OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:( - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-16, 12:17   #91
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
Panikoto, a z której poczty korzystasz - na Białobrzeskiej, czy na Filtrowej? Bo ja też mieszkam na Ochocie, obsługuje mnie poczta na Filtrowej, nie mam do niej większych zastrzeżeń, za to doręczyciele (i paczkowy i listowy) to wręcz wzory uczciwości i zawodeowj solidności Ależ szczęscie mam
hihi, sąsiadka! - na Filtrowej, róg Asnyka.
Hybris, ciekawe czy w tych samych slepach robimy zakupy, albo czy mieszkamy w tym samym budynku
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 12:17   #92
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez konfitura


Dodam tylko, że "wylot" koperty w której wysłałam kosmetyki zakleiłam przezroczystą taśmą, na której podpisałam się w ten sposób, że część mojego imienia i nazwiska była na kopercie a część na taśmie. I to nie pomogło
No więc zachowałaś się zgodnie ze wszystkimi zasadami sztuki, ale niestety tym razem złodziej był wyjątkowo cwany i bezczelny Ja mam jeszcze jeden fajny patent - mianowicie mój TŻ kupił mi ostatnio taśmy klejące w różnych kolorach - pomarańczową, czerwoną, zieloną - obklejenie taką taśma daje mi większe poczucie bezpieczeństwa, bo potencjalny złodziej będzie miał problem ze zdobyciem podobnego surowca i nie będzie mógł "podrobić" mojego zabezpieczenia. Ale - możem naiwna
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 12:29   #93
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
No więc zachowałaś się zgodnie ze wszystkimi zasadami sztuki, ale niestety tym razem złodziej był wyjątkowo cwany i bezczelny Ja mam jeszcze jeden fajny patent - mianowicie mój TŻ kupił mi ostatnio taśmy klejące w różnych kolorach - pomarańczową, czerwoną, zieloną - obklejenie taką taśma daje mi większe poczucie bezpieczeństwa, bo potencjalny złodziej będzie miał problem ze zdobyciem podobnego surowca i nie będzie mógł "podrobić" mojego zabezpieczenia. Ale - możem naiwna
To jest jakiś sposób, ale wtedy należy też poinformować osobę do której wysyłamy w jaki sposób przesyłkę zabezpieczyliśmy.
Gdybym ja poinformowała o tym Basię to pewnie zwróciłaby uwagę na kopertę, a tak nie wiedziała na co patrzeć (skoro ogólnie wyglądały na ok).
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 12:48   #94
Anastazja#
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja#
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: niedaleko TG
Wiadomości: 3 878
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
Hmmm... ja mam na tę sprawe nieco inny ogląd - otóż złodziejstwo w sortowniach juz sie tak rozbestwiło, że poczcie przestaje się opłacać przyjmować przesyłki polecone.
Żeby było jaśniej i na przykładzie: jakieś 2 miesiące temu poszłam na pocztę na Filtrową z 4 przesyłkami z wymian, czy próbkami perfum, juz nie pamiętam. Stanęłam, tak, jak zawsze to robię, do okienka z listami. Doszłam, rozkładam, a pani w okienku mi na to, co jest w kopertach. Ja na to wielkie oczy i mówię spokojnie, że zawartość dopuszczona do obrotu pocztowego, nie przekraczająca masy, jaka kwalifkuje przesyłke jako poleconą. A pani mi na to, że oni mają nowe zarządzenie z centrali, że nie wolno im "zawartości handolwej" przyjmować w listach poleconych, bo ostatnio za dużo odszkodowań musieli zapłacić. A zawartością handlową według pani jest wszystko, co nie jest papierem. W końcu i tak stanęło na moim, bo zażadałam kopii tego postanowienia, a ani pani z okienka, ani kierowniczka poczty... nie mogła go znależć...
W każdym razie z tej historii morał taki, że poczta doskonale zdaje sobie sprawę, ilu pracuje w niej złodziei i dochodzi do tego, że już im się nie opłaca poleconych przyjmować, bo za okradziony/ukradziony polecony muszą oddać do ~110 zł, a za paczkę ~60.
Hybris- te Panie na poczcie to chyba sobie to same wymyśliły, bo ja dużo przesyłek tzn. listów poleconych wysyłam i to jak najbardziej z "handlową zawartością" i pierwszy raz coś takiego słyszę. Ale widać na każdej poczcie Pani z okienka jest "wyrocznią" i sama decyduje co wolno a co nie!!!
Anastazja# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 13:17   #95
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Anastazja#
Hybris- te Panie na poczcie to chyba sobie to same wymyśliły, bo ja dużo przesyłek tzn. listów poleconych wysyłam i to jak najbardziej z "handlową zawartością" i pierwszy raz coś takiego słyszę. Ale widać na każdej poczcie Pani z okienka jest "wyrocznią" i sama decyduje co wolno a co nie!!!
Anastazjo, zdawałam sobie z tego sprawę, dlatego nie poszłam jak pokorne ciele do okienka z paczkami, tylko walczyłam o swoje i wywalczyłam
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 13:39   #96
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Dziewczyny nic sie nie odzywalam bo bylam zajeta listonoszem - przyniosl mi dzis nastepne przesylki polecone, zaprosilam do srodka, kazalam rozsiasc sie wygodnie i przedstawilam sprawe. Facet nieswiadomy zupelnie, ze cos takiego mialo miejsce, wlasciwie to nawet nie bardzo wiedzial jak pomoc, powiedzial to co juz sama wiem, zlozyc reklamacje i to najlepiej do urzedu nadrzednego.
Ja mieszkam w Tarchominie i tak juz tu jest dziwnie popaprane, ze jedna poczta ta obok mnie jedynie wydaje paczki i listy awizowane, nie zatrudnia ani ludzi roznoszacych paczki ani listonoszy, natomiast druga poczta na ktora mnie wczorej odeslano zatrudnia listonoszy, ktorzy doreczaja listy. Jesli chodzi o paczki to to wogole inna historia, to robi jakas firma podwykonawcza. Jak jest problem to nie wiedomo kogo scigac!
Wracajac do listonosza to dzis otworzylam przy nim przesylki bo powiedzialam, ze nie podpisze dopoki nie sprawdze zawartosci, nie protestowal, zreszta bardzo mily gosc i mysle uczciwy. Paczki odbiera na swojej poczcie, gdzie jest zatrudniony, a tam trafiaja z sortowni. Na szczescie tym razem obie przesylki od dziewczyn z wizazu nieokradzione.
Poniewaz nie moglam doczekac sie na jeszcze jedna przesylke, zeszlam do skrzynki na dol i co sie okazuje podrzucili avizo, tym razem panowie od paczek, ze niby w sobote byli, ale nikogo nie zastali, bzdura oczywiscie bo siedzialam cala sobote w domu Poszlam wiec w kolejke na poczte obok mnie no bo jak avizo to poczta ta a nie druga, jesuuuuuuuuuuuuuu , odstalam swoje - Pani w okienku prosi o podpis - ja, ze nie podpisze dopoki nie otworze i nie sprawdze, czy wszystko sie zgadza! No i wielkie zamieszanie, zawolali kierowniczke, a ta, ze paczka nie budzi zastrzezen, jesli chodzi o zabezpieczenia, tasma nie uszkodzona, wiec nie otworzy, na nic sie zdaly tlumaczenia, iz wczorajsze przesylki, ktore doreczyl mi listonosz rowniez nie budzily zastrzezen! Stwierdzila, ze te przesylki wczorajsze to nie ta tylko ta druga poczta, bo oni listonoszy nie zatrudniaja itd. ze paczke moze otworzyc tylko, jesli sa ewidentne slady naruszenia opakowania. I masz babo placek, czyli albo podpisuje i otwieram, albo nie podpisuje i paczki nie dostane! Poklocilam sie z baba oczywiscie , co i tak w efekcie nic nie zmienilo, kupa nerowo i kolejny stres. Paczke otworzylam w domu, na szczesce zawartosc byla pelna, sukces trzecia przesylka dzis nieokradziona!
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 14:29   #97
Orka
Rozeznanie
 
Avatar Orka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 912
GG do Orka
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Nóż się w kieszeni otwiera jak człowiek czyta takie rzeczy! Obym nie zapeszyła, ale na szczęście z moją pocztą jak do tej pory nie miałam problemów, i oby tak pozostało. Trzymam za Was dziewczyny kciuki, żeby wszystko się wyjaśniło
Orka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-16, 14:30   #98
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Hyh,wspołczuje Ci bardzo,niestety ja też miałam do czynienia z pocztą od tej gorszej strony.Skradziono mi telfon komórkowy który sprzedałam na allegro a że ja głupia,nieświadoma panującego tam złodziejstwa nie ubezpieczyłam paczki więc za telefon o wartości 160zł poczta zwróciła mi 60zł
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 16:24   #99
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Znalazłam adres kontaktowy.Wszyscy poszkodowani piszcie.

skargi@centrala.poczta-polska.pl
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 18:50   #100
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez joanna_k
Znalazłam adres kontaktowy.Wszyscy poszkodowani piszcie.

skargi@centrala.poczta-polska.pl
Acha dzieki
Ja tez dotarlam:
  1. Skargę lub wniosek można wnieść w następujących formach:
    • pisemnej, na adres: Dyrekcja Generalna Poczty Polskiej Plac Małachowskiego 2, 00-940 Warszawa
    • ustnej do protokołu, w siedzibie Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej pokój 107, codziennie w dni robocze, w godzinach od 10.00 do 15.00
    • elektronicznej, na adres mailowy: skargi@centrala.poczta-polska.pl
  2. Skargi i wnioski podlegają rozpatrzeniu w terminie ustawowym 1 miesiąca, z wyjątkiem skarg dotyczących terminowości przesyłek listowych, załatwianych w terminie 14 dni. Odpowiedzi udzielamy pisemnie.
  3. Skargi i wnioski nie zawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.
  4. Jednocześnie informujemy, że Dyrekcja Generalna Poczty Polskiej:
    • nie rozpatruje reklamacji, ze względu na swój zarządczy a nie usługowy charakter,
    • nie rozpatruje anonimów,
    • nie monitoruje przebiegu przesyłek pocztowych,
    • nie dokonuje wykładni przepisów prawnych w ramach telefonicznych i mailowych interwencji Klientów wymagających udzielenia natychmiastowych odpowiedzi.
Mysle, wiec, ze nalezy najpierw zlozyc reklamacje we wlasciwym urzędzie pocztowym za pokwitowaniem odbioru a nastepnie zlozyc skarge w Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej dolaczajac do niej kopie reklamacji i to najlepiej osobiscie a nie meilowo.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 19:38   #101
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Moja mama chciała kiedyś wysłać swojej chrześnicy złoty medalik z łańcuszkiem na jej 18 urodziny. Zapakowywała to wszystko na poczcie ponoć pod czujnym wzrokiem pań z okienek pocztowych. Paczuszka do chrześnicy dotarła, ale tylko kartka, medalika w środku nie było. Mama jednak żadnych działań w związku z zaginięciem zawartości nie podjęła.
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-16, 19:41   #102
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Basiu, mój mąż wymyślił żeby iść z tym na policję. Ale nie ze sprawą kradzieży, tylko w związku z naruszeniem tajemnicy korespondencji. Znaleźliśmy nawet odpowiedni paragraf w kodeksie karnym:

Art. 267 [Nielegalne uzyskanie informacji] § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1--3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Tu jest bardziej szczegółowy artykuł na ten temat: http://www.adwokatura.org.pl/aktualn...nczyk_1203.htm

Skoro jeszcze nie napisałaś reklamacji na wszystkie przesyłki, to możesz spróbować choć na jedną zastosować tą metodę. Zresztą nawet jesli już złożyłas reklamację, to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie żeby na policję z tym iść. Ja nie mogłabym się też powtrzymać żeby nie powiedzieć tej małpie kierowniczce że będzie miała policję na karku Tylko na policji musisz powiedzieć że tam był list. To zresztą nie ma większego znaczenia co im powiesz, bo zawartość i tak znikła.
Może jak będą mieli policję na karku, to coś się zmieni? Tylko nie mów nic na policji o skradzinych kremach i szminkach, bo cie wysmieją. Kradzież do 250 zł nie stanowi w świetle polskieo prawa przestępstwa.

A co do tego że nie dali ci otworzyć komisyjnie przesyłki na poczcie, to zawsze żądaj na piśmie takiej odmowy, wraz z podaniem podstawy prawnej. Poczta jako instytucja państwowa ma psi obowiązek taki dokument ci wydać.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:07   #103
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

co za chamy, az sie sama zdenerwowalam

ja bym im tego nie darowala trzeba z tym walczyc choc to walka bez konca
mi kiedys kremy z koperty pokradli i jeszcze bazczelnie rog oderwali oby mozna bylo latwo wyciagnac
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:14   #104
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

A ja czekam od 2 miesiecy na list polecony od mamy.
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:20   #105
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
Hmmm... ja mam na tę sprawe nieco inny ogląd - otóż złodziejstwo w sortowniach juz sie tak rozbestwiło, że poczcie przestaje się opłacać przyjmować przesyłki polecone.
Żeby było jaśniej i na przykładzie: jakieś 2 miesiące temu poszłam na pocztę na Filtrową z 4 przesyłkami z wymian, czy próbkami perfum, juz nie pamiętam. Stanęłam, tak, jak zawsze to robię, do okienka z listami. Doszłam, rozkładam, a pani w okienku mi na to, co jest w kopertach. Ja na to wielkie oczy i mówię spokojnie, że zawartość dopuszczona do obrotu pocztowego, nie przekraczająca masy, jaka kwalifkuje przesyłke jako poleconą. A pani mi na to, że oni mają nowe zarządzenie z centrali, że nie wolno im "zawartości handolwej" przyjmować w listach poleconych, bo ostatnio za dużo odszkodowań musieli zapłacić. A zawartością handlową według pani jest wszystko, co nie jest papierem. W końcu i tak stanęło na moim, bo zażadałam kopii tego postanowienia, a ani pani z okienka, ani kierowniczka poczty... nie mogła go znależć...
W każdym razie z tej historii morał taki, że poczta doskonale zdaje sobie sprawę, ilu pracuje w niej złodziei i dochodzi do tego, że już im się nie opłaca poleconych przyjmować, bo za okradziony/ukradziony polecony muszą oddać do ~110 zł, a za paczkę ~60.
mam identyczną sytuację od ponad roku na mojej poczcie nie mogę wysłać czegokolwiek poleconym , muszę paczką. Co dziwne, gdy prosiłam o to męża, od jego bez żadnych problemów przyjmowano takie przesyłki
do niedawna-teraz już nie. W związku z tym wysyłam na innej poczcie, sporo oddalonej od mojego miejsca zamieszkania.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:22   #106
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Kurcze az sie boje wysylac teraz przesylek po przeczytaniu tego co sie dzieje-musze sobie wymyslec jakis sposob zabezpieczen-moze jakas specjana tasma ktorej sie nie da oderwac a jak ktos by probowal to na bank by to bylo zauwazalne.

Ja zauwazylam ze do paczek rzadziej sie dobieraja-ja zawsze paczke obklejam podwojnie albo potrojnie papierem i zuzywam cala tasme prawie na obklejenie-tak sobie mysle ze jak ktos spojrzy na taka pancerna paczke-to mu przejdzie ochota na otwieranie-mozna by moze cos takiego robic z kopertami-cala obklejac przezroczysta tasma bardzo dokladnie czy cos w tym stylu-moze machneliby reka widzac taka przesylke bo za duzo roboty.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 21:13   #107
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Basia39
Mysle, wiec, ze nalezy najpierw zlozyc reklamacje we wlasciwym urzędzie pocztowym za pokwitowaniem odbioru a nastepnie zlozyc skarge w Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej dolaczajac do niej kopie reklamacji i to najlepiej osobiscie a nie meilowo.

Zgadzam się,ale pisząc maila można dać upust swojemu niezadowoleniu,w związku z porozszarpywanymi kopertami itp.Mi kradną zwykłe przesyłki i nie mam możliwości reklamacji.Można też zadać pytanie (retoryczne), jak długo mają zamiar przymykać oko na złodziejstwo na pocztach i sortowniach.Jak będzie dużo takich maili,to może kiedyś coś się ruszy.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 21:57   #108
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

wiecie co dziewczyny??? jak tak czytam i czytam i wlasnie przypomnial mi sie watek daaaaawno temu na gazecie,tez dziewczyny opisywaly swoje przypadki,a bylo ich niemalo....i tak sobie mysle,ze poczty chyba nic nie ruszy,tylko nerwy sobie zszarpiecie,moze uda sie odzyskac odszkodowanie a moze nie,moim zdaniem oni nic sobie z takich awantur nie robia.ALE jak to czytam to mi skrew w zylach buzuje,ja oczywiscie od razu zadzwonilabym do swojego prawnika,no ale w polskich warunkach to chyba nie oplaca sie w to mieszac prawnikow bo koszta przewyzsza wartosc przesylki.Dziewczyny wpadl mi do glowy pomysl......kurcze,bo jak kazda bedzie tylko skargi do zarzadu glownego pisala to na dobra sprawe i tak wszystko pozostaje miedzy Wami a poczta,policja sie w to nie wmiesza,bo jak ktoras napisala kradziez do 250 zeta to nie przestepstwo,heh tylko w Polsce zdazaja sie takie paradoksy.Dziewczyny zbiezcie sie moze wszystkie,ktore zostaly oszukane i zaalarmujcie jakas ogolnokrajowa gazeta!!!!!! np Wyborcza!!!! napiszcie do redakcji,moze jakis dziennikarz sie zainteresuje,niech sprawa sie naglosni,ale trzeba by to zrobic nie w srtylu jakiegos artykulu na przedostatniej stronie,ale prawdziwej afery!!!!Trzeba dobrac sie poczcie do tylkow,bo jak na razie sa monopolista i w sumie prawo jest na ich korzysc.Ja mysle,ze gdyby zebralo sie pareset osob (a co bardzo latwo czy to stad czy to z forum gazeta.pl) i napisalo maile,dolaczylo moze dowody nadania przesylek i takie tam,to wszystko wyszloby na jaw i moze jakis posel tudziez inny piernik w koncu by sie tym zainteresowal???? Ja juz sama nie wiem,ale jak obserwuje zycie w Polsce teraz to wyglada mi na to,ze jedynym na prawde skutecznym sposobem dochodzenia swoich praw,jest wywlekanie wszelkich brudow i afer na swiatlo dzienne,wlasnie poprzez artykuly w gazetach!!!!!! bo to jest skandal,zeby w XXI wieku nie mozna bylo swobodnie korzystac z uslug poczty....co o tym myslicie???? ryzyka w sumie nie ma zadnego,kosztow tez nie...moze sie uda)
ja w kazdym razie trzymam kciuki i baaardzo wspolczuje poszkodowanym
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 22:15   #109
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Dziewczyny skonczylam wlasnie skrobac te reklamacje, zeszlo mi sie, zeby to wszystko szczegolowo opisac, porobic sobie fotki, bo koperty musze dolaczyc do reklamacji i jutro jade na poczte zawiesc za pokwitowaniem, potem kopie tej reklamacji wraz ze skarga zawioze do Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej.
Maju z policja chyba dam sobie spokoj bo kasy i tak nie odzyskam w ten sposob, (za mala wartosc, owszem w sumie jak dodam wartosc wszystkich rzeczy skradzionych z tych 5 przesylek liczona po cenach rynkowych to wychodzi juz spora suma) ale na Policji bylaby mowa o naruszeniu tajemnicy korespondencji a nie kradzieży. A malpie kierowniczce na naszej poczcie i tak nic nie zrobie, bo to nie oni zatrudniaja listonoszy i nie oni odpowiadaja za te przesylki (oni tylko avizowane) - skarge musze wniesc wiec na poczte przy Mysliborskiej 102

Bardzo dziekuje wszystkim za cieple slowa i chec pomocy.
Mam nadzieje, ze uda mi sie cos wskurac w tej sprawie

Dam znac jak tylko bede wiedziala cos konkretnego!
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-16, 22:20   #110
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Kurcze az sie boje wysylac teraz przesylek po przeczytaniu tego co sie dzieje-musze sobie wymyslec jakis sposob zabezpieczen-moze jakas specjana tasma ktorej sie nie da oderwac a jak ktos by probowal to na bank by to bylo zauwazalne.

Ja zauwazylam ze do paczek rzadziej sie dobieraja-ja zawsze paczke obklejam podwojnie albo potrojnie papierem i zuzywam cala tasme prawie na obklejenie-tak sobie mysle ze jak ktos spojrzy na taka pancerna paczke-to mu przejdzie ochota na otwieranie-mozna by moze cos takiego robic z kopertami-cala obklejac przezroczysta tasma bardzo dokladnie czy cos w tym stylu-moze machneliby reka widzac taka przesylke bo za duzo roboty.
Albo pomyślą, że w takiej pancernej paczce jest coś okropnie cennego
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 22:39   #111
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez lexie
Albo pomyślą, że w takiej pancernej paczce jest coś okropnie cennego
pewnie ze taka mozliwosc istnieje

Ale wysylalam juz kilka razy tak paczki i doszly cale i zdrowe.Bez ubezpieczenia.

Zreszta taka paczke jakby nawet chcieli ukrasc cala to trudna przemycic bo duza
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 07:27   #112
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Kurcze az sie boje wysylac teraz przesylek po przeczytaniu tego co sie dzieje-musze sobie wymyslec jakis sposob zabezpieczen-moze jakas specjana tasma ktorej sie nie da oderwac a jak ktos by probowal to na bank by to bylo zauwazalne.
Elfie, rozmawiałam kiedyś z moim przesympatycznym panem listonoszem na temat zabezpieczania przesyłek i on powiedział mi, że: koperty bąbelkowe to jak proszenie się o ingerencję w zawartość, bo bardzo łatwo je otworzyć, więc takie koperty należy okleić taśmą. Jeszcze lepszym sposobem jest pakowanie w szary papier i oklejanie tak, żeby miejsca, w których ją jego brzegi, były wszystkie pokryte ta taśmą. Ma być po prostu jednolita bryła. I trzeci, najpewniejszy sposób - foliowanie. Może w USA jest możliwość ofoliowania przesyłki na poczcie, bo u nas niestety nie w każdym razie jeśli przesyłka jest ofoliowana, to nie ma takiej możliwości, żeby dobrać się do niej bez zwracania na to uwagi. Niestety, ja nie mam pomysłu, jak i gdzie mogę zafoliować moje przesyłki, więc zostaje mi, jak już pisałam, kolorowa taśma klejąca.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 07:43   #113
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez agabil1
mam identyczną sytuację od ponad roku na mojej poczcie nie mogę wysłać czegokolwiek poleconym , muszę paczką. Co dziwne, gdy prosiłam o to męża, od jego bez żadnych problemów przyjmowano takie przesyłki
do niedawna-teraz już nie. W związku z tym wysyłam na innej poczcie, sporo oddalonej od mojego miejsca zamieszkania.
Hmmm... ja bym Ci jednak radziła zawalczyć. Bo niby z jakiej racji masz biegać nie wiadomo gdzie na pocztę, albo płacić więcej za paczkę, mając przy tym gwarancję, że jeśli Twoja przesyłka przyklei się złodziejowi do łap, to odzyskasz max ~60 zł, o ile dodatkowo za ciężkie pieniądze jej nie ubezpieczysz. Radziłabym Ci iść na Twoją pocztę i zażądać podstawy prawnej ich decyzji - zobaczysz, nie ma takiej. Przepisy mówią tylko, że pracownik poczty możę zasugerować zmianę rodzaju przesyłki, ale nie może Cię do tego zmuszać, jeśli Twoja przesyłka spełnia standardy, tzn. nie przekracza dopuszczalnej wagi. Jeśli odmówią przyjęcia - ja poprosiłabym o tę decyzję na piśmie, a potem trzeba by było się trochę pomęczyć z buirokracją, ale myślę, że dałoby to efekt Na szczęście ja nie musiałam tego robić i od tej pory panie wszystko grzecznie ode mnie przyjmują
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 08:08   #114
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

u mnie nałogowo znikają przesyłki zwykłe - juz chyba 3 albo 4 nie doszły a ja nie mam jak z tym walczyć bo dowodu nadania nie ma. U mnie to wogóle szczyt bezczelności, bo nie doszły do mnie w sumie rzeczy małej wartości (jak mgielka do ciala avonu, bluzeczka czy UWAGA znaczki pocztowe (sic!). A no i raz z przesyłki poleconej zniknął błyszczyk yr, choć to też dziwne, bo jak pisała mi wizazanka zostało go niewiele na wypróbowanie.
Jeszcze za czasów mojego kolekcjonowania dekli, większość przesyłek z zagranicy przychodziła w stanie fatalnym, że aż sie nie raz zastanawiałam co oni tam na poczcie z tym robią.
Doszło do tego, że nawet znajomi nie mogą mi spokojnie przysłać zwykłego listu, bo jak jest wiecej niz 1 kartka to juz przesyła podejrzanie dla kogoś gruba i trzeba ją sprawdzić.
nie wiem czy to z powodu tego, że kiedyś byłam aktywną wysyłaczką różnych przesyłek, i ktoś sobie wyczaił że do mnie fajne rzeczy przychodzą

zostają polecone i paczki, bo tych (prócz tego jednego przypadku z błyszczykiem) nie ruszają jeszcze
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 11:34   #115
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Dziewczyny wlasnie wrocilam z poczty, gdzie zlozylam reklamacje - elaborat na dwie strony ze szczegolowym opisem i zalacznikami, z zadaniem odszkodowania za skradzione rzeczy. Oczywiscie za potwierdzeniem odbioru i w dwoch egzemplarzach, z czego jeden jutro zawioze do Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej jako zalacznik do oficjalnej skargi, ktora zaraz naskrobie. Oczywiscie w reklamacji, ktora dzis zlozylam nadmienilam, iz

"Jestem zbulwersowana całą sytuacją, ponieważ doszło nie tylko do kradzieży na masową skalę ale, również naruszenia tajemnicy korespondencji, w związku z czym oprócz niniejszej reklamacji skieruję również oficjalną skargę do Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej."

Pani w kontrolingu bardzo sie zdenerwowala czytają reklamację i zaproponowała, abym może skragę złożyła tu u nich a nie w dyrekcji. Nie uległam!

Ciąg dalszy nastapi ...
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 11:53   #116
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Trzymam kciuki za akcję Basiu i jestem dobrej myśli. Uważam ze takie zlodziejstwo powinno byc karane obcięciem palca! Jeden palec za 1 okradziona przesylkę.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 11:56   #117
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Basia39
Pani w kontrolingu bardzo sie zdenerwowala czytają reklamację i zaproponowała, abym może skragę złożyła tu u nich a nie w dyrekcji. Nie uległam!
Cieszę się
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:05   #118
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Basia39
Dziewczyny wlasnie wrocilam z poczty, gdzie zlozylam reklamacje - elaborat na dwie strony ze szczegolowym opisem i zalacznikami, z zadaniem odszkodowania za skradzione rzeczy. Oczywiscie za potwierdzeniem odbioru i w dwoch egzemplarzach, z czego jeden jutro zawioze do Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej jako zalacznik do oficjalnej skargi, ktora zaraz naskrobie. Oczywiscie w reklamacji, ktora dzis zlozylam nadmienilam, iz

"Jestem zbulwersowana całą sytuacją, ponieważ doszło nie tylko do kradzieży na masową skalę ale, również naruszenia tajemnicy korespondencji, w związku z czym oprócz niniejszej reklamacji skieruję również oficjalną skargę do Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej."

Pani w kontrolingu bardzo sie zdenerwowala czytają reklamację i zaproponowała, abym może skragę złożyła tu u nich a nie w dyrekcji. Nie uległam!

Ciąg dalszy nastapi ...
Pewnie sama podkrada, więc się wkurzyła Kradzież jest przestępstwem i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Trzeba by ich sądem postraszyć.
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:06   #119
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez sylwia.gda
Trzymam kciuki za akcję Basiu i jestem dobrej myśli. Uważam ze takie zlodziejstwo powinno byc karane obcięciem palca! Jeden palec za 1 okradziona przesylkę.
pomysł niezły, ale nie wiem, jak oni by w tych sortowniach tacy zupełnie bezpalczaści pracowali...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:10   #120
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

ja kiedys zlozylam skarge na listonosza jak wsadzil mi dosc spora przesylke do skrzynki,skrzynka tak byla zapchana,ze trzeba bylo wymieniac zamek a paczka zostala uszkodzona.Nie rozumiem kto wpadl na taki glupi pomysl,zeby ja tam zapchac poza tym to byla przesylka polecona wiec powinnam ja osobiscie odebrac
Zlozylam skarge i listonoszka z laska oddala mi za wymiane zamka ,na szczescie to wredne babsko nie pracuje juz
Priorytetowe przesylki z allegro nie zginely mi nigdy ale za podejrzewam,ze probki zostaly mi skradzione,bo wyslalam sporo maili a probek dostalam naprawde niewiele
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.