"Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-18, 11:19   #31
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość

Wiecie co, az mi poprostu wstyd bylam w Alpach Francuskich, ale jeszcze nigdy w Tatrach Trzeba to zmienic i sie w koncu tam wybrac.
No no nieładnie oj nieładnie nie byc w naszych pieknych Tarach ale i tak ci zazdroszcze tych Alp Bedac najpierw w Alpach a pózniej w Tatrach możesz byc troche rozczarowana choć i ak ważam że nasze Tatry sa przepiekne
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....



aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 12:58   #32
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Ja tez pewnie wyruszę na wiosnę albo z początkiem wakacji Zima jest bleee w miastach ..

Ha! Nie ma to jak drzemka w wannie wiem coś o tym
Kulig? za stara jestem
Mi się juz marzy wyjazd do Zakopca oczywiście w góry (nie na Krupówki, chociaż na koniec dnia dobry jest grzaniec ).
ostatnio byłam w Lublinie w piątek i wiało zimno było no i tylko marzyłam o wejściu do jakiegoś ciepłego pomieszczenia (moje marzenia sie nie spełniły :P biblioteka UMCSu jest lodowata - ta archeo; ) a po wyjściu marzyłam o jak najszybszym powrocie do domu ^^ tak mi się wydaje, że zawsze trafiam do tego miasta w niesprzyjających okolicznościach, które wywołują u mnie awersje do powrotu tam - chyba raz muszę się wybrać tylko w celach rekreacyjnych żeby go polubić
Ale to bardziej ciepłą porą i na pewno nie w piątek

Cytat:
Napisane przez basilissa Pokaż wiadomość
Można pooglądać albumy z reprodukcjami zimowymi. A może fragmenty filmów z tymże kuligiem? W wannie możesz nieustannie słuchać piosenki Skaldów i Alibabek o kuligu.
popijając grzanym winem noooo w zimie to ja lubię takie podróżowanie
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 16:51   #33
basilissa
Rozeznanie
 
Avatar basilissa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 625
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
ostatnio byłam w Lublinie w piątek i wiało zimno było no i tylko marzyłam o wejściu do jakiegoś ciepłego pomieszczenia (moje marzenia sie nie spełniły (...)


popijając grzanym winem noooo w zimie to ja lubię takie podróżowanie
Wtedy i zimny Lublin nam nie straszny.
__________________
Mądrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać głupio. I dobrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać okrutnie. R. Kapuściński
basilissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 22:17   #34
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Szwajcaria Kaszubska - raj dla kajakarzy (polecam Brdę)...

Wschód - Tykocin, agroturystyka wokół Biebrzy, sama Biebrza, setki bocianów i obrzydliwie czyste powietrze.

Roztocze latem. Echhh... No i świeże piwo zwierzynieckie

Karkonosze - pełne urokliwych zakątków i nie tak rozdeptane jak handloTatry. W Karkonoszach knajpa Duch Gór daje koszmarnie dobry kotlet chłopski. Nie wybaczę im, że nie dowożą do Pruszkowa

Bella Vita pod Wieliczką - XIX wieczny modrzewiowy dworek z klombem róż przed wejściem, śniadanie na porcelanie z ręcznie wyrabianymi wiktuałami. Odrestaurowany przez wiedeńskich antykwariuszy polskiego pochodzenia z taką*pieczołowitością, że dech zapiera. Cena to 1/3 ceny warszawskiego hotelu.

Zamek na Książu. Widok na okolice szczególnie podczas pięknej złotej jesieni...
Swego czasu spałem tam 2-3 razy w miesiącu.

Jest jeszcze wiele miejsc, gdzie na pewno jest pięknie Obym mógł odwiedzić ich jak najwięcej.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 22:44   #35
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Martwić cie nie chce ale ostatnio jakoś to piwo zwierzynieckie smaczne nie jest Lepsza Perła ^^
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 17:04   #36
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
To jest jedyne polskie miasto, w którym tak bez żadnych problemów i zastanawiania się, mogłabym zamieszkać.
Oj zgadzam się - dołączam do grona osób, które są zachwycone Wrocławiem. Mój mąż mieszkał tam przez 2 lata w czasie studiów. Od tamtej pory oboje jesteśmy zakochani w tym mieście .
__________________

aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 10:11   #37
karma.coma
Raczkowanie
 
Avatar karma.coma
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 101
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

szkoda, że wątek już nie ruszany od pewnego czasu- kocham polskie zakątki i uważam, że mamy mnóstwo pięknych miejsc, które warto odwiedzić tak regionalnie mogę polecić Nidzicę- piękny zamek, Olsztyn- zamek, cała starówka, Malbork- niestety tylko część koło zamku ładna, reszta miasta trochę nijaka^^ Lidzbark Warmiński- zamek biskupów, ładna okolica- bardzo blisko jeziora (można pojechać rowerkiem), piękne lasy- miejsce dla tych, którzy lubią być blisko natury
karma.coma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-02, 11:25   #38
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Mnie jest bardzo ciężko wybrać najpiękniejsze miejsce ,praktycznie wszystkie w Polsce są wyjątkowe, każde inaczej.Bardzo trudny wybór.
Z krain wyjątkowy urok posiada
- Roztocze -
pomimo tego ,że są to głównie lasy ,w miarę równy teren, to są tam elementy górskie( głazy,wodospad),a góry kocham najbardziej!

Uwielbiam
- Karkonosze- i ich okolice-okolice Jeleniej Góry

Uzdrowiska Kotliny Kłodzkiej-uszniki ,Polanica i cały ten rejon jest naszpikowany ciekawostkami- Góry Stołowe, Bystrzyckie ,góry Sowie- to raj dla turystów!

Piękna jest cała Polska ,ja polecam wędrówki szlakami PTTK ,wtedy zobaczycie najwięcej,czy na piechotę ,czy z siodełka rowerowego.!

Apel do wszystkich:
Najpierw zobaczcie jakiś mało znany ,dziki zakątemk Polski,zanim zaczniecie jeździć po całej Europie, możliwe,że sami się zdziwicie.

Ja znalazłam koło Opatowa( woj. świętokrzyskie) taki kamieniołom,że kolor wody był piekniejszy niż podczas mojej podróży po Włoszech.Po prostu cudo.
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 18:35   #39
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

A ja zakochałam się w tym roku w Gdańskiej starówce poza tym podoba mi sie Gdynia .. no może nie tyle cała mi się podoba co odnalazłam w niej kilka cudownych zakątków
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 13:06   #40
Feme21
Wtajemniczenie
 
Avatar Feme21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 470
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

jest wiele pieknych miejsc w Polsce, nie moge powiedzec, że cudze chwale a swego nie znam, bo za granicą to ja byłam raptem dwa razy u brata w Irlandii, wiec cieżko mi cokolwiek powiedzec o innych krajach.. za to w Polsce najpiekniejsze są:

Tatry
- kto nie był ma czego załowac (chyba ze nie lubi sie wspinac i iść ciągle pod górę W tatrach jest taki odczuwalny klimat, którego barkuje mi w kazdym innym miejscu.

Szlak Orlich Gniazd - piekne widoki, zamki, ruiny, skały... jesli ktos lubi zaglądać w każdą szczelinę skalną - polecam Mirów i Bobolice, oraz skałki w Birowie.

Ogólnie Jura Krakowsko - Częstochowska (od samej Czestochowy do Krakowa) - wyprawa jakich mało, ale jaka przygoda... czekam kiedy bede mogła to znów powtórzyć, w prawdzie na plechach duzo do noszenia ale sama przyjemnosc dla piechurów.
__________________



Feme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 10:19   #41
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Cytat:
Napisane przez Misia.m Pokaż wiadomość

Apel do wszystkich:
Najpierw zobaczcie jakiś mało znany ,dziki zakątemk Polski,zanim zaczniecie jeździć po całej Europie, możliwe,że sami się zdziwicie.

Ja znalazłam koło Opatowa( woj. świętokrzyskie) taki kamieniołom,że kolor wody był piekniejszy niż podczas mojej podróży po Włoszech.Po prostu cudo.


koło opatowa tzn gdzie???
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....



aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-09, 10:50   #42
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Zakopane - zarówno latem jak i zimą. uwielbiam.

miło wspominam też Solinę - latem, bo w zimę nie byłam. mieszkałam w takim ośrodku z pięknym widokiem na góry i jezioro. niesamowite wspomnienia.

wiele jest miejsc w Polsce, które warto zobaczyć
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 10:50   #43
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Cytat:
Napisane przez aanitkaa Pokaż wiadomość


koło opatowa tzn gdzie???
Przyłączam się do pytania .
__________________

aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 13:40   #44
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Proponuję kupić mapę,kamieniołom jest na niej zaznaczony i.....pojechać i.....jeszcze dopytać miejscowych,bo troszkę można pobłądzić..
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:34   #45
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Znalazłam w necie piękne zdjęcie tego miejsca,popatrzcie same+ lokalizacja w opisie

Edytowane przez Misia.m
Czas edycji: 2008-03-10 o 17:39 Powód: pomyłka
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:35   #46
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Znalazłam w necie piękne zdjęcie tego miejsca,popatrzcie same+ lokalizacja w opisie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Yayek/Galeria
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 21:24   #47
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

pieknie az sie tam wybiore dzieki nawet niewiedzalam ze nie tak daleko odemnie jest cos takiego
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....



aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 11:09   #48
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Cytat:
Napisane przez Misia.m Pokaż wiadomość
Znalazłam w necie piękne zdjęcie tego miejsca,popatrzcie same+ lokalizacja w opisie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Yayek/Galeria
Faktycznie, piękny ten kamieniołom, jak tylko będę miała okazję, to się tam wybiorę .
__________________

aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:23   #49
mokram
Raczkowanie
 
Avatar mokram
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 33
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Dlaczego ciągle piszecie o wielkich zapchanych ludźmi i samochodami miastach zatrzymajcie się po drodze w jakiejś małej mieścinie, nie zgadniecie ile wszędzie jest cudów.Polecam małe miasteczko Czaplinek po drodze z Poznania do Kołobrzegu.To przepiekne pojezierze drawskie, gdzie rano w gospodarstwie agro mozna boso wyjśc aby pojeść agrestu u gospodyni, iść do lasu na jagody i popływać w krystalicznych jeziorkach leśnych.Mówię wam ,,cud malina" miasta niech się chowają przy polskiej rosie imuzyce świerszczy.
mokram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-16, 09:28   #50
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Gdańska starówka, bardzo romantyczna.
Poznań, gdzie kilkaset metrów od starówki można znaleźć ciche knajpki z niepowtarzalną atmosferą.
Kanał Ostródzko-Elbląski, gdzie statki pasażerskie miejscami przeciągane są po lądzie na specjalnych szynach.
Kanał Mazurski - przeszło 100km stojącej wody; nigdy nie oddany do użytku; co kilka - kilkanaście kilometrów ogromne, niedokończone budynki śluz, niektóre już z zabudowanym gigantycznym żelastwem do ich obsługi; w ubiegłym roku widziałam, jak na jednym z tych budynków powstaje park linowy.
Jaworzyna Krynicka i Wierchomla - można wyjechać wyciągiem (także latem) i podziwiać widoki (to wersja dla tych, którzy nie lubią się wspinać ani szusować).
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 16:19   #51
neverthless222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 16
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Kazimierz Dolny, zdecydowanie. Idealne miejsce na weekend, zwłaszcza wiosenny, choć ja byłam w późno-jesienny i też było fantastycznie. Jest magicznie, tu jest sporo cennych informacji, o noclegach, cenach itp. http://www.podroze.pl/wyprawa/relacj...la-malarzy,408 . Ale co najważniejsze, kazimierz jest magiczny, sama nie wiem dlaczego, niby jedno z wielu malowniczych miasteczek, a jednak urzeka jakoś bardziej
Poza tym uwielbiam Mazury - Ruciane-Nida, Mikołajki, Mrągowo, Giżycko. No i morze polskie nasze, Gdańsk, Trójmiasto też, ale sporo mniejszych miejscowości tez kusi.
A ponadto mi bardzo podoba się Toruń- byłam tam rok temu po raz pierwszy i bardzo mi sie podobało. Też super starówka, piękny widok idąc wzdłuż Wisły, zakochałam się.
No i Kraków, to jest moje najukochańsze miasto, ewidentnie.
neverthless222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 10:29   #52
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

tyle miejsc mi się podoba, że nie wiem, od czego zacząć i jeszcze jak tu niczego nie pominąć...
-polskie wybrzeże i piaszczyste plaże, szczególnie te mniejsze miejscowości, bardziej dzikie i mniej zaludnione
-Bieszczady w całości i o każdej porze, z przewagą okolic jak najbliżej granicy i jak najbardziej na południu, chociaż Solina też urzeka
-przełom Dunajca, jestem zakochana w tamtych okolicach
-Beskid Śląski - Ustronie i Wisła - okolice, które kocham i za którymi tęsknie, również ze względu na mentalność ich mieszkańców
-Tatry oczywiście, chociaż za dużo ludzi
-Książ
-Frombork, Malbork
-Drawa
-lubię starówkę w Gdańsku, w Poznaniu, we Wrocławiu, Świdnicy, Elblągu i Krakowie oczywiście
-ruchome wydmy w Łebie
-przyznaję, że nie byłam na Mazurach a bardzo bym chciała, nie byłam w Kazimierzu, Sandomierzu i wielu innych miejscach, ale w porównaniu do wielu potrafię zachwycać się naszym pięknym krajem a nie tylko go negować.
Na pewno zapomniałam o wielu pięknych miejscach jeszcze
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 09:20   #53
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

bardzo fajny wątek, faktycznie szkoda, że jest taki nierozbudowany. Ja mało odwiedziłam takich znanych miejsc, z reguły trafiam gdzieś przypadkiem, tu w moich okolicach, jakieś jeziorka, bajorka leśne, ruiny, zamki, to urzeka mnie najbardziej.

Nie będę oryginalna mówiąc Kraków, Tatry, które uwielbiam Chciałabym powklejać tu swoje zdjęcia, ale niestety mam spalony swój monitor i jestem od nich odcięta niemniej powklejam tu linki, gdzie możecie znaleźć fotki tego, co chcę Wam polecić Kolejność przypadkowa
Jako fanka ruin:
Ogrodzieniec - Jura Krakowsko - Częstochowska http://www.zamek-ogrodzieniec.pl/

Zamek Lipowiec w Wygiełzowie - niedaleko Chrzanowa, zrobił ogromne wrażenie na mnie, choć nieduży http://zamki.res.pl/babice.htm

Golub-Dobrzyń - sympatyczne miasteczko, jak ktoś będzie w okolicy może zachaczyć, można się ograniczyć do zwiedzania samego dziedzińca http://zamki.res.pl/golub.htm

Pszczyna - piękny ogród zwłaszcza gdy zakwitną azalie, polecam zwiedzanie wnętrz zamku, moim zdaniem naprawdę warto. Również polecam zobaczenie pobliskiego skansenu. http://www.zamek-pszczyna.pl/

Pławniowice - zespół pałacowo- parkowy cudeńko mówię Wam, byłam na jesieni, wcześniej widziałam tylko na zdjęciach, wielkie wrażenie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%8...lestrem%C3%B3w

Palmiarnia Miejska w Gliwicach - dla wielbicieli fauny i flory http://wycieczki.kazmierski.eu.org/v/palmiarnia/

Ogród Kapias w Goczałkowicach - Zdroju - kilka razy do roku są dni otwarte ogrodu, można wtedy chodzić i podziwiać wstęp wolny. Dla miłośników wszelakich roślin. Piękny ogród naprawdę. http://www.kapias.pl/gorak/mogrod.php?gal=2

Nie wiem czy ktośwspominał, ale teraz jeszcze mi się nasuneła Wieliczka pomimo dość wyskokiej ceny za bilet wstępu do kopalni, właściwie każdy Polak powinien być tam choć raz w życiu.

Ciekawa jest też cała Jura Krakowsko- Częstochowska polecam Ojców z jaskiniami (może nie robią takiego wrażenia jak te na Słowacji, ale można poczuć jaskiniowy klimat ) Ślicznie zwłaszcza jesienią.

Nad morzem żadko bywam, wolę góry, ale z tego co byłam do tej pory, najbardziej podoba mi się Wyspa Wolin te głazy nad morzem i małe klify nadają jej pięknego klimatu. Do tego rezerwat Żubrów i piękne Jezioro Turkusowe
http://www.panorama-miast.com.pl/71/...edzyzdroje.htm w rzeczywistości ma naprawdę turkusowy kolor, zdjęcia tego nie oddają.
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 09:31   #54
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Nie byłam na Wyspie Wolin Może tam wpadnę jak będę nad morzem w wakacje skoro piszesz że jest taka ładna
A Jura jest piękna to fakt byłam zresztą ostatnio Jutro czekają mnie moje Taterki ukochane
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 12:12   #55
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

O oo o Wolin jak trwa festiwal wikingów to jest całkiem fajny
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 13:03   #56
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

ano przecież zapomniałam o festiwalu Wikingów przecież byłam. No fajny, fajny, jak mnie zachwyciła, a tak jak mówię, morze mnie średnio zachwyca :P
W Międzyzdrojach jeszcze byłam w Muzeum Figur woskowych i oceanarium. Tak popatrzyłam na fotki i mi się wspomniało.

Zmobilizowałyście mnie. Specjalnie skanuję parę zdjęć z wyspy. Sorki za jakość, ale to są skany ze zdjęć. Ale jakość masakryczna po skanie. A takie ładniutkie są w albumie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Skan_001.jpg (300,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Skan_002.jpg (214,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Skan_003.jpg (223,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Skan_004.jpg (201,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Skan_005.jpg (228,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Skan_006.jpg (286,8 KB, 16 załadowań)
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 07:41   #57
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Miejsce do którego mogłabym jeździć co weekend,są Góry Świętokrzyskie.Jakiś taki klimat tam panuje,że mogłabym tam spędzać cały wolny czas.A właśnie nie wie ktoś kiedy będę Dymarki??
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 18:23   #58
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Ale chodzi ci o te co zwykle w maju były (Żelazne Korzenie) czy te z Nowej Słupi wakacyjne? Bo na te majowe nie ma co liczyć - brak sponsoringu... ale kilka lat temu fajnie było
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 06:52   #59
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

No mi chodzi o te co się ciągną od Nowej Słupi aż pod samo wejście pod górą,wzdłuż takiej uliczki jakby.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 14:17   #60
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." czyli najciekawsze zakątki naszego kraju

Dla mnie to zdecydowanie Tatry i Słowiński Park Narodowy. Banały, ale jak dla mnie po prostu naj, naj . Miasta już nie zachwycają mnie tak jak to, co stworzyła przyroda
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.