Chorwacja - zbiorczy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-04, 11:08   #391
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ooo a sa komary?
bo za tydzien tam jade i nie wiem czy sie zbroic w rozne specyfiki czy nie trzeba
w Dubrowniku są mnie na kempingu pożarły strasznie

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Ja na Riwierze Makarskiej byłam w lipcu i komarów trochę było, mnie nie gryzą, ale reszta osób swierdziła, że da się wytrzymać.

Zaraz wrzucę kilka zdjęć, bo chyba obiecałam kiedyś.
śliczne zdjęcia w jakiej miejscowości byłaś?

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Ja wyjeżdżam za 2 tygodnie, nie mogę się już doczekać Martwię się tylko o pogodę, podobno w tym roku Chorwacja zawodzi pod tym względem
hmmm, podobno w czerwcu było kiepsko, ale ja byłam w lipcu 12 dni i tylko raz się trochę zachmurzyło a tak to było pięknie cały czas
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 11:32   #392
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Co ty gadasz
Prawdę. Ja wyjeżdżałam 3.07 i właściciel powiedział że całe 2 tygodnie wcześniej lało i było zimno, potem (po moim powrocie do PL) też ale to już nie tak dużo jak w tym czerwcu.
Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
śliczne zdjęcia w jakiej miejscowości byłaś?
W Ruskamen.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 11:42   #393
nauzykaa
Raczkowanie
 
Avatar nauzykaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 63
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Ja wyjeżdżam za 2 tygodnie, nie mogę się już doczekać Martwię się tylko o pogodę, podobno w tym roku Chorwacja zawodzi pod tym względem
W zeszłym roku bylismy z TŻem w lipcu.1.dzień-pieknie, upał, a hotelik (nocleg tranzytowy)w Zagrzebiu, choc uroczy, byl bez klimy.Za to rano-deeeeeeeeeeeeszcz!!!Mój TŻ przygnębiony (gdziekolwiek z nim jadę-zawsze troche pada, w Hiszpanii tez zdarzyl nam się deszczowy dzień), pilotka śmieje sie i mówi, żeby sie tym nie chwalic, bo nas współwycieczkowicze zlinczują, ja-w sukience prawie plażowej-w końcu jedziemy do parku Krka!No i na trasie kupowalam na stacji benzynowej rajstopy, naprawdę!!!Autostradowe termometry pokazywaly 16 stopni!!!!!!!!!!!!Ale po przejechaniu dłuzszego odcinka, nagle, zrobiło się 30 stopni.Potem było goraco. Kolejne dni jednak w kratkę-w Dubrovniku na murach spiekota, za to w Trogirze i Splicie popadywało.Także różnie może byc. Widać i tam klimat się zmienia.

Także lepiej wziąć dżinsy (jesli macie w planach Plitvickie Jeziora, nawet 2 pary), cos na deszcz, pełne buty i ciepłą bluzę bądź sweterek.
A!Zapomniałabym dodac. My trafilismy na "burę"-taki ich lokalny wiatr, w czasie którego chłodno.Zawsze to tez jednak przezycie i jakies liźnięcie kolorytu lokalnego.

Edytowane przez nauzykaa
Czas edycji: 2009-08-04 o 11:44 Powód: przypomnialo mi się...
nauzykaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 19:43   #394
nestaZy
Przyczajenie
 
Avatar nestaZy
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 17
Dot.: Chorwacja 2009 - koszty ?

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
Za apartament 4 osobowy płaciliśmy od 40 do 60 euro za noc.
od osoby czy poprostu za apartament?
__________________
" Zdarza się, że z przywiązania się do sposobu życia, odrzucamy wielką szansę, ponieważ nie wiemy jak ją spożytkować..."
Paulo Coelho
nestaZy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 23:55   #395
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Chorwacja 2009 - koszty ?

Cytat:
Napisane przez nestaZy Pokaż wiadomość
od osoby czy poprostu za apartament?
za apartament czyli od osoby od 10 do 15 euro
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:35   #396
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Jutro nareszcie jadę

Tylko teraz mnie tą pogodą zmartwiłyście.. w z tego co widziałam na takiej kamerce internetowej z Chorwacji to ładnie było, a i temperatura ok. 30 stopni. No ale będzie co będzie. W Czarnogórze to przez jeden dzień padało i była taka wichura że szok.. a następnego dnia już upał
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 07:17   #397
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Zaraz wrzucę kilka zdjęć, bo chyba obiecałam kiedyś.
Ładne widoki fuksjo.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 08:14   #398
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Jutro nareszcie jadę

Tylko teraz mnie tą pogodą zmartwiłyście.. w z tego co widziałam na takiej kamerce internetowej z Chorwacji to ładnie było, a i temperatura ok. 30 stopni. No ale będzie co będzie. W Czarnogórze to przez jeden dzień padało i była taka wichura że szok.. a następnego dnia już upał
ja tez tzn. dzisiaj

prognozami sie nie przejmuj, bo sie nie sprawdzaja... teraz mialo niby codziennie padac, a na kamerkach blekitne niebo z reszta nawet jesli sie trafi w jeden dzien deszcz to przeciez nie bedzie lalo przez bite 2 tygodnie
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:27   #399
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

lain, veronicas bawcie się dobrze dziewczyny.
Życzę Wam pięknej pogody.


Mnie w tym roku czeka jeszcze jedna dłuższa podróż, która będzie zarazem najdalszą.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 08:39   #400
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Mnie w tym roku czeka jeszcze jedna dłuższa podróż, która będzie zarazem najdalszą.
A dokąd?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 10:29   #401
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Tak jak pisałam byłam w lipcu od 17-28 w Pisaku , w 1 dzien byly jedynie chmurki tak przez resztę dni był totalny żar, czasami wiał przyjemny wiaterek wtedy spędzałam czas na opalaniu. W Pisaku ciepła woda jedynie w przed ostatni dzien silnie wiało i na następny dzien temperatura wody była jak w bałtyku, prawie nikt sie nie kąpał a na plaży pustki. Komarów nie było, pogryzły mnie ale na postoju w Węgrzech .
Pisak to cudowna miejscowosc , plaze nie sa tak przeludnione jak w Makarskiej czy innych miejscowosciach. 2 razy widzielismy delfinki , podobno co roku widac je w Pisaku.
Jechalismy samochodem przez Słowacje, Węgry, niewielki kawałeczek przez Słowenie i pozniej autostrada w Chorwacji do samego Pisaka, jakies 16 godzin .
W Chorwacji ze względu na upały, duzo nie zwiedzailismy ,odwiedzilismy Makarską, Omisia, Brelę i wjechalismy na górę SV Jure ponad 1700 m , wjechalismy samochodem przezycia niezapomniane bardzo krete drogi, niecałe 30km podjazdu, a widoki przepiękne.
Jak mi tylko TŻ przegra moje zdjęcia to zamieszcze na forum.
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 10:38   #402
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Ja na Riwierze Makarskiej byłam w lipcu i komarów trochę było, mnie nie gryzą, ale reszta osób swierdziła, że da się wytrzymać.

Zaraz wrzucę kilka zdjęć, bo chyba obiecałam kiedyś.
To ostatnie moja najulubieńsza chorwacka zatoczka
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 10:39   #403
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Chorwacja 2009 - koszty ?

My płaciliśmy za apartament 60euro za 4 dorosłe osoby , wiec wychodziło 15euro od osoby. Mielismy 2 osobe pokoje, jeden z klimą i kuchnią. Niedaleko plaży, gospodarze super mili . Ja miałam ze sobą 500kun ( z Polski wzięliśmy jedzenie które idealnie starczyło nam na 10dni) , spowrotem przywiozłam 200kun, z czego wiekszosc wydanych pieniązków były na piwka ), wiec jesli ktoś nie jest piwoszem (ja uwielbiam piwo ale tylko w wakacje) to też sporo zaoszczedzi.
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 10:56   #404
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez eve_malutka Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam byłam w lipcu od 17-28 w Pisaku , w 1 dzien byly jedynie chmurki tak przez resztę dni był totalny żar, czasami wiał przyjemny wiaterek wtedy spędzałam czas na opalaniu. W Pisaku ciepła woda jedynie w przed ostatni dzien silnie wiało i na następny dzien temperatura wody była jak w bałtyku, prawie nikt sie nie kąpał a na plaży pustki. Komarów nie było, pogryzły mnie ale na postoju w Węgrzech .
Pisak to cudowna miejscowosc , plaze nie sa tak przeludnione jak w Makarskiej czy innych miejscowosciach. 2 razy widzielismy delfinki , podobno co roku widac je w Pisaku.
Jechalismy samochodem przez Słowacje, Węgry, niewielki kawałeczek przez Słowenie i pozniej autostrada w Chorwacji do samego Pisaka, jakies 16 godzin .
W Chorwacji ze względu na upały, duzo nie zwiedzailismy ,odwiedzilismy Makarską, Omisia, Brelę i wjechalismy na górę SV Jure ponad 1700 m , wjechalismy samochodem przezycia niezapomniane bardzo krete drogi, niecałe 30km podjazdu, a widoki przepiękne.
Jak mi tylko TŻ przegra moje zdjęcia to zamieszcze na forum.
Też widziałam delfiny. Dwa razy nawet.
Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
To ostatnie moja najulubieńsza chorwacka zatoczka
Cieszę się, że Ci się podoba.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 12:16   #405
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Chce się jechać po przeczytaniu tego wątku .

będzie git ^^
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 18:25   #406
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

ja w zeszla sobote wrocilam z chorwacji. bylam tam juz po raz trzeci i szczerze mowiac na pewno nie ostatni uwielbiam chorwacje! za slonce, za krystalicznie czyste morze, za te cudne widoki mmm rozplywam sie moje dwa wczesniejsze wyjazdy to byly tzw. pobyty- w 2001 w kasztelach (miedzy Trogirem a Splitem), w 2006 na wyspie Pag. Oba te wyjazdy byly organizowane przez biuro podrozy. placilam za hotel, wyzywienie i transport. W tym roku bylam na objazdowce po chorwacji. Jechalismy wzdluz wybrzeza od istrii po dubrownik, zatrzymujac sie w miastach i miasteczkach aby obejrzec i podziwiac to co w Chorwacji najpiekniejsze

mnie osobiscie zauroczylo male nadmorskie miasteczko Rovinj na polwyspie istria. klimatyczne, urokliwe, bez tlumow, takie idealne na wakacyjny odpoczynek Z pewnoscia kiedys tam wroce na dluzej..
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 17:44   #407
dariablondi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Ja tez własnie wybieram sie z rodzina Do Chorwacji na Wyspę Pag podobno jest tam ładnie ... na Chorwacje jedziemy 4 raz ale własnie oczekuje na wasza pomoc , jakas opinia , opowiesc cos takiego fajnego... co tam mozna pozwiedzac , zobaczyc , jaka najlepsza plaza ? wogóle wszystko co mozliwe:P mile widziane zdjecia

P.S z góry dziękuje Wam
dariablondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 08:47   #408
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez basssiek Pokaż wiadomość
W tym roku bylam na objazdowce po chorwacji. Jechalismy wzdluz wybrzeza od istrii po dubrownik, zatrzymujac sie w miastach i miasteczkach aby obejrzec i podziwiac to co w Chorwacji najpiekniejsze
Tak jest najfajniej jest się niezależnym, zatrzymuje się gdzie się chce, nocuje też tam gdzie najbardziej się podoba. My rok temu byliśmy w Chorwacji na tej samej zasadzie :tak: z tym że udało nam się dojechać tylko do Makarskiej. Wybrzeże od Makarskiej do Dubrovnika zostało nam na następny raz jest po co wracać
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 14:33   #409
indygo
Rozeznanie
 
Avatar indygo
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 575
Dot.: Chorwacja 2009 - koszty ?

witajcie!

Wybieramy się do Chorwacji z mężem i kumplem, konkretnie celujemy w Wyspę Pag. Jedziemy w ostatni weekend sierpnia, więc załapiemy się już na niższe ceny, ale mimo to, potrzebuję wszelkich porad.

Przede wszystkim, czy ktoś ma tam sprawdzony apartament, tani, dla 3 osób, w którym to trzecie łóżko będzie w osobnym pokoju? Póki co, znajdujemy same z takim dostawianym łóżkiem, a zważywszy na to, że to ma być nasza spóźniona podróż poślubna, to... ekhm...

Możecie polecić coś sprawdzonego?

Kolejna sprawa: jedzenie. Piszecie o makaronach, o "pomysłach na" - a jakieś zupki, mrożonki? Brać to? Mamy lodówkę turystyczną, ale wiadomo, że ona nie mrozi, więc boję się, że to się nam "rozciaprze" i więcej będzie z tego szkody, niż pożytku...

Jeśli moje pytanie wydaje Wam się głupiutkie - wybaczcie, to nasza pierwsza aż tak daleka podróż z Mężem, do tej pory najdalej byliśmy razem w Wilnie...

Dlatego przydadzą się naprawdę WSZYSTKIE podpowiedzi, za które z góry Wam serdecznie dziękuję
__________________
Staram się być szczęśliwa. Jak dotąd, idzie mi naprawdę dobrze!
indygo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-10, 19:07   #410
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Tak jest najfajniej jest się niezależnym, zatrzymuje się gdzie się chce, nocuje też tam gdzie najbardziej się podoba. My rok temu byliśmy w Chorwacji na tej samej zasadzie :tak: z tym że udało nam się dojechać tylko do Makarskiej. Wybrzeże od Makarskiej do Dubrovnika zostało nam na następny raz jest po co wracać
oj jest jest w dubrovniku jest rewelacyjnie tylko dwa minusy: po pierwsze tlok (dubrovnik jest jednym z miast na trasie rejsów środziemnomorskich i prawie kazdego dnia w lecie przyplywa tam kilka takich gigantycznych statków pasażerskich, mi one przypominaja titanica pelne amerykanow, oni spedzaja tam caly dzien wiec latwo sobie wyobrazic co sie tam dzieje w poludnie ;/), a po drugie to masakryczne ceny, moim zdaniem najwyzsze w calej chorwacji. No ale zobaczyc naprawde warto
Polecam tez zagrzeb. Wprawdzie nie lezy nad morzem i zabytkowo tez nie powala ale atmosfera miasta genialna. Mnostwo parkow, kafejek, waskich uliczek, galerii sztuki no i przede wszystkim nie ma takich tlumow jak na wybrzezu a i ceny o polowe nizsze.
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 12:24   #411
Flames
Zakorzenienie
 
Avatar Flames
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 804
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Dwa dni temu wróciłam z Chorwacji. Mieszkałam w ośrodku (nocleg przez biuro podróży, bez transportu i wyżywienia) Seget Vranjica, 5 km od Trogiru Zwiedziłam Trogir, Split. Wybraliśmy się również do Dubrownika, tak wiec zaliczyłam też dużo widoków przy wybrzeżu (Omiś, Makarska itd.). Jazda Magistralą Adriatycką gwarantuje mnóstwo pięknych widoków
Dwie ostatnie doby spędziłam w Primostenie. Małe miasteczko, ale również jest godne polecenia.
Reasumując, kolejne wakacje w Chorwacji uważam za bardzo udane Aa i co do pogody to była świetna (bardzo gorąco..), nie licząc jednego dnia, gdy złapał nas 20 minutowy deszcz w Splicie
Flames jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 19:05   #412
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez Flames Pokaż wiadomość
Dwa dni temu wróciłam z Chorwacji. Mieszkałam w ośrodku (nocleg przez biuro podróży, bez transportu i wyżywienia) Seget Vranjica, 5 km od Trogiru Zwiedziłam Trogir, Split. Wybraliśmy się również do Dubrownika, tak wiec zaliczyłam też dużo widoków przy wybrzeżu (Omiś, Makarska itd.). Jazda Magistralą Adriatycką gwarantuje mnóstwo pięknych widoków
Dwie ostatnie doby spędziłam w Primostenie. Małe miasteczko, ale również jest godne polecenia.
Reasumując, kolejne wakacje w Chorwacji uważam za bardzo udane Aa i co do pogody to była świetna (bardzo gorąco..), nie licząc jednego dnia, gdy złapał nas 20 minutowy deszcz w Splicie
z opowiesci znajomych wiem, ze Primosten jest przeurokliwym miasteczkiem. ja osobiscie mialam okazje w tym roku go zwiedzac ale nie skorzystalam (wolalam poleżec nad woda ;p) i strasznie zaluje
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 10:27   #413
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Hej, wróciłam
Było świetnie, ale gdybym miała siedzieć tam jeszcze drugi tydzień to bym chyba oszalała. Na dłuższą metę upały są męczące. Przez tydzień tylko raz padał deszcz i była burza, ale po kilku godzinach znów wyszło słońce i było ciepło
Morze przecudowne Ale to chyba każda z nas wie
Podgora to bardzo fajne miasteczko Idealne jeśli ktoś chce odpocząć od dużego miasta.
Najlepsze to mają tam lody gałkowane, pycha
Ale komarów było od groma Cała byłam pogryziona.
Byłam też na kilka godzin w Splicie, w centrum. Ale nie wyobrażam sobie jechać tam na dłuższy pobyt
Ogólnie to jestem bardzo zadowolona
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 13:03   #414
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Było świetnie, ale gdybym miała siedzieć tam jeszcze drugi tydzień to bym chyba oszalała.
no co ty
ja jestem od zeszlej soboty i przeraza mnie, ze w ta sobote juz wracamy 2 tygodnie to za malo juz zwiedzilismy Trogir, Split, Jelse (Hvar), Bol (Brac), Zlatni rat, Biokovo. na ten tydzien zostaje nam Dubrownik, rafting na Cetinie, wodospady Krka... a i tak nie zobacze wszystkiego co bym chciala (Korcula, Mostar, okolice Dubrownika itp), bo staramy sobie robic: jeden dzien zwiedzania - jeden dzien na plazy. a na plazy tez nie jest nudno... paralotnia, oponki, banany i takie tam




Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Ale komarów było od groma Cała byłam pogryziona.
a ja jestem wlasnie w Tucepi i nie widzialam jeszcze ani jednego komara moze wszystkie polecialy obok do Podgory
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 17:43   #415
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Ja nie miałam takich możliwości ja ty, żeby sobie jeździć ciągle i zwiedzać bo byłam z rodzicami i małym bratem także z nim raczej takie codzienne wycieczki nie są możliwe
Ale za to nie traciłam czasu na siedzenie na wizażu
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 17:53   #416
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
no co ty
ja jestem od zeszlej soboty i przeraza mnie, ze w ta sobote juz wracamy 2 tygodnie to za malo juz zwiedzilismy Trogir, Split, Jelse (Hvar), Bol (Brac), Zlatni rat, Biokovo. na ten tydzien zostaje nam Dubrownik, rafting na Cetinie, wodospady Krka... a i tak nie zobacze wszystkiego co bym chciala (Korcula, Mostar, okolice Dubrownika itp), bo staramy sobie robic: jeden dzien zwiedzania - jeden dzien na plazy. a na plazy tez nie jest nudno... paralotnia, oponki, banany i takie tam

a ja jestem wlasnie w Tucepi i nie widzialam jeszcze ani jednego komara moze wszystkie polecialy obok do Podgory
Lain ale Cie wymęcze jak wrócisz !
Też się udaje do Tucepi ale we wrześniu i będe miala troche pytań jeśli pozwolisz
Jesteś własnym autem? Bo my nie będziemy a chciałam troche "wycieczek" na własna rękę zorganizować. Bo z naszego biura to nie jestem przekonana czy np. na Bol za 25e warto się udać :P
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 20:54   #417
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Witam miłośniczki Chorwacji. Przejrzałam pobieżnie ten wątek i już nie mogę się doczekać mojego pierwszego wyjazdu do tego kraju.
Wyruszam w piątek na tygodniowy rejs jachtem z Biogradu do Splitu. Jako, że jeszcze nigdy nie byłam w żadnej podróży na południe Europy mam kilka pytań. Na większość już znalazłam odpowiedzi na różnych forach, ale nurtują mnie jeszcze te:
Co zabrać? Szczególnie chodzi mi o to, jakie ciuchy warto mieć, a co tylko będzie zajmować mi miejsce w torbie. Czy spakować ubrania takie, ja nad Bałtyk, czy może ze względu na pogodę mogę z niektórych rzeczy (typu ciepłe bluzy, dżinsy, dres) zrezygnować?
I czy w zwykłych sklepach, barach można płacić euro, czy trzeba mieć kuny?

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2009-08-18 o 21:01
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 20:51   #418
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

A u mnie Chorwacja jest na końcu listy jeśli chodzi o wrażnienia.

Plusy:
- piękne widoki
-czysta woda i słoneczna pogoda
- dużo miejsc do zwiedzania
- mili ludzie (ale gdzie nie są mili dla turystów)
- domowe wino sprzedawane wszędzie
Minusy:
- niezbyt ciepłe morze, betonowe (w większości) plaże z kamienistym dnem
- średnio dobre jedzenie (z paroma wyjątkami) i jeszcze trzeba się naszukać, żeby nie było w kosmicznej cenie
- drogo - niczym nieuzasadnione absurdalne ceny - czasem nawet większe od tych w strefie euro i to już pachnie wielkim naciągactwem.
- ogólny brak tego "czegoś", klimatu, który znalazłam w innych miejscach... nie wiem na czym to polega


Nie znaczy to, że się źle bawiłam - było bardzo fajnie, ale wielką fanką nie zostanę
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 15:55   #419
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Ja nie miałam takich możliwości ja ty, żeby sobie jeździć ciągle i zwiedzać bo byłam z rodzicami i małym bratem także z nim raczej takie codzienne wycieczki nie są możliwe
Ale za to nie traciłam czasu na siedzenie na wizażu
my nie robilismy codziennych wycieczek. raczej - jeden dzien wycieczka, jeden dzien na plazy
czasu na Wizaz tez nie tracilam. ot wykorzystywalam ten ktory i tak spedzalam bezproduktywnie (np. czekajac na obiad). od 10 minut na Wizazu moj czas jakos drastycznie sie nie skurczyl, a zawsze mialam jakas rozrywke

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Lain ale Cie wymęcze jak wrócisz !
Też się udaje do Tucepi ale we wrześniu i będe miala troche pytań jeśli pozwolisz
Jesteś własnym autem? Bo my nie będziemy a chciałam troche "wycieczek" na własna rękę zorganizować. Bo z naszego biura to nie jestem przekonana czy np. na Bol za 25e warto się udać :P
wrocilam
tak, pojechalismy ze znajomymi wlasnym autem i tak tez zwiedzalismy - na wlasna reke wole tak niz gonitwa za przewodnikiem
dzieki temu moglam w spokoju zjesc obiad w restauracji czy poplywac pod murami Dubrownika

Cytat:
Napisane przez Magdallen Pokaż wiadomość
Co zabrać? Szczególnie chodzi mi o to, jakie ciuchy warto mieć, a co tylko będzie zajmować mi miejsce w torbie. Czy spakować ubrania takie, ja nad Bałtyk, czy może ze względu na pogodę mogę z niektórych rzeczy (typu ciepłe bluzy, dżinsy, dres) zrezygnować?
I czy w zwykłych sklepach, barach można płacić euro, czy trzeba mieć kuny?
lepiej sobie wziac ta jedna bluze czy jedne dzinsy. mi sie co prawda sweterek tylko w podroz z/do Polski przydal, ale nigdy nie wiadomo czy sie nie trafi na jakies zalamanie pogody itp.

euro pewno by przyjeli ale raczej po niezbyt korzystnym przeliczniku. ja glownie placilam karta i karta wyplacalam z bankomatu. i tak tez polecam wyszlo mi 0,56gr za kune
tylko najlepiej otworzyc sobie takie konto na ktorym nie sciagaja prowizji za wyplacanie pieniedzy za granica z bankomatu

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
- niezbyt ciepłe morze, betonowe (w większości) plaże z kamienistym dnem
- średnio dobre jedzenie (z paroma wyjątkami) i jeszcze trzeba się naszukać, żeby nie było w kosmicznej cenie
- drogo - niczym nieuzasadnione absurdalne ceny - czasem nawet większe od tych w strefie euro i to już pachnie wielkim naciągactwem.
- ogólny brak tego "czegoś", klimatu, który znalazłam w innych miejscach... nie wiem na czym to polega
ja wlasnie wrocilam i morze bylo cieple tzn. nie jak stojaca zupa, ale lekko chlodzace prz czym czlowiek nie marzl powiedzialabym, ze idealna jak dla mnie temperatura wody
co do jedzenia sie zgodze - we wszystkich restauracjach dokladnie to samo jeszcze gdyby to jakos powalalo smakiem... ale nie powala... jedyna restauracja w ktorej smakowalo mi wszystko co zamowilam to restauracja... bosniacka w Dubrowniku a tak to kulinarna nedza...
no ale w restauracjach na szczescie jadalam tylko przy calodziennych wycieczkach albo na romantycznych kolacjach na codzien obiady gotowalismy sobie sami i dzieki bogu nie wiem jakbym wyzyla 2 tygodnie na jedzeniu ktore tam serwuja (szczegolnie, ze nie jestem milosniczka owocow morza, a moj TZ jest zatwardzialym miesozerca)

ceny... rzeczywiscie potrafia przegiac... 17 zl za piwo to nawet w Krk w najdrozszej restauracji nie ma, a w Dubrowniku wlasciwie to norma w restauracjach...
ale sa tez tansze rzeczy... ja np. kupilam taniej niz w polsce materac do plywania

jak dla mnie klimat w Chorwacji jest jak najbardziej ale to juz pewno kwestia wzgledna

ja sie zakochalam w Dubrowniku juz postanowione, ze kiedys wpadniemy tam na kilka dni zeby zobaczyc kazdy zakatek i troche sie pogubic w uliczkach
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 18:14   #420
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Lain kupiłaś materac tam? Ale super bo ja tu znaleźć nie moge

Ceny jak ceny wiadomo że drogo jest w Cro ale zeby 17zł za piwo!? heh dobrze że nie jestem smakoszem tego trunku :P

Teraz mi powiedz jak jest na Bol. Ile kosztuje prom i czy generalnie opłaca się tam plynać

No i oczywiście napisz coś o Biokovo Długo sie jedzie pod góre autem ?

No i zdjęcia poprosimy!
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-03 22:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.