Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-22, 19:14   #901
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Podobnie jak wyzej chcialabym sie dowiedziec czy trzeba uzywac filtrow ale przy SERUM LEMON?
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 19:29   #902
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Podobnie jak wyzej chcialabym sie dowiedziec czy trzeba uzywac filtrow ale przy SERUM LEMON?
Nie ma takiej potrzeby -> http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 19:56   #903
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Podobnie jak wyzej chcialabym sie dowiedziec czy trzeba uzywac filtrow ale przy SERUM LEMON?
przy BHA lepiej używac, na pewno nie zaszkodzą
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 23:03   #904
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

uuuuu piecze jak cholera !
tonik rozano-mleczny 8%

myslicie że moge p tym toniku nalozyc jakis krem nawilzajacy, lagodzacy itd??
(najbardziej piecze mnie szyja chyba jednak do jej pielegnacji (czyt.nawilzenia) sie nie nadaje)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 12:36   #905
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny czy przy serum z witamina C trzeba uzywac filtrów ?
Wg mnie nie (choć powiem, że z tym że trzeba spotykam się ostatnio na bardzo wielu wątkach i się zastanawiam skąd taka teoria w ogóle wyszła ).
Po przeczytaniu artykułu na BU o wit. C też dochodzę do wniosku, że nie trzeba (: http://www.biochemiaurody.com/slownik/ascorbicacid.html).
Mimo, że napisane jest w nim: "Witamina C w postaci kwasu askorbinowego, jest zaliczana do delikatnie działających kwasów polihydroksylowych (PHA). W odpowiednio niskim pH wykazuje działanie lekko złuszczające i przede wszystkim rozjaśniające.", co ewentualnie wyjaśniałoby potrzebę używania filtrów . Ale zaraz niżej piszą: " Wspomaga ochronę przeciw promieniowaniu UV - stanowi uzupełnienie dla kremów z filtrami anty-UV".
I nigdzie w necie nie spotkałam się z jakimiś zaleceniami stosowania filtrów przy kosmetykach z kwasem askorbinowym. A nawet przeciwnie polecane są one w trakcie dużej ekspozycji na słońce. Więc zakładam, że działanie wit C jako kwasu PHA (przy których nota bene też filtrów używać nie trzeba) jest na tyle małe, że nie naraża w żaden sposób na powstanie przebarwień.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 14:22   #906
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
uuuuu piecze jak cholera !
tonik rozano-mleczny 8%

myslicie że moge p tym toniku nalozyc jakis krem nawilzajacy, lagodzacy itd??
(najbardziej piecze mnie szyja chyba jednak do jej pielegnacji (czyt.nawilzenia) sie nie nadaje)
jasne, trzeba tylko odczekać 15-20 min. ja 15min po zaaplikowania PHA6% nakładam serum z zieloną herbatą a potem jeszcze 15 min i krem
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 22:19   #907
aniuska18032
Zakorzenienie
 
Avatar aniuska18032
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 4 130
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Właśnie wykonałam swoje pierwsze w życiu serum a dokładnie Serum antyoksydacyjne flavo - C15EF Mam nadzieję, że jest dobrze zrobione :P ( małe problemy przy przelewaniu żelu hialuronowego ). Chyba niedługo zamówię coś jeszcze bo strasznie mi się podoba robienie takich rzeczy .. a potem może coś bardziej zaawansowanego w Mazidłach ukręcę )).
aniuska18032 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 22:41   #908
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
jasne, trzeba tylko odczekać 15-20 min. ja 15min po zaaplikowania PHA6% nakładam serum z zieloną herbatą a potem jeszcze 15 min i krem
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 13:58   #909
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny - pytanie za 100 punktów - jak radzicie sobie ze zdejmowaniem sitka z pudełka do pudru, przy wsypywaniu nowej porcji? Ja podwazyłam igłą, ale nie chce mi się za kazdym razem bawic w ten sposob. Moze po prostu nie wpychac go tak dokładnie do konca?
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 14:04   #910
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dziewczyny - pytanie za 100 punktów - jak radzicie sobie ze zdejmowaniem sitka z pudełka do pudru, przy wsypywaniu nowej porcji? Ja podwazyłam igłą, ale nie chce mi się za kazdym razem bawic w ten sposob. Moze po prostu nie wpychac go tak dokładnie do konca?
Ja wkładam jedno ostrze małych nozyczekw dziurkę i podnsze do góry.

Pomijajac już to otwieranie stwierdzam, że pudełeczko jest bardzo słabej jakości Trzymam je w pudełeczku z podręcznymi malowidłami, nie poniewiera się więc, "stoi" sobie stabilnie, a już zamknięcie jest połamane i nie da się zakręcić. Nie polecam.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 20:27   #911
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Pomijajac już to otwieranie stwierdzam, że pudełeczko jest bardzo słabej jakości Trzymam je w pudełeczku z podręcznymi malowidłami, nie poniewiera się więc, "stoi" sobie stabilnie, a już zamknięcie jest połamane i nie da się zakręcić. Nie polecam.
Ja tez nie polecam. Co prawda moje jeszcze sie nie polamalo, ale jak tylko wezme do kosmetyczki to wysypuje mi sie potem z niego puder po wszyskim, brudzi i sie marnuje;( a wszystko jest dobrze dokrecone! po prostu pudeleczko jest badziewne samo w sobie i nie domyka sie do konca...
I jeszcze ta masakra z otwieraniem...mnie sie wsuwki i igły powykrzywialy, a wieczko ani rusz. Wyprobuje z nozyczkami i na chamca bede pchac z tym, ze z takim wyrabianiem same siteczko tez sie powykrzywia i zniszczy;/ no coz czego chcciec za niecale 4 zl...
wolalabym troche doplacic i miec porzadniejsze na dluzej

jednym slowem - badziew! pierwszy raz jestem niezadowolona z produktu BU...no..moze jeszcze nie moge zniesc zapachu toniku pha (okropny zapach feee)...ale to juz moje widzi misi..
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!

Edytowane przez Anjouka
Czas edycji: 2009-09-24 o 20:29
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 20:46   #912
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Anjouka Pokaż wiadomość
Ja tez nie polecam. Co prawda moje jeszcze sie nie polamalo, ale jak tylko wezme do kosmetyczki to wysypuje mi sie potem z niego puder po wszyskim, brudzi i sie marnuje;( a wszystko jest dobrze dokrecone! po prostu pudeleczko jest badziewne samo w sobie i nie domyka sie do konca...
I jeszcze ta masakra z otwieraniem...mnie sie wsuwki powykrzywialy, a wieczko ani rusz. Wyprobuje z nozyczkami i na chamca bede pchac z tym, ze z takim wyrabianiem same siteczko tez sie powykrzywia i zniszczy;/ no coz czego chcciec za niecale 4 zl...
wolalabym troche doplacic i miec porzadniejsze na dluzej

jednym slowem - badziew!
a ja wkładam szpic ostrza małego nożyka w miejsce, gdzie sitko przylega do ścianki pudełka i podważam-sitko trochę się podnosi i da się je złapac palcami i wyjąc, ale obawiam się, że wielu takich prób nie wytrzyma i pęknie to pudełeczko.
próbowałam też z nożyczkami wkładanymi w dziurkę sitka, ale sitko zaczęło się wykrzywiac i niszczyc.
trzymam to pudełeczko w kosmetyczce (w zasadzie wrzucam do kosmetyczki), jak dotąd nic się nie stało. kilka razy nie dokręciłam dokładnie zakrętki, a mimo to nic mi się nie wysypało

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dziewczyny - pytanie za 100 punktów - jak radzicie sobie ze zdejmowaniem sitka z pudełka do pudru, przy wsypywaniu nowej porcji? Ja podwazyłam igłą, ale nie chce mi się za kazdym razem bawic w ten sposob. Moze po prostu nie wpychac go tak dokładnie do konca?
ostatnio zauważyłam, że nawet jak jest bardzo dużo pudru na sitku, to po kilku potrząśnięciach pudełkiem na boki bardzo szybko i łatwo puder wpada spowrotem do pudełka. tak więc w ostateczności można się chwilę pobawic i wsypywac puder bez zdejmowania sitka poprzez potrząsanie na boki pudełeczkiem stojącym np. na stole, w ten sposób puder nie wysypuje się poza pudełko
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 09:31   #913
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Talking Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

subskrybuję wątek widzę że mam duuużo do przeczytania
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 09:38   #914
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
ostatnio zauważyłam, że nawet jak jest bardzo dużo pudru na sitku, to po kilku potrząśnięciach pudełkiem na boki bardzo szybko i łatwo puder wpada spowrotem do pudełka. tak więc w ostateczności można się chwilę pobawic i wsypywac puder bez zdejmowania sitka poprzez potrząsanie na boki pudełeczkiem stojącym np. na stole, w ten sposób puder nie wysypuje się poza pudełko
ja wlasnie tak robie, oczywiście bardzo inteligentnie za pierszym razem, najpierw wetknęłam sitko a potem sie głowilam jak wsypac puder jakie bylo moje zdziwienie jak mialam piekne nowe puste pudełko i nie moglam zdjac sitka

wczoraj mialam pierwszy raz z olejkiem myjacym pomaranczowym - cudooo
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 09:45   #915
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

I znowu kuszenieeeeeeeee:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelamber.html
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 10:04   #916
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
ja wlasnie tak robie, oczywiście bardzo inteligentnie za pierszym razem, najpierw wetknęłam sitko a potem sie głowilam jak wsypac puder jakie bylo moje zdziwienie jak mialam piekne nowe puste pudełko i nie moglam zdjac sitka

wczoraj mialam pierwszy raz z olejkiem myjacym pomaranczowym - cudooo
dobre z tym zdziwieniem brawo brawo
a co do olejków myjących-jakoś nie mogę się przekonać do takiej formy oczyszczania, mimo że tyle osób tak zachwala. jestem wierną fanką miceli, obecnie juz własnoręcznie robionych
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 12:28   #917
Shpilcia
Zakorzenienie
 
Avatar Shpilcia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
ciekawy ale jakos mnie nie ciagnie aby go kupić

co do pudełeczka do pudru tez mam felerny egzemplarz, wysypuje mi się z niego bokami puder ;/ mimo dociśniętego sitkam i i dobrze zakręconej pokrywki. Tylko nadaje się do stania, do przenoszenia już nie bo puder jest dosłownie wszędzie
Shpilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 12:44   #918
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
swoja droga dzisiaj dostalam zamowienie zaraz wyproboje peeling na policzku ktory mi zostal sprawny, kupilam kilka olejkow do twarzy na zapas, hydrolat z kocanki (moj ulubiony) i tonik 8%
i poprosilam o probki ale mi nie dali moglam prosic o probki wtedy kiedy dawalam im zarobic ponad 150zl na zamownieniu a bylo kilka tak drogich zamowien
nie podoba mi sie to, dobrze że juz zrobilam zakupy w Mazidłach
Pisałaś czego próbkę konkretnie chciałabyś dostać?
Kiedy robiłaś te zamówienia za ponad 150zł to wysyłali Ci przesyłkę w cenie 11zł czy musiałaś dopłacać?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 13:12   #919
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
dobre z tym zdziwieniem brawo brawo
a co do olejków myjących-jakoś nie mogę się przekonać do takiej formy oczyszczania, mimo że tyle osób tak zachwala. jestem wierną fanką miceli, obecnie juz własnoręcznie robionych
jak to?? wlasnorecznie robione micele?? gdzie? jak?
micele używam do oczu, twarz musze zmyc wodą
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 13:46   #920
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
jak to?? wlasnorecznie robione micele?? gdzie? jak?
micele używam do oczu, twarz musze zmyc wodą
podstawa to woda (hydrolat) i emulgator
można oczywiście wzbogacić taki micel o substancje łagodzące i nawilżające, np. HA, gliceryna, nawilżacz cukrowy, pantenol itp.)
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 13:50   #921
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

czyli micel rózni sie od olejku myjącego tylko tym ze zamiast olejku mam wode (hydrolat)? takie to proste jest ???
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 14:50   #922
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
czyli micel rózni sie od olejku myjącego tylko tym ze zamiast olejku mam wode (hydrolat)? takie to proste jest ???
woda micelarna to woda, w której zawieszone są maleńkie kropelki tłuszczu (micele), pod względem chemicznym to chyba emulsja.
a olejek to olejek
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 21:22   #923
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
jak to?? wlasnorecznie robione micele?? gdzie? jak?
micele używam do oczu, twarz musze zmyc wodą
na ZSK są fajne przepisy na micele, polecam
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 08:48   #924
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

chciałam zapytać, czy można serum (np z zieloną herbatą z BU) zamiast nakładać samodzielnie a po 15min- krem, zmieszać je od razu z kremem i taką mieszanką posmarować skórę? czy to zmniejszy właściwości pielęgnacyjne serum. bo muszę przyznać, że zdarzało mi się - z braku czasu - czasami tak zrobić...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 10:34   #925
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
chciałam zapytać, czy można serum (np z zieloną herbatą z BU) zamiast nakładać samodzielnie a po 15min- krem, zmieszać je od razu z kremem i taką mieszanką posmarować skórę? czy to zmniejszy właściwości pielęgnacyjne serum. bo muszę przyznać, że zdarzało mi się - z braku czasu - czasami tak zrobić...
Tzn. gdy wymieszasz serum z kremem właściwości pielęgnacyjne serum zmniejszą się w tym sensie, że w powstałej mieszance będziesz miała mniejszą zawartość składników aktywnych niż w samym serum.
I tak na przykładzie tego serum z zielonej herbaty...
jak połączysz go z kremem w proporcji np. 50% na 50 to automatycznie zawartość ekstraktu z zielonej herbaty nie będzie już wynosiła 2,5% tylko 1,25%, wit.B3 nie będzie już 5% tylko 2,5% i tak dalej...
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 12:13   #926
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1444770 6]Tzn. gdy wymieszasz serum z kremem właściwości pielęgnacyjne serum zmniejszą się w tym sensie, że w powstałej mieszance będziesz miała mniejszą zawartość składników aktywnych niż w samym serum.
I tak na przykładzie tego serum z zielonej herbaty...
jak połączysz go z kremem w proporcji np. 50% na 50 to automatycznie zawartość ekstraktu z zielonej herbaty nie będzie już wynosiła 2,5% tylko 1,25%, wit.B3 nie będzie już 5% tylko 2,5% i tak dalej...[/QUOTE]
ale ja mieszam tą ilość serum, jaką nakładam zazwyczaj solo (ok 23 krople na twarz+szyje+dekolt) ze zwykłą porcją kremu(10cm lipobazy - chodzi o długość), nie zmniejszam ilości ani jednego, ani drugiego. powstaje taka brązowo - pomarańczowa paćka, ale na mojej skórze wchłania się błyskawicznie
czy wtedy coś się zmienia?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2009-09-26 o 12:33
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 12:34   #927
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ale ja mieszam tą ilość serum, jaką nakładam zazwyczaj solo na twarz (ok 23 krople na twarz+szyje+dekolt) ze zwykłą porcją kremu(10cm lipobazy - chodzi o długość), nie zmniejszam ilości ani jednego, ani drugiego. powstaje taka brązowo - pomarańczowa paćka, ale na mojej skórze wchłania się błyskawicznie
czy wtedy coś się zmienia?
Skoro zawsze nakładasz 23 krople serum - niezależnie czy łączysz je z kremem, czy nie - to moim zdaniem nie powinna nastąpić redukcja właściwości serum

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-09-26 o 12:37
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 13:02   #928
Satin'n Lace
Raczkowanie
 
Avatar Satin'n Lace
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 438
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Zamówiłam serum Flavo C, zrobię je dopiero w poniedziałek, ponieważ nie mam spirytusu Później opiszę moje wrażenia...
__________________
making a better world, shoot by shoot
-------------------------
The best is yet to come !



http://satininwonderland.blogspo t.c om/ <--- ZAPRASZAM!
Satin'n Lace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 13:06   #929
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Wartość mojego koszyka wynosi już 260zł Trzeba będzie coś wywalić, tylko co?...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 14:51   #930
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1444936 9]Skoro zawsze nakładasz 23 krople serum - niezależnie czy łączysz je z kremem, czy nie - to moim zdaniem nie powinna nastąpić redukcja właściwości serum[/QUOTE]
oj to dobrze, bo ja zawsze sobie planuje, że spokojnie zrobię wszystko po kolei, tak jak trzeba a potem okazuje się, że nie mam czasu, więc robię takie 2 w1 , ale na szczęście nieczęsto to się zdarza
dzięki za odpowiedź
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.