Zostałam całkiem sama.. jak sobie z tym poradzic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-04-27, 20:05   #1
cytrynka0707
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 18

Zostałam całkiem sama.. jak sobie z tym poradzic?


W bardzo krótkim czasie rozpadł się mój ponad 3 letni związek, a do tego zerwalam znajomość z jedyna koleżanka. Jestem osoba która w czasach szkolnych miała sporo problemów, była wyśmiewana przez co moja samoocena jest niska i ciezko jest mi zawierać nowe głębsze znajomosci, czy to przyjaznie czy milosci. Teraz zostałam całkiem sama, na studiach czasem coś tam z kimś pogadam ale wiadomo ze to bardziej taki small talk. Jak poradzic sobie z taka samotnością żeby się nie załamać? Dać sobie trochę czy jednak od razu wychodzić do ludzi by tzw nie zdziadzieć?
cytrynka0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-29, 10:00   #2
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Zostałam całkiem sama.. jak sobie z tym poradzic?

Ludzie różnie znoszą samotność, ale generalnie mogę poradzić żeby jednak starać się przełamać i wychodzić do innych, odnowić kontakty, podjąć jakieś nowe aktywności żeby poznać nowe osoby. Będzie Ci łatwiej wrócić do siebie po rozstaniu i poznasz nowych ludzi. Dlaczego zerwałaś znajomość z jedyną koleżanką?
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-29, 10:44   #3
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 097
Dot.: Zostałam całkiem sama.. jak sobie z tym poradzic?

Jestem za tym by jednak wychodzić do ludzi albo mocno się czymś zająć. Wtedy jest mniej czasu na rozmyślania i rozpamiętywanie. A nowe znajomości tak czy inaczej się przydadzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-29, 16:58   #4
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 423
Dot.: Zostałam całkiem sama.. jak sobie z tym poradzic?

Przykro mi, że masz traumę po kontaktach z rówieśnikami w szkole. Rozstanie po długim związku i rozpad przyjaźni na pewno w tym nie pomaga...
Na Twoim miejscu nie robiłabym przerw "tylko dla siebie", ale starałabym się być wśród ludzi, odnawiać może jakieś stare, zaniedbane znajomości, poznawać nowe osoby. Choćby koła naukowe na studiach bardzo pomagają poznawać różnych ludzi. No i zawsze jest Tinder.
Ogólnie, nie zamykaj się
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-30, 10:20   #5
hanecznikova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 186
Dot.: Zostałam całkiem sama.. jak sobie z tym poradzic?

Ja też zostałam sama i w sumie to mnie obecnie stresuje w ogóle spotykanie się z ludźmi. Spotykam się sporadycznie z ludźmi, a na jakies wydarzenia które mnie interesują... też jeżdżę sama. Powinnam się otworzyć, ale mocno mam problem z rozmową. Za bardzo rozkminiam i stresuję się, że powiem coś nie tak, więc by oszczędzić sobie takie rzeczy.. zwyczajnie wolę się odcinać. Ja chyba nie jestem jeszcze gotowa na to by poznawać nowych ludzi.
hanecznikova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-30 11:20:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.