"Nie" dla maseczek w saszetkach! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-05, 10:59   #1
Nikoru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 39

"Nie" dla maseczek w saszetkach!


Przyłączy się ktoś?

Mam już dość maseczek w saszetkach.

Coraz trudniej jest dostać maseczkę pakowaną w tubkę lub słoiczek. W zasadzie to wiele firm sprzedaje tylko saszetki! Sprzeciwiam się temu!

Może i saszetki są bardziej higieniczne, ale tylko jeśli zawartość wykorzysta się na raz i odpowiednio wyjmie z opakowania. Często jednak maseczka zostaje. Czasem starczy jej na kolejną aplikację, innym razem już nie. Na raz jest za dużo, na dwa za mało.

Do otwarcia zazwyczaj są potrzebne nożyczki, a te nie zawsze są pod ręką. Nacięcia do otwierania są zazwyczaj za małe a i dłonie często wilgotne i trzeba się nasiłować, żeby otworzyć.

Wyciąganie maseczki z saszetki to kolejna akrobacja. Nie wiem dlaczego, ale mi przeważnie maże się po opakowaniu, które raczej nie jest jałowe. I to mam potem nałożyć na twarz?

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem saszetkom na "nie"!

Zdaję sobie sprawę z tego, że tubki i słoiczki też maja swoje wady, ale dla mnie są dużo wygodniejsze no i zazwyczaj tańsze...
Nikoru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 11:12   #2
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

moim zdaniem przesadzasz, zawsze mozesz wytrzeć dłonie jesli nie mozesz otworzyc
poszukaj maseczek w tubkach, napewno w aptece sporo znajdziesz.
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 12:41   #3
madziulaczek1991
Zakorzenienie
 
Avatar madziulaczek1991
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 203
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Cytat:
Napisane przez Nikoru Pokaż wiadomość
Przyłączy się ktoś?

Mam już dość maseczek w saszetkach.

Coraz trudniej jest dostać maseczkę pakowaną w tubkę lub słoiczek. W zasadzie to wiele firm sprzedaje tylko saszetki! Sprzeciwiam się temu!

Może i saszetki są bardziej higieniczne, ale tylko jeśli zawartość wykorzysta się na raz i odpowiednio wyjmie z opakowania. Często jednak maseczka zostaje. Czasem starczy jej na kolejną aplikację, innym razem już nie. Na raz jest za dużo, na dwa za mało.

Do otwarcia zazwyczaj są potrzebne nożyczki, a te nie zawsze są pod ręką. Nacięcia do otwierania są zazwyczaj za małe a i dłonie często wilgotne i trzeba się nasiłować, żeby otworzyć.

Wyciąganie maseczki z saszetki to kolejna akrobacja. Nie wiem dlaczego, ale mi przeważnie maże się po opakowaniu, które raczej nie jest jałowe. I to mam potem nałożyć na twarz?

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem saszetkom na "nie"!

Zdaję sobie sprawę z tego, że tubki i słoiczki też maja swoje wady, ale dla mnie są dużo wygodniejsze no i zazwyczaj tańsze...
a ja jestem za szaszetkami...

nie muszę kupować całego opakowania pełnowymiarowego i tu juz jest oszczędnosć...

jak potrzebuję to kupuje, a tak to pełno tubek niezużytych maseczek pałęta mi sie po toaletce...
madziulaczek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:47   #4
Nikoru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 39
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Czyżbym tylko ja była niezadowolona z saszetek?
Nikoru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 17:52   #5
evangeline
Zakorzenienie
 
Avatar evangeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pyrlandia :)
Wiadomości: 7 349
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Ja osobiście bardzo lubię maseczki w saszetkach, po pierwsze ze względu na cenę, a po drugie na różnorodność - te w dużych opakowaniach szybko mi się nudzą

Jeśli jednak wolisz takie w np. w tubkach, to ze swojej strony mogę Ci polecić (akurat nawilżające, bo takich najczęściej używam):
- Dax Cosmetics Perfecta Nawilżanie
- Soraya Kuracja Dotleniająca
- Iwostin nawilżająco - odżywcza
- Avene kojąco - nawilżająca

Może któraś przypadnie Ci do gustu, osobiście byłam z każdej zadowolona.
__________________
Czekolady i pacierza nie odmawiam.

WYMIANKA
evangeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 18:39   #6
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Ja lubię maseczki w saszetkach z jednego powodu. Otóż mogę daną maseczkę wypróbować bez kupowania dużego opakowania. Dzięki temu mogę też często je zmieniać a nie męczyć się z jedną aż do wykończenia opakowania.
Teraz wady..
Nie przepadam za niektórymi maseczkami a raczej rodzajem ich opakowania, same na pewno nie raz trafiłyście na takie, które ciężko jest otworzyć mimo iż jest na nich specjalnie nacięcie ułatwiające rozrywanie saszetki.
I jeszcze cena! Uważam, że 3-4złote za saszetkę na 1-2 razy dość to wysoka cena. Jestem pewna, że gdyby maseczki były w tubce czy w słoiku, to ich cena byłaby niższa (jeśli przeliczymy stosunek między ceną a pojemnością). A tak zrobią saszetkę na 2 użycia i chcą kilka złotych...A gdyby było w tubce, to byłoby pewnie taniej... Podobnie jest z szamponami. Na przyklad saszetka szamponu Joanny 10ml kosztuje 80 groszy a opakowanie 200ml - około 4-5zł. Tak wiec saszetka wychodzi drogo.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 14:32   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Nie mam nic przeciwko maseczkom w saszetkach.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 14:54   #8
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Mi jedynie nie odpowiada cena saszetek... bo czasem niektóre maseczki występują tylko w saszetkach i jeśli jakaś mi się spodoba, a nie ma jej w tubce to w sumie majątek trzeba wydać na jej dłuższe stosowanie :/
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 15:51   #9
pszczolka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 42
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Czy Ty aby nie przesadzasz? Jak dla mnie to saszetki są bardzo wygodne i praktyczne: nie muszę kupować całego dużego opakowania, dzięki czemu często zmieniam maseczki w zależności jakiego rodzaju moja cera potrzebuje. Saszetki są zazwyczaj nie drogie, więc jeśli maska się nie sprawdzi nie żałuje zmarnowanych pieniędzy.
Z aplikacją też nie mam problemu: otwieram maskę, "poszerzam" otwór i nakładam specjalnym pędzlem dzięki czemu kosmetyk nakładam równomiernie, higienicznie i bez zbędnego bałaganu w łazience. Jeśli coś zostaje to zawijam górę saszetki i spinam spinaczem i mam na następny raz. Ot i cała filozofia
__________________
Czasem słońce, czasem deszcz.
pszczolka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 19:55   #10
Drippy
Wtajemniczenie
 
Avatar Drippy
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 006
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Maseczki w saszetkach są ok (choć ja też mam zawsze problemy z otwieraniem i muzę używać nożyczek ), ale fajnie by było, gdyby robili daną maseczkę i w saszetce i w tubce - można kupić saszetkę, wypróbować, a jak się spodoba - kupić tubkę. A bardzo mało maseczek ma swoją 'tubkową' wersję.

Jednak takie maseczki to fajna rzecz, bo możesz kupić np. kilka różnych saszetek zamiast jednej maseczki w tubce.

Masło maślane, haha.
Drippy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 07:56   #11
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

A ja jakoś nie lubię maseczek w saszetkach
Po pierwsze - zauważyłam że maseczki lepiej działają kiedy się ich używa często i regularnie.
Po jednym razie najcześciej nie widuje spektakularnych efektów.
Po za tym za drogo to wychodzi, 4-5 zł za saszetkę na jeden raz to za dużo.
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-07, 19:08   #12
paula0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 11
GG do paula0101
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Ja także jak Kolezanka Drippy uważam, że maseczki w saszetkach sa całkiem w porządku ja np kupuje najczęściej różnego rodzaju maseczki i próbuje... bardzo jestem z nich zadowolona. Było już tak czasem, ze kupowałam z tubkach i nie przypasowały mi za bardzo i potem leżały i walały mi się po łazience. Także jak najbardziej jestem na "tak" Pozdrawiam
paula0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 19:19   #13
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

jestem na tak dla saszetek, ale jeśli są dwie formy produktu: duża i saszetkowa. Wypróbowuję saszetkę, pokocham, mogę kupić taniej (w przeliczeniu na użycie) większą ilość.

też mam traumatyczne przeżycia z otwieraniem takich produktów...
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 19:29   #14
papug
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: pozen
Wiadomości: 806
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

według mnie maseczki w saszetkach mają swoje dobre i złe strony Plusem jest to, że można wybrać kilka rodzajów i przekonać się, który nam najbardziej odpowiada. Poza tym takie opakowanie gwarantuje, że maska będzie miała dobrą konsystencję, czasami te w tubce psuły mi się, wysychały widać zakrętki nie były szczelne. Niestety, nie są wcale takie tanie, bo jedna saszetka= jedno użycie. Czasami maseczki jest za dużo w takiej saszetce, no ale nie można zostawić na następny raz, bo wyschnie... Chyba, że podzielimy się z mamą albo siostrą, czy współlokatorką Żałuję, że większość firm, które produkują saszetkowe maseczki, nie produkuje ich tubkowych odpowiedników. Bo część maseczek, które są tylko w saszetkach, bardzo mi odpowiada i chętnie bym zakupiła większe opakowanie (byłoby na pewno taniej).

A i jeszcze jedno: Lubię nakładać maseczki, kiedy leżę w wannie, zatopiona w bąbelkach A mokrymi rękami nie da się otworzyć saszetki:/ Doprowadza mnie to do szału, bo muszę opuścić wannę i udać się po nożyczki, których nigdy nie zabieram ze sobą, bo zapominam
papug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 17:41   #15
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Ja także zdecydowanie nie lubię saszetek Sporadycznie mogą być, ale przy regularnym używaniu dostaję lekkiej nerwicy

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
jestem na tak dla saszetek, ale jeśli są dwie formy produktu: duża i saszetkowa. Wypróbowuję saszetkę, pokocham, mogę kupić taniej (w przeliczeniu na użycie) większą ilość.

też mam traumatyczne przeżycia z otwieraniem takich produktów...
Zgadzam się, jeżeli produkują w dwóch wersjach, to jest w porządku. Osobiście bardzo lubię maseczkę Garnier, Czysta Skóra - rozgrzewająca z cynkiem. Ale saszetki ogromnie mnie zniechęcają i ostatnio szukam dla niej zamiennika. Generalnie także mówię "saszetkom nie" No chyba, że chodzi o próbki, to ewentualnie toleruję
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 18:20   #16
sstokrottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 75
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Nie zgadzam się z tobą. Mi się właśnie bardzo podoba, że sprzedają w saszetkach. Dzięki temu mogę wypróbować nowe rodzaje nie płacąc za pełnowymiarowe (drogie) opakowanie. A tak jedna saszetka starcza mi na dwa razy, czyli 2 tygodnie, a potem mogę spróbować nowy rodzaj maseczki, np. innej firmy.
sstokrottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:09   #17
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Traumatyczne przeżycia? Ale o co chodzi?
Lubię saszetki i raczej takie maseczki kupuję,nawet są takie, które tańsze są w saszetce niż w tubie (Dax) i jeszcze można za każdym razem mieć inną A tubki szybko się nudzą i żadne nie zużywam do końca.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:38   #18
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Cytat:
Napisane przez sstokrottka Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tobą. Mi się właśnie bardzo podoba, że sprzedają w saszetkach. Dzięki temu mogę wypróbować nowe rodzaje nie płacąc za pełnowymiarowe (drogie) opakowanie. A tak jedna saszetka starcza mi na dwa razy, czyli 2 tygodnie, a potem mogę spróbować nowy rodzaj maseczki, np. innej firmy.
Może to zależy jak i kiedy używamy. Dla mnie ilość "saszetkowa" spokojnie starczyłaby na 3, a nawet 4 razy. Zwłaszcza, że tych z glinką używam tylko na strefę T. A tak rozmazuje się to, wysycha i nie wiadomo jak przechowywać. Poza tym, jak ktoś już wspomniał, rezultaty przynosi regularne używanie kosmetyku. Fajnie, że można wypróbować mniejszą ilość, ale jak ktoś chce stosować dłużej, to nadal musi paprać się z tymi saszetkami.
Moim zdaniem idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby te mniejsze ilości pakowali do mini tubek. Takich jak np. żele, świetliki do oczu
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 15:10   #19
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Może to zależy jak i kiedy używamy. Dla mnie ilość "saszetkowa" spokojnie starczyłaby na 3, a nawet 4 razy. Zwłaszcza, że tych z glinką używam tylko na strefę T. A tak rozmazuje się to, wysycha i nie wiadomo jak przechowywać. Poza tym, jak ktoś już wspomniał, rezultaty przynosi regularne używanie kosmetyku. Fajnie, że można wypróbować mniejszą ilość, ale jak ktoś chce stosować dłużej, to nadal musi paprać się z tymi saszetkami.
Moim zdaniem idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby te mniejsze ilości pakowali do mini tubek. Takich jak np. żele, świetliki do oczu
Tez mam taki klopot, ze maseczka st.ives z glinką jest na dwa uzycia i niestety z reguly zasycha tak mocno, ze nie nadaje sie do uzytku i na jednym razie niestety sie konczy...
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 22:57   #20
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

A mi w zasadzie to obojętne, chociaż..osobiście jestem bardziej na nie. Za dużo z nimi roboty (nożyczki, niewiadomo czy zostawiać resztki itp.) to raz, po dwa-dla mnie mija się to z celem-żeby był efekt trzeba stosować je regularnie, 1 sztuka nic nie da/albo efekt chwilowy/więc po co je kupować? Ale jak ktoś lubi..niech kupuje
Wczoraj przy robieniu zakupów Pani chciała mi dorzucić, ale wolałam mydełko zapachowe.

Kiedyś miałam z daxa i AA-ogólnie okey, ale tak jak napisałam wcześniej, dla mnie to trochę tak: wydam 4 zł (niby mało) nałożę połowę, zrelaksuje się i poczuje,że "robię coś dla siebie"na 15 min., w tym czasie nawilży mi buzię na 1 dzień, druga połowa się zaschnię i ją wyrzucę.
Wolę zamiast tego kupić kupić jakiś mini produkt, lub dołożyć kilka zł i kupić coś konkretnego.

Ale w sumie, to że są na rynku mnie nie drażni, niech sobie będą. a co!
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 13:13   #21
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: "Nie" dla maseczek w saszetkach!

ja wolę saszetki...mi starcza jedna na 3-4 razy, wtedy idę kupić nową inna i jest ok
saszetki są praktyczniejsze i tańsze...no i wiele z nich otwiera się bez nożyczek,
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.