Fałszerze jedzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-03, 21:04   #1
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828

Fałszerze jedzenia


Aż mi się włos na głowie zjęzył po przeczytaniu tego artykułu: http://wiadomosci.onet.pl/1257234,2677,1,kioskart.html
Teraz to już nie wiem czy wogle warto cokolwiek jeśc jeśli chce się zdrowo zyć, czy chociażby być zdrowym.
To juz nawet chleb jest chlebopodobny?? Chyba trzeba rozpoczać własna produkcje, tylko jak, bo zapewne mąka też cos w sobie ma... (jak nie robaczki to inne nieprzyjemne składniki).
Myślicie o tym co jecie jak jecie (wiem masło maślane)? Ja staram sie nie, bo chyba już bym nic nie jadła....
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 21:17   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Fałszerze jedzenia

eetam ,nie przesadzajmy ,na cos umrzec trzeba

kupuje w sprawdzonych piekarniach,miesnych i zyje ,jakbym miala sie zastanawiac nad kazdym produktem gdzie rosł,co jadł to umarlabym z głodu.

artykuly tego typu nie robia juz na mnie wrazenie bo sa nudne ,ilez razy mozna czytac o tym samym.

obecnie drób jest blee bo trzeba sobie odbic sprzedaz wolowiny po wsciekłych krówkach i biznes sie kreci a ludziska sie wkrecaja i płyna z prądem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 19:04   #3
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Fałszerze jedzenia

też jem raczej wszystko, ale przykro się robi jak czlowiek czyta takie artykuły, człowiek człowiekowi świństwa robi
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 19:58   #4
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Fałszerze jedzenia

o fuj...jak ja sie cieszę w takich momentach że nie jem mięsa...masakra po prostu
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 15:48   #5
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Dot.: Fałszerze jedzenia

Po przeczytaniu tego artykułu na Onecie, przypomniał mi się film "Skrzydeło czy nóżka" i to sztuczne żarcie produkowane w wielkiej fabryce. Ale to był film, a to niestety jest rzeczywistość...

Okazuje się więc, że mimo iż czytam zwykle etykiety i skład produktu, to i tak nic może nie dać, bo to chyba "sugerowane" składniki.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 20:41   #6
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Fałszerze jedzenia

no dobrze rozumiem niech sobie robią szynke z wody i szczypty mięsa, ale niech piszą prawdę!!! to jest śmieszne że Unia na takie coś zezwala, co tam Unia, ale nasz rząd, mogliby choć w tej sprawie o nas zadbać!
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 20:56   #7
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Fałszerze jedzenia

tia... jak kupuję śmietanę to szukam zawartości śmietany w śmietanie a tam guma guar mączka chleba świętojańskiego, odtłuszczone mleko w proszku , ale najlepszy ubaw miałam jak koleżanka, która ma sklep mięso-wędliny zaczęła czytać etykietkę na skrzynce po serduszkach drobiowych..."serduszka, skórki wieprzowe, woda, odtłuszczone mleko w proszku...ryczałyśmy ze śmiechu
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 13:38   #8
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Fałszerze jedzenia

No a my wcinamy takie świństwa
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 09:57   #9
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Dot.: Fałszerze jedzenia

Myślę że trochę bezkrytycznie podchodzicie do tego co jest napisane w tym artykule. Mam przed sobą Ozon (wydanie gazetowe) i powiem wam że jak to czytałam to postanowiłam że nigdy więcej nie kupię tej gazety. Tak nieuczciwie napisanego artykułu dawno nie czytałam.

Wykresy które są przy artykule nie sa podpisane - wykres na którym jest napisane że w 82 % hurtowni znaleziono nieprawidłowości jest szczytem wszystkiego. Nie ma źródła, nie jest napisane jakiego rodzaju nieprawidłowości. Przeciętny człowiek to czyta i on tam już wie jakie nieprawidłowości... A wcale nie zdziwiałabym się gdyby chodziło o przekrety w księgowości.

Autorzy wykazali się totalną ignorancją. Grzmią że wstrętni producenci dodają do żywności beta karotenu To ja proponuję aresztować marchewkę, bo tez zawiera beta karoten.

Dla tych ludzi wszystko czego nie znają to CHEMIA. A chemia to znaczy ZŁO. I oni nas ratują przed złem Mogliby tylko w swojej misji trochę bardziej zawoalować rzeczywiste cele które im przyświecały.

Czy nie zastanowiło Was dlaczego na następnej stronie jest artykuł promujący tzw. etno food? Przecież jeszcze pare linijek wcześniej było napisane że wszyscy nas trują - włącznie z producentami ekologicznymi. Artykuł jest pisany ewidentnie na zamówienie.

Szkoda tylko że tyle osób podchodzi do teg wszystkiego bezkrytycznie i przyjmuje papkę którą upitrasili dla nich dobrzy redaktorzy z różnego rodzaju piśmideł.

Nie twierdzę że nieprawidłowości nie ma. Na pewno są, co pokazała m.in ekipa TVN w constarze. Ale te nieprawidłowości trzeba pokazywać w taki sposób jak zrobiła to tvn - czyli dysponując dowodami na poparcie swojej tezy.
Tylko wtedy krytyka jest konstruktywna i oparta na faktach. A to co zrobił Ozon, to bicie piany z g.....
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.