Problem z mieszkaniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-19, 20:25   #1
Olka123456789012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10

Problem z mieszkaniem


Witam,
mam pewien problem: we wrześniu zaczynam studia w Warszawie, a mieszkam praktycznie na drugim końcu Polski. Studiowanie w Wawie było moim marzeniem praktycznie od zawsze. Tak jak i mieszkanie na stancji. Jednak moi rodzice upierają się, że powinnam mieszkać w akademiku, dzieląc pokój z inną osobą. Nie chcę tego, nie umiem się uczyć, gdy ktoś jest w moim pokoju, jednak nie mogę ich przekonać do zmiany zdania. Mam problem, ponieważ nie mogę pojechać i poszukać sobie stancji. Nie mam też tam nikogo znajomego, kto mógłby mi w tym pomóc. Co powinnam zrobić? Może spróbować przez agencję nieruchomości?
Olka123456789012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 20:44   #2
Outlanderka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 523
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez Olka123456789012 Pokaż wiadomość
Witam,
mam pewien problem: we wrześniu zaczynam studia w Warszawie, a mieszkam praktycznie na drugim końcu Polski. Studiowanie w Wawie było moim marzeniem praktycznie od zawsze. Tak jak i mieszkanie na stancji. Jednak moi rodzice upierają się, że powinnam mieszkać w akademiku, dzieląc pokój z inną osobą. Nie chcę tego, nie umiem się uczyć, gdy ktoś jest w moim pokoju, jednak nie mogę ich przekonać do zmiany zdania. Mam problem, ponieważ nie mogę pojechać i poszukać sobie stancji. Nie mam też tam nikogo znajomego, kto mógłby mi w tym pomóc. Co powinnam zrobić? Może spróbować przez agencję nieruchomości?
Jaką sumą miesięcznie dysponujesz? pokoje jednoosobowe są drogie, do tego dać wyżywienie, kartę miejską/bilet miesięczny, środki czystości, książki,zeszyty, ubrania co jakiś czas, lekarstwa, rozrywki.
Może rodziców nie stać na stancję, akademik jest tańszy.
Wynajmując stancję licz się z kaucją wprawdzie zwrotną ale musisz wyłożyć na początek.
Outlanderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 20:47   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Problem z mieszkaniem

Dokładnie jak już wyżej napisano, studia w Warszawie do tanich nie należy i twoich rodziców nie stać na takie wydatki. Mieszkanie w akademiku jak wszędzie ma swoje zalety jak i wady, ale może nie będzie tak źle?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 21:31   #4
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Problem z mieszkaniem

Idź do akademika, marudź rodzicom jak tam jest okropnie, nie możesz sie skupić i płaczesz po nocach... Po dwóch miesiącach znajdziesz sobie jakąś tania stancję i się przeniesiesz. Kilka tygodni w akademiku przeżyjesz
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 07:27   #5
akantowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 288
Dot.: Problem z mieszkaniem

A co Ci szkodzi spróbować? W razie czego możesz się przenieść na stancję, zawsze się jakaś znajdzie. Ale może okazać się, że wcale nie będziesz chciała. Też nie chciałam mieszkać w akademiku, ale później okazało się, że było naprawdę dobrze Szybciej poznasz nowych ludzi.
akantowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 09:19   #6
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez Olka123456789012 Pokaż wiadomość
Witam,
mam pewien problem: we wrześniu zaczynam studia w Warszawie, a mieszkam praktycznie na drugim końcu Polski. Studiowanie w Wawie było moim marzeniem praktycznie od zawsze. Tak jak i mieszkanie na stancji. Jednak moi rodzice upierają się, że powinnam mieszkać w akademiku, dzieląc pokój z inną osobą. Nie chcę tego, nie umiem się uczyć, gdy ktoś jest w moim pokoju, jednak nie mogę ich przekonać do zmiany zdania. Mam problem, ponieważ nie mogę pojechać i poszukać sobie stancji. Nie mam też tam nikogo znajomego, kto mógłby mi w tym pomóc. Co powinnam zrobić? Może spróbować przez agencję nieruchomości?
Podstawowe pytanie: czy Twoich rodziców stać na wynajęcie ci samodzielnego pokoju?
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 09:47   #7
nicolalawlaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z mieszkaniem

właśnie, napisz jaką kwotą dysponujesz, to podsuniemy parę pomysłów
nicolalawlaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 18:01   #8
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Problem z mieszkaniem

Akademik wbrew pozorom taki straszny nie jest. A jak się człowiek dobrze zakręci to jedynkę też w akademiku można mieć.
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 20:23   #9
Olka123456789012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Problem z mieszkaniem

Witam,

za stancję byłabym w stanie płacić max. do 700 zł miesięcznie, wliczając w to opłaty. Moi rodzice daliby radę, chodzi o to, że oni uważają, że szukanie stancji jest "niebezpieczne", że na pewno trafię na kogoś kto mnie oszuka, wykorzysta...chociaż ja, moim zdaniem, do naiwnych osób nie należę.

Edytowane przez Olka123456789012
Czas edycji: 2014-08-20 o 20:31
Olka123456789012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 21:37   #10
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Problem z mieszkaniem

Cytat:
Napisane przez Olka123456789012 Pokaż wiadomość
Witam,

za stancję byłabym w stanie płacić max. do 700 zł miesięcznie, wliczając w to opłaty. Moi rodzice daliby radę, chodzi o to, że oni uważają, że szukanie stancji jest "niebezpieczne", że na pewno trafię na kogoś kto mnie oszuka, wykorzysta...chociaż ja, moim zdaniem, do naiwnych osób nie należę.
Główny problem jest taki, że jest już strasznie późno. Możecie razem poszukać jakichś ogłoszeń, może są pokoje w jakichś mieszkaniach, gdzie część lokatorów już mieszka kolejny rok. Jechać obejrzeć możesz z rodzicami, poprosicie o kopię umowy. Jeśli rodzice się nie znają, to zawsze można kogoś znajomego poprosić, czy poczytać sobie co powinno być w takiej umowie.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 01:10   #11
schoonheid
Raczkowanie
 
Avatar schoonheid
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 94
Dot.: Problem z mieszkaniem

Zaczynając studia wielu ludzi ma obawy i nic w tym dziwnego, ale najważniejsze jest nastawienie. Też chciałam studiować w wielkim mieście, ale nic z tego nie wyszło i musiałam się przyzwyczaić, a student jest taką istotą, że chyba jest w stanie przyzwyczaić się do wszystkiego i też chciałam obowiązkowo mieszkać na stancji, nic innego nie wchodziło w grę i wylądowałam w akademiku! i nie żałuję tego wcale!! wspaniali, ciekawi, ludzie, zawsze coś interesującego się dzieje, nigdy się człowiek nie nudzi czas i warunki do nauki też są, także nie ma co martwić się na zapas. A jeżeli faktycznie nie będzie Ci to odpowiadało, wtedy pomyśl o stancji. Przynajmniej nie będziesz żałowała, że nie spróbowałaś
schoonheid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 02:10:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.