Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-02, 20:16   #3541
anabel85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja założyłam sobie aparat Damona Q (Mx to podobno starsza wersja) 6 miesiące temu w Warszawie w Wilcza Dent. Na leczenie poszłam z myślą o zwykłym aparacie, bo wiadomo tańszy i to sporo, ale jak się okazuje nie do końca. Na początku trzeba zapłacić więcej, ale wizyty są co 2-3 miesiące i podobno leczenie i efekty są szybsze. Dlatego cena całkowitego leczenia jest właściwie taka sama, a komfort noszenia jest zupełnie inny. I rzeczywiście po założeniu zęby odrobinę mnie bolały ale tylko 2 dni, a nie tak jak moją koleżankę, która jęczała przez 2 tygodnie że nic nie może jeść. Jeśli chodzi o koszty, za wizytę kontrolną płacę 250 a za 1 łuk 2500zł.
anabel85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 23:25   #3542
Enticing92
Wtajemniczenie
 
Avatar Enticing92
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 443
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witam dołączam do wątku

Już jutro spełni się moje marzenie <3

Jutro zakładam aparat na dół a w listopadzie na górę

Na górę będę miec aparat incognito,a na dół samoligaturujący porcelanowy

Niestety zbliża się moje wesele,przez co nie brałam innych aparatów pod uwagę

Jutro możę wrzucę zdjęcia przed i w aparacie już

Pozdrawiam serdecznie wszystkie aparatki!
Enticing92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 23:30   #3543
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Enticing92 Pokaż wiadomość
Witam dołączam do wątku

Już jutro spełni się moje marzenie <3

Jutro zakładam aparat na dół a w listopadzie na górę

Na górę będę miec aparat incognito,a na dół samoligaturujący porcelanowy

Niestety zbliża się moje wesele,przez co nie brałam innych aparatów pod uwagę

Jutro możę wrzucę zdjęcia przed i w aparacie już

Pozdrawiam serdecznie wszystkie aparatki!
Witaj cieszymy się razem z Tobą i czekamy na zdjęcia i relacje. Jaką masz wadę?
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 23:54   #3544
Enticing92
Wtajemniczenie
 
Avatar Enticing92
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 443
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Witaj cieszymy się razem z Tobą i czekamy na zdjęcia i relacje. Jaką masz wadę?
Hmmm a są jakieś specjalne nazwy wady?

mam jedynki wysunięte,więc będę miała reszte zębów wysuwane do przodu ( a myślałam,że trzeba cofnąc te jedynki)

mam stłoczone zęby,ale podobno nie jakoś bardzo,na początku ortodonta proponowała mi aparat do 4 ,albo jak chce na całe zęby

byłam zdecydowana właśnie,że jak zakładac to na wszystkie,i jak przyszłam na kolejną wizytę to spytała na co się zdecydowałam i powiedziała,że lepiej ,że przypatrując się dokładniej doszła do wniosku ,że lepiej na całośc

Pierwszą wizytę miałam 26 sierpnia

drugą 1 września i miałam już miec załozony aparat ,ale trochę potrwało robienie wycisków do incognito ,więc zakładam jutro czyli 03.09

nie mogę się doczekac,bo było to moje gigantyczne marzenie Spac nie mogę ,a na 9 mam zakładanie


Edit : pewnie chodzi o zgryz,że tyłozgryz czy przodozgryz? coś w tym stylu

niestety na tym się jeszcze nie znam i spytam jutro ortodontki bo może mi mówiła,ale nie zakodowałam

Edytowane przez Enticing92
Czas edycji: 2015-09-02 o 23:56
Enticing92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 03:20   #3545
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witamy kolejną aparatkę

O kurczę, ale to u Ciebie szybko się podziało Ja od pierwszej wizyty do wizyty zakładania aparatu musiałam czekać parę miesięcy przede wszystkim przez kolejki, bo zęby miałam już przygotowane.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 05:28   #3546
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A ja tez szybko miałam pierwsza wizyta wyciski, tydzien pozniej plan leczenia i separatory, trzy dni pozniej aparat górny, tydzien pozniej dolny
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 06:27   #3547
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że na początku też myślałam, że będę cała krwawić jak pierwszy raz go użyłam i od razu się przerzuciłam na delikatny tryb ale po paru dniach włączyłam już tryb normalny i było ok Strumień ma korzystny wpływ na dziąsła Tak jak pisałam, na instrukcji jest napisane, że krwawienie może być przez mniej więcej 2 tyg. Nie mówiąc o tym, że u mnie kiedyś prawie po każdym myciu gdzieś krwawiło dziąsło, a odkąd używam Elmexu to nie ma nic, chyba że faktycznie gdzieś za mocno się przecioram szczotką elektryczną

U mnie tez przy każdym myciu nawet najdelikatniejsza szczoteczką jest krwawienie. Elmexu nie używam, bo nie moge. Zresztą ja w ogóle od zeszłego roku mam problem z pastami do zębów. Musiałam przerzucić sie na ziołowe dostępne w sklepie ze zdrową żywnością, bo przy wszystkich "tradycyjnych" miałam reakcje alergiczne. Puchł mi język. Zanim do tego doszłam wiele razy lądowałam na SOR w szpitalu.

Nie mogłam spać w nocy (pewnie z nerwów). Na 10:20 mam zakładanie aparatu


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 06:36   #3548
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Enticing92 Pokaż wiadomość
Hmmm a są jakieś specjalne nazwy wady?

mam jedynki wysunięte,więc będę miała reszte zębów wysuwane do przodu ( a myślałam,że trzeba cofnąc te jedynki)

mam stłoczone zęby,ale podobno nie jakoś bardzo,na początku ortodonta proponowała mi aparat do 4 ,albo jak chce na całe zęby

byłam zdecydowana właśnie,że jak zakładac to na wszystkie,i jak przyszłam na kolejną wizytę to spytała na co się zdecydowałam i powiedziała,że lepiej ,że przypatrując się dokładniej doszła do wniosku ,że lepiej na całośc

Pierwszą wizytę miałam 26 sierpnia

drugą 1 września i miałam już miec załozony aparat ,ale trochę potrwało robienie wycisków do incognito ,więc zakładam jutro czyli 03.09

nie mogę się doczekac,bo było to moje gigantyczne marzenie Spac nie mogę ,a na 9 mam zakładanie


Edit : pewnie chodzi o zgryz,że tyłozgryz czy przodozgryz? coś w tym stylu

niestety na tym się jeszcze nie znam i spytam jutro ortodontki bo może mi mówiła,ale nie zakodowałam
Witaj A czy ortodontka przedstawiła Ci na piśmie plan leczenia?
Powodzenia i czekamy na zdjęcia

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Witamy kolejną aparatkę

O kurczę, ale to u Ciebie szybko się podziało Ja od pierwszej wizyty do wizyty zakładania aparatu musiałam czekać parę miesięcy przede wszystkim przez kolejki, bo zęby miałam już przygotowane.
To prawda, jedni muszą czekać miesiącami, a inni kilka dni i już aparat mają zainstalowany
Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A ja tez szybko miałam pierwsza wizyta wyciski, tydzien pozniej plan leczenia i separatory, trzy dni pozniej aparat górny, tydzien pozniej dolny
Szczęściara

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
U mnie tez przy każdym myciu nawet najdelikatniejsza szczoteczką jest krwawienie. Elmexu nie używam, bo nie moge. Zresztą ja w ogóle od zeszłego roku mam problem z pastami do zębów. Musiałam przerzucić sie na ziołowe dostępne w sklepie ze zdrową żywnością, bo przy wszystkich "tradycyjnych" miałam reakcje alergiczne. Puchł mi język. Zanim do tego doszłam wiele razy lądowałam na SOR w szpitalu.

Nie mogłam spać w nocy (pewnie z nerwów). Na 10:20 mam zakładanie aparatu


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Hej Megaan O mamuniu, nigdy nie słyszałam o takiej reakcji alergicznej Masakra jakaś ale dobrze, że już przyczyna jest chociaż znana.

Trzymam kciuki i pochwal się nam tu jak będziesz po
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 07:40   #3549
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość

Do górnego podniebienia? Mi się język opiera właśnie na jedynkach i chyba dzięki temu mam je tak wychylone ... Chyba poproszę orto żeby mi pokazała jak to ma wyglądać.
Tak, górnego

Witam nowe dziewczyny i trzymam kciuki za dzisiejsze zakładanie

Ja dzisiaj idę na wizytę, już nie mogę się doczekać kiedy ortodontka powie, że niedługo zdejmujemy
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 08:26   #3550
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dołączam do grona
choć jestem dopiero po pierwszej wizycie (badanie zgryzu, panorama), następną mam pod koniec października na odciski i potem za 2 tygodnie już zakładają. Najpierw górny, a po paru miesiącach również na dół.
Wybrałam gabinet na Słowacji (nie mam daleko 60km), licząc z dojazdami zostanie mi w kieszeni 1-1,5tyś niż robiąc w Polsce.
Turystyka stomatologiczna
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 08:29   #3551
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Enticing92 Pokaż wiadomość
Witam dołączam do wątku

Już jutro spełni się moje marzenie <3

Jutro zakładam aparat na dół a w listopadzie na górę

Na górę będę miec aparat incognito,a na dół samoligaturujący porcelanowy

Niestety zbliża się moje wesele,przez co nie brałam innych aparatów pod uwagę

Jutro możę wrzucę zdjęcia przed i w aparacie już

Pozdrawiam serdecznie wszystkie aparatki!
Witaj koniecznie wrzucaj fotki bo ciekawa jestem tego incignito
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 11:35   #3552
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witam wszystkie nowe aparatki i trzymam za Was kciuki
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 12:17   #3553
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Jaka jestem zla!!! Orto na urlopie do 14 września a ja wizytę mialam na 7. Do tego wolny termin jest 20stegi dopiero. Swietnie 2 miesiące bez wizyty
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 12:22   #3554
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Jaka jestem zla!!! Orto na urlopie do 14 września a ja wizytę mialam na 7. Do tego wolny termin jest 20stegi dopiero. Swietnie 2 miesiące bez wizyty
To nie uprzedzili Cię? Może musiał wziąć urlop nagle...
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 12:32   #3555
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

No wlasnie nie sama poszlam prosic o zmiane godziny bo mi wypadlo cos a ona ze mialy dzwonic! Noz kuzwa jak tak mozna
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 13:22   #3556
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
No wlasnie nie sama poszlam prosic o zmiane godziny bo mi wypadlo cos a ona ze mialy dzwonic! Noz kuzwa jak tak mozna
Który to :P ?
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 13:44   #3557
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Wiesz, ortodonta też człowiek i urlopy się należą, nawet na żądanie Ale mimo wszystko u mnie planują urlopy kawałek czasu wcześniej i pomijają zapisy w tym czasie Mogliby Cię chociaż wcisnąć wcześniej, ale z drugiej strony pewnie nie jesteś jedna z tym faktem ;<
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 14:25   #3558
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja wiem ze tez człowiek ale juz byla na urlopie. Sama narzekala ze za dluga przerwa będzie miedzy wizytqmi to teraz sie wydluzyla jeszcze więcej. Ehh szkoda mi tego czasu zmarnowanego bo wiem ze przez to leczenie sie przedluza
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 14:37   #3559
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez anabel85 Pokaż wiadomość
Ja założyłam sobie aparat Damona Q (Mx to podobno starsza wersja) 6 miesiące temu w Warszawie w Wilcza Dent. Na leczenie poszłam z myślą o zwykłym aparacie, bo wiadomo tańszy i to sporo, ale jak się okazuje nie do końca. Na początku trzeba zapłacić więcej, ale wizyty są co 2-3 miesiące i podobno leczenie i efekty są szybsze. Dlatego cena całkowitego leczenia jest właściwie taka sama, a komfort noszenia jest zupełnie inny. I rzeczywiście po założeniu zęby odrobinę mnie bolały ale tylko 2 dni, a nie tak jak moją koleżankę, która jęczała przez 2 tygodnie że nic nie może jeść. Jeśli chodzi o koszty, za wizytę kontrolną płacę 250 a za 1 łuk 2500zł.
Ja też mam Damona, od 2 tygodni i nadal nie mogę gryźć. Więc kwestia bólu to raczej sprawa indywidualna, moja koleżanka miała zwykły aparat metalowy i tylko 3 dni po założeniu nie mogła gryźć, przy czym tylko najtwardszych rzeczy, a ja nawet miałam problem z umyciem twarzy, żeby posmarować się pod nosem kremem musiałam 'zdejmować' usta z zębów, bo jakikolwiek dotyk do nich był bardzo nieprzyjemny. Więc moim zdaniem to bzdura z tym komfortem z Damonem, przecież nikt nie ma 2 rodzajów aparatów, żeby móc porównać. Co do ceny to według moich kalkulacji wychodzi mimo wszystko drożej, wizyty mam co 7 tygodni.

Cytat:
Napisane przez Enticing92 Pokaż wiadomość
Witam dołączam do wątku

Już jutro spełni się moje marzenie <3

Jutro zakładam aparat na dół a w listopadzie na górę

Na górę będę miec aparat incognito,a na dół samoligaturujący porcelanowy

Niestety zbliża się moje wesele,przez co nie brałam innych aparatów pod uwagę

Jutro możę wrzucę zdjęcia przed i w aparacie już

Pozdrawiam serdecznie wszystkie aparatki!
Witaj, gratulacje Ciekawe jak będzie się sprawował Incognito.

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A ja tez szybko miałam pierwsza wizyta wyciski, tydzien pozniej plan leczenia i separatory, trzy dni pozniej aparat górny, tydzien pozniej dolny
Ale expres

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
Dołączam do grona
choć jestem dopiero po pierwszej wizycie (badanie zgryzu, panorama), następną mam pod koniec października na odciski i potem za 2 tygodnie już zakładają. Najpierw górny, a po paru miesiącach również na dół.
Wybrałam gabinet na Słowacji (nie mam daleko 60km), licząc z dojazdami zostanie mi w kieszeni 1-1,5tyś niż robiąc w Polsce.
Turystyka stomatologiczna
Witaj!
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 14:52   #3560
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Minai, ale wiesz, że jeśli nie używasz zębów przed i trzonowych do gryzienia, to przy każdej próbie one bolą jak cholerka? Właśnie przez to, że nie są zbyt używane. Też tak miałam na początku, ale zaczęłam gryźć normalnie, pobolało, ale te pierwsze razy przecierpiałam (jak to brzmi... ) i później było już ok. Chyba że faktycznie aparat tak Ci dowala Ja wciąż nie gryzę za dużo przednimi zębami.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 14:57   #3561
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
Dołączam do grona
choć jestem dopiero po pierwszej wizycie (badanie zgryzu, panorama), następną mam pod koniec października na odciski i potem za 2 tygodnie już zakładają. Najpierw górny, a po paru miesiącach również na dół.
Wybrałam gabinet na Słowacji (nie mam daleko 60km), licząc z dojazdami zostanie mi w kieszeni 1-1,5tyś niż robiąc w Polsce.
Turystyka stomatologiczna
Hej Mogę zapytać w jakim języku się porozumiewacie z orto?

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Ja wiem ze tez człowiek ale juz byla na urlopie. Sama narzekala ze za dluga przerwa będzie miedzy wizytqmi to teraz sie wydluzyla jeszcze więcej. Ehh szkoda mi tego czasu zmarnowanego bo wiem ze przez to leczenie sie przedluza
No ja też bym się raczej wkurzyła, mogliby chociaż Ciebie i innych poszkodowanych wcisnąć w grafik na zaraz po urlopie.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 15:28   #3562
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Minai, ale wiesz, że jeśli nie używasz zębów przed i trzonowych do gryzienia, to przy każdej próbie one bolą jak cholerka? Właśnie przez to, że nie są zbyt używane. Też tak miałam na początku, ale zaczęłam gryźć normalnie, pobolało, ale te pierwsze razy przecierpiałam (jak to brzmi... ) i później było już ok. Chyba że faktycznie aparat tak Ci dowala Ja wciąż nie gryzę za dużo przednimi zębami.
Wiem, bo już mnie zaczynały boleć dolne zęby bez aparatu. Dlatego jak jem coś miększego to staram się używać też tych najbardziej wrażliwych, ale z wyczuciem. Już się zastanawiałam nad tym, czy jakbym się trochę pomęczyła i starała jeść normalniej, to czy by mi ból nie minął, ale chyba nie jestem w stanie póki co, jeśli np banana odgryzam ostrożnie i nie jest zbyt miło.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 15:45   #3563
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Hej! A czy Twoje zęby w wyniku leczenia cofnęły się do tyłu? Masz jakby mniej miejsca na język? Niestety nie przychodzi mi nic do głowy oprócz porozmawiania z ortodontą.
Wręcz przeciwnie poszły do przodu, pod koniec września mam ortodontę to zapytam.




Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Porozmawiaj z ortodontą o tym języku. Niech pokaże Ci prawidłowe ustawienie. Moja ortodontka zwróciła mi od razu uwagę, że źle układam język, przez to wypychałam górne zęby do przodu. Musiałam się pilnować, żeby trzymać go tak jak kazała, polecała nawet jakieś ćwiczenia, ale wystarczyło mi kontrolowanie się. Początkowo też czułam się dziwnie z tym prawidłowym ustawieniem, a w nocy to już w ogóle ciężko, bo budziłam się i ciągle myślałam czy dobrze trzymam, czy nic nie wypycham, ale teraz przyzwyczaiłam się już
A co do braku bólu po wizytach to chyba dobry znak, to znaczy, że twoje zęby są już coraz bliżej ideału
Wydaje mi się, że jak nie boli to nic nie działa. Co do tego języka, czytałam o prawidłowym ułożeniu i szkoły są różne. Sama już nie wiem.






Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Hej aparatki przyszłe i obecne ale się dziś rozpisałyście


Hej ja też Cię pamiętam Trochę nieciekawie to wygląda ;/ może rzeczywiście porozmawiaj o tym ze swoim orto żeby Ci się coś nie stało

.
Byłam wczoraj u lekarza rodzinnego, w przychodni zrobili mi ekg. Wyszło, że serce nie bije prawidłowo, puls nie jest prawidłowy. Dostałam skierowanie do kardiologa, powinnam juz je dostać w tamtym roku bo były u mnie problemy z ciśnieniem i pracą serca. Rozmawiałam z doktor również o tym języku, kazała spać wysoko, żeby język nie blokował gardła. Zgadnijcie na kiedy mam wizytę u kardiologa, na grudzień. Dzwoniłam do około 20 poradni, proponowali terminy na koniec stycznia, lutego, marzec i wrzesień następnego roku. Do tego czasu można wyciągnąć nogi. Koszmar.

Dzięki za wszystkie rady dziewczyny
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 21:26   #3564
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Dziewczyny mam juz aparat
Założyłam samoligaturujacy sie estetyczny. Na razie góra, a za dwa miesiące jakiś mały drucik na łuk podniebienny (nie wiem czy ma jakąś fachową nazwę). Samo zakładanie całkiem przyjemne. Nawet mi sie spać zachciało Ale po całym dniu mam rany w jamie ustnej od strony policzków od pierścieni. Dostałam w razie czego wosk do zabezpieczania zamków przy pierścieniach, ale niewiele to daje. Jak kaleczyło, tak kaleczy dalej.
Jedzenie to trudna sprawa, ale domyślam sie, ze z czasem nie będzie to problemem.
Musze chyba przeczytać w końcu cały wątek, ale jak sie zabieram, to moja 3-latka "mama bawimy się"


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 21:37   #3565
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam juz aparat
Założyłam samoligaturujacy sie estetyczny. Na razie góra, a za dwa miesiące jakiś mały drucik na łuk podniebienny (nie wiem czy ma jakąś fachową nazwę). Samo zakładanie całkiem przyjemne. Nawet mi sie spać zachciało Ale po całym dniu mam rany w jamie ustnej od strony policzków od pierścieni. Dostałam w razie czego wosk do zabezpieczania zamków przy pierścieniach, ale niewiele to daje. Jak kaleczyło, tak kaleczy dalej.
Jedzenie to trudna sprawa, ale domyślam sie, ze z czasem nie będzie to problemem.
Musze chyba przeczytać w końcu cały wątek, ale jak sie zabieram, to moja 3-latka "mama bawimy się"


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Hej gratulacje Też mam samoligaturujący estetyczny. I też na zakładaniu zachciało mi się spać:P Pokażesz zdjęcia?
Z obcieraniem nic nie poradzę, bo mnie (odpukać) nic nie pokaleczyło.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 22:07   #3566
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Hej gratulacje Też mam samoligaturujący estetyczny. I też na zakładaniu zachciało mi się spać:P Pokażesz zdjęcia?

Z obcieraniem nic nie poradzę, bo mnie (odpukać) nic nie pokaleczyło.

Jasne ze pokaże Zrobię jutro zdjęcie w świetle dziennym.
Nie mam widocznej wady gołym okiem. Właściwie całe życie myślałam, ze mam proste zęby i aparat mi niepotrzebny. Wybrałam sie do mojej dentystki zeby zrobic koronki na dwa przednie zęby, ktore lata temu leczyłam kanałowo i ktore bardzo pociemniały. I okazało sie, ze nie da rady ich zrobic i muszę założyć aparat. Pózniej dowiedziałam sie, ze mam za wąską górę w stosunku do dołu i całe leczenie trochę potrwa (2,5 roku). I tak w wieku 33 lat stałam sie posiadaczką aparatu.
Na razie jeszcze nie moge w to uwierzyć, ze dałam sie wpakować w te druty Ale czego sie nie robi, zeby mieć wymarzony uśmiech. Jestem strasznie ciekawa efektów.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 22:59   #3567
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Megaan, a pamiętasz dokładnie co będą Ci zakładać na podniebienie? Ja też jestem posiadaczką łuku podniebiennego :
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 23:15   #3568
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Megaan, a pamiętasz dokładnie co będą Ci zakładać na podniebienie? Ja też jestem posiadaczką łuku podniebiennego :

Jakiś taki cienki drucik...
Na pewno nie hyrax, bo to raczej grubszy "sprzęt".

I jak Ci sie funkcjonuje w tym łukiem? To jest jedyna rzecz, która przeraża mnie w tym całym leczeniu. Boje sie tego malego drucika


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 06:55   #3569
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj u lekarza rodzinnego, w przychodni zrobili mi ekg. Wyszło, że serce nie bije prawidłowo, puls nie jest prawidłowy. Dostałam skierowanie do kardiologa, powinnam juz je dostać w tamtym roku bo były u mnie problemy z ciśnieniem i pracą serca. Rozmawiałam z doktor również o tym języku, kazała spać wysoko, żeby język nie blokował gardła. Zgadnijcie na kiedy mam wizytę u kardiologa, na grudzień. Dzwoniłam do około 20 poradni, proponowali terminy na koniec stycznia, lutego, marzec i wrzesień następnego roku. Do tego czasu można wyciągnąć nogi. Koszmar.

Dzięki za wszystkie rady dziewczyny
Dużo zdrówka Ci życzę

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam juz aparat
Założyłam samoligaturujacy sie estetyczny. Na razie góra, a za dwa miesiące jakiś mały drucik na łuk podniebienny (nie wiem czy ma jakąś fachową nazwę). Samo zakładanie całkiem przyjemne. Nawet mi sie spać zachciało Ale po całym dniu mam rany w jamie ustnej od strony policzków od pierścieni. Dostałam w razie czego wosk do zabezpieczania zamków przy pierścieniach, ale niewiele to daje. Jak kaleczyło, tak kaleczy dalej.
Jedzenie to trudna sprawa, ale domyślam sie, ze z czasem nie będzie to problemem.
Musze chyba przeczytać w końcu cały wątek, ale jak sie zabieram, to moja 3-latka "mama bawimy się"


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Gratuluję i czekam na fotorelację
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 07:56   #3570
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Hej Mogę zapytać w jakim języku się porozumiewacie z orto?

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------



No ja też bym się raczej wkurzyła, mogliby chociaż Ciebie i innych poszkodowanych wcisnąć w grafik na zaraz po urlopie.
calliope ja po polsku on po słowacku
ale dogadujemy się jakoś
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.