Pozdrowienia z Australii :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-12, 03:30   #1
misia3006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Australia
Wiadomości: 70
Question

Pozdrowienia z Australii :)


Hej Czytajac te wszystkie watki nie natchnelam sie na nikogo z Australii albo poprostu gdzies mi umknelo. Jesli jest ktos kto mieszka w tym kraju to fajnie byloby poznac



I jeszcze raz pozdrawiam
misia3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:44   #2
201610041047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 416
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Ja sobie co prawda siedzę w Polsce ale marzę żeby odwiedzić kraj surferów Jak tam jest?
201610041047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 23:13   #3
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

ja lece do autrali w grudniu albo w styczniu .. ale strasznie sie boje wyprawy samolotowej
gdzie dokladnie mieszkasz? jak tam jest ?
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 00:58   #4
misia3006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Australia
Wiadomości: 70
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

wiesz Cukierka tu jest naprawde fajnie))) Klimat jest niesamowity i te piekne widoki)) na pewno warto jest zobaczyc ten kraj))

Pozdrawiam
misia3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 16:57   #5
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Ja bylam w Aus ( podrozowalam w okolicach Perth i zachodniego wybrzeza) i doszlam do wniosku ,ze Aus jest super aby tam zamieszkac ze wzgledu na warunki i standard zycia ale robi srednie wrazenie jako kraj podrozniczy! Sama chetnie bym tam pomieszkala bo wszyscy znajomi mopjego tz chwala sobie jakosc zycia i sa to ludzie z Anglii i Irlandii co jet ciekawe biorac pod uwage ze nam sie w Anglii zyje dobrze a w Australii ma byc nawet lepiej! Kto wie , moze za kilka lat ?

Chociaz Australiczycy robia na mnie srednie wrazenie, strasznie pewni siebie a dziewczyny niezbyt przyjaznie nastawione. Chyba, ze to ja mialam pecha!!!

Napisz jak ci sie zyje, chetnie poczytam
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 00:17   #6
94f483c9eca2c603752ca4794686f87e80e1e683_6085f47210bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Mi z jednej strony marzy się, aby kiedyś tak chociaż na trochę, ale jest coś co mnie przeraża to fauna australijska strasznie paraliżująco działają na mnie pająki, nie mówiąc o wężach, jaszczurkach .... .
94f483c9eca2c603752ca4794686f87e80e1e683_6085f47210bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 18:54   #7
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
wiesz Cukierka tu jest naprawde fajnie))) Klimat jest niesamowity i te piekne widoki)) na pewno warto jest zobaczyc ten kraj))

Pozdrawiam

Witaj, ja się wybieram (jak sójka za morze) z Emiratów na wypad do Australii.

W jakim mieście mieszkasz?

Gdzie masz ten "niesamowity" klimat? Toć to zima u Ciebie teraz.

Koniecznie muszę zahaczyć o Alice Springs... to dla mnie miejsce kultowe, na równi z Albuquerque
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 12:39   #8
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Ja również chętnie poczytam o tym jak się żyje w Australii...
Obok Kanady jest to drugi kraj do którego mnie ciągnie, jeśli miałabym wyemigrować...
Dwa zupełnie inne kraje, inne strefy klimatyczne, ale do obu mnie ciągnie
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 21:47   #9
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

ja rowniez przesylam cieplutkie pozdrowienia z polski
chcielibysmy wyemigrowac do australii z moim tz poczatkiem przyszlego roku... tylko teraz przed nami egzamin ielts i nostryfikacja dyplomu tzta bo chcielibysmy od razu wyjechac jako pracownicy wykwalifikowani... mam nadzieje ze to nam sie uda, bo tutaj ciezko nam sie zyje... co prawda oboje mamy prace, ale i tak na nic nas nie stac

a Wy co robicie w Australi, jak tam sie znalezliscie, jak Wam sie zyje? czy decyzja o wyjezdzie byla dobra? interesuje mnie wszystko heheh
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 04:21   #10
misia3006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Australia
Wiadomości: 70
Wink Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Witaj, ja się wybieram (jak sójka za morze) z Emiratów na wypad do Australii.

W jakim mieście mieszkasz?

Gdzie masz ten "niesamowity" klimat? Toć to zima u Ciebie teraz.

hehehe tak masz racje teraz jest zima ale w lato jest pieknie i ten ocean))) A Tobie jak sie zyje w Emiratach? ja mieszkam w Sydney))

---------- Dopisano o 04:20 ---------- Poprzedni post napisano o 04:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
Ja również chętnie poczytam o tym jak się żyje w Australii...
Obok Kanady jest to drugi kraj do którego mnie ciągnie, jeśli miałabym wyemigrować...
Dwa zupełnie inne kraje, inne strefy klimatyczne, ale do obu mnie ciągnie

Oooo powiem Ci ze rowniez sie marzy Canada )))) Mam nadzieje ze kiedys uda mi sie tam poleciec)))

---------- Dopisano o 04:21 ---------- Poprzedni post napisano o 04:20 ----------


[1=94f483c9eca2c603752ca47 94686f87e80e1e683_6085f47 210bee;20430458]Mi z jednej strony marzy się, aby kiedyś tak chociaż na trochę, ale jest coś co mnie przeraża to fauna australijska strasznie paraliżująco działają na mnie pająki, nie mówiąc o wężach, jaszczurkach .... .
ja tez strasznie boje sie pajakow ale przelamalam sie tez dalabys rade)))
misia3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:59   #11
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

misia3006 ale napisz coś więcej o życiu w Australii

Co cię tam zaprowadziło, czym się tam zajmujesz, ile czasu już tam jesteś, jaki jest stosunek Australijczyków do Polaków i ogólnie innych nacji, czy jest tam duża Polonia itp.
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 12:41   #12
chomisiolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney, Australia
Wiadomości: 1
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

@misia3006: ja też mieszkam w Sydney, przeprowadziłam się rok temu i na razie jestem zachwycona, szczególnie pogodą. Bo wydaje mi się, że ludzie, styl życia czy kuchnia nie różnią się specjalnie od tego, co można dostać w Europie. Jedynie ceny mnie przerażają...i jakość ciuchów. Tu muszę przyznać, że brakuje mi marek jak Zara czy H&M.
chomisiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 18:07   #13
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Aaaale fajnie zazdroszczę, w przyszłosci też chciałabym wyemigrować.. nie podoba mi się tu tak bardzo.. Chociaż, Polska to Polska, mój kraj...

chomisiolek, mówisz, że jakość ciuchów tam zła? I tęsknisz za H&M? a to Ci dopiero. Toż to H&M w większości szmatki produkuje Wiem, że mnie zbesztasz, ale taka prawda, nic tam nie kupuję.
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:44   #14
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
hehehe tak masz racje teraz jest zima ale w lato jest pieknie i ten ocean))) A Tobie jak sie zyje w Emiratach? ja mieszkam w Sydney))
W Sydney czyli słynnej "stolicy"???

Oczywiście żartuję przypomniało mi się, że większość ludzi na pytanie o stolicę Australii zamiast Canberrę to wymienia Sydney.

Co porabiasz, czym się zajmujesz? Jak tam trafiłaś?

W Emiratach żyje się.... gorąco jestem prawdziwą jaszczurką i uwielbiam wylegiwać się w gorącym piasku.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 16:05   #15
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Kurcze, skasowano chyba mój post.

Ponawiam pytanie,

jest ktoś tutaj z Hobart?
Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 01:01   #16
misia3006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Australia
Wiadomości: 70
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
W Sydney czyli słynnej "stolicy"???

Oczywiście żartuję przypomniało mi się, że większość ludzi na pytanie o stolicę Australii zamiast Canberrę to wymienia Sydney.

Co porabiasz, czym się zajmujesz? Jak tam trafiłaś?

W Emiratach żyje się.... gorąco jestem prawdziwą jaszczurką i uwielbiam wylegiwać się w gorącym piasku.

Tak masz racje wiekszosc ludzi mysli ze Sydney to stolica))
Jak tu trafilam? poprostu od zawsze marzylam o wyjezdzie do AU )) Byl taki okres w moim zyciu kiedy chcialam wszystko zmienic poczulam ze zamiast isc do przodu to sie uwsteczniam i jakos tak pomyslalam ze moze AU nie bedzie takim zlym pomyslem zaczelam sie ineteresowac co jest potrzebne do wyjazdu i sie udalo)))Poczatki byly ciezkie ;/ ale teraz jest ok choc powiem szczerze ze bardzo tesknie ;/

Ojjjj ja tez uwielbiam wylegiwac sie na plazy, wogole ze mnie to taki maly zmarzluch wiec ten klimat mi jak najbardziej pasuje Wczoraj wlasnie byl pierwszy dzien wiosny)))

A Ty jak znalazlas sie w Emiratach? i gdzie dokladnie?

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Kurcze, skasowano chyba mój post.

Ponawiam pytanie,

jest ktoś tutaj z Hobart?

a Ty w Hobart mieszkasz?

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Cytat:
Napisane przez gabryssiaa Pokaż wiadomość
Aaaale fajnie zazdroszczę, w przyszłosci też chciałabym wyemigrować.. nie podoba mi się tu tak bardzo.. Chociaż, Polska to Polska, mój kraj...

chomisiolek, mówisz, że jakość ciuchów tam zła? I tęsknisz za H&M? a to Ci dopiero. Toż to H&M w większości szmatki produkuje Wiem, że mnie zbesztasz, ale taka prawda, nic tam nie kupuję.

ja sie rowniez przylaczam do tego co napisala chomisiolek jakosc ciuchow tutaj jest do bani.....mi sie teskni za ZARA, H&M.......

Najbardziej to teskni mi sie za polskim jedzonkiem np parowkami berlinkami heheheheheheheh ))))

---------- Dopisano o 01:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

Cytat:
Napisane przez chomisiolek Pokaż wiadomość
@misia3006: ja też mieszkam w Sydney, przeprowadziłam się rok temu i na razie jestem zachwycona, szczególnie pogodą. Bo wydaje mi się, że ludzie, styl życia czy kuchnia nie różnią się specjalnie od tego, co można dostać w Europie. Jedynie ceny mnie przerażają...i jakość ciuchów. Tu muszę przyznać, że brakuje mi marek jak Zara czy H&M.

WOW mieszkasz w Sydnejowie? to superrrrr zgadzam sie z Toba co do jakosci ciuchow ale jesli chodzi o jedzienie to ja strasznie tesknie za naszym Polskim jedzonkiem )))
misia3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 08:54   #17
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

to ja miałam chyba jakieś szczęście, bo sukienka przywieziona z australii jest cały czas w świetnym stanie
i zazdroszczę wam! najbardziej chciałabym mieszkać w gold coast, zakochałam się w tym mieście. mało realne, ale pomarzyć można
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 16:27   #18
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
Tak masz racje wiekszosc ludzi mysli ze Sydney to stolica))
Jak tu trafilam? poprostu od zawsze marzylam o wyjezdzie do AU )) Byl taki okres w moim zyciu kiedy chcialam wszystko zmienic poczulam ze zamiast isc do przodu to sie uwsteczniam i jakos tak pomyslalam ze moze AU nie bedzie takim zlym pomyslem zaczelam sie ineteresowac co jest potrzebne do wyjazdu i sie udalo)))Poczatki byly ciezkie ;/ ale teraz jest ok choc powiem szczerze ze bardzo tesknie ;/

Ojjjj ja tez uwielbiam wylegiwac sie na plazy, wogole ze mnie to taki maly zmarzluch wiec ten klimat mi jak najbardziej pasuje Wczoraj wlasnie byl pierwszy dzien wiosny)))
opowiedz cos o poczatkach.... w ogole na jaka wize pojechalas? studencka czy pracownika wykwalifikowanego? nam tez sie marzy Australia... tylko ja sie strasznie boje.... moj tz bardzo naciska bo jest inzynierem mechanikiem (ponoc poszukiwany zawod w au) no ale w polsce zarobki nie zadawalaja jego ambicji... ja w sumie mam teraz fajna prace, no ale tez w sumie kokosow nie zarabiam... no i tak sie wahamy co tu robic... mieszkamy na razie u rodzicow ale bardzo bysmy chcieli cos swojego... no ale swoje wiaze sie niestety z wielkim kredytem ktory bedziemy splacac do konca zycia rezygnujac ze wszystkich przyjemnosci... ustalilismy ze Tż podchodzi koncem roku do egzaminu ILTES i jesli go zda to bedziemy probowac w przyszlym roku wyjechac, a jesli nie zda to bierzemy kredyt... chcielibysmy jechac od razu na wize pracownicza... bo do szkoly jestesmy juz za "starzy" Tak po krotce wyglada nasza sytuacja... licze na jakies cenne wskazowki
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 17:10   #19
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
a Ty w Hobart mieszkasz?
Mam zamiar wyjechac na wizę studencką
Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 01:23   #20
misia3006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Australia
Wiadomości: 70
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
opowiedz cos o poczatkach.... w ogole na jaka wize pojechalas? studencka czy pracownika wykwalifikowanego? nam tez sie marzy Australia... tylko ja sie strasznie boje.... moj tz bardzo naciska bo jest inzynierem mechanikiem (ponoc poszukiwany zawod w au) no ale w polsce zarobki nie zadawalaja jego ambicji... ja w sumie mam teraz fajna prace, no ale tez w sumie kokosow nie zarabiam... no i tak sie wahamy co tu robic... mieszkamy na razie u rodzicow ale bardzo bysmy chcieli cos swojego... no ale swoje wiaze sie niestety z wielkim kredytem ktory bedziemy splacac do konca zycia rezygnujac ze wszystkich przyjemnosci... ustalilismy ze Tż podchodzi koncem roku do egzaminu ILTES i jesli go zda to bedziemy probowac w przyszlym roku wyjechac, a jesli nie zda to bierzemy kredyt... chcielibysmy jechac od razu na wize pracownicza... bo do szkoly jestesmy juz za "starzy" Tak po krotce wyglada nasza sytuacja... licze na jakies cenne wskazowki
Ja jestem na wizie studenckiej ;/ tylko dlatego ze nie mialam zamiaru zostawac tu dluzej niz pol roku, ale wszystko sie zmienilo i jestem tu juz dluzej.....Jesli chodzi o poczatki to nie ukrywam ze jest ciezko wiesz Wy mielibyscie siebie ja lecialam tu calkiem sama wiec to tez jest inna sytuacja. Jesli chodzi o te poszukiwane zawody to dobrze sie upewnijcie bo z tego co wiem bardzo duzo sie zmienilo od tego roku i wiele zawodow zostalo wykreslonych z listy. Ja rowniez zdawalam IELTS'a ale robilam to tylko dla siebie tz zeby sie sprawdzic Ieltsa raczej kazdy zdaje tylko na odpowiednia ilosc punktow, a ile jest Wam potrzebne?

Jesli masz jakies pytania to pytaj postaram sie pomoc

---------- Dopisano o 01:23 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Cytat:
Napisane przez trats Pokaż wiadomość
to ja miałam chyba jakieś szczęście, bo sukienka przywieziona z australii jest cały czas w świetnym stanie
i zazdroszczę wam! najbardziej chciałabym mieszkać w gold coast, zakochałam się w tym mieście. mało realne, ale pomarzyć można

hehe to faktycznie mialas szczescie

Ooooo ja tez uwielbiam Gold Coast i Cairns to sa moje ulubione miejsca
misia3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 07:54   #21
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
Ja jestem na wizie studenckiej ;/ tylko dlatego ze nie mialam zamiaru zostawac tu dluzej niz pol roku, ale wszystko sie zmienilo i jestem tu juz dluzej.....Jesli chodzi o poczatki to nie ukrywam ze jest ciezko wiesz Wy mielibyscie siebie ja lecialam tu calkiem sama wiec to tez jest inna sytuacja. Jesli chodzi o te poszukiwane zawody to dobrze sie upewnijcie bo z tego co wiem bardzo duzo sie zmienilo od tego roku i wiele zawodow zostalo wykreslonych z listy. Ja rowniez zdawalam IELTS'a ale robilam to tylko dla siebie tz zeby sie sprawdzic Ieltsa raczej kazdy zdaje tylko na odpowiednia ilosc punktow, a ile jest Wam potrzebne?

Jesli masz jakies pytania to pytaj postaram sie pomoc
a czy ja mogę zadać serię pytań?
studiujesz na uniwersytecie? jesteś w szkole językowej? chodzisz do tafe? czy może jeszcze coś innego? pracujesz gdzieś? jeśli tak, to czy szybko udało ci się znaleźć pracę? jak długo już tam jesteś?
nie ciesz się, że to koniec, bo jak sobie jeszcze coś przypomnę, to na pewno zapytam
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 19:29   #22
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
Ja jestem na wizie studenckiej ;/ tylko dlatego ze nie mialam zamiaru zostawac tu dluzej niz pol roku, ale wszystko sie zmienilo i jestem tu juz dluzej.....Jesli chodzi o poczatki to nie ukrywam ze jest ciezko wiesz Wy mielibyscie siebie ja lecialam tu calkiem sama wiec to tez jest inna sytuacja. Jesli chodzi o te poszukiwane zawody to dobrze sie upewnijcie bo z tego co wiem bardzo duzo sie zmienilo od tego roku i wiele zawodow zostalo wykreslonych z listy. Ja rowniez zdawalam IELTS'a ale robilam to tylko dla siebie tz zeby sie sprawdzic Ieltsa raczej kazdy zdaje tylko na odpowiednia ilosc punktow, a ile jest Wam potrzebne?

Jesli masz jakies pytania to pytaj postaram sie pomoc
tż musiałby zdać ielts na przynajmniej 6... ale uczy sie solidnie wiec moze mu sie uda... mamy takie ultimatum ze jak zda to jedziemy jak nie to tutaj bierzemy kredyt i cos kombinujemy... wiadomo ze razem jest latwiej, bo bedziemy mieli siebie w trudnych chwilach Tz byl juz kiedys sam w Anglii i wytrzymal jakies 4 miesiace tylko bo strasznie tesknil za mna... ja wtedy jeszcze studiowalam i mialam do niego jechac po skonczeniu studiow, ale w Anglii zaczynalo juz wtedy byc ciezkawo z robota i tz postanowil wrocic... A Ty jak dlugo juz jestes w Australii? Masz w ogole zamiar wracac? Co robisz i czy trudno bylo znalezc prace? Czy z takiej pierwszej pracy typu praca w barze czy sprzatanie (bo zawsze od takich prac sie zaczyna) mozna sie utrzymac? czy Ty studiujac i pracujac jestes w stanie sie utrzymac? - bylismy na spotkaniu z gosciem w sprawie wyjazdu i on nam powiedzial ze nawet jesliby tztowi nie udalo sie zdac na 6 to mozemy jechac na wizie studenckiej i wtedy pracowac po 20 h i spokojnie nam starczy na zycie i szkole - na prawde? na razie to tyle pytan bede wdzieczna za odpowiedzi pozdrawiam i fajnie ze u Was juz wiosna... u nas szaro i zimno... jest 5 wrzesnia a ja dzisiaj chodzilam juz w kurtce zimowej
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 16:14   #23
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Ale te ceny IELTSa i wizy do Australii razem wzięte to są sporawe...
Sam IELTS kosztuje powyżej pięciu stów, a jeszcze wiza. Na początku pewnie jest maksymalnie trudno, jak się tak jedzie pierwszy raz w ciemno

Czytałyście może ten artykuł: http://wyprawy.australink.pl/tasmani...kna_wyspa1.php

Jak widac Australijczycy mają bardzo pozytywne zdanie o Polakach, a przynajmniej lepsze niż Anglicy.

"Gdy tylko dowiedzial sie ze jestem z Polski (mimo iz od wielu lat mieszkam w Australii, to na pytanie "Where are you from?" zawsze odpowiadam ze z Polski.), zmienil mine z uprzejmej, na przyjazna. Potem, po raz kolejny dowiedzialem sie ze Polacy to wspaniali kumple, ze zna ... . Do rozmowy natychmiast dolaczyl inny klient (w stroju matocyklowym) do tej pory w milczeniu podziwiajacy mlynki do pieprzu. Bardzo uprzejmie wyrysowal mi mapke, jak trafic do "Polish Club" w polnocnych dzielnicach Hobart. Od tego obcego czlowieka tez uslyszalem wiele cieplych slow. To mile. Dawno nie bylem w Londynie, wiec nie wiem, ale po wizycie w Hobart zastanawialem sie, czy w stolicy Anglii, mocno ostatnio zasilonej przez Polakow, tez tak dobrze sie o nas mowi?"
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 06:54   #24
pralinkapc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Widzę, że brakuje na forum ludzi z Australii Mieszkam tu juz ponad 20 lat. Piszcie jeżeli potrzebujecie jakichkolwiek wiadomosci na temat tego kraju.
pralinkapc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 15:56   #25
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez pralinkapc Pokaż wiadomość
Widzę, że brakuje na forum ludzi z Australii Mieszkam tu juz ponad 20 lat. Piszcie jeżeli potrzebujecie jakichkolwiek wiadomosci na temat tego kraju.

No to ja mam trochę pytań
Co trzeba zrobić by wyjechać do Australii? Jakie tam są zarobki i czy wystarczają one by w miarę dobrze żyć i jeszcze coś odkładać? Jakich pracowników potrzebują? Czy trudno tam znaleźć pracę?
Jaka jest pogoda? Jakie temperatury przez cały rok?
Czy dużo jest tych dziwnych, strasznych zwierząt typu węże i skorpiony? Bo to jest główny argument mojego TŻ przeciwko wyjazdowi do Australii
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 10:34   #26
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
No to ja mam trochę pytań
Co trzeba zrobić by wyjechać do Australii? Jakie tam są zarobki i czy wystarczają one by w miarę dobrze żyć i jeszcze coś odkładać? Jakich pracowników potrzebują? Czy trudno tam znaleźć pracę?
Jaka jest pogoda? Jakie temperatury przez cały rok?
Czy dużo jest tych dziwnych, strasznych zwierząt typu węże i skorpiony? Bo to jest główny argument mojego TŻ przeciwko wyjazdowi do Australii
O, ja tez mogę pomoc, odpowiadając, bo jednak troche tej wiedzy mam.
By wyjechać na pewno trzeba miec australijska wizę bo bez niej ani rusz oraz zdany egzamin IELTS, oczywiscie mozna go tez zdać w Au ale myślę ze jednak warto to zalatwic w Polsce. odnośnie zarobków, powiem ci tylko ze Polska sie chowa. Tam prawie każdy ma swoją łódkę, bloków jako takich nie ma, Ogolnie luz blues, ale glowy nie utne, ze zawsze tak jest moim zdaniem, owszem, mozna sobie odkładac, ale oczywiscie trzeba sobie znaleśc odpowiednią pracę co do tego kogo poszukują, listy zawodów za ktore daja tzw punkty zmieniają sie co roku. Najlepiej spojrzeć na taka stronę, ale teraz nie mogę ci podać bo pisze z telefonu. :-( co do szukania nigdy nie szukałam, niech ci odpowie na to ta pani co mieszka tam juz 20 lat pogoda. Kochana, Au jest ogromnym krajem, leżącym w 3 strefach klimat. takze zdefiniuj o jakim miescie myślicie a co do węży. Owszem mogą sie zdarzyć, ale duzo częściej mozna je spotkac w zoo ogólnie moja wiedza moze byc niekompletna bo jeszcze tam nie mieszkam na stale. JESZCZE B-)
Takze nie bić pozdrawiam :-* jakbyś jeszcze miala jakies pytania to pisz, co bede wiedziec to odpowiem :-* a i jak bede na komputerze to napisze ci ta stronę
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 14:46   #27
pralinkapc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Co trzeba zrobić by wyjechać do Australii?

Najlepiej wskocz na :

http://www.poland.embassy.gov.au/wsa...zy_emig_z.html

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...ns-outside.htm


Jakie tam są zarobki i czy wystarczają one by w miarę dobrze żyć i jeszcze coś odkładać? Jakich pracowników potrzebują? Czy trudno tam znaleźć pracę?

Zadajesz pytania na ktore odpowiedz zajelaby mi pare miesiecy Ludzie zarabiają tu od $30,000 do $30,000,000 rocznie...zalezy w jakiej branzy pracują...mała podpowiedz dla tych ktorzy chca szybko i dużo zarobic - teraz najwieksze wziecie ma górnictwo!


Jaka jest pogoda? Jakie temperatury przez cały rok?

Kolejne pytanie na ktore nie ma prostej odpowiedzi - Australia wielkoscia przypomina Europe...w Perth gdzie obecnie mieszkam, lata sa gorące i suche, temperatura w lecie pomiędzy 25-42 stopnie, zimy sa deszczowe -1 do 20 stopni...po drugiej stronie kontynentu panuje zupelnie inny klimat...w Brisbane jest bardziej wilgotno i tropikalnie, kolo Melbourne w zimie snieg, wioski narciarskie, wyciągi...na północy w Darwin prawie cały czas gorąco...zalezy w ktory rejon australii sie wybierasz, wtedy moge ci cos wiecej na ten temat powiedziec


Czy dużo jest tych dziwnych, strasznych zwierząt typu węże i skorpiony? Bo to jest główny argument mojego TŻ przeciwko wyjazdowi do Australii

Pająki trafiają sie wszedzie, tak jak w Polsce...w Perth nie ma zadnych specjalnie jadowitych...w okolicach Sydney jest pare bardziej niebezpiecznych..ale przewaznie dla dzieci....z tego co wiem, węże można spotkać poza miastem, w buszu czy na pustyni...i w ZOO tez
pralinkapc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 11:43   #28
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

Dziewczyny, wielkie dzięki za odpowiedzi!
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 09:27   #29
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

SIF, masz tu jeszcze spojrzyj na tą stronkę: http://mycareer.com.au/,
możesz sobie orientacyjnie zobaczyc oferty pracy z Twoim wykształceniem

pralinkapc
, a w której cześci mieszkasz?

Pozdrawiam Was serdecznie,
Ola
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 16:03   #30
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Pozdrowienia z Australii :)

ODŚWIEŻAM ODŚWIEŻAM
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-29 01:14:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.