stare zamki i zamczyska - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-13, 19:08   #31
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: stare zamki i zamczyska

To teraz ja się odezwę . Jestem maniaczką zamków.
Mieszkam w Krakowie, to o rzut beretem mam zamek na Wawelu, blisko na Jurę Krakowsko-Częstochowską, do Niedzicy, Czorsztyna, Nowego Wiśnicza itd.
Jednak najbardziej ukochałam sobie zamki krzyżackie . Mój avatar przedstawia maswerk znajdujący się na dziedzińcu Zamku Wysokiego w Malborku.
maswerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 22:31   #32
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: stare zamki i zamczyska

Odgrzebuję
Bo aż dziw, że taki świr i popapraniec jeszcze nie zajrzał do tego wątku

Kocham wszelkie stare, rozpadające się, opuszczone i zapomniane budowle - czy to stara fabryka koło Rucianego, czy drewniany kościółek w lesie, czy zabita dechami stara kamieniczka koło MDMu.
Skąd to uwielbienie? Nie wiem.
Zawsze takie miejsca mnie niemożliwie zachwycają - nie ukrywam, także budzą grozę (czy czasem na łeb się nie zawali, dlaczego zostało zamknięte, czy tam straszy? ) - ale taki rodzaj grozy, który jest wysoce uzależniający.

Tak samo stare, opuszczone cmentarze, kaplice, i kamienice na Pradze

Rany, skąd to się bierze?
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 22:48   #33
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: stare zamki i zamczyska

lubie stare zamki, ale jakoś zawsze dziwnie się czuję w takich ruinach - ta świadomośc że tyle lat wstecz tętniło tu życie, a teraz wręcz przeciwnie . Nie wiem, ale jakos dziwnie tak
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 22:54   #34
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: stare zamki i zamczyska

Owszem, Bemolko, dziwnie i pięknie zarazem.
Może właśnie to mnie tak ciągnie? To, co przeminęło, życie, którego tu już nie ma?
Uwielbiam tę atmosferę tajemnicy, tę cząstkę minionego życia, którą zachowują mury... Brrr
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 21:17   #35
koli 511
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Arrow Dot.: stare zamki i zamczyska

Cytat:
Napisane przez manolita Pokaż wiadomość
Stare zamczyska budza we mmnie specyficzne uczucia. Jest to strach połączony z podziwem... mam problem z dokładnym określeniem tego co wówczas czuję.

Najbardziej lubię ruiny zamku w Iłży, gdzie nieopodal jest lasek. Panuje tam spokój, można przemyślec wiele spraw i niemal poczuć dawne czasy. POdobne uczucia ogarniają mnie gdy spaceruję starymi uliczkami...

Macie swoje ulubione zamki ? Co czujecie zwiedzając je?
Hej ! Zwiedzam też stare zamki. Polecam Nieborów i Arkadie pod Łowiczem , byłam tam jesienią . A w zeszłym tygodniu zwiedzałam Jaskinie Raj , Chęciny - ruiny zamku ,Tokarnie - muzeum wsi kieleckiej , i naszego Bartka . Planuje wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego na zamek i do ruin zamku Krzyżtopór w Ujazd .
koli 511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 15:22   #36
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: stare zamki i zamczyska

O jak już jesteśmy przy zamkach to ja widziałam piekny zamek w Hunedoarze w Rumunii ostatnio ... I Ruiny w Devie ale chyba najfajniejszym przeżyciem było nocowanie w czasie pełni księżyca tuż pod Cetatea Poienari czyli najprawdziwszym zamkiem Vlada Tepesa (Draculi ^^) hyhyhy same resztki zamku nie wyglądają zbyt imponująco ale otoczenie i góry robią swoje
...ehhh czasem mam wątpliwości co do kierunku który studiuje ale za te tajemnice i gruzy to mi się rozwiewają wątpliwości
Fajnie że jest więcej takich co to lubią zamki ^^
Gdzieś miałam też zeskanowany artykuł z jakiejś gazety o zamkach krzyżackich chyba musiałabym popatrzeć ale jak ktoś jest zainteresowany ...
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 18:31   #37
koli 511
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Smile Dot.: stare zamki i zamczyska

Hej ! Jak już jesteśmy przy zamkach to może mi ktoś polecić jakiś zamek czy ruiny w okolicy Władysławowa ( tak gdzieś około 60 km.), jadę tam na na urlop . Chętnie bym coś zwiedziła - między posiłkami !!!
koli 511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 19:45   #38
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: stare zamki i zamczyska

Cytat:
Napisane przez koli 511 Pokaż wiadomość
Hej ! Jak już jesteśmy przy zamkach to może mi ktoś polecić jakiś zamek czy ruiny w okolicy Władysławowa ( tak gdzieś około 60 km.), jadę tam na na urlop . Chętnie bym coś zwiedziła - między posiłkami !!!
Koło Władysławowa masz zamek w Rzucewie nad brzegiem zatoki Puckiej, pałacyk w Sławotówku- teraz odnowiony, zamieniony na hotel, średnioweczny klasztor benedyktynek w Żarnowcu, i ewenement- pod Kartuzami w Łapalicach współczesny, niedokończony, zamieniający sie już w ruinę zamek!
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 08:33   #39
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: stare zamki i zamczyska

Super wątek
Od młodych lat uwielbiam zamki Każdy jeden ma w sobie taką aurę tajemniczości. Wciągnął mnie w 'zwiedzanie' zamków mój tata Razem często dawniej 'łaziliśmy' po różnych zamczyskach. Najbardziej jednak fascynują mnie ruiny mmm.....tak dobrze jest siąść na trawie i pomyśleć jak tu dawniej mogło wygladać życie....
Nie przepadam za zamkami komercyjnymi tj. Wawel, Malbork itp. są dla mnie 'zadeptane' przez turystyów Ale równiez je zwiedzam jak mam okazję. Żadnego zamku na mojej drodze nie odpuszczę

Moim ulubionym od lat zamkiem jest Melsztyn. Nie jest dobrze znany bo to ruiny które od kilkunastu lat topnieją w oczach Ciągnie mnie do niego strasznie, czuję się z nim powiązna jakąś niewidzialną nicią

Wklejam moje zdjęcia Melsztyna z roku 2005 (sporo musiałam zmniejszyć fotki ale myślę że coś widać )

Miłego oglądania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg STA40153.JPG (116,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg STA40154.JPG (118,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg STA40156.JPG (93,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg STA40157.JPG (108,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg STA40158.JPG (85,4 KB, 6 załadowań)
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 18:26   #40
koli 511
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: stare zamki i zamczyska

Hej !! Niema więcej atrakcji ??? oprócz tych !!!{{ !Koło Władysławowa masz zamek w Rzucewie nad brzegiem zatoki Puckiej, pałacyk w Sławotówku- teraz odnowiony, zamieniony na hotel, średniowieczny klasztor benedyktynek w Żarnowcu, i ewenement- pod Kartuzami w Łapalicach współczesny, niedokończony, zamieniający sie już w ruinę zamek! }} może jest jeszcze coś ciekawego ????
koli 511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 18:54   #41
Salemramzes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: stare zamki i zamczyska

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Koło Władysławowa masz zamek w Rzucewie nad brzegiem zatoki Puckiej, pałacyk w Sławotówku- teraz odnowiony, zamieniony na hotel, średnioweczny klasztor benedyktynek w Żarnowcu, i ewenement- pod Kartuzami w Łapalicach współczesny, niedokończony, zamieniający sie już w ruinę zamek!
Niestety "zamek" w Łapalicach nie jest już ogólnodostępny Brama (dotychczas wejściowa ) jest naprawiona a teren pilnowany Szkoda bo byliśmy tam w zeszłym roku i naprawdę było co oglądać

Edytowane przez Salemramzes
Czas edycji: 2008-06-16 o 13:42
Salemramzes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 20:50   #42
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: stare zamki i zamczyska

Szkoda że miałam możliwość zwiedzenia tak mało zamków, uwielbiam je oraz pałace, lubię też spokój i ciszę niekoniecznie starych cmentarzy.Mogę polecić warszawskie Pałac na wodzie, w Wilanowie( szczególnie parter), Ktoś już polecał Nieborów( można zrobić zdj. czego nie uświadczysz w Wawie!), Malbork( piękny, można spędzić cały dzień), warto obejrzeć też ruiny w Czersku pod Warszawą i nieco dalej Janowiec - po drugiej stronie Wisły, naprzeciwko Kazimierza Dolnego. Z Wawelu mam niemiłe wspomnienia - ale miejsce też trzeba zobaczyć
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 09:26   #43
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: stare zamki i zamczyska

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Koło Władysławowa masz zamek w Rzucewie nad brzegiem zatoki Puckiej, pałacyk w Sławotówku- teraz odnowiony, zamieniony na hotel, średnioweczny klasztor benedyktynek w Żarnowcu, i ewenement- pod Kartuzami w Łapalicach współczesny, niedokończony, zamieniający sie już w ruinę zamek!
Cytat:
Napisane przez Salemramzes Pokaż wiadomość
Niestety "zamek" w Łapalicach nie jest już ogólnodostępny Brama (dotychczas wejściowa ) jest naprawiona a teren pilnowany Szkoda bo byliśmy tam w zeszłym roku i naprawdę było co oglądać
Byłam ostatnio w tych Łapalicach faktycznie zamknięty dookoła porobione zasieki ale ludzie włażą i oglądają (ja też .. no nie mogłam się powstrzymać ) ... zastanawia mnie co miał na myśli architekt ?!! To jest taki dziwoląg z tego zamku że aż śmiech. Ani rekonstrukcja ani jakiś konkretny styl tylko taki misz masz cudaczny ... ciekawe jakby wyglądał gdyby go skończono ? I czy ktoś się orientuje co tam miało być ?
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 16:56   #44
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: stare zamki i zamczyska

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
Byłam ostatnio w tych Łapalicach faktycznie zamknięty dookoła porobione zasieki ale ludzie włażą i oglądają (ja też .. no nie mogłam się powstrzymać ) ... zastanawia mnie co miał na myśli architekt ?!! To jest taki dziwoląg z tego zamku że aż śmiech. Ani rekonstrukcja ani jakiś konkretny styl tylko taki misz masz cudaczny ... ciekawe jakby wyglądał gdyby go skończono ? I czy ktoś się orientuje co tam miało być ?
Tak mnie zaintersowałyście tym zamkiem, że pooglądałam fotki na necie i naprawdę jestem pod wrażeniem. Przy oglądaniu takiego architektonicznego cudaka, wyobraźnia sama się włacza i tworzy wizualizaje typu : co by było, gdyby udało się to zbudować do końca... Przeczytałam wywiad z właścielem budynku i on sam (swoją drogą, niezły z niego cudak) przyznaje, że MA pomysł na ten zamek, który jest spełnieniem jego dziecięcych marzeń, ale dopóki budowla nie zostanie skończona, on swojego zamysłu nie zdradzi...
A szkoda
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 05:01   #45
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: stare zamki i zamczyska

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Tak mnie zaintersowałyście tym zamkiem, że pooglądałam fotki na necie i naprawdę jestem pod wrażeniem. Przy oglądaniu takiego architektonicznego cudaka, wyobraźnia sama się włacza i tworzy wizualizaje typu : co by było, gdyby udało się to zbudować do końca... Przeczytałam wywiad z właścielem budynku i on sam (swoją drogą, niezły z niego cudak) przyznaje, że MA pomysł na ten zamek, który jest spełnieniem jego dziecięcych marzeń, ale dopóki budowla nie zostanie skończona, on swojego zamysłu nie zdradzi...
A szkoda
taa nie wiadomo czy w ogóle skończy bo mu się finanse skończyły Jak na rekonstrukcje to się nie nadaje i wg mnie na muzeum też nie ale z drugiej strony na hotel ... no miałby plusy ale dużo minusów np. w środku na górnych piętrach te "pokoje/cele "czy jakby to określić są dość małe. A ogrzanie tego ....
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.