Katar u niemowlęcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-29, 05:09   #1
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Unhappy

Katar u niemowlęcia


Cześć dziewczyny,

Piszę w imieniu swojej siostry, ona nie korzysta z tego typu forów, a tymbardziej teraz nie miałaby raczej na to czasu, nie ma czasu zjeść obiadu i pije kawę za kawą by jakoś utrzymać się na nogach.

Tak mi jej szkoda, że zdecydowałam się (że też nie pomyślałam wcześniej :/) zaczerpnąć Waszej opini.
Szukałam tego typu wątku w wyszukiwarce, aczkolwiek nie znalazłam nic, co mnie zdziwiło szczerze mówiąc, bo wydawało mi się, że znajdę nawet parę

Otóż, siostry córcia ma troszkę ponad miesiąc i od dwóch tygodni ma katar. Kropelki od lekarza nie pomagają. Dałam jej maść majerankową, ale siostra twierdzi, że ta również niewiele daje.
Doradziłam sól fizjologiczną i tu moje pierwsze pytanie- jak często można takową stosować? Czy można jej używać za każdym razem, kiedy jest taka potrzeba?

Drugie pytanie to po prostu czy macie jakieś porady, które mogłabym przekazać siostrze?
Lekarz, z którym widzieli się po raz kolejny, niestety niewiele pomógł.

Malutka płacze ciągle, męczy się, jak to widzę, to chce mi się płakać. Ze względu na to maleńśtwo, które musi tak cierpieć i ze względu na siostrę, która twierdzi, że jak śpi 3 godziny dziennie to jest zadowolona

Dzięki kochane za pomoc!

Edytowane przez kasia uk
Czas edycji: 2009-12-29 o 05:10
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 09:13   #2
Zyletkowe zycie
Rozeznanie
 
Avatar Zyletkowe zycie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zza biurka
Wiadomości: 770
GG do Zyletkowe zycie
Dot.: Katar u niemowlęcia

Jedyne co moge poradzic, to to zeby oczyszczac nosek (gruszka bądz frida) , sol morska/fizjologiczna ( ja dawalam mniej wiecej 5 razy dziennie),(od lekarza w PL na katar dostałam nasivin dla niemowląt i przyznaje ze pomogl, druga lekarka dala nam tetrisal/e i tez byl pomocny) i ulozyc ją na pochyło tzn pod materac bądz pod plecki i glowke podlozyc koce itp, mniej wiecej na 30-40stopni. Niestety katar u takiego maleństwa jest męczący - zwlaszcza dla samego maluszka, ale mam nadzieje ze zdrowko powroci.
Pozdrawiam, i duzo sił dla siostry
__________________
Żyleta
Zyletkowe zycie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 10:49   #3
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Katar u niemowlęcia

Mozna jeszcze posmarowac pulmexem, rozgrzewajaca masc dla niemowlat.

U nas sprawdzil sie nasivin dla niemowlat, floxal-na recepte i frida non stop
Woda morska w spreyu psikalam kilka x dziennie

Materacyk wyzej rowniez ulatwia oddychanie
Uwazam ze nie ma zartow z katarem u tak malych dzieci bo jak zejdzie nizej to bedzie wileki klopot i placz.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 11:03   #4
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Katar u niemowlęcia

na miejscu siostry to chyba bym zmieniła lekarza
jeśli nawisin sól fiziologiczna czy inne rzeczy nie pomagają chyba trzeba zastosować inny specyfik dostępny na recepte aż dziwne ze sie lekarz tym nie przejmuje
mojej koleżanki córcia(1,5 miesięczna) po 4 dniach kataru wylądowała w szpitalu z ciężkim zapaleniem oskrzeli
nie twierdze ze u twojej siostry sytuacja może sie powtórzyć ale proponowałbym konsultację z innym pediatrą
plus oczywiście zastosować inne rady czyli częste odciąganie plus 3 razy dziennie sól i nawisin i materacyk wyżej
powodzenia
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 11:30   #5
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Katar u niemowlęcia

frida frida i jeszcze raz frida. u nas nic nie dzialalo. teraz dostaje wziewne leki (bo zaraz po katarze byl kaszel i zapalenia oskrzeli), na katar pomaga Buderhin (na recepte). ale u nas alergia, to moze co innego. niestety katar trzeba przeżyc, bo nie zawsze daje sie go wyleczyc nasivinem itd. polecam tez klepanie po pleckach (dziecko ma byc pochylone lub na brzuszku), boczasem katar splywa do gardła, płuc i powoduje wlasnie zapalenie oskrzeli
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 11:32   #6
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Katar u niemowlęcia

Po pierwsze to prosze nie smaruj dzidzi zadnymi masciami rozgrzewajacymi!!!! Moze dojsc nawet do poparzenia skory!!! poza tym olejki eteryczne sa u takich malenstw niedozwolone!!!!!!
Ja mam bardzo dobrego lekarza ale tez niestety nie jest w stanie mi (mojemu dzieciu) nic konkretnego doradzic na katar!! Po pierwsze, do zapalenia oskrzeli badz w nastepstwie pluc, zwykle dochodzi w sytuacji kiedy katar splywa do gornych drog oddechowych, moze rowniez zrobic sie zapalenia gardla. Aby temu zapobiec nalezy lekko uniesc materac malenstwa! O tym wspominala juz jedna wizazanka. Wazne jest by dziecie lezalo na podniesionym materacu plasko, prosto... yyyyyyy hmmm... aby cialo od glowki do pupy nie bylo ugiete.... Z ta solo morska tez trzeba uwazac ( w ogole z sola) - dzieci nie wydalaja soli z organizmu, zatrzymuja ja wiec moze dojsc do zatrucia solnego.. niestety nie pytalam jakie sa jego nastepstwa. Kropli na katar nie nalezy podawac dluzej niz 7 dni!
Ach... niech siotra zadba o wilgotne powietrze w domu. Te od kaloryferow jest zwykle okrpnie suche i dodatkowo podraznia sluzowki. Mokre reczniki na kaloryferach powinny wystarczyc.
Pozdrawiam izycze duuuuuuuuuuuuuuuuzo zdrowia.
Monia, a jak ma pomoc klepanie po pleckach przy katarze??
Co kraj to obyczaj... pamietam jak raz wyladowalismy na pogotowiu,maly byl zaziebiony.Lekarz powiedzial mi, zeby nie klepac tylko wziac do gory gdy dziecko kaszle badz gdy sie zakrztusilo plynem badz jedzeniem... i ogolnie ze klepanie po pleckach jest juz "nieaktualne"...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....

Edytowane przez emurulez77
Czas edycji: 2009-12-29 o 11:39
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 12:01   #7
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: Katar u niemowlęcia

nie tak dawno tez mielismy problem z katarkiem. pomogl nam nasivin. jednak poszlam do lekarza, kazala kropic sola co chwile, najlepiej z lodowki tzn zimna. oprocz tego dostalismy 2 syropki. pomoglo wsyztsko razem
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 14:34   #8
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Katar u niemowlęcia

u nas tez pomaga nasivin. dobre jest tez euphorbium.
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 16:33   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Katar u niemowlęcia

Dziewczyny dziecko ma miesiąc !!!!!! i od 2 tygodni ma katar ,jak to mozliwe ? to raz
dwa nie proponujcie lekow bo od tego jest lekarz .

ja zaproponuje kupic aparat frida lub jakis podobny.

karmic dziecko piersia jak najczesciej,podniesć materacyk,wietrzyć pokój i trzymac dziecko z dala od chorych.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 22:20   #10
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Katar u niemowlęcia

Kasiu, mój synek miał swój pierwszy katarek gdy miał sześć tygodni. Najbardziej przydała się woda morska marimer, frida, maść majerankowa. Podnieśliśmy materacyk, żeby mu się lepiej oddychało. No i co ważne położna kazała nam kilka razy w ciągu dnia oklepywać małemu plecki i klatkę piersiową ruchem od dołu ku górze, żeby nie zeszło na oskrzela. I pamiętaj wbrew temu co wielu sądzi nie powinno się przegrzewać malucha. Lekka piżamka, częste wietrzenie.

Życzę dużo zdrówka
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 12:30   #11
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Katar u niemowlęcia

Dziękuję za porady dziewczyny!

Zaraz zadzwonię do siostry i powiem jej wszystko.

Zapomniałam oczywiście dodać, iż mieszkamy w UK. Byłam wczoraj w aptece i tutaj uważają, że nie można dać dziecku poniżej 3 miesiąca nic więcej jak sól fizjologiczną! A używanie gruszki jest abslutnie zabronione Oczywiście siostra i tak używa, po prostu delikatnie i uważnie, ale cóż..

Na prawdę, co kraj to obyczaj.
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-31, 15:21   #12
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Katar u niemowlęcia

wiesz co u mnie pomoglo jak mloda miala juz zatkany max nos? kupilam sol fizjologiczna (takie male opakowanie, chyba 5ml) i przykro to pisac ale wcisnelam caly plyn do nozdrzy, podejrzalam lekarza mojego wlasnie w uk jak zrobil tak, polka zaciagnela sie nosekiem bo dostala od razu smoczek, caly sluz przeplynal do gardla
troche to makabryczne, mloda sie darla, ale skuteczne
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 19:36   #13
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Katar u niemowlęcia

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Po pierwsze to prosze nie smaruj dzidzi zadnymi masciami rozgrzewajacymi!!!! Moze dojsc nawet do poparzenia skory!!! poza tym olejki eteryczne sa u takich malenstw niedozwolone!!!!!!

Monia, a jak ma pomoc klepanie po pleckach przy katarze??
Co kraj to obyczaj... pamietam jak raz wyladowalismy na pogotowiu,maly byl zaziebiony.Lekarz powiedzial mi, zeby nie klepac tylko wziac do gory gdy dziecko kaszle badz gdy sie zakrztusilo plynem badz jedzeniem... i ogolnie ze klepanie po pleckach jest juz "nieaktualne"...
nie widze zwiazku...
jak krem przeznaczony dla niemowlat bez recepty moze poparzyc skore...
A o olejkach zadna nie wspomnialam, chyba ze mi umknelo

Katra u niemowlat splywa do gardla, czopujac je, w efekcie czego bobas dusi sie flegma, a wypijajac na to mleko wyrzuca wszystko jak fontanna(flegma jest gęstsza)
Oklepywanie "odkleja" wszystko.

Ja korzystam z pediatry-domowych wizyt
Pulmex rozgrzewajacy przed kazdym karmieniem, frida i woda morska zalecona bardzo czesto w celu nawilzenia sluzowki
Nasivin max do 7dni i wspomniany flox przeciwbakteryjny.Cebion i calcium 3x dziennie i tym sposobem wyprowadzilam swoje malenstwo z kataru
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 22:05   #14
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Katar u niemowlęcia

Maść majerankowa jest nie tyle rozgrzewająca, co wydziela olejki eteryczne, które pomagają bobasowi w lepszym oddychaniu. I jest wskazany dla bobasów, więc nie wydaje mi się, żeby mogła zaszkodzić.

Niestety żadnych z powyżej wymienionych kropelek tutaj nie dostanie siostra, jedynie tą sól fizjologiczną. Może ewentualnie w Polskim sklepie, gdzie jednak opinia jest taka, iż nie powinno tam kupować się żadnych leków, ponieważ niejedna osoba już po nich dostała czy uczulenia czy zachorowała.. A niby data była ważna..

Jedynym wyjściem jest na chwilę obecną skorzystanie z Waszych domowych porad, jak nawilżanie powietrza czy klepanie po pleckach.

Przeczytałam również, że rumianek pomaga. Można go zaparzonego stawiać przy łóżeczku, ponieważ emanują z niego silne olejki, które udrożniają nosek oraz można słaby z dodatkiem cukru dać do picia, bądź dodać do mleczka.
Może któraś z Was korzystała z niego?

Tutaj w UK dużo dzieci musi im chorować i dlatego nie biorą tego tak serio jak w Polsce. Ale siostra powiedziała, że jeżeli przez ich ignorancję dojdzie do zapalenia oskrzeli to po prostu pójdzie z tym do sądu. Tzn jeżeli zapalenie okaże się krytyczne.

Oczywiście ta ich ignorancja jest spowodowana tylko i wyłącznie ich myśleniem, iż to nic strasznego, prawie każde dziecko tak ma, rzadko komu zdarza się zachorować poważniej. I ok, rozumiem, ale skoro maluszek cierpi już dwa tygodnie??

Ostatnio w naszym szpitalu wylądował chłopak z bólami brzucha. Podali mu paracetamol i kazali wracać do domu. Drugi raz przywiozła go karetka i okazało się, że chłopakowi zostało pare dni życia, bo wdała się infekcja w jego nerki. Chłopak po polsku dobrze nie mówił i wzywali polską sprzątaczkę, aby mu przekazała, że nie pożyje długo
Wyobrażacie to sobie?
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 23:00   #15
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Katar u niemowlęcia

Cytat:
Napisane przez kasia uk Pokaż wiadomość
Niestety żadnych z powyżej wymienionych kropelek tutaj nie dostanie siostra, jedynie tą sól fizjologiczną. Może ewentualnie w Polskim sklepie, gdzie jednak opinia jest taka, iż nie powinno tam kupować się żadnych leków, ponieważ niejedna osoba już po nich dostała czy uczulenia czy zachorowała.. A niby data była ważna..
Oczywiste dla mnie jest, ze noworodkowi nie powinno sie serwowac lekow jesli nie ma takiej koniecznosci. Frida, sol fizjologiczna powinny wystarczyc jesli to tylko katar.

Cytat:
Napisane przez kasia uk Pokaż wiadomość
Przeczytałam również, że rumianek pomaga. Można go zaparzonego stawiać przy łóżeczku, ponieważ emanują z niego silne olejki, które udrożniają nosek oraz można słaby z dodatkiem cukru dać do picia, bądź dodać do mleczka.
Może któraś z Was korzystała z niego?
Rumianek do mleczka? To chyba zeby dzidzia dostala rozwolnienia... Do rumianku nie wolno dodawac mleka.

Cytat:
Napisane przez kasia uk Pokaż wiadomość
Tutaj w UK dużo dzieci musi im chorować i dlatego nie biorą tego tak serio jak w Polsce. Ale siostra powiedziała, że jeżeli przez ich ignorancję dojdzie do zapalenia oskrzeli to po prostu pójdzie z tym do sądu. Tzn jeżeli zapalenie okaże się krytyczne.

Oczywiście ta ich ignorancja jest spowodowana tylko i wyłącznie ich myśleniem, iż to nic strasznego, prawie każde dziecko tak ma, rzadko komu zdarza się zachorować poważniej. I ok, rozumiem, ale skoro maluszek cierpi już dwa tygodnie??
Wiesz, nie obraz sie ale katar to rzeczywiscie kazde dziecko na pewnym etapie musi przejsc. Troche wiecej zaufania do lekarzy. Wg Ciebie lepiej leczyc noworodka na walsna reke?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 00:59   #16
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Katar u niemowlęcia

najlepiej jak podac na katar antybiotyk. na zas zeby nie bylo nic wiecej
a jak juz bedzie cos wiecej to eksterminowac
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 15:16   #17
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Katar u niemowlęcia

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Oczywiste dla mnie jest, ze noworodkowi nie powinno sie serwowac lekow jesli nie ma takiej koniecznosci. Frida, sol fizjologiczna powinny wystarczyc jesli to tylko katar.
No właśnie do kataru, który trwa już ponad 2 tygodnie doszedł kaszel. A lekarze to ignorują. Nadal trzeba im ufać? Tutaj w UK traktuje się mniej poważnie oznaki chorób. Traktuje się poważnie, gdy choroba jest już zaawansowana.

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Rumianek do mleczka? To chyba zeby dzidzia dostala rozwolnienia... Do rumianku nie wolno dodawac mleka.
Ale AAliyah, to Twoja osobista opinia czy lekarza albo położnej? Bo ja przeczytałam to w artykule napisanym na stronach stworzonych dla dzieci. Nie kieruję się tutaj opiniami osobistymi matek.



Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Wiesz, nie obraz sie ale katar to rzeczywiscie kazde dziecko na pewnym etapie musi przejsc. Troche wiecej zaufania do lekarzy. Wg Ciebie lepiej leczyc noworodka na walsna reke?
Aaliyah, zgadzam się, że katar to normalna sprawa u każdego malucha, ale katar który trwa ponad dwa tygodnie i jak napisałam wyżej, na dodatek doszedł do tego kaszel? A fridy, gruszki i sól fizjologiczna i maść majerankowa absolutnie nic nie pomagają?

Aaliyah, nie chodzi o leczenie noworodka na własną rękę, ale zastosowanie jakichś wypróbowanych sposobów, które pomogą maluszkowi, tkj jakieś olejki eteryczne, które udrożnią nosek etc. A tymbardziej jeżeli matki w Polsce stosują krople do noska dla maluszków, których tutaj nie ma, to dlaczego nie?


No i moje kolejne pytanie, czy to, że mała dostała też kaszlu, świadczy o tym, że jest gorzej ani lepiej? Czy śluz dostał się do gardełka?
Health Visitor stwierdziła, że nic na to poradzić nie można i dodała, aby nawilżać powietrze i wietrzyć pokoje. To tyle.

U nas z lekarzami jest tak, że nie koniecznie widujesz się ciągle z tym samym. Widujesz się z tym samym na własną prośbę, a tak to umawiają Ciebie z tym lekarzem, który ma akurat wolne miejsce na przyjęcie pacjenta. I siostra spotkanie ma dopiero 5 stycznia.
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 15:36   #18
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Katar u niemowlęcia

kaszel to wbrw pozorom dobra rzecz, bo dziecko odkrztusza flegme. gdyby tego nie robilo, flegma dostala by sie do pluc

a co rumianku - jestem tego zdania co alyiah, nie powinno sie rumianku dodawac do mleka, bo jedno z drugim nie gra, zreszta wyobraz sobie sama ze pijesz rumianek z mlekiem
rozwolnienia wam tylko brakuje

dobre sa masci typu snuffle babe, moja hv mowila mi zeby grubo wazelina posmarowac i dopiero wtedy tym sepecyfikiem. jesli mloda smoka sobie sama nie wyciaga mozna troszke tez smoczek na gorze, wtedy bedzie jej pieknie parowala masc do noska
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 16:34   #19
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Katar u niemowlęcia

Katakumba, rzecz w tym, że córcia siostry ma suchy kaszel, nie mokry. Więc w tym przypadku ona wydzieliny nie wykrztusza, zgadza się? Gardło ma podrażnione od czegoś, pytanie od czego i jak temu zapobiec..

Niedawno rozmawiałam z mamą i powiedziała mi, że jej położna (jak brat był malutki) absolutnie nie kazała używać długo soli fizjologicznej, ponieważ podrażnia i wysusza nosek i być może w ten sposób doszło do kaszlu?

No co do mleka i rumianku, to siostra i tak tego nie zastosuje, chodziło tu bardziej o zastosowanie rumianku jako olejku eterycznego oraz dawanie do picia z cukrem.

Katakumba, właśnie przeczytałam, że można tego używać niestety dopiero od 3 miesięcy..

Edytowane przez kasia uk
Czas edycji: 2010-01-01 o 16:41
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-01, 16:51   #20
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Katar u niemowlęcia

wiesz z tym wykrztuszaniem to jest kiepsko i u rocznego dziecka

jak ma suchy kaszel to faktycznie moze miec za suchow w pokoju... nawilzanie, ja stawialm w dramatycznych sytuacjach miske z woda na kaloryferze, ew kropilam olejkiem olbasowym tetre i tez na kaloryfer
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 18:32   #21
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Katar u niemowlęcia

No właśnie siostra dopiero niedawno zaczęła nawilżać powietrze.

A i o olbasie koleżanka nam doradziła, żeby pokropić leciutko pieluszke i powiesić koło łóżeczka, a i że można dodać do kąpieli.
I tylko olbas się tutaj dostanie, no i rumianek.
Z tym, że czytałam opinie, iż olbas zdecydowanie nie poniżej 3 miesiąca.. Ale znowu czytałam, że dziewczyny stosowały i wręcz pomogło malcowi, pomimo iż 3 miesięcy nie miał/a. Tkj koleżanka właśnie.

No cóż, właśnie rozmiałam z koleżanką. Jednego dnia poszła do lekarza (po raz drugi) z córką swoją, która była chora (katarek i kaszelek) i lekarz odesłał ją do domu, a drugiego dnia wylądowała w szpitalu z zapaleniem oskrzeli.

Nie wiem, najwidoczniej u dziecka, jednego dnia nie ma nic, a drugiego dnia wszystko nagle się pojawia.
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 20:38   #22
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Katar u niemowlęcia

tak bywa tez
ale olejek olbasowy nie zrobi krzywdy dziecku jesli kilka kropel wyladuje na pieluszce na kaloryferze

mocno nawilzac, nie trzymac w domu w obawie ze mozna pogorszyc, tylko delikatnie na spacery wychodzic
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 01:06   #23
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Katar u niemowlęcia

Rozmawiałam niedawno z siostrą (nocne marki jesteśmy ) i powiedziała, że dała córci troszke rumianku do picia i że wykrztusiła gęsty śluz a i do tego kupke zrobiła, bo z tym też ostatnio nie za ciekawie było.
Dlatego pewnie kasłała, bo śluz z nosa leżał jej w gardle i nie mogła biedna się go pozbyć. Czyli wychodzi na to, że kaszelek ma od katarku, czyli jednak ten wilgotny, z tym, że sama biedna nie mogła wykrztusić wydzieliny.

Mniejmy nadzieję, że będzie coraz lepiej.

Dzięki dziewczyny za porady!
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:54   #24
serduszkowata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 848
Dot.: Katar u niemowlęcia

ja mocno trzymam kciuki aby szybko przeszło
__________________

Link do mojego wykresu:
http://www.skarbmamy.pl/wykres_kolezanki.php?user =serduszkowata&cid=717



Staranka trwają, odchudzanie w trakcie...

Już 28 cykle staramy się o dzidziusia
serduszkowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 01:50   #25
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Katar u niemowlęcia

Dzięki serduszkowata

Siostra była dzisiaj w szpitalu, bo malutka zaczęła tracić głos i okazało się, że ma zapalenie gardełka.
Dali jej paracetamol, na którym napisane jest powyżej 3 miesiąca i kazali stosować metody, które stosowała wcześniej.

Doradzili, że powinno jej przejść po tygodniu.
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:46   #26
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Katar u niemowlęcia

U nas na katar pomogł Nasivin, masc majerankowa a na noc smarowanie klatki piersiowej i karczku Pulmexem (dzieki pomaga oddychac). Oczywiscie bardzo pomocna była Frida i Sterimar.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 13:48   #27
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Katar u niemowlęcia

kasia powiedz siostrze ze jak paracetamol nie bedzie dzialal to niech sprobouje nurofen dla dzieci, powyzej chyba miesiaca jest, ale reki nie dam sobie uciac, bo nie mam opakowania pod reka.
u nas lepiej dzialal ibuprofe/nurofen niz paracetamol

i syropek prawoslazowy

i duzo milosci
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 00:59   #28
kasia uk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 258
Dot.: Katar u niemowlęcia

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
kasia powiedz siostrze ze jak paracetamol nie bedzie dzialal to niech sprobouje nurofen dla dzieci, powyzej chyba miesiaca jest, ale reki nie dam sobie uciac, bo nie mam opakowania pod reka.
u nas lepiej dzialal ibuprofe/nurofen niz paracetamol

i syropek prawoslazowy
Tutaj w UK pewnie nie ma nic innego niż paracetamol dla tak małego dziecka niestety. A co do syropku, to sama byłam się dowiedzieć w aptece i też stwierdzono, że nic nie ma na poniżej 3 miesięcy.

Ale nasza mama przylatuje do nas niedługo i ma przywieźć ze sobą właśnie Navisin i jakieś lekarstwa, które sama stosowała dla naszego brata! Właśnie chyba nurofen jeżeli się nie mylę.

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
i duzo milosci
A to lekarstwo na pewno tutaj się dostanie

Edytowane przez kasia uk
Czas edycji: 2010-01-04 o 01:00
kasia uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 10:37   #29
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Katar u niemowlęcia

no wlasnie az wzielam do reki moje opakowanie nurofenu i faktycznie po 3 miesiacu

jak sie mala czuje?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 14:00   #30
susola
Raczkowanie
 
Avatar susola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 404
GG do susola
Dot.: Katar u niemowlęcia

mnie dziwi ze katar u malenstwa trwa juz 2 tyg, bo przeciez leczony trwa tydz a nie leczony 7 dni. Moze to jakas alergia?
__________________



[vichy]279929[/vichy]
susola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.