Led Zeppelin! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 16:18   #1
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740

Led Zeppelin!


Nie mogłam uwierzyć wyszukiwarce, że na Kulturze nie ma wątku o chyba najważniejszym zespole hardrockowym w historii

Znacie? Lubicie? Czy u Was też ponadczasowa muzyka diabelnie utalentowanego i przebojowego kwartetu wywołuje takie emocje, jak u mnie?


...


Zacznę może wątek od kilku słów wyjaśnienia dla niekoniecznie obeznanych z zespołem Wizażanek:

Led Zeppelin, angielska grupa będąca pionierem i prekursorem hard rocka, która sprzedała ponad 300 milionów płyt na całym świecie; podaję skład zespołu:
- Jimmi Page - gitara - elektryczna akustyczna
- Robert Plant - wokal
- John Bonham (Bonzo) - instrumenty perkusyjne
- John Paul Jones - gitara basowa
Zespół rozpoczął działalność w 1968 roku jako The New Yardbirds, z inicjatywy Page'a; rok później światło dzienne ujrzała ich pierwsza płyta, nagrana już jako Led Zeppelin. Od czasu debiutu grupa wydała jeszcze 7 kolejnych albumów studyjnych, w tym słynne 'IV' z 1971 roku zawierające najpopularniejszy ich utwór 'Stairway to Heaven'. Led Zeppelin rozwiązano po śmierci perkusisty Bonzo 25 września 1980 roku, która nota bene nastąpiła w wyniku libacji alkoholowej. W 1982 roku zespół wydał płytę CODA, zawierającą piosenki nagrane wcześniej, a nie włączone do poprzednich albumów.

Oprócz tego wydano 3 albumy koncerowe: The Song Remains The Same, BBC Sessions i How The West Was Won.

...


Tyle historii. Teraz pora na nasze opinie

LZ to zespół dla mnie bardzo ważny, słucham ich od jakiegoś czasu i wciąż powalają mnie precyzją wykonania, znakomitymi kompozycjami, solówkami gitarowymi i przede wszystkim absolutnie niesamowitym, naładowanym emocjami wokalem Planta, który w ich piosenkach krzyczy, jęczy, płacze - słowem - robi szalone rzeczy z głosem. (Nota bene, solowa twórczość pana Roberta po rozpadzie LZ też niczego sobie ). Co do bębnów Bonza, powiem wprost: nie znam się na tym, więc trudno mi się wymądrzać, ale mimo to bardzo cenię jego perkusję i nawet taki laik jak ja zauważy, że miał chłop kunszt - dla mnie słychać to świetnie w Since I've been loving you (śliczne i subtelne uderzenia, które żyją własnym życiem w tle utworu), albo w Babe I'm gonna leave you - te bębny są wprost rozdzierająco smutne! Zresztą, co ja gadam, w każdym niemal utworze LZ Bonzo wyraźnie zaznacza swoją obecność.

I w ten sposób płynnie przechodzimy do ulubionych utworów: ciężki orzech do zgryzienia, każda - dosłownie każda! płyta zawiera piosenki na bardzo wysokim poziomie. Zeppelini nie nagrywali złych płyt.

LZ I - tu wyróżniłabym diabelnie smutne Babe I'm gonna leave you i cudownie bluesujące You shook me babe z shookującym dialogiem wokalu z gitarą pod koniec; poza tym pierwszy track - Good times bad times, jak i Communication breakdown - wspaniałe, energetyczne kawałki.

LZ II - wszystko. Ta płyta nie ma słabych punktów. Chyba właśnie II i I słucham najczęściej.

LZ III - wspaniały, ciężkie Immigrant Song, przesmutne Since I've been loving you, wyciszające Tangerine...

LZ IV - czy można nie doceniać tej płyty? Można nie lubić Stairway to Heaven, dla mnie nie jest to ulubiona piosenka grupy, zdecydowanie, ale sama Czwórka jest bardzo ambitna i zróżnicowana; Black Dog miażdży (ten wokal a cappella!), piękne The Battle of Evermore, i ta mandolina... I jeszcze When The Levee Breaks...

Te 4 pierwsze płyty są dla mnie właściwie najważniejsze, właśnie wczesne LZ lubię najbardziej - pięknie łączące bluesa z hardrockiem, pełne świeżości i bezkompromisowości.
Nie, żebym coś ujmowała pozostałym płytom

Houses of the Holy - No Quarter!!! Nie jest to typowy hit, wymaga skupienia, melodia nie wpada łatwo w ucho... i to jest piękne. Są ciary, oj są.
I prześmieszny Dyer Maker. Zupełnie inne, rozrywkowe oblicze zespołu.

Physical Graffiti
- chyba Kashmir i In my time of dying. Generalnie wolę pierwszy z dwóch krążkow PG.

Presence - zdecydowanie Achilles last stand, utwór świetny instrumentalnie, odnoszę wrażenie, że niedoceniany.

In Through The Out Door - dziwna płyta, jakby eksperymentalna, co nie zmienia faktu, że lubię . Moje typy to All My Love i I'm gonna crawl.

Pozwolę sobie jeszcze wyróżnić tu koncertowy, trzypłytowy allbym How The West Was Won, który świetnie pokazuje, jakim gigantem na żywo był LZ; wykonania Heartbreaker, Black Dog, Immigrant Song - znakomite.



Uf, to się wygadałam.
A teraz najważniejsze - wypowiadać się! Nie wymagam takich elaboratów jak mój pierwszy post ale mam nadzieję, że znajdą się Wizażanki chętne do dyskusji.
Zapraszam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg LZ.jpg (23,2 KB, 10 załadowań)
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 16:42   #2
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Led Zeppelin!

Oczywiście, że lubimy

W sumie słucham od niedawna, ale już doceniam .
Pierwszą piosenką jaką usłyszałam było Stairway to Heaven - położyła mnie na łopatki. Uwielbiam również Good times bad times
Ostatnio miałam okazję przesłuchać ich cały pierwszy album i wrażenia bardzo pozytywne. Chyba się skuszę na zakup, gdy nadarzy się okazja .

PS: Ciekawa jestem bardzo ile Wizażanek się zgłosi
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 16:58   #3
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Led Zeppelin!

Osobiście nie słucham, ale mój tato nałogowo Tylko odchodzę od kompa już słuchać Led Zepllin Ale to taka dygresja
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:00   #4
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Led Zeppelin!

klaudens pozdrów tatę wie co dobre
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:02   #5
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Led Zeppelin!

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Ostatnio miałam okazję przesłuchać ich cały pierwszy album i wrażenia bardzo pozytywne. Chyba się skuszę na zakup, gdy nadarzy się okazja .
Bardzo, bardzo lubię debiut I oczywiście zachęcam do przesłuchania całej dyskografii. W sumie chyba najlepiej jechać chronologicznie.


Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
Osobiście nie słucham, ale mój tato nałogowo Tylko odchodzę od kompa już słuchać Led Zepllin Ale to taka dygresja
Bo LZ to właściwie muzyka młodości naszych rodziców... ;-)
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:07   #6
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Led Zeppelin!

Uwielbiam

Pamietam, jak po raz pierwszy usłyszalam Stairway to Heaven dzieścia lat temu w Trójce albo Radio Kraków, tego nie pamiętam. I od tego czasu na pewno Zeppelini to miłość mojego życia.
Aczkolwiek przyznam się , że najbardziej lubię cztery pierwsze albumy i one są dla mnie najważniejsze
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:10   #7
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Led Zeppelin!

Gothic Daisy - też tak mam z 4 pierwszymi albumami Ogólnie, przełom lat 60 i 70 to dla mnie najlepszy okres w muzyce chyba.

A tak BTW, wiem, że wszyscy kochają Schody, ale może tak coś poza tym?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 17:32   #8
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Led Zeppelin!

Tak poza tym to kocham jeszcze All of my love
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:46   #9
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Led Zeppelin!

Tato złapał coś z nowoczesnosci i sobie dzwonek taki na telefonie ustawił nawet z ich piosenką
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:19   #10
Melissa7
Raczkowanie
 
Avatar Melissa7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 113
GG do Melissa7
Dot.: Led Zeppelin!

Znam - oczywiście, klasyków nie można nie znać, historia rocka. A jesli się zna trudno LZ nie lubić .

Trudno wskazać ulubiona płytę czy ulubione utwory...
na pewno te nie-zeppelinowe z pierwszej płyty jakoś się wyróżniają:
- You Shook Me ( walec !)
- I Can't Quit You Baby
(bluesowe standardy Williego Dixona - chyba nie trzeba nikomu przypominać Kocham ciężar tych bluesów w wersji LZ, zwłaszcza drugiego)
- i folkujacy, słodki wręcz Baby, I'm Gonna Leave You ( Joan Baez http://pl.youtube.com/watch?v=7eCNLY7ezJo )

i już zeppelinowe
- Dazed & Confused, How Many More Times, Whole Lotta Love, Black Dog, Stairway....
A co do Stairway... prawdę mówiąc ...to doskonałość to jak zestopniowane jest napięcie (geniusz ), jak utwór się rozwija, tekst, nastrój jaki tworzy całość... Nie da się zaprzeczyc faktom - to doskonałość I jak się okazuje świetna baza na koncertach. Niedawno w audycji radiowej miałam przyjemność słyszeć ciekawą koncertową wersję. Nie pamietam skąd pochodziła, jak znajdę - wrzucę tutaj tytuł. ( edit: to był bootleg - The Dragon Snake, 21.5.1977 Houston, Texas)

LZ mało tego, że był koncertowym gigantem - był gigantem improwizującym i to całkiem nieźle .

Edytowane przez Melissa7
Czas edycji: 2009-01-30 o 19:08
Melissa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:36   #11
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Led Zeppelin!

Cytat:
Napisane przez Melissa7 Pokaż wiadomość
Znam - oczywiście, klasyków nie można nie znać, historia rocka. A jesli się zna trudno LZ nie lubić .

Trudno wskazać ulubiona płytę czy ulubione utwory...
na pewno te nie-zeppelinowe z pierwszej płyty jakoś się wyróżniają:
- You Shook Me ( walec !)
- I Can't Quit You Baby
(bluesowe standardy Williego Dixona - chyba nie trzeba nikomu przypominać Kocham ciężar tych bluesów w wersji LZ, zwłaszcza drugiego)
- i folkujacy, słodki wręcz Baby, I'm Gonna Leave You ( Joan Baez http://pl.youtube.com/watch?v=7eCNLY7ezJo )

i już zeppelinowe
- Dazed & Confused, How Many More Times, Whole Lotta Love, Black Dog, Stairway....
A co do Stairway... prawdę mówiąc ...to doskonałość to jak zestopniowane jest napięcie (geniusz ), jak utwór się rozwija, tekst, nastrój jaki tworzy całość... Nie da się zaprzeczyc faktom - to doskonałość I jak się okazuje świetna baza na koncertach. Niedawno w audycji radiowej miałam przyjemność słyszeć ciekawą koncertową wersję. Nie pamietam skąd pochodziła, jak znajdę - wrzucę tutaj tytuł. ( edit: to był bootleg - The Dragon Snake, 21.5.1977 Houston, Texas)

LZ mało tego, że był koncertowym gigantem - był gigantem improwizującym i to całkiem nieźle .
Co do Babe, I'm gonna... (i reszty), wiedziałam, że to nie ich piosenka, ale nie słyszałam innych wykonań, dzięki U Joan Baez brzmi to kompletnie inaczej, też śliczne, ale zupełnie inne; zdecydowanie wolę LZ
Bootlegu poszukam


I już wątek przynosi korzyści, no proszę


Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Tak poza tym to kocham jeszcze All of my love
Bardzo lubię szczególnie instrumentalny fragment tak od 2:33 do gdzieś 3:15
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 14:01   #12
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Led Zeppelin!

Jednym z moich ulubionych kawałków jest na pewno The Battle of Evermore. Schody bardzo podobały mi się dawno dawno temu, ale w sumie wolę Since I've Been Loving You - boskie jest
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:08   #13
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Led Zeppelin!

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Jednym z moich ulubionych kawałków jest na pewno The Battle of Evermore. Schody bardzo podobały mi się dawno dawno temu, ale w sumie wolę Since I've Been Loving You - boskie jest
The Battle... piękne, jedna z najlepszych rzeczy na Czwórce. Ten podwójny wokal, innowacja w postaci mandoliny , bajkowy tekst - wszystko składa się na niesamowity klimat utworu.
A o Since I've been loving you już nie raz na Kulturze piałam z zachwytu
__________________


Edytowane przez Ludowa
Czas edycji: 2009-01-31 o 14:10
Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:40   #14
kinuko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 12
Dot.: Led Zeppelin!

ja Led Zeppelinów uwielbialam już jako nastolatka - byl to w rzecziwistości mój pierwszy zespół nad którym pialam zachwyty a wszystko dzięki tacie teraz, po uplywie lat, nie słucham ich już namietnie, ale czasem wrzucam co lepsze kawałki i zawsze, ale to zasze, jak jestem u rodziców, proszę tatę, by puscił dvd z ich koncertem. nie pamietam, który to jest.. ale jest genialny. w szczególności kashmir, z tą kobietą - rozpływam się. w ogóle mogę go ogladać w kółko zaczyna się ueciem z lotem ptaka nad lasami, kojarzy ktoś???
kinuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 15:27   #15
Melissa7
Raczkowanie
 
Avatar Melissa7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 113
GG do Melissa7
Dot.: Led Zeppelin!

Ludowa jeśli chodzi o zakup bootlegu , może być ciężko.

Edytowane przez Melissa7
Czas edycji: 2009-06-24 o 11:06
Melissa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 22:26   #16
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Led Zeppelin!

to mnie zaszokowałyście tym wątkiem sama chciałam kiedyś założyć ale jestem nieobiektywną ich fanką kochającą wszystko co razem zrobili i duetowe i solowe rzeczy też
Właśnie czytam sobie "Schodami do nieba" Witka Łukaszewskiego (w miarę świeżynka wydawnicza ) Dla mocno zakochanych lol
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:44   #17
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Led Zeppelin!

Znamy, znamy.. Ja mam mnóstwo płyt od rodziców, więc można się klimatycznie wczuć w teksty, muzykę.. Takich zespołów już nie ma..
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 19:27   #18
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Led Zeppelin!

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Znamy, znamy.. Ja mam mnóstwo płyt od rodziców, więc można się klimatycznie wczuć w teksty, muzykę.. Takich zespołów już nie ma..
Niestety. Ciekawa jestem tylko co zostanie dla przyszłych pokoleń po nas, jeśli o muzykę chodzi. Feel - kastracik ?
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 19:36   #19
Murigen
Raczkowanie
 
Avatar Murigen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 189
Dot.: Led Zeppelin!

Ludowa Może mnie pamiętasz z wątku "Rockowe ballady", bo tam pisałam o LZ Uwielbiam i cieszę się, że wątek wzbudził zainteresowanie Także podpisuję listę obecności i popieram rękami i nogami!!

Moje ulubione:
The battle of evermore
Thank you
That`s the way
Achilles last stand (i tak jak pisałam generalnie kocham cały album Presence)

I chwała im za to, co stworzyli :l ove:

P.S. Polecam jeszcze album "Encomium. A tribute to Led Zeppelin" - odpływam przy "Down by the seaside" w wykonaniu Roberta Planta i Tori Amos

Edytowane przez Murigen
Czas edycji: 2009-02-02 o 20:07
Murigen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 21:30   #20
Immigrant
Przyczajenie
 
Avatar Immigrant
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Krk/Lbn
Wiadomości: 25
Dot.: Led Zeppelin!

Znamy i szczerze kochamy
Ja przede wszystkim za dwie płyty: "Houses Of The Holy" ('The Rain Song' to najpiekniejsza ballada, dlaczego nikt o niej nie wspomniał? ) i LZ II, tu w szczególności Whole Lotta Love (ten utwór przyprawia mnie o dreszcze) i What Is And What Should Never Be. No i oczywiśnie niesamowity Kashmir.
I pomyśleć co by mnie ominęło gdyby tatuś uparcie nie namawiał smarkuli do słuchania LZ
Immigrant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 09:03   #21
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Led Zeppelin!

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Niestety. Ciekawa jestem tylko co zostanie dla przyszłych pokoleń po nas, jeśli o muzykę chodzi. Feel - kastracik ?
Przerażająca wizja.. ale chyba prawdziwa.. Przynajmniej dla 80% społeczeństwa...
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 16:01   #22
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Led Zeppelin!

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Niestety. Ciekawa jestem tylko co zostanie dla przyszłych pokoleń po nas, jeśli o muzykę chodzi. Feel - kastracik ?
Odczep się od Feel, telekamerę dostali wczoraj!


Cytat:
Napisane przez Murigen Pokaż wiadomość
Ludowa Może mnie pamiętasz z wątku "Rockowe ballady", bo tam pisałam o LZ Uwielbiam i cieszę się, że wątek wzbudził zainteresowanie Także podpisuję listę obecności i popieram rękami i nogami!!

Moje ulubione:
The battle of evermore
Thank you
That`s the way
Achilles last stand (i tak jak pisałam generalnie kocham cały album Presence)

I chwała im za to, co stworzyli :l ove:

P.S. Polecam jeszcze album "Encomium. A tribute to Led Zeppelin" - odpływam przy "Down by the seaside" w wykonaniu Roberta Planta i Tori Amos
Tak, oczywiście że Cię pamiętam
Plant i Tori Amos? Chętnie posłucham, lubię ją, to musi być ciekawy duet

Cytat:
Napisane przez Immigrant Pokaż wiadomość
Znamy i szczerze kochamy
Ja przede wszystkim za dwie płyty: "Houses Of The Holy" ('The Rain Song' to najpiekniejsza ballada, dlaczego nikt o niej nie wspomniał? ) i LZ II, tu w szczególności Whole Lotta Love (ten utwór przyprawia mnie o dreszcze) i What Is And What Should Never Be. No i oczywiśnie niesamowity Kashmir.
I pomyśleć co by mnie ominęło gdyby tatuś uparcie nie namawiał smarkuli do słuchania LZ
Ja powoli wdrażam 7 letnią siostrę na tory słusznej muzyki
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 17:03   #23
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Led Zeppelin!

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Odczep się od Feel, telekamerę dostali wczoraj!


Och przepraszam, chyba zmienię moje podejście to sztuki pana K.
Telekamera to przecież taka prestiżowa nagroda! Ludzie nie mogli się mylić!




Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 19:52   #24
Murigen
Raczkowanie
 
Avatar Murigen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 189
Dot.: Led Zeppelin!

Tak, Ludowa, serdecznie polecam - jak dla mnie arcydzieło I popieram "wkręcanie" młodych w taką muzę Dziś właśnie rozmawiałam z kumplem na temat koncertu Deep Purple, bo może się wybierzemy - no taka okazja

Ej, tam, o Feel nikt nie będzie pamiętał ;P Szczerze to ja nie jestem w temacie, hehe, ale nie żałuję
Murigen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 20:08   #25
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Led Zeppelin!

Uwielbiam. Możliwe, że byłby to mój typ na Zespół Wszech Czasów Jestem dumna z gustu mojego taty, który zawsze słuchał dobrej muzyki i dzięki któremu wychowałam się wśród klasyki rocka i jego wariacji. Znam całkiem nieźle muzykę lat 60-90 (wiem, przekrój szeroki Lata wcześniejsze dzięki ojcu, późniejsze to już sprawa siostry). LZ bardziej poznałam już na własną rękę, kiedy zaczął się kształtować mój świadomy gust muzyczny, że tak ujmę I chylę czoła.

Szybkie strzały, kawałki szczególnie bliskie na dzień dzisiejszy:
I Baby, I'm gonna leave you
II Whole Lotta Love
III Immigrant Song, uwielbiam. Since I've been loving you też, ale na inny sposób. Ten kawałek mnie ciągnie w dół, podczas gdy IS mocno "do góry"
IV Black Dog
Houses...> No Quarter
Physical..> Houses of the holy, Kashmir
In through..>All My Love, I'm Gonna Crawl
Nie znam dobrze wszystkich płyt, przyznaję. Ale to co znam wystarcza w pełni na bezgraniczne oddanie
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 20:44   #26
Immigrant
Przyczajenie
 
Avatar Immigrant
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Krk/Lbn
Wiadomości: 25
Dot.: Led Zeppelin!

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Ja powoli wdrażam 7 letnią siostrę na tory słusznej muzyki
Właśnie
Kształtujmy gusta młodego społeczeństwa. Do dzieła!

Moja 8-letnia siostra jest już "oswojona" z LZ, tylko kopara w dół mi leci jak zaczyna tańczyć np. do Whole Lotta Love
Immigrant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 13:10   #27
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Led Zeppelin!

Kurcze, żałuje, że nie mam rodzeństwa - byłoby więcej uświadomionych muzycznie(od dziecka nie miałby maluch wyjścia bo ja 'eskowych' przebojów w domu nie zniesę )
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 15:21   #28
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Led Zeppelin!

Witamy wszystkie nowo ujawnione fanki (bo zapewne nie nowe )


Jeśli już tak sobie gaworzymy o kształtowaniu gustu muzycznego przez rodzinę, żałuję w sumie, że nikt mnie nie kształtował i moi rodzice nie słuchają świadomie muzyki. Zawsze jakoś sama z siebie odrzucałam eskowe hity , ale mogłam dużo wczesniej zacząć słuchać z rozmysłem porządnych rzeczy zamiast się muzycznie lenić, o
Bo chyba nigdy nie jest na to zbyt wcześnie.

EDIT:
Murigen - słucham właśnie Planta&Tori Amos. Śliczne Ogólnie, on się zaskakująco dobrze komponuje z delikatnymi, kobiecymi głosami. Słuchałyście może jego najnowszej płyty z Alison Krauss?
__________________


Edytowane przez Ludowa
Czas edycji: 2009-02-04 o 16:02
Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 16:05   #29
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Led Zeppelin!

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Jeśli już tak sobie gaworzymy o kształtowaniu gustu muzycznego przez rodzinę, żałuję w sumie, że nikt mnie nie kształtował i moi rodzice nie słuchają świadomie muzyki. Zawsze jakoś sama z siebie odrzucałam eskowe hity
Kiedyś się zastanawiałam, co tak naprawdę wpływa na rodzaj muzyki, jaką sobie wybieramy. Tzn., czy fakt, że u mnie w domu słuchało się tej konkretnej ukierunkował mnie tak a nie inaczej. Czy, gdybym od dziecka była otoczona takim Ich Troje, miałabym wrażliwość muzyczną kury?
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 16:08   #30
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Led Zeppelin!

Ja od dziecka byłam otoczona Ich Troje i tym podobnymi(mieszkam tylko z mamą a ona świadomie muzyki nie słucha, raczej tylko radia)a wrażliwości muzycznej kury()Bogu dzięki nie mam
Myślę, że taka wrażliwość jest wrodzona, tak jak i poczucie estetyki, stylu i takie tam.
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.