wiadomości: 354
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

a ja miałam polonistkę, która była w liceum o profilu matematyczno - fizycznym
__________________
Dzisjaj nagle wymyśliłam Ciebie...Twoje imię zadźwięczało we mnie...



Dla mnie, by pamiętać
ZapachNocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 16:44   #12
slonko1990
Raczkowanie
 
Avatar slonko1990
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 174
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Spokojnie, wybór profilu w ogólniaku nie oznacza zamkniętej furtki na przyszłość z innych przedmiotów....
__________________
Być spadającą gwiazdą w czyichś marzeniach i spełniać każde życzenie.
Barbara Rosiek
Pamiętnik narkomanki
slonko1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 16:58   #13
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Profil w liceum tak naprawdę nie jest rzeczą szalenie istotną przy pracy nad dostaniem się na studia. 70% pracy trzeba wykonać w domu i we własnym zakresie. I nie ma tu moim zdaniem aż tak szalonego znaczenia czy chodzisz do najlepszego liceum czy do przeciętnego. Nie ma znaczenia czy koleżanka , która jest rok starsza uważa że nie ma szans . Szanse są Twoje i tylko od Twojej własnej pracy zalezy czy się dostaniesz czy też nie. Liceum choćby najbardziej elitarne niektórych rzeczy za Ciebie nie wykona.

Poziom rozszerzony na maturze przy dostaniu się na jakieś przyzwoite studia jest konieczny. Ale poziom jaki wybierzesz, przedmioty jakie będziesz chciała zdawać- to zupełnie nie zalezy od profilu.

I...hmmm więcej dystansu ? Szkoda zdrowia.
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:37   #14
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Cytat:
Napisane przez Pelka3133 Pokaż wiadomość
witam bardzo was proszę o radę bo już nie wiem co robić, jestem taka zmartwiona i w takim stresie, że nie umiem racjonalnie myśleć
Dziś jak wiadomo 1 września i byłam w nowej szkole, dostałam się do jednego z najlepszych liceum. Rano jeszcze przez Mszą podeszłam do znajomej koleżanki starszej o rok , która chodzi do klasy o takim profilu do której ja teraz będę chodzić. Powiedziała mi że ta szkoła wcale nie jest taka fajna i że po tej klasie nie będę miała możliwości dostać się na inną uczelnie niż w mieście, a ja chciałabym mieć szansę na Kraków. Jest to klasa językowa, gdzie wiodącymi przedmiotami są język angielski i język niemiecki... powiedziała że nie mam żadnego innego przedmiotu rozszerzonego, a jest to konieczne aby pisząc z niego maturę móc myśleć o uczelni w Krakowie. Jestem załamana nie wiem co robić. pojechałam od razu po szkole do mamy i poszłam do liceum , złożyłam podanie o przeniesienie mnie do innej klasy ( historia-wos) ale teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam , w ogóle nie wiem co robić, jestem strasznie tym przybita, bo chciałabym mieć jakąś przyszłość, nie wiem czy istnieje szansa, aby jeszcze prosić o przeniesienie do klasy historia-wok...powiedzcie mi na czy rzeczywiście zdając na maturze przedmiot na poziomie podstawowym nie będe miała sznas na studia w Krakowie, wiadome jest, że będe zdawać język angielski na poziomie rozszerzonym. Co muszę pisać na maturze, aby dostać się na filologię angielską? Czy mam w ogóle szanse n jkieś studia, jestem załamana, jakie są jeszcze kierunki proszę pomóżcie mi ( od rana jestem w strasznym stanie po prostu chce mi się zabić przez tą skzołę, a do tego problemy w domu, pomóżcie mi bałagam !!!!!
Ja, jak Wizażanka wyżej, zalecam więcej dystansu

Moim zdaniem najlepiej zrobisz zostając na profilu językowym. Języki zawsze Ci się przydadzą

Mam wrażenie, że nie do końca orientujesz się w kwestii matury. To, że nie masz jakiegoś przedmiotu rozszerzonego w szkole, nie znaczy, że nie możesz z niego pisać matury na poziomie rozszerzonym.

Ja byłam na mat-fizie, a zdawałam rozszerzoną maturę z historii i WOSu. Z WOSu miałam 64%, o wiele więcej niż średnio uczniowie, którzy w mojej szkole mieli ten przedmiot wykładany jako rozszerzony. A gdybym nauczyła się wszystkiego czego powinnam (konstytucja, mapa świata i kilka innych rzeczy) to miałabym spokojnie 80-90%, no ale cóż, lenistwo wygrało...

A to czy dostaniesz się na jakąś krakowską uczelnię (domyślam się, że chodzi Ci o UJ albo AP), zależy tylko od tego, jak napiszesz maturę. Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby pisanie matury z punktownego przedmiotu, na poziomie podstawowym, pozwoliło Ci dostać się do wybranej szkoły. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zdawała rozszerzoną maturę np. z historii czy WOSu będąc na profilu językowym. Zaczynasz dopiero I klasę, niektórzy dopiero w połowie III decydują się na ostateczne przedmioty maturalne...
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:36   #15
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

spokojnie...
dopiero zaczełaś liceum a już się martwisz studiami?
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:51   #16
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Żeby nie było tak optymistycznie - jeżeli startujesz na Kraków, to przygotuj się, że tam składane są papiery z matury rozszerzonej często grubo powyżej 90%.

[to tak z doświadczenia i rozmów ze studentami UJ]
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:54   #17
Oli0210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 74
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

prawda jest tak że jeśli myślisz o jakiejś dobrej uczelni to najlepiej zdawać wszystkie przedmioty na poziomie rozszerzonym, ale spokojnie ja również chodziłam do klasy językowej, z rozsz niemieckim i angielskim, zdawałam rozsz historię i ang że tak powiem "do przodu", od października będę na filologii ale tak naprawdę wszystko zależy od nauczycieli i własnego wkładu, ja dużo uczyłam się w domu i na dodatkach, są fakultety itd, moim zdaniem klasa językowa to dobry wybór jeśli ktoś lubi języki, ja nie żałuję chociaż dodatkowy przedmiot też zwykle kosztuje dużo energii itp, najlepiej zajrzeć na stronę uczelni i zobaczysz co masz zdawać itd, i bez paniki, da się przeżyć masz jeszcze kupęę czasu
Oli0210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 15:42   #18
Pelka3133
Raczkowanie
 
Avatar Pelka3133
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 150
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Dzięki za wszystkie wypowiedzi Dziś spotkałam koleżankę tą, z którą właśnie wtedy rozmawiałam i zapytałam czy naprawdę nie mam szans na to aby pisać jakiś przedmiot na poziomie rozszerzonym a ona powiedziała że nie mam żadnych szans ponieważ musiałabym bardzo bardzo dużo uczyć się i samemu przygotowywać a to jest wielkim ryzykiem ponieważ pojawiają się teksty, definicje, których w podstawowym nie ma. a fakultety tego nie dają aby przygotowac sie do rozszerzonej matury
__________________
Wiesz, kiedy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.
Pelka3133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 16:47   #19
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Powiedzmy sobie szczerze - nawet jakby w szkole były zajęcia rozszerzone z języków, to i tak za mało, by myśleć o maturze rozszerzonej. W szkole nie ma warunków do dobrej nauki języka - większość i tak trzeba zrobić samemu.
Ja chodziłam do klasy o prof. lingwistycznym - niby rozszerzony angol i niemiecki od podstaw. Gdyby nie zajęcia pozalekcyjne, to matury nie napisałabym tak dobrze.
To samo, choć w trochę mniejszym stopniu, tyczy się innych przedmiotów - bardzo dużo zależy od tego, ile się poświęci czasu w domu, samemu.
Dlatego nie masz co panikować - zorientuj się, jakie są wymagania w KRK i przysiądź do nauki sama
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 17:07   #20
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Bardzo bardzo pilna sprawa!!!!

Cytat:
Napisane przez Pelka3133 Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie wypowiedzi Dziś spotkałam koleżankę tą, z którą właśnie wtedy rozmawiałam i zapytałam czy naprawdę nie mam szans na to aby pisać jakiś przedmiot na poziomie rozszerzonym a ona powiedziała że nie mam żadnych szans ponieważ musiałabym bardzo bardzo dużo uczyć się i samemu przygotowywać a to jest wielkim ryzykiem ponieważ pojawiają się teksty, definicje, których w podstawowym nie ma. a fakultety tego nie dają aby przygotowac sie do rozszerzonej matury
Matura jest dla wszystkich taka sama. Koleżanka mówi, że przedmiotu, którego nie ma się w szkole na rozszerzeniu nie da się zdać na maturze na poziomie rozszerzonym A ja mówię, że można i co

Czy ta koleżanka to jakaś wyrocznia? Bez przesady, jak ktoś będzie chciał to nawet w najgorszej szkole na humanie zda rozszerzoną maturę z matematyki i fizyki na bardzo dobrym poziomie. Trzeba chcieć i samemu się uczyć. Tyle.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.