Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-03, 20:27   #121
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

nieśmiało wchodzę z... P.
jak mus, to mus...

Śn. Duża buła razowa podpiekana na maśle, pół z pekińską, polędwica drobiową, pomidorem i rzodkiewką, pół z sojowym pasztetem pomidorowym, rzodkiewką i ogórkiem kiszonym; mały jogurt naturalny z łyżką miodu i orzechami włoskimi, herbata z cytryną
II Śn. serek homo naturalny 180g z garścią słonecznika, wiórek kokosowych, otrębów żurawinowych i łyżką kawy i miodu, 2 mandarynki
kromka razowca z masłem, żółtym serem, rzodkiewką i solą
Ob: sałatka z parowanych brokułów, pomidora, ogórka świeżego, papryki, rzodkiewki, kapusty pekińskiej, skrojonego w kostkę i smażonego w musztardzie, na oliwie, schabu, 2 grzanki chleba razowego; szklanka domowego kompotu z wiśni (z wiśniami rzecz jasna)
D: jabłko, kilka ciastek Hit czekoladowych... (5? 6?) z czego dwa posmarowane masłem orzechowym
1h później - sok 1-dniowy marchwiowy i jeszcze 2 ciastka..
Kol: jajecznica z 2 jajek z cebulką i skrojoną w kostkę szynką wiejską, kasza kus-kus (pół szklanki?) ze szczypiorkiem i kukurydzą z puszki, pomidorki koktajlowe

teraz piję sok ze świeżych pomarańczy.

Może nie jest jeszcze idealnie...ale to i tak trochę duży przeskok dla mnie
Obiecałam sobie, ze od grudnia wskoczę na to przymuszone P, więc czas najwyższy.
zerknie ktoś ?
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:32   #122
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

ale co się dzieje, czemu p?
okres?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:35   #123
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Dawno nic nie wrzucałam więc U;
Śn; 3 kromki razowca z masłem,serem żółtym,szynką i warzywami, kawa z mlekiem, serek wiejski z potarkowanym jabłkiem i cynamonem
2śn; Mikołaj mały z nadzieniem z Goplany, paczka nerkowców,cappuccino ajerkoniakowe
O; Zupa pomidorowa z makaronem,miesem i marchewka
P; 4 racuchy z jabłkami, domowy sok z marchewki
K; Pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem i serem, 2 grzanki z masłem ziołowym, surówka z pekinki z wszystkim co było pod ręką
Bardzo, bardzo mi się podoba Nie mam w sumie co oceniać

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
nieśmiało wchodzę z... P.
jak mus, to mus...

Śn. Duża buła razowa podpiekana na maśle, pół z pekińską, polędwica drobiową, pomidorem i rzodkiewką, pół z sojowym pasztetem pomidorowym, rzodkiewką i ogórkiem kiszonym; mały jogurt naturalny z łyżką miodu i orzechami włoskimi, herbata z cytryną
II Śn. serek homo naturalny 180g z garścią słonecznika, wiórek kokosowych, otrębów żurawinowych i łyżką kawy i miodu, 2 mandarynki
kromka razowca z masłem, żółtym serem, rzodkiewką i solą
Ob: sałatka z parowanych brokułów, pomidora, ogórka świeżego, papryki, rzodkiewki, kapusty pekińskiej, skrojonego w kostkę i smażonego w musztardzie, na oliwie, schabu, 2 grzanki chleba razowego; szklanka domowego kompotu z wiśni (z wiśniami rzecz jasna)
D: jabłko, kilka ciastek Hit czekoladowych... (5? 6?) z czego dwa posmarowane masłem orzechowym
1h później - sok 1-dniowy marchwiowy i jeszcze 2 ciastka..
Kol: jajecznica z 2 jajek z cebulką i skrojoną w kostkę szynką wiejską, kasza kus-kus (pół szklanki?) ze szczypiorkiem i kukurydzą z puszki, pomidorki koktajlowe

teraz piję sok ze świeżych pomarańczy.

Może nie jest jeszcze idealnie...ale to i tak trochę duży przeskok dla mnie
Obiecałam sobie, ze od grudnia wskoczę na to przymuszone P, więc czas najwyższy.
zerknie ktoś ?
Moim skromnym zdaniem jest bardzo ładnie jak na P Widać, że nie robisz tego z musu, wbrew temu co napisałaś Nie boisz sie zjeść kilku ciastek
No właśnie, ale dlaczego jesteś na P?
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:37   #124
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U:
1.Owsianka na mleku 3.2% ze słonecznikiem,żurawiną,or zechami włoskimi i tartym jabłkiem,zielona herbata
2.kawa z mlekiem,serek wiejski 5% z dżemem ananasowym,banan
3.jajecznica z dwóch jaj ze szczypiorkiem,kroma razowca z masłem,sałatą i pomidorem,herbata rooibos
4.3/4 woreczka kaszy gryczanej z gulaszem wieprzowo-drobiowym,ok 200 gr buraczków,kompot wiśniowy
5.sałatka z sałaty,rzodkiewki,pomidor a,papryki,czerwonej fasoli,szczypiorku z ziołami i oliwą z oliwek,2 mandarynki,zielona herbata
6.kromka razowca z masłem i wędzonym łososiem,resztka sałatki jw.,herbata owocowa
Ok 1l wody w ciągu dnia

Jest ok?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:39   #125
deyminka
Zadomowienie
 
Avatar deyminka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 042
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

nieprzytomna dziekuje za ocenke, orzeszki wsuwam i ryby jem, tylko akurat dzisiaj nie bylo
deyminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 20:59   #126
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
U:
1.Owsianka na mleku 3.2% ze słonecznikiem,żurawiną,or zechami włoskimi i tartym jabłkiem,zielona herbata ładnie
2.kawa z mlekiem,serek wiejski 5% z dżemem ananasowym,banan ok
3.jajecznica z dwóch jaj ze szczypiorkiem,kroma razowca z masłem,sałatą i pomidorem,herbata rooibos mmm też jadłam dzisiaj jajecznice jakoś fazę ostatnio na nią mam ;p
4.3/4 woreczka kaszy gryczanej z gulaszem wieprzowo-drobiowym,ok 200 gr buraczków,kompot wiśniowy burrraaczkii
5.sałatka z sałaty,rzodkiewki,pomidor a,papryki,czerwonej fasoli,szczypiorku z ziołami i oliwą z oliwek,2 mandarynki,zielona herbata fajnie
6.kromka razowca z masłem i wędzonym łososiem,resztka sałatki jw.,herbata owocowa
Ok 1l wody w ciągu dnia

Jest ok?
Jest bardzo ok moim zdaniem! Wszystko jest- białko, nnkt, węgle złożone. owoce, warzywa. tylko brać przykład!

Wyrak- wg mnie strasznie mało jesz! Jak na faceta, który ćwiczy...
a co do śniadania- wcale nie uważam, żeby było takie mega. Sama jem codziennie ok. 700 kcal i nie wyobrażam sobie inaczej.
Jadło jak najbardziej zdrowe, z przyjemnościami. Tylko nie widać praktycznie nnkt (tylko odrobina oleju, jedno żółtko jajka... )
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 21:01   #127
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ale co się dzieje, czemu p?
okres?
No niestety m.in. okres... już od jakiegoś czasu...
2x brałam luteinę, ale nic nie dało, teraz mam przepisany czysty estrogen, ale wiadomo, sam nic nie zdziała. Poza tym wagi w domu nie mam, ostatnio ważyłam się na czczo u TŻ'ta i się dość zlękłam, bo wychodząc z ED ważyłam raptem kilogram mniej... A że dość mam komentarzy dotyczących mojej wagi i kolejnej nieodpowiedzialności... udowodnię, że jestem rozsądna

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem jest bardzo ładnie jak na P Widać, że nie robisz tego z musu, wbrew temu co napisałaś Nie boisz sie zjeść kilku ciastek
No właśnie, ale dlaczego jesteś na P?
Ciastka to akurat żaden przymus, lecz czysta przyjemność Gorzej było wcisnąć dodatkowy jogurt do I śniadania i kanapkę do II. Co do P, to odpowiedziałam wyżej
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 21:02   #128
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
aaa mam pytanie serek wiejski 5 %, margaryna, 2 łyżeczki oliwy z oliwek dziennie nie przeszkadzaja w redukcji??
Bo nie mi się wydaje że nie chudnę własnie przez to, ale to pewnie pozostało po ED ...
Jak myslicie ??
Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
No tak, ale dostałam hormony potem i urosłam 4 kg teraz czuje sie fatalnie naprawdę ...
Wychodzic z ED, masz jadlospis P i nagle, po tym jak Ci przybylo kilka kg R?? Ile wazysz, przy jakim wzroscie? Zle mi to wyglada

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Dawno nic nie wrzucałam więc U;
Śn; 3 kromki razowca z masłem,serem żółtym,szynką i warzywami, kawa z mlekiem, serek wiejski z potarkowanym jabłkiem i cynamonem
2śn; Mikołaj mały z nadzieniem z Goplany, paczka nerkowców,cappuccino ajerkoniakowe
O; Zupa pomidorowa z makaronem,miesem i marchewka
P; 4 racuchy z jabłkami, domowy sok z marchewki
K; Pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem i serem, 2 grzanki z masłem ziołowym, surówka z pekinki z wszystkim co było pod ręką
Do 2sn dodalbym jakies bialko. Przy nerkowcach zwracalbym uwage na to, zeby byly surowe, bo latwo o prazone.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
U:
1.Owsianka na mleku 3.2% ze słonecznikiem,żurawiną,or zechami włoskimi i tartym jabłkiem,zielona herbata
2.kawa z mlekiem,serek wiejski 5% z dżemem ananasowym,banan
3.jajecznica z dwóch jaj ze szczypiorkiem,kroma razowca z masłem,sałatą i pomidorem,herbata rooibos
4.3/4 woreczka kaszy gryczanej z gulaszem wieprzowo-drobiowym,ok 200 gr buraczków,kompot wiśniowy
5.sałatka z sałaty,rzodkiewki,pomidor a,papryki,czerwonej fasoli,szczypiorku z ziołami i oliwą z oliwek,2 mandarynki,zielona herbata
6.kromka razowca z masłem i wędzonym łososiem,resztka sałatki jw.,herbata owocowa
Ok 1l wody w ciągu dnia

Jest ok?
Nie wiem, czy bym na wieczor nie wrzucil czegos wolniej przyswajalnego. Moze cos wiecej do picia (ale nie wiem ile potrzebujesz w ciagu dnia)? Poza tym mi sie podoba.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 21:06   #129
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
No niestety m.in. okres... już od jakiegoś czasu...
2x brałam luteinę, ale nic nie dało, teraz mam przepisany czysty estrogen, ale wiadomo, sam nic nie zdziała. Poza tym wagi w domu nie mam, ostatnio ważyłam się na czczo u TŻ'ta i się dość zlękłam, bo wychodząc z ED ważyłam raptem kilogram mniej... A że dość mam komentarzy dotyczących mojej wagi i kolejnej nieodpowiedzialności... udowodnię, że jestem rozsądna
ojojoj... to jakie Ty masz bmi? możesz napisać na pw, jeżeli nie chcesz na forum.

myślałaś o psychologu?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 21:13   #130
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

a ja mam takie pytanie...(być może to niezbyt dobre miejsce, ale...!) czym najzdrowiej smarować pieczywo? prawdziwym masłem, masłem roślinnym, margaryną czy może czyms typu masmix? co najlepsze waszym zdaniem? ( szcególnie zwracając uwagę na wartości odżywcze) z góry dziękuję i pozdrawiam
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles

Edytowane przez warrior_mortal
Czas edycji: 2009-12-03 o 21:16
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 21:14   #131
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje dzisiejsze U(?)
ŚNIADANIE (8.00)
Jogurt danone o smaku wafelkowym, jabłko, mandarynka. Herbata z cytryną.

IIŚNIADANIE(14.00)
6 ciasteczek(herbatników) cynamonowych (wszystkie razem ok.40g), kubek mleka z łyżką miodu, pomarańcza, garść paluszków z sezamem.

OBIAD(17.00)
Zupa ogórkowa (głęboki talerz)

KOLACJA(20.30)
sałatka z pół pomidora, jajka, jagurtu naturalnego i pieprzu. 2 kromki razowca, jedna z samym masłem, druga z masłem, sałatą i camembertem.
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 21:15   #132
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Jest bardzo ok moim zdaniem! Wszystko jest- białko, nnkt, węgle złożone. owoce, warzywa. tylko brać przykład!

Wyrak- wg mnie strasznie mało jesz! Jak na faceta, który ćwiczy...
a co do śniadania- wcale nie uważam, żeby było takie mega. Sama jem codziennie ok. 700 kcal i nie wyobrażam sobie inaczej.
Jadło jak najbardziej zdrowe, z przyjemnościami. Tylko nie widać praktycznie nnkt (tylko odrobina oleju, jedno żółtko jajka... )
Dziękuję za ocenę

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wychodzic z ED, masz jadlospis P i nagle, po tym jak Ci przybylo kilka kg R?? Ile wazysz, przy jakim wzroscie? Zle mi to wyglada



Do 2sn dodalbym jakies bialko. Przy nerkowcach zwracalbym uwage na to, zeby byly surowe, bo latwo o prazone.



Nie wiem, czy bym na wieczor nie wrzucil czegos wolniej przyswajalnego. Moze cos wiecej do picia (ale nie wiem ile potrzebujesz w ciagu dnia)? Poza tym mi sie podoba.

2.5 litra to mało w ciągu dnia?Wydawało mi się,że sporo...Litr wody+napoje do sześciu posiłków w postaci głównie herbaty.Dziękuje za ocenę.
__________________
We all find time to do what we really want to do...

Edytowane przez gosia261282
Czas edycji: 2009-12-03 o 21:17
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 23:19   #133
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie...(być może to niezbyt dobre miejsce, ale...!) czym najzdrowiej smarować pieczywo? prawdziwym masłem, masłem roślinnym, margaryną czy może czyms typu masmix? co najlepsze waszym zdaniem? ( szcególnie zwracając uwagę na wartości odżywcze) z góry dziękuję i pozdrawiam
Maslem.

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Wyrak- wg mnie strasznie mało jesz! Jak na faceta, który ćwiczy...
a co do śniadania- wcale nie uważam, żeby było takie mega. Sama jem codziennie ok. 700 kcal i nie wyobrażam sobie inaczej.
Jadło jak najbardziej zdrowe, z przyjemnościami. Tylko nie widać praktycznie nnkt (tylko odrobina oleju, jedno żółtko jajka... )
Wlasnie nie wiem, czy malo jem, czy zle licze kalorie

Inna sprawa, ze tak dumalem sobie nad tym ile jem Z jednej strony czesto i hm... dosc intensywnie (wg mnie trenuje), ale z drugiej to siedze na dupsku caly dzien. Wiec to troche paradoksalnie wychodzi przy liczeniu zapotrzebowania A Ty jakbys to widziala, jakies 3,000kcal powinienem jesc ?

Inna sprawa, ze skonczylem R jakis czas temu, teraz jestem na U, z wynikow jestem dosyc zadowolony, wiec chyba dziala?

Sniadanie wiem, ze az nie bylo tak ogromne, ale wieksze niz zwykle.

Co do NNKT, to pisalem przy okazji poniedzialkowego i teraz o tym zapomnialem - suplementuje Omega 3 w kapsulkach, a ten batonik muesli to same ziarna, siemie lniane, migdaly itd. Ogolnie to jadam tez tluste rybki i nerkowce i migdaly, wczoraj faktycznie tego nie bylo.

Dziekuje bardzo za ocene

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dziękuję za ocenę

2.5 litra to mało w ciągu dnia?Wydawało mi się,że sporo...Litr wody+napoje do sześciu posiłków w postaci głównie herbaty.Dziękuje za ocenę.
Nie, jest luz, nie zwrocilem uwagi na te wszystkie herbaty
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 01:16   #134
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
2.5 litra to mało w ciągu dnia?Wydawało mi się,że sporo...Litr wody+napoje do sześciu posiłków w postaci głównie herbaty.Dziękuje za ocenę.
Moim zdaniem litr wody to malo. A herbata czarna odwadnia, czerwona lekko tez.

---------- Dopisano o 03:16 ---------- Poprzedni post napisano o 03:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Maslem.



Wlasnie nie wiem, czy malo jem, czy zle licze kalorie

Inna sprawa, ze tak dumalem sobie nad tym ile jem Z jednej strony czesto i hm... dosc intensywnie (wg mnie trenuje), ale z drugiej to siedze na dupsku caly dzien. Wiec to troche paradoksalnie wychodzi przy liczeniu zapotrzebowania A Ty jakbys to widziala, jakies 3,000kcal powinienem jesc ?

Inna sprawa, ze skonczylem R jakis czas temu, teraz jestem na U, z wynikow jestem dosyc zadowolony, wiec chyba dziala?
Skoro dziala to pewnie ok. Poza tym wiesz, siedzenie na dupci siedzeniu na dupci nie rowne. Zapotrzebowanie energetyczne bardzo sie rozni u roznych ludzi, bo niektorzy czesto napinaja miesnie nieswiadomie (zwlaszcza ci z nerwica hehe), a inni siedza sflaczeli ;P. To zalezy tez od temperatury, pogody itd. Ja 3tys to nie jadlam nawet przy sporcie 6h-7h w tygodniu, bo bym wygladala jak pulpet, a sa tacy, co nie uprawiaja wcale i przy 2.5-3k nie tyja.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 03:15   #135
Megan11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje U/P :

I: miska granoli bakaliowej i płatków w miodowej polewie z waniliowym jogurtem; snickers
II: bagietka razowa z masłem, polędwicą, żółtym serem i sałatą; jabłko
III: micha spaghetti z dużą ilością papryki i mięsa
IV: paczka kruchych ciastek z czekoladą, szklanka mleka czekoladowego
V: jogurt naturalny z mieszanką studencką i miodem; kromka razowca z nutellą
VI: tosty razowe z masłem, żółtym serem, pomidorem i bazylią / masłem, szynką drobiową i awokado / masłem, kremowym serkiem śmietankowym, fuurą zielonej pietruszki i świeżym pieprzem
VII: szklanka pokrojonego banana z śmietaną, cukrem i tartą czekoladą

Uśmiecham się o ocenę
Megan11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 06:07   #136
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Megan11 Pokaż wiadomość
Moje U/P :

I: miska granoli bakaliowej i płatków w miodowej polewie z waniliowym jogurtem; snickers
II: bagietka razowa z masłem, polędwicą, żółtym serem i sałatą; jabłko
III: micha spaghetti z dużą ilością papryki i mięsa
IV: paczka kruchych ciastek z czekoladą, szklanka mleka czekoladowego
V: jogurt naturalny z mieszanką studencką i miodem; kromka razowca z nutellą
VI: tosty razowe z masłem, żółtym serem, pomidorem i bazylią / masłem, szynką drobiową i awokado / masłem, kremowym serkiem śmietankowym, fuurą zielonej pietruszki i świeżym pieprzem
VII: szklanka pokrojonego banana z śmietaną, cukrem i tartą czekoladą

Uśmiecham się o ocenę
mniaaaaam może jakąś pomarańczkę do śniadania?
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 06:31   #137
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Maslem.



Wlasnie nie wiem, czy malo jem, czy zle licze kalorie

Inna sprawa, ze tak dumalem sobie nad tym ile jem Z jednej strony czesto i hm... dosc intensywnie (wg mnie trenuje), ale z drugiej to siedze na dupsku caly dzien. Wiec to troche paradoksalnie wychodzi przy liczeniu zapotrzebowania A Ty jakbys to widziala, jakies 3,000kcal powinienem jesc ?

Inna sprawa, ze skonczylem R jakis czas temu, teraz jestem na U, z wynikow jestem dosyc zadowolony, wiec chyba dziala?

Sniadanie wiem, ze az nie bylo tak ogromne, ale wieksze niz zwykle.

Co do NNKT, to pisalem przy okazji poniedzialkowego i teraz o tym zapomnialem - suplementuje Omega 3 w kapsulkach, a ten batonik muesli to same ziarna, siemie lniane, migdaly itd. Ogolnie to jadam tez tluste rybki i nerkowce i migdaly, wczoraj faktycznie tego nie bylo.

Dziekuje bardzo za ocene



Nie, jest luz, nie zwrocilem uwagi na te wszystkie herbaty

Ja w żadnym wypadku nie mówię, że masz jeść od razu 3 tys. Tylko obiektywnie rzecz biorąc tyle ile wyliczyłeś to jest mało. wg mnie nawet na kobietę ;p Ale fakt- U U nie równe. Poza tym jeśli byłeś na R i teraz jesz tak no to nie jest źle.
Jakoś na ten batonik nie zwróciłam uwagi, sorry.
A fakt, o kapsułkach Omega 3 zapomniałam, ale wiesz.... nie sądzisz, że lepiej z naturalnych produktów po prostu czerpać więcej tych tłuszczów?
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 07:44   #138
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Megan11 Pokaż wiadomość
Moje U/P :

I: miska granoli bakaliowej i płatków w miodowej polewie z waniliowym jogurtem; snickers
OK, dodałabym jakiś owoc
II: bagietka razowa z masłem, polędwicą, żółtym serem i sałatą; jabłko
Ładnie
III: micha spaghetti z dużą ilością papryki i mięsa
mmm pysznie
IV: paczka kruchych ciastek z czekoladą, szklanka mleka czekoladowego
mniam mniam
V: jogurt naturalny z mieszanką studencką i miodem; kromka razowca z nutellą
Zaraz obślinię monitor
VI: tosty razowe z masłem, żółtym serem, pomidorem i bazylią / masłem, szynką drobiową i awokado / masłem, kremowym serkiem śmietankowym, fuurą zielonej pietruszki i świeżym pieprzem
VII: szklanka pokrojonego banana z śmietaną, cukrem i tartą czekoladą

Uśmiecham się o ocenę
Nie no, jest idealnie
Zdrowo(NNKT, białko, warzywa) a jednocześnie dużo, w sam raz na U/P. Nooo i smaczniej chyba się nie da
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 07:45   #139
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

[QUOTE=santos;15657475]Moim zdaniem litr wody to malo. A herbata czarna odwadnia, czerwona lekko tez.

---------- Dopisano o 03:16 ---------- Poprzedni post napisano o 03:10 ----------


Tyle,że ja nie piję ani czarnej ani tym bardziej czerwonej
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 07:57   #140
Volvo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 32
Wink Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje U - wkońcu się przełamałem po diecie
Śn. 2 plastry pieczywa żytniego + 2 jaja + 2 plasterki drobiu + pół pomidorka + ogóreczek
2śn. 4 plastry pieczywa żytniego + jajo + 2 plasterki drobiu + pół pomidorka + mała papryka
Obiad. Pierogi z truskawkami tak żeby ze 500 kcal wyszło
Podwieczorek. Jabłko
_Siłownia_
Kolacja. Serek Wiejski z kromką żytniego

Czy to się nadaje na U dla ucznia liceum ( 3x siłownia w tyg. ) 179 cm 68 kg.?
Volvo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 08:22   #141
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

DZISIEJSZE DALEJ CHOROBOWE U;
Śniadanie;
3 łyżki płatków owsianych, po łyżce bakalii; orzechów nerkowca, migdałów, żurawiny, rodzynek, wiórek kokosowych + garść; cornflakesów, magusiów;kokosowych, tofii i czekoladowych , płatków ryżowych + 1/2 jogortu naturalnego + 1,5 jabłka z cynamonem lekko podgrzanego na patelnii... + 1/4 czerwonego grejfruta
Mmmmmmmmm Zakochałysmy się w tym normalnie a i czujemy się po takim sniadanku swietnie;] [zero bólu brzucha czy romansu z WC]
II Śniadanie; wiejski z truskawkami + garść włoskich + szklanka soku marchewkowego jednodniowego
Obiad; 2 x mała tortilla razowa ;
- 1/2 wiejskiego z jabłkiem podgotowanym, cynamonem i bakaliami
-1/2 wiejskiego + 1/2 opakowania warzyw na patelnię + przyprawy.
Podwieczorek; szklanka napoju sojowego.
Kolacja; jajecznica z 2-3 jajców + sałatka warzywna [ warzywka podgotowane typu; grzybki, pomidor, papryka, cukinia, bakłażan, ] + 3 kromki ryvity z masełkiem i serem.
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"

Edytowane przez twinsy21
Czas edycji: 2009-12-04 o 13:39
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 08:23   #142
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Volvo Pokaż wiadomość
Moje U - wkońcu się przełamałem po diecie
Śn. 2 plastry pieczywa żytniego + 2 jaja + 2 plasterki drobiu + pół pomidorka + ogóreczek
2śn. 4 plastry pieczywa żytniego + jajo + 2 plasterki drobiu + pół pomidorka + mała papryka
Obiad. Pierogi z truskawkami tak żeby ze 500 kcal wyszło
Podwieczorek. Jabłko
_Siłownia_
Kolacja. Serek Wiejski z kromką żytniego

Czy to się nadaje na U dla ucznia liceum ( 3x siłownia w tyg. ) 179 cm 68 kg.?
Poczytaj o posiłkach około treningowych...bo póki co to kompletna klapa.

Pierogi z truskawkami to co najwyżej na deser można zjeść, a nie jako obiad..i to jeszcze dla dorastającego chłopaka
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 08:24   #143
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

No to teraz ja

Moje wczorajsze U w strone P:

I Śniadanie:
Owsianka( 6 łyżek, otręby, garść orzechów, garść granoli, 2 szklanki mleka 2%, miód, strate jabłko, cynamon)

II Śniadanie:
Bułka ziarnista z serkiem president ze szczypiorkiem i ogórkiem, jabłko

III: Moje zaległe imieninki w pracy:
kawałek ciasta francuskiego
taka kulka krówkowa z orzechami w wafelku

Kubuś i lizak

IV: Obiad
Makaron razowy z kawałkami kurczaka i warzywami w sosie pomidorowym
pieczarki z ketchupem
2 ziemniaki z gziką ze szczypiorkiem i koperkiem

Po:3 mandarynki

V: Kolacja:
Duża grahamka podzielona na 3 części:
1)z serkiem wiejskim i miodem
2)z jajkiem i ogórkiem
3)z sałatą, pomidorem i sekiem president
-pieczarki z ketchupem
herbatka miętowa z miodem

uśmiecham się o ocenę
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 08:38   #144
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U(?)
ŚNIADANIE (8.00)
Jogurt danone o smaku wafelkowym, jabłko, mandarynka. Herbata z cytryną.

IIŚNIADANIE(14.00)
6 ciasteczek(herbatników) cynamonowych (wszystkie razem ok.40g), kubek mleka z łyżką miodu, pomarańcza, garść paluszków z sezamem.

OBIAD(17.00)
Zupa ogórkowa (głęboki talerz)

KOLACJA(20.30)
sałatka z pół pomidora, jajka, jagurtu naturalnego i pieprzu. 2 kromki razowca, jedna z samym masłem, druga z masłem, sałatą i camembertem.
MAŁO!!!!!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Volvo Pokaż wiadomość
Moje U - wkońcu się przełamałem po diecie
Śn. 2 plastry pieczywa żytniego + 2 jaja + 2 plasterki drobiu + pół pomidorka + ogóreczek nie wiem jak wyglądają te plastry pieczywa, ale sądzę, że są cieniuteńkie, dodaj coś bo śniadanie t podstawowy posiłek
2śn. 4 plastry pieczywa żytniego + jajo + 2 plasterki drobiu + pół pomidorka + mała papryka monotonia?
Obiad. Pierogi z truskawkami tak żeby ze 500 kcal wyszło niezbyt konkretny ten obiad, brak nnkt, brak mięska, warzyw
Podwieczorek. Jabłko owoc to nie posiłek a przed treningiem je się inaczej(jest osobny wątek)
_Siłownia_
Kolacja. Serek Wiejski z kromką żytniego tutaj to samo

Czy to się nadaje na U dla ucznia liceum ( 3x siłownia w tyg. ) 179 cm 68 kg.?
jak dla mnie za mało

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
No to teraz ja

Moje wczorajsze U w strone P:

I Śniadanie:
Owsianka( 6 łyżek, otręby, garść orzechów, garść granoli, 2 szklanki mleka 2%, miód, strate jabłko, cynamon) ok, ładnie

II Śniadanie:
Bułka ziarnista z serkiem president ze szczypiorkiem i ogórkiem, jabłko mhm, też fajne

III: Moje zaległe imieninki w pracy:
kawałek ciasta francuskiego
taka kulka krówkowa z orzechami w wafelku ojej brzmi pysznie

Kubuś i lizak

IV: Obiad
Makaron razowy z kawałkami kurczaka i warzywami w sosie pomidorowym
pieczarki z ketchupem
2 ziemniaki z gziką ze szczypiorkiem i koperkiem pyyyyszny obiadek

Po:3 mandarynki tak skromnie, ale wcześniej ciasto było więc ok

V: Kolacja:
Duża grahamka podzielona na 3 części:
1)z serkiem wiejskim i miodem
2)z jajkiem i ogórkiem
3)z sałatą, pomidorem i sekiem president
-pieczarki z ketchupem
herbatka miętowa z miodem elegancko

uśmiecham się o ocenę
bardzo mi się podoba
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 08:39   #145
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
No to teraz ja

Moje wczorajsze U w strone P:

I Śniadanie:
Owsianka( 6 łyżek, otręby, garść orzechów, garść granoli, 2 szklanki mleka 2%, miód, strate jabłko, cynamon)
Smacznie

II Śniadanie:
Bułka ziarnista z serkiem president ze szczypiorkiem i ogórkiem, jabłko
OK

III: Moje zaległe imieninki w pracy:
kawałek ciasta francuskiego
taka kulka krówkowa z orzechami w wafelku

Kubuś i lizak
Zaległe wszystkiego najlepszego

IV: Obiad
Makaron razowy z kawałkami kurczaka i warzywami w sosie pomidorowym
pieczarki z ketchupem
2 ziemniaki z gziką ze szczypiorkiem i koperkiem

Po:3 mandarynki
Ładnie

V: Kolacja:
Duża grahamka podzielona na 3 części:
1)z serkiem wiejskim i miodem
2)z jajkiem i ogórkiem
3)z sałatą, pomidorem i sekiem president
-pieczarki z ketchupem
herbatka miętowa z miodem
Ale wszystko wymieszane XD

uśmiecham się o ocenę
Ogólnie jadłospis jest OK, jednak to, że zmierza w stronę P - kłóciłabym się. Nadaje się na U, ale na P raczej nie.

Aaa i dlaczego nie ma podwieczorku
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 09:36   #146
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez twinsy21 Pokaż wiadomość
DZISIEJSZE DALEJ CHOROBOWE U;
Śniadanie;
3 łyżki płatków owsianych, po łyżce bakalii; orzechów nerkowca, migdałów, żurawiny, rodzynek, wiórek kokosowych + garść; cornflakesów, magusiów;kokosowych, tofii i czekoladowych , płatków ryżowych + 1/2 jogortu naturalnego + 1,5 jabłka z cynamonem lekko podgrzanego na patelnii... + 1/4 czerwonego grejfruta
Mmmmmmmmm Zakochałysmy się w tym normalnie a i czujemy się po takim sniadanku swietnie;] [zero bólu brzucha czy romansu z WC]
II Śniadanie; wiejski z truskawkami + garść włoskich + szklanka soku marchewkowego jednodniowego
Obiad; tortilla razowa + sporo kotlecików sojowych+ warzywa na patelnię 1/2 opakowania + sos jogurtowo-musztardowy
Podwieczorek; szklanka napoju sojowego +............?
Kolacja; jajecznica z 2-3 jajców + sałatka warzywna [ warzywka podgotowane typu; grzybki, pomidor, papryka, cukinia, bakłażan, oliwki] +...... ?

zedytujemy rzecz jasna A jesli nie to zapewniamy ze cos do kolacji i pdowieczorku na pewno dodamy
Jak nakazuje regulamin wklejamy pełne jadłospisy;] Poza tym nie chciałabym być nie miła, ale to wasze zachowanie jest conajmniej dziwne i nadaje sie do psychologa,albo chociazby na KZ;]

IMHO- MałaLejdi całkiem ładnie tylko czemu Pyy?
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 10:56   #147
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Ogólnie jadłospis jest OK, jednak to, że zmierza w stronę P - kłóciłabym się. Nadaje się na U, ale na P raczej nie.

Aaa i dlaczego nie ma podwieczorku
Podwieczorku nie było gdzie wcisnąć, bo obiadek o 17 jadłam, o 19.30 kolacja była, poźniej chwile się uczłam, poszłam na relaksującą kąpiel do wanny i hop do wyrka nyny

Dziękuje za ocenke dziewczynki

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość

IMHO- MałaLejdi całkiem ładnie tylko czemu Pyy?
Kochana bo moje wystające kości nie są ładne
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 11:38   #148
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
MAŁO!!!!!!!!!!!!!!!!



hehehe
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 12:06   #149
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Kika171 ja chce twoje przepyszne jadło widzieć, prosze
Dlaczego nie wklejasz- zawsze czerpałam z niego pomysły na posiłki
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 12:30   #150
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość


hehehe
Co tam Olcia?
NEGUJESZ(się pochwalę słownictwem) moje cenne uwagi?
Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
Kika171 ja chce twoje przepyszne jadło widzieć, prosze
Dlaczego nie wklejasz- zawsze czerpałam z niego pomysły na posiłki
Kika boi się zlinczowania:hah aha:
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.