Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn czy cc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy uważasz, ze kobieta powinna mieć wybór w jaki sposób urodzi swoje dziecko?
Tak, kobieta powinna mieć wybór czy chce rodzić przez cc czy sn 82 83,67%
Nie, kobieta nie powinna mieć wyboru sposobu rodzenia, jeśli nie ma wskazań do cc, powinna rodzić sn 16 16,33%
Głosujący: 98. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-31, 09:19   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn czy cc?


W związku z dyskusją która wywiązała się w wątku "Kobieta to nie walizka" zakładam sonde- czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to jaki sposób urodzisz swoje dziecko- sn czy cc?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 09:37   #2
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

oczywiście ze powinnam mieć wpływ na to w jaki sposób urodzę dziecko. to powinien być wyłącznie mój wybór i nikt nie ma prawa w to ingerować.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 09:46   #3
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Oczywiście że powinnyśmy mieć wybór, ja obawiam się że jeśli u mnie nie będzie się zapowiadało na łatwy i szybki poród naturalny to zażądam cesarki, bo umrę z bólu albo sparaliżuje mnie stres, że nie dam rady własnymi siłami urodzić dziecka i coś może mu się stać.
Ale z drugiej strony czasami cesarka jest nadużywana, a kobiety które chcą urodzić kilkoro dzieci narażają siebie i kolejne maleństwa na duże ryzyko
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 09:54   #4
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Dziewczyny, zapraszam również do dyskusji w wątku, gdzie poruszany jest temat zakazu cesarek na życzenie przez prawo pt. "Kobieta to nie walizka"
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=273480
Zapraszam!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 10:06   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Madzia.a bardzo dobrze skonstruowana sonda.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 10:13   #6
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Madzia.a bardzo dobrze skonstruowana sonda.
Dziękuje
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 11:42   #7
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

kobieta powinna miec wybór w jaki sposob chce rodzic, ale powinna tez zostac poinformowana o wszystkich zaletach i wadach wybranej opcji
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 11:42   #8
liisica
Raczkowanie
 
Avatar liisica
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

oczywiście, że powinna mieć prawo rodzenia w taki sposób jak chce,ale przed podjęciem decyzji powinna być dobrze poinformowana o konsekwencjach cesarki
__________________


zabawnie
tak oddychać przez różową słomkę ... cudownie tak
liisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 11:49   #9
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Może zasugerować, ale nie powinna mieć decydującego zdania, nie jest lekarzem, nie ma dostateczniej wiedzy, cesarka jest bardzo poważną operacją i tu lekarz powinien podejmować decyzję. Szczególnie, że kobiety, które tak na nią naciskają, za bardzo boją się bólu, żeby potrafić racjonalnie ocenić wszystkie "za" i "przeciw"... takie jest moje zdanie
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 11:55   #10
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
kobieta powinna miec wybór w jaki sposob chce rodzic, ale powinna tez zostac poinformowana o wszystkich zaletach i wadach wybranej opcji
Zgadzam się
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 11:56   #11
paulinka_22
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 889
GG do paulinka_22
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

zgadzam się z darią wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego,że jednak jest to poważna OPERACJA,moja mama,która naprawdę jest straszną panikarą i nawet niewinny zastrzyk jest dla niej koszmarem rodziła mnie bardzo długo,naturalnie,ale nie wspomina tego do dzisiaj jako traumatycznego przezycia i mówi,że gdyby miała wybierać to dzisiaj ponownie rodziłaby sn.
paulinka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 12:04   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Oczywiście, że powinnam mieć wybór - to, że w ogóle taka rozmowa musi się toczyć, uważam za jeden z większych absurdów naszego kraju.

To moje ciało, moje dziecko, MÓJ ból, do jasnej cholery. I nikt nie ma prawa decydować, czy ja chcę go znosić, czy też nie. Założę się, że facet nie byłby w stanie znieść nawet bólu depilacji, nie mówiąc o porodzie.

A to, że kobieta powinna zostać poinformowana o skutkach - to oczywiste. Mało tego, każda normalna kobieta sama będzie starała sie dowiedzieć wszystkiego o porodzie, na własną rękę.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:04   #13
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez paulinka_22 Pokaż wiadomość
wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego,że jednak jest to poważna OPERACJA,
to sie zgodze z tym, ale jesli lekarz wytłumaczy przed wszystko a one mimo wszystko chca ryzykowac to juz ich sprawa.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:19   #14
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

A ja nie rozumiem po co świadomie robić sobie dziurę w brzuchu i oszpecać się na całą reszte życia Boicie się bólu? Sorry, ale to TYLKO kilka godzin, niektórzy cierpią latami. A jeśli któraś boi isę o sowją pochwę i dalsze życie erotyczne to zabieg zwężania pochwy jest mniej poważny od cesarskiego cięcia
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:20   #15
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Zagłosowałam
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:23   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem po co świadomie robić sobie dziurę w brzuchu i oszpecać się na całą reszte życia Boicie się bólu? Sorry, ale to TYLKO kilka godzin, niektórzy cierpią latami. A jeśli któraś boi isę o sowją pochwę i dalsze życie erotyczne to zabieg zwężania pochwy jest mniej poważny od cesarskiego cięcia
A słyszałaś kiedyś o komplikacjach okołoporodowych? Nie każda kobieta rodzi kilka godzin, czasem - kilkanaście, kilkadziesiąt, w efekcie czego cierpi dziecko - często zmiany są nieodwracalne, i pomimo idealnego przebiegu ciąży rodzi sie roślinka. Cesarka znacznie zmniejsza to ryzyko. I tak, boję się bólu, boję się nie tylko bólu w czasie porodu, ale też - kilku następnych tygodni, kiedy zmęczona maksymalnie nie będę nawet w stanie usiąść czy normalnie się położyć, bo dupsko będzie mnie rwało jak szlag
I mam takie prawo, wiesz?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:24   #17
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8832490]Oczywiście, że powinnam mieć wybór - to, że w ogóle taka rozmowa musi się toczyć, uważam za jeden z większych absurdów naszego kraju.

To moje ciało, moje dziecko, MÓJ ból, do jasnej cholery. I nikt nie ma prawa decydować, czy ja chcę go znosić, czy też nie. Założę się, że facet nie byłby w stanie znieść nawet bólu depilacji, nie mówiąc o porodzie.

A to, że kobieta powinna zostać poinformowana o skutkach - to oczywiste. Mało tego, każda normalna kobieta sama będzie starała sie dowiedzieć wszystkiego o porodzie, na własną rękę.[/quote]
Dokładnie



Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem po co świadomie robić sobie dziurę w brzuchu i oszpecać się na całą reszte życia Boicie się bólu? Sorry, ale to TYLKO kilka godzin, niektórzy cierpią latami. A jeśli któraś boi isę o sowją pochwę i dalsze życie erotyczne to zabieg zwężania pochwy jest mniej poważny od cesarskiego cięcia
A ja nie rozumiem wielu rzeczy: po co kobiety oszpecaja się tatuażami?, piercingiem? po co kobiety powiekszają sobie usta? piersi?... to wszystko jest zbędne i mało estetyczne, w dodatku


Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Zagłosowałam
Ja też
W poprzedniej sondzie nie głosowałam, bo była tendencyjna, a i pytania były źle sformułowane.
A w tej całej sprawie chodzi tylko o wolność wyboru kobiety.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:31   #18
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem po co świadomie robić sobie dziurę w brzuchu i oszpecać się na całą reszte życia
ja nie rozumiem wielu innych rzeczy którzy ludzie robia swiadomie ale mimo wszystko uwazam ze kobieta powinna miec wybór jak chce rodzic, nawet jesli chce "oszpecic sie" to jej sprawa i jej wybór, dlaczego tego zabronic?

co wiecej uwazam ze pozycja do rodzenia tez pownna zostac wybrana przez sama rodzącą a nie narzucona przez osobe trzecia
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:31   #19
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Widzę,ze dyskusja toczy się dalej

A ja znów uważam ,ze sonda jest bardzo źle sformuowana.


Rzecz przecież nie tyczy tu i teraz ( teraz kobieta jak najbardziej o tym decyduje) tylko co będzie po wprowadzonych ewentualnych zmianach.
Przypominam dyskusja rozgorzała na temat pomysłu ktory moze /a nie musi/ wejść w zycie.
Więc sonda powinna brzmieć :

Czy jeśli cc na życzenie zostanie uznane jako błąd w sztuce lekarskiej * kobieta ma prawo dalej się tego domagać ?
-tak
-nie



To tak jak sie domagac uzycia niewysterylizowanych,brud nych narzędzi-a co tam ,najwyżej bakterie będą w moim ciele i mnie będzie bolało,....

*Błędem w sztuce lekarskiej nazywamy takie postępowanie, które jest obiektywnie sprzeczne z powszechnie uznanymi zasadami wiedzy i praktyki medycznej.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 12:31   #20
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8832784]A słyszałaś kiedyś o komplikacjach okołoporodowych? Nie każda kobieta rodzi kilka godzin, czasem - kilkanaście, kilkadziesiąt, w efekcie czego cierpi dziecko - często zmiany są nieodwracalne, i pomimo idealnego przebiegu ciąży rodzi sie roślinka. Cesarka znacznie zmniejsza to ryzyko. I tak, boję się bólu, boję się nie tylko bólu w czasie porodu, ale też - kilku następnych tygodni, kiedy zmęczona maksymalnie nie będę nawet w stanie usiąść czy normalnie się położyć, bo dupsko będzie mnie rwało jak szlag
I mam takie prawo, wiesz?[/QUOTE]

Spokojnie dziewczyno - czy ja Ci czegoś zabraniam? Rób co chcesz.

A gdyby te komplikacje o których piszesz zdarzały sie tak częstoi byłby tak groźne to chyba nie było by już naturalnych porodów tylko cesarski? Logiczne? Ba, pewnie ludzkości by już nie było skoro rodziłyby się same roślinki



Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem wielu rzeczy: po co kobiety oszpecaja się tatuażami?, piercingiem? po co kobiety powiekszają sobie usta? piersi?... to wszystko jest zbędne i mało estetyczne, w dodatku
Bardzo niefortunny przykład. Słyszałaś kiedyś o kobiecie, która chce się upiększyć blizną na brzuchu?
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:32   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Wolność wyboru kobiety, Freso? Czasem mam wrażenie, że zaczynamy cofać się do czasów sprzed ery sufrażystek


To oczywiście śmich ironiczny
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:34   #22
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Bardzo niefortunny przykład. Słyszałaś kiedyś o kobiecie, która chce się upiększyć blizną na brzuchu?
A co to kogo obchodzi, że ktoś się "oszpeci" blizną na brzuchu?

Nikt nikogo nie zmusza, żeby się tak "oszpecił", więc o co kaman?


Poza tym takiej blizny nie widzi postronny obserwator, a sztuczne silikony, tatuaże i piercingi aż biją po oczach → to jest zbędne i wątpliwe upiększanie własnego ciała, bo tak naprawdę to szpeci, ach ten porozciągany tatuaż u kobiety w wieku lat 60


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8832919]Wolność wyboru kobiety, Freso? Czasem mam wrażenie, że zaczynamy cofać się do czasów sprzed ery sufrażystek


To oczywiście śmich ironiczny [/quote]
Szajajabo, zapraszam do wątku: "kobieta to nie walizka"
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:35   #23
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Spokojnie dziewczyno - czy ja Ci czegoś zabraniam? Rób co chcesz.

A gdyby te komplikacje o których piszesz zdarzały sie tak częstoi byłby tak groźne to chyba nie było by już naturalnych porodów tylko cesarski? Logiczne? Ba, pewnie ludzkości by już nie było skoro rodziłyby się same roślinki
Zdarzają się. Najlepszym tego przykładem jest istnienie szkół specjalnych czy integracyjnych - gro uczniów tam chodzących to właśnie "błędy lekarskie" Ale czy uważasz, że to będzie nagłośnione? Nie.

W mojej klasie jest 5 uczniów niepełnosprawnych, z czego 3 po niedotlenieniu okołoporodowym. Cesarka mogła uratować im zdrowie. Ale nie - lekarze kazali matce rodzić na sucho, 24 godziny po odejściu wód płodowych.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:36   #24
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ja też
W poprzedniej sondzie nie głosowałam, bo była tendencyjna, a i pytania były źle sformułowane.
A w tej całej sprawie chodzi tylko o wolność wyboru kobiety.
Zgadzam się. Ja też w tamtej nie głosowałam.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 13:25   #25
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8832784]A słyszałaś kiedyś o komplikacjach okołoporodowych? Nie każda kobieta rodzi kilka godzin, czasem - kilkanaście, kilkadziesiąt, w efekcie czego cierpi dziecko - często zmiany są nieodwracalne, i pomimo idealnego przebiegu ciąży rodzi sie roślinka. Cesarka znacznie zmniejsza to ryzyko. I tak, boję się bólu, boję się nie tylko bólu w czasie porodu, ale też - kilku następnych tygodni, kiedy zmęczona maksymalnie nie będę nawet w stanie usiąść czy normalnie się położyć, bo dupsko będzie mnie rwało jak szlag
I mam takie prawo, wiesz?[/quote]

Ojjj bardzo się z Tobą nie zgodzę... czytałaś wątek "kobieta to nie walizka"? Chyba nie bo tam wiele osób pisało o tym, że po cc leżysz bez ruchu w łóżku czasem nawet i 2 tygodnie, wszystkie fizjologiczne potrzeby załatwiasz leżąc.. Ból jest tak duży, że przez kilka dób nie możesz zajmować się dzieckiem. Pisałaś, że po porodzie sn często rodzą się "roślinki".. a nie doczytałaś tego, że podczas cc jest procentowo większa możliwość powikłań a pozbawiasz swoje dziecko tego wszystkiego co daje mu przeciskanie się podczas porodu? Nie będę pisać jakie korzyści ma dziecko z porodu naturalnego bo już wielokrotnie o tym pisałyśmy...
Masz prawo do tego, żeby podejmować różne decyzje w życiu, a czy one są słuszne, to już inna sprawa i nie mi to oceniać.
Jak boisz się bólu to gwarantuję Ci, że wybierając cesarkę właśnie tego bólu sobie przysporzysz. Jak to Cię nie przekonuje, to może sprawdź sobię przez ile warstw Twojego ciała będzie się musiał przebić lekarz żeby dotrzeć do dziecka..i zastanów się czy to nie jest bolesne.. A wierz mi, że nawet kichnięcie z takimi szwami będzie koszmarem..że już o podniesieniu ręki nie wspomnę.

Uważam,że mylisz pojęcia, mu tu piszemy o tym, czy powinnyśmy sobie wybierać a nie o tym, że jakiś lekarz, mimo wskazania do cc jego nie wykonał. Oczywiste jest, że w takiej sytuacji powinien wykonać cc
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 13:44   #26
Aardat Lilth
Zakorzenienie
 
Avatar Aardat Lilth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 798
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8832976]Zdarzają się. Najlepszym tego przykładem jest istnienie szkół specjalnych czy integracyjnych - gro uczniów tam chodzących to właśnie "błędy lekarskie" Ale czy uważasz, że to będzie nagłośnione? Nie.

W mojej klasie jest 5 uczniów niepełnosprawnych, z czego 3 po niedotlenieniu okołoporodowym. Cesarka mogła uratować im zdrowie. Ale nie - lekarze kazali matce rodzić na sucho, 24 godziny po odejściu wód płodowych.[/quote]

niestety, to prawda w mojej rodzinie jest 2 lekarzy i bardzo często zwracali mi uwagę na ten problem- przedłużający się poród powyżej 5 godz. JEST wskazaniem do cesarki ze względu na zdrowie matki a przede wszystkim niebezpieczeństwo urazu dziecka. Jaka jest sytuacja w Polsce, ile trwają porody- na pewno same słyszałyście...

Polska ma jeden z największych wskażników śmierci okołoporodowej dzieci w Europie bardziej porównywalny do niektórych krajów III świata niż Zachodu


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;8832919]Wolność wyboru kobiety, Freso? Czasem mam wrażenie, że zaczynamy cofać się do czasów sprzed ery sufrażystek [/quote]

A przecież mamy taką wspaniałą historię, Polska kiedyś była wspaniałym, wysoko rozwiniętym na tle innych krajów Europy państwem!! Co się z nią stało? Teraz jestesmy skansenem Europy
Aardat Lilth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 14:14   #27
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem po co świadomie robić sobie dziurę w brzuchu i oszpecać się na całą reszte życia Boicie się bólu? Sorry, ale to TYLKO kilka godzin, niektórzy cierpią latami. A jeśli któraś boi isę o sowją pochwę i dalsze życie erotyczne to zabieg zwężania pochwy jest mniej poważny od cesarskiego cięcia
moze mniej powazny, ale kosztuje i nie kazdego stac
blizne z brzucha tez mozna usunac dzieki operacji plastycznej ( jesli juz na to patrzec od tej strony, chociaz nie sadze, ze dla matki ktora chce dziecko to jest najwazniejsze)
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 14:34   #28
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

sonda jest zle skonstruowana.

powinno byc: czy kobieta wbrew zaleceniom lekarskim powinna wybierac jak rodzi?
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 14:47   #29
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Zaznaczyłam opcje-> Tak, kobieta powinna mieć wybór czy chce rodzić przez cc czy sn


Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem po co świadomie robić sobie dziurę w brzuchu i oszpecać się na całą reszte życia Boicie się bólu? Sorry, ale to TYLKO kilka godzin, niektórzy cierpią latami. A jeśli któraś boi isę o sowją pochwę i dalsze życie erotyczne to zabieg zwężania pochwy jest mniej poważny od cesarskiego cięcia
Jakoś nie słyszałam aby ktoś po cc cierpiał latami. A co porodów siłami natury,mało to się słyszy o niedotlenieniu mózgu i potem te biedne dziecko jest roślinką.Tego samego dnia co ja urodził się własnie chłopiec,niestety jest teraz roślinką.Pamiętam jak jego rodzice brali moją książeczke bo wytoczyli sprawe lekarzom.Dla dziecka większym stresem jest kiedy kobieta rodzi siłami natury niż cc,tak mi się zdaje. Wolałabym aby to ja cierpiała np po cesarce,aniżeli moje dziecko i coś mu się stało.Odpukać.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 14:54   #30
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Czy jeśli cc na życzenie zostanie uznane jako błąd w sztuce lekarskiej * kobieta ma prawo dalej się tego domagać ?
-tak
-nie



To tak jak sie domagac uzycia niewysterylizowanych,brud nych narzędzi-a co tam ,najwyżej bakterie będą w moim ciele i mnie będzie bolało,....

*Błędem w sztuce lekarskiej nazywamy takie postępowanie, które jest obiektywnie sprzeczne z powszechnie uznanymi zasadami wiedzy i praktyki medycznej.
Sprzeczne z powszechnymi zasadami w naszym kraju to jest wszystko co daje kobiecie choc trosze niezaleznosci.

I tak, kobieta ma sie domagac prawa do decydowania o porodzie przez ktory ona sama przejdzie. Jesli ona sama czuje, ze tak bedzie lepiej, to zaden lekarz nie powinien jest zmuszac, zeby zrobila inaczej.
Jeszcze troche i beda nam wmawiac co mamy myslec i mowic...

nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.