Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-03, 18:55   #91
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez deyminka Pokaż wiadomość
daaaawno nie pisalam ale w zwiazku z tym ze nowy watek
R
I Owsianka (4 lychy, na mleku 1,5%, starta gruszka, 125g twarogu chudego)
Ładnie
II 2 kanapki z razowca z indykiem pieczonym, ogorkiem
Również ładnie
III jablko (wiem ze malo, ale po tych kanapkach bylam najedzona a na uczelni bylam do pozna i nic innego nie mialam ze soba..)
Hm... ale zdajesz sobie sprawę, że to nie posiłek?
IV klops pieczony z jajkiem na twardo w srodku( z jakiegos chudego mieska z pietruszka), 1/3 woreczka kaszy gryczanej, buraczki
Ładnie
V wiesniak lekki, pomidor, ziola
I tutaj także w porządku
Wg mnie jadłospisik redukcyjny całkiem w porządku - białkowa kolacja, warzywka, spore śniadanie... OK Ale brakuje ważnego elewmntu - NNKT. Dodaj jakieś orzechy/pestki/ryby morskie.

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
witam po raz kolejny
czy mogłabym prosić o ocenę jadłospisu ? jest lepiej wg Was?
ja muszę przyznać,że jem więcej,bardziej kalorycznie i choć wiem,że to dobrze,to w głowie mi źle...ale jem!i będę!chcę i muszę!

a więc moje dzisiejsze U/próba p lekkiego

śn. owsianka: 2 łychy płatków,duża garść BF(7-8łyżek),garść cornFlakes(ok.5łyżek), 2garście MAgusiów(o matko.dużo łyżek!), kilka suszonych bananów,2 suszone morele, łyżka słonecznika zagotowane na szkl. mleka 2%. banan i 3 mandarynki.
Jeżeli tych płatków było rzeczywiście tak dużo jak piszesz, to OK

2śn.(szkoła-podobnie jak wczoraj) grahamka z twarożkiem i dżemem morelowym,mandarynka
OK

3śn.(szkoła) gruszka duża,danone gratka
Mało wartościowe, moze zabieraj ze sobą orzeszki np(NNKT) ? Nie musisz mieszać z jogurtem, tylko przegryzać

ob. szklanka makaronu(suchego podaję ilość) z sosem jak wczoraj czyli z mięskiem,papryką,kiszonym i ogóreczkami-taki do placków po węgiersku- jego 3 chochle jak do zupy, + 2duże ogórasy kiszone
mandarynka
kawa z mleczkiem 2%
Ładnie

Gdzie podwieczorek?

kol. 2 kromeczki chleba 'żytniego z cebulką' . jedna z masłem,druga z kilkoma plastrami wędliny jakiejś drobiowej chyba, surówka z papryki,pomidorka i cebuli posypana łyżeczką ziaren słonecznika
zaraz po jabłuszko i pomarańcza duża.pyszna słodko-kwaśna
No tutaj troszkę mało...

jak to się prezentuje?
Ogólnie rzecz biorąc podoba mi się, jednak weź pod uwagę te orzeszki do szkoły


Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze U:

I: grahamka 70g. przekrojona na pół, obie z masłem i sałatą, 2 parówki tęczowe (odtłuszczone) z musztardą francuską i keczupem+mandarynka+kubas zielonej z imbirem
Jest OK

II: jogurt bałkański light 340g. z fitella 'jabłko z cynamonem'+kubas zielonej
Dlaczego jogurt light?
III: kanapka z 2 krom mieszanego () z masłem, 3 pl. sera wędzonego, ogórkiem zielonym i sałatą
Ładnie

IV: wieśniak 200g z garścią nasion słonecznika
Trochę ubogo, no ale skoro taki miałaś apetyt

V: (niedawno jedzone ze względu na szkołę) ok. 1/2 woreczka kaszy jęczmiennej, 2 szaszłyki z piersi kurczaka, z pomidorkiem i papryką-pieczone+kawałek surowej dyni (nie było nic innego warzywnego w domu)+kubas zielonej z imbirem
MMM szaszłyki Ładnie

i...? bardzo prosze o oceny
Mi się podoba Chociaż na U naprawdę nie potrzeba stosować produktów light... Tylko nie mów, że innego jogurtu nie było w sklepie

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Moje R:
1.wiesniak 5 %, 2 kanapki z pełnoziarnistego chleba z masłem i szynką z indyka, kawa z mlekiem
OK, ale brakuje warzyw

2. Woreczek warzyw na patelnie, 100 g piersi z kurczaka
Rozumiem, że to obiad? Ładnie, aczkolwiek dlaczego nie było II śniadania?

4. buła z margaryną, jajkiem i szynką do tego pomidorki
OK (to podwieczorek?)

5. wiesniak 3 %, marchewki
Zamiast marchewki na redukcji lepiej wybierać inne warzywa, ponieważ marchewka ma wysoki IG Ale osobiście też jadłam i nie przeszkadzało mi to w chudnięciu, tak więc...

Proszę o ocene
Poza tym co na niebiesko, brakuje w Twoim jadłospisie NNKT.
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:58   #92
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Moje R:
1.wiesniak 5 %, 2 kanapki z pełnoziarnistego chleba z masłem i szynką z indyka, kawa z mlekiem

2. Woreczek warzyw na patelnie, 100 g piersi z kurczaka

4. buła z margaryną, jajkiem i szynką do tego pomidorki

5. wiesniak 3 %, marchewki

Proszę o ocene
gdzie nnkt ?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 18:59   #93
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Juno Twój jadłospis jest szkodliwy dla zdrowia i wątpię, by miał 1000 kcal. Mi wyszło ok 800-900.
wiesz, że łamiesz regulamin?
poza tym, po co Ci redukcja? okres się znudził?
Izuś, nie wiem jak to policzyłaś, mi wyszło trochę ponad 1200 kcal, a jeszcze wydaje mi się, że zaniżałam.
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:01   #94
clover_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
GG do clover_
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

No to może jeszcze ja...
P
Śniadanie: kajzerka razowa, pół z masłem i miodem, druga z masłem i dżemem wiśniowym, kubek herbaty z cytryną

IIŚniadanie: kajzerka razowa z masłem, sałatą, szynką, papryką i rzodkiewką, jabłko, Grzesiek (bez czekolady)

Obiad: Zupa jarzynowa, ziemniaki (takie gniecione, z masłem i śmietaną) dwa klopsy z mięsa mielonego z sosem pomidorowym, ogórki kiszone

Podwieczorek: spore ciastko francuskie z jabłkami i lukrem, kubek herbaty cynamonowo jabłkowej

Kolacja: bułka czarna, połowa z masłem, szynką, serem i ketchupem, połowa z masłem, szynką, serem, sałatą pomidorem i szczypiorkiem

Bardzo proszę o ocenę, dopiero zaczynam i mam nadzieję, że nie jest tak tragicznie...
clover_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:05   #95
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
witam po raz kolejny
czy mogłabym prosić o ocenę jadłospisu ? jest lepiej wg Was?
ja muszę przyznać,że jem więcej,bardziej kalorycznie i choć wiem,że to dobrze,to w głowie mi źle...ale jem!i będę!chcę i muszę! początek obiecujący zobaczmy co dalej...

a więc moje dzisiejsze U/próba p lekkiego

śn. owsianka: 2 łychy płatków,duża garść BF(7-8łyżek),garść cornFlakes(ok.5łyżek), 2garście MAgusiów(o matko.dużo łyżek!), kilka suszonych bananów,2 suszone morele, łyżka słonecznika zagotowane na szkl. mleka 2%. banan i 3 mandarynki. mix ładnie i smacznie(ja jestem uzależniona od płatków śniad a magusie)

2śn.(szkoła-podobnie jak wczoraj) grahamka z twarożkiem i dżemem morelowym,mandarynka ok

3śn.(szkoła) gruszka duża,danone gratka gratka duża czy ta maluteniunieńka?

ob. szklanka makaronu(suchego podaję ilość) z sosem jak wczoraj czyli z mięskiem,papryką,kiszonym i ogóreczkami-taki do placków po węgiersku- jego 3 chochle jak do zupy, + 2duże ogórasy kiszone
mandarynka hmm napewno apetycznie, sosiku sporo jak widzę, mięska mam nadzieję też, ale nie wiem jak to z makaronem jest...nigdy nie umiem oszacować ile suchego makaronu to potem ugotowanego)
kawa z mleczkiem 2%

ojojoj a podw to gdzie się zapodział?

kol. 2 kromeczki chleba 'żytniego z cebulką' . jedna z masłem,druga z kilkoma plastrami wędliny jakiejś drobiowej chyba, surówka z papryki,pomidorka i cebuli posypana łyżeczką ziaren słonecznika
zaraz po jabłuszko i pomarańcza duża.pyszna słodko-kwaśna ok, dobrze, ze słonecznik wpadł

jak to się prezentuje?
jak na U to bardzo fajnie, ale do P raczej brakuje
poza tym owoce są, nnkt są, warzywka też więc ok

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
U
  1. wieśniak 150 g ze szczypiorem + kanapka razowca z serem żółtym,pomidorem,majoneze m,sałatą i szynką,cebulką ok, ale kanapeczki mogły być minimum 2-śniadanie to podstawa i jakiś owocek
  2. kanapka jak wyżej + kabanos ok
  3. 4-5 kostek czekolady,ok.10 frytek czekolada=magnez
  4. 350 g spaghetti bolońskiego z dużą ilością sosu a skąd wiesz, że akurat tyle? ważysz jedzonko?
  5. jajko na miękko,sałatka z kapusty pekińskiej,pomidora,ogórk a,cebuli,kopru,kukurydzy, groszku i fury sosu Knorra(grecki),do tego kromka razowca z twarogiem i rzeżuchą brzmi apetycznie i dużo witaminek
i jak????
dodaj może coś do śniadanka i jakieś nnkt ooo i owocek jakiśa reszta jw

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze U:

I: grahamka 70g. przekrojona na pół, obie z masłem i sałatą, 2 parówki tęczowe (odtłuszczone) z musztardą francuską i keczupem+mandarynka+kubas zielonej z imbirem szkoda, że na bułeczce nie było więcej dodatków, ale ok

II: jogurt bałkański light 340g. z fitella 'jabłko z cynamonem'+kubas zielonej ok

III: kanapka z 2 krom mieszanego () z masłem, 3 pl. sera wędzonego, ogórkiem zielonym i sałatą a co to za minka? ładnie

IV: wieśniak 200g z garścią nasion słonecznika tutaj nnkt więc ok

V: (niedawno jedzone ze względu na szkołę) ok. 1/2 woreczka kaszy jęczmiennej, 2 szaszłyki z piersi kurczaka, z pomidorkiem i papryką-pieczone+kawałek surowej dyni (nie było nic innego warzywnego w domu)+kubas zielonej z imbirem czyli obiado-kolacja ładnie

i...? bardzo prosze o oceny
moim zdaniem ładne U...tylko dlaczego pojawia się "light" i "odtłuszczone"?

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Moje R:
1.wiesniak 5 %, 2 kanapki z pełnoziarnistego chleba z masłem i szynką z indyka, kawa z mlekiem ok, ale dodaj jakieś warzywka

a gdzie 2 śn?

2. Woreczek warzyw na patelnie, 100 g piersi z kurczaka chesz się "zapchać" warzywami...:co ol: i brakuje wegli

4. buła z margaryną, jajkiem i szynką do tego pomidorki -to na R dałabym na 2śn (zamiast margaryny masło) a tutaj jakis homo z orzeszkami czy coś...

5. wiesniak 3 %, marchewki marchewki to węgle, na R kolacja bialkowa, ale tutaj to coś mała...

Proszę o ocene
ogólnie mało i tak jakoś nie bardzo mi się podoba
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:07   #96
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez clover_ Pokaż wiadomość
No to może jeszcze ja...
P
Śniadanie: kajzerka razowa, pół z masłem i miodem, druga z masłem i dżemem wiśniowym, kubek herbaty z cytryną

IIŚniadanie: kajzerka razowa z masłem, sałatą, szynką, papryką i rzodkiewką, jabłko, Grzesiek (bez czekolady)

Obiad: Zupa jarzynowa, ziemniaki (takie gniecione, z masłem i śmietaną) dwa klopsy z mięsa mielonego z sosem pomidorowym, ogórki kiszone

Podwieczorek: spore ciastko francuskie z jabłkami i lukrem, kubek herbaty cynamonowo jabłkowej

Kolacja: bułka czarna, połowa z masłem, szynką, serem i ketchupem, połowa z masłem, szynką, serem, sałatą pomidorem i szczypiorkiem

Bardzo proszę o ocenę, dopiero zaczynam i mam nadzieję, że nie jest tak tragicznie...
tylko jedno pytanie mam
dlaczego bez czekolady ten Grzesiek no? ^^

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Izuś, nie wiem jak to policzyłaś, mi wyszło trochę ponad 1200 kcal, a jeszcze wydaje mi się, że zaniżałam.
weź mi to rozpisz, bo ja się ledwo 1000 doliczyłam wliczając warzywa czego na wizażu nie robimy...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:15   #97
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dzisiejsze R pt. "objadłam się"...

mandarynka mała
Ś -> owsianka (3łyżki płatków, otręby, jabłko, wieśniak)
II Ś -> grahamka+pasta twarogowa+ogórek zielony
mandarynka, Anatol z mlekiem
Ob -> 1/2 worka kaszy gryczanej, 3 kotleciki sojowe, gotowany brokuł, sos(homo nat+keczup+papryka), łyżka sałatki z kuskusem, kawałek galarety wieprzowej(3kęsy)
stepper 25 min
P -> sałatka (tuńczyk wsw, wieśniak, pomidor, cebula), 2 paluszki surimi
stepper 15 min, twister 10 min
K -> 1/2 papryki, 4 paluszki surimi
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 19:20   #98
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Uuuu
  • jajecznica z 3 jajek ,z cebulką,szczypiorkiem,jas na bułka z szynką,sałatą,pomidorem,r zodkiewkami
  • szklanka mleka 1,5% + 1/2 makreli wędzonej + 3 tosty z serem żółtym i pieczarkami i cebulką
  • banan
  • gulasz (z karkówki) ,fura przypraw,cebula,czosnek,p apryka,itd...plus 200 g kaszy gryczanej + 3 ogórki konserwowe
  • serek Hochland rzodkiewkowy + wafel ryżowy,kawałek smażonej pangi
  • ogórek konserwowy, jajko na twardo z chrzanem



jest ewidentnie jakiś błąd,bo tyję z lekka...za dużo czy cos nie tak z jakością????help....
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:26   #99
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R pt. "objadłam się"...

mandarynka mała
Ś -> owsianka (3łyżki płatków, otręby, jabłko, wieśniak)
II Ś -> grahamka+pasta twarogowa+ogórek zielony
mandarynka, Anatol z mlekiem
Ob -> 1/2 worka kaszy gryczanej, 3 kotleciki sojowe, gotowany brokuł, sos(homo nat+keczup+papryka), łyżka sałatki z kuskusem, kawałek galarety wieprzowej(3kęsy)
stepper 25 min
P -> sałatka (tuńczyk wsw, wieśniak, pomidor, cebula), 2 paluszki surimi
stepper 15 min, twister 10 min
K -> 1/2 papryki, 4 paluszki surimi
i dlatego głodzisz się paluszkami surimii?

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
Uuuu
  • jajecznica z 3 jajek ,z cebulką,szczypiorkiem,jas na bułka z szynką,sałatą,pomidorem,r zodkiewkami
  • szklanka mleka 1,5% + 1/2 makreli wędzonej + 3 tosty z serem żółtym i pieczarkami i cebulką
  • banan
  • gulasz (z karkówki) ,fura przypraw,cebula,czosnek,p apryka,itd...plus 200 g kaszy gryczanej + 3 ogórki konserwowe
  • serek Hochland rzodkiewkowy + wafel ryżowy,kawałek smażonej pangi
  • ogórek konserwowy, jajko na twardo z chrzanem



jest ewidentnie jakiś błąd,bo tyję z lekka...za dużo czy cos nie tak z jakością????help....
zjadłaś 4 jajka?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:29   #100
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
weź mi to rozpisz, bo ja się ledwo 1000 doliczyłam wliczając warzywa czego na wizażu nie robimy...
Ja również wliczałam warzywa. Ale ok, rozpiszę.
Cytat:
1.wiesniak 5 %, 2 kanapki z pełnoziarnistego chleba z masłem i szynką z indyka, kawa z mlekiem

2. Woreczek warzyw na patelnie, 100 g piersi z kurczaka

4. buła z margaryną, jajkiem i szynką do tego pomidorki

5. wiesniak 3 %, marchewki
- wieśniak 5% [200]
- 2 skibki pełnoziarnictego chleba [120] <- wg mnie wartość i tak zaniżona, moja jedna skibka(mała!!) ma 70 kcal
- masło [70] - na dwóch kanapkach mniej raczej nie miało
- szynka z indyka [50] - 2 plastry co najmniej
- kawa z mlekiem [20]
Śniadanie w sumie: 450
- woreczek warzyw na patelnię - nie spotkałam się z mniejszym niż 450 g Czyli liczę ok [200]
- 100 g piersi z kurczaka [100]
Suma 300
- bułka [180] - nie wiem jaka to bułka, ale juz w swoim życiu tyle się naważyłam i poobliczałam bułek, że... Pamiętam jednak, że najmniej kcal miała mała pszenna kajzerka(120) a najwiecej duża, ciężka bułka z ziarnami(ok 270!). Tak wiec licząc 180 za bułkę, moze być to znacznie zaniżone
- margaryna [30]
- jajko [90]
- szynka [60]
- pomidorki (nie wiem ile ich było) [40]
SUMA 200
- wieśniak [123]
- marchewki [80]
SUMA 183

RAZEM: 1203
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:31   #101
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje R:
1.wiesniak 5 %, 2 kanapki z pełnoziarnistego chleba z masłem i szynką z indyka, kawa z mlekiem
wieśniak - 180, kanapki - 260?

2. Woreczek warzyw na patelnie, 100 g piersi z kurczaka
100 + warzywa...hmmmm 80? 100?

4. buła z margaryną, jajkiem i szynką do tego pomidorki
250 bułka + 80 jajko + 40 szynka + 20 margaryna

5. wiesniak 3 %, marchewki
120 + marchewki... 80?

jeżeli to była buła, 100 gramów...no to okej. wtedy 1100 jest, masz rację. zwracam honor.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 19:31   #102
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
zjadłaś 4 jajka?
Czy to coś złego, że takie pytanie
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:33   #103
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R pt. "objadłam się"...

mandarynka mała
Ś -> owsianka (3łyżki płatków, otręby, jabłko, wieśniak)
II Ś -> grahamka+pasta twarogowa+ogórek zielony
mandarynka, Anatol z mlekiem
Ob -> 1/2 worka kaszy gryczanej, 3 kotleciki sojowe, gotowany brokuł, sos(homo nat+keczup+papryka), łyżka sałatki z kuskusem, kawałek galarety wieprzowej(3kęsy)
stepper 25 min
P -> sałatka (tuńczyk wsw, wieśniak, pomidor, cebula), 2 paluszki surimi
stepper 15 min, twister 10 min
K -> 1/2 papryki, 4 paluszki surimi
ejjj! gdzie się objadłaś? w którym miejscu?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:33   #104
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Moje R:
1.wiesniak 5 %, 2 kanapki z pełnoziarnistego chleba z masłem i szynką z indyka, kawa z mlekiem
wieśniak - 180, kanapki - 260?

2. Woreczek warzyw na patelnie, 100 g piersi z kurczaka
100 + warzywa...hmmmm 80? 100?

4. buła z margaryną, jajkiem i szynką do tego pomidorki
250 bułka + 80 jajko + 40 szynka + 20 margaryna

5. wiesniak 3 %, marchewki 120 + marchewki... 80?

jeżeli to była buła, 100 gramów...no to okej. wtedy 1100 jest, masz rację. zwracam honor.
Jak widać nasze obliczenia trochę się różnią. Wynika to głównie z tego, że nie znamy dokładnej ilości...
Ale dlaczego liczysz 180 za wieśniaka to nie wiem, wszystkie wieśniaki z którymi sie spotkałam nie-light miały 102kcal/100 g(np Pilos), lub 97kcal/100 g(np piątnica)
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:37   #105
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
i dlatego głodzisz się paluszkami surimii?
Czemu się głodzę??? Nie rozumiem Skoro je lubię, a są dobrym źródłem białka...
Poza tym musiałam je skończyć

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ejjj! gdzie się objadłaś? w którym miejscu?
Nie wiem, cała napęczniała się czuję Już od obiadu, który skromny nie był.
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:38   #106
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Jak widać nasze obliczenia trochę się różnią. Wynika to głównie z tego, że nie znamy dokładnej ilości...
Ale dlaczego liczysz 180 za wieśniaka to nie wiem, wszystkie wieśniaki z którymi sie spotkałam nie-light miały 102kcal/100 g(np Pilos), lub 97kcal/100 g(np piątnica)
żyłam w błogiej nieświadomości, że mój krasnystaw ma 90
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:42   #107
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

to była bułka grahamka 50 g

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
żyłam w błogiej nieświadomości, że mój krasnystaw ma 90
Mam do niego obrzydzenie bo miałam ostatnio nie swieży iii sie strułam chociaż nie był przedatowany, ale te swieżutkie są pysznnnnnnne
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:42   #108
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
to była bułka grahamka 50 g

no to rzeczywiście "buła"
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:45   #109
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

aaa mam pytanie serek wiejski 5 %, margaryna, 2 łyżeczki oliwy z oliwek dziennie nie przeszkadzaja w redukcji??
Bo nie mi się wydaje że nie chudnę własnie przez to, ale to pewnie pozostało po ED ...
Jak myslicie ??
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 19:47   #110
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
żyłam w błogiej nieświadomości, że mój krasnystaw ma 90
Może ma, nie wiem, nie jadłam nigdy.
Mi to nie sprawia róznicy, czy mój wieśniak ma 180 czy 200 kcal.

Ale zauważyłam, że na tym forum panuje pewne przewrażliwienie przed ED. Nawet mi się to zaczęło udzielać, wszystkim piszę, że zjedli za mało.

A np przykładowy jadlospis mojej siostry, która wogole nie myśli o dietach, kaloriach, nie zna sie na tym, ani nie próbuje stosować, je to na co ma ochotę.

Śniadanie: 1 skibka chleba cienko posmarowana margaryną, obłożona pokrojonym pomidorem, mały jogurt truskawkowy

II Śniadanie, w pracy: serek wiejski, jedna kanapka z żóltym serem i margaryną

Obiadokolacja (po pracy, godzina 19!) - to co zrobi mama, co jedzą wszyscy w domu(czasami jest to cos kalorycznego, ale czasami zupa o kalorycznosci załóżmy 250 lub np ziemiaki z jajkiem też ok 300 kcal.

Po kolacji: coś słodkiego, zazwyczaj jakis mały batonik, 2 ciastka typu delicje, lub tego rodzaju małe porcje.

Herbatę pije bez cukru.

Odżywia sie tak od dawien dawna i żyje Nie chudnie na tym, ma normalną wagę Wyniki badań też w porządku...
Gdzież by sie w jej diecie znalazły NNKT - nawet nie myśli, by zjeść jakiegoś orzecha.

To była tylko taka mała dygresja z mojej strony.
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:48   #111
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

DEKAS,tak zjadłam 4 jajka.Niecałe,bo to wieczorne podzieliłam na siebie i troche zjadł TŻ...ale w sumie uznaję,że 4..

no i............????ocenisz cały jadłospis??
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:48   #112
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

nieprzytomna. dziękuję za ocenkę. można na Ciebie liczyć
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:55   #113
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

jak oceniace moje U? bezmlecznie

1.
owsianka z 8lyzek z malinami, jagodami, 2 jablka pieczone, mandarynka, kilka magusiow i corn flakesow

2.szkola(napisze to co zjadlam przez te 7h)- kanapka z razowca z poledwica z indyka, rzodkiewka, kielki, pozniej mandarynka, znowu taka sama kanapka i znowu mandarynka

3. czysta kalafiorowa
troche brazowego ryzu z udkiem z kurczaka pieczonym, salatka z pomidorow,kielkow i rzodkiewki
Deser: jablko pieczone

4. kilka orzechow ziemnych, laskowych i 1wloski

5. 3kromkichleba razowo-pszennego takiego kwadratowego z pstragiem wedzonym, ogorkiem i kielkami
marchewka
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 19:59   #114
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Może ma, nie wiem, nie jadłam nigdy.
Mi to nie sprawia róznicy, czy mój wieśniak ma 180 czy 200 kcal.

Ale zauważyłam, że na tym forum panuje pewne przewrażliwienie przed ED. Nawet mi się to zaczęło udzielać, wszystkim piszę, że zjedli za mało.

A np przykładowy jadlospis mojej siostry, która wogole nie myśli o dietach, kaloriach, nie zna sie na tym, ani nie próbuje stosować, je to na co ma ochotę.

Śniadanie: 1 skibka chleba cienko posmarowana margaryną, obłożona pokrojonym pomidorem, mały jogurt truskawkowy

II Śniadanie, w pracy: serek wiejski, jedna kanapka z żóltym serem i margaryną

Obiadokolacja (po pracy, godzina 19!) - to co zrobi mama, co jedzą wszyscy w domu(czasami jest to cos kalorycznego, ale czasami zupa o kalorycznosci załóżmy 250 lub np ziemiaki z jajkiem też ok 300 kcal.

Po kolacji: coś słodkiego, zazwyczaj jakis mały batonik, 2 ciastka typu delicje, lub tego rodzaju małe porcje.

Herbatę pije bez cukru.

Odżywia sie tak od dawien dawna i żyje Nie chudnie na tym, ma normalną wagę Wyniki badań też w porządku...
Gdzież by sie w jej diecie znalazły NNKT - nawet nie myśli, by zjeść jakiegoś orzecha.

To była tylko taka mała dygresja z mojej strony.
zgadzam się z Tobą nie w każdego diecie np. są orzechy, oliwa, czy ryby, a mają np. okres i żyją. ja myślę, że problem jest w psychice, a nie czy zje sie orzechy czy masło czy nie. zgadza się hormony są wytwarzane w symbiozie z tkanka tłuszczową, ale myślę, że ważniejsze jest to , że ma się luz w stosunku do jedzenia, nie myśli sie o tym, je sie to na co ma się ochotę, kiedy i nie myśli o tym. ja np. skupiam się żeby były warzywa, owoce, orzechy i zdrowo w miarę, ale czy zawsze mam na to akurat ochotę. hmmmmm. czasami wolałabym zjeść drożdżówkę obciekajaco tłuszczem niż sałatkę z owocami? i myślę, że nie byłoby to nic złego, bo osoby bez ed, nie patrzą praktycznie na nic. jak przyglądne się diecie mojej mamy, czy jakiejś koleżanki to ani tam warzyw za dużo, ani owoców, ani ryb. także nie wiem. i ilościowo też czasami mniej ode mnie. mój facet on często po prostu zapomina o jedzeniu, ma dużo pracy, a je tyle by zaspokoić głód, nie skupia się na tym, i też wszystko mniej odżywcze, dzis jabłko to na siłę jadł, bo antybiotyki bierze, orzechy łe itp. także nie wiem, czy nie lepiej po prostu nie zwracać, aż takiej uwagi, wtedy psycha odpoczywa.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:05   #115
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
zapychasz się warzywami i owocami, jesz za mało nnkt i białka
brakuje podwieczorku bo te dwa śniadania to jedno.
Dekas dzięki za uwagi.postaram się je uwzględnić jak najszybciej. a co do kolacji to ta kromka była z samym masłem bo uwielbiam taki świeżutki chleb tylko z masłem . tunczyk byl wczoraj. w szkole nie mogę za bardzo więcej jeść,nie mam jak,ale postaram się.obiecuję! jutro mam wolne,rano idę na badania więc muszę być na czczo ale później nadrobię owsiankę okej-postaram się zmienić.
owoce i warzywa po prostu bardzo lubię. poważnie. nie umiałabym jeść ich mniej. a i tak jest sukces gdyż nie jem tylu jabłek jak kiedyś (5-7 big sztuk)moja miłość

czekolady-zgadłaś zabrakłorano po badaniach śmigam na zakupy.
jeszcze jakiieś uwagi,rady?
Dekas jesteś wielka

Iza mogłabyś ocenić?

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

[QUOTE=nieprzytomna;156509 82]

Ogólnie rzecz biorąc podoba mi się, jednak weź pod uwagę te orzeszki do szkoły

oekj,postaram się to uwzględnić jest tylko taki problem.. ja trochę krempuję się tak jeść w szkole,koleżanki nie jedzą praktycznie nic na przerwach.czekają do obiadu w domu itd,a jak ja jem co drugą przerwę to się gapią itd.. niby mi to lata,a jednak takie niesmaczne to jest. no ,ale ich problem! ja biorę się za siebie!
nieprzytomna dzięki
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:08   #116
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
onaonaona Ty kiedyś pisalas o osteoporozie... no to nie wiem, czy tyle mleka Ci nie zaszkodzi, bo ono lubi odwapniać kości. Może zamień je na kefir/jogurt? danonki? wprowadź ser żółty do diety?
Ogolnie, jest masa odzwierzecych i roslinnych zrodel wapnia, a nie tylko mleko
-------------------------------
Moj wczorajszy jadlospis:
Utrzymanie

Sniadanie: Jajecznica na smazonej (na odrobince oleju) cebulce i papryce, bialka z 3 jajek i jedno zoltko, z plasterkiem chudszej mozzarelli, z wkrojonym do tego miesem z indyka (410kcal B/T/W 34g/25g/7g)
Jedna pomarancza (70kcal, B/T/W 0g/0g/18g)
2 gofry z pelnoziarnistego miksu na gofry, z dodatkiem maki, jajek i mleka oczywiscie, na gofrach dzem i “bita smietana light” (250kcal B/T/W 4g/2g/50g)
Lacznie: 730kcal B/T/W 38g/28g/73g
Sniadanie sie wykoleilo troche jak widac i wyszlo bardziej jak na dobre P – zarowno pod wzgledem kalorii, tluszczu, cukru jak i bialka w sumie. Pol biedy, ze tak przesadzilem na sniadanie.
Jeszcze slowko co do tej “bitej smietany light” – syf ze szkoda gadac, nie ma to tluszczu, wegli… i smaku oraz konsystencji.
II Sniadanie:
Serek wiejski z truskawkami i batonik muesli (taki jak w poprzednim jadlospisie)
Lacznie: 270kcal B/T/W 18g/7g/36g
Male i dosc pozno, bo po duzym sniadaniu niezbyt mi sie chcialo jesc co zrozumiale
III:
Kanapka na chlebie pelnoziarnistym z kurczakiem, salata i suszonymi pomidorami, do tego male marcheweczki J
Lacznie: 510kcal, B/T/W: 39g/6g/49g
IV:
Przedtreningowy
Salatka z tuczynka, salaty, papryki, cebuli
Lacznie: 120kcal B/T/W 15g/0g/10g
Trening: HIIT
V:
Potreningowy
Salatka jak wyzej + mieso z indyka + makaron razowy
Lacznie: 400kcal B/T/W 30g/5g/50g
VI – kolacja:
Serek wiejski z odrobina warzyw (100kcal B/T/W 13g/3g/4g z cebulka i pomidorami (lacznie jakies 40kcal B/T/W 0/0/6g)
Lacznie: 120kcal B/T/W: 13g/3g/8g


Caly dzien lacznie: 2150kcal B/T/W 153g/49g/226g
Znowu sporo liczenia na oko oczywiscie. Kazdy feedback mile widziany
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:10   #117
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
aaa mam pytanie serek wiejski 5 %, margaryna, 2 łyżeczki oliwy z oliwek dziennie nie przeszkadzaja w redukcji??
Bo nie mi się wydaje że nie chudnę własnie przez to, ale to pewnie pozostało po ED ...
Jak myslicie ??
echhh...tłuszcze są niezbędne, Ty jesteś po ed....poza tym...
...
Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
to była bułka grahamka 50 g

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------



Mam do niego obrzydzenie bo miałam ostatnio nie swieży iii sie strułam chociaż nie był przedatowany, ale te swieżutkie są pysznnnnnnne
... dziewczyno weź się opamiętaj trochę...
z tego co kojarzę to w połowie października jeszcze na "niby P" byłaś...
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:11   #118
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

[QUOTE=kika171;15651279]jak na U to bardzo fajnie, ale do P raczej brakuje
poza tym owoce są, nnkt są, warzywka też więc ok


no co do makaronu to ja też mam zawsze problem z obliczeniem gramatury,wagi nie posiadam,dlatego szklanka płatki też uwielbiammagusie niedawno odkryłam,ale pycha są!

postaram się coś jeszcze dorzucić. dzięki za sugestie i ocenę kika
a do P brakuje hmm. sporo?
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:15   #119
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
echhh...tłuszcze są niezbędne, Ty jesteś po ed....poza tym...
...

... dziewczyno weź się opamiętaj trochę...
z tego co kojarzę to w połowie października jeszcze na "niby P" byłaś...

No tak, ale dostałam hormony potem i urosłam 4 kg teraz czuje sie fatalnie naprawdę ...
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:20   #120
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dawno nic nie wrzucałam więc U;
Śn; 3 kromki razowca z masłem,serem żółtym,szynką i warzywami, kawa z mlekiem, serek wiejski z potarkowanym jabłkiem i cynamonem
2śn; Mikołaj mały z nadzieniem z Goplany, paczka nerkowców,cappuccino ajerkoniakowe
O; Zupa pomidorowa z makaronem,miesem i marchewka
P; 4 racuchy z jabłkami, domowy sok z marchewki
K; Pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem i serem, 2 grzanki z masłem ziołowym, surówka z pekinki z wszystkim co było pod ręką
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.