Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-09, 17:36   #1
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102

Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics ?


No właśnie.....Po niezbyt przyjemnych doświadczeniach z Antheliosem fluide extreme ... straaaasznie natłuszczał moją mieszaną cerę z ogromną tendencją do błyszczenia się - pytanko do dziewczyn , które używały obu filtrów : który ma lżejszą konsystencję i nie pozostawia tłustej warstwy na twarzy ?
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 09:06   #2
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę

Magdi fluidy maja najlżejszą konsystencje. Z filtrow , ktore wymienilaś w tytule najlzejszy jest DP. A wogole ze wszytskich to Vichy fluid i Bioderma spray spr40 .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 09:15   #3
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę

Akurat Anthelios fluid to tłuścioch okropny. Jakbym się smarowała smalcem.

magdi, one oba zostawią tłustą warstwę na twarzy. Aqua lait jest bardziej kremowy, Dermo Pediatrics bardziej wodnisty i przez to lżejszy w nakładaniu. Może dzięki temu jest odrobinę mniej tłusty.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 09:20   #4
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę

Magdi nie łudź się, że znajdziesz nie tłusty filtr wszystkie są mniej lub bardzie tłuste.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 09:35   #5
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę

Miałam obydwa- jeden i drugi to tłusty smalec. DP ma lżejszą konsystencję....ale nie ma się co czarowac wszystkie LRP bez wyjątku pozostawiają błyszczącą , smalcowatą powłokę na twarzy...

Ja bym spróbowała z innymi filtrami....bioderma tak nie "świeci" ale za to pobiela...Przyzwoite jest to czerwone Vichy ...
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 16:17   #6
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę

dzięki za informacje ......
contax - mam świadomość , ze filtry nie należa do najlżejszych preparatów ...ale nie chciałabym zakupić czegoś masakrycznie tłustego
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 16:23   #7
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Magdi fluidy maja najlżejszą konsystencje. Z filtrow , ktore wymienilaś w tytule najlzejszy jest DP. A wogole ze wszytskich to Vichy fluid i Bioderma spray spr40 .
no właśnie a propos Biodermy - czy tylko ta "40" w sprayu ma w miarę lekką konsystencję, nie natłuszcza masakrycznie ( trochę przeraża mnie jej poj . t.j. 400ml) czy równie ,,lekka" jest 50 + w sprayu?
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-10, 16:43   #8
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę

magdi Bioderme w sprayu SPF 50+ tez dziewczyny chwalily za lekkosc. Bioderma SPF 40 ma to do siebie, ze po pewnym czasie wysusza skore. Poszukaj sa o nich watki na BK.
Lekki jest tez fluid Vichy SPF 50+.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 19:07   #9
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

Z tych dwóch wymienionych w tytule zdecydowanie mniej się błyszczy DP.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 22:14   #10
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : AL czy DP

Lubie filtry LRP, bo naleza do chroniacych najskuteczniej przed UVA.
DP i AL uzywam na zmiane przez okragly rok. Dobrze przylegaja do twarzy.
AL moge (na baze z silikonow!) nalozyc w calosci 2 ml na buzie, wchlonie sie do satynowego poblasku w okolo 20-30 minut. DP radze nakladac porcjami (takze na baze z silikonami, ogromnie poprawia wchlanialnosc filtra i oslabia blask), wtedy rozlozy sie rownomiernie i po 30 minutch wchlonie.
Calosc pudruje lekko skrobia i to wystarcza ale mam cere normalna z tendencja do suchej.

Trzeba pamietac, ze AL ciemnieje po chwili na twarzy (zwlaszcza skombinowany z wit C w kremie z silikonami, np. Redermicu) zas DP przysypany skrobia robi ze mnie blada anemiczke stojaca jedna noga w grobie i zapewnia wsrod rodziny i znajomych troskilwe pytania, czy na pewno jestem zdrowa. Wtedy na warstwe DP musze dla unikniecia tego efektu, dolozyc troche barwionego Antheliosa Creme Teintee.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 21:43   #11
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : AL czy DP

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Akurat Anthelios fluid to tłuścioch okropny. Jakbym się smarowała smalcem.

magdi, one oba zostawią tłustą warstwę na twarzy. Aqua lait jest bardziej kremowy, Dermo Pediatrics bardziej wodnisty i przez to lżejszy w nakładaniu. Może dzięki temu jest odrobinę mniej tłusty.

Niestety, filtry LRP to niesamowite tłuściochy, tak jak pisały dziewczyny.
Najbardziej lubie DP, świeci sie przeokrutnie, ale nie czuć go tak bardzo na twarzy i nie zapycha w przeciwieństwie do AL, który dodatkowo jest lepidłem

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
magdi Bioderme w sprayu SPF 50+ tez dziewczyny chwalily za lekkosc. Bioderma SPF 40 ma to do siebie, ze po pewnym czasie wysusza skore. Poszukaj sa o nich watki na BK.
Lekki jest tez fluid Vichy SPF 50+.

Z biodermy spray 50+ byłam zadowolona do czasu, kiedy mi niesamowicie wysuszyła twarz i musiałam pokornie powrócic do Antka DP. Bioderma nie świeci się bardzo (jak zwykły krem nawilżający), nie jest tłusta, w ogóle nie czuć jej na twarzy.

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
zas DP przysypany skrobia robi ze mnie blada anemiczke stojaca jedna noga w grobie i zapewnia wsrod rodziny i znajomych troskilwe pytania, czy na pewno jestem zdrowa. Wtedy na warstwe DP musze dla unikniecia tego efektu, dolozyc troche barwionego Antheliosa Creme Teintee.

U mnie efekt anemiczki też murowany po DP. Jestem z natury blada, ale po DP, to juz tragedia.
Cóż zrobić. Od czasu do czasu wypróbuje jakis nowy filtr, ale po jakims czasie wracam zawsze do DP. Gdyby nie to świecenie, byłby dla mnie idealny
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 21:50   #12
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : AL czy DP

Ja nie lubię ani DP, ani AL, bo są to gumowo-wilgotno-białe mleczka. Hitem dla mnie jest krem DP spf 40, zachowuje się jak zwykły krem, nie lepi się, wchłania się szybko, choć jest taki suchawy i ciężko go rozsmarować, najpierw bieli bardzo, ale potem to znika. Nie daje smalcowato-gumowej powłoki. Cienka warstwa matuje mnie bardzo, świetnie trzyma się na nim makijaż, ładnie nawilża buzię, nie obciąża jej. Ma gęstą konsystencję, nie przecieka przez palce jak ten DP spf 50+.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 22:10   #13
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios AL czy DP?

Smoku, masz może namiary na skład tego kremu DP. Na KWC nie dopatrzyłam sie w ogóle jego istnienia.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 22:28   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios AL czy DP?

Właśnie dziś po południu wyrzucilam pudełko, ale poszukam w necie.

Wygląda, że to ten, ale głowy nie dam sobie uciąć, bo ma trochę inną nazwę:
http://www.saninforma.it/Sezione.jsp...SezioneRif=548
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 22:31   #15
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios AL czy DP?

Już mam:
ANTHELIOS 40 DP DERMO-PEDIATRICS

AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, CYCLOPENTASILOXANE, ALCOHOL DENAT., ISOHEXADECANE, CYCLOHEXASILOXANE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, TITANIUM DIOXIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, LAURYL PEG / PPG-18 / 18 METHICONE, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, BUTYLPARABEN, DIMETHICONE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, ETHYLHEXYL, TRIAZONE, ETHYLPARABEN, GLYCINE SOJA, ISOBUTYLPARABEN, METHYLPARABEN, PENTASODIUM ETHYLENEDIAMINE TETRAMETHYLENE, PHOSPHONATE, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 20:28   #16
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

Bardzo dziękuję Smoku za podanie składu
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 09:22   #17
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

dziewczyny wszystkim wielkie dzięki za informacje ...i chyba jednak biorąc pod uwagę Wasze opinie(w tym recenzje na KWC) zrezygnuję z atheliosa i zdecyduję się na biodermę w sprayu 50 +
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 07:19   #18
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

Swietnie, ze jest watek o Antheliosie, bo wlasnie mam pytanko. Mam Antheliosa 50+ aqua lait i na poczatku bylam zachwycona. Wydawalo mi sie, ze spotkalo mnie niewyobrażalne szczęście, bo od razu trafilam na filtr, ktory mi pasuje. Niestety po jakims czasie stosowania zauwazylam, głównie w swietle dziennym, ze strasznie trudno mi go dobrze wmsmarowac w skore, mam pelno bialych smug, ktore po zaskrobiowaniu wygladaja jeszcze gorzej. Mam problem z wtarciem przepisowej dawki . Co robic? Czy wszystkie filtry tak ciezko sie wciera? Mam znajoma tez uzywa filtrow, a buźkę ma jak marzenie, glupio mi ja pytac, bo nie jest to moja blizsza znajoma. Poradzcie cos . Probowalam juz wsmarowywac ten smalec warstwami ale nic to nie daje...
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 13:12   #19
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

tutaj masz wątek o Aqua-Lait:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116017
u mnie też słabo się wchłaniał.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-21, 20:34   #20
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

Cytat:
Napisane przez nerikka
Swietnie, ze jest watek o Antheliosie, bo wlasnie mam pytanko. Mam Antheliosa 50+ aqua lait i na poczatku bylam zachwycona. Wydawalo mi sie, ze spotkalo mnie niewyobrażalne szczęście, bo od razu trafilam na filtr, ktory mi pasuje. Niestety po jakims czasie stosowania zauwazylam, głównie w swietle dziennym, ze strasznie trudno mi go dobrze wmsmarowac w skore, mam pelno bialych smug, ktore po zaskrobiowaniu wygladaja jeszcze gorzej.
Ja tak mam, że każdy filtr mnie na początku zachwyca a po kilku dniach używania staję przed brutalną prawdą - znowu porażka a wydawało się, że będzie tak pięknie albo tłuścioch, albo skóra nie oddycha, albo zapycha albo w ogóle nie nawilża i wysusza skórę na wiór.


Cytat:
Napisane przez nerrika
Mam problem z wtarciem przepisowej dawki . Co robic? Czy wszystkie filtry tak ciezko sie wciera? Mam znajoma tez uzywa filtrow, a buźkę ma jak marzenie, glupio mi ja pytac, bo nie jest to moja blizsza znajoma. Poradzcie cos . Probowalam juz wsmarowywac ten smalec warstwami ale nic to nie daje...
Przepisowa porcja kremu, to baaardzo dużo i moja gębula mówi nie. Wsmarowuję ile się da. Dużo, ale nie jest to zalecana ilość kremu. Chyba mało komu udaje sie ta sztuka
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 07:00   #21
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Przepisowa porcja kremu, to baaardzo dużo i moja gębula mówi nie. Wsmarowuję ile się da. Dużo, ale nie jest to zalecana ilość kremu. Chyba mało komu udaje sie ta sztuka
Ale co w takim przypadku z jakimis ewentualnymi skutkami ubocznymi faktu, ze nie wsmarowujemy przepisowej ilosci? Wiadomo, ze zawsze mozna nalozyc mniej , ale czy to nie bedzie mialo potem jakis nieprzyjemnych konsekwencji?
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 20:41   #22
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Ale co w takim przypadku z jakimis ewentualnymi skutkami ubocznymi faktu, ze nie wsmarowujemy przepisowej ilosci? Wiadomo, ze zawsze mozna nalozyc mniej , ale czy to nie bedzie mialo potem jakis nieprzyjemnych konsekwencji?

Mniejsza ilość to słabsza ochrona, większe ryzyko powstania przebarwień, zmarszczek. Z mniejszą ilością filtra na twarzy staram sie nie szaleć na świeżym powietrzu i nie wystawiać ciała do słońca
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 21:46   #23
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

dla mnie zdecydowanie jest lepszy DP ładnie się wchłania nawet lepiej niz fluid Vichy za to delikatnie się klei i minimalnie bieli, natomiast AL to porażka, lepi się i błyszczy niemiłosiernie, a buzia wyglada jakby brakowało jej snu i witamin blee

EDIT: w obu przypadkach nie mam najmniejszego problemu z nałożeniem przepisowej ilości.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 22:13   #24
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

Po AL miałam latarnię na twarzy - okrutnie się błyszczał, nawet po przypudrowaniu. No i strasznie denatem czuć od niego.

DP wchłania się na mojej cerze dużo lepiej, nie zostawia dużego połysku, chociaż jakiś na pewno jest . Wydaje mi się, że jest lżejszy od AL. Przy pierwszej aplikacji czułam mocno alkohol, przy drugiej i trzeciej - dużo mniej. Może wywietrzał z próbki .

No właśnie, użyłam tylko jednej próbki DP - 5 ml, a AL zużyłam wczesną jesienią 100 ml, więc nie mam dobrej perspektywy czasowej do porównań. Ale już pędzi do mnie pocztą 80 ml DP w próbeczkach. No to zobaczymy, jak będzie się sprawował na paszczy
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 10:19   #25
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Mniejsza ilość to słabsza ochrona, większe ryzyko powstania przebarwień, zmarszczek. Z mniejszą ilością filtra na twarzy staram sie nie szaleć na świeżym powietrzu i nie wystawiać ciała do słońca
A co z skutkami ubocznymi powodowanymi przez sam filtr? Gdzies na wizazu byl artykul o tym wlasnie, ze za mala dawka filtra moze dodatkowo zaszkodzic skorze.

Dzis udalo mi sie wbic w paszcze 1,8 ml, mialam straszny smalec na twarzy, ale po skrobii cere mam niemal idealna i w ogole sie nie blyszczy caly dzien. Skrobia tylko troche sie zbiera w okolicy ust pod wieczor, ale to zawsze mozna poprawic. Trudno mi sie troche przyzwyczaic do tej skrobiowo-filtrowej tapety, nigdy sie nie pudrowalam a podklad nakladalam jedynie na brodzie... czuje sie troche nieswojo, wciaz mi sie zdajec, ze ludzie patrza na mnie i mysla "ale tynk", "ale tapeciara, blee" . Chyba mam obsesje
A nad DP myslalam, zeby moze kupic ale sama nie wiem, chyba zalatwie sobie probki, bo raz slysze, ze beznadziejny, raz ze swietny...
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 15:41   #26
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Który mniej nabłyszcza skórę : Anthelios Xl 50+ Aqua- Lait czy Dermo Pediatrics

nerikka, na BU był juz taki temat a nawet dwa, skrzystaj z wyszukiwarki.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.