Opony i te "niekobiece" sprawy:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-28, 14:23   #1
volleygirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 54

Opony i te "niekobiece" sprawy:)


Dziewczyny! Mam pilną sprawę. Muszę koniecznie wymienić opony na nowe, a mój narzeczony wyjechał służbowo i nie jest w stanie mi pomóc. Moje przyjaciółki się na tym nie znają, bo prawie żadna nie ma swojego auta. Szukam miejsca - najlepiej w Internecie, gdzie uzyskałabym fachową i konkretną poradę i nie czuła się tak zagubiona.
Przeglądając strony natrafiłam na oponywysylka.pl. Z tego co widzę jest duży wybór i oferują poradę.
Mam nadzieję, bo na prawdę muszę to zrobić "na czasie" więc przesyłka również musi dojść szybko.

Macie doświadczenia z kupnem nowych opon?A może z tym sklepem?
To bardzo ważne
volleygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 14:45   #2
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Ja po prostu pojechałam do punktu gdzie wymieniaja i wulkanizuja opony tam wiedzieli jaki rozmiar wytrzymałośc itd
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 16:50   #3
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Ja dwa razy kupowałam nowe opony przez internet. Niestety nie pamiętam z jakiej dokładnie strony korzystałam. Ale opinie sprawdzałam tutaj:
http://www.opony.com.pl/

A co do porady to nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Jeśli nie wiesz jakie opony potrzebujesz to najprościej iść do samochodu, spisać parametry (wymiary) z aktualnych opon i takie właśnie kupić.

Jeśli chodzi o wysyłkę to w takich sklepach chyba zawsze wysyłają opony kurierem, więc powinno to dochodzić z dnia na dzień.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 18:22   #4
volleygirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 54
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Rozmiar znam - już kiedyś sprawdzałam (najlepsze byłyby 14 lub 15 - 185mm:55mm) ale chodziło mi właśnie o poradę, gdzie najlepiej kupić opony w ogóle - i jak taki zakup przez Internet wygląda i czy Wy też tak kupujecie? O to mi chodziło i o firmy opon również, bo poruszając tę kwestię - nie mam już zupełnie o tym pojęcia.
Ale dziękuję za poradę i myślę, że kwestia przesyłki w takich sklepach to rzeczywiście nie jest problem

Edytowane przez volleygirl
Czas edycji: 2009-06-28 o 18:27
volleygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 00:07   #5
kierokierowniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 78
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Mój tata jakiś czas temu kupował opony na oponywysylka.pl , były to jego pierwsze zakupy przez sieć i pamiętam, że był pod wrażeniem, że dzień po zamówieniu przyjechały opony pod same drzwi, po uprzednim telefonie od kuriera, oczywiście Rzecz jasna przy odbiorze mógł sobie na spokojnie sprawdzić, czy w pakunku jest to, czego oczekiwał. Spokojnie możesz u nich zamawiać!
kierokierowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 10:18   #6
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

volleygirl ja polecam stronę www.testyopon.pl - nieskończona ilość opinii, co najważniejsze od osób używających, danej marki opon.
A rodzaj opon zależy też od samochodu - niektóre opony super sprawdzają się w mniejszych autach, ale już w większych kombi nie dają rady.

Również kupowałam opony przez net - chyba na www.opony.com, ale ceny opon wcześniej sprawdzałam na ceneo i tym się sugerowałam.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 22:06   #7
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

ja w marcu kupowałam nowe oponki na lato, na stronie którą dziewczyny podały już wyżej www.opony.com - obsługa super, bardzo dobry kontakt, oponki były po dwóch dniach, nówki, 3 miesiące wcześniej wyprodukowane - naprawdę polecam
później pakujesz oponki do samochodu i jedziesz gdzieś na wymianę opon do warsztatu
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 08:57   #8
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Polecam wybrac sie do wulkanizacji i przepłacić dwukrotnie za opony albo sklep internetowy www.oponeo.pl
Szybko, sprawnie i wysyłka gratis. Zawsze tam kupuje opony i nie narzekam A to, jakie opony potrzebujesz, masz napisane na obecnych
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 21:49   #9
summershine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 68
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Ja zazwyczaj korzystam z usług zaufanego serwisu oponiarskiego, gdzie niemal poza kolejką jestem obsługiwana .....lata znajomości w branży oponiarskiej robią swoje )) Kiedyś tylko, gdy nie mieli moich opon, zamówiłam z oponywysylka.pl czy jakoś tak. Dobra strona www. Uważam, że nieźle robią to, co do nich należy. Wybór mają całkiem niezły.
summershine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 22:49   #10
Alveolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Mój tata też ostatnio zaczął zamawiać oponki przez internet i ta stronka oponywysylka.pl bardzo mu się podobała, szczególnie, że udzielają fachowych porad i konsultacji
Alveolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 14:43   #11
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

ja wyczailam niedrogi sklep internetowy z mojego miasta, zamowilam przez neta, a potem tylko pojechalam sobie odebrac juz gotowe zamowienie (panowie mi to wpakowali do samochodu i prosto z oponkami udalam sie do serwisu oponowego zeby mi wymienili tak, ze nie musialam ich nosic/toczyc itp

polecam Fuldy Carat Progresso niedrogie, a jestem z nich bardzo zadowolona
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 20:05   #12
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
A to, jakie opony potrzebujesz, masz napisane na obecnych
Nie do końca. Na zimę się np. kupuje węższe, bo lepiej odprowadzają błoto. Poza tym, jak się kupuje np. 14 do 15, to opona musi być grubsza, jak odwrotnie, to cieńsza. Są gdzieś na necie takie fajne kalkulatory, które podają, jaki jest najlepszy rozmiar dla danego samochodu.

Ja też kupowałam dwukrotnie opony przez sieć (Barum na zimę, Fuldę na lato). Sklepu nie pamiętam, musiałabym przejrzeć maile (tzn. to nawet były 2 oddzielne). Z obu byłam bardzo zadowolona, oponki były w ciągu 2 dni, kurierem, byłam uprzedzona mailem dnia poprzedniego o wysyłce i telefonem rano, że dzisiaj będzie odbiór.

A jakie opony? Rozmiar masz (ale jeśli nie jesteś pewna, to poszukaj instrukcji samochodu, tam będziesz miała wszystko podane albo jedź do wulkanizatora i zapytaj przed zakupem, czy takie będą na pewno ok ). Musisz wziąć pod uwagę jeszcze: rodzaj samochodu (masę przede wszystkim) i rodzaj nawierzchni, po której jeździsz najczęściej. A do tego jeszcze oczywiście musisz wziąć zakres cenowy, bo od tego też sporo zależy. Pamiętaj tylko - na oponach nie warto oszczędzać, to 4 kawałki gumy, które łączą Cię z ziemią.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 09:04   #13
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Cytat:
Napisane przez werkaa Pokaż wiadomość
Można też poszukać- ja mam zalecany rozmiar oponek przyklejony przy dzrzwiach kierowcy- dokładniej 4 warianty I do tego wszystkiego jeszcze ściągawkę z zalecanym ciśnieniem w oponkach Moim zdaniem- genialny pomysł
A to może nawet mam, ale nie wiem gdzie Mam za to przy drzwiach wklejkę, kiedy był wymieniany olej i kiedy następna wymiana (ale ja i tak na zbiorniku przyklejam swoją ).
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 13:27   #14
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Cytat:
Napisane przez werkaa Pokaż wiadomość
Można też poszukać- ja mam zalecany rozmiar oponek przyklejony przy dzrzwiach kierowcy- dokładniej 4 warianty I do tego wszystkiego jeszcze ściągawkę z zalecanym ciśnieniem w oponkach Moim zdaniem- genialny pomysł
ja mam takie cus w ksiazce samochodu
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 10:40   #15
volleygirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 54
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Dziękuję za odpowiedzi, porady i dyskusję Po przeanalizowaniu sytuacji i wykonaniu researchu, kupiłam wreszcie na oponywysyłka.pl -opony letnie Fulda Przesyłka błyskawiczna, tak jak i moja jazda od kilku dni
A rozmiar sprawdziłam sama Trzeba sobie radzić! Pozdrawiam wszystkie zmotoryzowane
volleygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:10   #16
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

ja mam letnie fuldy eco kontrol i jestem zadowolona!!!
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 17:12   #17
KlumciaPlumcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 27
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Też byłam niedawno w podobnej sytuacji => zmiana opon z zimowych na letnie i konieczność zakupu tych letnich właśnie, ale niestety żadnego męskiego gatunku co by mi pomógł w tej kwestii. Zadzwoniłam do serwisu wulkanizacyjnego, ale jak mi zaśpiewali cenę za opony to mało z krzesła nie spadłam. No więc jako kobieta która musi sobie radzić sprawdziłam rozmiar i sprawdziłam ceny w necie. jako że nie byłam pewna jakie opony będą najlepsze to skontaktowałam się z przedstawicielem oponywysylka.pl bo jakoś ich ceny najbardziej mi pasowały, facet rzeczowy, doradził co i jak. Nie traktował mnie jak głupiej blondynki, która nie ma pojęcia o oponach i można jej wcisnąć byle co na odczepne oponki kupione, doszły błyskawicznie. W serwisie założyli i po sprawie jeździ się super
KlumciaPlumcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 18:19   #18
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

Cytat:
Napisane przez werkaa Pokaż wiadomość
A pewnie, że trzeba Daj znać jak te Fuldy, bo nigdy na nich nie jeździałam
to ja sie wypowiem, bo jezdze na nich juz dosc dlugo i jestem zadowolona swietnie trzymaja sie na zakretach i bardzo dobrze spisuja sie na mokrej nawierzchni. na suchej to juz w ogole super
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 19:42   #19
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Opony i te "niekobiece" sprawy:)

co do kwestii moich opon fulda eco kontrol - jestem zadowolona, hałas...hmm nic specjalnego nie odczułam po zmianie opon, no chyba ze akurat taki głosny mam samochód i on zagłusza
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.