Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-03, 14:43   #61
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
To powiedz mi po co ten wątek istnieje?
żeby się zachwycać?
żeby się inspirować?
czy żeby doradzać?

bo ja już się gubie.

moja koleżanka po przeczytaniu watkow podwieszonych nadal byla w tej dziedzinie lysa jak kolano (a głupia nie jest), trzeba się uczyc na bledach.
Żeby się inspirować, żeby doradzać, żeby mieć mobilizację..a czasem, a jakże! zachwycać

Ale jak można to robić czytając jadłospis który do niczego sie nie nadaje.
Nawet doradzić trudno bo trzeba by zacząć wszystko od początku i od podstaw.
To czasami po prostu syzyfowa praca

EDIT A coby ota totalnego nie było.
Mysia bardzo ładnie.
Tylko przed treningiem jedz białko odzwierzęce a nie serek.

Edytowane przez hania811
Czas edycji: 2009-12-03 o 14:45
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 14:57   #62
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
nie używasz tłuszczu, nie jesz mięsa, jadłospis jest nudny i ubogi w białko

nie wszyscy są tacy samodzielni jak Ty.
a skoro się znasz to mógłbyś jej coś doradzić, poddać jej jadłospis konstruktywnej krytyce.
Dla mnie jest rzecza oczywista, ze kazdy sobie sam uklada jadlospis, a nie ze to kwestia jakiejs wyjaktowej samodzielnosci.
Faktycznie moglem cos wiecej napisac. Inna sprawa, ze co kto ma sie starac za osobe najbardziej zainteresowana?

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
U/R:

Ś: fitella+125ml mleka% kuba zielonej.
Przekąska: gaaarść ślwiek suszonych

IIŚ: shake z ok 200g zmiksowanych truskawek z łycha naturalnego+2 wafle ryżowe, kawa

O: kombinacja mega..wiejski z warzywami na patelni + makaron z zupki chińskiej wszystko zmieszane i zapieczone... + kapka koncentratu pomidorowego.

deser: jabłko

1,5h siłowni

K: graham z szynką z kurczaka i rzodkiewką

1,5l wody
Gdzie bialko, tym bardziej, jesli to U/R? Nie wiem ile tego wiejskiego i szynki, ale tak na oko, to caly dzien z jakies ~15g bialka, maks 20g.

Troche warto dopracowac kolacje i posilki okolotreningowe - okolotreningowe, szybko wchalaniajace bialko, kolacja - wolno. Widzialem, ze w poprzednim jadlospisie mialas na odwrot (tj. wolnowchlaniajace nabialowe przy treningu). Do obiadu nie machnelabys jakiegos kurzego cyca, czy rybki? Nie wiem czy ten makaron z zupki chinskiej sie do czegokolwiek nadaje. Na to drugie sniadanie, jak juz ma byc taki shake, to nie boj sie wiecej tego jogurtu naturalnego.

W jakich odstepach od silowni jest obiad i kolacja? Nie powinnas czasem tam jeszcze czegos zmiescic?

Cytat:
Napisane przez mysia82 Pokaż wiadomość
a mi nadal nikt nie chce pomoc?do 3 razy sztuka REDUKCJA
posilki na dzien bez treningu
7-jogurt naturalny z siemieniem lnianym i kawa z chudym mlekiem,tran
9 30- twarozek chudy z jogurtem (ok lyzki) z warzywami-rzodkiewka,koperek,kielki ,szczypiorek,pietruszka do tego ogorek swiezy i kilka lisci salaty
12-salatka gyros-piers z kurczaka przysmazona na oliwie z oliwek z salala,ogorkiem(swiezym i kiszonym),rzodkiewka,kiel kami itp oraz kawalkiem sera feta
15-faszerowana pieczarkami piers kurczaka (pieczona w "rekawie" w piekarniku)salata itp z jogurtem 17-szklanka kefiru z kakao i garsc slonecznika

18- ryba wedzona, warzywa( opcjonalnie 2 jaja na twardo z odrobina majonezu, warzywa)

posilki na dzien z treningiem ok. 19
7-owsianka na chudym mleku,rodzynki,marchewka, tran
9 30-chleb razowy-1 kromka, wedlina ogorek,pomidor,salata
12-omlet z 2jaj z dodatkiem otrebow zamiast maki z nasionami slonecznika i dyni,pieczarkami,papryka i odtluszczonym serem
15- ryba, surowka z marchwii i jablka, kasza gryczana
17-twarozek wiejski z warzywami
19-trening
20 30-salatka gyros
Ogolnie ok, tylko znowu - co z posilkami okolotreningowymi?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 14:59   #63
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

jej, czy faktycznie sie do niczego nie nadaje?
myslalam, ze tu jest miejsce gdzie moge uzyskac porade - dlatego nie rozumiem ataku.
dziekuje za konstruktywne porady
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 15:31   #64
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
jej, czy faktycznie sie do niczego nie nadaje?
myslalam, ze tu jest miejsce gdzie moge uzyskac porade - dlatego nie rozumiem ataku.
dziekuje za konstruktywne porady
Jak Wyrak napisal. Skoro TY nie jestes zainteresowana konstruktywnymi zmianami i dowiedzeniem sie co jest zle w jadlo, to MY czemu mamy niby?
Powiedz szczerze, czytalas podwieszone watki? Przejrzalas chociaz 5 stron tego watku zeby poogladac poprawne jadlo na P? Czy po prostu bezmyslnie wklepalas tu swoj jadlo? Bo tak to wyglada.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
U/R:

Ś: fitella+125ml mleka% kuba zielonej.
Przekąska: gaaarść ślwiek suszonych Nie wiem, co to fitella, ale brzmi mi podejrzanie :P

IIŚ: shake z ok 200g zmiksowanych truskawek z łycha naturalnego+2 wafle ryżowe, kawa Daruj sobie wafle ryzowe. Zjedz kromke razowego

O: kombinacja mega..wiejski z warzywami na patelni + makaron z zupki chińskiej wszystko zmieszane i zapieczone... + kapka koncentratu pomidorowego. Smieciowo i losowo. makaron z zupki chinskiej to w ogole porazka. Kaszy nie moglas ugotowac?Ryzu brazowego?

deser: jabłko ok

1,5h siłowni

K: graham z szynką z kurczaka i rzodkiewką No ok.

1,5l wody. To malo jesli spedzilas az tyle na silowni. 1.5 to ja pije samej wody do tego hektolitry herbatek, a jak sport to drugie tyle
Wyrak ma racje. Poza tym: co robisz na silowni az 1.5 godziny? Az taka wyspotowana jestes? Biegasz dlugo na biezni? Ciekawi mnie to
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 15:38   #65
mademoiselle88
Raczkowanie
 
Avatar mademoiselle88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Copenhagen
Wiadomości: 103
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Czy mogę prosić o ocenę moje U/P .....

Iśn. micha z 3 łyżek płatków owsianych z 2 łyżkami corn flakes,garść rodzynek, mieszanki orzechów i wiórek kokosowych na mleku z daktylem

IISn. kanapka z 2 kromek chleba żytniego z orkiszowym z masłem, szynką, sałatą, pomidorem, ogórkiem plus mandarynka

pomiędzy jabłko

ob. micha zupy warzywnej zabielanej z serkiem topionym ziołowym i makaronem orkiszowym po kanapka chleba z białym serem i ketchupem tak mnie naszło...

pod. kaszka manna z musem jabłkowo cynamonowym made by biedronka

kol.dziś niestety na słodko wyjście na miasto...tarta z malinami, lub szarlotka , może piernik plus jakaś herbatka .....


i jak...chyba coś za słodko.....:/
__________________

Ośmieliłem się nie zabijać. Nieśmiali nazwali mnie zielonym faszystą.



Walczę o każdy nowyhttps://static.wizaz.pl/forum/images/nowe/editor/menupop.gif dzień !!!
mademoiselle88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 15:44   #66
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez mademoiselle88 Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o ocenę moje U/P .....

Iśn. micha z 3 łyżek płatków owsianych z 2 łyżkami corn flakes,garść rodzynek, mieszanki orzechów i wiórek kokosowych na mleku z daktylem Corn Flakesy to takie troche puste kcal nic nie wnoszace. Juz lepiej walnij wiecej owsianych. Poza tym ok

IISn. kanapka z 2 kromek chleba żytniego z orkiszowym z masłem, szynką, sałatą, pomidorem, ogórkiem plus mandarynka
ok
pomiędzy jabłko ok

ob. micha zupy warzywnej zabielanej z serkiem topionym ziołowym i makaronem orkiszowym po kanapka chleba z białym serem i ketchupem tak mnie naszło... Trochu malo. Plywalo jakies mieso w tej zupie?

pod. kaszka manna z musem jabłkowo cynamonowym made by biedronka
mniam
kol.dziś niestety na słodko wyjście na miasto...tarta z malinami, lub szarlotka , może piernik plus jakaś herbatka .....mniam


i jak...chyba coś za słodko.....:/
Rozumiem, ze nie potrzebujesz byc na U, a napisalas U/P bo ci sie wydaje duzo? Wg mnie ok, no jest slodko, ale przeciez codziennie tak nie jesz. Tylko ten obiad taki marniawy
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 15:45   #67
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez onaonaona_o Pokaż wiadomość
ENTER mi nie działa tutaj :/ dlatego tak wychodzi... ;/ ja dzis prawie to samo: SNIADANIE:pół grahamki cienko posmarowana maslem,2 plasterki szynki drobiowej,niecała szklanka mleka 2% OBIAD:250 ml zupy krem-rosołek zmiksowane warzywa i kawalek mięska gotowanego (wszystko zmiksowane jak dla dzidzi:P) PODWIECZOREKmleczko sojowe czekoladowe 175 kcal KOLACJAgrahamka cienko posmarowana masłem,1 plasterek szynki drobiowej GODZ 21: szklanka mleka
czemu NIECAŁA szklanka mleka? (zamien na 3,2%)
czemu CIENKO posmarowana masłem, POŁOWA grahamki
czemu jesz to samo ciągle?!
ja WIEM i ROZUMIEM, że lakarz wypisał CI produkty, ktore masz jesc zeby "przytyc", ale NA BOGA! naprawawdę, NIC SIĘ NIE STANIE, jeśli zamiast mleczka sojowego czekoladowego, wypijesz np kakao na pełnym mleku i zjesz np kanapke z masłem orzechowym...
aha i jak na kolacje masz wypisane np: kromka chleba, plaster szynki, parówka, jajko to chyba nie oznacza to, że masz jesc dosłownie JEDEN egzemplarz danego produktu. NIC sie nie stanie- oprócz pozytywnych skutków, jeśli zjesz dwie kromki chleba, 3 plastry szynki i jajko.

MALO WARZYW
mało nnkt.
MALOMALOMALO konkretów.

i te zupki przecierowe "jak dla dziecka". rzeczywiscie jest sie z czego cieszyc.
rusz tylek i zacznij jesc, bo z takim jedzeniem to............
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 15:47   #68
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez mademoiselle88 Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o ocenę moje U/P .....

Iśn. micha z 3 łyżek płatków owsianych z 2 łyżkami corn flakes,garść rodzynek, mieszanki orzechów i wiórek kokosowych na mleku z daktylem

IISn. kanapka z 2 kromek chleba żytniego z orkiszowym z masłem, szynką, sałatą, pomidorem, ogórkiem plus mandarynka

pomiędzy jabłko

ob. micha zupy warzywnej zabielanej z serkiem topionym ziołowym i makaronem orkiszowym po kanapka chleba z białym serem i ketchupem tak mnie naszło...

pod. kaszka manna z musem jabłkowo cynamonowym made by biedronka

kol.dziś niestety na słodko wyjście na miasto...tarta z malinami, lub szarlotka , może piernik plus jakaś herbatka .....


i jak...chyba coś za słodko.....:/
Słodko czy nie słodko, P to na pewno nie jest... Malutko przecież zjadłaś Ilościowo jest to na słabe U
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 15:48   #69
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez mademoiselle88 Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o ocenę moje U/P .....

Iśn. micha z 3 łyżek płatków owsianych z 2 łyżkami corn flakes,garść rodzynek, mieszanki orzechów i wiórek kokosowych na mleku z daktylem za mało jak na P;] co to są 3 łyżki owsianki i 2 łyżki cornów,ktore sa mega lekkie? jakis owoc?

IISn. kanapka z 2 kromek chleba żytniego z orkiszowym z masłem, szynką, sałatą, pomidorem, ogórkiem plus mandarynka cos slodkiego?

pomiędzy jabłko

ob. micha zupy warzywnej zabielanej z serkiem topionym ziołowym i makaronem orkiszowym po kanapka chleba z białym serem i ketchupem tak mnie naszło...
hmm ok;]
pod. kaszka manna z musem jabłkowo cynamonowym made by biedronka to powinien być dodatek do podwieczorku,nie traktuj malego deserku jak posiłku;]

kol.dziś niestety na słodko wyjście na miasto...tarta z malinami, lub szarlotka , może piernik plus jakaś herbatka ..... po powrocie do domu powinnas zjesc normalna wartosciowa kolacje.


i jak...chyba coś za słodko.....:/
Na pewno to nie jest P, raczej średnio wartościowe U.
I tak jak napisala Dekas, dziewczyny z P nie traktujcie czegos slodkiego jak posilku, bo zauwazylam tendencje,ze jak sie sie cos slodkiego to potem sie obetnie kalorie albo ominie posilek, organizm nie odbuduje sie prawidlowo z kawałka ciasta
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 15:49   #70
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

onaonaona Ty kiedyś pisalas o osteoporozie... no to nie wiem, czy tyle mleka Ci nie zaszkodzi, bo ono lubi odwapniać kości. Może zamień je na kefir/jogurt? danonki? wprowadź ser żółty do diety?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 15:54   #71
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U
  1. wieśniak 150 g ze szczypiorem + kanapka razowca z serem żółtym,pomidorem,majoneze m,sałatą i szynką,cebulką
  2. kanapka jak wyżej + kabanos
  3. 4-5 kostek czekolady,ok.10 frytek
  4. 350 g spaghetti bolońskiego z dużą ilością sosu
  5. jajko na miękko,sałatka z kapusty pekińskiej,pomidora,ogórk a,cebuli,kopru,kukurydzy, groszku i fury sosu Knorra(grecki),do tego kromka razowca z twarogiem i rzeżuchą


i jak????
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 16:00   #72
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Własnie zawsze takie mixy jadlysmy na , sniadania i odziwo najgorzej zaczyna sie robic jak mamy wiecej platkow owsianych niz 3 lyze badz dorzucimy czeko. Kanapki do sniadania jemy rzadko, zazwyczaj sa to owoce;p
Co do czosnku na chorobe...to dopiero byloby zabojstwo;p Jest zdrowy, ale nam po nim az za bardzo się ulewa, niestety:{

PS; a co do ryvity to mega nam smakuje to cholerstwo Uwielbiamy i nie czujemy sie po niej tak ciężko;p
Dzięki za ocenę!;]
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"

Edytowane przez twinsy21
Czas edycji: 2009-12-03 o 16:12
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 16:05   #73
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

aloha, u/P.

sn.
owsianka z wkładka (masło&miód), 5 łych płatków górskich, 1 otrębów żurawinowych, 1 zarodków żytnich + garść: nerkowców, migdałów, pestek słonecznika ;+ suszony ananas i morelki. + 2 szklanki mleka 3,2%

małe espresso, szklanka wody niegazowanej.

II sn. bagietka ( średnia) przystosowana z : oliwą z oliwek, serami: gouda, camembert, gorgonzola; liście świeżego szpinaku, pomidor, kiełki rzodkiewki, oliwki czarne, sałata.
pyyyszna.

latte grande (spienione mleko), 2 ciastka maślane.

Obiad
. duuuży gołąbek (mięso&ryż) z sosem pomidorowym, 4 ziemniaki z masłem i koprem, porcja surówki z marchwi (marchew, jabłko, majonez(?), olej, pietrucha, sól, pieprz :p )
D: zielona jaśminowa, 3x pierniki GLAZUROWANE
Podwieczorek: herbata z cytryną, jagodzianka (drożdżowa z kruszonką), 2x pasek czekolady z orzechami laskowymi, mandarynka.
Kolacja: 3x kromka razowca z :
2x z: masłem, almette ziołowym, majonezem, jajkiem na twardo (duże świeże wiejskie jajo), szczypiorem i rzodkiewką
1x z: masłem, pasztetem, ogórkiem kiszonym, chrzanem

po. garść(ie) pestek dyni, szklanka soku z czarnej porzeczki.
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 16:19   #74
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
aloha, u/P.

sn. owsianka z wkładka (masło&miód), 5 łych płatków górskich, 1 otrębów żurawinowych, 1 zarodków żytnich + garść: nerkowców, migdałów, pestek słonecznika ;+ suszony ananas i morelki. + 2 szklanki mleka 3,2%
A Ty znowu z tą owsianką Może wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, kiedy nie będziesz jadła owsianki? Może zamiast tego manna z takimi właśnie dodatkami?
Warto by było w końcu zjeść coś innego
małe espresso, szklanka wody niegazowanej.

II sn. bagietka ( średnia) przystosowana z : oliwą z oliwek, serami: gouda, camembert, gorgonzola; liście świeżego szpinaku, pomidor, kiełki rzodkiewki, oliwki czarne, sałata.
pyyyszna.

latte grande (spienione mleko), 2 ciastka maślane.
Ładnie Chcociaż już chyba widziałam u Ciebie taką kanapkę() - znowu monotonia?

Obiad. duuuży gołąbek (mięso&ryż) z sosem pomidorowym, 4 ziemniaki z masłem i koprem, porcja surówki z marchwi (marchew, jabłko, majonez(?), olej, pietrucha, sól, pieprz :p )
D: zielona jaśminowa, 3x pierniki GLAZUROWANE
Ładnie Gołąbki
Podwieczorek: herbata z cytryną, jagodzianka (drożdżowa z kruszonką), 2x pasek czekolady z orzechami laskowymi, mandarynka.
OK
Kolacja: 3x kromka razowca z :
2x z: masłem, almette ziołowym, majonezem, jajkiem na twardo (duże świeże wiejskie jajo), szczypiorem i rzodkiewką
1x z: masłem, pasztetem, ogórkiem kiszonym, chrzanem
Smacznie, zdrowo i ładnie

po. garść(ie) pestek dyni, szklanka soku z czarnej porzeczki.
Ilościowo i jakościowo u Ciebie jak zawsze jest OK
Jednak spróbuj cos zrobić, żeby te śniadania nie były takie monotonne...
Tak btw - zawsze masz czas żeby gotować tą owsiankę? Zaśpij kiedyś Wtedy będziesz miała pretekst żeby zjeść coś innego
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 16:24   #75
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
aloha, u/P.

sn.
owsianka z wkładka (masło&miód), 5 łych płatków górskich, 1 otrębów żurawinowych, 1 zarodków żytnich + garść: nerkowców, migdałów, pestek słonecznika ;+ suszony ananas i morelki. + 2 szklanki mleka 3,2%

małe espresso, szklanka wody niegazowanej.

II sn. bagietka ( średnia) przystosowana z : oliwą z oliwek, serami: gouda, camembert, gorgonzola; liście świeżego szpinaku, pomidor, kiełki rzodkiewki, oliwki czarne, sałata.
pyyyszna.

latte grande (spienione mleko), 2 ciastka maślane.

Obiad
. duuuży gołąbek (mięso&ryż) z sosem pomidorowym, 4 ziemniaki z masłem i koprem, porcja surówki z marchwi (marchew, jabłko, majonez(?), olej, pietrucha, sól, pieprz :p )
D: zielona jaśminowa, 3x pierniki GLAZUROWANE
Podwieczorek: herbata z cytryną, jagodzianka (drożdżowa z kruszonką), 2x pasek czekolady z orzechami laskowymi, mandarynka.
Kolacja: 3x kromka razowca z :
2x z: masłem, almette ziołowym, majonezem, jajkiem na twardo (duże świeże wiejskie jajo), szczypiorem i rzodkiewką
1x z: masłem, pasztetem, ogórkiem kiszonym, chrzanem

po. garść(ie) pestek dyni, szklanka soku z czarnej porzeczki.
za te pierniki



ale coś apetyt nie dopisuje
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 16:33   #76
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Nieprzytomna:
ołgad ale ja kocham owsiane, codziennie prawie robię ją z czym innym (ananas/jabłko/jaski/grucha/rodzynki/papaja.. itpitdp) dlatego w zakresie owsianki o monotonni mowic nie mozna
* (dzisiaj zaspałam, a mimo to owsiana była
kwestia organizacji (skladniki kroje dzien wczesniej i mam gotowe w misce, rano wlewam mleko, gotuje 10 min, hopsiup i gotowe.) a co do II sn to masz racje, z tego co pamiętam to: tydzien temu jadlam dokladnie taka sama, (kanapka bowiem z kawiarni :P )

Dekas, pierniki mistrz , a apetyt .. powiem tak : 3x kolokwium przde mną wiec "jest chill" ....
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 16:55   #77
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
Nieprzytomna:
ołgad ale ja kocham owsiane, codziennie prawie robię ją z czym innym (ananas/jabłko/jaski/grucha/rodzynki/papaja.. itpitdp) dlatego w zakresie owsianki o monotonni mowic nie mozna
* (dzisiaj zaspałam, a mimo to owsiana była
kwestia organizacji (skladniki kroje dzien wczesniej i mam gotowe w misce, rano wlewam mleko, gotuje 10 min, hopsiup i gotowe.) a co do II sn to masz racje, z tego co pamiętam to: tydzien temu jadlam dokladnie taka sama, (kanapka bowiem z kawiarni :P )
Oj, nie pisałam tego z pretensjonalnym tonem.
Ale nigdy nie masz ochoty na jajecznicę/naleśniki/kanapki/tosty cokolwiek, tylko nie owsiankę?
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 17:14   #78
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje dzisiejsze UUUUUUU:
Ś: 1 bułka ciemna podłużna: obie połówki z masłem i powidłami śliwkowymi, 1 ryż na mleku smakija, 1 pomarańcz, garść orzechów włoskich, kawa z mlekiem
II: sałatka: 1 banan, 1 jabłko, 1 marchewka potarta- psypane łychą pestek słonecznika i skropione sokiem z cytryny
O: zupka pomidorowa z makaronem z udkiem z kurczaka
P: 1 jogurt panna cota jagodowa jogobelli, z 4 orzechy brazylijskie, kawa z mlekiem
K: 2 kromki razowca z dynią: jedna z masłem, wędliną rzodkiewkami i solą, jedna z masłem tą samą wędliną
i ogórkiem konserwowym, pół małej zielonej papryki, 1 mały pomidor
:roll eyes: :roll eyes: proszę o ocenę
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 17:31   #79
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
dzisiejsze R

szklanka wody z cytryną na czczo.

I. owsianka (4łyżki pł. owsianych, szkl. mleka 2%, jabłko, cynamon), czerwona herbata
II. jabłko, jogurt naturalny, 2 mandarynki
III. ryba pieczona w ziołach w piekarniku + jakieś warzywka. czerwona herbata
ćwiczenia (skakanka, step, brzuszki, przysiady)
IV. 1 krokiet z mięsem mielonym (akurat mama robiła, więc skorzystałam, ale na R raczej nie bardzo chyba..?), szklanka mleka, czerwona herbata.

I jak? Można prosić o ocenkę.?
tak na oko mniej więcej ile kcal może tu być?

trochę zmieniony. może być?
ja nie uważam, że to mało, bo najedzona jestem. i nie chodziłam głodna.
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 17:33   #80
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Oj, nie pisałam tego z pretensjonalnym tonem.
Ale nigdy nie masz ochoty na jajecznicę/naleśniki/kanapki/tosty cokolwiek, tylko nie owsiankę?
mam, ale ewentualnie na II sn :P 2 dni temu jadlam naleśniki :P
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 17:42   #81
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze UUUUUUU:
Ś: 1 bułka ciemna podłużna: obie połówki z masłem i powidłami śliwkowymi, 1 ryż na mleku smakija, 1 pomarańcz, garść orzechów włoskich, kawa z mlekiem
II: sałatka: 1 banan, 1 jabłko, 1 marchewka potarta- psypane łychą pestek słonecznika i skropione sokiem z cytryny
O: zupka pomidorowa z makaronem z udkiem z kurczaka
P: 1 jogurt panna cota jagodowa jogobelli, z 4 orzechy brazylijskie, kawa z mlekiem
K: 2 kromki razowca z dynią: jedna z masłem, wędliną rzodkiewkami i solą, jedna z masłem tą samą wędliną i ogórkiem konserwowym, pół małej zielonej papryki, 1 mały pomidor
:roll eyes: :roll eyes: proszę o ocenę
Fajne 1 śniadanie(smaczne). Podobnie zresztą jak drugie - moze by tak tylko zalać tą sałatkę jogurtem naturalnym? Obiad OK
Podwieczorek również OK. Kolacja też
Są w Twoim jadłospisie NNKT(nawet sporo), warzywa, owoce, a poza tym jest bardzo smaczny Tak trzymaj
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 17:48   #82
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
Nieprzytomna:
ołgad ale ja kocham owsiane, codziennie prawie robię ją z czym innym (ananas/jabłko/jaski/grucha/rodzynki/papaja.. itpitdp) dlatego w zakresie owsianki o monotonni mowic nie mozna
* (dzisiaj zaspałam, a mimo to owsiana była
kwestia organizacji (skladniki kroje dzien wczesniej i mam gotowe w misce, rano wlewam mleko, gotuje 10 min, hopsiup i gotowe.) a co do II sn to masz racje, z tego co pamiętam to: tydzien temu jadlam dokladnie taka sama, (kanapka bowiem z kawiarni :P )

Dekas, pierniki mistrz , a apetyt .. powiem tak : 3x kolokwium przde mną wiec "jest chill" ....
u mnie to samo 'jest chill' i grypa.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:07   #83
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dziewczyny a jak powinien wygladac omlet taki dietetyczny na kolacje?
i jak go wykonac? bo tak mysle co dzisiaj zrobic a nie mam pomyslu
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:29   #84
deyminka
Zadomowienie
 
Avatar deyminka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 042
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

daaaawno nie pisalam ale w zwiazku z tym ze nowy watek
R
I Owsianka (4 lychy, na mleku 1,5%, starta gruszka, 125g twarogu chudego)
II 2 kanapki z razowca z indykiem pieczonym, ogorkiem
III jablko (wiem ze malo, ale po tych kanapkach bylam najedzona a na uczelni bylam do pozna i nic innego nie mialam ze soba..)
IV klops pieczony z jajkiem na twardo w srodku( z jakiegos chudego mieska z pietruszka), 1/3 woreczka kaszy gryczanej, buraczki
V wiesniak lekki, pomidor, ziola
deyminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:37   #85
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

witam po raz kolejny
czy mogłabym prosić o ocenę jadłospisu ? jest lepiej wg Was?
ja muszę przyznać,że jem więcej,bardziej kalorycznie i choć wiem,że to dobrze,to w głowie mi źle...ale jem!i będę!chcę i muszę!

a więc moje dzisiejsze U/próba p lekkiego

śn. owsianka: 2 łychy płatków,duża garść BF(7-8łyżek),garść cornFlakes(ok.5łyżek), 2garście MAgusiów(o matko.dużo łyżek!), kilka suszonych bananów,2 suszone morele, łyżka słonecznika zagotowane na szkl. mleka 2%. banan i 3 mandarynki.

2śn.(szkoła-podobnie jak wczoraj) grahamka z twarożkiem i dżemem morelowym,mandarynka

3śn.(szkoła) gruszka duża,danone gratka

ob. szklanka makaronu(suchego podaję ilość) z sosem jak wczoraj czyli z mięskiem,papryką,kiszonym i ogóreczkami-taki do placków po węgiersku- jego 3 chochle jak do zupy, + 2duże ogórasy kiszone
mandarynka
kawa z mleczkiem 2%

kol. 2 kromeczki chleba 'żytniego z cebulką' . jedna z masłem,druga z kilkoma plastrami wędliny jakiejś drobiowej chyba, surówka z papryki,pomidorka i cebuli posypana łyżeczką ziaren słonecznika
zaraz po jabłuszko i pomarańcza duża.pyszna słodko-kwaśna

jak to się prezentuje?
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:38   #86
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U
  1. wieśniak 150 g ze szczypiorem + kanapka razowca z serem żółtym,pomidorem,majoneze m,sałatą i szynką,cebulką
  2. kanapka jak wyżej + kabanos
  3. 4-5 kostek czekolady,ok.10 frytek
  4. 350 g spaghetti bolońskiego z dużą ilością sosu
  5. jajko na miękko,sałatka z kapusty pekińskiej,pomidora,ogórk a,cebuli,kopru,kukurydzy, groszku i fury sosu Knorra(grecki),do tego kromka razowca z twarogiem i rzeżuchą

i jak????
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:38   #87
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

moje dzisiejsze U:

I: grahamka 70g. przekrojona na pół, obie z masłem i sałatą, 2 parówki tęczowe (odtłuszczone) z musztardą francuską i keczupem+mandarynka+kubas zielonej z imbirem

II: jogurt bałkański light 340g. z fitella 'jabłko z cynamonem'+kubas zielonej

III: kanapka z 2 krom mieszanego () z masłem, 3 pl. sera wędzonego, ogórkiem zielonym i sałatą

IV: wieśniak 200g z garścią nasion słonecznika

V: (niedawno jedzone ze względu na szkołę) ok. 1/2 woreczka kaszy jęczmiennej, 2 szaszłyki z piersi kurczaka, z pomidorkiem i papryką-pieczone+kawałek surowej dyni (nie było nic innego warzywnego w domu)+kubas zielonej z imbirem

i...? bardzo prosze o oceny
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:42   #88
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje R:
1.wiesniak 5 %, 2 kanapki z pełnoziarnistego chleba z masłem i szynką z indyka, kawa z mlekiem

2. Woreczek warzyw na patelnie, 100 g piersi z kurczaka

4. buła z margaryną, jajkiem i szynką do tego pomidorki

5. wiesniak 3 %, marchewki

Proszę o ocene
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:49   #89
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
witam po raz kolejny
czy mogłabym prosić o ocenę jadłospisu ? jest lepiej wg Was?
ja muszę przyznać,że jem więcej,bardziej kalorycznie i choć wiem,że to dobrze,to w głowie mi źle...ale jem!i będę!chcę i muszę!

a więc moje dzisiejsze U/próba p lekkiego

śn. owsianka: 2 łychy płatków,duża garść BF(7-8łyżek),garść cornFlakes(ok.5łyżek), 2garście MAgusiów(o matko.dużo łyżek!), kilka suszonych bananów,2 suszone morele, łyżka słonecznika zagotowane na szkl. mleka 2%. banan i 3 mandarynki. może jakaś odmiana? omlet? kanapki? albo kaszka manna? może być, dodaj miodu

2śn.(szkoła-podobnie jak wczoraj) grahamka z twarożkiem i dżemem morelowym,mandarynka masło, margaryna cokolwiek! do niczego takie śniadanie II.

3śn.(szkoła) gruszka duża,danone gratka jak duża gratka to obleci.

ob. szklanka makaronu(suchego podaję ilość) z sosem jak wczoraj czyli z mięskiem,papryką,kiszonym i ogóreczkami-taki do placków po węgiersku- jego 3 chochle jak do zupy, + 2duże ogórasy kiszone
mandarynka
kawa z mleczkiem 2%
czekolady brakło?
kol. 2 kromeczki chleba 'żytniego z cebulką' . jedna z masłem,druga z kilkoma plastrami wędliny jakiejś drobiowej chyba, surówka z papryki,pomidorka i cebuli posypana łyżeczką ziaren słonecznika
zaraz po jabłuszko i pomarańcza duża.pyszna słodko-kwaśna obie mają być z masłem i wędliną, do tego mały wieśniak albo tuńczyk z pestkami i pomidorkiem.

jak to się prezentuje?

zapychasz się warzywami i owocami, jesz za mało nnkt i białka
brakuje podwieczorku bo te dwa śniadania to jedno.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:49   #90
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Juno Twój jadłospis jest szkodliwy dla zdrowia i wątpię, by miał 1000 kcal. Mi wyszło ok 800-900.
wiesz, że łamiesz regulamin?
poza tym, po co Ci redukcja? okres się znudził?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.