Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-25, 08:40   #1771
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
pytałam mojej ginekolog jak długo można brać tabletki. bo podobno odstawianie na miesiąc to nie jest dobry pomysł. mówi, że to podchodzi po parenaście lat..
jak długo Wy bierzecie? ja od ponad roku - mam super uregulowany cykl i mniejsze plamienie. nie wyobrażam sobie je odstawić, ale nie wiem czy to zdrowe tak brać non stop.
odstawianie na miesiac jest bez sensu bo sobie tylko wszystko rozregulujesz, jesli juz to na pol roku.
a branie parenascie lat tabletek bez przerwy to tez kiepski pomysl.
ja biore 4 lata i chce wlasnie na pol roku odstawic.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 14:41   #1772
Nathaliaczek
Raczkowanie
 
Avatar Nathaliaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 494
Dot.: okres po odstawieniu tabletek

Tu raczej się też nie doczekasz, bo jest cały, ogromny wątek dotyczący odstawienia tabletek. Znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie. A następnym razem użyj wyszukiwarki, proszę. Takie wątki jak twój zaśmiecają forum
Nathaliaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-25, 21:22   #1773
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja odstawiłam tabsy po 11 latach brania. Po tygodniu od końca krwawienia z odstawki dostałam plamień i wszystkie objawy okresu. Hm...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 13:25   #1774
ulekkk
Przyczajenie
 
Avatar ulekkk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 19
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Dziewczyny większość źrodeł podaje, że z ciążą po odstawieniu tabletek należy poczekać 3 miesiące, a ja się zastanawiam czy 3 miesiące czy 3 cykle. Ja odstawiłam tabletki w lutym do tej pory dostałam 2 okresy (nie liczę tego krwawienia, które dostałam zaraz po odstawieniu tabletek) jeden po 40 dniach drugi po 75. Byłam u ginekologa powiedział, że wszystko okej, ale zraziłam się do niego ponieważ chciał mi wywołać okres tabletkami anty ... a nie np luteiną (@ na szczęście pojawiła się sama). Więc dlatego pytam Was 3 cykle czy 3 miesiące bo jak narazie spełniam tylko warunek 3 miesięcy .
ulekkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 11:51   #1775
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Ja odstawiłam tabsy po 11 latach brania. Po tygodniu od końca krwawienia z odstawki dostałam plamień i wszystkie objawy okresu. Hm...
a miałaś przed braniem tabletek bolesne miesiączki i nieregularne krwawienia?
ja tak i mnie zastanawia czy to wróci, jeżeli odstawię..
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 12:56   #1776
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ulekkk Pokaż wiadomość
Dziewczyny większość źrodeł podaje, że z ciążą po odstawieniu tabletek należy poczekać 3 miesiące, a ja się zastanawiam czy 3 miesiące czy 3 cykle. Ja odstawiłam tabletki w lutym do tej pory dostałam 2 okresy (nie liczę tego krwawienia, które dostałam zaraz po odstawieniu tabletek) jeden po 40 dniach drugi po 75. Byłam u ginekologa powiedział, że wszystko okej, ale zraziłam się do niego ponieważ chciał mi wywołać okres tabletkami anty ... a nie np luteiną (@ na szczęście pojawiła się sama). Więc dlatego pytam Was 3 cykle czy 3 miesiące bo jak narazie spełniam tylko warunek 3 miesięcy .
Wydaje mi się, że chodzi raczej o trzy cykle. Ja odstawiam we wrześniu i poczekam aż nie będą w miarę regularne meisiączki, przy wahaniach takich jak Ty masz chyba bym jeszcze poczekała.

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
a miałaś przed braniem tabletek bolesne miesiączki i nieregularne krwawienia?
ja tak i mnie zastanawia czy to wróci, jeżeli odstawię..
Pytanie wprawdzie nie do mnie, ale kiedyś jak odstawiałam (brałam tabletki przy których anty i tak by nie działały) to pierwsze 2-3 miesiące była tragedia - nie dość że bardzo obfite to jeszcze tak bolesne że nawet 2 razy zemdlałam. Później wszystko się uregulowało i były bolesne ale tak "normalnie". Na szczęście od początku odstawienia miałam regularnie. Już się stresuję tym co będzie jak teraz odstawię.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 13:44   #1777
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

czyli jeżeli mam uregulowany po tym roku brania tabletek to jeśli je odstawię powinnam mieć cacy cykl?
w sumie kazdy organizm inaczej reaguje..
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 14:19   #1778
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
czyli jeżeli mam uregulowany po tym roku brania tabletek to jeśli je odstawię powinnam mieć cacy cykl?
w sumie kazdy organizm inaczej reaguje..
Niekoniecznie, przy braniu tabletek masz regularny cykl tylko dlatego że pojawia się on wtedy kiedy robisz 7-dniową przerwę. Po odstawieniu tabletek niekoniecznie musi tak być. Ja przed braniem miałam regularny okres więc myślę, że dlatego tabletki nie zaburzyły mojego cyklu i po odstawieniu tez miałam regularny. Natomiast tabletek anty nie można stosować jako sposobu na uregulowanie cyklu, owszem on jest regularny kiedy sie je bierze, ale już po odstawieniu nie można być tego pewnym.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 14:22   #1779
imagination87
Raczkowanie
 
Avatar imagination87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 58
GG do imagination87
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
czyli jeżeli mam uregulowany po tym roku brania tabletek to jeśli je odstawię powinnam mieć cacy cykl?
w sumie kazdy organizm inaczej reaguje..
każdy organizm jest inny, więc nie ma reguły że z tabletkami cykl był ok, to i bez nich tak będzie. Ja juz 4 cykl zaczełam bez tabsów i mi sie cykl rozregulowal. Pierwsze miesiące to było wyczekiwanie, a teraz mam co 30 dni i dłużej, bo nawe 5-6 dni okres. Wszystko zalezy od organizmu, na pewno na początku będziesz miała rozregulowany cykl, więc cierpliwości.
Pozdrowionka
__________________
Zaręczona od 19.11.2007
Razem od 10.09.2005


3 lata minęły jak jeden dzień
imagination87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 17:47   #1780
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
a miałaś przed braniem tabletek bolesne miesiączki i nieregularne krwawienia?
ja tak i mnie zastanawia czy to wróci, jeżeli odstawię..
RÓżnie bywało z regularnością, ale ja miałam 17 lat. Bolesnych nie miałam.
A moje plamienie i bóle jajników trwają już tydzień...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 20:20   #1781
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

ja właściwie tabletki biorę ze względu na bolesne i obfite miesiączki i nieregularny cykl. antykonepcja jest dodatkowym tylko atutem
dlatego wciąż się zastanawiam czy odstawić, bo to chyba niezdrowe dla organizmu tak ciągle brać..
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 20:24   #1782
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
ja właściwie tabletki biorę ze względu na bolesne i obfite miesiączki i nieregularny cykl. antykonepcja jest dodatkowym tylko atutem
dlatego wciąż się zastanawiam czy odstawić, bo to chyba niezdrowe dla organizmu tak ciągle brać..
Cóż ja mogę powiedzieć, skoro brałąm bez przerwy przez 11 lat? Najlepiej zapytać o to lekarza, zrobić badania wątroby itp.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 10:40   #1783
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja odstawiłam tabletki ponad rok temu, po ośmiu latach brania.
Przed rozpoczęciem brania pigułek miałam nieregularne cykle (właściwie dlatego zaczęłam je brać), ale to co się dzieje po odstawieniu to po prostu masakra. Cykl zmienia mi się jak chce, mam przedłużające się cykle, miewam też dwutygodniowe cykle. Brany przez 4 miesiące duphaston trochę pomógł, ale teraz znów się spaprało. Cera posypała mi się koszmarnie, mam wągry, grudki, wypryski, cały czas, mimo że od odstawienia minął ponad rok.
Miesiączki za to stały się mniej bolesne (!)
Nie wiem, co o tym wszystkim myśleć. Chwilowo, od kilku miesięcy, jestem na emigracji, ale już w sierpniu wracam do kraju i zamierzam wreszcie porządnie się pod tym kątem przebadać, tym bardziej, że w przeciągu najbliższego roku chcielibyśmy się z mężem starać o dziecko...
Mam jednak pełno obaw. Mój cykl jest w tej chwili tak spaprany (prawdopodobnie również większość cykli mam bezowulacyjnych), że boję się, iż będą poważne kłopoty z zajściem, a także z utrzymaniem ciąży...
Nie wiem, i nigdy się nie dowiem, czy to długotrwałe branie pigułek tak mi zaszkodziło, czy taka po prostu moja uroda. Jednak gdybym wcześniej wiedziała to co wiem dzisiaj, na pewno nie zdecydowałabym się na pigułki, a przynajmniej nie brałabym ich przez tak długi czas...
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 10:56   #1784
aknietta
Raczkowanie
 
Avatar aknietta
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: v
Wiadomości: 77
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Kiedyś musiałam odstawić tabletki (podejrzenie ciąży) i choć zdawałam sobie sprawę, jakie to jest w rzeczywistości świństwo, z utęsknieniem wyczekiwałam chwili, gdy znów będę mogła zacząć je brać- na twarzy miałam jeden wielki koszmar trądzikowy. Ok. 6 miesięcy trwało, zanim jako tako udało mi się przywrócić twarz do porządku, a potem znów zaczęłam brać (również ok.6 miesięcy nie miałam okresu).

Ogólnie rzecz biorąc MARZĘ o tym, by móc je odstawić, ponieważ boję się konsekwencji zdrowotnych w przyszłości.
A jednak BOJĘ się odstawić, bo pomimo "kłopotów" w przeszłości uważam, że jest to najpewniejsza metoda antykoncepcji.
aknietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 11:01   #1785
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aknietta Pokaż wiadomość
Kiedyś musiałam odstawić tabletki (podejrzenie ciąży) i choć zdawałam sobie sprawę, jakie to jest w rzeczywistości świństwo, z utęsknieniem wyczekiwałam chwili, gdy znów będę mogła zacząć je brać- na twarzy miałam jeden wielki koszmar trądzikowy. Ok. 6 miesięcy trwało, zanim jako tako udało mi się przywrócić twarz do porządku, a potem znów zaczęłam brać (również ok.6 miesięcy nie miałam okresu).

Ogólnie rzecz biorąc MARZĘ o tym, by móc je odstawić, ponieważ boję się konsekwencji zdrowotnych w przyszłości.
A jednak BOJĘ się odstawić, bo pomimo "kłopotów" w przeszłości uważam, że jest to najpewniejsza metoda antykoncepcji.
no właśnie ja jestem teraz w podobnej sytuacji
podejrzewałam ciążę , więc odstawiłam tabletki 26 czerwca i juz dzis modle sie by szybciej dostac okresu i znow zaczac je brac, moja twarz z dnia na dzien wyglada coraz gorzej, nie mam ochoty wychodzic z domu, bo dla mnie to koszmar ;/ wlosy wypadaja ja nigdy dotad.....
a wlasnie z drugiej strony jak pomysle, ze kiedys znow je odstawie i znow bede to przechodzic..... nie wiem....
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 13:42   #1786
magdzia50
Raczkowanie
 
Avatar magdzia50
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39
Dot.: ważne pytanie - okres

Cytat:
Napisane przez MartaOwczarek Pokaż wiadomość
Dobry wieczór
Wraz z moim partnerem zdecydowalismy sie na tabletki antykoncepcyjne. Brałam je okolo 2 miesiące. Niestety po tym czasie okazały się niezbyt wskazane dla mojej osoby. Co za tym idzie dwa tygodnie temu odstawilam tabletki. Oczywiscie po odstawieniu pojawił się okres. Trwał normalnie 7 dni. Następnie wczoraj podczas pobycie w kręgielni, bardzo sie zdziwiłam, ponieważ okres pojawił sie raz jeszcze. Nie wiem czym jest to spowodowane i bardzo sie tym martwię. Proszę o poradę odnośnie tej sprawy. Zgóry bardzo dziękuję.
Witam Was moje miłe Panie
Mam pewien problem i dlatego zaczęłam przeglądać wszystkie wątki z tabletkami antykoncepcyjnymi. brałam Novynette i po dość długim czasie postanowiłam je odstawić, bo chyba już zaczęły na mnie źle działać (przytyłam, zmniejszyło mi się libido , ogólnie źle się już po nich czułam) a poza tym zdecydowaliśmy się z moim nowo poślubionym mężusiem na dzidziusia . Wszystko byłoby w porządku tylko te skutki odstawienia tabletek..... ehhh.... mam właśnie to samo co Marta O. Skończyłam opakowanie, po paru dniach dostałam "okres", później było 4 dni przerwy( czyściutko... żadnych wydzielin, plamień.... nic). Aż tu nagle po tych 4 dniach wystąpiło mi plamienie... i trwa już 3 dzień i wygląda na to że znów dostałam okres!!!!!
Przyznaje sie... nie wiem czy dzieje mi się coś złego czy po prostu hormony mi tak szaleją.... Jak wiecie coś więcej na ten temat... czekam z niecierpliwością.
O ILE TO MOŻLIWE TO PROSZĘ O WYPOWIEDŹ RÓWNIEŻ PANA DOKTORA

Marta, a może ty napiszesz co się u Ciebie dalej działo ???? Z góry dziękuje
magdzia50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 17:05   #1787
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ważne pytanie - okres

Cytat:
Napisane przez magdzia50 Pokaż wiadomość
Witam Was moje miłe Panie
Mam pewien problem i dlatego zaczęłam przeglądać wszystkie wątki z tabletkami antykoncepcyjnymi. brałam Novynette i po dość długim czasie postanowiłam je odstawić, bo chyba już zaczęły na mnie źle działać (przytyłam, zmniejszyło mi się libido , ogólnie źle się już po nich czułam) a poza tym zdecydowaliśmy się z moim nowo poślubionym mężusiem na dzidziusia . Wszystko byłoby w porządku tylko te skutki odstawienia tabletek..... ehhh.... mam właśnie to samo co Marta O. Skończyłam opakowanie, po paru dniach dostałam "okres", później było 4 dni przerwy( czyściutko... żadnych wydzielin, plamień.... nic). Aż tu nagle po tych 4 dniach wystąpiło mi plamienie... i trwa już 3 dzień i wygląda na to że znów dostałam okres!!!!!
Przyznaje sie... nie wiem czy dzieje mi się coś złego czy po prostu hormony mi tak szaleją.... Jak wiecie coś więcej na ten temat... czekam z niecierpliwością.
O ILE TO MOŻLIWE TO PROSZĘ O WYPOWIEDŹ RÓWNIEŻ PANA DOKTORA

Marta, a może ty napiszesz co się u Ciebie dalej działo ???? Z góry dziękuje

Jeśli brałaś tabletki długi czas to reakcja organizmu typowa. Hormony Ci szaleją. Mój endo twierdzi, że jeśli po 4-6 miesiącach od odstawienia cykl się nie unormuje muszę iść zbadać poziomy hormonów. Więc daj organizmowi czas.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 19:34   #1788
magdzia50
Raczkowanie
 
Avatar magdzia50
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Moja gin też poinformowała mnie ze najwcześniej po 3 miesiącach muszę iść na zbadanie poziomu hormonów... nigdy wcześniej takich objawów nie miałam, choć odstawiałam już tabletki kilka razy... no cóż, poczekamy zobaczymy .
najważniejsze, ze po odstawieniu tych tabletek czuje że odżyłam .
magdzia50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 10:11   #1789
leo6267
Raczkowanie
 
Avatar leo6267
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cześć Dziewczyny, ja brałam prawie 5 lat pigułki Logest z których byłam bardzo zadowolona. Po odstawieniu oczywiście okres powrócił do pierwotnego na maksa nie-regularnego stanu, ale teraz, około półtora roku jak je odstawiłam, uregulował się (mniej więcej). NA początku wszystko było ok, jedyne co to potwornie bolał mnie brzuch w trakcie miesiączki, a od pół roku walczę z dość brzydką cerą (wypryski itp). Za kilka dni idę do ginekologa i wracam do pigułek,głównie ze względu na stresy spowodowaną co miesięcznymi schizami ciążowymi. Półtora roku bez pigułek wystarczy
leo6267 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 22:18   #1790
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Piszę, aby wnieść nieco optymizmu dla wahających się czy rzucić tabletki a naprawdę tego chcą.

Brałam przez 9 lat, większość czasu Cilest. W trakcie brania nie miałam specjalnie skutków ubocznych, przynajmniej tych widocznych, no może prócz cellulitu, ale tu obwiniam też siedzący tryb życia.

4 miesiące temu odstawiłam, między innymi dlatego, że obwiniałam tabsy o nadmierne wypadanie włosów.
Włosy wypadają tak samo, nie ma pogorszenia cery ani (niestety) zmniejszenia cellulitu czy też schudnięcia (chociaż nie przytyłam po tabsach). Cykle od początku bardzo regularne - 30 dni, nie bolesne, tylko trochę bardziej obfite i dłuższe, ale to da się przeżyć.

Niestety brak komfortu w życiu intymnym jest tak ogromny, że chyba wrócę do pigułek - tym razem mam receptę na Yasminelle. Jeszcze nie zdecydowałam, czy powrót nastąpi juz w następnym cyklu...

Nie taki diabeł z odstawienia straszny, gdyby nie to, że nie ufam innym metodom, to z chęcią nie wracałabym już do tabsów.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 09:37   #1791
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja już nie biorę 4 miesiące i jest super (a brałam 5 lat) Idealnie regularne miesiączki, cera się coraz bardziej poprawia
Rzucajcie dziewczyny, nie wahajcie się
Pozdrawiam
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 16:44   #1792
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Poradzcie mi prosze czy to normalne, tabletki odtawiłam 3 miesiące temu, potem miałam tylko pierwszy okres i nic dalej...powinnam iść z tym o lekarza czy jeszcze poczekać ?? Od czasu do czasu bolą mnie jajniki i od 3 tygodni mam nabrzmiałe bolące piersi...koszmar po prostu bo mam wrażenie że w każdej chwili moge dostać okres
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 18:00   #1793
gwiazdka1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 318
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

a ja w tym miesiącu wkoncu dostałam normalny okres!!! od odstawienia cilestu ( początek stycznia) miałam cykle 39 dniowe ( do tego @ krótkie- 3 dniowe i skąpe) Już myslałam ze wszystko mi sie pomieszało, albo ze mam niedobór hormonów. Teraz niespodziewanie dostałam @ 28 dnia cyklu! i miałam ja normalną 5 dniową. Nie macie pojecia jak mi ulżyło, wkoncu jestem spokojniejsza, bo jednak jest wszystko ok. Po tabsach jak widac okres może się regulowac nawet pół roku a i u niektórych z pewnościa jeszcze dłuzej.
__________________
Każdego dnia budzę się z nadzieją, że to był sen. ..
Otwieram oczy i znów jestem w koszmarze...

gwiazdka1888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 18:02   #1794
gwiazdka1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 318
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

a i jeszcze dodam o celliicie- rzeczywiscie przy cilest miałam okropny celliut, teraz zauwazylam że jest sporo mniejszy i od odstawienia sporo schudłam a się nie odchudzałam wcale. Moge jesc czekoladki a nie idzie mi w tyłek niestety przy tabsach nie moglam wcale schudnac
__________________
Każdego dnia budzę się z nadzieją, że to był sen. ..
Otwieram oczy i znów jestem w koszmarze...

gwiazdka1888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 15:07   #1795
suchita
Raczkowanie
 
Avatar suchita
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 53
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

sluchajcie bo nie wiem, 2 tyg temu odstawilam yasminelle po ponad roku przyjmowania, odstawilam je w polowie opakowania (ukradli mi torebke, stracilam tez tabsy w portflelu, nie bylo miejsca u gina i w ogole mialam wyjezdzac i nie kupilam nowego opakowania, zreszta juz myslalm i tak o odstawieniu, pomyslalam, ze co mi tam, ale teraz nie wiem czy to rozsadnie...)
mialam krwawienie, nie wiem w koncu czy to okres czy krwawienie z odstawienia czy jak to jest, bo pojawilo sie o tydzien za wczesnie.
a dzis rano w ogole zemdlalam w lazience, co prawda jestem za granica, i w ogole troche problemow i moze troche jestem oslabiona i sie to wszystko nalozylo, ale zaczelam sie zastanawiam dzis, czy to nie z powodu odstawienia takie wybryki organizmu...
powiedzcie co myslicie i w ogole odezwijcie sie jak wiecie jak to jest z odstawianiem w trakcie cyklu bo sie na smierc zamartwie :c
podzieki z gory!
suchita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 17:05   #1796
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez suchita Pokaż wiadomość
sluchajcie bo nie wiem, 2 tyg temu odstawilam yasminelle po ponad roku przyjmowania, odstawilam je w polowie opakowania (ukradli mi torebke, stracilam tez tabsy w portflelu, nie bylo miejsca u gina i w ogole mialam wyjezdzac i nie kupilam nowego opakowania, zreszta juz myslalm i tak o odstawieniu, pomyslalam, ze co mi tam, ale teraz nie wiem czy to rozsadnie...)
mialam krwawienie, nie wiem w koncu czy to okres czy krwawienie z odstawienia czy jak to jest, bo pojawilo sie o tydzien za wczesnie.
a dzis rano w ogole zemdlalam w lazience, co prawda jestem za granica, i w ogole troche problemow i moze troche jestem oslabiona i sie to wszystko nalozylo, ale zaczelam sie zastanawiam dzis, czy to nie z powodu odstawienia takie wybryki organizmu...
powiedzcie co myslicie i w ogole odezwijcie sie jak wiecie jak to jest z odstawianiem w trakcie cyklu bo sie na smierc zamartwie :c
podzieki z gory!
Trudno powiedziec skad te omdlenia.Jak sie czlowiek stresuje,to rozne rzeczy moga sie dziac.Moja kolezanka kiedys byla tak zestresowana,ze moze byc w ciazy,ze faktycznie wymiotowala i miala zawroty glowy.Dopiero po kilku testach uspokoila sie i wszytsko ucichlo.
Ja odstawilam tabletki w srodku cyklu.Wzielam chyba ok.10 i przestalam.Wtedy juz tak sie zle czulam (wlasnie przez nie),ze stwierdzilam,iz nie wytrzymam do konca blistru.I nic mi sie po tym nie dzialo.Bylo to 1,5 roku temu.Moj cykl,podczas ktorego odstailam tabletki trwal 16 dni.Potem wszytsko wrocilo do normy Odstawienie bylo naprawde swietna dla mnie decyzja
moren jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 17:13   #1797
suchita
Raczkowanie
 
Avatar suchita
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 53
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

troche mnie uspokoilas,mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. no nic pozosaje mi tylko nie zamartwiac sie bo bede z tej wariacji mdlala pewnie i sie nakrecala dalej, to ide po melise
suchita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 17:15   #1798
gwiazdka1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 318
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

dostalas okresu wczesniej, bo odstawilas tabletki- a jest to własnie krawienie z odstawienia- nastepny cykl powinien byc ok
narazie nic sie nie martw- omdlenia moga byc powodem stresu i zmiany klimatu- a może malo jadlas??
__________________
Każdego dnia budzę się z nadzieją, że to był sen. ..
Otwieram oczy i znów jestem w koszmarze...

gwiazdka1888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 18:46   #1799
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka1888 Pokaż wiadomość
dostalas okresu wczesniej, bo odstawilas tabletki- a jest to własnie krawienie z odstawienia- nastepny cykl powinien byc ok
narazie nic sie nie martw- omdlenia moga byc powodem stresu i zmiany klimatu- a może malo jadlas??
Dokladnie
Nie ma co sie denerwowac,bo to jeszcze abrdziej nasili dolegliwosci.W sumie,to jesli bedziesz miala okazje,to moze warto wybrac sie do lekarza?On napewno by Cie uspokoil.Chyba,ze wszystko wroci do normy i stwierdzisz,ze nie ma potrzeby Ale powinno byc ok,organizm roznie reaguje na rozne "szoki"
moren jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 08:18   #1800
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

dziewczyny jetsem załamana;( odtawilam harmonet po 11 miesiacach brania, jedynie 1 okres mialam juz jako cykl, nastepny po 36 dniach, teraz po 34 dniach. lekarz przepisał mi duphaston, ale po nim wlasnie dostalam po 34 dniach miesiaczke. moja cera jest okropna.
mówie tu o plecach i ramionach;(
nie umiem sobie poradzic jest lato a ja sie wstydze wyjsc i na dodatek ciagle to skubie bo sa biale takie wstretne. piszac tego posta łzy mi same leca bo jestem załamana co sie dzieje z moim organizmem.
chce brac tabl ale lekarka powiedzialaz ze ok 6 miesiecy bede leczona na wyregulowanie cykli..
czy ktos ma jakies domowe sposoby na poprawe cery?lekarka powiedziala ze organizm sie przyzwyczaja teraz po odstawieniu, tlyko ze u mnie takie wypryski to raczej sprawa genetyczna ale nigdy nie mialam az w takim stopniu nie wiem co mam robic, nawet przed moim tztem sie tego wstydze;((
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg reka1.jpg (48,4 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plecy.JPG (14,6 KB, 89 załadowań)
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.