Tabletki antykoncepcyjne a papierosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-14, 07:45   #1
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142

Tabletki antykoncepcyjne a papierosy?


Mam pytanie, czy palenie papierosów podczas brania tabletek antykoncepcyjnych niesie za sobą ryzyko zakrzepicy bez względu na wiek i ilość wypalanych papierosów? Pytam bo jak byłam u lekarza pierwszy raz po tabletki to mnie pytała czy palę papierosy, gdy jej powiedziałam że palę kazała się w miarę ograniczać i dodała że w najbliższych latach radziłaby mi rzucić ponieważ kobiety po 35 roku są narażone na zakrzepicę. Dodam że mam 23 lata i palę paczkę dziennie choć teraz od dwóch miesięcy nie biorę tabletek ale zastanawiam się nad tym, żeby znowu zacząć je brać. Proszę też o potwierdzenie bo nie jestem pewna czy przy wkładce ma to jakieś znaczenie(wydaję mi się że nie).
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 07:56   #2
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a papierosy?

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy palenie papierosów podczas brania tabletek antykoncepcyjnych niesie za sobą ryzyko zakrzepicy bez względu na wiek i ilość wypalanych papierosów? Pytam bo jak byłam u lekarza pierwszy raz po tabletki to mnie pytała czy palę papierosy, gdy jej powiedziałam że palę kazała się w miarę ograniczać i dodała że w najbliższych latach radziłaby mi rzucić ponieważ kobiety po 35 roku są narażone na zakrzepicę. Dodam że mam 23 lata i palę paczkę dziennie choć teraz od dwóch miesięcy nie biorę tabletek ale zastanawiam się nad tym, żeby znowu zacząć je brać. Proszę też o potwierdzenie bo nie jestem pewna czy przy wkładce ma to jakieś znaczenie(wydaję mi się że nie).

ogolnie papierosy nie sa dobra sprawa, ale to chyba wiesz

wydaje mi sie, ze kazda ilosc i w kazdym wieku zwieksza ryzyko zakrzepicy... bo powinnysmy dodac nasze ewentualne sklonnosci do kzrepniecia krwi, a tych pewnie nie znamy...

kazda krew jest inna bardziej lub mniej podatna na krzepniecie... plus papierosy, sama sobie odpowiedz...
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 08:45   #3
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a papierosy?

To ja wiem tylko zdziwiło mnie "bagatelizowanie" mojego palenia przez lekarza. Nie wiem czy w tej sytuacji nie powinien zaproponować innej antykoncepcji?

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

...ale i tak dziekuje za cenne rady
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 08:48   #4
mmmadzia88
Raczkowanie
 
Avatar mmmadzia88
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 272
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a papierosy?

Ja też palę ok. paczkę dziennie, też przy wypisywaniu mi recepty na tabsy lekarz zapytał się o to, czy palę. Jak uzyskał potwierdzającą odpowiedź to powiedzial tez tylko: 'to dobrze byłoby rzucić'. I nic więcej. Wiesz, no myślę, że to sprawa lekarza czy 'zbagatelizuje' czy nie... Decyzja należy od Ciebie, wiadomo - najlepiej tych rzeczy nie łączyć
mmmadzia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 10:16   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a papierosy?

A co moze lekarz ? powiedziec ze nalezaloby rzucic ? no moze tylko chyba kazda w maire swiadoma kobieta wie ze palenie to nic fajnego a ilu lekarzy pali ?

zaproponowac cos innego ?no moze tylko co ?nie iem jak przy plastrach i nuvaringu z paleniem ,czy mozna czy nie ale jesli kobieta ma zaufanie tylko do pigulek to co moze zaproponowac ?

poza tym nie oszukujmy sie lekarz prywatnie zarabia na tych tore biora pigulki bo przychodza po recepty ,a i on moze zapisywac pigulki ktore zaproponowala mi firma farmaceutyczna.

warto miec tego swiadomosc .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 11:52   #6
ladyinblack90
Raczkowanie
 
Avatar ladyinblack90
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 226
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a papierosy?

Ja tez zastanawiam się co robic. nie palę duzo bo paczka to wystarcza mi na tydzien - 9 dni... ale zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne (microgynon) 6 dni temu. Chcialabym rzucic palenie ale tak z dnia na dzien to nie jest latwo... nie palilam 2 dni ale czuje, ze chcialabym zapalic. Musze miec tego 1-2 papierosy dziennie chociaz. Czy myslicie, ze przy takiej ilosci jak na razie jest duze zagrozenie tą zakrzepicą? Ja sie na tym za bardzo nie znam, wiec prosze o rade, zapomnialam poinformowac ginekologa o paleniu, bo bylam tak zaaferowana tą wizytą
ladyinblack90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 14:19   #7
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a papierosy?

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość

wydaje mi sie, ze kazda ilosc i w kazdym wieku zwieksza ryzyko zakrzepicy... bo powinnysmy dodac nasze ewentualne sklonnosci do kzrepniecia krwi, a tych pewnie nie znamy...

kazda krew jest inna bardziej lub mniej podatna na krzepniecie... plus papierosy, sama sobie odpowiedz...
można zrobić badanie krwi - ilość którychś z krwinek odpowiada krzepnięciu krwi. jeśli jest ich za mało to krew krzepnie wolniej.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez ladyinblack90 Pokaż wiadomość
Ja tez zastanawiam się co robic. nie palę duzo bo paczka to wystarcza mi na tydzien - 9 dni... ale zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne (microgynon) 6 dni temu. Chcialabym rzucic palenie ale tak z dnia na dzien to nie jest latwo... nie palilam 2 dni ale czuje, ze chcialabym zapalic. Musze miec tego 1-2 papierosy dziennie chociaz. Czy myslicie, ze przy takiej ilosci jak na razie jest duze zagrozenie tą zakrzepicą? Ja sie na tym za bardzo nie znam, wiec prosze o rade, zapomnialam poinformowac ginekologa o paleniu, bo bylam tak zaaferowana tą wizytą
nie sądzę, że ryzyko jest duże. ale lepiej spróbuj rzucić, np. z tabexem - jest bardzo skuteczny.
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 19:14   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a papierosy?

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
czy palenie papierosów podczas brania tabletek antykoncepcyjnych niesie za sobą ryzyko zakrzepicy bez względu na wiek i ilość wypalanych papierosów?

tak.

z wiekiem to ryzyko rośnie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 17:13   #9
chemiczna_
Raczkowanie
 
Avatar chemiczna_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 463
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a papierosy?

ojej, ale jeden poranny chyba mi nic nie zrobi.. bo zaczelam yaz pare tygodni temu ..
__________________


Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.
chemiczna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.