Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-05, 19:29   #1201
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Próbował już może ktoś kręcić odżywkę do włosów wg tych przepisów?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?odzywka...iszczonych,155
http://www.zrobsobiekrem.pl/?odzywka...w-tlustych,154
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:32   #1202
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Próbował już może ktoś kręcić odżywkę do włosów wg tych przepisów?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?odzywka...iszczonych,155
http://www.zrobsobiekrem.pl/?odzywka...w-tlustych,154
Używałem 2 razy odżywki do włosów zniszczonych.
Włosy są zdecydowanie bardziej miękkie i gładsze - choć silikonów przecież tam nie ma
Jeśli chodzi o zniszczenie, będzie można powiedzieć dopiero po dłuższym okresie stosowania.

Zrobiłem najpierw wg przepisu na 50ml, a później już 200ml
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:37   #1203
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
ja i tak uzywam filtrów,wiec moze dałoby sie i rano.dzieki ze odpowiadasz na moje pytania.
skoro stosujesz filtr...
chociaż wiesz ja też używam filtrów a na dzień i tak jakoś unikam substancji fotouczulających - no ale to moje takie tam... przewrażliwienie
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:49   #1204
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Używałem 2 razy odżywki do włosów zniszczonych.
Włosy są zdecydowanie bardziej miękkie i gładsze - choć silikonów przecież tam nie ma
Jeśli chodzi o zniszczenie, będzie można powiedzieć dopiero po dłuższym okresie stosowania.

Zrobiłem najpierw wg przepisu na 50ml, a później już 200ml
A jak ze spłukiwaniem? Włosy są po niej świeże? Nie przetłuszczają się szybciej?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:53   #1205
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Jak na razie w obrotach mam GSC, chociaż mam wszystkie z ZSK. Przyjdzie na nie pora. Myślę o jakiejś lekkiej emulsji na SLP, wodzie micelarnej na P-4C.
SLP świetnie się nadaje do takich lekkich emulsji, ja robię serum żelowe (1.5% SLP, 0.3-0.4% gumy ksantanowej). Emulgator trzeba dobrze wymieszać z olejem (aż faza zrobi się trochę piankowata; mieszam bagietką). Najlepsze jest to, że można wlewać fazę wodną do olejowej i zaczekać aż się rozdzielą, zanim zacznie się miksować. No i oczywiście cały proces jest na zimno.

Mam jeszcze uwagę na temat efektywności SLP przy pH niższym niż zalecane 5. Robię serum z glukonolaktonem (pH 4 lub nawet troszkę poniżej) i nie rozwarstwia mi się przez cały okres użytkowania (pod koniec można wstrząsać dla lepszej konsystencji, ale rozwarstwienie to to nie jest). Trzeba pamiętać, że producent emulgatora podaje zakres pH gwarantujący długotrwałą stailność emulsji przeznaczonych na rynek. Na potrzeby domowych mazidełek SLP będzie dobry nawet przy niższym odczynie. W przyszłości sprawdzę, czy dałoby się zrobić na nim serum z kwasem salicylowym (pH 3; 20% oleju słonecznikowego lub maceratu). Na razie chcę wypróbować lecytynę, bo martwię się, czy takie serum bez pantenolu będzie wystarczająco nawilżające. Myślałam ewentualnie o dodatku retinolu roślinnego, jako że jest wybitnie tolerancyjny na niskie pH.

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
czy ktos moze mi powiedziec czy pachnotka ładnie pachnie,czy to jakiś straszny smierdziel nie do zniesienia?
Wg mnie, pachnotka jest słabszą wersją oleju awokado, który zapach ma nieco stajniany . W formulacjach jej nie czuję. Olejek też mi nie śmierdział.

A propos odżywek. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie moja wodna mieszanka (liposomy, keratyna, pantenol, All-in-one). Okazuje się, że dużo wolniej przetłuszczają mi się po niej włosy. Spryskałam sklap przed koszmarną 20-godzinną podróżą, normalnie po powrocie miałabym na głowie kilka tłustych matowych strąków, a teraz mam fajne suchutkie, nadal błyszczące i w miarę puszyste włoski .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-06-05 o 20:14
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 21:22   #1206
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1263214 4]Raczej przeciwwskazań nie widzę... trzeba eksperymentować
tylko pamiętaj, że olejek pomarańczowy jest fotouczulający, więc czegokolwiek z jego dodatkiem mogłabyś używać tylko wieczorem[/quote]

Czy oprócz olejku pomarańczowego , jest jeszcze inny fotouczulający.
Nigdy nie spotkałam się z tą informacją , gdzie o tym można poczytać , bo aż trudno mi uwierzyć
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 23:15   #1207
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Czy oprócz olejku pomarańczowego , jest jeszcze inny fotouczulający.
Nigdy nie spotkałam się z tą informacją , gdzie o tym można poczytać , bo aż trudno mi uwierzyć

Generalnie wszystkie cytrusowe olejki są fotouczulające (czyli bergamotka też ). A taka informacja powinna się znajdować na opakowaniu olejków porządnych firm zajmujących się ich dystrybucją Taka informacje znajdziesz na pewno przy cytrusowych olejakch w Mazidłach, EcoSpa i przy większości z ZSK (nie wiem czmeu przy petit grain takiej informacji nie umieścili )
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 12:08   #1208
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ten proszek to zapewne kwas lipohydroksylowy dodajesz go do fazy olejowej
A jeszcze mam pytanie czy to serum oczyszczające nalezy stosować codziennie wieczorem czy np. tylko raz w tygodniu ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 20:22   #1209
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość

Jak na razie w obrotach mam GSC, chociaż mam wszystkie z ZSK. Przyjdzie na nie pora. Myślę o jakiejś lekkiej emulsji na SLP, wodzie micelarnej na P-4C. O MGS i GMS dopiero czytam i myślę co z nich zrobić.
Nie mam jedynie pojęcia, co zrobić z lanoliną... teoretycznie kupiłem ją do maseczek z żółtkiem do dłoni
Właśnie męcze się z woreczkam strunowymi , mam pytanie :
jak zamówie emulgatory , to będą w pudełeczkach , czy musze sobie dokupić pudełeczka , chce dzisiaj złożyć zamówienie , może mi ktoś podpowie
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 20:48   #1210
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Właśnie męcze się z woreczkam strunowymi , mam pytanie :
jak zamówie emulgatory , to będą w pudełeczkach , czy musze sobie dokupić pudełeczka , chce dzisiaj złożyć zamówienie , może mi ktoś podpowie
Pełnowymiarowe opakowania mam lanoliny, GSC (pomijam płynne) - i są w pudełkach.
Z resztą wszystkie pełnowymiarowe produkty mam w pudełkach. Mocznik 125g w takim fajnym megadużym - szkoda że nie można kupić takiego.
Natomiast wszystkie próbki są w woreczkach - mam GMS i MGS.

Woreczków nie cierpię! Połowa proszku zostaje w środku...
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-06-07 o 20:52
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 09:34   #1211
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Czy oprócz olejku pomarańczowego , jest jeszcze inny fotouczulający.
Nigdy nie spotkałam się z tą informacją , gdzie o tym można poczytać , bo aż trudno mi uwierzyć
Natalia - przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale ostatnio mam coraz mniej czasu, więc rzadziej zaglądam na Wizaż.

Najbardziej fotouczulające są olejki cytrusowe.
Pod opisami poszczególnych olejków eterycznych najczęściej zamieszczona jest adnotacja jeśli uwrażliwiają na słońce.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 12:00   #1212
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1266357 0]Natalia - przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale ostatnio mam coraz mniej czasu, więc rzadziej zaglądam na Wizaż.

Najbardziej fotouczulające są olejki cytrusowe.
Pod opisami poszczególnych olejków eterycznych najczęściej zamieszczona jest adnotacja jeśli uwrażliwiają na słońce.[/QUOTE]

Dzięki za zwrócenie uwagi , jakoś tego nigdy nie doczytałam , bo to nie moje zapachy . Na szczęście wanilia i ylang nie są fotouczulające
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 13:13   #1213
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Generalnie wszystkie cytrusowe olejki są fotouczulające (czyli bergamotka też ). A taka informacja powinna się znajdować na opakowaniu olejków porządnych firm zajmujących się ich dystrybucją Taka informacje znajdziesz na pewno przy cytrusowych olejakch w Mazidłach, EcoSpa i przy większości z ZSK (nie wiem czmeu przy petit grain takiej informacji nie umieścili )
za fotouczulenie odpowiadają KUMARYNY - substancje znajdujące się w skórce owoców cytrusowych: cytryna, limetka, pomarańcza słodka, pomarańcza gorzka, grejpfrut, bergamotka, mandarynka
olejek petitgrain jest otrzymywany z liści
olejek neroli - z kwiatów
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 15:43   #1214
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
za fotouczulenie odpowiadają KUMARYNY - substancje znajdujące się w skórce owoców cytrusowych: cytryna, limetka, pomarańcza słodka, pomarańcza gorzka, grejpfrut, bergamotka, mandarynka
olejek petitgrain jest otrzymywany z liści
olejek neroli - z kwiatów

Dzięki Nie zauważyłam, że Petitgrain jest z liści Moja wina
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 16:12   #1215
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dzięki Nie zauważyłam, że Petitgrain jest z liści Moja wina
no kto jak kto ...

zbieram się na następne zamówienie
na 100% eliksir tylko teraz będzie na baobabie, bo standardowy ciut za lekki
i liposomowo też zaszaleję - antyhistaminowe, to to czego mi ostatnio trzeba
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 16:15   #1216
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

koniecznie napisz pls jak się sprawują (liposomy antyhistaminowe) - może i ja się skuszę
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 16:21   #1217
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A mnie kusi retinol roślinny
http://www.zrobsobiekrem.pl/?249,-retinol-roslinny-

Tylko nic nie pisze , czy jest fotouczulający ?

Ilonka wiesz coś na ten temat?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 19:55   #1218
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

czy któras miala z Was to?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?244,ole...chnotka-migdal

dzis umylam pierwszy raz twarz i jestem zachwycona, zero uczulen co u mnie jest bardzo czeste niestety.

Pytanie mam takie, bo w opisie jest
Wstrząsnąć przed użyciem. Płatek kosmetyczny zwilżamy wodą, hydrolatem lub wyciągiem ziołowym. Na wacik wkraplamy kilka kropli olejku. Energicznie przecieramy twarz, na skórze tworzy się emulsja, która doskonale zmywa makijaż i brud dnia codziennego. Dokładnie oczyszcza pory i nie podrażnia.

jak wyglada ta emulsja? bo ja pocieralam twarz ale nic "nowego" nie widzialam w sensie czego kolwiek (wiem ze piany nie bedzie), po prostu byl sam olejek, czy tak ma byc? wacik tez jakos specjalnie nie byl brudny (a jest bardzo jak uzywam plynu miceralnego) wiec nie wiem czy cos zrobilam zle, czy co....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 22:28   #1219
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

moze z ta emulsja chodzi o to ze jak potrzesz olejkiem to sie zmieni na taka rzadka białą olejko zelową konsystencje.ja mam olejek z bu i ja daje troche wody i olejku w zaglebienie dlobi ,pocieram i tworzy sie cos takiego białego.daje to na sucha twarz.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 07:11   #1220
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

u mnie wlasnie nic sie w nic nie przemienilo. Nasączylam hydrolatem wacik, dalam pare kropli olejku, przecieram twarz i sie nic nie wytwarza, wiec nie wiem czy tak ma byc czy nie....
pozniej dolozylam jeszcze wiecej olejku ale nadal jak przecieralam twarz (bardziej juz mniej energicznie) to i tak nic nie widzialam, chociaz twarz byla po tym mieciutka i delikatna
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 09:16   #1221
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nowość na ZSK:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?334,kofeina-farmaceutyczna

Idealny strzał w moje potrzeby - serum na skórę głowy (przeciw wypadaniu...) i krem pod oczy.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:15   #1222
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mosutatsu a podpowiesz przy okazji jakie serum na wypadanie masz na mysli? recepturkę? bo dziewczyny kiedyś tylko wspominały o dodawaniu ich do wcierek na bazie wody pokrzywowej/brzozowej
a moje włosy ścielą się dywanem na podłodze zamiast ozdabiać głowe

dziewczyny czy poza ekstraktem na pękające naczynka mogę jeszcze polecić znajomej jakiś produkt do walki z pękającymi naczynkami, zapytala mnie o rade, a ja nie miałam nigdy doczynienia z tym problmem?
czy ten ekstrakt poza dolaniem do kremu czy hydrolatu mozna jeszcze jakoś spożytkować?
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 08:36   #1223
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
mosutatsu a podpowiesz przy okazji jakie serum na wypadanie masz na mysli? recepturkę? bo dziewczyny kiedyś tylko wspominały o dodawaniu ich do wcierek na bazie wody pokrzywowej/brzozowej
a moje włosy ścielą się dywanem na podłodze zamiast ozdabiać głowe
Recepturki konkretnej nie mam, ale na pewno znajdzie się w niej kofeina i liposomy - z keratyną i wzmacniające włosy.
Póki co - wypsikuję Seboradiny
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 11:20   #1224
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jak już coś ukrecisz to prosze, zdaj relacje
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 15:31   #1225
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Jak już coś ukrecisz to prosze, zdaj relacje
Ok, nie ma sprawy

Pojawił się bardzo ciekawy przepis ZSK:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?tonik-b...lowy-z-bha,158

Salicyl bez alkoholu... hmm, trzeba nad tym pomyśleć
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 23:04   #1226
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Przepis rzeczywiście bardzo fajny. Spotkałam się już z takim patentem (KLIK), tylko jakoś mnie ta soda nie przekonała, bardzo się boję podrażnienia (szkoda, że nie ma karty charakterystyki na stronie sklepu). Ale chyba warto spróbować, w każdym razie na pewno zrobię siostrze, bo ma młodszą, mniej wrażliwą cerę. Dorzucę do tego retinol roślinny i mocznik (właśnie pojawił się kolejny przepis na tonik, z mocznikiem i alantoiną http://www.zrobsobiekrem.pl/?bezalko...-alantoina,159). PH jednak ustawię maks. na 3, bo 4 to za dużo, żeby salicyl działał efektywnie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-06-15 o 20:47
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 17:56   #1227
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dostałam kolejną paczke z zysku , nieprawdopodobnie szybko .
Jestem zachwycona wszystkim , super prezenty , mega próbki , ale nie dostałam próbki masła kakaowego , najbardziej mi na nim zależało , było na pierwszym miejsu listy próśb Już drugi raz o nie prosze , oni chyba nie wysyłają próbek masła .

Komuś się udało i dostał probke masła kakaowego z zysku ?

edit , jak jestem w rozpaczy , to tak mi się myli , chodzi oczywiście o masło kakaowe
http://www.zrobsobiekrem.pl/?51,masl...owe-organiczne

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-06-13 o 20:43
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 18:18   #1228
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Komuś się udało i dostał probke masła czekoladowego z zysku ?
A co to takiego? chodzi o kakaowe czy o co?
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 20:45   #1229
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
A co to takiego? chodzi o kakaowe czy o co?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 08:21   #1230
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

chcialam sie podzielić i moze przestrzec wrażliwców przed hydrolatem melisowym. Wczoraj nalozylam na twarz i reakcja prawie natychmiastowa byla - bardzo piekąca skóra i buraczek. Szybko pobieglam zmyc bo szczypało niesamowicie.

Jest to pierwszy hydrolat który mnie uczulił i to tak mocno. Ktos mial podobnie z nim? macie pomysły jak go zużyc w inny sposób?

jeszcze mam pytanie odnosnie witB3 - czy mogę ją dodać do maski do wlosow i odzywek?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.