Co wpisać w CV? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-10, 00:12   #1
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107

Co wpisać w CV?


Jestem na urlopie wychowawczym ale zamierzam zacząć szukać pracy i nie wiem co powinnam wpisać w CV, że aktualnie jestem na urlopie wychowawczym czy ominąć to i napisać okres zatrudnienia w ostatniej firmie? Chyba wyszłam z wprawy i siedze i ciężko się nad tym głowię. Niestety do poprzedniej pracy wrócić nie mogę bo wiązało się to z wyjazdami ciągłymi a przy dziecku wolę być na miejscu.
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 06:46   #2
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Co wpisać w CV?

Nie wiem czy ci to pomoze czy nie ale ja pare miesiecy temu przeszlam swoista szkole pisania cv Zaczelam czytac duzo jak pisac cv i powiem ci ze zaczyna panowac nowa tendencja w pisaniu cv. Bardzo sie zdziwilam ze takie cv tez moze byc. Chodzi mi mianowicie o cv profilowane. Ono jeszcze co prawda nie jest zbyt popularne w Polsce ale chodzi tez o to zeby pracodawca wylapal to jedno z wielu takich samych

Zaczynasz oczywiscie od gory imie nazwisko adres , ogolnie kontakt do ciebie(i nic wiecej)
Potem piszesz tzw profil personalny . Np. Zdecydowana, energiczna otwarta osoba czukajaca zajecia w branzy.... Tutaj pisze sie 2-3 zdania
Mozesz tez dodac profil zawodowy czy tzw profil umietenosciowy gdzie wyszczegolniasz swoje najlepsze cechy
i tak np piszesz
Komunikacja: W mojej poprzedniej pracy latwosc nawiazywania kontaktow zaowocowala pozyskaniem nowych klientow dla firmy
Rozwiazywanie problemow: Cecha ta w wielu sytuacjach krytycznych dla firmy pozwolila mi na szybkie i zdecydowane dzialania, ktore rozwiazywaly problemy.
Zazwyczaj pisze sie do 5-6 cech charakteru
Pozniej piszesz o swoich umiejetnosciach. tzw profil techniczny Wypunktowujac je z okresleniem stopnia zaawansowania i np jak dawno z tego korzystalas. Warto tu wypisac duzo umiejetnosci nawet takich ktorych dawno nie robilas
umiejetnosc\stopien zaawansowania\ praktyka/czas praktyki
1. obsluga worda\ zaawansowany \ obecnie uzywany/od 4 lat

Pozniej piszesz doswiadczenie zawodowe, edukacja, inne umiejetnosci, zainteresowania.
Dobrze dodac referencje poprzedniego pracodawcy jesli sie posiada. Jesli nie sprobuj moze dostaniesz W Polsce jest to jeszcze malo praktykowane ale czasem ulatwia zycie

Powiem szczerze ze cieszko sie pisze takie cv bo trzeba na prawde wejrzec wglab siebie i zdecydowanie okreslic jaka jest sie osoba, niemniej jednak po napisaniu czlowiek ma wrazenie ze oddaje potencjalnemu pracodawcy na prawde niezle cv w ktorym widac z kim ma sie do czynienia

Jak cos to zapraszam na prv
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 07:45   #3
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Co wpisać w CV?

Gosiu, dziękuję za radę ale mi chodzi konkretnie o sprawę urlopu wychowawczego, jesli chodzi o samo pisanie CV, nie mam z tym problemu tylko czy mam zaznaczyć ten urlop wychowawczy czy nie. Gdyby doszło do rozmowy to musze o tym wspomnieć a jeśli nie umieszczę w CV to nie wiem czy ewentualny pracodawca nie potraktuje tego jak kretactwo. Ja jestem po zarządzaniu ludźmi ale kompletnie nie pamiętam jak się rozwiązuje kwestię urlopu
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 08:04   #4
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Co wpisać w CV?

hmm na moj gust cv to przebieg twojej kariery zawodowej a urlop wychowawczy to rzecz prywatna. Jak pracodawca zapyta czemu od 2-3 lat nie pracowalas to powiesz.
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 08:05   #5
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Co wpisać w CV?

ja wychodze z załozenia ze trzeba zaczac kontakt z pracodaca wykładajac kawe na ławe, bo jak na poczatku zaczniesz unikac prawdy to kiedys to moze sie obrócic przeciwko Tobie, urlop wychowaczy to zadna tragedia i nie wydaje mi sie aby to mogło miec znaczacy wpływ na decyzje pracodawcy. badz co badz kazdy szef ma swoja ksiegowa i ona siła rzeczy dowie sie ze miałas okres nieskładkowy(czy ten urlop), a chyba czułabyssie niezrecznie gdyby od takiej sytuacji zaczeła sie twoja wspólpraca?a szczerze powiedziawszy jesli jekiemus pracodawcy moze przeszkadzac twój urlop-to w przyszłosci nie mozesz liczyc na zadne swiadczenia z jego strony, wiec moze lepiej nie zawracac sobie takim pracodawca głowy?
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 08:48   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co wpisać w CV?

jesli z urlopu macierzysnskiego przeszlas na wychowawczy to przeciez liczy sie to do stazu pracy.
ktos oplaca urlopy macierzysnki i wychowawczy wiec teoretycznie pracowalas ,nie robi sie dziura w zyciorysie.

chyba ze zostalas zwolniona na urlopie.to wtedy jest dziura .

piszesz w Cv przebieg pracy i miejsca zatrudnienia.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 09:05   #7
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Co wpisać w CV?

Właśnie Katesiu o to mi chodzi, ja wcześniej w tej firmie pracowałam półtora roku czynnie, przed porodem dopiero poszłam na urlop, później macierzyński i teraz wychowawczy. Masz rację, jeśli przyszłemu pracodawcy mogłoby to przeszkadzać to wcześniej czy później to w praniu wyjdzie więc chyba wyłożę ta kawę na ławę i napiszę w przebiegu mojej pracy zawodowej, że aktualnie jestem na wychowawczym.
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 09:40   #8
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Co wpisać w CV?

Także bym napisała i to ile na nim jesteś, czasem pracy dzisiaj może nie być ale np. za 2-3 miesiące tak.
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 09:43   #9
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Co wpisać w CV?

Marysiu jest tak jak napisała Katesia i Paula78.

Weź też pod uwagę to, że CV to słowa na papierze a rozmowa kwalifikacyjna jest właśnie po to, aby dopytać czy zweryfikować dane osoby umieszczone w CV.

Druga rzecz dotyczy tego, że na rozmowie z pracodawcą lepiej będzie jeśli takich faktów, nie będziesz ukrywać, gdy będziesz pracować korzystniejsze dla ciebie będzie poinformowanie o twojej sytuacji.

Nas na studiach uczyli, że jeśli chodzi o CV to jeśli pracodawcy nie będzie odpowiadała kobieta, która nie pracowała z powodu dziecka to zawsze coby nie wpisała to będzie źle. Bo jak nie ma dzieci to będzie się pytał kiedy zamierza mieć, jak ma dzieci to problemem dla pracodawcy będzie to, że jak dzieci ma to jako mama zajmuje się ich wychowaniem, co może świadczyć o tym, że nie będzie tak dyspozycyjna jak np. panna. A warto pamiętać, że takie sprawy to sprawy prywatne i nie musimy odpowiadać na takie pytania, ale skoro pracodawca o to pyta to możliwe, że oczekuje dyspozycyjnego w każdej chwili pracownika.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:23   #10
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Co wpisać w CV?

Jasne, z tym zatrudnianiem kobiet to już w ogóle inny problem. Kiedyś patrzyłam na to trochę inaczej, dzisiaj jestem mamą i tez patrze inaczej. Jak jeszcze pracowałam to musiałam okresowo zatrudniać pracowników i zatrudniłam trzy dziewczyny w ciąży. Trochę babskiej solidarności która wyszła mi bokiem One już wiedziały, że są w ciąży, oczywiście nie powiedziały, po pewnym czasie wszystkie poszły na zwolnienie. Pamiętam, że konsekwencje tego się skupiły na mnie i później miałam przykaz odgórny zatrudniania mężczyzn. Dzisiaj jak tak patrzę to fatalnie jest dla kobiety z zatrudnieniem, i od strony samej kobiety i od strony pracodawcy. Ciągle jakieś wybory, tez mam dylemat czy nie lepiej zostać z synkiem ale z drugiej strony czuję, że się cofam w rozwoju. Tak źle, tak niedobrze Eh
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 11:14   #11
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Dot.: Co wpisać w CV?

nie jestem co prawda ekspertem, ale przez jakiś czas pracowałam z haerką sporej grupy. I pamiętam że zawsze ją wkurzało jak ktoś pisał o swoich osobistych sprawach - że na przykład jest żonaty i ma 2 dzieci. Na wstępie haera interesują twoje kwalifikacje zawodowe. Dopiero później zapyta o takie rzycz jak na przykład długi dojazd (czy ci nie przeszkadza?), chęć do wyjazdów służbowych (jeśli nie było to zaznaczone w ogłoszeniu) itd. Moim zdaniem wpisywanie tego że jest się na wychowawczym nie ma nic wspólnego ze szczerością. Jeśli chciałabyś być bardzo szczera, to napisz że tworzycie szczęśliwą rodzinę - to może świadczyć o umiejętności budowania relacji międzyludzkich Dla mnie to jest trochę niesmaczne, jak ktoś tak pisze. Oczywiście na rozmowie nie ukrywaj tego że jesteś na urlopie, jeśli zostaniesz o to zapytana. Nie chodzi przeciez o to by coś ukrywać. Raczej o to, by czytający nie odniósł wrażenia że mylą ci się dwie role: zawodowa i prywatna rola matki i żony.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 12:50   #12
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Co wpisać w CV?

no wlasnie mi sie tez wydaje ze nie ma sensu pisac o stanie rodzinnym/majatkowym/itp
To jest wasza prywatna sprawa. Jesli pracodawca zapyta mozecie szczerze odpowiedziec co jest zreszto wskazane, ale wypisywac takie rzeczy w cv to bym nie wypisywala. W koncu profesjonalne CV to takie w ktorym piszecie jak wygladala wasza kariera ZAWODOWA a nie kariera prywatno-zawodowa czy prywatna. Trudno uznac za kariere zawodowa wychowywanie malucha. Wiem ze jest to ciezka praca ale nie jest to zawod ktory sie wpisuje w rubryczki. Bo co wpiszecie. Urlop wychowawczy, stanowisko: mama?
Biorac pod uwage fakt ze ktos chce wpisac urlop wychowawczy trzeba by bylo wpisac rowniez okres zarejestrowanego bezrobocia, czy dluzszej choroby. A przeciez tego nie piszecie prawda?
Tak jak napisala maja wiekszosc rzeczy mozna powiedziec na interview. CV ma wstepnie pokazac ze dana osoba nadaje sie na stanowisko.
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 13:25   #13
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Co wpisać w CV?

Maju, wśród masy ogłoszeń o pracę z którymi ma się do czynienia trafiają się firmy duże, małe, konkretnie podchodzące do tematu i takie, w których jest bałagan i nawet nie ma osoby która poprawnie ułoży ogłoszenie do pracy, stosuje się też masę sztuczek. Żeby znaleźć pracę często trzeba odbyć kilkanaście, kilkadziesiąt nawet rozmów które tak naprawdę nic Ci nie daja poza wkurzeniem i zmarnowanym czasem. W większości firm na rynku na którym niestety zatrudnienia szukać muszę, dział HR to czarna magia. Dlatego śmiem przypuszczać, że na HRowca z prawdziwego zdarzenia trafię rzadko. Poprzednią pracę znalazłam w innym mieście dzięki CV napisanemu profesjonalnie,w moim często trafiłam na firmy gdzie często zatrudniający tak naprawdę nie wiedzieli o co im chodzi i kogo szukają. Dlatego też pomyslałam o tym urlopie bo też szkoda mi trochę czasu, mojego. Juz przerabiałam te gonitwy po firmach i rozmowy z którym wychodziłam sama szybciej niż trwał dojazd. Dlatego tak sobie myslę, że jeśli komuś ten wychowawczy miałby przeszkadzać a wiem, że wielu irracjonalnie nawet przeszkadza to może warto o tym napisać i mieć to z głowy. Moim zdaniem porówynywanie szczerej prawdy o przerwie w zatrudnieniu związanej z urlopem wychowawyczym ze stanem majątkowym to trochę przesada. Nie popadajmy w skrajność.

Do Gosiaisog:
Piszesz, że pracodawcę interesuje KARIERA zawodowa, ale taka przerwa w niej ponad roczna to jakies wypadnięcie z tematu, mądrego pracodawcę to napewno też interesuje. I tez nie bardzo rozumiem analogii kariery zawodowej do prywatnej ze stanowiskiem mama...
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:10   #14
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Co wpisać w CV?

Marysiu i właśnie sama sobie odpowiedziałaś na pytanie czy wpisać w CV urlop macierzyński

Jeśli bardzo zależy komuś na danej posadzie to zawsze może napisać takie CV, w którym np. dane rzeczy pominie czy ujmnie inaczej, w ten sposób można zwiększyć szansę na przejście do daleszego etapu po selekcji CV i wówczas wykazać się na rozmowie kwalifikacyjnej.
Ale z drugiej strony dla mamusi sytuacja wygląda tak jak napisałaś, jeśli komuś miałoby przeszkadzać to że jesteś na urlopie wychowawczym to może warto o tym napisać a jak pracodawca będzie poszukiwał osoby o jakiś innych wymaganiach to przynajmniej będziesz miała to z głowy. W ten sposób ominie cie pójście na rozmowę i usłyszenie: a to pani miała przerwę w pracy, na urlopie wychowawczym ?....(gdybyś wpisała do CV).

Nie masz obowiązku wpisania tego do CV i nic się nie dzieje, ale ze względu na bycie mamusią to przecież i tak by wyszło prędzej czy później, a jeśli pracodawca zechce cie zatrudnić patrząc na twoje kwalifikacje to urlop wychowawczy nie będzie dla niego najważniejszą kwestią

CV nie pokazuje wstępnie czy dana osoba nadaje się na stanowisko, bo od tego jest rozmowa kwalifikacyjna. CV tylko pokazuje czy dana osoba posiada cechy, jakie są wymagane na dane stanowisko.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 16:30   #15
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Co wpisać w CV?

Dzięki Alien ))
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 18:12   #16
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Co wpisać w CV?

tak sie zastanawiam po co dalas ten temat bo mam wrazenie ze szukalas osoby ktora cie poprze a wszystko co jest przeciwko odbierasz jako atak.
Generalnie i tak napiszesz w cv to co uwazasz za sluszne. Analogia z mama byla do tego ze z tego co czytalam CV ma byc obrazem twojej pracy ZAWODOWEJ a niestety bycie mama nie jest zawodem w sensie pracy zawodowej no chyba ze zamierzasz sie starac na stanowisko w przedszkolu/szkole wtedy jak najbardziej niektore cechy z bycia mama moga sie przydac .
Wiem ze chcesz uniknac niepotrzebnego biegania na interview. Niestety biorac ten punkt widzenia nalezalo by wpisac ze nie jest sie wysoka, szczupla blondynka o niebieskich oczach, ze sie nie ma wiecej jak 35 lat, itp. I tak oceniaja wg swoich gustow i wg mnie ciezko ci bedzie znalezc idealne rozwiazanie. Jak napiszesz o urlopie to mozesz sie nie spodziewac za duzo ofert... a co za tym idzie czy nie spowoduje to swego rodzaju podlamania. Jesli nie napiszesz to masz szanse na wiecej interview i byc moze zauroczenie swoja osoba potencjalnego pracodawcy na tyle mocno ze sprawa dziecka czy wychowawczego nie bedzie sie tak liczyc jak twoje umiejetnosci. Twoj wybor i obojetnie co wybierzesz zycze ci powodzenia
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 19:08   #17
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Co wpisać w CV?

To wcale nie tak Gosiaisog, że czekam na odpowiedzi mnie popierające bo rzeczywiście nie wiedziałam co z fantem wychowawczego zrobić. Ale z Waszych wypowiedzi wynika coś zupełnie innego, ja nie pytałam przede wszystkim jak się pisze CV, ani czego ono dotyczy a jedynie fakt podejścia do urlopu wychowaczego. Wzmianka o nim to 3 słowa (aktualnie na urlopie wychowawczym), natomiast czytam jakies wypowiedzi o sytuacji majatkowej, prywatnej, zawodzie mama, o wzroście (w Twoim poście) i się zastanawiam o co chodzi? Ja naprawdę wiem na czym polega CV, wiem z czym mam się liczyć wpisując lub nie temat urlopu wychowawczego. Byłam ciekawa co inne kobiety mają w tym względzie do powiedzenia i co mi chodziło od wczoraj po głowie czy jakoś prawnie nie mam obowiązku tego zaznaczyć. Jeśli się wkurzyłam to jedynie tym, że ja o chlebie a co niektóre osoby o niebie...
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 19:13   #18
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Co wpisać w CV?

Gosiaisog mi wydaje się, że Maryska13 nie odbiera tutaj obecnych słów jako atak, przynajmniej ja tego nie zauważyłam. A temat dała prawodpodobnie po to, żeby się poradzić czy zapytać jak inne mamy postapiłyby w jej sytuacji.
Dzisiaj to raczej w większości przypadków co by wpisać czy nie wpisać w CV to możemy spodziewać się małej ilości ofert, niestety tak to już jest obecnie,dlaczego zaraz pisać o podłamaniu. A Marysia jako mama chyba zdaje sobie sprawę, że w takiej sytuacji oferty nie posypią się jak z rękawa.
A zresztą co to zmieni jak pobiegnie na interview, gdzie i tak wyjdzie, że była na urlopie wychowawczym ? to równie dobrze może wpisać to do CV a pracodawca jak zechce to zatrudni a jak nie zechce to i tak nie zatrudni niezaleznie od tego co napisane w CV.

Gosiaisog chciałam się zapytać czy robiłaś jakiś kurs, studia z zakresu CV, zarządzania zasobami ludzkimi czy coś podbnego ?
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 22:55   #19
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Co wpisać w CV?

Tak zyciowy kurs z cyklu co powinno byc a co nie w cv aby dostac prace
I wiem jak boli jak sie nie spodobasz z wygladu pracodawcy Domyslam sie wiec ze bedzie bolalo jesli kolejna fajna oferta przepadnie jesli pracodawca na starcie uslyszy no ale ja to jestem na wychowawczym... I przestana sie liczyc umiejetnosci osoby bo przed oczami stanie wizja kobiety na zwolnieniach CV to poczatek ktory pozwala na dotarcie do rozmowy i wykazanie sie umiejetnosciami. Jesli sie przekresla 80% szans na poczatku to na prawde oferta bedzie mizerna.

Duzo czytalam pisalam rozne rodzaje cv, konsultacje z roznymi specami od tego i na prawde pisanie o urlopie wychowawczym z tego co wiem nie jest sprawa pracodawcy. Zdaje sobie sprawe ze wpisujac tego typu informacje w cv chce sie pokazac pracodawcy ze jest sie uczciwym. Jednak wydaje mi sie ze nie tedy droga. Dziecko, rodzina jest prywatna sprawa kazdej z nas. Pracodawca nie ma prawa pytac o plany zyciowe podczas interview, nie ma prawa pytac o to czy ktos jest homo czy hetero bo to nie powinno miec wplywu na jakosc pracy. Wiem ze rzeczywistosc bywa inna i niestety pytaja. To co pisze w swoich postach jest wylacznie moim przekonaniem zebranym na smutnych doswiadczeniach z poszukiwaniem pracy Nie narzucam i nie osadzam. Wyrazam jedynie swoje zdanie

Generalnie zasada CV jest podkreslenie mojej sciezki zawodowej, moich umiejetnosci, mojej przydatnosci w przyszlej pracy. CV ma zachecic a nie zniechecic. Dlaczego skazywac sie na odrzucenie podczas rekrutacji z powodu posiadania dziecka jesli np ma sie zorganizowana opieke na wypadek gdyby chorowalo czy inne zdarzenia A moze dziecko prawie nie bedzie chorowac i nie bedzie problemu w pracy. Jest duzo za i duzo przeciw ale wpisywanie prywatnych, nie zawodowych rzeczy do cv skutecznie moze oslabic pozycje osoby szukajacej pracy. Zanim zaczelam szukac nowej pracy postanowilam porzadnie opracowac CV. Spedzalam dziennie po pare godzin wertujac rozne materialy w poszukiwaniu co powinno byc a co nie. I praktycznie wszedzie bylo podkreslane... PISZ O SPRAWACH ZWIAZANYCH Z ZAWODEM Prywatne zycie na bok.

Maryska to co pisalam sa tylko przenosnie majace uwypuklic sens moich wypowiedzi Szkoda ze nie rozumiesz o co mi chodzi bo ja cel twojego posta juz zalapalam
Na koniec: Jesli chodzi o wpisanie przerwy w pracy. Jesli w CV jest rubryka na doswiadczenie zawodowe to tam sie wpisuje od kiedy do kiedy trwala praca. Powody niepracowania np od 2 lat jak juz wspomnialam wczesniej moga byc rozne. Pracodawca czytajac CV i tak zajrzy i zobaczy kiedy sie ostatni raz pracowalo. Jesli go zainteresuje dlaczego byla przerwa to zapyta. Jesli nie to jest to z glowy. I nikt nie oszukuje. Wpisujesz date ostatniej pracy i koniec. Od tej pory nie pracowalas zawodowo i kogo to zainteresuje to zapyta.
Uff ale sie rozpisalam Milej nocy zycze. Marysia i tak zrobi jak uzna za slusznie i jak juz napisalam zycze powodzenia
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 23:15   #20
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Co wpisać w CV?

Gosiu, teraz Twój przekaz trafił do mnie bardzo, bardzo jasno i od nowa się nad tym wychowawczym zastanawiam i skłaniam sie by o nim nie pisać Masz rację, że to moja sprawa, doświadczenie zawodowe mam bogate bo prawie 10 letnie i rozwijające się, pracowałam przez całe studia i po. To moja pierwsza przerwa bez pracy taka długa i chyba cofnęłam się w rozwoju trochę skoro utknęłam na problemie wychowawczego. Jak sobie przypomnę starania o pracę kiedyś i rozmowy kwalifikacyjne to mi się robi gorąco. Miałam przyjemność być na kilunastu naprawdę profesjonalnych, reszta to fajne ogłoszenia i dziadowskie firmy w garażu... przesadziłam może ale wiecie o co chodzi. Zobaczymy jak mi pójdzie, jak nic nie znajdę to zaczynam swoja działalność. Dziękuję za wszystkie rady i nie złośćcie się na mnie, chyba mam gorszy dzień Jeśli kogoś uraziłam to przepraszam.
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 05:38   #21
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Co wpisać w CV?

Z doswiadczeniem jest jak z jazda na rowerze Tego sie nie zapomina
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 15:13   #22
karienna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ELBLĄG
Wiadomości: 54
GG do karienna32
Dot.: Co wpisać w CV?

Regulowany Kodeksem pracy urlop macierzyński jest uprawnieniem pracowniczym. Oznacza to, iż przysługuje osobom pozostającym w stosunku pracy, przy czym bez znaczenia jest tryb nawiązania tego stosunku (umowa o pracę, mianowanie, powołanie, wybór, spółdzielcza umowa o pracę).

Z urlopu macierzyńskiego może korzystać matka dziecka i ojciec dziecka. Pracownica wychowująca dziecko przysposobione oraz mąż pracownicy wychowującej dziecko przysposobione korzystają z urlopu na prawach urlopu macierzyńskiego.

Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze:
1) 16 tygodni przy pierwszym porodzie; (pracownicy, która wychowuje dziecko przysposobione, przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 18 tygodni również przy pierwszym porodzie)
2) 18 tygodni przy każdym następnym porodzie,
3) 26 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie.

Pracownica może wykorzystać co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego przed przewidywaną datą porodu. Po porodzie przysługuje jej reszta urlopu macierzyńskiego niewykorzystanego wcześniej aż do wyczerpania wymiaru urlopu.

Jeśli pracownica wykorzysta po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, ma prawo zrezygnować z pozostałej części tego urlopu; w takim przypadku niewykorzystaną część urlopu macierzyńskiego można udzielić pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko, na jego pisemny wniosek.

W szczególnych sytuacjach wymiar urlopu jest inny:

1) jeśli pracownica urodzi martwe dziecko lub jeśli zgon dziecka nastąpi w okresie pierwszych 8 tygodni życia, wówczas pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 8 tygodni, nie krócej jednak niż przez okres 7 dni od dnia zgonu dziecka. Gdy zgon dziecka nastąpi po upływie 8 tygodni życia, pracownica zachowuje prawo do urlopu macierzyńskiego przez okres 7 dni od dnia zgonu dziecka.
2) jeśli pracownica urodzi dziecko wymagające opieki szpitalnej i wykorzystała po porodzie 8 tygodni urlopu macierzyńskiego, pozostałą część tego urlopu może wykorzystać w terminie późniejszym, po wyjściu dziecka ze szpitala.
3) w sytuacji, gdy matka rezygnuje z wychowania dziecka i oddaje je do adopcji lub do domu małego dziecka, nie przysługuje jej część urlopu macierzyńskiego przypadająca po dniu oddania dziecka. Jednakże urlop macierzyński po porodzie nie może wynosić mniej niż 8 tygodni.
4) pracownica, która przyjęła dziecko na wychowanie i wystąpiła do sądu opiekuńczego z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie adopcji dziecka, ma prawo do 16 tygodni urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy życia. Jeżeli pracownica przyjęła dziecko w wieku powyżej jednego roku, ma prawo do urlopu w wymiarze do 8 tygodni na warunkach urlopu macierzyńskiego.

W czasie urlopu macierzyńskiego pracownicy przysługuje zasiłek macierzyński. Wynosi on 100% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia wypłaconego za okres 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym nastąpił początek urlopu.
karienna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 15:14   #23
karienna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ELBLĄG
Wiadomości: 54
GG do karienna32
Dot.: Co wpisać w CV?

Cokolwiek masz napisać w CV, napisz to zgodnie z obowiązującymi zasadami.

1. Na początku podajesz dane personalne, potem wykształcenie, ukończone szkolenia, doświadczenie zawodowe, ew. inne doświadczenia, o ile mają związek z pracą, o którą się ubiegasz, informacje o znajomości języków obcych i obsłudze komputera, zainteresowania.



2. Dokumenty powinny być napisane na komputerze, na białym, gładkim papierze formatu A4. Objętość CV nie powinna przekraczać dwóch stron.



3. Wszystkie informacje, które podajesz muszą być prawdziwe.



4. Pisz zwięźle, pracodawca ma mało czasu na lekturę twojego życiorysu.



5. Na końcu możesz zamieścić kontakt do osób, które wystawią ci referencje. Musisz mieć jednak pewność, że dostaniesz dobrą opinię i że poprzedni pracodawca nie będzie zaskoczony, kiedy ktoś do niego zadzwoni.



6. W pisaniu listu motywacyjnego masz więcej swobody. Może być bardzo krótki, zaledwie kilkuzdaniowy, może mieć też objętość jednej-dwóch stron formatu A4. List motywacyjny ma uzasadniać, dlaczego ubiegasz się o tę pracę. Może też być rozwinięciem najważniejszych twoim zdaniem punktów CV.
karienna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 15:16   #24
karienna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ELBLĄG
Wiadomości: 54
GG do karienna32
Dot.: Co wpisać w CV?

WP
CV - najczęściej popełniane błędy


Obecny rynek pracy stawia wobec osób ubiegających się o nią coraz trudniejsze zadania. Okazuje się, że na jeden ogłoszony wakat w nierenomowanej firmie nadsyłane są dziesiątki odpowiedzi. I są to liczby bliższe setce niż dziesiątce. Jak więc w ciągu przysłowiowych sekund zwrócić uwagę czytającego i zachęcić go do zaproszenia nas na rozmowę? Albo, jak w ciągu tych kilku sekund nie zniechęcić go do naszej osoby? Oto kilka porad, czego powinno się unikać, a co pozytywnie wpłynie na odczucia czytającego.
Nie pisz na ilość, lecz na jakość. CV nie powinno być dłuższe niż 1-2 strony. Duża liczba nieistotnych informacji zniechęci czytającego do "dobrnięcia" do końca.


Unikaj ogólników, ale pisz zwięźle. Przedstaw swoje dokonania konkretnie i jednoznacznie posługując się np. liczbami ("sprzedaż wzrosła o 20%").


Nie ignoruj formy prezentowanych danych. Dla uzyskania czytelności i przejrzystości dokumentu potrzebne jest podkreślenie ważniejszych elementów w tym np.: nagłówka (wykształcenie, doświadczenie zawodowe np.) poprzez użycie np. liter drukowanych, pogrubień, kursyw.


Nie zapominaj o zachowaniu chronologii. Obecne zasady mówią o podawaniu informacji poczynając od tych najbardziej aktualnych, a kończąc na tych odległych w czasie. Nie musisz przy tym pisać o wykształceniu podstawowym, jako że jest ono w chwili obecnej obowiązkowe.


Nie pozostawiaj opisu swoich umiejętności bez określenia ich stopnia znajomości. Podanie stopnia znajomości języka obcego, czy obsługi komputera może przybliżyć ci szansę otrzymania pracy.


Nie przesyłaj dokumentu z błędami ortograficznymi, literowymi czy stylistycznymi. To może wzbudzić podejrzenie, że nie jesteś dokładny i nie przykładasz się do wykonywanych czynności.


Nie fantazjuj przy opisywaniu swoich zainteresowań. Podanie ich jest bardzo istotne do określenie twojej osobowości, ale poprzez wypisywanie ich nieograniczonej ilości sprawisz wrażenie osoby, która zajmuje się wszystkim i niczym. Trzy konkretne zainteresowania będą brzmiały bardziej realistycznie.
karienna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 15:18   #25
karienna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ELBLĄG
Wiadomości: 54
GG do karienna32
Dot.: Co wpisać w CV?

Przykładzik CV:

Miasto, data


Dane osobowe

Imię i Nazwisko: ......................... .......
Data urodzenia: ......................... .......
Miejsce urodzenia: ......................... ..
Adres:................... ......................... .....
E-mail: ......................... ...................... Telefon komórkowy: .......................

Wykształcenie

1996 - 2000 Studia .................kierunek ................, specjalizacja..........., ukończone z tytułem ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... .........

Doświadczenie zawodowe

2000 – obecnie Praca w firmie................... .. ......................... ......................... ......................... ......................... .....
na stanowisku............... ......... ......................... ......................... ......................... ......................... ..
zakres obowiązków............... ......................... ......................... ......................... ......................... ..

1998 – 2000 Praca w firmie................... .. ......................... ......................... ......................... ......................... .....
na stanowisku............... ......... ......................... ......................... ......................... ......................... ..
zakres obowiązków............... ......................... ......................... ......................... ......................... ..

Dodatkowa działalność

2000 - 2001 Działalność w organizacji studenckiej.............. ......................... ......................... ......................

Dodatkowe umiejętności

 bardzo dobra/dobra znajomość obsługi komputera w środowisku Windows
 bardzo dobra/dobra znajomość pakietu Microsoft Office oraz..................... .............
 prawo jazdy kat. B

Znajomość języków obcych

 język ............... poziom................... ....., certyfikaty.............. ......................... .............

Zainteresowania

 literatura, muzyka, ......................... ......................... ......................... ......................... ........................
karienna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 18:05   #26
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Co wpisać w CV?

Widzisz Marysiu pytałaś tylko o poradę czy w CV wpisać urlop wychowawczy czy go nie wpisywać a tutaj otrzymałaś odpowiedz jak napisać całe CV chociaz tak prawde mówiąc ja nie wiem co to ma wspólnego zarówno z twoim pytaniem jak i z tematyką forum.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 23:30   #27
maryska13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wieksze miasto :))
Wiadomości: 107
Dot.: Co wpisać w CV?

Alien, szczerze mówiąc to ja tez nie wiem o co chodzi ale nic, może komus się przyda )
__________________
Marysia
maryska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 10:39   #28
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Co wpisać w CV?

a tak wogole, to cokolwiek zdecydujesz w sprawie CV powodzonka w szukaniu pracy, i jak cos ciekawego znajdziesz to pochwal sie.
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 21:13   #29
joanna-pieczarka
Raczkowanie
 
Avatar joanna-pieczarka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Co wpisać w CV?

dziewczyny proszę o głosik
http://www.benc.pl/konkurs/z/1224/
__________________
Joanna
joanna-pieczarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 08:38   #30
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Co wpisać w CV?

maryska13 jesteś na urlopie wychowawczym czy po prostu siedzisz w domu i zajmujesz się dzieckiem? to są dwie różne rzeczy
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.